Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Οχι εμενα η κοπελα τοτε με καλυψε πολυ με ολα αυτα, βεβαια ποτε δεν εισαι σιγουρος για τιποτα... αλλα ειπαμε οτι αφου η μια εχει ιδιωτικη θα εχει κ η αλλη (μην παραπονεθουν κιολας) ???

 

Ναι ναι καλά θα κάνετε !!Αφού έχεις ξανά συνεργαστεί μαζί τους !!!παρέμεινε σε αυτούς !!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

36+2 δηλαδή 37η λόγω δίδυμων τόσο νωρίς όμως. 

Καισαρική ε; 

Εγώ δεν πόνεσα πολύ αλλά δεν είμαι και κριτήριο γιατί είμαι λίγο αναίσθητη στον πόνο. 

Χμ η επισκληριδιος δεν είναι και πολύ εύκολη αλλά ίσως ζοριστηκα παραπανω λόγω της πολύ μεγάλης κοιλιάς. Δεν πονάει αλλά είναι ζόρι όπως σε βάζουν να κάτσεις. 

Μου είπαν ότι η τομή που έχω είναι κέντημα και ο άντρας μου μου λέει ότι ήδη ίσα που φαίνεται. 

Εγώ δεν την έχω δει είναι ακόμα με το αυτοκόλλητο. Μέσ' το σκ θα το βγάλω. 

Κορίτσια πολύ σημαντικό! Οπωσδήποτε στη βαλίτσα σουτιέν θηλασμού και pads ή κοχύλια. Γιατί μπορεί να έχουμε από σταγόνες γάλα ή και περισσότερο μέχρι να βγούμε. 

Άντε έρχεται η ώρα!

Μπήκαν θερμοκιτιδα??θηλάσεςαπευθειας ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μπήκαν θερμοκιτιδα??θηλάσεςαπευθειας ??

Όχι δεν χρειάστηκε θερμοκοιτίδα ευτυχώς! Αλλά έμειναν στην αίθουσα των πρόωρων όπου τα ταιζουν οι μαίες. Μας τα έφερναν κανονικά δηλαδή να τα δούμε.  

Δεν έχω καταφέρει θηλασμό τους δίνω μητρικό με θηλαστρο και στήθος πολύ λίγο κάθονται αλλά είναι μικρά και δεν πρέπει να τα πίεση κλπ. 

Το μόνο κακό στο Μητέρα είναι ότι δεν πολυασχολουνται με το θηλασμό και κάθε μαία λέει τα δικά της, πχ τη δική της στάση κλπ άσε που πρέπει να ζητάς βοήθεια αλλιώς δεν έρχονται. 

Στη νοσηλεία από την άλλη είναι άψογα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!! @Πιου-πιου να σου ζήσουν τα μπεμπακια σου!! Γερά και καλότυχα να ναι στη ζωούλα τους!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Όχι δεν χρειάστηκε θερμοκοιτίδα ευτυχώς! Αλλά έμειναν στην αίθουσα των πρόωρων όπου τα ταιζουν οι μαίες. Μας τα έφερναν κανονικά δηλαδή να τα δούμε.  

Δεν έχω καταφέρει θηλασμό τους δίνω μητρικό με θηλαστρο και στήθος πολύ λίγο κάθονται αλλά είναι μικρά και δεν πρέπει να τα πίεση κλπ. 

Το μόνο κακό στο Μητέρα είναι ότι δεν πολυασχολουνται με το θηλασμό και κάθε μαία λέει τα δικά της, πχ τη δική της στάση κλπ άσε που πρέπει να ζητάς βοήθεια αλλιώς δεν έρχονται. 

Στη νοσηλεία από την άλλη είναι άψογα. 

Μάλιστα!!ειμαι με της άποψης ότι δεν θα τρελαθούμε και για τον θηλασμό . Σου κάνω αυτές τις ερωτήσεις γιατί η μπουμπού μου είναι λίγο μικρή και η πρόβλεψη είναι 2400 με 2800 να γεννηθεί!!!Φιλάκια στα μπουτάκια τους !!!!!???????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Όχι δεν χρειάστηκε θερμοκοιτίδα ευτυχώς! Αλλά έμειναν στην αίθουσα των πρόωρων όπου τα ταιζουν οι μαίες. Μας τα έφερναν κανονικά δηλαδή να τα δούμε.  

