Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Ναι το θυμάμαι γιατι κάναμε μαζί τις χοριακες.. Ήταν και η δική μου χαμηλή από την αρχή.. Την είχα κάνει και αρκετά νωρίς.. 

Είναι δύσκολο να είσαι πρώτη φορά έγκυος και στην πρώτη φορά να παθαίνεις αυτό.. Σε νιώθω απόλυτα.. Όμως τουλάχιστον γνωρίζουμε ότι είμαστε εντάξει και πετύχαμε σύλληψη.. 

Με τον γιατρό μίλησες ξανά? Εσένα τι σου είπε για νέες προσπάθειες? Εμένα μου είπε να περιμένω 2 μήνες αλλά νομίζω δεν θα το κάνω γιατί σκέφτομαι ότι αν δεν το είχα καταλάβει ότι έκανα βιοχημικη θα συνέχιζα τις ελεύθερες επαφές.. Οπότε τώρα γιατί να περιμένω... Απλά κάπως πρέπει να πείσω τον άντρα μου γιατί αυτός λέει να κάνουμε αυτά που είπε ο γιατρός και αυτό είναι θέμα😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Είναι δύσκολο να είσαι πρώτη φορά έγκυος και στην πρώτη φορά να παθαίνεις αυτό.. Σε νιώθω απόλυτα.. Όμως τουλάχιστον γνωρίζουμε ότι είμαστε εντάξει και πετύχαμε σύλληψη.. 

Με τον γιατρό μίλησες ξανά? Εσένα τι σου είπε για νέες προσπάθειες? Εμένα μου είπε να περιμένω 2 μήνες αλλά νομίζω δεν θα το κάνω γιατί σκέφτομαι ότι αν δεν το είχα καταλάβει ότι έκανα βιοχημικη θα συνέχιζα τις ελεύθερες επαφές.. Οπότε τώρα γιατί να περιμένω... Απλά κάπως πρέπει να πείσω τον άντρα μου γιατί αυτός λέει να κάνουμε αυτά που είπε ο γιατρός και αυτό είναι θέμα😂😂

Εμένα μου είπε να κάνω μια χοριακή ακόμα και μετά να πάω να με δει αν έχω καθαρίσει τελείως.. Θα τον πάρω και το απόγευμα να του πω ότι αδιάθετησα να με καθοδηγήσει πάλι. Και θα τον ρωτήσω όταν πάω από κοντά ποτέ μπορώ να κάνω πάλι.. 

Μήπως όμως έχει λόγο που το λέει ο γιατρός ότι πρέπει να περιμένουμε 2 κύκλους; Μήπως θέλει να αναρρωσουμε πλήρως;; 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η A&O είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Δυστυχώς ή ευτυχώς μάλλον δεν πρόλαβα να κάνω κανένα τεστάκι γιατί αδιαθέτησα. Απογοητεύτηκα για μια ακόμα φορά. Τελικά νομίζω ότι πρέπει να το πάρω απόφαση ότι φυσιολογικά δε θα συλλάβω ποτέ. Και πλέον θα σταματήσω να ασχολούμαι με συμπτώματα. Μόνο κακό μου κάνω. Άντε δεν πειράζει. Τουλάχιστον το σκ θα είμαι εντάξει να πάω θάλασσα!

Καλησπέρα κορίτσια. @Clairy.λυπάμαι πολύ. Αλλά έμεινες πολυ γρήγορα εγκυος και είναι σίγουρη ότι σύντομα θα τα καταφέρετε ξανά.  @Α&O και εγώ μια από τα ίδια. Αλλά το περίμενα έτσι και αλλιώς. Εγώ είμαι πάρα πολύ αγχωμένη. Πήγαμε σήμερα και κλείσαμε με τον άντρα μου ραντεβού για σπέρμοδιάγραμμα. Έπειτα από πολυ καιρό και επειδή δεν άντεχε να με βλέπει άλλο στςνοχωρημενη, αποφάσισε να πάει. Θα πάμε την Παρασκευή. Έχω παρα πολύ άγχος για τα αποτελέσματα 😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. @Clairy.λυπάμαι πολύ. Αλλά έμεινες πολυ γρήγορα εγκυος και είναι σίγουρη ότι σύντομα θα τα καταφέρετε ξανά.  @Α&O και εγώ μια από τα ίδια. Αλλά το περίμενα έτσι και αλλιώς. Εγώ είμαι πάρα πολύ αγχωμένη. Πήγαμε σήμερα και κλείσαμε με τον άντρα μου ραντεβού για σπέρμοδιάγραμμα. Έπειτα από πολυ καιρό και επειδή δεν άντεχε να με βλέπει άλλο στςνοχωρημενη, αποφάσισε να πάει. Θα πάμε την Παρασκευή. Έχω παρα πολύ άγχος για τα αποτελέσματα 😟

