Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Τι εννοείς δε μπορείς νομικά?να κάνεις προεμφυτευτικό?πρωτη φορά το ακούω 

Όριο ηλικίας είναι θεωρητικά το 50ό, αλλά η προεμφυτευτική διάγνωση έχει πρακτική σημασία μόνο έως την ηλικία των 45 ετών, πέραν της οποίας η πλειονότητα των γυναικών χρησιμοποιεί ωάρια δότριας...

Πόσο είσαι ρε κορίτσι @JNtina;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Πολυ σωστα θυμασαι! Δε θα κανω ομως γιατι δε μπορω νομικά (2 αποβολες και ηλικία). Οποτε θα παω παλι με οδηγό μονο τη τυχη... 

Λόγω ανωμαλίας φταίνε τα ωάρια μου για αυτο αναρωτιέμαι αν τα κατέφερε καποια κοπελα και πήγαν ολα καλα... φοβαμαι μήπως εχω τα ιδια ξανά και ξανά... 

Αν έχεις τύχη διάβαινε κ ισχύει για όλες μας! Όλες μας ψάχνουμε απεγνωσμένα και αγωνιούμε για το ένα και καλό ωάριο. Ανεξαρτήτως ηλικίας, και το ξέρεις καλά από όλα τα κορίτσια εδώ μέσα που είναι κ μικρότερες... Εσύ θα συνεχίσεις να κάνεις αυτό που μπορείς και τα υπόλοιπα άστα στον γιατρό σου και τον Θεό. Αυτό μου είπε θυμάμαι ο γιατρός μου στην πρώτη μας συνάντηση : "Εγώ θα κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ. Τα υπόλοιπα είναι δουλειά του Θεού". Μην σε αγχώνουν οι δυο προηγούμενες αποτυχίες. Να έχεις πίστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Τι εννοείς δε μπορείς νομικά?να κάνεις προεμφυτευτικό?πρωτη φορά το ακούω 

Εννοω οτι πρεπει να εχεις τρεις αποβολές και πανω για να μπορεις να κανεις η να εισαι άνω των σαράντα σε διαφορετική περίπτωση... ετσι λεει το  νομικό πλαίσιο που καλύπτει την κλινική ώστε να μπορει να κανει προεμφυτευτικο... εγω δεν εχω κλείσει τα 38 ακομα και εχω δυο αποβολές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Αν έχεις τύχη διάβαινε κ ισχύει για όλες μας! Όλες μας ψάχνουμε απεγνωσμένα και αγωνιούμε για το ένα και καλό ωάριο. Ανεξαρτήτως ηλικίας, και το ξέρεις καλά από όλα τα κορίτσια εδώ μέσα που είναι κ μικρότερες... Εσύ θα συνεχίσεις να κάνεις αυτό που μπορείς και τα υπόλοιπα άστα στον γιατρό σου και τον Θεό. Αυτό μου είπε θυμάμαι ο γιατρός μου στην πρώτη μας συνάντηση : "Εγώ θα κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ. Τα υπόλοιπα είναι δουλειά του Θεού". Μην σε αγχώνουν οι δυο προηγούμενες αποτυχίες. Να έχεις πίστη!

Εχεις δικιο κοριτσι μου!!! Κι εμενα η λογική μου αυτο λεει! Αλλα τον τελευταιο καιρο ακουω μονο το αγχος και σκεφτομαι οτι μπορει τα πραγματα να μην πανε καλα!! 
Οχι οτι ο προεμφυτευτικος ειναι πανάκεια αλλα για ψυχολογικούς λόγους και μονο... 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Εννοω οτι πρεπει να εχεις τρεις αποβολές και πανω για να μπορεις να κανεις η να εισαι άνω των σαράντα σε διαφορετική περίπτωση... ετσι λεει το  νομικό πλαίσιο που καλύπτει την κλινική ώστε να μπορει να κανει προεμφυτευτικο... εγω δεν εχω κλείσει τα 38 ακομα και εχω δυο αποβολές! 

Κι αν βρεθεί καρυοτυπος παθολογικος δεν θα κανεις προεμφυτευτικό;εγω είχα δύο αποβολες και μια βιοχημικη και μια εξωμητρια και δεν είμαι 40 ακόμα  και έκανα. Βέβαια δεν μου ζήτησαν και χαρτιά να τα αποδειξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Εννοω οτι πρεπει να εχεις τρεις αποβολές και πανω για να μπορεις να κανεις η να εισαι άνω των σαράντα σε διαφορετική περίπτωση... ετσι λεει το  νομικό πλαίσιο που καλύπτει την κλινική ώστε να μπορει να κανει προεμφυτευτικο... εγω δεν εχω κλείσει τα 38 ακομα και εχω δυο αποβολές! 

