Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρόβλημα με θηλες


Recommended Posts

Κορίτσια, έχω βγάλει στις θηλές κομματάκια κρούστας, δε νομιζω όμως πώς είναι γάλα γιατί όταν τα ξεκολλαω από μέσα πάλι φαίνεται άσπρο στερεό.υπαρχει κάποια κοπέλα που να έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι εγώ το έχω συνέχεια αυτήν την κρούστα και όχι μόνο πολύ γάλα βγάζουν οι θηλές Πο μόνες τους η μαία λέει πως είναι φυσιολογικο και όσο για την κρούστα αυτή μου είπε να μην τα πειράζω για να μην μολυνθουνε οι θηλές και ούτε να βάζω κρέμες και τα λοιπά γιατί αυτές έκριννουν την δικιά τους φυσιολογική υγρασία .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια, έχω βγάλει στις θηλές κομματάκια κρούστας, δε νομιζω όμως πώς είναι γάλα γιατί όταν τα ξεκολλαω από μέσα πάλι φαίνεται άσπρο στερεό.υπαρχει κάποια κοπέλα που να έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

Καλησπέρα εγώ έβγαζα κομματάκια κρουστας όταν ήμουν στον 8ο με 9ο μηνα της εγκυμοσύνης μου...είναι το πρωτόγαλα είναι φυσιολογικό!! Εσύ είσαι έγκυος  ή θηλαζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια, έχω βγάλει στις θηλές κομματάκια κρούστας, δε νομιζω όμως πώς είναι γάλα γιατί όταν τα ξεκολλαω από μέσα πάλι φαίνεται άσπρο στερεό.υπαρχει κάποια κοπέλα που να έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

Κι εγώ έχω μια κιτρινωπή στέρεα μεμβράνη, και μάλιστα από πολύ νωρίς στην εγκυμοσύνη, κάποια στιγμή δεν την έβλεπα, και τώρα πάλι. Μάλλον έχει να κάνει με το γάλα οπότε καλύτερα να μην την πειράζουμε, κάποιος λόγος θα υπάρχει για να είναι εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofi_94 είπε:

Καλησπέρα κι εγώ το έχω συνέχεια αυτήν την κρούστα και όχι μόνο πολύ γάλα βγάζουν οι θηλές Πο μόνες τους η μαία λέει πως είναι φυσιολογικο και όσο για την κρούστα αυτή μου είπε να μην τα πειράζω για να μην μολυνθουνε οι θηλές και ούτε να βάζω κρέμες και τα λοιπά γιατί αυτές έκριννουν την δικιά τους φυσιολογική υγρασία .

Εγώ δεν έχω γεννήσει ακόμα είμαι στον 9ο @Angela7 κ σκέφτομαι πως θα βάλω το παιδί πάνω σε αυτό.εμενα δεν βγάζει υγρό καθόλου,ειναι κολλημένα αυτά τα κομματάκια μπροστά στη θηλή κ όταν ξεκολλανε από μεσα είναι λευκό στερεό κ μετά ξαναγίνεται κρούστα.εσεις βαλατε το μωρακι πάνω σε αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κι εγώ έχω μια κιτρινωπή στέρεα μεμβράνη, και μάλιστα από πολύ νωρίς στην εγκυμοσύνη, κάποια στιγμή δεν την έβλεπα, και τώρα πάλι. Μάλλον έχει να κάνει με το γάλα οπότε καλύτερα να μην την πειράζουμε, κάποιος λόγος θα υπάρχει για να είναι εκεί.

Κι εγώ έτσι από πολύ νωρίς,απλα φοβάμαι μην είναι κάτι άλλο κ βάλω το μωρό πάνω σε αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ δεν έχω γεννήσει ακόμα είμαι στον 9ο @Angela7 κ σκέφτομαι πως θα βάλω το παιδί πάνω σε αυτό.εμενα δεν βγάζει υγρό καθόλου,ειναι κολλημένα αυτά τα κομματάκια μπροστά στη θηλή κ όταν ξεκολλανε από μεσα είναι λευκό στερεό κ μετά ξαναγίνεται κρούστα.εσεις βαλατε το μωρακι πάνω σε αυτό;

Εγώ είμαι στην 28 ακόμα αλλά από πολύ νωρίς το παρατήρησα μην σε αγχωνει πιστεύω είναι φυσιολογικό αλλά άμα σε ενοχλεί και σε αγχωνει συζήτησε το με τον γιατρό με το καλοοο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sofi_94 είπε:

Εγώ είμαι στην 28 ακόμα αλλά από πολύ νωρίς το παρατήρησα μην σε αγχωνει πιστεύω είναι φυσιολογικό αλλά άμα σε ενοχλεί και σε αγχωνει συζήτησε το με τον γιατρό με το καλοοο 

Εσενα βγαίνει κ υγρό γάλα; Ή μόνο αυτη ή κρούστα; Αυτό που με αγχώνει είναι για τον θηλασμό,σκεφτομαι αν βάλω το παιδί πάνω θα πάνε στο στομα του τα κομματακια.μπορει να σκέφτομαι κ χαζα, θα το συζητησω κ με το γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εσενα βγαίνει κ υγρό γάλα; Ή μόνο αυτη ή κρούστα; Αυτό που με αγχώνει είναι για τον θηλασμό,σκεφτομαι αν βάλω το παιδί πάνω θα πάνε στο στομα του τα κομματακια.μπορει να σκέφτομαι κ χαζα, θα το συζητησω κ με το γιατρό.

Ναι ναι και αρκετό άλλες φορές γαλακτερό άλλες φορές κιτρινωπό μπορώ να σ δείξω και στάμπα που μου κάνε στην πιτζάμα και όταν ξερενεται κάνει κρούστα πάνω στην μπλούζα το σουτιέν και αυτό από τον 4 μήνα ε αλλά στην αρχή ήταν σταγόνες τώρα κανονικά και είμαι ακόμα στον 7 και όσο για την κρούστα και εγώ μονίμως το έχω αλλά δεν με ανυσυχει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(Σόρρυ κιόλας εάν κάποια ενοχληθεί η αν θεωρείται ακατάλληλο μπορεί να σβηστεί από την διαχείριση.) Λοιπόν δεν εχουνε όλες γαλακτοροια βέβαια στην εγκυμοσύνη είναι στον οργανισμό .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sofi_94 είπε:

Ναι ναι και αρκετό άλλες φορές γαλακτερό άλλες φορές κιτρινωπό μπορώ να σ δείξω και στάμπα που μου κάνε στην πιτζάμα και όταν ξερενεται κάνει κρούστα πάνω στην μπλούζα το σουτιέν και αυτό από τον 4 μήνα ε αλλά στην αρχή ήταν σταγόνες τώρα κανονικά και είμαι ακόμα στον 7 και όσο για την κρούστα και εγώ μονίμως το έχω αλλά δεν με ανυσυχει 

Εγώ δεν βγάζω γάλα υγρό καθόλου ούτε τα ρούχα λερωνονται,ειναι αυτά τα κομματάκια κολλημένα μονίμως πάνω στις θηλές. Μπράβο που έχεις βγάλει από τόσο νωρις θα θηλασεις εύκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Sofi_94 είπε:

Ααα και δένεται και το ξεραμένο για να καταλάβεις μέσ' την μέρα πολύ διαρροή 😁

😂😂 Εμενα δε μ ενοχλεί πάντως! Όχι δεν έχω εγώ τέτοιο πράγμα,εσενα σίγουρα πάντως είναι γάλα μπαμ κάνει😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι σίγουρο αυτό ότι θα θηλάσω εύκολα αλλά και πάλι σου λέω αυτήν την κιτρινωπή κρούστα την έχω και εγώ  και άλλες 2 φίλες Μ ο και αυτές εγγυμονουσες οπότε κοινό σύμπτωμα φενεται μην αγχώνεσαι συζήτησε το και με τον γιατρό σ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά θα πάνε έφτασε η ώρα θα αγκαλιάσεις και το μπεμπακι σου μην αγχώνεσαι με λεπτομέρειες με έναν πόνο με το καλό🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ δεν έχω γεννήσει ακόμα είμαι στον 9ο @Angela7 κ σκέφτομαι πως θα βάλω το παιδί πάνω σε αυτό.εμενα δεν βγάζει υγρό καθόλου,ειναι κολλημένα αυτά τα κομματάκια μπροστά στη θηλή κ όταν ξεκολλανε από μεσα είναι λευκό στερεό κ μετά ξαναγίνεται κρούστα.εσεις βαλατε το μωρακι πάνω σε αυτό;

