Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Προσοχη

Υπάρχουν οι επιτήδειες που μπαίνουν σε διάφορα φόρουμ και με τη  πρόφαση της εξωσωματικης τους χαρίζουν τέτοια φάρμακα κ αυτές μετά τα πουλάνε! Έχουν διαγράψει πολλές τέτοιες σε διάφορα φόρουμ στο fb.  Για αυτό κορίτσια αν χαρίσετε ποτε τέτοια φάρμακα  να ζητήσετε κ τα αντίστοιχα έγγραφα που αποδεικνύεται ότι τα χρειάζονται,  γιατί κάποιες αισχροκερδουν! 

Untitled.png

Ήμαρτον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Είσαι σε κέντρο στην Αθήνα να υποθέσω; 

Μένω σε επαρχία και μετά την πρώτη αποτυχία εδώ και την απαράδεκτη συμπεριφορά του γιατρού μου, πήγα σε κέντρο στην Αθήνα ( δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω όνομα) αλλά είναι από τα πολύ γνωστά κέντρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μένω σε επαρχία και μετά την πρώτη αποτυχία εδώ και την απαράδεκτη συμπεριφορά του γιατρού μου, πήγα σε κέντρο στην Αθήνα ( δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω όνομα) αλλά είναι από τα πολύ γνωστά κέντρα.

Στον Π εισαι και εσυ μαντευω.χρωμωσωμικες ανωμαλιες τυχαίε γεγονότα.ελλειψη οιστραδιολης σου εδωσε σικαλκουρ αυτοκολλητα κ λεντοτζεστ ή οχι; Μοριδια βαλατε..ευχομαι οτι καλυτερο μεσα απο τη καρδια μου και ολα γινονται να το θυμασαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να είστε όλες σας καλά και να μαθαίνουμε όλες μας ευχάριστα νέα! Πάντως είναι εντυπωσιακό αυτό... δεν μιλάω σε κανέναν για αυτό το θέμα... η οικογένειά μου δεν ξέρει τίποτα (δεν θέλω να τους αγχώνω και να τους στεναχωρώ). Με τις φίλες μου μιλούσα για αυτό το θέμα. Όμως αυτή τη φορά δεν έχω όρεξη να μιλήσω με κανέναν. Το ξέρει μόνο η κολλητή μου που είναι σαν αδερφή μου, αλλά και πάλι δεν θέλω να το συζητάω ούτε μαζί της. Με έχει πιάσει μια άρνηση... Θεωρώ ότι κανείς δεν με καταλαβαίνει... όλες οι φίλες μου έμειναν έγκυοι αμέσως χωρίς καμιά δυσκολία. Πιστεύω ότι κανένας, ὀσο και αν θέλει, δεν μπορεί να καταλάβει τι περνάμε, αν δεν το έχει περάσει και ο ίδιος. 

Έχω κλειστεί στον εαυτό μου και έχω φτιάξει ένα παραμυθάκι, αν δεν το ξέρει κανένας είναι σαν να μην έγινε...

Και επειδή πραγματικά δεν έχω ελπίδες για αυτή την φορά (νιώθω ότι θα πάει καλά την επόμενη και όχι αυτή τη φορά), με το να μην το συζητάω με βοηθάει να μην στεναχωριέμαι και να μην χρειάζεται να "λογοδοτώ"

Κ εγω δεν πιστευω οτι μπορει κανεις να μας καταλαβει περα απο τα κοριτσια που το εχουν ζησει η ζουνε...ευκολα λενε λογια εξω απο τον χορο! Να λειτουργεις οπως σε κανει να νιωθεις καλυτερα!! Εμεις ειμαστε εδω να τα μοιραζομαστε ολα χωρις να κρινουμε κανεναν!

 Παντως εγω θα σου πω να μην προδικαζεις γιατι ποτε δεν ξερεις η ζωη ειναι πολυ απροβλεπτη! Στην προκειμενη φαση καλα κανεις κ εσυ συγκρατημενη αν οντως πιστευεις οτι μπορει να εχεις ενδομητριωση.
Στην Θες/νικη εισαι, αν καταλαβα. Σε ποιο κεντρο αν επιτρεπεται; ποτε ειναι να κανεις χοριακη; Πρεπει να ειμαστε κοντα εγω εκανα ετ την Παρασκευη! 
 

