Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Τι εβδομαδα ειστε?Εμεις 9η,μαλλον αλμα,ολα χαλασαν ,κ ο υπνος κ ολα!Κ κλαμα κ ανησυχια!

43 ημερών είμαστε,κοίτα πρόγραμμα δε περιμένω να βάλουμε από τώρα! Απλα κάποιες μέρες μας πάει όλη μέρα με γκρινια,αϋπνία και κάποιες μέρες πάει καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια το καθε μωρο έχει το δικό του τροπο

τα περισσότερα λατρεύουν την αγκαλια κ το θηλασμο. Ομως όσα περνάνε έντονους κολικους μαθαίνουν δυστυχως περισσοτερο την αγκαλια.

προσπαθήστε να το κανετε οσο πιο βολικό γίνετε για εσάς στο μέλλον 

πχ αν το κουνάτε θα μάθει κ μετα θα θέλει κούνημα συνεχως

σκεφτείτε το μέλλον  και αν κανετε κ δεύτερο μωρο μετα θα ειναι δυσκολα !

 

Εγω προσπαθώ να την κανω οσο πιο εύκολη γινεται γτ πολλες φορές αναγκάζομαι την αφήνω στο κρεβατι της κ κυνηγάω την μεγαλη :) ευτυχως κοιμαται ή κάθετε χωρίς να γκρινιάζει (φυσικα με ενα όριο ολα)

ξεκινήσατε να βάζετε τα μωρακια σας μπρουμητα καθολου όσες περάσατε τους δυο μηνες;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mantarini ευχαριστώ πολύ για το υποστηρικτικό μήνυμα σου! Όντως έτσι είναι...αυτες οι στιγμές δεν θα ξαναγυρίσουν πότε πίσω οπότε προσπαθώ όσο νυσταγμενη και αν νιωθω να ευχαριστιεμαι το μωρό μου..για αυτό άλλωστε δεν ευχομαι να περάσει ο καιρός ώστε να στρώσει. Ήδη, βλέπω φωτογραφίες από την πρώτη μέρα και το βλέπω και τώρα και νομίζω ότι βλέπω ένα άλλο μωρό... 😭🥶🥶. @satya @netspiritη αλήθεια είναι ότι κ τώρα λερώνω πολλές μπλούζες αφού τρέχουν χωρίς να το καταλάβω... Το θηλαστρο το χρησιμοποίησα μια-δυο φορές. Εγώ το έκανα πιο πολύ για να αποσυμφορρησω το στήθος μου που είχε γίνει υπερτεραστιο. Βέβαια δεν το πέταξα το έβαλα στην άκρη για ώρα ανάγκης αν χρειαστεί να λείψω μερικές ώρες και η παιδίατρος μου είπε ότι κακώς το έκανα. Θεωρεί ότι είναι πολύ νωρίς για να χρησιμοποιώ θηλαστρο. Η σύμβουλος θηλασμού μου είπε το αντίθετο φυσικά. Σχετικά με την μαγιά μπύρας εννοείται κάποιο συμπλήρωμα από φαρμακείο η κάτι άλλο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια πως κοιμιζετε τα μπεμπακια σας;; προσπαθώ από τις 22.00 και μου κοιμήθηκε πριν από 5 λεπτά με θηλασμό και στο κρεβάτι μας... Δεν τολμάω να την κουνήσω να την βάλω στην καλαθουνα της... ξυπνάει σε 2 λεπτά... 😯😯😯

Απορροφητηρα και σεσουάρ για τα μαλλιά! Σωτηρία και τα δύο. Επίσης λευκοι ήχοι στο κινητό! Είτε Spotify είτε you tube

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η daskala23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι έχουν πάθει τα μωρά μας αυτές τις μέρες;;;  Κοιμιζω δε προλαβαίνω να ακουμπήσω κάτω μετά από 5 λεπτά ξυπνάει.  Αυτό μπορεί να γίνεται όλη μέρα..

Κι εμένα τώρα το έπαθε! Πριν ήταν μια χαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Κοριτσια το καθε μωρο έχει το δικό του τροπο

τα περισσότερα λατρεύουν την αγκαλια κ το θηλασμο. Ομως όσα περνάνε έντονους κολικους μαθαίνουν δυστυχως περισσοτερο την αγκαλια.

