Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Μήπως να το πεις στο γιατρό σου να σου κάνει καλλιέργεια? 

Ναι θα τον παρω κ θα τον ενημερωσω αν ειναι να παω να μου κανει καλλιεργεια,μην εχω κανενα μικροβιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 33 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου,τι κανετε???Παρασκευη σημερα,θα εχει κ ωραιο καιρο κ απο το μεσημερι κ μετα δεν δουλευει ο αντρας μου,οποτε θα εικαστε μαζι παρεουλα.Απο υγρα στην ευαισθητη περιοχη πως πατε?Παρατηρω κατι λευκα υγρα που κ που αλλα ειναι αοσμα κ δεν εχω καμμια ενοχληση.Εκανα κ γενικη ουρων κ καλλιεργεια πριν 2 μερες κ ηταν καθαρες.

Φυσιολογικό είναι αυτό. Και εγώ το είχα ...αλλα σταματάνε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είχα γραφτεί. Κ μου στέλνουν ενημερωτικά μεηλ μόνο..... Εσάς πως σας έστειλαν δειγματακια? 

Goodie Bags

Babyspace Goodie Bags & Προσφορές

Δείτε τα ειδικά πακέτα, τα goodie bags και τις προσφορές που ετοιμάζουμε για τα μέλη του Babyspace! 

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Goodie Bags

Babyspace Goodie Bags & Προσφορές

Δείτε τα ειδικά πακέτα, τα goodie bags και τις προσφορές που ετοιμάζουμε για τα μέλη του Babyspace! 

 

Ευχαριστώ πολυ?? κ σε πόσο διάστημα έρχεται? Σε είχαν ενημερώσει με μεηλ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρες  και καλό σκ !!!γάλα πίνω και εγώ!!!!Κάθε 3-4:00 χαχαχαχαχα!!!!Αλλά πιο πολύ για να δροσιζομαι !!

Μόλις μου ήρθε το box °°°♡♡♡♡♡☆☆☆εσείς το πήρατε??

20191018_094107.jpg

Και εγώ θελωωωωω πιο site einai????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ευχαριστώ πολυ?? κ σε πόσο διάστημα έρχεται? Σε είχαν ενημερώσει με μεηλ? 

Όχι περιμένεις περίπου 1 μήνα με 2???????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Κορίτσια  πόση ώρα ασχολήθηκα με τα δειγματακια... έκανα αναζήτηση  στο Google  μου έβγαλε αυτό το πακέτο κ ένα σορό Αλλά sudocrem απο πάνες... Ότι μου έβγαινε έμπαινα μέσα κ έστελνα σε άλλα email  που ήθελαν κ σε άλλα έπρεπε να συμπληρώσεις φόρμα... Ότι στείλουν ας στείλουν άντε να δούμε... Κ αυτό το πακέτο ο ταχυδρόμος το αφήνει κάτω ή σου το δίνει στο χερι;;; αν ειναι κ το αφήνει δεν θα το πάρω ποτέ στα χέρια μου

..καταλαβαίνετε.... Ότι να ναιείναι η πολυκατοικία  που μενουμε....

Στο  χέρι μου το έδωσε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Screenshot_20191018-111646.jpg

Screenshot_20191018-111651.jpg

Screenshot_20191018-111658.jpg

Screenshot_20191018-111703.jpg

Screenshot_20191018-132456.jpg

Εμένα μου έστειλε μόνο η sudocream 2 μικρά βαζάκια και η pg-5ευρω .όλες οι εταιρείες που έστειλα δεν στέλνουν πια έτσι είπαν και οι φαρμακευτικές τύπου pharmacept μόνο στα φαρμακεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την άλλη βδομάδα περιμένω και το κιτ για τα βλαστοκύτταρα τελικά επέλεξα άλλη εταιρία .Και από επόμενη βδομάδα φτιάχνω βαλίτσα για μαιευτήριο αν και πιστεύω ότι στο μητέρα στα παρέχουν όλα . @Starrr   μιας και είσαι η πρώτη σου είπαν τι θα χρειαστεί να έχουμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Την άλλη βδομάδα περιμένω και το κιτ για τα βλαστοκύτταρα τελικά επέλεξα άλλη εταιρία .Και από επόμενη βδομάδα φτιάχνω βαλίτσα για μαιευτήριο αν και πιστεύω ότι στο μητέρα στα παρέχουν όλα . @Starrr   μιας και είσαι η πρώτη σου είπαν τι θα χρειαστεί να έχουμε ?

