Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Κοριτσάρα μου!!!!!!!!! Τι χαρά πήρα μόλις το διάβασα!!!!! Συγχαρητήρια!!!!! Καλή εμφύτευση, με το καλό με μεγάλη χωριακή φιλιά πολλά..... 🙏🙏😘😘😘😘☘️🍀

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Μακάρι να έχω ευχάριστα σε λίγες μέρες! Να είσαι καλά κοπέλα μου!!! 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Αχ μακάρι κορίτσι μου!

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!😃

Να εισαι καλα!!! Περιμενω μαζι σου τα καλα νεα!!!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Μετά την εμβρυομεταφορα παίρνουμε μέχρι την χοριακή, αν είναι θετική τα συνεχίζουμε.Δεν ξέρω να σου πω μέχρι ποια εβδομάδα γιατί εγώ την 7η εβδομάδα είχα παλλινδρομη

Κι εγω τα συνέχισα και μετα τη χοριακη και στην εγκυμοσύνη. Μεχρι την 6η εβδομάδα τα επαιρνα κανονικα. Δυστυχως για μετα κι εγω δεν ξερω να σου πω γιατι κι εγω ειχα παλινδρομη σαν τη φιλη elephant. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!
Πηγα πρωι πρωι να κανω χοριακη, σε κανενα διωρο θα χω τα αποτελεσματα...τα οποια δυστυχως μαλλον θα ναι αρνητικα γιατι πριν παω εκανα ενα τεστ για να δω τι να περιμενω (εκανα το clearblue, που θεωρειται αξιοπιστο) κ βγηκε αρνητικο 😔 οποτε...φτου κ απο την αρχη!!
 

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου οσα κοριτσια εκανα ετ να ειναι τυχερα κ να παρουν θετικες χοριακες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/3/2021 at 11:39 ΜΜ, ο/η kaposetsi είπε:

Η ιστορία μου 

συγνώμη εξ αρχής είναι λίγο μεγάλη 

συγνωμη για τα ορθογραφικά το τ9 μου τα αλλάζει 

2014

Οκτώβριο ξεκινάμε επαφές ελεύθερες για να κάνουμε παιδάκι περιμέναμε ότι θα ήταν εύκολα το Δεκέμβριο του 2014 ανακαλύπτω το φόρουμ και διαβάζω και μαθενω ότι όλα δεν είναι εύκολα!! (Τα είχα φανταστεί ότι όλα θα είναι ρόδινα) 

2015 

μετα από 6 μήνες προσπαθειών λέω να αποφασίσω να πάω σε ιατρό πάω μου λέει ότι έχω σπω και ότι φταίει αυτό και τα κιλά μου (μιας και έχω λίγα παραπάνω) μου δίνει εξετάσεις όλες καλές μόνο ο θυρεοειδής λίγο παραπάνω από εκεί που το θελουμε για εγκυμοσύνες πάω ενδοκρινολόγο το ρυθμίζουμε κάπου εκεί τρώω μια φρίκη και λέω κάτσε ας κλείσουμε ένα χρόνο που να προσπαθούμε όπου τίποτα 

2016 

Πεθενω αιμορραγία άνω των 28 ημερών πάω για αποξηση (εγώ ήξερα για υστεροσκοπιση και Πέρση έμαθα ότι έκανε αποξηση) χάνω την περίοδο μου για 2 χρόνια ερχόταν μόνο με φάρμακα κάνω όλο εξετάσεις χοριακες και χάπια! Νοέμβριο αποφασίζουμε για σπερματέγχυση περνώ φάρμακο καμία ανταπόκριση το αφήνω μιας και αρρωσταίνει ο μπαμπά μου 

2017 

Αρχές χάνω τον μπαμπά μου και εκεί περνώ λίγο χρόνο να πατήσω στα πόδια μου και ξανά προσπάθειες και τίποτα

2018 

Έρχονται η αγαπητές κρίσεις πανικού όπου για ένα χρόνο κλείνομαι σπιτι χωρίς μα προσπαθώ! τέλος τους 2018 αλλάζω ιατρό