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αλλά θα σου πω να μην ανησυχείς! Δεν έχει νόημα. Άσε να ανησυχήσεις μετά και μόνο αν κάτι δε βγει καλό. Εσύ έχεις κάνει τις εξετάσεις σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αλλά θα σου πω να μην ανησυχείς! Δεν έχει νόημα. Άσε να ανησυχήσεις μετά και μόνο αν κάτι δε βγει καλό. Εσύ έχεις κάνει τις εξετάσεις σου?

Ναι. Δεν έχω κάνει σαλπιγγογραφια μόνο γιατί μου είπαν ότι είναι νωρίς ακομα. Έκανα ορμονολογικες και προς το παρόν είναι καλές. Θα δείξει. Θα κάνω και μια καλλιέργεια μήπως έχω κάποιο μικρόβιο και εμποδίζει την σύλληψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Εμένα μου είπε να κάνω μια χοριακή ακόμα και μετά να πάω να με δει αν έχω καθαρίσει τελείως.. Θα τον πάρω και το απόγευμα να του πω ότι αδιάθετησα να με καθοδηγήσει πάλι. Και θα τον ρωτήσω όταν πάω από κοντά ποτέ μπορώ να κάνω πάλι.. 

Μήπως όμως έχει λόγο που το λέει ο γιατρός ότι πρέπει να περιμένουμε 2 κύκλους; Μήπως θέλει να αναρρωσουμε πλήρως;; 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ ❤️

Εμένα όταν με είδε δεν βρήκε απόλυτος τίποτα που να δείχνει κάποια εγκυμοσύνη πέρα από την χοριακη.. Και αδιαθετησα την επόμενη κιόλας μερα αφού πήγα στον γιατρό.. Την Τετάρτη θα κάνω και άλλη μια χοριακη για να δούμε ότι έπεσε στο 0.. Απλά μου κάνει εντύπωση αυτό με τους 2 κύκλους γιατί αν δεν είχαμε κάνει χοριακη θα πιστεύαμε απλά ότι αδιαθετησαμε και θα συνεχίζαμε κανονικά ελεύθερες επαφές.. Εμενα μου είπε για να στρώσει ο κύκλος αλλά τι να πω δεν ξέρω.. Εγώ πάντως αν μπορέσω και πείσω τον άντρα μου θα κάνω και αυτόν τον μήνα ελεύθερες.. Δεν θέλω να χάσω 2 κύκλους έτσι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Ναι. Δεν έχω κάνει σαλπιγγογραφια μόνο γιατί μου είπαν ότι είναι νωρίς ακομα. Έκανα ορμονολογικες και προς το παρόν είναι καλές. Θα δείξει. Θα κάνω και μια καλλιέργεια μήπως έχω κάποιο μικρόβιο και εμποδίζει την σύλληψη 

