Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά με το χαμόγελο στα χείλη! Όλες να μείνουν έγκυος τον μήνα τον Απρίλη!


Elenikon

Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η androfight είπε:

Μάλλον θα προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση τον επόμενο μήνα. Ο γιατρός λέει ότι είμαι μικρή για εξωσωματική. Απλά κι εγώ από φόρουμ που έχω διαβάσει δεν έχει μεγάλα ποσοστά επιτυχίας. Βέβαια σκέφτομαι να κάνω 2-3 στη σειρά να μεγαλώσω τις πιθανότητες. Θα πάω για τεστ παπ την άλλη Πέμπτη και θα τα συζητήσουμε. Είμαι τόσο απογοητευμένη. Πριν λίγα χρόνια με ένοιαζε να πάω ταξίδια, βόλτες, να πηγαίνω σινεμά που το αγαπώ και τώρα το μόνο που σκέφτομαι είναι ένα μωράκι. Αλλά έχω χάσει όλες μου τις ελπίδες. 

Μην το λες αυτό! Ζευγάρια με πραγματικά μεγάλο θέμα κατάφεραν να κάνουν παιδί ακριβώς για αυτό τον λόγο! Επειδή δεν χάσανε την πίστη και τις ελπίδες τους. Προσπάθησε να χαλαρώσεις. Να αποκτήσεις ξανά τα ενδιαφέροντα που είχες για να κάνεις την ζωή σου ομορφότερη. Στο λέω εγώ που δύο χρόνια ήμουνα κολλημένη σε αυτό και θεωρώ ότι τα πέταξα στα σκουπίδια. Κι όμως απέκτησα παιδάκι απλά άργησα λίγο παραπάνω. Και τι έγινε; Όλα θα γίνουν λίγο υπομονή θέλει!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Τα πέρασα κ εγώ με το δικό μου μέχρι να τον καταφέρω να κάνουμε τις εξετάσεις. Βέβαια βοήθησε σε αυτό ο γιατρός μου και συμβιβάστηκε. Πες του πχ αν δεν έρθει μέχρι το καλοκαίρι από Σεπτέμβρη να πάτε... 

Κάπως έτσι θα γίνει! Σιγά σιγά αρχίζουν κι εκείνοι και απογοητεύονται και μετά είναι πιο θετικοί σε μία ακόμα γνώμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μην το λες αυτό! Ζευγάρια με πραγματικά μεγάλο θέμα κατάφεραν να κάνουν παιδί ακριβώς για αυτό τον λόγο! Επειδή δεν χάσανε την πίστη και τις ελπίδες τους. Προσπάθησε να χαλαρώσεις. Να αποκτήσεις ξανά τα ενδιαφέροντα που είχες για να κάνεις την ζωή σου ομορφότερη. Στο λέω εγώ που δύο χρόνια ήμουνα κολλημένη σε αυτό και θεωρώ ότι τα πέταξα στα σκουπίδια. Κι όμως απέκτησα παιδάκι απλά άργησα λίγο παραπάνω. Και τι έγινε; Όλα θα γίνουν λίγο υπομονή θέλει!😘

Να ξέρετε ότι με κάνατε πολύ αισιόδοξη όλα τα κορίτσια εδώ μέσα! Είστε υπέροχες! Ξέρω πως είναι ακριβώς όπως τα λες. Δε χάνω τις ελπίδες μου. Είμαι σίγουρη μια μέρα θα ακούσετε θετικά νέα και από μένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Λες τόσο σύντομα???? 

Λογικά Παρασκευή θα σου πει να πας! Ο δικός μου τουλάχιστον έτσι κάνει. Μόλις φτάσεις στις 2000 πας να σε δει. Έρχεται το νινακι μας!☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η androfight είπε:

Να ξέρετε ότι με κάνατε πολύ αισιόδοξη όλα τα κορίτσια εδώ μέσα! Είστε υπέροχες! Ξέρω πως είναι ακριβώς όπως τα λες. Δε χάνω τις ελπίδες μου. Είμαι σίγουρη μια μέρα θα ακούσετε θετικά νέα και από μένα! 