Κι αν βρεθεί καρυοτυπος παθολογικος δεν θα κανεις προεμφυτευτικό;εγω είχα δύο αποβολες και μια βιοχημικη και μια εξωμητρια και δεν είμαι 40 ακόμα  και έκανα. Βέβαια δεν μου ζήτησαν και χαρτιά να τα αποδειξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Κι αν βρεθεί καρυοτυπος παθολογικος δεν θα κανεις προεμφυτευτικό;εγω είχα δύο αποβολες και μια βιοχημικη και μια εξωμητρια και δεν είμαι 40 ακόμα  και έκανα. Βέβαια δεν μου ζήτησαν και χαρτιά να τα αποδειξω

Εκανες διότι ειχες παραπανω αποβολές... 

Θα κανω καρυοτυπο αλλα ο εξωσωματικός ειναι σίγουρος οτι δε θα βρεθεί τιποτα! Σε αντίθετη περίπτωση, αν πέσει εξω δλδ δεν ξερω πως θα κινηθούμε... 

Τι να πω κοριτσι μου;; Τυχη μας ευχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Εκανες διότι ειχες παραπανω αποβολές... 

Θα κανω καρυοτυπο αλλα ο εξωσωματικός ειναι σίγουρος οτι δε θα βρεθεί τιποτα! Σε αντίθετη περίπτωση, αν πέσει εξω δλδ δεν ξερω πως θα κινηθούμε... 

Τι να πω κοριτσι μου;; Τυχη μας ευχομαι!! 

Μακάρι να σου πάνε όλα καλά καλη μου!!πιστεύω πάντως ότι είναι θέμα τύχης ή μάλλον ατυχίας οποτε μην αγχώνεσαι εγω λέω για τον προεμφυτευτικο. Δείχνει αυτό που λένε όλοι οι γιατροί, ότι κάποια ειναι υγιή κάποια όχι.απλα περιμένεις  να βρεθεί το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimi1981 είπε:

Μακάρι να σου πάνε όλα καλά καλη μου!!πιστεύω πάντως ότι είναι θέμα τύχης ή μάλλον ατυχίας οποτε μην αγχώνεσαι εγω λέω για τον προεμφυτευτικο. Δείχνει αυτό που λένε όλοι οι γιατροί, ότι κάποια ειναι υγιή κάποια όχι.απλα περιμένεις  να βρεθεί το καλό!!

Ειναι θεμα τύχης και μονο! Ρωτησα και τον εξωσωματικό και μου ειπε ακριβως οτι μου λες!! 
Θυμαμαι αυτο που ειπε το κοριτσι μας εδω στο φόρουμ, οτι δε το περιμενα οτι θα ειναι τοσο δύσκολος ο δρόμος για να κανεις ενα παιδι!! 
Ας ελπίσω λοιπον την επόμενη φορα να ειμαι πιο τυχερη!!! 🥰🥰🍀 Και σε σενα κοριτσι μου ο,τι καλυτερο σου ευχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2021 at 4:30 ΜΜ, ο/η Apol είπε:

Μπράβο!!! Τι έγινε τελικά; όλα καλά;;; 

Καλησπέρα!!!!!!!!! Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.....

Είμαι πολύ καλύτερα, αναρρωνω από ήπια υπερδιέγερση. 

Πήγαμε σήμερα!!!!! Δυστυχώς Χάσαμε 2 😭 όμως μας έμειναν 7 γονημοποιημενα, πολύ καλής ποιότητας τα οποία πάνε πολύ καλά μέχρι τωρα και τα χώρισαν λίγα λίγα για κατάψυξη. Λόγο της κατάστασης μου ο γιατρός έκρινε ότι καλύτερα είναι να γίνει η εμβριομεταφορα μετά το Πάσχα. Οπότε θα ηρεμήσω, θα φάω θα πιω το Πάσχα 🤣 και θα πάω να τα πάρωωωωωωω....