2019 

αρχες του χρόνου έχω κάνει φουλ εξετάσεις και επιτέλους δίνει και στον άντρα μου να κάνει κάνει και είχαμε ένα μηδενικό σπερματοδιαγραμμα πάμε σε ουρολόγο τα ίδια αρχές Μαρτίου κάνω υστεροσκοπιση μετά από εμένα ο άντρας μου βιοψία και πάλι τίποτα πεθενουμε ένα σοκ αποφασιζουμε μέσα σε ένα μήνα να πάμε με δότη εκεί μαζεύω όλα τα χαρτιά επιτροπή και πάμε Ιούλιο κάνω την πρώτη προσπάθεια μου κάνω ωοληψια και πεθενω υπεδιεργεση (το γνωρίζαμε λόγο σπω) αφήνουμε 3 μήνες και κάτι γι την ευριομεταφορα όποτε αρχές Δεκεμβρίου βάζω τα δυο αυγουλακια μου θετική χωριακη στα ύψη τέλειους διπλασιασμούς για την ακριβια είχα 60 με 80% διπλασιασμούς μέχρι που κάνω την τελευταία χοριακη προ παραμονή Χριστουγέννων κάτι δεν μαρεσε στο νούμερο (ένστικτο) ήταν 2000 και κάτι εγώ να λέω μέσα μου κάτι δεν πάει καλά όποτε σινεχεια επερνα τον ιατρό και να μου λέει ότι είναι μια χαρά δεν πειράζει που δεν ανέβηκε 60% αλλά 50% πέφτω το μεσημέρι για ύπνο ξυπνάω από την αιμορραγία τηλ τον ιατρό μου και να βρω φαρμακείο για ένεση προγεστερονης και το άλλο πρωί στο νοσοκομείο να με δει κάνω την ένεση το άλλο πρωί πάω κάνω υπέρηχο τίποτα ούτε ένα σιμαδι μου λέει χωριακη κάνω και ήταν 118 μέσα σε λιγότερο από 24 ώρες είχε πέσει τόσο σταματάω τα πάντα! Χριστούγεννα να μην θέλω να δω κανέναν αλλά είχαμε κόσμο που κα φανώ εγώ ότι όλα είναι καλά περνάνε αυτές η μέρες φεύγει το 2019! 
 

2020 

προσπαθώ με τον ψυχοθεραπευτή μου να πατήσω στα πόδια μου καλοκαίρι ξαφνική ταχυκαρδία 260 παλμούς ασταμάτητα για μια ώρα καταλήγω στα επείγοντα του υγεία με φόβο για πνευμονική εμβολη κάνω εξετάσεις αξονική τίποτα δεν μου βρίσκουν συμπέρασμα κρίση πανικού και άγχους συμβουλη ιατρού να μην κάνω προσπάθεια ένα διάστημα αυτό το διάστημα αλλάζω ενδοκρινολόγο και μαθενω ότι έχω διαβήτη τύπου 2 όποτε εξετάσεις και φάρμακα για να ρυθμιστεί

 

αυτη ήταν η ιστορία μου 

συμπερασμα έχασα 4 χρόνια σε έναν ιατρό όπου μου έδινε ψεύτικες ελπίδες! 

 

Κοριτσι μου διάβασα την ιστορία σου και λυπήθηκα πολυ. Ευχομαι από δω κ πέρα μονο χαρες και να καταφέρεις αυτο που ποθείς. Καλώς μας ήρθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Καλημερα κοριτσια!
Πηγα πρωι πρωι να κανω χοριακη, σε κανενα διωρο θα χω τα αποτελεσματα...τα οποια δυστυχως μαλλον θα ναι αρνητικα γιατι πριν παω εκανα ενα τεστ για να δω τι να περιμενω (εκανα το clearblue, που θεωρειται αξιοπιστο) κ βγηκε αρνητικο 😔 οποτε...φτου κ απο την αρχη!!
 

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου οσα κοριτσια εκανα ετ να ειναι τυχερα κ να παρουν θετικες χοριακες!!! 