Και εγώ προσπαθώ με τον άντρα μου ήδη 8 μήνες και δεν έχει έρθει ακόμα ένα μωράκι. Εγώ έχω κάνει εξετάσεις. Ο άντρας μου όλο το αναβάλει. Προσπαθώ να τον πείσω να κάνει σπερμοδιαγραμμα αλλά όλο το καθυστερεί. Αφού δεν ήρθε ούτε αυτό το μήνα, αποφάσισα να τα παρατήσω. Κουράστηκα να μετράω την θερμοκρασία μου, να κανω τεστ ωορηξιας κτλ. Αν είναι να έρθει, θα έρθει. Απλά βλέπω και όλες τις γνωστές μου που ξεκίνησαν μετά από μένα και τα κατάφεραν. Και εμείς τίποτα ακόμα. Και απογοητευομαι☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η androfight είπε:

Να ξέρετε ότι με κάνατε πολύ αισιόδοξη όλα τα κορίτσια εδώ μέσα! Είστε υπέροχες! Ξέρω πως είναι ακριβώς όπως τα λες. Δε χάνω τις ελπίδες μου. Είμαι σίγουρη μια μέρα θα ακούσετε θετικά νέα και από μένα! 

Εγώ είμαι σίγουρη! Καμιά από εδώ μέσα δεν θα ξεφύγει! Έχουμε τόσο θετική ενέργεια και τόσο θέληση για αυτό τον σκοπό που δεν μπορεί να γίνει διαφορετικά!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Και εγώ προσπαθώ με τον άντρα μου ήδη 8 μήνες και δεν έχει έρθει ακόμα ένα μωράκι. Εγώ έχω κάνει εξετάσεις. Ο άντρας μου όλο το αναβάλει. Προσπαθώ να τον πείσω να κάνει σπερμοδιαγραμμα αλλά όλο το καθυστερεί. Αφού δεν ήρθε ούτε αυτό το μήνα, αποφάσισα να τα παρατήσω. Κουράστηκα να μετράω την θερμοκρασία μου, να κανω τεστ ωορηξιας κτλ. Αν είναι να έρθει, θα έρθει. Απλά βλέπω και όλες τις γνωστές μου που ξεκίνησαν μετά από μένα και τα κατάφεραν. Και εμείς τίποτα ακόμα. Και απογοητευομαι☹️

Πόσο ίδια αντίδραση έχουν οι περισσότεροι άντρες. Χάχα. Να σου πω όμως ότι εμείς κάναμε τις εξετάσεις μας μετά από 1 χρόνο. Όχι νωρίτερα. Και πήγαμε μαζί την ίδια μέρα να τις κάνουμε. 8 μήνες δεν είναι πολύ. Βάσει ποσοστών πιστεύω θα τα καταφέρεις σύντομα! 

Όσον αφορά για τις γνωστές που τα κατάφεραν ξέρω πολύ καλά πως νιώθεις. Το χω περάσει όλο αυτό αλλά προσπαθώ να μη με επηρεάζει. Έχω φίλες που τα κατάφεραν με την πρώτη προσπάθεια. Αλλά θα έρθει και σε σένα και θα είναι τόοοοση η χαρά σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η androfight είπε:

Πόσο ίδια αντίδραση έχουν οι περισσότεροι άντρες. Χάχα. Να σου πω όμως ότι εμείς κάναμε τις εξετάσεις μας μετά από 1 χρόνο. Όχι νωρίτερα. 8 μήνες δεν είναι πολύ. Βάσει ποσοστών πιστεύω θα τα καταφέρεις σύντομα! 

Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες μας. Και να γεμίσει το πινακάκι μας θετικά τεστακια 🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Και εγώ προσπαθώ με τον άντρα μου ήδη 8 μήνες και δεν έχει έρθει ακόμα ένα μωράκι. Εγώ έχω κάνει εξετάσεις. Ο άντρας μου όλο το αναβάλει. Προσπαθώ να τον πείσω να κάνει σπερμοδιαγραμμα αλλά όλο το καθυστερεί. Αφού δεν ήρθε ούτε αυτό το μήνα, αποφάσισα να τα παρατήσω. Κουράστηκα να μετράω την θερμοκρασία μου, να κανω τεστ ωορηξιας κτλ. Αν είναι να έρθει, θα έρθει. Απλά βλέπω και όλες τις γνωστές μου που ξεκίνησαν μετά από μένα και τα κατάφεραν. Και εμείς τίποτα ακόμα. Και απογοητευομαι☹️