Δεν έχω καταφέρει θηλασμό τους δίνω μητρικό με θηλαστρο και στήθος πολύ λίγο κάθονται αλλά είναι μικρά και δεν πρέπει να τα πίεση κλπ. 

Το μόνο κακό στο Μητέρα είναι ότι δεν πολυασχολουνται με το θηλασμό και κάθε μαία λέει τα δικά της, πχ τη δική της στάση κλπ άσε που πρέπει να ζητάς βοήθεια αλλιώς δεν έρχονται. 

Στη νοσηλεία από την άλλη είναι άψογα. 

Γενικα οι μαιες πολλες φορες ειναι για ξυλο!!! Εκτος κ αν τος λαδωσεις ή σταθεις τυχερη κ πεσεις σε καλη.

αν εμαθαν στο μπιμπερο δυσκολα να πιασουν στηθος εκτός κ αν δοκιμασεις με θηλες στο στηθος σου

αλλα μην σκας αν περνουν και μητρικο γαλα εστω με μπιμπερο ειναι καλο. 
επειδη την κορη μου την θηλασα λιγο γιατι δεν ειχα γαλα εμαθα το εξης : το μωρο σου οτι ειναι να πιει θα το πιει το ξενο, σαφως το βοηθαει πιο γρηγορα να αναπτυχθει αλλα το μητρικο του δινει αντισωματα πιο γρηγορα 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μάλιστα!!ειμαι με της άποψης ότι δεν θα τρελαθούμε και για τον θηλασμό . Σου κάνω αυτές τις ερωτήσεις γιατί η μπουμπού μου είναι λίγο μικρή και η πρόβλεψη είναι 2400 με 2800 να γεννηθεί!!!Φιλάκια στα μπουτάκια τους !!!!!???????????????????

φιλη μ γεννησε 2200 κ δεν μπηκε καν σε θερμοκιτιδα. Αν εσυ καταφερεις να θηλασεις θα θηλασεις μην στεναχωρεθεις γιατι θα γινει χειροτερα :)

εγω στην κορη μ τις 3 μερες στο μιαιευτηριο δεν ειχα γαλα κ με εκαναν οι μαιες να κλαιω. Μολις πηγα σπιτι το γαλα κατεβηκε μονο του :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μάλιστα!!ειμαι με της άποψης ότι δεν θα τρελαθούμε και για τον θηλασμό . Σου κάνω αυτές τις ερωτήσεις γιατί η μπουμπού μου είναι λίγο μικρή και η πρόβλεψη είναι 2400 με 2800 να γεννηθεί!!!Φιλάκια στα μπουτάκια τους !!!!!???????????????????

Εμένα ήταν 2400 και 2450. Πηραμε κανονικά στις 3 μέρες το κοριτσάκι σπίτι το αγόρι μας το κράτησαν 4ο βράδυ αλλά λόγω ίκτερου και όχι βάρους. 

Πιστεύω πάνω από 2600 θα το φέρουν όροφο. Άλλωστε εσύ θα είσαι 38η η 39η να φανταστώ; Παίζει και αυτό ρόλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εμένα ήταν 2400 και 2450. Πηραμε κανονικά στις 3 μέρες το κοριτσάκι σπίτι το αγόρι μας το κράτησαν 4ο βράδυ αλλά λόγω ίκτερου και όχι βάρους. 

Πιστεύω πάνω από 2600 θα το φέρουν όροφο. Άλλωστε εσύ θα είσαι 38η η 39η να φανταστώ; Παίζει και αυτό ρόλο. 

38 η θα είμαι !από 6/11 ξεκινάω καρδιοτοκογραφο οπότε θα μου πει λογικά!υπέροχη μανούλα είσαι !!πάντα με τη θετική πλευρά σου !!!Καλή δύναμη να μεγαλώσεις τα μπουμπουκακια?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

38 η θα είμαι !από 6/11 ξεκινάω καρδιοτοκογραφο οπότε θα μου πει λογικά!υπέροχη μανούλα είσαι !!πάντα με τη θετική πλευρά σου !!!Καλή δύναμη να μεγαλώσεις τα μπουμπουκακια?????

