Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Ευχαριστώ πολυ μου ειπε ο γιατρος μπορώ να τις κάνω από τοις 8 ες τις 10  το βραδυ🙂

Καλή επιτυχία κορίτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου. 200 μονάδες και τις κάνω 8 κ μιση κάθε μέρα. Μονη μου εννοείται δεν εμπιστεύομαι αλλον 😅

Όπως αισθάνεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και πάλι! Με έμβρυομεταφορα 5/2 χθες πήγα για χοριακη(από μόνη μου, είχα θετικό τεστ βέβαια) και βγήκε 59. Αύριο είναι να κάνω κανονικά βάση οδηγίας γιατρού την χοριακη....

Μου φαίνεται καλή η τιμή. Αλλά επειδή είχα κ μια παλινδρομη δε μπορώ να το χαρώ ρε κορίτσια....😔😔

Καλούς διπλασιασμούς να έχεις κορίτσι! Μια χαρά είναι η τιμή! Προσπάθησε να χαλαρώσεις κ να το χαρείς! Αλλάζουν τα πράγματα, μην συγκρίνεις παλιές καταστάσεις κ επηρεάζεσαι αρνητικά! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες μας!!!Καλη μας τυχη σε όσες περιμενουμε και καλό κουραγιο!Μια ερωτηση σε όσες περασανε την επιτροπη.Τα χαρτια (εξετασεις κλπ) τα πας την ημερα του ραντεβου ή μηπως τα στελνεις ταχυδρομικα πιο πριν.Στο τηλ δε μου ειπανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Καλησπέρα σε όλες μας!!!Καλη μας τυχη σε όσες περιμενουμε και καλό κουραγιο!Μια ερωτηση σε όσες περασανε την επιτροπη.Τα χαρτια (εξετασεις κλπ) τα πας την ημερα του ραντεβου ή μηπως τα στελνεις ταχυδρομικα πιο πριν.Στο τηλ δε μου ειπανε!

Καλησπέρα! Εγώ που θα περάσω Θεσσαλονίκη μου είπαν να τα στείλω ταχυδρομικά. Μου έδωσαν 4 μέρες περιθώριο από την ημερομηνία που μου όρισαν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Καλησπέρα! Εγώ που θα περάσω Θεσσαλονίκη μου είπαν να τα στείλω ταχυδρομικά. Μου έδωσαν 4 μέρες περιθώριο από την ημερομηνία που μου όρισαν! 

ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

Καλησπέρα σε όλες μας!!!Καλη μας τυχη σε όσες περιμενουμε και καλό κουραγιο!Μια ερωτηση σε όσες περασανε την επιτροπη.Τα χαρτια (εξετασεις κλπ) τα πας την ημερα του ραντεβου ή μηπως τα στελνεις ταχυδρομικα πιο πριν.Στο τηλ δε μου ειπανε!

Που περνάς επιτροπη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νικολίνι είπε:

Μαρουσι,Αθηνα

Αν θα δεις και παραπάνω εγώ περνούσα Επιτροπή 5/2 στο Αιγάλεω και με ειδοποίησε η γραμματέας μια εβδομάδα νωρίτερα αν ήθελα να πάω τα χαρτιά εκεί τη Δευτέρα ή οποία άλλη μέρα ήθελα. Ειδάλλως θα πήγαινα κανονικά την Παρασκευή το πρωί που είχα και το ραντεβού μου. Ετσι και έκανα, τα πήγα τη Δευτέρα τα παρέδωσα και σε 5 λεπτά είχα τελειώσει! Δε μου έδωσαν επιλογή να τα ταχυδρόμησω... Βέβαια για να είμαι ειλικρινής δε θα ρισκαρα να τα στείλω ακόμα και αν είχα την επιλογή, γιατί και αργούν πολύ να φτασουν αλλά και πολλές φορές χάνονται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Αν θα δεις και παραπάνω εγώ περνούσα Επιτροπή 5/2 στο Αιγάλεω και με ειδοποίησε η γραμματέας μια εβδομάδα νωρίτερα αν ήθελα να πάω τα χαρτιά εκεί τη Δευτέρα ή οποία άλλη μέρα ήθελα. Ειδάλλως θα πήγαινα κανονικά την Παρασκευή το πρωί που είχα και το ραντεβού μου. Ετσι και έκανα, τα πήγα τη Δευτέρα τα παρέδωσα και σε 5 λεπτά είχα τελειώσει! Δε μου έδωσαν επιλογή να τα ταχυδρόμησω... Βέβαια για να είμαι ειλικρινής δε θα ρισκαρα να τα στείλω ακόμα και αν είχα την επιλογή, γιατί και αργούν πολύ να φτασουν αλλά και πολλές φορές χάνονται! 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου. Πείτε μου κατι όταν κάνατε τις ενεσεις για πρόκληση προσέχετε τιποτα στην διατροφή σας? Επειδή έχω μάθει ότι κάνουν κατακρατηση . Ισχύει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα κοριτσια μου. Πείτε μου κατι όταν κάνατε τις ενεσεις για πρόκληση προσέχετε τιποτα στην διατροφή σας? Επειδή έχω μάθει ότι κάνουν κατακρατηση . Ισχύει?