Η αντρική υπογονιμότητα είναι εξίσου συχνή όσο και η γυναικεία. Δεν είσαι μόνη σου σε αυτό. Να του μιλήσεις όμορφα και να του εξηγήσεις αυτά που νιώθεις κι αυτά που σε στεναχωρούν. Αν υπάρχει κάποιο θέμα να το αντιμετωπίσετε όσο γίνεται πιο γρήγορα. Δεν είναι τίποτα για αυτούς. Τώρα θυμώνω λίγο γιατί για εμάς είναι επώδυνες κάποιες εξετάσεις αλλά τρέχουμε και τα κάνουμε όλα εμείς πρώτα. Πίστεψε με εγώ αν το είχα αφήσει στον άντρα μου τώρα πιθανότατα να μην είχα παιδί. Όλα μου έλεγε θα έρθει μην αγχώνεσαι και πέρασαν δύο χρόνια για να καταλάβουμε τι συνέβαινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Η αντρική υπογονιμότητα είναι εξίσου συχνή όσο και η γυναικεία. Δεν είσαι μόνη σου σε αυτό. Να του μιλήσεις όμορφα και να του εξηγήσεις αυτά που νιώθεις κι αυτά που σε στεναχωρούν. Αν υπάρχει κάποιο θέμα να το αντιμετωπίσετε όσο γίνεται πιο γρήγορα. Δεν είναι τίποτα για αυτούς. Τώρα θυμώνω λίγο γιατί για εμάς είναι επώδυνες κάποιες εξετάσεις αλλά τρέχουμε και τα κάνουμε όλα εμείς πρώτα. Πίστεψε με εγώ αν το είχα αφήσει στον άντρα μου τώρα πιθανότατα να μην είχα παιδί. Όλα μου έλεγε θα έρθει μην αγχώνεσαι και πέρασαν δύο χρόνια για να καταλάβουμε τι συνέβαινε.

Μου υποσχέθηκε ότι όταν φτιάξουν τα πράγματα με τον κορονοιο θα πάει και εκείνος. Πιστεύω ότι αν κάνει τις εξετάσεις που πρέπει να μου φύγει το άγχος,αν είναι όλα καλά. Η αν δεν είναι να δράσουμε άμεσα. Το θέλω τόσο πολύ. Μακαρι να έρθει συντομα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Η αντρική υπογονιμότητα είναι εξίσου συχνή όσο και η γυναικεία. Δεν είσαι μόνη σου σε αυτό. Να του μιλήσεις όμορφα και να του εξηγήσεις αυτά που νιώθεις κι αυτά που σε στεναχωρούν. Αν υπάρχει κάποιο θέμα να το αντιμετωπίσετε όσο γίνεται πιο γρήγορα. Δεν είναι τίποτα για αυτούς. Τώρα θυμώνω λίγο γιατί για εμάς είναι επώδυνες κάποιες εξετάσεις αλλά τρέχουμε και τα κάνουμε όλα εμείς πρώτα. Πίστεψε με εγώ αν το είχα αφήσει στον άντρα μου τώρα πιθανότατα να μην είχα παιδί. Όλα μου έλεγε θα έρθει μην αγχώνεσαι και πέρασαν δύο χρόνια για να καταλάβουμε τι συνέβαινε.

Τι συνέβαινε αν επιτρέπεται? 