πως και άλλαξες εταιρία για την φύλαξη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια άκουσα θα χρειαστούν πιτζάμες ή νυχτικιές με κουμπάκια για άνεση στον θηλασμό και για το μαιευτήριο αλλά και για μετά! μήπως κάποια έχει να μας συστήσει κάποια καλά σε ποιότητα και μαλακά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Την άλλη βδομάδα περιμένω και το κιτ για τα βλαστοκύτταρα τελικά επέλεξα άλλη εταιρία .Και από επόμενη βδομάδα φτιάχνω βαλίτσα για μαιευτήριο αν και πιστεύω ότι στο μητέρα στα παρέχουν όλα . @Starrr   μιας και είσαι η πρώτη σου είπαν τι θα χρειαστεί να έχουμε ?

Δεν έχω ρωτήσει.... Αλλά τα παρέχουν όλα!!!! ? Το μόνο που πήρα για το μωρό είναι 2 πάνες, 1 σελτεδακι, 2 πετσετακια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η satya είπε:

κορίτσια άκουσα θα χρειαστούν πιτζάμες ή νυχτικιές με κουμπάκια για άνεση στον θηλασμό και για το μαιευτήριο αλλά και για μετά! μήπως κάποια έχει να μας συστήσει κάποια καλά σε ποιότητα και μαλακά??

Εγώ έχω πάρει από orchestra k h and m. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Ναι κ εγώ στο μητερα θα πάω... παρόλα αυτά πέρνεις πράγματα... εγω θα πάρω 5 εσώρουχα  4 πιτζάμες... ρούχα για να βγω εγω κ το μωρο καλλυντικά... Δεν θυμαμαι τι άλλο εχω γράψει...πόσες μέρες θα μείνετε...εγω μάλλον δύο με φυσιολογικό  κ τρεις με καισαρική....

Εμένα τα εξόδου θα τα κρατάει ο άντρας μου τελευταία μέρα..... Καλλυντικά αφρόλουτρα για εμάς Κ το μωρό έχουν εκείνοι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/10/2019 at 2:03 ΜΜ, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου πως είστε; @Λουλακι μου ο λοξιγκας είναι συχνό φαινόμενο οι ταχυκαρδίες ίσως να εφαγες ή ήπιες κάτι που σε πείραξε; Εμένα πχ στην πρώτη εγκυμοσύνη μου προκαλούσε ταχυκαρδίες η καφεινη

@Μπεμπελουκα μου εγώ θα έχω κουνουπιερα για να είναι ήσυχη ούτως ή αλλιώς δεν είναι κάτι πολυέξοδο γιατί να μην το έχω να έχω το κεφάλι μ ήσυχο;

@Starrr πηγές στο γιατρό να σε δει; Τι έγινε; Όσο για το ξενύχτι λυπαμαι αλλά από εδώ κ πέρα θα ξενυχτάς συχνά ?Άσε που πια δεν θα βολευεσε στο κρεβάτι ???

οποτε απλά παρακαλα να μην περάσει κολικουσ Κ να στρώσει γρήγορα Με Τον ύπνο του ο νεαρός μόλις έρθει και να ξέρεις είναι καλό που θα βγει Μπαμπάτσικος σε αυτό. ?

Άσχετο, εμενα κοριτσια σήμερα ο παιδίατρος μου είπε ότι πρέπει να εμβολιαστούμε όλοι μας σπίτι με το εμβόλιο της γρίπης και εγώ αλλά όταν γεννήσω και μάλιστα η κόρη μου θα το κάνει σε δυο δόσεις. Δεν το είχαμε καν συζητήσει στην πρώτη μου κόρη διότι ήτανε λέει Μάρτιος ενώ τώρα όσοι θα έρθουν κοντά στο παιδί πρέπει λέει να το κάνουνε...