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες, όλο αυτό το διάστημα έχω κλάψει και χαρεί μαζί σας, ξέρω μια μια τι έχει περάσει, για μενα είναι η πρώτη μου εξωσωματική, πέρασα δύσκολα μέχρι να ξεκινήσω... κανονικά ζω επαρχεία, είμαι άνεργη και εν μέσω κορονοιου μετακόμισα Αθήνα μόνο και μόνο για την εξωσωματική, είχα πάνω απο 3 μήνες τις ενεσεις στο ψυγείο να με περιμένουν. έχω κάνει 33 ενεσεις, ήταν ο πιο γλυκός πόνος, αν και λιγισα πολλές φορές οταν πήγαινα για υπέρηχο έπαιρνα δύναμη, το ταξίδι της εξωσωματικής είναι μεγάλο όμως πρέπει να έχουμε πίστη και υπομονή. Ελπίζω να μην σταματήσει εδώ για μένα και να τα καταφέρω έχω πολύ δρόμο ακόμα .... 

Δυστυχώς άλλες δύσκολα και άλλες εύκολα πορευόμαστε όμως τον ίδιο δρόμο και Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες να τα καταφέρουμε να γίνουμε μανούλες και να πραγματοποιηθεί το όνειρο μας.....

Σας φιλώ...🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα!!!!!!!!! Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.....

Είμαι πολύ καλύτερα, αναρρωνω από ήπια υπερδιέγερση. 

Πήγαμε σήμερα!!!!! Δυστυχώς Χάσαμε 2 😭 όμως μας έμειναν 7 γονημοποιημενα, πολύ καλής ποιότητας τα οποία πάνε πολύ καλά μέχρι τωρα και τα χώρισαν λίγα λίγα για κατάψυξη. Λόγο της κατάστασης μου ο γιατρός έκρινε ότι καλύτερα είναι να γίνει η εμβριομεταφορα μετά το Πάσχα. Οπότε θα ηρεμήσω, θα φάω θα πιω το Πάσχα 🤣 και θα πάω να τα πάρωωωωωωω....

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες, όλο αυτό το διάστημα έχω κλάψει και χαρεί μαζί σας, ξέρω μια μια τι έχει περάσει, για μενα είναι η πρώτη μου εξωσωματική, πέρασα δύσκολα μέχρι να ξεκινήσω είχα πάνω απο 3 μήνες τις ενεσεις στο ψυγείο να με περιμένουν. έχω κάνει 33 ενεσεις, ήταν ο πιο γλυκός πόνος, αν και λιγισα πολλές φορές οταν πήγαινα για υπέρηχο έπαιρνα δύναμη, το ταξίδι της εξωσωματικής είναι μεγάλο όμως πρέπει να έχουμε πίστη και υπομονή. Ελπίζω να μην σταματήσει εδώ για μένα και να τα καταφέρω έχω πολύ δρόμο ακόμα .... 

Δυστυχώς άλλες δύσκολα και άλλες εύκολα πορευόμαστε όμως τον ίδιο δρόμο και Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες να τα καταφέρουμε να γίνουμε μανούλες και να πραγματοποιηθεί το όνειρο μας.....