Μετα διαβασα οτι εισαι επαρχια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vrouva88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .. δεν έγραψα όλη μερα καθώς είχα περιορισμό δημοσιεύσεων !! Γονιμοποιήθηκαν τα 6 απο τα 10 ωάρια και μόλις 2 προχωράνε. Ομολογώ πως απογοητεύτηκα ☹️ Το Σάββατο θα κανουμε την εμβρυομεταφορα. Μου είπαν απο το κέντρο πως θα παρακολουθούν και τα υπόλοιπα μήπως έχουν καμία εξέλιξη αλλα δεν ξέρω αυτο αν ισχύει ή τι ισχύει τέλος πάντων.

Καλη συνεχεια... μπορει εστω αυτα τα δυο να ειναι και τυχερουλια σου!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Ναι, Μαρούσι. Εσύ;

Τι να σου πω 23-24 γεναρη πηρα και μου κλεισανε 11 μαιου.Αν πηρες τις προαλλες που λες κ σου κλεισανε το ιδιο μαγκια σου.Δε ξερω μπορει να μετρανε την ηλικια.Παντως μετα απο μενα φιλη πηρε να κλεισει και της ειπαν ιουνιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Λυπάμαι πολύ για αυτό που σου συνέβη... Από τέτοιες ιστορίες παίρνω και εγώ κουράγιο να συνεχίσω. Εύχομαι και για σένα μόνο τα καλύτερα και να είναι η τρίτη σου και η τυχερή ...😍😍😍😍

Μακαρι κοριτσι μου!!!! Ευχομαι να εχουμε καλη επιτυχια κι εγω και ολα τα κορίτσια και να συζητάμε για εγκυμοσύνες!!!! 🥰🙏😍❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Τι να σου πω 23-24 γεναρη πηρα και μου κλεισανε 11 μαιου.Αν πηρες τις προαλλες που λες κ σου κλεισανε το ιδιο μαγκια σου.Δε ξερω μπορει να μετρανε την ηλικια.Παντως μετα απο μενα φιλη πηρε να κλεισει και της ειπαν ιουνιο.

Ίσως να κοιτάζουν όπως λες την ηλικία τι να πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλη συνεχεια... μπορει εστω αυτα τα δυο να ειναι και τυχερουλια σου!!!! ❤️❤️❤️

Σε ευχαριστω πολυυυυ .. μακάρι να πάνε όλα καλα για όλες μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vrouva88 είπε:

Σε ευχαριστω πολυυυυ .. μακάρι να πάνε όλα καλα για όλες μας ❤️

Καλή επιτυχία γλυκούλα μου! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια!! 🤰🤰🤰🤰🤰 Μπες μετά την εμβρυομεταφορα να μου πεις πως εισαι!!! Έχω αγωνία! 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Ίσως να κοιτάζουν όπως λες την ηλικία τι να πω... 

Εγώ δε θυμάμαι να ρωτάνε ηλικία. Αλλά θυμάμαι πως λίγο να πιεζες κάτι βρίσκανε να σε βάλουν. Εμένα η κυρία ήταν πολυ καλη, Μ είχε γράψει κ σε περιπτωση που ακυρώνοταν κατι έπαιρνε τηλ κ Μ έλεγε αν θέλω να με βαλει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

Τι να σου πω 23-24 γεναρη πηρα και μου κλεισανε 11 μαιου.Αν πηρες τις προαλλες που λες κ σου κλεισανε το ιδιο μαγκια σου.Δε ξερω μπορει να μετρανε την ηλικια.Παντως μετα απο μενα φιλη πηρε να κλεισει και της ειπαν ιουνιο.

Πολυ Μ φάνηκε το διαστημα εξ αρχής που το είπες. Ίσως αν πιεζες περισσοτερο κάτι να κάνανε.. αλλά δεν είναι θέμα μαγκιάς πιστευω που αναφέρεις.. Πολυ πιθανο να έγιναν κάποιες ακυρώσεις κ να άνοιξαν ραντεβού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Καλή επιτυχία γλυκούλα μου! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια!! 🤰🤰🤰🤰🤰 Μπες μετά την εμβρυομεταφορα να μου πεις πως εισαι!!! Έχω αγωνία! 💗💗

Εννοείται θα ενημερώσω! Θα προσευχηθώ και για σένα. Εύχομαι 24/3 να έχουμε και οι δυο μας ευχάριστα νέα 🤰🏻και όλα τα κορίτσια εδω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εγώ δε θυμάμαι να ρωτάνε ηλικία. Αλλά θυμάμαι πως λίγο να πιεζες κάτι βρίσκανε να σε βάλουν. Εμένα η κυρία ήταν πολυ καλη, Μ είχε γράψει κ σε περιπτωση που ακυρώνοταν κατι έπαιρνε τηλ κ Μ έλεγε αν θέλω να με βαλει... 