Εγώ είχα λίγα από αυτά σαν ξερά κ βγαίνανε μονα τους στο μπουστακι..καμία φορά έβγαζα κ εγω κανένα αλλά δεν είχα μεγάλα κομμάτια- κρουστά!!! Όταν θηλαζα δεν θυμάμαι να είχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι όλοι οι οργανισμοί ίδιοι και δεν μπορούμε να έχουμε τις ίδιες εμπειρίες το παραμικρό και μένα με αγχωνε μέχρι τον 5 τώρα πια όχι είμαι πιο χαλαρή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @Sofi_94 καλέ εσύ βγάζεις κανονικό γάλα! Πόσο είσαι τώρα;* Εμένα δεν έχει τρέξει ποτέ, έχει αυτά τα κομματάκια πάνω στη θηλή. Με το ντους μαλακώνουν και εξαφανίζονται και ξανά πάλι. @Bloublou85 εγώ πιστεύω ότι έχει να κάνει με την προετοιμασία του στήθους για το θηλασμό και δεν είναι ανησυχητικό, αλλά μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό ή καλύτερα τη μαία σου, αν έχεις, γι΄αυτό. 

* Τώρα είδα ότι είσαι 28 εβδομάδων. Εγώ είμαι 35η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

 @Sofi_94 καλέ εσύ βγάζεις κανονικό γάλα! Πόσο είσαι τώρα; Εμένα δεν έχει τρέξει ποτέ, έχει αυτά τα κομματάκια πάνω στη θηλή. Με το ντους μαλακώνουν και εξαφανίζονται και ξανά πάλι. @Bloublou85 εγώ πιστεύω ότι έχει να κάνει με την προετοιμασία του στήθους για το θηλασμό και δεν είναι ανησυχητικό, αλλά μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό ή καλύτερα τη μαία σου, αν έχεις, γι΄αυτό. 

Nai nai Alla ok fusiologiko moufenetai 28 evdomadwn Kai apo ton 4 mhna Kai meta exw etsi diaroh 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

 @Sofi_94 καλέ εσύ βγάζεις κανονικό γάλα! Πόσο είσαι τώρα;* Εμένα δεν έχει τρέξει ποτέ, έχει αυτά τα κομματάκια πάνω στη θηλή. Με το ντους μαλακώνουν και εξαφανίζονται και ξανά πάλι. @Bloublou85 εγώ πιστεύω ότι έχει να κάνει με την προετοιμασία του στήθους για το θηλασμό και δεν είναι ανησυχητικό, αλλά μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό ή καλύτερα τη μαία σου, αν έχεις, γι΄αυτό. 

* Τώρα είδα ότι είσαι 28 εβδομάδων. Εγώ είμαι 35η.

Μαζί είμαστε λουλουδακι εγώ είμαι στη 36. Ναι θα πρέπει να το δει ο γιατρός γιατί εμένα δε φεύγει ούτε με το ντουζ το έχω μόνιμα.απλα ήθελα να δω αν κάποια κοπέλα εβαλε το μωρό στο στήθος με αυτό.καποια μαια εγώ δεν έχω δυστυχώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angela7 είπε:

Εγώ είχα λίγα από αυτά σαν ξερά κ βγαίνανε μονα τους στο μπουστακι..καμία φορά έβγαζα κ εγω κανένα αλλά δεν είχα μεγάλα κομμάτια- κρουστά!!! Όταν θηλαζα δεν θυμάμαι να είχα..

Και θηλασες κανονικά έτσι; Δεν υπήρχε θέμα που έβγαιναν αυτά;πχ στο στο στοματικό του μωρού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Και θηλασες κανονικά έτσι; Δεν υπήρχε θέμα που έβγαιναν αυτά;πχ στο στο στοματικό του μωρού

Όχι βρε!!μόνο στον 8ο με 9ο είχα λίγα μετά όταν θηλαζα δεν είχα βγάλει ούτε τώρα δεν έχω π θηλάζω ακόμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω νομιζω οτι απλα ανοιξαν οι ποροι σου μην αγχωνεσαι! 

@Sofi_94 τι μου θυμισες; και εγω ετσι ημουν απο το 5ο μηνα!!! Και σε οποια το ελεγα με κοιτουσε σαν τρελη 😂 εξω εβγαινα με δισκους ντεμακιγιαζ στο σουτιεν 😋

Αντε με το καλο και στις δυο σας κοριτσια ολα καλα θα πανε μην μου αγχωνεστε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...