Καλησπέρα κορίτσια μ.. Τ κάνετε??? Τελικά η ταχυκαρδιες κοπέλα μ ήταν λόγο αυξημένου στρες και ευτυχώς δεν επειρεασε τν μπέμπη μ... Τώρα είμαι με καθημερινές μετρήσεις... Μ έπεσε κ η πίεση γτ είχα χαμηλό αιματοκρίτη.. Πως τα πάτε γενικά κορίτσια?? Είστε έτοιμες??? Έκανα και τα μαθήματα ανώδυνου... Ήταν πάρα πολύ ωραία..  Μ έδωσαν και λίστα... Κ σήμερα είχα κ τ ραντεβού με τν επιθεώρηση.. Και ευτυχώς δικαιοθηκα κ μ έφυγε κ τ άγχος από εκεί... Να ξεκινήσω κ τ επίδομα τοκετού λοχειας να πάρω και το εξάμηνο ??έκανα doppler εχθές.. 1950 γρ είναι ο μπεμπακος μ.. Θα τ προσπαθήσουμε για φυσιολογικά.. Όλα καλά τρέφεται καλά.. Μόνο ο πλακούντας μ είναι λίγο γερασμένος επειδή πριν μάθω για τν εγκυμοσύνη κάπνιζα αλλά ευτυχώς τ έκοψα μόλις τ έμαθα αλλά στην εργασία μ ήμουν παθιτικη εισεπνευσα αρκετό καπνό. Μ είπε σ κόβω να γεννας 37 38 τ πολύ γτ έχω ήδη κάποιες συσπάσεις και ας περνώ προγεστερόνη.. Την οποία θ μ κόψει στις 35 εβδομάδες από ότι κατάλαβα... Αυτά τα νέα μας @Μπεμπελουκακ εγώ θα βάλω κουνουπιέρα ήταν μαζί μ τν πάντα κ είναι τόσο γλυκούλα... Άσε που δεν βλέπω να χειμωνιάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

έχω κάνει αίτηση πάνω από 2 μήνες αλλά δεν μου ήρθε ποτέ.. Μήπως το στέλνουν μόνο εντός Αττικής;

Έχω κάνει κ εγώ εδώ και καιρό αλλά δεν μ ήρθε και πότε... Τελικά τ είχε μέσα??? Εκτός απ τν αμστελ τ μπιμπερό κ δν ξέρω αν αυτό είναι πιπίλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μ.. Τ κάνετε??? Τελικά η ταχυκαρδιες κοπέλα μ ήταν λόγο αυξημένου στρες και ευτυχώς δεν επειρεασε τν μπέμπη μ... Τώρα είμαι με καθημερινές μετρήσεις... Μ έπεσε κ η πίεση γτ είχα χαμηλό αιματοκρίτη.. Πως τα πάτε γενικά κορίτσια?? Είστε έτοιμες??? Έκανα και τα μαθήματα ανώδυνου... Ήταν πάρα πολύ ωραία..  Μ έδωσαν και λίστα... Κ σήμερα είχα κ τ ραντεβού με τν επιθεώρηση.. Και ευτυχώς δικαιοθηκα κ μ έφυγε κ τ άγχος από εκεί... Να ξεκινήσω κ τ επίδομα τοκετού λοχειας να πάρω και το εξάμηνο ??έκανα doppler εχθές.. 1950 γρ είναι ο μπεμπακος μ.. Θα τ προσπαθήσουμε για φυσιολογικά.. Όλα καλά τρέφεται καλά.. Μόνο ο πλακούντας μ είναι λίγο γερασμένος επειδή πριν μάθω για τν εγκυμοσύνη κάπνιζα αλλά ευτυχώς τ έκοψα μόλις τ έμαθα αλλά στην εργασία μ ήμουν παθιτικη εισεπνευσα αρκετό καπνό. Μ είπε σ κόβω να γεννας 37 38 τ πολύ γτ έχω ήδη κάποιες συσπάσεις και ας περνώ προγεστερόνη.. Την οποία θ μ κόψει στις 35 εβδομάδες από ότι κατάλαβα... Αυτά τα νέα μας @Μπεμπελουκακ εγώ θα βάλω κουνουπιέρα ήταν μαζί μ τν πάντα κ είναι τόσο γλυκούλα... Άσε που δεν βλέπω να χειμωνιάσει 

Κ μας σήμερα λίγο ψιχαλισε αυτό μόνο. Να δείτε όταν θα γεννησουμε τότε θα χειμωνιασει?? κ μένα 35+5 θα μου κόψει τη προγεστερόνη. Αλλά κ πάλι όλη μέρα έχω πόνους.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ μας σήμερα λίγο ψιχαλισε αυτό μόνο. Να δείτε όταν θα γεννησουμε τότε θα χειμωνιασει?? κ μένα 35+5 θα μου κόψει τη προγεστερόνη. Αλλά κ πάλι όλη μέρα έχω πόνους.. 