Ναι σαλπιγγογραφία στο χρόνο και ελπίζω να μη χρειαστεί να κάνεις!  Η καλλιέργεια είναι σαν το τεστ παπ. Αλλά ότι και να βγάλει αν βγάλει διορθώνεται! Θύμισε μου πόσο χρονών είστε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Εμένα όταν με είδε δεν βρήκε απόλυτος τίποτα που να δείχνει κάποια εγκυμοσύνη πέρα από την χοριακη.. Και αδιαθετησα την επόμενη κιόλας μερα αφού πήγα στον γιατρό.. Την Τετάρτη θα κάνω και άλλη μια χοριακη για να δούμε ότι έπεσε στο 0.. Απλά μου κάνει εντύπωση αυτό με τους 2 κύκλους γιατί αν δεν είχαμε κάνει χοριακη θα πιστεύαμε απλά ότι αδιαθετησαμε και θα συνεχίζαμε κανονικά ελεύθερες επαφές.. Εμενα μου είπε για να στρώσει ο κύκλος αλλά τι να πω δεν ξέρω.. Εγώ πάντως αν μπορέσω και πείσω τον άντρα μου θα κάνω και αυτόν τον μήνα ελεύθερες.. Δεν θέλω να χάσω 2 κύκλους έτσι.. 

Να σου πω την αλήθεια και εγώ και ο σύντροφος μου θέλουμε με το που τελειώσει η περίοδος να ξεκινήσουμε.. Την άλλη εβδομάδα που θα πάω θα τον ρωτήσω.. Και αν όχι θα τον ρωτήσω για ποιον λόγο. Τι μπορεί ας πούμε να γίνει.. Σκέφτομαι έτσι όπως και εσύ.. Δε θέλω να περάσουν έτσι 2 μήνες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Εγώ δεν προσπάθησα αυτό το μήνα! Είχα κ εγώ αποβολή και ήταν η πρώτη ωορρηξια μετά την αποβολή. Μου είπε ο γιατρός να αφήσω να περάσουν 2 κύκλοι. Μετά θα επιστρέψω δυναμικά στις προσπάθειες! 

Ευχαριστώ πολύ πάντως!! Μακάρι να μας πεις τα ευχάριστα εσύ σε 2 εβδομαδες🤩😜

Συγγνωμη κοριτσι μου δεν το ηξερα !!! Δεν ημουνα μεσα λιγο καιρο και δε ηξερα τι εγινε !!! Ευχομαι συντομα να μας πεις ευχαριστα !!! Καλοκαιρι ...λιγη ξεκουραση... θα ερθει το μωρακι !!! Θα ειναι καλοκαιρινο !!! Εμεις καναμε λιγες επαφες... τωρα δεν ξερω τι εγινε :) θα μαθουμε σε λιγες μερες !!! Παντως χαρηκα που βρηκα θετικο ωορρηξιας γιατι πηγε 17η μερα κ δε εβλεπα κ ανησυχησα λιγο χαχαχα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Να σου πω την αλήθεια και εγώ και ο σύντροφος μου θέλουμε με το που τελειώσει η περίοδος να ξεκινήσουμε.. Την άλλη εβδομάδα που θα πάω θα τον ρωτήσω.. Και αν όχι θα τον ρωτήσω για ποιον λόγο. Τι μπορεί ας πούμε να γίνει.. Σκέφτομαι έτσι όπως και εσύ.. Δε θέλω να περάσουν έτσι 2 μήνες.. 

Από όσο έχω διαβάσει διαφορά άρθρα μπορείς να μείνεις έγκυος αμέσως μετά από μια βιοχημικη και επίσης πολλές γυναίκες μείνανε έγκυος και τον επόμενο η μεθεπόμενο μήνα με μια πολύ καλή εγκυμοσύνη... Μόνο σε ένα άρθρο διάβασα ότι εάν είναι επαγγελματίας ο γιατρός θα σου πει να περιμένεις 1 2 κύκλους.. Τώρα τι να πω.. Δεν ξέρω.. Κολλάω περισσότερο στο γεγονός ότι πολλές γυναίκες δεν το καταλαβαίνουν καν και για αυτό δεν καταλαβαίνω τον λόγο που μου είπε ο γιατρός να μην προσπαθήσουμε... Και όπως είπα.. Εγώ έχω και το θέμα του άντρα μου.. Αυτός θα θέλει να ακολουθήσει τις οδηγίες του γιατρού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Από όσο έχω διαβάσει διαφορά άρθρα μπορείς να μείνεις έγκυος αμέσως μετά από μια βιοχημικη και επίσης πολλές γυναίκες μείνανε έγκυος και τον επόμενο η μεθεπόμενο μήνα με μια πολύ καλή εγκυμοσύνη... Μόνο σε ένα άρθρο διάβασα ότι εάν είναι επαγγελματίας ο γιατρός θα σου πει να περιμένεις 1 2 κύκλους.. Τώρα τι να πω.. Δεν ξέρω.. Κολλάω περισσότερο στο γεγονός ότι πολλές γυναίκες δεν το καταλαβαίνουν καν και για αυτό δεν καταλαβαίνω τον λόγο που μου είπε ο γιατρός να μην προσπαθήσουμε... Και όπως είπα.. Εγώ έχω και το θέμα του άντρα μου.. Αυτός θα θέλει να ακολουθήσει τις οδηγίες του γιατρού.. 