Καλημέρα! Σε μένα ο γιατρός είχε πει ελεύθερη διατροφή, όμως με δική μου πρωτοβουλία μετά από όσα είχα διαβάσει περιόρισα πολύ αλάτι και εκοψα ζάχαρη, έτρωγα αρκετό κοτόπουλο και ασπράδια αυγών (που το συνηθίζω ούτως ή άλλως) και δεν είχα πρόβλημα. Σε ποια μέρα της διέγερσης είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Jaipur είπε:

Καλημέρα! Σε μένα ο γιατρός είχε πει ελεύθερη διατροφή, όμως με δική μου πρωτοβουλία μετά από όσα είχα διαβάσει περιόρισα πολύ αλάτι και εκοψα ζάχαρη, έτρωγα αρκετό κοτόπουλο και ασπράδια αυγών (που το συνηθίζω ούτως ή άλλως) και δεν είχα πρόβλημα. Σε ποια μέρα της διέγερσης είσαι; 

Καλημερες κορίτσια μου.. Εγώ έκοψα το αλάτι από τη μέρα που ξεκίνησα την εξωσωματική και φυσικά συνέχισα έτσι και μέχρι τώρα που είμαι στον 8ο όμως μου έχει βγει σε καλό γιατί δεν έχω κάνει ακόμα κατακράτηση .. Καλη επιτυχία🏆💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα κοριτσια μου. Πείτε μου κατι όταν κάνατε τις ενεσεις για πρόκληση προσέχετε τιποτα στην διατροφή σας? Επειδή έχω μάθει ότι κάνουν κατακρατηση . Ισχύει?

Καλημέρα κορίτσι!

Εμένα μόνο για αλάτι μου είπε... απλά κι εγώ με αυτά που διάβασα ειδικά μετλα την ωοληψία έτρωγα ασπράδια, κοτόπουλο και γιαούρτια με πρωτείνη. Όχι μόνο δεν έκανα κατακράτηση κ δεν πρήστηκα αλλά έχασα και δυο κιλά. Δεν είχα το παραμικρό θέμα. Απο τη μέρα που ξεκίνησα gonal έκοψα αλάτι και το ξανα άρχισα 3 με 4 μέρες μετά την ωοληψία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Η περίοδος της αναμονής ειναι φουλ στο αγχος!! Υπομονη, πίστη και σου ευχομαι να πανε ολα καλα!! 

Καλημέρα κορίτσι μου! Τι έγινε, πήγες για την χοριακή; Πήγαν όλα καλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Τι έγινε, πήγες για την χοριακή; Πήγαν όλα καλά; 

Πηγα ναι και περιμενω αποτελέσματα........ 🤯🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Πηγα ναι και περιμενω αποτελέσματα........ 🤯🥲

Καλή κ ευλογημένη ημέρα! Εύχομαι τα καλύτερα! Περιμένουμε κ εμείς μαζί σου!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα κοριτσια μου. Πείτε μου κατι όταν κάνατε τις ενεσεις για πρόκληση προσέχετε τιποτα στην διατροφή σας? Επειδή έχω μάθει ότι κάνουν κατακρατηση . Ισχύει?

Καλημέρα κορίτσι! Προσωπικά δεν έκανα τίποτε το ιδιαίτερο! Έτρωγα τα πάντα! Ό,τι τραβούσε η όρεξή μου! Δεν μου είπαν κάτι από το κέντρο κ έτσι δεν πρόσεξα κάτι. Τώρα μετά την ετ από δική μου πρωτοβουλία δεν τρώω καθόλου ζάχαρη, αποφεύγω την γλουτένη όσο μπορώ κ ελπίζω κ εύχομαι να έρθουν τα καλύτερα! Κ πάλι όταν τους ρώτησα για οδηγίες σχετικά με την διατροφή κούνησαν αρνητικά το κεφάλι. Μόνο για τον καφέ μου είπαν πως θα ήθελαν έναν την ημέρα. Decaf όσους θέλω! Αυτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλή κ ευλογημένη ημέρα! Εύχομαι τα καλύτερα! Περιμένουμε κ εμείς μαζί σου!