Δεν κοιτάνε την ηλικία, δεν τους ενδιαφέρει γιατί κι εγώ αυτό τους ανέφερα ως επιχείρημα γιατί μου είχαν κλείσει μετά από 3 -4 μήνες. Δεν φάνηκαν να  συγκινούνται. 
Τους είχα τηλ αρχές Αυγούστου και μου είχαν κλείσει τέλη Νοέμβρη. Τους παρακάλεσα αν ακυρωθεί κάτι να με πάρουν. Και με πήραν τηλ αρχές Σεπτέμβρη μια μέρα από το πουθενά να μου πουν γιατί δεν πήγα στο ρντβ μου που ήταν εκείνη την μέρα, μα τους λέω μου το βάλατε το Νοέμβρη και σας παρακαλούσα για Σεπτέμβρη! Δεν με πήρατε ΠΟΤΕ να μου πείτε ότι τελικά με βάλατε Σεπτέμβρη. Γενικά επικρατεί λίγο μια αναρχία και γίνονται λάθη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Δεν κοιτάνε την ηλικία, δεν τους ενδιαφέρει γιατί κι εγώ αυτό τους ανέφερα ως επιχείρημα γιατί μου είχαν κλείσει μετά από 3 -4 μήνες. Δεν φάνηκαν να  συγκινούνται. 
Τους είχα τηλ αρχές Αυγούστου και μου είχαν κλείσει τέλη Νοέμβρη. Τους παρακάλεσα αν ακυρωθεί κάτι να με πάρουν. Και με πήραν τηλ αρχές Σεπτέμβρη μια μέρα από το πουθενά να μου πουν γιατί δεν πήγα στο ρντβ μου που ήταν εκείνη την μέρα, μα τους λέω μου το βάλατε το Νοέμβρη και σας παρακαλούσα για Σεπτέμβρη! Δεν με πήρατε ΠΟΤΕ να μου πείτε ότι τελικά με βάλατε Σεπτέμβρη. Γενικά επικρατεί λίγο μια αναρχία και γίνονται λάθη... 

δε πειραζει που με αργησανε.Δε χαθηκε ο κοσμος.Αυτος ο αγωνας ειναι μαραθωνιος και οχι κατοσταρι ετσι κι αλλιως.Την ηλικια την βλεπουνε απο το αμκα που χωρις αυτο δεν κλεινεις ραντεβου...αλλα μια υποθεση εκανα πιεσα αφορητα στο τηλ με συνδεσανε με κάιρο.Αλλα κοριτσια παρακαλεσανε και εποιασε τοπο.Εχω και μια αξιοπρεπεια που δε θα την πουλησω για 2 μηνες.Ετσι νιωθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πολυ Μ φάνηκε το διαστημα εξ αρχής που το είπες. Ίσως αν πιεζες περισσοτερο κάτι να κάνανε.. αλλά δεν είναι θέμα μαγκιάς πιστευω που αναφέρεις.. Πολυ πιθανο να έγιναν κάποιες ακυρώσεις κ να άνοιξαν ραντεβού.. 

πιεσα κοριτσι μου τι να κανα να την εβριζα?δε γινετε μερικες φορες.ο μισος καιρος περασε ετσι κι αλλιως

υπομονη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

δε πειραζει που με αργησανε.Δε χαθηκε ο κοσμος.Αυτος ο αγωνας ειναι μαραθωνιος και οχι κατοσταρι ετσι κι αλλιως.Την ηλικια την βλεπουνε απο το αμκα που χωρις αυτο δεν κλεινεις ραντεβου...αλλα μια υποθεση εκανα πιεσα αφορητα στο τηλ με συνδεσανε με κάιρο.Αλλα κοριτσια παρακαλεσανε και εποιασε τοπο.Εχω και μια αξιοπρεπεια που δε θα την πουλησω για 2 μηνες.Ετσι νιωθω.

