Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη μετά από σαλπιγγογραφία


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα μέλη! Είμαι νέο μέλος, παρόλο που σας διαβάζω αρκετό καιρό.. ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα εμεινε έγκυος μετά από σαλπιγγογραφια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο ( εγώ δεν πιστεύω ότι ήταν). Εγώ μετα από 2 χρόνια προσπαθειών και δύο αποτυχημένες σπερματενχυσεις, εμεινα έγκυος 2 μήνες μετά από σαλπιγγογραφια που μου ζήτησε ο νέος γιατρός που απευθύνθηκα... Θεωρώ ότι έπαιξε ρόλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς προσπαθούμε για το δεύτερο εδώ και ενάμισι χρόνο, αλλά δεν έρχεται και έτσι έκανα σαλπιγγογραφία πριν ένα μήνα... ευτυχώς όλα καλά! Μου κάνει εντύπωση που δεν έρχεται τόσο καιρό, διότι το πρώτο ήρθε με μια και μοναδική φορά..@mareva συγχαρητήρια! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Μετα απο δυο χρονια προσπαθειων κ δυο αποβολες τον Σεπτέμβριο εκανα σαλπιγγογραφια..κ ειμαι στον εκτο μηνα!

Γρηγορα να εχεις θετικο τεστακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariaira είπε:

Καλησπερα!

Μετα απο δυο χρονια προσπαθειων κ δυο αποβολες τον Σεπτέμβριο εκανα σαλπιγγογραφια..κ ειμαι στον εκτο μηνα!

Γρηγορα να εχεις θετικο τεστακι!!

Συγχαρητήρια!!! ❤️ Με το καλό! ️ Μακάρι🙏🏻 Σ ευχαριστω πολυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μετά από 2 αποβολές...έκανα σαλπιγγογραφια από μόνη μου αν κ ο γιατρός μου δεν το θεώρησε αναγκαίο!!  Κ μετά από 5-6μήνες έμεινα έγκυος( ούτε εγώ δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά πιστεύω σίγουρα με βοήθησε)  Σ εύχομαι με το καλό 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πιστευω πολυ οτι βοηθαει. Τουλαχιστον σε μενα οχι μια αλλα 2 φορες. Πριν 5 χρονια εμαθα οτι ημουν εγκυος 20 μερες μετα την σαλπιγγογραφια και τωρα μολις μια βδομαδα πριν εμαθα πως ειμαι εγκυος ενω 17 φεβρουαριου ειχα κανει αυτη την εξεταση. Κανε την χωρις δευτερη σκεψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angela7 είπε:

Εγώ μετά από 2 αποβολές...έκανα σαλπιγγογραφια από μόνη μου αν κ ο γιατρός μου δεν το θεώρησε αναγκαίο!!  Κ μετά από 5-6μήνες έμεινα έγκυος( ούτε εγώ δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά πιστεύω σίγουρα με βοήθησε)  Σ εύχομαι με το καλό 😘

Πολλά συγχαρητήρια! Να σου ζήσει! ❤️ Μακάρι & σ ευχαριστω πολυ! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elena3690 είπε:

Εγω πιστευω πολυ οτι βοηθαει. Τουλαχιστον σε μενα οχι μια αλλα 2 φορες. Πριν 5 χρονια εμαθα οτι ημουν εγκυος 20 μερες μετα την σαλπιγγογραφια και τωρα μολις μια βδομαδα πριν εμαθα πως ειμαι εγκυος ενω 17 φεβρουαριου ειχα κανει αυτη την εξεταση. Κανε την χωρις δευτερη σκεψη. 

Μπράβο! Πολυ χαίρομαι που είχες θετικά αποτελέσματα και τις 2 φορές! Ναι, την έκανα τέλος Ιανουαρίου! Ελπίζω στο καλύτερο! 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια .. έκανα την σαλπιγγογραφια τον Γενάρη και τον μήνα εκείνο δεν προσπαθήσαμε καθόλου( υπόδειξη γιατρού αλλά και προσωπική μας επιθυμία). Προσπαθήσαμε στον επόμενο κύκλο και σήμερα αδιαθέτησα 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2020 at 9:07 ΠΜ, ο/η Pokahodas είπε:

Καλημέρα κορίτσια .. έκανα την σαλπιγγογραφια τον Γενάρη και τον μήνα εκείνο δεν προσπαθήσαμε καθόλου( υπόδειξη γιατρού αλλά και προσωπική μας επιθυμία). Προσπαθήσαμε στον επόμενο κύκλο και σήμερα αδιαθέτησα 😔

Μην αγχώνεσαι θα έρθει οπότε εκείνο θέλει❤εγώ όταν δεν το πολύ σκεφτόμουν έμεινα!!Προς το παρόν απόλαυσε τις στιγμές με τον άνδρα σου!!! 

Επεξεργάστηκε από Angela7
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Angela7 είπε:

Μην αγχώνεσαι θα έρθει οπότε εκείνο θέλει❤εγώ όταν δεν το πολύ σκεφτόμουν έμεινα!!Προς το παρόν απόλαυσε τις στιγμές με τον άνδρα σου!!! 

Τώρα καταλαβαίνω πως είναι θέμα τύχης να σου έρθει! Μετά από 1,5 χρόνο προσπαθειών, μπορώ να πω πως δεν το σκέφτομαι ιδιαίτερα, αλλά και πως δεν στεναχωριέμαι όταν αδιαθετώ....το συνήθισα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Pokahodas είπε:

Τώρα καταλαβαίνω πως είναι θέμα τύχης να σου έρθει! Μετά από 1,5 χρόνο προσπαθειών, μπορώ να πω πως δεν το σκέφτομαι ιδιαίτερα, αλλά και πως δεν στεναχωριέμαι όταν αδιαθετώ....το συνήθισα! 

Nai einai diskolo genika k egw pisteua oti tha meinw me thn prwti!!! Euxomai na pane ola kala k sintoma me ena thetiko testaki!!!perimenw nea sou ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Angela7 είπε:

Nai einai diskolo genika k egw pisteua oti tha meinw me thn prwti!!! Euxomai na pane ola kala k sintoma me ena thetiko testaki!!!perimenw nea sou ❤

Και εγώ το είχα δεδομένο, διότι στο πρώτο έμεινα με μια φορά έγκυος! Μάλλον επειδή μου ήρθε εύκολα το πρώτο, με παιδεύει το δεύτερο! Ελπίζω να έχω νέα ευχάριστα κάποια στιγμή! Σ ευχαριστω πολυ! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Pokahodas είπε:

Και εγώ το είχα δεδομένο, διότι στο πρώτο έμεινα με μια φορά έγκυος! Μάλλον επειδή μου ήρθε εύκολα το πρώτο, με παιδεύει το δεύτερο! Ελπίζω να έχω νέα ευχάριστα κάποια στιγμή! Σ ευχαριστω πολυ! 💕

Σου το  ευχομαι σύντομα ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...