Σούπερ θα είσαι 38η! Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Εύχομαι να πάρει όσο πιο πολύ. Αλλά μη φοβάσαι τίποτα. Και τα μικρούλια μια χαρά είναι! Και κλαίνε και αυτά πολύ δυνατά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,τι κάντετε?Αύριο έχω ραντεβού στο γιατρό μου επιτέλους.Θα μου γράψει να κάνω το εμβόλιο της γρίπης.Δεν είμαι σίγουρη ότι θέλω όμως.Ποια κορίτσια το κάνατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα,τι κάντετε?Αύριο έχω ραντεβού στο γιατρό μου επιτέλους.Θα μου γράψει να κάνω το εμβόλιο της γρίπης.Δεν είμαι σίγουρη ότι θέλω όμως.Ποια κορίτσια το κάνατε?

Καλημερα κοριτσι!!! Εγώ το έκανα. Κ ο άντρας μου. Μένουν αδέρφια κ γονείς κ πεθερικά. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημερα κοριτσι!!! Εγώ το έκανα. Κ ο άντρας μου. Μένουν αδέρφια κ γονείς κ πεθερικά. ?

Να υποθέσω χωρίς παρενέργειες έτσι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημερα κοριτσι!!! Εγώ το έκανα. Κ ο άντρας μου. Μένουν αδέρφια κ γονείς κ πεθερικά. ?

Κι εμεις το καναμε και οι δυο!Μετα απο 3 μερες επαθα ασχημο κρυολογημα...Δεν ξέρω αν φταιει το εμβολιο η ημουν ετοιμη να κρυολογησω..Παντως ζοριστηκα πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Να υποθέσω χωρίς παρενέργειες έτσι; 

Όπως όλα τα εμβολια. Πέρυσι δεν είχα καμία. Φέτος λίγο πρήξιμο στ μπράτσο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κι εμεις το καναμε και οι δυο!Μετα απο 3 μερες επαθα ασχημο κρυολογημα...Δεν ξέρω αν φταιει το εμβολιο η ημουν ετοιμη να κρυολογησω..Παντως ζοριστηκα πολυ...

Θα έτυχε. Γιατί οι ιοί του εμβολίου ακόμη δε έχουν έρθει.... Άσε που το εμβόλιο δρα μετά από ένα μηνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα,τι κάντετε?Αύριο έχω ραντεβού στο γιατρό μου επιτέλους.Θα μου γράψει να κάνω το εμβόλιο της γρίπης.Δεν είμαι σίγουρη ότι θέλω όμως.Ποια κορίτσια το κάνατε?

Καλημέρα κορίτσια, εγώ το έκανα το εμβόλιο πέρα από πρησμένο μπράτσο τίποτα άλλο... Και εγώ είχα ενδοιασμούς.. Και ακόμα το σκέφτομαι αν έκανα καλά αλλά είπα τέλος... το έκανα προχωράμε μπροστά.. 

Σήμερα το μεσημέρι έχω και γιατρό.. θα κάνουμε το ντοπλερ και σήμερα θα μάθω και τι θέση είναι ο πλακουντας μου γιατι στις μετρήσεις μας έβγαινε λίγο χαμηλός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εγώ το έκανα το εμβόλιο πέρα από πρησμένο μπράτσο τίποτα άλλο... Και εγώ είχα ενδοιασμούς.. Και ακόμα το σκέφτομαι αν έκανα καλά αλλά είπα τέλος... το έκανα προχωράμε μπροστά.. 

Σήμερα το μεσημέρι έχω και γιατρό.. θα κάνουμε το ντοπλερ και σήμερα θα μάθω και τι θέση είναι ο πλακουντας μου γιατι στις μετρήσεις μας έβγαινε λίγο χαμηλός..

Αντε με το καλό...!!! Περιμένουμε τα νέα σου.... Κ εγώ αύριο έχω έλεγχο τελευταιου μήνα στο μητέρα, καρδιολόγο κ εξ αίματος..... Και τρίτη έχω γιατρό.... Κ ανυπομονώ να δω αν μειώθηκε ο τράχηλος. Συνεχιζω κ πονάω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εγώ το έκανα το εμβόλιο πέρα από πρησμένο μπράτσο τίποτα άλλο... Και εγώ είχα ενδοιασμούς.. Και ακόμα το σκέφτομαι αν έκανα καλά αλλά είπα τέλος... το έκανα προχωράμε μπροστά.. 