Εμεις τπτ... Λίγο δροσιά τ πρωί και αυτό... Με έπιασε εμένα κ έστρωσα χάλια πριν μια εβδομάδα.. Τρελή... Μπα βλέπω να κάνουμε Χριστούγεννα με ήλιο φέτος... Έχεις συχρονισμενους πόνους η?? Εγώ δν ξέρω γιατί αλλά μόλις ξεκινάω ν περπατήσω κ τ βραδυ μ πιάνουν πονακια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια στο Μητέρα δε χρειάζεται να πάρετε καθόλου πάνες. 

Δίνουν επίσης σερβιετες ειδικές για τη λοχεία και εσώρουχα μιας χρήσης εγώ τα βρήκα πολύ βολικά. Είχα και μαζί μου δικά μου κάπως μεγάλα να πάρετε  να χωράνε όλα μέσα ? οι τεράστιες σερβιετες δηλαδή αλλά δεν τα έβαλα. 

Στο Μητέρα θα φύγετε και με μια τεράστια τσάντα δώρο από εταιρείες με πραγματακια για μαμά και μωρό μπιμπερο πιπίλες κρέμες μέχρι και δείγμα απορρυπαντικου ρούχων 

Χρειάζεται όντως νυχτικό με κουμπάκια ή πυτζάμα αλλά σε περίπτωση καισαρικής έστω απρόοπτης νυχτικό καλύτερα να έχετε. 

Ρούχα εξόδου του μωρού κουβερτουλα Φλις και εσείς που είστε καταχείμωνο σκουφάκι και φορμακι που είναι κλειστό στα πόδια ή καλτσακια. 

Κατά τα άλλα δίνουν τα πάντα από υγρό για την περιοχή μαντήλια θηλαστρο πετσέτες (πεντακάθαρες) και τις αλλάζουν όποτε ζητήσεις αμέσως. Αφρολουτρα σαμπουάν σε μπουκαλάκι - εγώ βέβαια είχα τα δικά μου. 

Καλλυντικά κρέμα κλπ πάρτε όπως και οδοντόκρεμα οδοντόβουρτσα κλπ. 

Και φυσικά αυγό για το αυτοκίνητο!

Άντε με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Εμεις τπτ... Λίγο δροσιά τ πρωί και αυτό... Με έπιασε εμένα κ έστρωσα χάλια πριν μια εβδομάδα.. Τρελή... Μπα βλέπω να κάνουμε Χριστούγεννα με ήλιο φέτος... Έχεις συχρονισμενους πόνους η?? Εγώ δν ξέρω γιατί αλλά μόλις ξεκινάω ν περπατήσω κ τ βραδυ μ πιάνουν πονακια. 

Αλλά όταν περπατάω είναι σκληρή συνεχόμενα. Πχ τώρα που ήμουν ξαπλωμένη έκανα κάθε 10λ αλλά 4 φορές συνεχόμενα... Κ παίρνω κ τα χάπια. Πιο πριν έκανα εντελως ασυγχρονες.... Τώρα κάνω 3-4 φορές συγχρονισμενες... Μετά σταματάει... Κ μετά πάλι όταν το ξανά θυμηθεί. Κ όλα αυτά όσο είμαι ξαπλωμένη η καθισμένη στον καναπέ. Δε ξέρω τι γίνεται πραγματικά. Με πιέζει κ το κεφάλι του κ δε κάθομαι άνετα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσια στο Μητέρα δε χρειάζεται να πάρετε καθόλου πάνες. 

Δίνουν επίσης σερβιετες ειδικές για τη λοχεία και εσώρουχα μιας χρήσης εγώ τα βρήκα πολύ βολικά. Είχα και μαζί μου δικά μου κάπως μεγάλα να πάρετε  να χωράνε όλα μέσα ? οι τεράστιες σερβιετες δηλαδή αλλά δεν τα έβαλα. 

Στο Μητέρα θα φύγετε και με μια τεράστια τσάντα δώρο από εταιρείες με πραγματακια για μαμά και μωρό μπιμπερο πιπίλες κρέμες μέχρι και δείγμα απορρυπαντικου ρούχων 

Χρειάζεται όντως νυχτικό με κουμπάκια ή πυτζάμα αλλά σε περίπτωση καισαρικής έστω απρόοπτης νυχτικό καλύτερα να έχετε. 

Ρούχα εξόδου του μωρού κουβερτουλα Φλις και εσείς που είστε καταχείμωνο σκουφάκι και φορμακι που είναι κλειστό στα πόδια ή καλτσακια. 