Δεν θα έλεγα ότι πεφτει το επίπεδο σου αν πιεσεις λίγο για κάτι που επιθυμείς.. Δεν είπα ότι κλαψαμε κιόλας στο τηλ αλλά όπως είναι λογικό όλες θέλαμε να φθάσουμε στο στόχο μας χωρίς καθυστέρησεις.. αλλά προφανως δε βίαζεσαι εγώ πχ δεν ήθελα να περασει μεγάλο διαστημα ειδικά για την επιτροπη.. ανυπομονουσα κ λόγω του ιου είχε ήδη παει πισω. Σχετικά με την ηλικία την βλέπουνε ναι αλλά δεν είναι κριτήριο για ραντεβού!! Αλλά όπως κ να έχει πιστευω πως σε κάθε Επιτροπή λειτουργουν διαφορετικά.. Σ εμένα τότε άλλες ειχαν μεινει ανοιχτές, αλλες είχαν κλείσει δεν υπήρχε δλδ μια κοινή πορεια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

πιεσα κοριτσι μου τι να κανα να την εβριζα?δε γινετε μερικες φορες.ο μισος καιρος περασε ετσι κι αλλιως

υπομονη....

Γιατί αρπαζεσαι? Δεν είπα να την βρίσεις, όπως είπα κ πριν κάθε Επιτροπή είναι διαφορετική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Γιατί αρπαζεσαι? Δεν είπα να την βρίσεις, όπως είπα κ πριν κάθε Επιτροπή είναι διαφορετική! 

Εγώ τα κατάφερα σήμερα στο τηλ και τους βρηκα στο μαρουσι έπαιρνα κάθε μέρα σχεδόν 3 βδομαδες! Μου έκλεισαν ραντεβού στις 16 Ιουνίου δεν έχει πιο πριν γίνεται χαμός αλλά μου είπε ο γιατρός μου δεν πειράζει να φτιάξουμε καλά τον φάκελο με όλα τα χαρτιά σωστα και όταν είμαι έτοιμη από αυτά να τους ξανά καλέσω και καλά μόνη μου να ρωτήσω μήπως υπάρχει κάποια ακύρωση για πιο νωρίς καλή ιδέα μου φάνηκε έτσι όπως μου το είπε αλλά μου είπε ότι στο μαρουσι είναι ένας αυστηρός κύριος στα ραντεβού και όντως και μένα δεν μου μιλούσε καλά ήταν απότομος πολύ αλλά που θα πάει θα τον βρω στις καλές πιστεύω κάποια στιγμή χαχαχαχα πλάκα κάνω είναι λογικό να είναι και λίγο απότομοι με όλες μας που θα πιέζουμε και με το δίκιο μας βέβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/3/2021 at 8:59 ΜΜ, ο/η Mari84 είπε:

Εγώ ήμουν στον άλλον πού είναι μαζί τού.

Εγώ ξαναγύρισα στον γυναικολόγο μου.

Ούτε μεγάλο όνομα είναι ούτε καμία φίρμα που διαφημίζεται!

Ένας καλός γυναικολόγος είναι που μόνο που τον βλέπω ηρεμώ κ αγκαλιάζει η ψυχή μου.

Εχτές τον πήρα τηλέφωνο κ του λέω γιατρέ είμαι η τάδε κ έχω κάνει πατάτα κ μου λέει θα σε πάρω σε λίγο πίσω να μιλήσουμε.

Με πήρε τηλέφωνο του είπα ότι πήγα σε αυτούς κ μου μιλούσε ο άνθρωπος μία ωρα στο τηλέφωνο προσπαθούσε να μου εξηγήσει τα πάντα αναλυτικά κ να με ηρεμισει.

Συνεργάζεται με τον Βασιλόπουλο στο Ιασώ.

Τον άλλο μήνα μάλλον ξεκινάμε.

Δεν ξέρω αν θα πετύχει αυτή η φορά... ότι είναι θέλημα Θεού θα γίνει...

Αυτό που ξέρω είναι ότι αυτός ο γιατρός με ηρεμεί και ότι κ να γίνει θα είναι δίπλα Μ.