προσπαθήστε να το κανετε οσο πιο βολικό γίνετε για εσάς στο μέλλον 

πχ αν το κουνάτε θα μάθει κ μετα θα θέλει κούνημα συνεχως

σκεφτείτε το μέλλον  και αν κανετε κ δεύτερο μωρο μετα θα ειναι δυσκολα !

 

Εγω προσπαθώ να την κανω οσο πιο εύκολη γινεται γτ πολλες φορές αναγκάζομαι την αφήνω στο κρεβατι της κ κυνηγάω την μεγαλη :) ευτυχως κοιμαται ή κάθετε χωρίς να γκρινιάζει (φυσικα με ενα όριο ολα)

ξεκινήσατε να βάζετε τα μωρακια σας μπρουμητα καθολου όσες περάσατε τους δυο μηνες;;; 

Ναι την βάζω μου είπε η παιδίατρος για τον αυχένα! Αλλά βγάζει γουλιες πάλι! Καμία σωτηρία 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mayland είπε:

@Mantarini ευχαριστώ πολύ για το υποστηρικτικό μήνυμα σου! Όντως έτσι είναι...αυτες οι στιγμές δεν θα ξαναγυρίσουν πότε πίσω οπότε προσπαθώ όσο νυσταγμενη και αν νιωθω να ευχαριστιεμαι το μωρό μου..για αυτό άλλωστε δεν ευχομαι να περάσει ο καιρός ώστε να στρώσει. Ήδη, βλέπω φωτογραφίες από την πρώτη μέρα και το βλέπω και τώρα και νομίζω ότι βλέπω ένα άλλο μωρό... 😭🥶🥶. @satya @netspiritη αλήθεια είναι ότι κ τώρα λερώνω πολλές μπλούζες αφού τρέχουν χωρίς να το καταλάβω... Το θηλαστρο το χρησιμοποίησα μια-δυο φορές. Εγώ το έκανα πιο πολύ για να αποσυμφορρησω το στήθος μου που είχε γίνει υπερτεραστιο. Βέβαια δεν το πέταξα το έβαλα στην άκρη για ώρα ανάγκης αν χρειαστεί να λείψω μερικές ώρες και η παιδίατρος μου είπε ότι κακώς το έκανα. Θεωρεί ότι είναι πολύ νωρίς για να χρησιμοποιώ θηλαστρο. Η σύμβουλος θηλασμού μου είπε το αντίθετο φυσικά. Σχετικά με την μαγιά μπύρας εννοείται κάποιο συμπλήρωμα από φαρμακείο η κάτι άλλο? 

Αφού έχεις τόσο πολύ γιατί σου φαίνεται ότι δεν χορταίνει? Ναι μαγια μπύρας σε χάπια από το φαρμακείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η satya είπε:

Απορροφητηρα και σεσουάρ για τα μαλλιά! Σωτηρία και τα δύο. Επίσης λευκοι ήχοι στο κινητό! Είτε Spotify είτε you tube

Καλά οι λευκοί ήχοι πάνε σύννεφο μέρες τώρα!!! Αφού λέω ότι κάποια στιγμή ούτε αυτό δε θα πιάνει... χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mayland είπε:

@Mantarini ευχαριστώ πολύ για το υποστηρικτικό μήνυμα σου! Όντως έτσι είναι...αυτες οι στιγμές δεν θα ξαναγυρίσουν πότε πίσω οπότε προσπαθώ όσο νυσταγμενη και αν νιωθω να ευχαριστιεμαι το μωρό μου..για αυτό άλλωστε δεν ευχομαι να περάσει ο καιρός ώστε να στρώσει. Ήδη, βλέπω φωτογραφίες από την πρώτη μέρα και το βλέπω και τώρα και νομίζω ότι βλέπω ένα άλλο μωρό... 😭🥶🥶. @satya @netspiritη αλήθεια είναι ότι κ τώρα λερώνω πολλές μπλούζες αφού τρέχουν χωρίς να το καταλάβω... Το θηλαστρο το χρησιμοποίησα μια-δυο φορές. Εγώ το έκανα πιο πολύ για να αποσυμφορρησω το στήθος μου που είχε γίνει υπερτεραστιο. Βέβαια δεν το πέταξα το έβαλα στην άκρη για ώρα ανάγκης αν χρειαστεί να λείψω μερικές ώρες και η παιδίατρος μου είπε ότι κακώς το έκανα. Θεωρεί ότι είναι πολύ νωρίς για να χρησιμοποιώ θηλαστρο. Η σύμβουλος θηλασμού μου είπε το αντίθετο φυσικά. Σχετικά με την μαγιά μπύρας εννοείται κάποιο συμπλήρωμα από φαρμακείο η κάτι άλλο? 