Μέχρι να βγει η χοριακη θα ελπίζουμε ποτε δεν ξερεις. Ευχομαι να μην βγεις αληθινή.  Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Καλημερα κοριτσια!
Πηγα πρωι πρωι να κανω χοριακη, σε κανενα διωρο θα χω τα αποτελεσματα...τα οποια δυστυχως μαλλον θα ναι αρνητικα γιατι πριν παω εκανα ενα τεστ για να δω τι να περιμενω (εκανα το clearblue, που θεωρειται αξιοπιστο) κ βγηκε αρνητικο 😔 οποτε...φτου κ απο την αρχη!!
 

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου οσα κοριτσια εκανα ετ να ειναι τυχερα κ να παρουν θετικες χοριακες!!! 

Καλημερα κοριτσι μου μην απογοητεύεσαι η φιλη μου ειχε κανει 3 τεστ  μια μερα πριν κ τιποτα....κ η χοριακη εδειξε οτι ηταν εγκυος.σε ενα μηνα γενναει.ολα να να πανε καλα σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλους,

μόλις έκανα εγγραφή αν και παρακολουθώ το σαιτ αρκετό καιρό λόγω του ότι προσπαθώ εδώ και τέσσερα χρόνια να κανω ένα παιδάκι. Αισίως μόλις εγινα 40 και αυτό με αγχώνει πολύ. Μετά από πολλές εξετασεις,3 φυσικές συλλήψεις με βιοχημικη,παλλινδρομη και μια εξωμητριο(με αφαίρεση μιας σάλπιγγας,) αποφάσισα πέρσι να κανω εξωσωματικη.εκανα λοιπόν 3 η μια επιτυχής με παλλινδρονη κύηση την 8η βδομάδα. Τώρα ξαναέκανα και μπήκα στη λογική του προεμφυτευτικου.εχω παρει απο 10 εμβρυα κύτταρα για  βιοψία pgs σε μορφή βλαστοκυστης.ηθελα  να σας ρωτήσω αν κάποια σπο εσάς εχει κάνει βιοψια και σε τι ποσοστο είχε υγιη έμβρυα... είμαι σε αναμονή αποτελεσμάτων και φοβάμαι μήπως δε βρεθεί κανένα υγιές...

Ευχαριστώ και συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή Σαρακοστή! Με υγεία κ κάθε καλό! Να είμαστε καλά κ όλα θα έρθουν! Με πίστη κ υπομονή!

@N.AngelΕύχομαι να γίνει η ανατροπή κορίτσι μου! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Μέχρι να βγει η χοριακη θα ελπίζουμε ποτε δεν ξερεις. Ευχομαι να μην βγεις αληθινή.  Καλή επιτυχία!!

Καλη επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Μακάρι να έχω ευχάριστα σε λίγες μέρες! Να είσαι καλά κοπέλα μου!!! 😃

Όλα καλά να πάνε και με μια μεγάλη χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Καλημερα κοριτσια!
Πηγα πρωι πρωι να κανω χοριακη, σε κανενα διωρο θα χω τα αποτελεσματα...τα οποια δυστυχως μαλλον θα ναι αρνητικα γιατι πριν παω εκανα ενα τεστ για να δω τι να περιμενω (εκανα το clearblue, που θεωρειται αξιοπιστο) κ βγηκε αρνητικο 😔 οποτε...φτου κ απο την αρχη!!
 

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου οσα κοριτσια εκανα ετ να ειναι τυχερα κ να παρουν θετικες χοριακες!!! 

Κορίτσι μου καλή επιτυχία σου εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χοριακη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kelly3105 είπε:

Κορίτσι μου καλή επιτυχία σου εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χοριακη....

Κοριτσια μου ειχα λαθος!!! Βγηκε θετικη!!! 35! Μου ειπαν λιγο χαμηλη αλλα θετικο! Ξανα την Τεταρτη χοριακη! Ποσο χαρα πηρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή Σαρακοστή! Με υγεία κ κάθε καλό! Να είμαστε καλά κ όλα θα έρθουν! Με πίστη κ υπομονή!

@N.AngelΕύχομαι να γίνει η ανατροπή κορίτσι μου! 