Τι να πω δεν ξέρω.. Κράτα μόνο ότι είμαστε τυχερές ότι πιάσαμε αμέσως.. Κορίτσια εσείς έχετε κάποια εμπειρία να μας απαντήσετε πιο αντικειμενικά από εμάς που έχουμε ξεσηκωθεί;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα κοριτσια απεβαλα στο3ο μηνα και ο γιατρος μου ειπε να περιμενω 2κυκλους ωστε να επανερθει το σωμα στα φυσιολογικα του δεδομενα. για τις βιοχημικες δεν γνωριζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kalina είπε:

εμενα κοριτσια απεβαλα στο3ο μηνα και ο γιατρος μου ειπε να περιμενω 2κυκλους ωστε να επανερθει το σωμα στα φυσιολογικα του δεδομενα. για τις βιοχημικες δεν γνωριζω. 

Έκανες κάποιες εξετάσεις;; σου είπε να κάνεις θρομβοφυλιας ή κάτι τέτοιο;; Εγω να σας πω την αλήθεια θα κάνω αύριο μεθαύριο τις 13 μεταλλάξεις της θρομβοφυλιας γιατί πρόσφατα ανακαλύψαμε ότι έχει η μητέρα μου και σκέφτομαι μήπως κάτι έχω και εγώ. Αν και έπινα τώρα σαλοσπιρ προληπτικά που μου είχε πει ο γιατρος λόγο ιστορικού της μητέρας μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Έκανες κάποιες εξετάσεις;; σου είπε να κάνεις θρομβοφυλιας ή κάτι τέτοιο;; Εγω να σας πω την αλήθεια θα κάνω αύριο μεθαύριο τις 13 μεταλλάξεις της θρομβοφυλιας γιατί πρόσφατα ανακαλύψαμε ότι έχει η μητέρα μου και σκέφτομαι μήπως κάτι έχω και εγώ. Αν και έπινα τώρα σαλοσπιρ προληπτικά που μου είχε πει ο γιατρος λόγο ιστορικού της μητέρας μου. 

οχι δεν μου ειπε.πηρε δειγμα κατα την αποξεση και εκανε κατι εξετασεις αλλα αυτα ξερω μονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ευάγγελοςτ κοριτσι μου παντα με τα καλα σου λογια!!! 🙂

@A&O  Κριμα κοριτσι μου! Δεν πειραζει! Εμεις συνεχιζουμε! Κανε τα μπανακια σου και δεν ξερεις τον επομενο μηνα τι θα γινει..Μην σε ακουω απαισιοδοξη! 

@Kostef  χαχα δεν υπαρχεις!!! Μπραβο σου παντως!!! Εισαι πολυ δυνατη για να γεννησεις ετσι! 

@Clairy. πολυ λυπαμαι! Κρατα το θετικο της υποθεσης, οτι εγινε κατευθειαν η συλληψη και προχωραμε!!! Καλη αναρρωση!

@Love13 καλη επιτυχια στην εξεταση!!! Προσεχε για να εχετε σιγουρα αποτελεσματα να πατε σε ενα εξειδικευμενο κεντρο κ οχι σε απλο διαγνωστικο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η kalina είπε:

οχι δεν μου ειπε.πηρε δειγμα κατα την αποξεση και εκανε κατι εξετασεις αλλα αυτα ξερω μονο.