Σας φιλώ...🌷

Κανε αυτο που λες φαε, πιες να το ευχαριστηθεις! Να εισαι καλα κοριτσι μου πρωτα απο ολα εσυ σωματικά και ψυχικά και πηγαινε μετα το Πάσχα να παρεις τα εμβρυακια σου!!! 
Δυσκολος ο δρόμος οντως!!! Κι εγω απο εσας παιρνω δύναμη για να συνεχίσω! Οι ιστορίες σας ειναι έμπνευση για να μη το βαλω κατω και να με παρει και απο κατω!!! 
Χαιρομαι που εισαι καλα!!! Ολα καλα να σου πανε και να ειναι σύντομος ο δρόμος σου προς το ονειρο!! 
Φιλιαααα!! 🥰❤️❤️🙏
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Την επόμενη εβδομάδα περιμένω περίοδο και ξεκινάω διέγερση θα πάω δύο τρεις μέρες πριν για υπέρηχο κ να μου πει πως θα ξεκινήσουμε.. Όλο αυτό το διάστημα το άγχος μου ήταν πολύ μεγάλο κάθε μήνα μου ερχόταν περίοδος κ εγώ απογοητευόμουν μετά βρήκαμε ποιο είναι το πρόβλημα, ολιγοσπερμία.. Όποτε υπήρξε κάποιος καθησυχασμός λόγω του ότι βρέθηκε ποιο είναι το πρόβλημα μας... Μετά αγχώθηκα πάλι με το τρέξιμο για την επιτροπή, εν τέλει βγήκε η απόφαση θετική και ησυχάσαμε  πήρα τα φάρμακα αγχώθηκα ξανά πολύ και τώρα που σε λίγες μέρες θα ξεκινήσω νιώθω πολύ άνετη , θέλω όσο τίποτα στον κόσμο να πετύχει η πρώτη μας προσπάθεια.. Νομίζω πως νιώθω τόσο "κουλ" επειδή είναι άμυνα του μυαλού μάλλον.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Την επόμενη εβδομάδα περιμένω περίοδο και ξεκινάω διέγερση θα πάω δύο τρεις μέρες πριν για υπέρηχο κ να μου πει πως θα ξεκινήσουμε.. Όλο αυτό το διάστημα το άγχος μου ήταν πολύ μεγάλο κάθε μήνα μου ερχόταν περίοδος κ εγώ απογοητευόμουν μετά βρήκαμε ποιο είναι το πρόβλημα, ολιγοσπερμία.. Όποτε υπήρξε κάποιος καθησυχασμός λόγω του ότι βρέθηκε ποιο είναι το πρόβλημα μας... Μετά αγχώθηκα πάλι με το τρέξιμο για την επιτροπή, εν τέλει βγήκε η απόφαση θετική και ησυχάσαμε  πήρα τα φάρμακα αγχώθηκα ξανά πολύ και τώρα που σε λίγες μέρες θα ξεκινήσω νιώθω πολύ άνετη , θέλω όσο τίποτα στον κόσμο να πετύχει η πρώτη μας προσπάθεια.. Νομίζω πως νιώθω τόσο "κουλ" επειδή είναι άμυνα του μυαλού μάλλον.... 

Ετσι κουλ να συνεχίσεις κοριτσι μου!! Ευχομαι να εχει φτάσει η στιγμη σου και να σου πανε ολα καλα!!! 
Με το καλο, καλη αρχη με θετικό αποτέλεσμα! Να μας λες τα νεα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Την επόμενη εβδομάδα περιμένω περίοδο και ξεκινάω διέγερση θα πάω δύο τρεις μέρες πριν για υπέρηχο κ να μου πει πως θα ξεκινήσουμε.. Όλο αυτό το διάστημα το άγχος μου ήταν πολύ μεγάλο κάθε μήνα μου ερχόταν περίοδος κ εγώ απογοητευόμουν μετά βρήκαμε ποιο είναι το πρόβλημα, ολιγοσπερμία.. Όποτε υπήρξε κάποιος καθησυχασμός λόγω του ότι βρέθηκε ποιο είναι το πρόβλημα μας... Μετά αγχώθηκα πάλι με το τρέξιμο για την επιτροπή, εν τέλει βγήκε η απόφαση θετική και ησυχάσαμε  πήρα τα φάρμακα αγχώθηκα ξανά πολύ και τώρα που σε λίγες μέρες θα ξεκινήσω νιώθω πολύ άνετη , θέλω όσο τίποτα στον κόσμο να πετύχει η πρώτη μας προσπάθεια.. Νομίζω πως νιώθω τόσο "κουλ" επειδή είναι άμυνα του μυαλού μάλλον.... 

Καλή αρχή!! Νομίζω πως το κλειδί στην επιτυχία είναι αυτό....να είσαι άνετη!! Εύχομαι μόνο τα καλύτερα!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ετσι κουλ να συνεχίσεις κοριτσι μου!! Ευχομαι να εχει φτάσει η στιγμη σου και να σου πανε ολα καλα!!! 
Με το καλο, καλη αρχη με θετικό αποτέλεσμα! Να μας λες τα νεα σου!! 