Σήμερα το μεσημέρι έχω και γιατρό.. θα κάνουμε το ντοπλερ και σήμερα θα μάθω και τι θέση είναι ο πλακουντας μου γιατι στις μετρήσεις μας έβγαινε λίγο χαμηλός..

Με το καλό κορίτσι μου. Ήρθες Θεσσαλονίκη;εγω μίλησα με το γενεσις. Έμαθα τιμές αλλά δεν πήγα. Θα πάω όταν κάνω καρδιοτοκογραφο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η despoina46 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου. Ήρθες Θεσσαλονίκη;εγω μίλησα με το γενεσις. Έμαθα τιμές αλλά δεν πήγα. Θα πάω όταν κάνω καρδιοτοκογραφο

Όχι ο γιατρός μου θα μου κάνει το ντοπλερ, Θεσσαλονίκη έρχομαι 20/11. Εγώ τους είχα πάρει τηλέφωνο και μου είχαν στείλει τον κατάλογο με email. Όταν ανέβω θα πάω και εγώ όταν θα κάνω τους καρδιοτοκογραφους. @Starrr εύχομαι όλα καλά και σε εσένα! θα περιμένουμε και δικά σου νέα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αντε με το καλό...!!! Περιμένουμε τα νέα σου.... Κ εγώ αύριο έχω έλεγχο τελευταιου μήνα στο μητέρα, καρδιολόγο κ εξ αίματος..... Και τρίτη έχω γιατρό.... Κ ανυπομονώ να δω αν μειώθηκε ο τράχηλος. Συνεχιζω κ πονάω.... 

Ποτε γεννας κοριτσι μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ποτε γεννας κοριτσι μου;;

Όταν το πάρει απόφαση το παλικάρι. Έχει εμπεδωθεί. Τρίτη κόβω τη προγεστερόνη κ μετά περιμένουμε... Τη Τρίτη θα είμαι 35+5!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα,τι κάντετε?Αύριο έχω ραντεβού στο γιατρό μου επιτέλους.Θα μου γράψει να κάνω το εμβόλιο της γρίπης.Δεν είμαι σίγουρη ότι θέλω όμως.Ποια κορίτσια το κάνατε?

Εγώ το έκανα και μάλιστα ο γιατρός μου μου είπε ότι επιβάλλεται αφού βρίσκομαι σε διαδικασίες εξωσωματικής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όταν το πάρει απόφαση το παλικάρι. Έχει εμπεδωθεί. Τρίτη κόβω τη προγεστερόνη κ μετά περιμένουμε... Τη Τρίτη θα είμαι 35+5!!!!

Μια χαρά.Ολα καλά να πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γυρίσαμε από το γιατρό, όλα καλά η μπεμπουλα μας 1900 τα κιλακια της!! Ο τράχηλο 3 εκατοστά και το κεφάλι του μωρού αρκετά χαμηλά... ευτυχώς ο πλακουντας ανέβηκε οπότε γλιτώσαμε την  καισαρική και πάμε για φυσιολογικό τοκετό στο νερό!! ✌✌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια γυρίσαμε από το γιατρό, όλα καλά η μπεμπουλα μας 1900 τα κιλακια της!! Ο τράχηλο 3 εκατοστά και το κεφάλι του μωρού αρκετά χαμηλά... ευτυχώς ο πλακουντας ανέβηκε οπότε γλιτώσαμε την  καισαρική και πάμε για φυσιολογικό τοκετό στο νερό!! ✌✌

Τελεια κορίτσι μου. Να απολαύσεις την εμπειρία. Πότε θα ξανά πας?. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
    • @Elli13 κορίτσι μ εφοσον ζοριζεσαι τοσο αυτό τ διαστημα μήπως να δωσεις λιγο περιθωριο να ξεπεταχτει η μπουμπου σου? Και σε ενα εξαμηνο απο τωρα να ρθει παλι μικρη διαφορά θα εχουν. Πάντως εγω αυτό τ μηνα π εμεινα εγκυος ειχα επαφη Σάββατο Δευτέρα Τετάρτη, με θετικο τεστ τη Δευτέρα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...