Ο γιατρός σου σίγουρα ξέρει πολύ καλύτερα πως πρέπει να κινηθεί...

Σου εύχομαι να έρθει πάλι σύντομα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η A&O είπε:

Ναι σαλπιγγογραφία στο χρόνο και ελπίζω να μη χρειαστεί να κάνεις!  Η καλλιέργεια είναι σαν το τεστ παπ. Αλλά ότι και να βγάλει αν βγάλει διορθώνεται! Θύμισε μου πόσο χρονών είστε? 

Είμαστε και οι δύο 32. Μακαρι να είναι όλα καλά και να είναι από το άγχος μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Είμαστε και οι δύο 32. Μακαρι να είναι όλα καλά και να είναι από το άγχος μου

Είστε κι εσείς μικροί! Και δεν προσπαθείτε και πααααρα πολύ! Μπράβο που κάνετε νωρίς τις εξετάσεις σας! Μακάρι να βγει καλή η εξέταση. Αν και αλήθεια πιστεύω θα σας έρθει πολύ γρήγορα! Κρίμα που ταλαιπωρούμαστε μερικά ζευγάρια. Μακάρι όλες μας γρήγορα να έχουμε καλά νέα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Είστε κι εσείς μικροί! Και δεν προσπαθείτε και πααααρα πολύ! Μπράβο που κάνετε νωρίς τις εξετάσεις σας! Μακάρι να βγει καλή η εξέταση. Αν και αλήθεια πιστεύω θα σας έρθει πολύ γρήγορα! Κρίμα που ταλαιπωρούμαστε μερικά ζευγάρια. Μακάρι όλες μας γρήγορα να έχουμε καλά νέα.. 

Δεν ξέρω αν φταίει αυτό, αλλά ξεκίνησα να το ψάχνω αφού πέρασαν 2 μήνες προσπαθειών. Δεν αφεθηκα ποτέ. Πάντα ήμουν με ημερολόγιο και με τα τεστ στο χέρι. Ίσως να με έχει μπλοκάρει όλο αυτό. Ο άντρας μου είπε ότι μου έχει γίνει εμμονη ιδεα και φοβάται για μένα. Γιαυτό και θα πάμε να εξεταστεί και εκείνος, για να ηρεμήσω λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Δεν ξέρω αν φταίει αυτό, αλλά ξεκίνησα να το ψάχνω αφού πέρασαν 2 μήνες προσπαθειών. Δεν αφεθηκα ποτέ. Πάντα ήμουν με ημερολόγιο και με τα τεστ στο χέρι. Ίσως να με έχει μπλοκάρει όλο αυτό. Ο άντρας μου είπε ότι μου έχει γίνει εμμονη ιδεα και φοβάται για μένα. Γιαυτό και θα πάμε να εξεταστεί και εκείνος, για να ηρεμήσω λίγο 

Αχ βρε κορίτσι. Ξέρω πως νιώθεις αλλά από την άλλη όντως δεν έδωσες χρόνο. Και αυτά που σου λέει ο καλός σου μπορώ να τα φανταστώ. Ακούω τα ίδια... τώρα βέβαια δεν έχει σημασία. Αφού ξεκινήσατε ας κάνει κι εκείνος την εξέταση να σου φύγει απ το μυαλό. Απόλαυσέ το. Εγώ άρχισα να ανησυχώ μετά από 1 χρόνο. Η αλήθεια είναι ότι ήμουν  πολύ αισιόδοξη. Τώρα έχω πέσει λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. @Kardoula1991 εγω θα ξεκινούσα αμεσως τις προσπάθειες...με βάση τηνεμπειρία μου...κ οντως μετα απο βιοχημικη προσπάθησα...διότι απο τη στιγμή πού δεν υπάρχει αποξεση δηλ τραυματισμος της μητρας δεν υπάρχει πρόβλημα...καλη επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια και η δική μου τελικά κατέληξε σε βιοχημικη... 