Κατά τα άλλα δίνουν τα πάντα από υγρό για την περιοχή μαντήλια θηλαστρο πετσέτες (πεντακάθαρες) και τις αλλάζουν όποτε ζητήσεις αμέσως. Αφρολουτρα σαμπουάν σε μπουκαλάκι - εγώ βέβαια είχα τα δικά μου. 

Καλλυντικά κρέμα κλπ πάρτε όπως και οδοντόκρεμα οδοντόβουρτσα κλπ. 

Και φυσικά αυγό για το αυτοκίνητο!

Άντε με το καλο!!!

Ευχαριστούμε... Και εγώ μια από τα ίδια ξέρω για το μητέρα.... Κ έχω βάλει στη άκρη δύο σετακια εξόδου για το μωρό. Γιατί τη μία έχει 25 βαθμούς κ την άλλη 17... Βέβαια ότι και να βάλω θα το χω σκεπασμένο με κουβερτούλα. Κ σπίτι έχει σταθερή θερμοκρασία... Έβαλα κ μια πανούκλα για να τη βάλω πάνω στο αυγό. Κ να βάλω το μωρό. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Εμεις τπτ... Λίγο δροσιά τ πρωί και αυτό... Με έπιασε εμένα κ έστρωσα χάλια πριν μια εβδομάδα.. Τρελή... Μπα βλέπω να κάνουμε Χριστούγεννα με ήλιο φέτος... Έχεις συχρονισμενους πόνους η?? Εγώ δν ξέρω γιατί αλλά μόλις ξεκινάω ν περπατήσω κ τ βραδυ μ πιάνουν πονακια. 

Πόνους δε ξεκαθαρίζω αν έχω συγχρονισμενους... Σα συνεχόμενα είναι. Όλη μέρα με πιέζει. Κ όλη νύχτα φυσικά...... Τα πετρώματα είναι ψιλό συγχρονισμενα αλλά και όταν το θυμηθεί ανάλογα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αλλά όταν περπατάω είναι σκληρή συνεχόμενα. Πχ τώρα που ήμουν ξαπλωμένη έκανα κάθε 10λ αλλά 4 φορές συνεχόμενα... Κ παίρνω κ τα χάπια. Πιο πριν έκανα εντελως ασυγχρονες.... Τώρα κάνω 3-4 φορές συγχρονισμενες... Μετά σταματάει... Κ μετά πάλι όταν το ξανά θυμηθεί. Κ όλα αυτά όσο είμαι ξαπλωμένη η καθισμένη στον καναπέ. Δε ξέρω τι γίνεται πραγματικά. Με πιέζει κ το κεφάλι του κ δε κάθομαι άνετα. 

Α εσύ πλησιάζεις πολύ καλέ... Έχει πάρει κ θέση... Εμένα ήταν δεξιά τ κεφάλι αριστερά τ πόδια κ μας γύρισε κ πλάτη ο κύριος.. Εγώ νιώθω πολύ πολύ έντονες μόνο βράδυ... Εσύ αν κόψεις προγεστερόνη ούτε μια μέρα δν θ περιμένεις.. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Λουλακι είπε:

Α εσύ πλησιάζεις πολύ καλέ... Έχει πάρει κ θέση... Εμένα ήταν δεξιά τ κεφάλι αριστερά τ πόδια κ μας γύρισε κ πλάτη ο κύριος.. Εγώ νιώθω πολύ πολύ έντονες μόνο βράδυ... Εσύ αν κόψεις προγεστερόνη ούτε μια μέρα δν θ περιμένεις.. ❤️❤️

Λες ε???. Δεν ξέρω αλλά έχω κουραστεί να πονάω. Ακούω όλες ότι δε πονάνε. Εντωμεταξύ αντέχω γενικά τους πόνους. Κ λέω μα γιατί εγώ πονάω τώρα? Άλλοι μου λένε ότι πονάς γιατί έχει εμπεδωθεί οποτε μετά έχω μόνο να ανοίξει ο τράχηλος κ δεν θα πονέσω τόσο. Τώρα τι να πω... Θα δείξει. Τη Τρίτη θα τα κόψω. Δε ξανά πήρα το γιατρό μου. Να του πω. Γιατί κάθε φορά που έχω ο τράχηλος έχει μείνει ίδιος.. Οπότε λέω ας πονέσω μπας κ μειωθεί κι αυτός λιγάκι. Κ η τρίτη είναι κοντά.... Για να με δει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...