Μετάβαση σε περιεχόμενο

περιμενω τη βοηθεια σας!!!!!!!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!χαιρομαι πολυ που βρισκομαι στην παρεα σας.ειμαι σχετικα νεο μελος.βρισκομαστε κι εμεις στην προσπαθεια για ενα μωρακι.ειμαι 27 ετων.πριν 6 μηνες ειχα μια παλλινδρομη κυηση στην 10-11η εβδομαδα περιπου.εδω και 2 μηνες ξεκινησαμε και παλι προσπαθειες πολυ χαλαρα.ο γιατρος μου μου ειπε οτι συμβαινουν αυτα και αφου περασει ενα 3μηνο μπορω να ξεκινησω και παλι προσπαθειες.μετα την παλλινδρομη εκανα ενα τεστ παπ που βγηκε πολυ καλο,μια εξεταση προγεστερονης την 21η μερα του κυκλου μου και ηταν και αυτη πολυ καλη,καθως και μια εξεταση πηξης αιματος με πολυ καλα αποτελεσματα.

Η αληθεια ειναι οτι μετα την αποβολη,μπηκα στο ιντερνετ και διαβαζα για διαφορες εξετασεις που γινονται μετα απο καποιες συνεχομενες αποβολες,οπως θρομβοφιλιας,ΝΚ,αντιπατρικα,καρυοτυπο ζευγους κ.α

Αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν καποια απο εσας εχει παρομοια εμπειρια,τι εκανε στη δικια της περιπτωση;;εκανε εξετασεις ή οχι;; μια εγκυμοσυνη μετα παλλινδρομη μπορει να επιτευχθει με επιτυχια και να μην εχει την ιδια ατυχη καταληξη με την πρωτη εγκυμοσυνη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειχα παλλινδρομη κυηση. Δεν εκανα καμια εξεταση να σου πω την αληθεια μου. Μολις συνηλθα γιατι με ειχε πιασει καταθλιψη μιας και ηταν το πρωτο, και πηρα τα πανω μου κ ειπα οτι θελει ας γινει εμεινα εγκυος κ εχω τωρα τη μπουρμπουληθρα μου. Καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη ειναι μια νεα αρχη. Αυτο που μου ειπε εμενα τοτε ο γιατρος μου ηταν οτι ηταν καλυτερα που σταματησε απο μονη της η εγκυμοσυνη κ την σταματησε η φυση απ το να εξελιχθει κ να γεννηθει ενα μωρακι με προβλημα. Να ευχαριστεις τον Θεο που δεν συνεχιστηκε. Αυτα μου ειπε τοτε και οταν συνηλθα κ τα σκεφτικα σωστα καταλαβα οτι ειχε δικιο. Με το καλο σου ευχομαι κ συντομα να μας πεις οτι εισαι εγκυουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περιτα27 έγραψε:

γεια σας κοριτσια!χαιρομαι πολυ που βρισκομαι στην παρεα σας.ειμαι σχετικα νεο μελος.βρισκομαστε κι εμεις στην προσπαθεια για ενα μωρακι.ειμαι 27 ετων.πριν 6 μηνες ειχα μια παλλινδρομη κυηση στην 10-11η εβδομαδα περιπου.εδω και 2 μηνες ξεκινησαμε και παλι προσπαθειες πολυ χαλαρα.ο γιατρος μου μου ειπε οτι συμβαινουν αυτα και αφου περασει ενα 3μηνο μπορω να ξεκινησω και παλι προσπαθειες.μετα την παλλινδρομη εκανα ενα τεστ παπ που βγηκε πολυ καλο,μια εξεταση προγεστερονης την 21η μερα του κυκλου μου και ηταν και αυτη πολυ καλη,καθως και μια εξεταση πηξης αιματος με πολυ καλα αποτελεσματα.

Η αληθεια ειναι οτι μετα την αποβολη,μπηκα στο ιντερνετ και διαβαζα για διαφορες εξετασεις που γινονται μετα απο καποιες συνεχομενες αποβολες,οπως θρομβοφιλιας,ΝΚ,αντιπατρικα,καρυοτυπο ζευγους κ.α

Αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν καποια απο εσας εχει παρομοια εμπειρια,τι εκανε στη δικια της περιπτωση;;εκανε εξετασεις ή οχι;; μια εγκυμοσυνη μετα παλλινδρομη μπορει να επιτευχθει με επιτυχια και να μην εχει την ιδια ατυχη καταληξη με την πρωτη εγκυμοσυνη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και ευχομαι να μην εχεις αλλες απογοητευσεις..

Εγω για προωρο τοκετο(στην 27 η ) εκανα:αιματολογικες για θρομβοφιλια

υστεροσαλπιγγογραφια

αιματολογικες για θυροειδη

τωρα θα κανω και υστεροσκοπιση(γιατι προεκυψε μαλλον διαφραγμα στη μητρα)

Αλλα η περιπτωση μου δεν ξερω αν σχετιζεται με την παλινδρομη:dry:

Καλη τυχη!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Perita kalws irthes!!!

Den exw gnwseis gia to thema sou...

...alla pooooolles files tou Mammy

eixan pallindromi (isws kai oxi mono mia))

i opoiodipote allo empodio stis prospatheies tous

alla...twra exoun ygeiestata mwrakia!!!

Diavase sxetike istories sta antistoixa post...

Kanenas logos den yparxei gia na anysixeis

efoson kai oi eksetaseis sou einai ok...!!!

Kali epityxia , apo mena,

kai perimenoume ta eyxarista

apo tis agkalitses sas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περιτα27,

μην ανησυχείς! Ολα θα πάνε καλά την επόμενη φορά! Μιλάω εκ πείρας!;) ;) ;)

Εκτός απο τεστ Παπ δεν έκανα καμία άλλη εξέταση και μια χαρά πήγαν όλα:)

Ο γιατρός μου μου έλεγε οτι είναι θέμα "τύχης" και συνήθως δεν ξανατυχαίνει, κατά 90% θα πάνε όλα καλά την επόμενη φορά! Το 90% δεν είναι λίγο! Λες να ξαναπέσεις στο 10% όπως την πρώτη φορά? Συνήθως δεν συμβαίνει, είναι πολλές κοπέλες εδώ στο forum που μετά απο αντίστοιχη περιπέτεια τώρα κρατούν τα μωράκια τους αγκαλιά!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...