Λυπάμαι κορίτσι μου.. κουράγιο και δύναμη για τη συνέχεια!

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Είναι δύσκολο να είσαι πρώτη φορά έγκυος και στην πρώτη φορά να παθαίνεις αυτό.. Σε νιώθω απόλυτα.. Όμως τουλάχιστον γνωρίζουμε ότι είμαστε εντάξει και πετύχαμε σύλληψη.. 

Με τον γιατρό μίλησες ξανά? Εσένα τι σου είπε για νέες προσπάθειες? Εμένα μου είπε να περιμένω 2 μήνες αλλά νομίζω δεν θα το κάνω γιατί σκέφτομαι ότι αν δεν το είχα καταλάβει ότι έκανα βιοχημικη θα συνέχιζα τις ελεύθερες επαφές.. Οπότε τώρα γιατί να περιμένω... Απλά κάπως πρέπει να πείσω τον άντρα μου γιατί αυτός λέει να κάνουμε αυτά που είπε ο γιατρός και αυτό είναι θέμα😂😂

Κοριτσάκι συζήτησε το καλύτερα με το γιατρό σου μήπως υπάρχει κάποιος λόγος σημαντικός που πρεπει να περιμένεις 2 κύκλους!

@Eiffel κοριτσακι μου που είσαι? Τι έγινε τελικά? Θα κάνεις αύριο τεστάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Τι να πω δεν ξέρω.. Κράτα μόνο ότι είμαστε τυχερές ότι πιάσαμε αμέσως.. Κορίτσια εσείς έχετε κάποια εμπειρία να μας απαντήσετε πιο αντικειμενικά από εμάς που έχουμε ξεσηκωθεί;; 

Εγώ είχα δύο παλινδρομες αλλά και μου είπαν κ στις δύο να περιμένω 2 μήνες. Αλλά δεν ήταν βιοχημικός εκεί δε ξέρω τι παίζει. Η μία ήταν 9η εβδομάδα και η τωρινή 6η.

Θα πω με δικά μου λόγια αυτό που κατάλαβα από την εξήγηση που μου έδωσε ο γιατρός. Εκεί που γίνεται η εμφύτευση στη μήτρα είναι σαν να κάνει μια πληγουλα και αν τον επόμενο μήνα γίνει αμέσως ξανά εμφύτευση στο ίδιο σημείο (η κοντινό??? Δεν τα θυμάμαι ακριβώς) υπάρχει περίπτωση η επόμενη κύηση να κάνει αιμορραγιες αποκόλληση ίσως. Γενικά αυτό που κατάλαβα υπάρχει κίνδυνος για δύσκολη εγκυμοσύνη για αυτό λένε να αφήσουμε 1 με 2 κύκλους. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η PAPA EVA είπε:

@Ευάγγελοςτ κοριτσι μου παντα με τα καλα σου λογια!!! 🙂

@A&O  Κριμα κοριτσι μου! Δεν πειραζει! Εμεις συνεχιζουμε! Κανε τα μπανακια σου και δεν ξερεις τον επομενο μηνα τι θα γινει..Μην σε ακουω απαισιοδοξη! 

@Kostef  χαχα δεν υπαρχεις!!! Μπραβο σου παντως!!! Εισαι πολυ δυνατη για να γεννησεις ετσι! 

@Clairy. πολυ λυπαμαι! Κρατα το θετικο της υποθεσης, οτι εγινε κατευθειαν η συλληψη και προχωραμε!!! Καλη αναρρωση!