Το θηλαστρο αποδεδειγμένα αύξανε την ροή του γάλακτος.

πρωτη φορα ακουω οτι ειναι νωρίς για θηλαστρο. Συγνωμη που κρίνω την άποψη ενός επιστήμονα αλλα και οταν γεννησα την πρωτη αλλα και την δευτερη κορη μου έλεγαν οτι οσο πιο πολυ βαζω το μωρο στο στηθος τοσο το καλύτερο και για το θηλαστρο να το χρησιμοποιώ ανα τρεις ώρες για μια εβδομαδα ακομι κ αν έχω μολις θηλάσει. δυστυχως εγω δεν ειχα τη δύναμη να το κανω τοσο συχνά (καθως μολις κοιμοταν η μπεμπα ξυπνούσε η κορη μου (2ετων πλεον) και έτσι εχασα τη μπαλα με τον αποκλειστικό θηλασμο. 
μαγια Μπύρας ειναι χαπάκια που τα περνεις με το φαγητο και βοηθανε.ειναι βιταμίνες.

στις πριν 6 ώρες, ο/η satya είπε:

Ναι την βάζω μου είπε η παιδίατρος για τον αυχένα! Αλλά βγάζει γουλιες πάλι! Καμία σωτηρία 😂

Χαχαχαχα υπομονη μετα τον 6ο λενε στρώνουν. Κ εμενα βγαζει γουλιές η σκατού μου :) αλλα βοηθαει :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η daskala23 είπε:

Καλά οι λευκοί ήχοι πάνε σύννεφο μέρες τώρα!!! Αφού λέω ότι κάποια στιγμή ούτε αυτό δε θα πιάνει... χαχαχα!

Εμενα δεν εποιασαν τοσο πολυ.
οι κορες μου εμενα λατρεύουν τη φάλτσα μου φωνή. Το έχω φυσικα πάει και σε άλλο επίπεδο το ρεπερτόριο μου και λεμε και τον Χαραλάμπη 😂😂😂 η μεγαλη χορεύει κιολας κ κανει κ ΩΠΑ! 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η daskala23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι έχουν πάθει τα μωρά μας αυτές τις μέρες;;;  Κοιμιζω δε προλαβαίνω να ακουμπήσω κάτω μετά από 5 λεπτά ξυπνάει.  Αυτό μπορεί να γίνεται όλη μέρα..

μια από τα ίδια... Μέσα στην ημέρα μου κοιμάται πολύ λίγο.. Μόλις την βάλω στο κρεβάτι μας το βράδυ ξερενεται κατευθείαν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Κοριτσια το καθε μωρο έχει το δικό του τροπο

τα περισσότερα λατρεύουν την αγκαλια κ το θηλασμο. Ομως όσα περνάνε έντονους κολικους μαθαίνουν δυστυχως περισσοτερο την αγκαλια.

προσπαθήστε να το κανετε οσο πιο βολικό γίνετε για εσάς στο μέλλον 

πχ αν το κουνάτε θα μάθει κ μετα θα θέλει κούνημα συνεχως

σκεφτείτε το μέλλον  και αν κανετε κ δεύτερο μωρο μετα θα ειναι δυσκολα !