Κι εγώ θυμώνω αλλά απ την άλλη να ξέρετε ότι οι περισσότεροι άντρες είναι έτσι. Θέλουν σωστή διαχείριση και χρόνο. Δε θα καταλάβουν ποτέ τα συναισθήματα και την απογοήτευση μιας γυναίκας. Ποτέ όμως. Όπως φυσικά δε καταλαβαίνουν και το θαύμα της ζωής μέχρι απλά να το δουν μπροστά τους. Θέλουν όντως διάλογο την κατάλληλη στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγώ πάλι διαφωνώ, στο θέμα άντρες. Ο δικός μου, μόλις κάναμε το σπερμοδιαγραμμα και είδαμε ότι υπήρχε θέμα εκεί. Έψαξε μόνος του να βρει ανδρολογο και μέσα σε 3 μέρες πήγαμε να τον επισκεφθούμε. Εφόσον είναι κάτι που το θέλουν και οι δύο, πρέπει και οι δύο να κάνουν τις απαραίτητες εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα σε ολες με υγεια,τωρα συνειδητοποιησα οτι δεν τα εγραψα εγω...Κ του χρονου ολες με νινακια στην κοιλιτσα ή στην αγκαλια μας.

Καλως ηρθαν κ οι καινουριες κοπελες.  @androfight κοριτσι μου αν κανετε κ οι 2 τις εξετασεις σας θα εισαι ησυχη οτι ψαχτηκατε κ θα χαλαρωσεις.Εγω πριν ξεκινησουμε προσπαθειες πηγα με τον αντρα μου κ καναμε τις βασικες για θυρεοειδη κλπ που εχουμε κ οι 2 κ γενικα ορμονικες.Χρειαστηκε να κατεβασουμε κ οι 2 το θυρεοειδη μας δηλ 2 μηνες μεχρι να προσαρμοστει ο οργανισμος στη νεα δοση του Τ4,ξανα εξετασεις κ οταν μας ειπε ο γιατρος οτι ολα ηταν οκ ημουν πια ησυχη.Επειδη ειμαι κ 36 χρονων,εδωσα στον εαυτο μου 6 μηνες περιθωριο (βασικα ο γιατρος μας ειπε τοσο) κ ξεκινησαμε τις προσπαθειες.Επειδη εχω πολυκυστικες με τεραστιους κ ακανονιστους κυκλους πχ απο 60 μερες κ πανω που εχουν φτασει μεχρι κ 7 μηνες χωρις περιοδο,καταλαβαινεις οτι ηταν αστειο να ψαχνω γονιμες μερες.Επισης εχω κ θρομβοφιλια που κ αυτο σαν παραγοντας δε βοηθαει κ ιδιαιτερα στη συλληψη.Το πηρα λοιπον αποφαση οτι παιδι θα δυσκολευτω να κανω,ειχα επαφες με τον αντρα μου καθαρα κ μονο για την ευχαριστηση μας κ τσουπ ηρθε το νινι.Η αληθεια ειναι οτι δεν αργησε να ερθει,ομως θελω να σου πω οτι ειχα ολες τις προδιαγραφες για να μην τα καταφερω ευκολα.Τι θελω να πω;Το αγχος κ η εμμονη για αυτο που θελουμε ολες μας,ενα γερο μωρακι ειναι αυτο που μπλοκαρει ολο το συστημα κ τελικα δεν ερχεται.Ααααα επισης παλιοτερα ειχα κ συμφυσεις στη μητρα που ουτε αυτες βοηθουν στη συλληψη.Εννοειται οτι ολες οι κοπελες πρεπει να κανουν εξετασεις κ να το ψαχνουν ειδικα αν προσπαθουν πανω απο ενα χρονο ομως τελικα μπορει να κανουμε ενα σωρο εξετασεις κ να μη μας βρουν τιποτα κ τελικα να μην ερχεται λογω αγχους κ μονο.

Εδω η ομαδουλα μας ειναι πολυ γουρλιδικη,θα δεις οτι θα ερθει κ η δικη σου σειρα κοπελα μου 🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mareva είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγώ πάλι διαφωνώ, στο θέμα άντρες. Ο δικός μου, μόλις κάναμε το σπερμοδιαγραμμα και είδαμε ότι υπήρχε θέμα εκεί. Έψαξε μόνος του να βρει ανδρολογο και μέσα σε 3 μέρες πήγαμε να τον επισκεφθούμε. Εφόσον είναι κάτι που το θέλουν και οι δύο, πρέπει και οι δύο να κάνουν τις απαραίτητες εξετάσεις.

Μπράβο στον άντρα σου! 