Ευχαριστώ πολύ, εδώ όλες μαζί να τα καταφέρουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η zeta_36 είπε:

Καλή αρχή!! Νομίζω πως το κλειδί στην επιτυχία είναι αυτό....να είσαι άνετη!! Εύχομαι μόνο τα καλύτερα!!❤️

Για όλες μας να είναι τα καλύτερα κ να πραγματοποιηθεί το όνειρο μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Κανε αυτο που λες φαε, πιες να το ευχαριστηθεις! Να εισαι καλα κοριτσι μου πρωτα απο ολα εσυ σωματικά και ψυχικά και πηγαινε μετα το Πάσχα να παρεις τα εμβρυακια σου!!! 
Δυσκολος ο δρόμος οντως!!! Κι εγω απο εσας παιρνω δύναμη για να συνεχίσω! Οι ιστορίες σας ειναι έμπνευση για να μη το βαλω κατω και να με παρει και απο κατω!!! 
Χαιρομαι που εισαι καλα!!! Ολα καλα να σου πανε και να ειναι σύντομος ο δρόμος σου προς το ονειρο!! 
Φιλιαααα!! 🥰❤️❤️🙏
 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ γλυκιά μου......

Κάθε εμπόδιο για καλό....τι να κάνουμε συνεχίζουμε....

Εχεις δίκιο Το παν είναι η ψυχολογία....

Οσο για σένα... είσαι πολύ δυνατή, αυτή η φορά θα ειναι η τυχερή σου κυκλος είναι και γυρίζει, Κράτα το κεφάλι ψιλά....ολα καλά θα πάνε στο τέλος....θα έρθει η ώρα που θα τα ξεχάσουμε όλα αυτά... όταν θα αντικρισουμε τον καρπό του έρωτα μας που θα ναι ο νέος μας έρωτας, η ζωή μας όλη... 😍!!! 

🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Την επόμενη εβδομάδα περιμένω περίοδο και ξεκινάω διέγερση θα πάω δύο τρεις μέρες πριν για υπέρηχο κ να μου πει πως θα ξεκινήσουμε.. Όλο αυτό το διάστημα το άγχος μου ήταν πολύ μεγάλο κάθε μήνα μου ερχόταν περίοδος κ εγώ απογοητευόμουν μετά βρήκαμε ποιο είναι το πρόβλημα, ολιγοσπερμία.. Όποτε υπήρξε κάποιος καθησυχασμός λόγω του ότι βρέθηκε ποιο είναι το πρόβλημα μας... Μετά αγχώθηκα πάλι με το τρέξιμο για την επιτροπή, εν τέλει βγήκε η απόφαση θετική και ησυχάσαμε  πήρα τα φάρμακα αγχώθηκα ξανά πολύ και τώρα που σε λίγες μέρες θα ξεκινήσω νιώθω πολύ άνετη , θέλω όσο τίποτα στον κόσμο να πετύχει η πρώτη μας προσπάθεια.. Νομίζω πως νιώθω τόσο "κουλ" επειδή είναι άμυνα του μυαλού μάλλον.... 

Έτσι ήμουν και είμαι και εγώ....

Κάποιες φορές δεν είναι κακή η αγωνία γτ ειναι από ενδιαφέρον... (αν και καλό είναι να τα περνεις όλα κουλ και ψυχρεμα όσο μπορείς...) 

Εύχομαι να είναι το πιο γλυκό βάσανο και ο πιο καλός προβληματισμος στη ζωή σου αυτή η διαδικασία για μια και μόνο φορά... Αυτή η αγωνία θα υπάρχει σε κάθε στάδιο...για να μην φρικάρεις από τις πολλές πληροφορίες σκέψου στάδιο στάδιο τι έχεις να κάνεις... Υπάρχει πολύ αγωνία.... Θα λες μέσα σου: τωρα θα κάνω ενεσουλα να ταισω καλά τα μωρά μου να μεγαλώσουν... Και θα περνεις θάρρος ότι όλα πάνε καλά... 😊 Θα έχεις Αγωνία στον πρώτο υπέρηχο, θα λες έκανα ωάρια η τσάμπα τριπιεμαι, μετά θα πονάς λίγο γτ αυτά μεγαλώνουν και εσύ θα σκέφτεσαι έπαθαν τπτ; έσκασαν; 🤣θα έχεις αγωνία για τον επομενο υπέρηχο... Μετά θα έρθει η χωριακη... Θα έχεις αγωνία 2 βδομάδες για το αποτέλεσμα...ουυυ μετά 9 μήνες αγωνίας... και πάει λέγοντας... Μάνα είναι μια.... Γι αυτό... 

Ζήσε την κάθε στιγμή και απόλαυσε αυτό το ταξίδι.... 

Εύχομαι με την πρώτη διαδρομή να τα καταφέρεις....καλη επιτυχία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ γλυκιά μου......

Κάθε εμπόδιο για καλό....τι να κάνουμε συνεχίζουμε....