 

 

 

Ευχαριστω πολυ!!! Μακαρι... ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Προσωπικά δεν έκανα τίποτε το ιδιαίτερο! Έτρωγα τα πάντα! Ό,τι τραβούσε η όρεξή μου! Δεν μου είπαν κάτι από το κέντρο κ έτσι δεν πρόσεξα κάτι. Τώρα μετά την ετ από δική μου πρωτοβουλία δεν τρώω καθόλου ζάχαρη, αποφεύγω την γλουτένη όσο μπορώ κ ελπίζω κ εύχομαι να έρθουν τα καλύτερα! Κ πάλι όταν τους ρώτησα για οδηγίες σχετικά με την διατροφή κούνησαν αρνητικά το κεφάλι. Μόνο για τον καφέ μου είπαν πως θα ήθελαν έναν την ημέρα. Decaf όσους θέλω! Αυτά! 

Ούτε εγώ έκανα κάποια διατροφή παρότι γενικά είμαι της άθλησης και διατροφής. Κανονικά όλα, γιατί θέλει να είσαι χαλαρή πιστεύω. Δεν θέλει να υποβάλεις τον οργανισμό σου ξαφνικά σε σοκ ούτε και να καταπιεζεσαι, να τρως ανάλατα που ακούω ή καθόλου ζάχαρη. Χαλαρά κορίτσια, με υπομονή και σύνεση. Η υπερβολική καφεΐνη δεν βοηθάει σίγουρα. Και γενικά οι υπερβολές δεν βοηθάνε είτε από την μία πλευρά είτε από την άλλη. Κι εγώ το μόνο που έκανα είναι ότι έπινα decaf. Αν είναι να γίνει γίνεται, τώρα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης καλό είναι να τρως πρωτεϊνικες τροφές και όχι πολύ υδανθρακα και γλυκά. Αυτό είναι όλο! 
Καλή επιτυχία στα κορίτσια που αναμένουν θετικό αποτέλεσμα! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Jaipur είπε:

Καλημέρα! Σε μένα ο γιατρός είχε πει ελεύθερη διατροφή, όμως με δική μου πρωτοβουλία μετά από όσα είχα διαβάσει περιόρισα πολύ αλάτι και εκοψα ζάχαρη, έτρωγα αρκετό κοτόπουλο και ασπράδια αυγών (που το συνηθίζω ούτως ή άλλως) και δεν είχα πρόβλημα. Σε ποια μέρα της διέγερσης είσαι; 

Είμαι στην τέταρτη κοριτσι μου. Απλώς εχω πρατηρησει ενα πρηξιματακι στην κοιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσι!

Εμένα μόνο για αλάτι μου είπε... απλά κι εγώ με αυτά που διάβασα ειδικά μετλα την ωοληψία έτρωγα ασπράδια, κοτόπουλο και γιαούρτια με πρωτείνη. Όχι μόνο δεν έκανα κατακράτηση κ δεν πρήστηκα αλλά έχασα και δυο κιλά. Δεν είχα το παραμικρό θέμα. Απο τη μέρα που ξεκίνησα gonal έκοψα αλάτι και το ξανα άρχισα 3 με 4 μέρες μετά την ωοληψία.

Εννοείς το έκοψες τελειως? Δηλαδή έτρωγες αναλατα? Ασπράδια αυγών εννοείς το ροφημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Προσωπικά δεν έκανα τίποτε το ιδιαίτερο! Έτρωγα τα πάντα! Ό,τι τραβούσε η όρεξή μου! Δεν μου είπαν κάτι από το κέντρο κ έτσι δεν πρόσεξα κάτι. Τώρα μετά την ετ από δική μου πρωτοβουλία δεν τρώω καθόλου ζάχαρη, αποφεύγω την γλουτένη όσο μπορώ κ ελπίζω κ εύχομαι να έρθουν τα καλύτερα! Κ πάλι όταν τους ρώτησα για οδηγίες σχετικά με την διατροφή κούνησαν αρνητικά το κεφάλι. Μόνο για τον καφέ μου είπαν πως θα ήθελαν έναν την ημέρα. Decaf όσους θέλω! Αυτά! 

Decaf μπλιαχ.. χαχα ενταξει ενα καφε πίνω ούτως ή άλλως κι αυτόν σκέτο. Οποτε κομμένα τα γλυκα και τα Αλατια καταλαβα🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Μακάρι 🙏 σου το εύχομαι ολόψυχα!!! 

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!! Καλη επιτυχια σε ολες μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...