 

Εγω προσπαθώ να την κανω οσο πιο εύκολη γινεται γτ πολλες φορές αναγκάζομαι την αφήνω στο κρεβατι της κ κυνηγάω την μεγαλη :) ευτυχως κοιμαται ή κάθετε χωρίς να γκρινιάζει (φυσικα με ενα όριο ολα)

ξεκινήσατε να βάζετε τα μωρακια σας μπρουμητα καθολου όσες περάσατε τους δυο μηνες;;; 

εμένα από την αρχή μου έλεγε να την βάζω και μπρούμυτα αλλά δεν το έκανα συχνά γιατί μόλις τη βάλω γκρινιάζει..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Εμενα δεν εποιασαν τοσο πολυ.
οι κορες μου εμενα λατρεύουν τη φάλτσα μου φωνή. Το έχω φυσικα πάει και σε άλλο επίπεδο το ρεπερτόριο μου και λεμε και τον Χαραλάμπη 😂😂😂 η μεγαλη χορεύει κιολας κ κανει κ ΩΠΑ! 🤣🤣🤣

Τέλειο! Ξ αλήθεια είναι ότι με το τραγούδι ηρεμούν γιατί η φωνή μας τους ειναι οικεία από την κοιλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Να σας ρωτήσω, καραφλιαζετε κι εσείς αυτό το διάστημα? Έχω τρομάξει από την τριχόπτωση. Μου είπε η δερματολόγος ότι είναι φυσιολογικό μετά την γέννα, απλά δεν είναι εύκολο να βλέπεις τα μαλλιά σου να φεύγουν με τέτοιους ρυθμούς 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η satya είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Να σας ρωτήσω, καραφλιαζετε κι εσείς αυτό το διάστημα? Έχω τρομάξει από την τριχόπτωση. Μου είπε η δερματολόγος ότι είναι φυσιολογικό μετά την γέννα, απλά δεν είναι εύκολο να βλέπεις τα μαλλιά σου να φεύγουν με τέτοιους ρυθμούς 😞

εμένα ακόμα δεν μου έχει συμβεί αλλά ξέρω ότι συμβαίνει.. ότι τρίχα δεν χάσαμε στην εγκυμοσύνη πέφτει από τον τρίτο μήνα ( κατά μέσο όρο) και μετά... μόλις φτιάξουν οι ορμόνες σταματάει και η τριχόπτωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η satya είπε:

Αφού έχεις τόσο πολύ γιατί σου φαίνεται ότι δεν χορταίνει? Ναι μαγια μπύρας σε χάπια από το φαρμακείο 

Χαχχαχ καλή ερώτηση.. μπορεί να σου ακούγομαι κουλή απλά από ανησυχία και μόνο και επειδή γκρινιάζει ( δεν δείχνει να πονάει ) και επειδή δεν κοιμάται σκέφτομαι μήπως δεν του φτάνει? Μήπως δεν είναι αρκετά "λιπαρό"? 🤣 λένε ότι τα χορτασμενα μωρά κοιμούνται εύκολα κ σαν πουλάκια...όχι? 😂  Εεε καλά μην φανταστείς ότι κάθε μέρα λερώνω μπλούζες...είναι με τις μέρες του. Αν το πιάσει θα αλλάξω τουλάχιστον 3 μπλούζες. Για παράδειγμα σήμερα δεν μου έχει συμβεί ακόμη... Ποιο συμπλήρωμα παίρνεις εσύ? 

Επίσης, μιας που σε βρήκα να σου κάνω ορισμένες ερωτήσεις... 🙃 της εγώ έχω οικιακό θηλαστρο της Avent σχετικά με την αποστείρωση οπότε το χρησιμοποιείς πρέπει να κάνεις την ίδια διαδικασία? Λύσιμο-πλύσιμο-αποστειρωση? Την ημέρα το κάνεις εννοείται... Αλλά αν χρειαστεί να αντλήσεις δύο φορές το βράδυ πχ μια στις 00:00 και άλλη μία στις 03:00 τα αποστειρωνεις? Η απλά τα ξεπλένεις? Θα προκύψουν και αλλά στην πορεία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Χαχχαχ καλή ερώτηση.. μπορεί να σου ακούγομαι κουλή απλά από ανησυχία και μόνο και επειδή γκρινιάζει ( δεν δείχνει να πονάει ) και επειδή δεν κοιμάται σκέφτομαι μήπως δεν του φτάνει? Μήπως δεν είναι αρκετά "λιπαρό"? 🤣 λένε ότι τα χορτασμενα μωρά κοιμούνται εύκολα κ σαν πουλάκια...όχι? 😂  Εεε καλά μην φανταστείς ότι κάθε μέρα λερώνω μπλούζες...είναι με τις μέρες του. Αν το πιάσει θα αλλάξω τουλάχιστον 3 μπλούζες. Για παράδειγμα σήμερα δεν μου έχει συμβεί ακόμη... Ποιο συμπλήρωμα παίρνεις εσύ? 