Εχεις δίκιο Το παν είναι η ψυχολογία....

Οσο για σένα... είσαι πολύ δυνατή, αυτή η φορά θα ειναι η τυχερή σου κυκλος είναι και γυρίζει, Κράτα το κεφάλι ψιλά....ολα καλά θα πάνε στο τέλος....θα έρθει η ώρα που θα τα ξεχάσουμε όλα αυτά... όταν θα αντικρισουμε τον καρπό του έρωτα μας που θα ναι ο νέος μας έρωτας, η ζωή μας όλη... 😍!!! 

🌷

Μακαρι κοριτσακι μου να ειναι ετσι οπως τα λες!!! 
Ελπιζω να πανε ολα καλα και να  ξεκινήσουμε μετα το Πάσχα!! Ειπαμε ο Μάιος ειναι δυνατός μηνας απο αποψη προσπαθειών και ευχομαι να ειναι και τυχερός μηνα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Έτσι ήμουν και είμαι και εγώ....

Κάποιες φορές δεν είναι κακή η αγωνία γτ ειναι από ενδιαφέρον... (αν και καλό είναι να τα περνεις όλα κουλ και ψυχρεμα όσο μπορείς...) 

Εύχομαι να είναι το πιο γλυκό βάσανο και ο πιο καλός προβληματισμος στη ζωή σου αυτή η διαδικασία για μια και μόνο φορά... Αυτή η αγωνία θα υπάρχει σε κάθε στάδιο...για να μην φρικάρεις από τις πολλές πληροφορίες σκέψου στάδιο στάδιο τι έχεις να κάνεις... Υπάρχει πολύ αγωνία.... Θα λες μέσα σου: τωρα θα κάνω ενεσουλα να ταισω καλά τα μωρά μου να μεγαλώσουν... Και θα περνεις θάρρος ότι όλα πάνε καλά... 😊 Θα έχεις Αγωνία στον πρώτο υπέρηχο, θα λες έκανα ωάρια η τσάμπα τριπιεμαι, μετά θα πονάς λίγο γτ αυτά μεγαλώνουν και εσύ θα σκέφτεσαι έπαθαν τπτ; έσκασαν; 🤣θα έχεις αγωνία για τον επομενο υπέρηχο... Μετά θα έρθει η χωριακη... Θα έχεις αγωνία 2 βδομάδες για το αποτέλεσμα...ουυυ μετά 9 μήνες αγωνίας... και πάει λέγοντας... Μάνα είναι μια.... Γι αυτό... 

Ζήσε την κάθε στιγμή και απόλαυσε αυτό το ταξίδι.... 

Εύχομαι με την πρώτη διαδρομή να τα καταφέρεις....καλη επιτυχία... 

Τι ωραίο μήνυμα ❤️ .. Ευχαριστώ πολύ.. Εύχομαι όλες μας να γίνουμε επιτέλους μανούλες σύντομα κ όλα αυτά να μας φαίνονται αστεία.. Θα τα καταφέρουμε είμαι σίγουρη με πίστη κ ελπίδα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπέρα!Σας κανω μια ενημερωση για τα φαρμακα να ξερετε γιατι ψαχνω κι εγω και θελω να σας τα λεω μπας και βοηθηθει καμια.Λοιπον Ουτροτζεσταν ειχα βρει 6 τα πηρα αλλα μου ζητησε να παρω και αλλα οποτε βρηκα επειτα αλλα 3 και δυο κουτια τζιναλβεν(ιδια με ουτροτζεσταν).Βρηκα φαρμακειο με ουτροτζεσταν με μεγαλο αποθεμα οποια κοπελα θελει να μου στειλει μηνυμα να της πω που θα παει να βρει.Σε αυτο πηρα και μια οβιτρέλ,και εχει αλλες 3 οποτε αν θελει καμια οβιτρελ να μου πει.Τα ουτροτζεσταν εχουν περιπου 7 ευρω το κουτι,η οβιτρελ εχει 33 ευρω.Αρβεκαπ και σιτροτιντ δεν ειχε ελλειψη και τα βρηκα σε ολα τα φαρμακεια σχεδον οποτε για αυτα τα 2 μην αγχωνεστε.Μια ερωτηση @Apol ή οποια άλλη ξερει,τα γκοναλ τα βρισκεις ευκολα?Θα ξεκινησω περιπου τελη Μαιου διεγερση και δεν εχω την συνταγη ακομα.Επιτροπη περναω 12 Μαιου(ειχα κλεισει απο αρχες γεναρη ραντεβου)....Θα προλαβω αραγε?Σας φιλω όλες και σας στελνω αγκαλιτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/4/2021 at 2:56 ΜΜ, ο/η JNtina είπε:

Εκανες διότι ειχες παραπανω αποβολές... 