@Love13 καλη επιτυχια στην εξεταση!!! Προσεχε για να εχετε σιγουρα αποτελεσματα να πατε σε ενα εξειδικευμενο κεντρο κ οχι σε απλο διαγνωστικο. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου... Εγώ να πω την αλήθεια δε με θεωρώ θαρραλέα η κάτι το ιδιαίτερο γιατί στο δημόσιο που γεννησα δεν υπήρχε άλλη επιλογή. Δεν κάνανε επισκληριδιο στις φυσιολογικές γέννες. Εγώ βγάζω το καπέλο σε κάποια κοριτσια που γεννάνε χωρίς αν κ μπορούν να κάνουν επισκληριδιο... Αν κ για να πω την αλήθεια αν είχα την επιλογή εννοείται θα είχα κάνει χάχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Συγγνωμη κοριτσι μου δεν το ηξερα !!! Δεν ημουνα μεσα λιγο καιρο και δε ηξερα τι εγινε !!! Ευχομαι συντομα να μας πεις ευχαριστα !!! Καλοκαιρι ...λιγη ξεκουραση... θα ερθει το μωρακι !!! Θα ειναι καλοκαιρινο !!! Εμεις καναμε λιγες επαφες... τωρα δεν ξερω τι εγινε :) θα μαθουμε σε λιγες μερες !!! Παντως χαρηκα που βρηκα θετικο ωορρηξιας γιατι πηγε 17η μερα κ δε εβλεπα κ ανησυχησα λιγο χαχαχα !

Ναι τα καλοκαιρινά μωράκια μου αρέσουν κ εμένα!!! Ξεκίνησα γυμναστική θα πιω κ καμία μπυριτσα θα περάσει αμέσως ο καιρός! 

Μια χαρά σε βρίσκω!!! Σε λίγες μέρες θα ξέρουμε!! Όταν ξεκινήσω κ εγώ μετά από ένα δύο μήνες αφού ξεκινήσουμε ίσως ξαναπάρω τεστ ωορρηξιας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Εμένα όταν με είδε δεν βρήκε απόλυτος τίποτα που να δείχνει κάποια εγκυμοσύνη πέρα από την χοριακη.. Και αδιαθετησα την επόμενη κιόλας μερα αφού πήγα στον γιατρό.. Την Τετάρτη θα κάνω και άλλη μια χοριακη για να δούμε ότι έπεσε στο 0.. Απλά μου κάνει εντύπωση αυτό με τους 2 κύκλους γιατί αν δεν είχαμε κάνει χοριακη θα πιστεύαμε απλά ότι αδιαθετησαμε και θα συνεχίζαμε κανονικά ελεύθερες επαφές.. Εμενα μου είπε για να στρώσει ο κύκλος αλλά τι να πω δεν ξέρω.. Εγώ πάντως αν μπορέσω και πείσω τον άντρα μου θα κάνω και αυτόν τον μήνα ελεύθερες.. Δεν θέλω να χάσω 2 κύκλους έτσι.. 

@Clairy. Κορίτσια μου κι εγώ είχα μια βιοχημική πριν μείνω έγκυος με το μπεμπακι μας και οι δύο γιατροί μου μου είπαν να προσπαθήσω αμέσως διότι δεν χρειάστηκε αποξεση και μου είπε μάλιστα ακριβώς αυτό που λες ότι πες ότι απλά σου καθυστέρησε η περίοδος σου..όσo αφορά τον δικό μου γιατρό με παρότρυνε να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλιας γιατί είναι λέει από τα πράγματα που μπορούμε να ελέγξουμε αν όντως έφταιγε αυτό για την αποβολή και τελικά όντως είχα και τον ευχαριστώ αιώνια που μου είπε γι'αυτην την εξέταση που ούτε καν είχα ξανά ακούσει..πάντως κορίτσια να ακούτε τους γιατρούς σας αλλά αν έχετε δεύτερες σκέψεις να παιρνετε και μια δεύτερη γνώμη..εμένα ο γιατρός που είχα από κοριτσάκι μου είπε τζάμπα πας να την κάνεις την εξέταση σου υπογράφω ότι δεν θα έχεις θρομβοφιλια και τζάμπα σε στέλνει ο γιατρός σου..επίσης να ακούτε και το ένστικτο σας εμένα κάτι με έσπρωχνε να την κάνω την εξέταση..τώρα αισίως οδευω προς το τέλος του έβδομου ❤️ έμεινα έγκυος στο δεύτερο κύκλο μετα την βιοχημική.. μην αγχώνεστε χαλαρώστε απολαύστε τη διαδικασία εμπιστευτείτε το σώμα σας και θα έρθει το μωράκι σας γρήγορα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...