Επίσης, μιας που σε βρήκα να σου κάνω ορισμένες ερωτήσεις... 🙃 της εγώ έχω οικιακό θηλαστρο της Avent σχετικά με την αποστείρωση οπότε το χρησιμοποιείς πρέπει να κάνεις την ίδια διαδικασία? Λύσιμο-πλύσιμο-αποστειρωση? Την ημέρα το κάνεις εννοείται... Αλλά αν χρειαστεί να αντλήσεις δύο φορές το βράδυ πχ μια στις 00:00 και άλλη μία στις 03:00 τα αποστειρωνεις? Η απλά τα ξεπλένεις? Θα προκύψουν και αλλά στην πορεία....

Πολλεε φορές μπερδεύουμε την ενόχληση με την πείνα. Καλό θα είναι να μην τρώει νωρίτερα από τις 2 ώρες εκτός και εαν στα έχει βγάλει όλα πριν! Έχω καταλάβει ότι εκεί στις 2 με 2μιση ώρες είναι καλύτερα να τρώει. Σίγουρα έχει ενοχλήσεις όλα τα μωρακια έχουν πόσο μάλλον εμείς με ΓΟΠ (γαστροοισοφαγικη παλλινδρομηση).

Τωρα για θήλαστρο το καλύτερο είναι το επαγγελματικό της medela το νοικιάζεις 50 ευρώ τον μήνα εγώ αυτο έχω και είναι πάρα πολύ καλό! Έχω πάρει 2 με 3 μπουκαλάκια και εξαρτήματα και αποστειρωνω. Παίρνω το ένα στο υπνοδωμάτιο με το θήλαστρο και όταν σηκώνομαι μέσα στην νύχτα αντλώ και το βάζω ψυγείο. Παίρνω το άλλο το αποστειρωμενο μπουκαλάκι πάλι διπλα μου εαν χρειαστεί. Μετά το πρωί τα βάζω κατάψυξη, πλενω με άλλο σφουγγάρι όλα τα εξαρτήματα και τα ξαναβάζω για αποστείρωση μέσα στην ημέρα! Ότι θες ρωτά με! Τώρα το συμπλήρωμα δεν θυμάμαι ποιο είναι θα δω και θα σου πω αλλά από αυτα που μου λες δεν το χρειάζεσαι! 

Επίσης όταν το βλέπεις ανήσυχο στον ύπνο είτε θα θέλει να ρευτει είτε έχει κάνει κακά είτε θέλει να κάνει κακά διότι πονάει το έντερακι, οποτε το σηκώνεις το πας βόλτα πάνω κάτω (έχω ήδη κάνει 3 μαραθώνιους σίγουρα με το περπατημα που έχω ρίξει) και περιμένεις να δεις τι είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2020 at 2:28 ΜΜ, ο/η satya είπε:

Τέλειο είναι! Κι εμένα προχθές έκλεισε 6 ώρες αφού στις 4 ώρες ξύπνησα να βάλω θήλαστρο να αποσυμφορισω λίγο γιατί λέω όπου να ναι θα ξυπνήσει! Τπτ κοιμόταν του καλού καιρού! Νομίζω στο 3μηνο στρώνουν λίγο. 

Μια χαρά!!!χρειάζεται και αυτό για να ξεκουραζόμαστε και λιγάκι!!!!😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Μια χαρά!!!χρειάζεται και αυτό για να ξεκουράζεστε και λιγάκι!!!!😆

Ε ναι αλλιώς δεν παλεύεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η satya είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Να σας ρωτήσω, καραφλιαζετε κι εσείς αυτό το διάστημα? Έχω τρομάξει από την τριχόπτωση. Μου είπε η δερματολόγος ότι είναι φυσιολογικό μετά την γέννα, απλά δεν είναι εύκολο να βλέπεις τα μαλλιά σου να φεύγουν με τέτοιους ρυθμούς 😞