Έχεις δίκιο φυσικά, αλλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Χρονια πολλα σε ολες με υγεια,τωρα συνειδητοποιησα οτι δεν τα εγραψα εγω...Κ του χρονου ολες με νινακια στην κοιλιτσα ή στην αγκαλια μας.

Καλως ηρθαν κ οι καινουριες κοπελες.  @androfight κοριτσι μου αν κανετε κ οι 2 τις εξετασεις σας θα εισαι ησυχη οτι ψαχτηκατε κ θα χαλαρωσεις.Εγω πριν ξεκινησουμε προσπαθειες πηγα με τον αντρα μου κ καναμε τις βασικες για θυρεοειδη κλπ που εχουμε κ οι 2 κ γενικα ορμονικες.Χρειαστηκε να κατεβασουμε κ οι 2 το θυρεοειδη μας δηλ 2 μηνες μεχρι να προσαρμοστει ο οργανισμος στη νεα δοση του Τ4,ξανα εξετασεις κ οταν μας ειπε ο γιατρος οτι ολα ηταν οκ ημουν πια ησυχη.Επειδη ειμαι κ 36 χρονων,εδωσα στον εαυτο μου 6 μηνες περιθωριο (βασικα ο γιατρος μας ειπε τοσο) κ ξεκινησαμε τις προσπαθειες.Επειδη εχω πολυκυστικες με τεραστιους κ ακανονιστους κυκλους πχ απο 60 μερες κ πανω που εχουν φτασει μεχρι κ 7 μηνες χωρις περιοδο,καταλαβαινεις οτι ηταν αστειο να ψαχνω γονιμες μερες.Επισης εχω κ θρομβοφιλια που κ αυτο σαν παραγοντας δε βοηθαει κ ιδιαιτερα στη συλληψη.Το πηρα λοιπον αποφαση οτι παιδι θα δυσκολευτω να κανω,ειχα επαφες με τον αντρα μου καθαρα κ μονο για την ευχαριστηση μας κ τσουπ ηρθε το νινι.Η αληθεια ειναι οτι δεν αργησε να ερθει,ομως θελω να σου πω οτι ειχα ολες τις προδιαγραφες για να μην τα καταφερω ευκολα.Τι θελω να πω;Το αγχος κ η εμμονη για αυτο που θελουμε ολες μας,ενα γερο μωρακι ειναι αυτο που μπλοκαρει ολο το συστημα κ τελικα δεν ερχεται.Ααααα επισης παλιοτερα ειχα κ συμφυσεις στη μητρα που ουτε αυτες βοηθουν στη συλληψη.Εννοειται οτι ολες οι κοπελες πρεπει να κανουν εξετασεις κ να το ψαχνουν ειδικα αν προσπαθουν πανω απο ενα χρονο ομως τελικα μπορει να κανουμε ενα σωρο εξετασεις κ να μη μας βρουν τιποτα κ τελικα να μην ερχεται λογω αγχους κ μονο.

Εδω η ομαδουλα μας ειναι πολυ γουρλιδικη,θα δεις οτι θα ερθει κ η δικη σου σειρα κοπελα μου 🍼

Πω πω η ιστορία σου είναι τρομερή αλλά μου δίνει πολύ αισιοδοξία! Προσπαθώ να αποβάλλω το άγχος αλλά οι σκέψεις για ένα μωρό είναι πάντα εκεί. Θα βάλω τα δυνατά μου, θα έχω εσάς για συνοδοιπόρο και όλα θα έρθουν! Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και που μοιράζεστε τόσα εδώ μέσα! Δεν είμαι μόνη λοιπόν σ αυτό τον αγώνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Λογικά Παρασκευή θα σου πει να πας! Ο δικός μου τουλάχιστον έτσι κάνει. Μόλις φτάσεις στις 2000 πας να σε δει. Έρχεται το νινακι μας!☺️

Τον πήρα τηλέφωνο πριν λίγο, του φάνηκε καλό το νούμερο μου είπε να μιλήσουμε τη Δευτέρα ξανά να κανονίσουμε ραντεβού! Τώρα κ πάλι υπομονή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η androfight είπε:

Πω πω η ιστορία σου είναι τρομερή αλλά μου δίνει πολύ αισιοδοξία! Προσπαθώ να αποβάλλω το άγχος αλλά οι σκέψεις για ένα μωρό είναι πάντα εκεί. Θα βάλω τα δυνατά μου, θα έχω εσάς για συνοδοιπόρο και όλα θα έρθουν! Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και που μοιράζεστε τόσα εδώ μέσα! Δεν είμαι μόνη λοιπόν σ αυτό τον αγώνα!