Αφού θα πας Βασιλόπουλο στο Ιασώ ζήτα να δεις τον εμβρυολόγο του τον Τάσο Αργυρίου ο οποίος είναι καταπληκτικός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα!  Μόλις έκανα την εγγραφή. Σας παρακολουθώ καιρό, είχα πει ότι δεν θα έμπαινα στη διαδικασία να συμμετέχω σε τέτοια φόρα γιατί θα αγχωνόμουν περισσότερο, αλλά αυτή τη φορά, για κάποιον λόγο, η συζήτηση αυτή δρα αγχολυτικά, οπότε είπα να κάνω την αρχή και να σας διηγηθώ την ιστορία μου όσο πιο σύντομα μπορώ (συγχωρέστε με για το μεγάλο μέγεθος του μηνύματος).

Είμαι 2, 5 χρόνια παντρεμένη, 38,5 χρονών. Το πρώτο εξάμηνο ελεύθερων επαφών χάθηκε, μέχρι να καταλάβουμε ότι είχε θέμα ο άντρας μου με το σπέρμα (πάντα θεωρούσα ότι έφταιγα εγώ, καθώς ο άντρας μου έχει ένα παιδί από προηγούμενο γάμο). Για να μην  τα πολυλογώ τον Σεπτέμβρη του 2019 καταφύγαμε σε εξωσωματική (μας είχαν πει ότι οι πιθανότητες να συλλάβω φυσιολογικά ήταν κάτω από 5%) η οποία κατέληξε σε βιοχημική κύηση. Τον Φεβρουάριο του 2020 ετοιμαζόμασταν για τη δεύτερη προσπάθεια και έκανα υστεροσκόπηση, ώστε να δούμε ότι όλα είναι καλά. Μάλιστα ο γιατρός μου αφαίρεσε και συμφύσεις... μόνο που ήμουν ήδη έγκυος χωρίς να το γνωρίζω... Φανταστείτε την έκπληξή μου όταν έμαθα περίπου 10 μέρες μετά ότι ημουν έγκυος με φυσιολογική σύλληψη και χοριακή γύρω στις 7000. Ακούσαμε την καρδούλα 2, 3 φορές, αλλά την 8η εβδομάδα παλινδρόμησε (κοριτσάκι με τρισωμία 15).

Τον Σεπτέμβρη του 2020 ξαναμένω έγκυος φυσιολογικά με πολυ χαμηλή οιστραδιόλη. Πλακώνομαι στα φάρμακα, ανεβαίνουν οι τιμές, όλα καλα, ακούμε καρδούλα 2, 3 φορές και στην 8η εβδομάδα πάλι παλινδρόμησε (κοριτσάκι και αυτό, με φυσιολογικό καρυότυπο. Μας είπε όμως ο γενετιστής ότι επειδή ήταν κοριτσάκι δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για το αποτέλεσμα γιατί τα κύτταρα ίσως ήταν δικά μου).

Και ερχόμαστε στο σημερα. Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις που υπάρχουν, όλα καλά εκτός από το σπέρμα του άντρα μου που λύνεται το θέμα με μικρογονιμοποίηση. Το dfi του είναι άριστο. Είπαμε ότι θα πηγαίναμε μόνο με εξωσωματική για να κάνω προεμφυτευτικό έλεγχο και να μην ξαναπεράσω τα ίδια. 

Έκανα την προηγούμενη Δευτέρα την ωοληψία.  21 ωάρια, εκ των οποίων τα 15 καλά. Τα 14 γονιμοποιήθηκαν, αλλά ήδη από την πρώτη μέρα τα 4 δεν πήγαιναν καλά, οπότε πηγαίναμε με τα 10. Την 3η ημέρα ήδη τα 5 περίπου φαίνονταν ότι δεν θα άντεχαν. Έτσι μείναμε την 5η μέρα με 3 εκ των οποίων το 1 φαινόταν ότι δεν πήγαινε καλά. Έτσι αποφασίσαμε ότι θα κάνουμε εμφρυομεταφορά με τα 2 που έμειναν (που δεν είχαν γίνει ακόμη βλαστοκύστες) και ό, τι γίνει ας γίνει.

Ο γιατρός μου φάνηκε απαισιόδοξος, μου είπε ότι τα έμβρυα είναι μέτρια, αλλά εδώ που φτάσαμε καλύτερα να προχωρήσω σε εμβρυομεταφορά και ο, τι γίνει ας γίνει. Η εμβρυολόγος που είναι και πολυ καλή, φάνηκε λίγο πιο αισιόδοξη και δεν τα χαρακτήρισε μέτρια, αλλά μικρά, ότι δεν έχουν μεγαλώσει όπως αναμενόταν, αλλά ίσως τα βοηθήσει το περιβάλλον της μήτρας. Έτσι έκανα την εμβρυομεταφορά το Σάββατο, πεπεισμένη για το αρνητικό του αποτελέσματος.