 

Καλημερα σε ολες κορίτσια!!! Καλη Καθαρά Δευτερα με υγεια πανω απο ολα για ολες!!! Και σύντομα να έρθουν και τα καλα!!! 
@N.Angel μπορει το τεστ να ηταν λαθος... Μακαρι 🙏! Περιμενουμε τα νεα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια μου ειχα λαθος!!! Βγηκε θετικη!!! 35! Μου ειπαν λιγο χαμηλη αλλα θετικο! Ξανα την Τεταρτη χοριακη! Ποσο χαρα πηρα!!! 

Αντε βρε κοριτσι μου!!!! Μπραβο!!! Με το καλο για τη δεύτερη!!! Καλούς διπλασιασμούς!!!! Να σκέφτεται θετικά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια μου ειχα λαθος!!! Βγηκε θετικη!!! 35! Μου ειπαν λιγο χαμηλη αλλα θετικο! Ξανα την Τεταρτη χοριακη! Ποσο χαρα πηρα!!! 

Μπράβο! Πολύ χάρηκα! Εύχομαι μέχρι την Τετάρτη να έχει 4πλασιαστει και να δεις ένα τριψηφιο μεγάλο νούμερο! Ποσες μέρες μετά την ετ την έκανες? Το σημαντικό είναι ότι έφυγε το νούμερο από το θολό τοπίο των 25 μονάδων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Κοριτσι μου διάβασα την ιστορία σου και λυπήθηκα πολυ. Ευχομαι από δω κ πέρα μονο χαρες και να καταφέρεις αυτο που ποθείς. Καλώς μας ήρθες!

Σε ευχαριστώ πολύ για όλες μας το εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια μου ειχα λαθος!!! Βγηκε θετικη!!! 35! Μου ειπαν λιγο χαμηλη αλλα θετικο! Ξανα την Τεταρτη χοριακη! Ποσο χαρα πηρα!!! 

Συγχαρητήρια όλα καλά θα πάνε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια μου ειχα λαθος!!! Βγηκε θετικη!!! 35! Μου ειπαν λιγο χαμηλη αλλα θετικο! Ξανα την Τεταρτη χοριακη! Ποσο χαρα πηρα!!! 

Μπράβοοοοο! Είδες; Έγινε η ανατροπή! Καλούς διπλασιασμούς τώρα κοριτσάκι μου! Να προσέχεις! 

Επεξεργάστηκε από Vasilique
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!  Βηματακι βηματακι ολα πρεπει...κ να εχουμε πιστη μεχρι τελους! Τα λεω για να τα ακουω κ εγω!  
Καλη Σαρακοστη σε ολες!! Κ αυτος ο μηνας να μας φερει μονο θετικες χοριακες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια μου ειχα λαθος!!! Βγηκε θετικη!!! 35! Μου ειπαν λιγο χαμηλη αλλα θετικο! Ξανα την Τεταρτη χοριακη! Ποσο χαρα πηρα!!! 

Είδες όλα γίνονται! Ευτυχώς κάνουν και λάθη τα τεστ!!!
 Τελειααααα!!!! Να πάνε όλα καλά! Καλούς διπλασιασμούς! ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή!!! Με υγεία και όλα τα όνειρα σας να γίνουν πραγματικότητα!! 

Και τα δικα σου ονειρα κοριτσι μου να γίνουν πραγματικότητα!!! Και τα δικα σου και όλων!! ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια μου ειχα λαθος!!! Βγηκε θετικη!!! 35! Μου ειπαν λιγο χαμηλη αλλα θετικο! Ξανα την Τεταρτη χοριακη! Ποσο χαρα πηρα!!! 

Συγχαρητηριαααα😀😀😀😀😀!!! Τι υπέροχα νέα!!!! Ποτέ δεν πρέπει να απογοητευόμαστε!!!! Εύχομαι όλα να πάνε σούπερ μεχρι τελους!!! Μου εδωσες πολύ μεγάλη χαρά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα και καλή Σαρακοστή!!! Σήμερα έκανα και εγώ την εμβρυομεταφορα... Μεταφέραμε 2 βλαστοκυστες 5ΑΑ και προσευχόμαστε για το καλύτερο!!! Χρειάζομαι τη θετική σας ενέργεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...