Φυσικα κ δεν εισαι μονη σου κοριτσι μου!!!Ολες οι κοπελες που ειμαστε σε αυτο το φορουμ εχουμε τον ιδιο κοινο στοχο,ενα γερο μωρακι!Εδω μοιραζομαστε τις αγωνιες τις εμπειριες κ τις ανησυχιες μας...Ολα θα ερθουν,οπως ακριβως το ειπες!Κ κατι ακομη,μη συγκρινεις τον εαυτο σου με οσες εμειναν ευκολα κ γρηγορα,μονο κακο θα σου κανει.Η μητροτητα δεν ειναι αγωνας δρομου,για αλλες θα ερθει ευκολα κ για αλλες δυστυχως δυσκολα.Αλλα...θα ερθει για ολες!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η androfight είπε:

Τι συνέβαινε αν επιτρέπεται? 

Κι εγώ θυμώνω αλλά απ την άλλη να ξέρετε ότι οι περισσότεροι άντρες είναι έτσι. Θέλουν σωστή διαχείριση και χρόνο. Δε θα καταλάβουν ποτέ τα συναισθήματα και την απογοήτευση μιας γυναίκας. Ποτέ όμως. Όπως φυσικά δε καταλαβαίνουν και το θαύμα της ζωής μέχρι απλά να το δουν μπροστά τους. Θέλουν όντως διάλογο την κατάλληλη στιγμή.

Έτσι είναι. Οι περισσότεροι δεν το έχουν με αυτά. Αισθάνονται άβολα. Πάντως όταν βρήκαμε το πρόβλημα το έψαξε πολύ και πήρε γνώμη από δύο ανδρολογους. Δεν είχε κάτι σοβαρό. Το σπερμοδιαγραμμα ήταν πολύ καλό απλά είχε βλέννη από μικρόβιο. Έτσι δεν μπορούσε το σπέρμα να κολυμπήσει και να βρεί το προορισμό του. Όχι ότι δεν μπορούσα να μείνω κι έτσι αλλά θα ήταν εξαιρετικά δύσκολο. Πήρε αντιβίωση και βιταμίνες. Ο γιατρός μας είχε πει ότι σε τρεις μήνες θα είμαι έγκυος. Κι όντως τον τρίτο μήνα μετά την θεραπεία του έμεινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Τον πήρα τηλέφωνο πριν λίγο, του φάνηκε καλό το νούμερο μου είπε να μιλήσουμε τη Δευτέρα ξανά να κανονίσουμε ραντεβού! Τώρα κ πάλι υπομονή! 

Μπραβο μπραβο τελεια τα νεα σου!!!Υπομονη θα περασουν οι μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Τον πήρα τηλέφωνο πριν λίγο, του φάνηκε καλό το νούμερο μου είπε να μιλήσουμε τη Δευτέρα ξανά να κανονίσουμε ραντεβού! Τώρα κ πάλι υπομονή! 

Θα περάσουν γρήγορα οι ημέρες! Αλλά κι αυτός δεν μπορούσε να μας δεχτεί την Παρασκευή; Πολύ με σκάνε αυτοί οι γιατροί!😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Θα περάσουν γρήγορα οι ημέρες! Αλλά κι αυτός δεν μπορούσε να μας δεχτεί την Παρασκευή; Πολύ με σκάνε αυτοί οι γιατροί!😆

Χάχα μάλλον θέλει να δούμε και καρδούλα κάτι τέτοιο κατάλαβα από το τηλέφωνο. Γιαυτό μου είπε την άλλη εβδομάδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Τον πήρα τηλέφωνο πριν λίγο, του φάνηκε καλό το νούμερο μου είπε να μιλήσουμε τη Δευτέρα ξανά να κανονίσουμε ραντεβού! Τώρα κ πάλι υπομονή! 