Θα κανω καρυοτυπο αλλα ο εξωσωματικός ειναι σίγουρος οτι δε θα βρεθεί τιποτα! Σε αντίθετη περίπτωση, αν πέσει εξω δλδ δεν ξερω πως θα κινηθούμε... 

Τι να πω κοριτσι μου;; Τυχη μας ευχομαι!! 

Καλημερα! Συγνώμη ομολογώ δεν έχω διαβάσει όλο το διάλογο οπότε δεν ξέρω αν μιλάτε για κάποια χώρα του εξωτερικού ή ίσως προϋποθέσεις που θέτει το δημόσιο σύστημα... Αν όμως μιλάτε για Ελλάδα κ ιδιωτικές κλινικές μένω έκπληκτη. Εγώ έκανα προεμφυτευτικο στην πρώτη (κ μοναδική) μου εξωσωματική χωρίς καμία αποβολή ή προηγούμενη αποτυχία. Έτσι γιατί απλά θέλαμε να είμαστε πιο σίγουροι. Μεταφέραμε μόνο ένα έμβρυο (επειδή δεν ήθελα δίδυμα με τπτ επειδή φοβόμουν την κύηση) κ έπιασε, μάλιστα γέννησα πριν 2 μήνες. 

Κ πάλι συγγνώμη αν λέω Ασχετα γιατί έχω χάσει το διάλογο σας. Αν πάντως μιλάτε όπως είπα κ πριν για Ελλάδα κ ιδιωτικό τομέα, ίσως πρέπει να το δείτε ξανά! Α! 38 τα έκανα κ γω όλα αυτά. 

Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/4/2021 at 2:06 ΜΜ, ο/η JNtina είπε:

Εννοω οτι πρεπει να εχεις τρεις αποβολές και πανω για να μπορεις να κανεις η να εισαι άνω των σαράντα σε διαφορετική περίπτωση... ετσι λεει το  νομικό πλαίσιο που καλύπτει την κλινική ώστε να μπορει να κανει προεμφυτευτικο... εγω δεν εχω κλείσει τα 38 ακομα και εχω δυο αποβολές! 

Kορίτσι μου εγω έκανα κανονικα προεμφυτευτικό (31 ετων τοτε - ενα χρονο πριν δηλ) ιδιωτικά για χρωμοσωμικές ανωμαλίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημερα! Συγνώμη ομολογώ δεν έχω διαβάσει όλο το διάλογο οπότε δεν ξέρω αν μιλάτε για κάποια χώρα του εξωτερικού ή ίσως προϋποθέσεις που θέτει το δημόσιο σύστημα... Αν όμως μιλάτε για Ελλάδα κ ιδιωτικές κλινικές μένω έκπληκτη. Εγώ έκανα προεμφυτευτικο στην πρώτη (κ μοναδική) μου εξωσωματική χωρίς καμία αποβολή ή προηγούμενη αποτυχία. Έτσι γιατί απλά θέλαμε να είμαστε πιο σίγουροι. Μεταφέραμε μόνο ένα έμβρυο (επειδή δεν ήθελα δίδυμα με τπτ επειδή φοβόμουν την κύηση) κ έπιασε, μάλιστα γέννησα πριν 2 μήνες. 

Κ πάλι συγγνώμη αν λέω Ασχετα γιατί έχω χάσει το διάλογο σας. Αν πάντως μιλάτε όπως είπα κ πριν για Ελλάδα κ ιδιωτικό τομέα, ίσως πρέπει να το δείτε ξανά! Α! 38 τα έκανα κ γω όλα αυτά. 

Καλή επιτυχία! 

Καλησπερα κοριτσι μου! 
Δε λες άσχετα! Καλα καταλαβες, για Ελλάδα μιλαω. Ετσι μου ειπαν στην κλινική οτι απο νομικής πλευράς δε μπορω να κανω προεμφυτευτικο ακομη διότι εχω δυο αποβολές και ειμαι κατω των 40. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...