Καλημέραααα!είχε συμβεί στην κολλητή μου αυτό.. συμβαίνει πολλές φορές απ τις ορμόνες!σε εμένα ευτυχώς δεν έχει συμβεί!Ούτε μια τρίχα για δείγμα δεν μου έχει πέσει,ευτυχώς!!!!Θα στρώσουνε όμως,μην αγχώνεσαι😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλημέραααα!είχε συμβεί στην κολλητή μου αυτό.. συμβαίνει πολλές φορές απ τις ορμόνες!σε εμένα ευτυχώς δεν έχει συμβεί!Ούτε μια τρίχα για δείγμα δεν μου έχει πέσει,ευτυχώς!!!!Θα στρώσουνε όμως,μην αγχώνεσαι😊

Καλημέρα ααα!

Πάλι καλά τυχερή είσαι! Σε ποιον μήνα είσαι? Πέρασες 4ο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η satya είπε:

Καλημέρα ααα!

Πάλι καλά τυχερή είσαι! Σε ποιον μήνα είσαι? Πέρασες 4ο?

Όχι στις 21 του μήνα γίνεται 3 μηνών η μπουμπούκα μου!Η κολλητή μου θυμάμαι μόλις γέννησε,απ την πρώτη εβδομάδα κιόλας έπεφταν πολύ τα μαλλιά της..μετά νομίζω ο γυναικολόγος της εδώσε κάτι βιταμίνες,τις και την βοήθησαν πάρα πολύ!Και όταν ήμουνα έγκυος μου έλεγε στην εγκυμοσύνη τα μαλλιά γίνονται τέλεια όταν γέννας όμως γίνονται χάλια!Και εγώ το φοβόμουν!Αλλά ευτυχώς δεν με έπιασε εμένα αυτό!δες το πως θα πάει,και ρώτησε τον γιατρό σου ίσως πάρεις καμία βιταμίνη..εννοειται συμβατή με τον θηλασμό..Και η κολλητή μου θηλαζε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα; κορίτσια. Είμαι στα πρόθυρα νευρικού κλονισμού. Περάσατε το άλμα 8-9?εμεις μάλλον το περνάμε τώρα. Έχει χαλάσει ο ύπνος της κορίτσια. Εκεί που κοιμόταν κ ένα 3ωρο σερί τώρα το πολύ στις 2 ώρες ξυπνάει κ γενικά κάνει πολύ ανήσυχο ύπνο. Κουνιέται συνέχεια. Έχει μια νευρικότητα. Σμρ θα πάμε γόνατο πρώτο εμβόλιο. Γίναμε δύο μηνων. Έχω στρεασαριστει πολύ κ δν κοιμάμαι ούτε τις λίγες ώρες που κοιμάται κι αυτή  το θα κάνω; πως θα αντέξω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα; κορίτσια. Είμαι στα πρόθυρα νευρικού κλονισμού. Περάσατε το άλμα 8-9?εμεις μάλλον το περνάμε τώρα. Έχει χαλάσει ο ύπνος της κορίτσια. Εκεί που κοιμόταν κ ένα 3ωρο σερί τώρα το πολύ στις 2 ώρες ξυπνάει κ γενικά κάνει πολύ ανήσυχο ύπνο. Κουνιέται συνέχεια. Έχει μια νευρικότητα. Σμρ θα πάμε γόνατο πρώτο εμβόλιο. Γίναμε δύο μηνων. Έχω στρεασαριστει πολύ κ δν κοιμάμαι ούτε τις λίγες ώρες που κοιμάται κι αυτή  το θα κάνω; πως θα αντέξω; 

Υπομονή κορίτσι μου,είναι δύσκολο αυτό το άλμα.. Και εμένα το είχε περάσει δυσκολα..Και ήμουνα και μόνη εκείνη την εβδομάδα...άσε,τα είχα δει όλα!υπομονή,θα περάσει.. προσπάθησε να χαλαρώσεις και να εκμεταλλεύεσαι έστω και τη μια ώρα που κοιμάται η μπέμπα σου να κοιμάσαι και εσύ..Εγώ έτσι έκανα και 20 λεπτά να κοιμοτανε κοιμόμουνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...