Όλα τέλεια θα πάνε! Εδώ θα αντέξεις 9 μήνες, δε θα αντέξεις 6 μέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον είμαι αυτή που δυσκολεύτηκε περισσότερο αλλά από ένα διάστημα κ μετά με κυρίευσε ολόκληρη το άγχος!!στα 2 χρόνια προσπαθειών με όλες τις εξετάσεις καθαρές έμεινα έγκυος με την 1η σπερματεγχυση.. ποσοστό άριστο για τη συγκεκριμένη μέθοδο όμως κατέληξε σε βιοχημική!μετά από 2 μήνες έμεινα φυσιολογικά αλλά κ πάλι παλινδρομησε στη 10η εβδομάδα!από κει κ πέρα έζησα ένα δράμα..μου είχε γίνει εμμονή το όλο θέμα κ μπλοκαρα εντελώς με αποτέλεσμα να φτάσω στην εξωσωματική όπου ευτυχώς έπιασα γρήγορα κ έχω την κούκλα μου!!δε βρέθηκε ποτέ κάτι.. μέχρι κ η αιματολογος δεν ήξερε τι άλλη εξέταση να μου δώσε!!στο τέλος μου είπε να αποφεύγω τη γλουτένη αλλά κ πριν από αυτό έμεινα έγκυος οπότε μέχρι κ τώρα δεν πήρα κάποια εξήγηση!!νομίζω ότι απλά όσο περνάει ο καιρός τόσο αγχωνόμαστε κ λειτουργεί ανασταλτικά!! κάποια στιγμή είχα ξεχάσει πως είναι να μη μετράς μέρες κ ώρες κ απλά να απολαμβάνεις τις επαφές!!θέλει υπομονή κ επιμονή..δε γίνεται να βγει από το μυαλό μας αλλά τουλάχιστον ας προσπαθήσουμε να του αποσπάσουμε την προσοχή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Έτσι είναι. Οι περισσότεροι δεν το έχουν με αυτά. Αισθάνονται άβολα. Πάντως όταν βρήκαμε το πρόβλημα το έψαξε πολύ και πήρε γνώμη από δύο ανδρολογους. Δεν είχε κάτι σοβαρό. Το σπερμοδιαγραμμα ήταν πολύ καλό απλά είχε βλέννη από μικρόβιο. Έτσι δεν μπορούσε το σπέρμα να κολυμπήσει και να βρεί το προορισμό του. Όχι ότι δεν μπορούσα να μείνω κι έτσι αλλά θα ήταν εξαιρετικά δύσκολο. Πήρε αντιβίωση και βιταμίνες. Ο γιατρός μας είχε πει ότι σε τρεις μήνες θα είμαι έγκυος. Κι όντως τον τρίτο μήνα μετά την θεραπεία του έμεινα.

Η βλέννη απ το μικρόβιο φάνηκε απ το σπερμοδιάγραμμα? Εμάς δείχνει αυξημένη γλοιότητα. Αυτό είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Μάλλον είμαι αυτή που δυσκολεύτηκε περισσότερο αλλά από ένα διάστημα κ μετά με κυρίευσε ολόκληρη το άγχος!!στα 2 χρόνια προσπαθειών με όλες τις εξετάσεις καθαρές έμεινα έγκυος με την 1η σπερματεγχυση.. ποσοστό άριστο για τη συγκεκριμένη μέθοδο όμως κατέληξε σε βιοχημική!μετά από 2 μήνες έμεινα φυσιολογικά αλλά κ πάλι παλινδρομησε στη 10η εβδομάδα!από κει κ πέρα έζησα ένα δράμα..μου είχε γίνει εμμονή το όλο θέμα κ μπλοκαρα εντελώς με αποτέλεσμα να φτάσω στην εξωσωματική όπου ευτυχώς έπιασα γρήγορα κ έχω την κούκλα μου!!δε βρέθηκε ποτέ κάτι.. μέχρι κ η αιματολογος δεν ήξερε τι άλλη εξέταση να μου δώσε!!στο τέλος μου είπε να αποφεύγω τη γλουτένη αλλά κ πριν από αυτό έμεινα έγκυος οπότε μέχρι κ τώρα δεν πήρα κάποια εξήγηση!!νομίζω ότι απλά όσο περνάει ο καιρός τόσο αγχωνόμαστε κ λειτουργεί ανασταλτικά!! κάποια στιγμή είχα ξεχάσει πως είναι να μη μετράς μέρες κ ώρες κ απλά να απολαμβάνεις τις επαφές!!θέλει υπομονή κ επιμονή..δε γίνεται να βγει από το μυαλό μας αλλά τουλάχιστον ας προσπαθήσουμε να του αποσπάσουμε την προσοχή!!