Η αλήθεια είναι όμως ότι διαβάζοντάς σας, έχω γίνει λίγο πιο αισιόδοξη. Είμαι ναι μεν προετοιμασμένη για το αρνητικό αποτέλεσμα, αλλά δεν το αποκλείω και τελείως.

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγγνώμη για το μέγεθος του μηνύματος, απλά ἐνιωσα την ανάγκη να μοιραστώ την ιστορία μου μαζί σας. 

Καταρχήν Καλή επιτυχία. Εγώ από αυτά που διαβάζω μόνο θετικά βλέπω. καταρχήν βλέπω μία πάρα πολύ δεκτική μήτρα και μία κοπέλα που μπορεί και μένει έγκυος και μόνη της δηλαδή έχεις πολύ δεκτικό ενδομήτριο που εμφυτεύονται όλα.  

Ας ξεκινήσουμε Λοιπόν από τις εξετάσεις που έχετε κάνει. κάτι ανέφερες για κύτταρα στο μωρό που ήταν δικά σου αυτό σημαίνει ότι έχετε κάνει καρυότυπο ζεύγους και έχει βρεθεί ο δικός σου με πρόβλημα; Αιματολογικά ανοσολογικα έχεις κοιτάξει; Έχεις επισκεφθεί το τμήμα κάθεξιν αποβολών του Έλενα η του Αλεξάνδρα; Κάνουν εξαιρετική δουλειά εκεί. Επίσης είπατε ότι το σπέρμα είχε πρόβλημα παρόλα αυτά εσύ έμεινες έγκυος φυσιολογικά δύο φορές. Το πρόβλημα αυτό πώς διορθώθηκε; Πήγατε σε εξειδικευμένο ουρολόγο ανδρολόγο; Και πάλι εδώ θα σε παραπέμψω στο Έλενα στο αρμόδιο τμήμα ενδοκρινολογικό ανδρολογικό. Είμαι σίγουρη ότι και αυτή σου η προσπάθεια θετική θα είναι και σου εύχομαι ολόψυχα να προχωρήσεις παρακάτω. σε αντίθετη περίπτωση πρέπει να τσεκάρεις πρώτα όλα αυτά που σου είπα..... Ότι άλλο θέλεις Εδώ είμαστε να βοηθήσουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Αφού θα πας Βασιλόπουλο στο Ιασώ ζήτα να δεις τον εμβρυολόγο του τον Τάσο Αργυρίου ο οποίος είναι καταπληκτικός! 

Καλημέρα!

Μπορώ να επιλέξω εγώ τον εμβρυολογο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Εγώ τα κατάφερα σήμερα στο τηλ και τους βρηκα στο μαρουσι έπαιρνα κάθε μέρα σχεδόν 3 βδομαδες! Μου έκλεισαν ραντεβού στις 16 Ιουνίου δεν έχει πιο πριν γίνεται χαμός αλλά μου είπε ο γιατρός μου δεν πειράζει να φτιάξουμε καλά τον φάκελο με όλα τα χαρτιά σωστα και όταν είμαι έτοιμη από αυτά να τους ξανά καλέσω και καλά μόνη μου να ρωτήσω μήπως υπάρχει κάποια ακύρωση για πιο νωρίς καλή ιδέα μου φάνηκε έτσι όπως μου το είπε αλλά μου είπε ότι στο μαρουσι είναι ένας αυστηρός κύριος στα ραντεβού και όντως και μένα δεν μου μιλούσε καλά ήταν απότομος πολύ αλλά που θα πάει θα τον βρω στις καλές πιστεύω κάποια στιγμή χαχαχαχα πλάκα κάνω είναι λογικό να είναι και λίγο απότομοι με όλες μας που θα πιέζουμε και με το δίκιο μας βέβαια!

Με το καλό βρε κορίτσι μου... !!! Ναι πολυ σωστά φτιάξτε το φάκελο σας ήρεμα κ όταν είσαι έτοιμη ξανά κάλεσε δεν έχεις να χάσεις κάτι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...