Μερικές ιστορίες είναι απίστευτες. Βλέπω λοιπόν πως οοοολες έχετε δώσει τον αγώνα σας! Να χαίρεσαι το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Elli13 κοριτσιιιιιι μμμ τι καλααα!!!! Ήμουν σίγουρη ότι θ ήταν όλα καλά! Το σώμα σου θυμάται και ξέρει ακριβώς τι πρέπει ν κάνει!!!! Αχχχχ ακούσαμε την πρώτη καρδούλα !!!❤️❤️❤️ ποσό είσαι τώρα;;;  Εγώ η θ πάω τη Παρασκευή η από βδομάδα! Μ είπε ο γιατρός καλυτερα από βδομάδα γ ν ακούσουμε σίγουρα καρδούλα αλλά εμένα ο άντρας θ λείπει σε ταξίδι! Όποτε λέω ν πάω τη Παρασκευή κ αν δν ακούσουμε δν θ αγχωθώ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ και θ ξαναπάω από βδομάδα που θ γυρίσει ο συζυγος! Πιστεύω πως όλα είναι καλά , έδωσε το σήμα του το μικρακι μ με τις ναυτίες π έχω!  @Naty @Θέτις Κ. @Girly είμαστε οι επόμενες ❤️❤️
    • Έλα ντε ; Και εγω αυτό αναρωτιέμαι ήπια 600ml ζαχαρονερό είναι δυνατόν να είναι τα ίδια όρια ;
    • Κορίτσια δεν θα παρω τηλ θα περιμένω και την άλλη φορα τα ίδια έγινε με τον θυρεοειδή και ειχα πανικοβληθεί δεν μου απάντησε ποτε στο μήνυμα μου άσε που ντράπηκα κιολας που του εστειλα μνμ στο κινητό του χωρις μου το δώσει ο ιδιος.. έτρεχα από μόνη μου σε ενδοκρινολόγο μεγάλη βδομαδα τελευταία στιγμή να βρω γιατρό να με δεχτεί  και αποτελέσματα ήταν να μην δώσει καν σημασία στην τιμή του θυρεοειδή  Δεν μου είπε ποτε να του στέλνω αποτελέσματα από εξετάσεις και απο την μια το καταλαβαίνω δεν είναι ιδιώτης να το εχω όποτε θέλω στο τηλέφωνο.. το ήξερα ότι θα γίνει αυτό από την στιγμή που πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο 🤷‍♀️
    • Όμως αυτά είναι τα όρια της καμπύλης των 75! Πώς γίνεται να είναι ίδια και για τα 100? Νομίζω κι εγώ να πάρεις να ρωτήσεις, εγώ τουλάχιστον θα ρώταγα και μη σε νοιάζει τι σου είπανε για επείγοντα! 
    • Έλα μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πηγαίνουν με το μωρακι σου ήθελε λίγο το χρόνο του η καρδούλα ήταν νωρίς για αυτό 🥰 εγω είμαι με τον αντρα σου 100% τώρα να σου την αλήθεια έχει δίκιο επειδή πάνω κάτω ήμουν στην ίδια κατάσταση με εσενα θέλεις βοηθεια έστω να περάσεις ο πρώτο τρίμηνο σίγουρα θα πάρεις το παιδάκι σου αγκαλιά και εγω την επαιρνα και την παίρνω ακόμα που έχει πάει 12 κιλά αλλά στην αρχή τουλάχιστον προσπαθούσα να μην την παίρνω με το παραμικρό αγκαλιά συνήθως καθόμουν στον καναπε και μου την έδινε η μαμα μου όποτε με χρειαζόταν  Με το καλοοοοο 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...