Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης... γδάρτης και παλουκοκάφτης, αλλά και δημιουργός μπεμπέ


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ευχαριστώ! Ευχαριστώ! 😆🥰

Μακάρι να τελειώσει όλο αυτό σύντομα! Είναι φοβερό να πρέπει να στείλουμε μήνυμα για να πάμε λίγα μέτρα μακριά από το σπίτι μας! Κι εγώ αύριο θα τον πάω μια βόλτα. Να πάρουμε λίγο αέρα!

Κορίτσια μου για βόλτα γύρω από το σπίτι μας δεν χρειάζεται μήνυμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Περιμένω να σιγουρευτώ με την δεύτερη χοριακη  και μετά σκέφτομαι να σταματήσω!αλλα δυστυχώς δύσκολα να συμφωνήσει τελευταία στιγμή που θα της το πω να με απολύσει για να μπω ταμειο ανεργίας!  

Από τη στιγμή που θα σου γράψει άδεια ο γιατρός δεν μπορεί να μην συμφωνήσει... Και δεν μπορεί να σε απολύσει είσαι έγκυος απαγορεύεται από το  νομο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Από τη στιγμή που θα σου γράψει άδεια ο γιατρός δεν μπορεί να μην συμφωνήσει... Και δεν μπορεί να σε απολύσει είσαι έγκυος απαγορεύεται από το  νομο

Άντε και πόση άδεια να πάρω; Δουλεύω σχεδόν 50 ώρες τη βδομάδα με σπαστό ωράριο...έτσι κ αλλιως ήθελα να σταματήσω αυτή τη δουλειά σε δυο μήνες γιατί είχα κουραστεί!!!Για αυτό λέω η απόλυση ίσως είναι μια   λύση που μας βολεύει κ τις δυο!(χωρίς βέβαια να της δημιουργήσω θέμα)

καπου είχα διαβάσει παλιά ότι αν μπω ταμειο πάλι δικαιούμαι κάποια επιδόματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Περιμένω να σιγουρευτώ με την δεύτερη χοριακη  και μετά σκέφτομαι να σταματήσω!αλλα δυστυχώς δύσκολα να συμφωνήσει τελευταία στιγμή που θα της το πω να με απολύσει για να μπω ταμειο ανεργίας!  

Αγαπημένη πρώτον είσαι ευπαθείς ομάδα εάν δεν κάνω λάθος όντας έγκυος και με άσμα πρέπει να σταματήσεις αμεσααααα και δεύτερον γιατί να σε απολύσει;;; Το θες εσύ;; Γιατί κανονικά απαγορεύεται από το νόμο και δικαιούσε αυτήν την περίοδο όλη την εγκυμοσύνη να την περάσεις σπίτι και έπειτα περνεις και το εξάμηνο του ΟΑΕΔ , παιδιά έχουμε δικαιώματα οι εργαζόμενοι μην τα ξεχνάμε !!! Εάν θες μπορείς να ενημερωθείς και από το υπουργείο εργασίας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ευάγγελοςτ κορίτσακι μου ας ήσουν κοντά εσύ και μην νοιάζεσαι θα μου έκανες παρέα και θα έπαιρνες και τα μιστα σου χαχαχαχα!!! Εγώ κορίτσακια μου δουλεύω από το σπίτι οπότε περνάει το πρωί και μετά δουλειές σπιτιου σειρές με τον σύζυγό και ευτυχώς έχω και τον Όσκαρ και με βγάζει καμιά βόλτα χαχα!!! Πάντως εγώ σκέφτομαι μήπως τώρα είναι ευκαιρία να μάθω καμία ξένη γλώσσα μέσω υπολογιστή !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Άντε και πόση άδεια να πάρω; Δουλεύω σχεδόν 50 ώρες τη βδομάδα με σπαστό ωράριο...έτσι κ αλλιως ήθελα να σταματήσω αυτή τη δουλειά σε δυο μήνες γιατί είχα κουραστεί!!!Για αυτό λέω η απόλυση ίσως είναι μια   λύση που μας βολεύει κ τις δυο!(χωρίς βέβαια να της δημιουργήσω θέμα)

καπου είχα διαβάσει παλιά ότι αν μπω ταμειο πάλι δικαιούμαι κάποια επιδόματα! 

Κορίτσι μου τώρα είδα ότι θες και εσύ να σταματήσεις οπότε οκ ζητά μήπως μπορεί να σε απολύσει ,οσο αφορά το ταμείο ανεργίας δεν ξέρω και πολλά πάρα μόνο ότι ότι δικαιούται ο εργαζόμενος π.χ δώρο Πάσχα δικαιούται και αυτός που παίρνει ταμείο ανεργίας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου τώρα είδα ότι θες και εσύ να σταματήσεις οπότε οκ ζητά μήπως μπορεί να σε απολύσει ,οσο αφορά το ταμείο ανεργίας δεν ξέρω και πολλά πάρα μόνο ότι ότι δικαιούται ο εργαζόμενος π.χ δώρο Πάσχα δικαιούται και αυτός που παίρνει ταμείο ανεργίας !!

Ας πάνε όλα καλά την Δευτέρα κ πραγματικά αν δεν συνεργαστεί θα βρω άλλον τρόπο να μπω ταμείο!!!εκει δεν κάθομαι με την παρούσα κατάσταση...καλύτερα την υγειά μας κ την ευτυχία μας κ μετά τα λεφτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Ας πάνε όλα καλά την Δευτέρα κ πραγματικά αν δεν συνεργαστεί θα βρω άλλον τρόπο να μπω ταμείο!!!εκει δεν κάθομαι με την παρούσα κατάσταση...καλύτερα την υγειά μας κ την ευτυχία μας κ μετά τα λεφτά!

Ο,τι είναι καλύτερο για σένα. Πάντως για μένα είναι κριμα να ζητήσεις να απολυθείς.. θα ξεκινήσεις τις αναρρωτικες σου κ μετά θα πάρεις το δίμηνο πριν τη γέννα κ το 6μηνο μετά.. κ εννοείται όταν λήξει όλο αυτό κ δε θες δε γυρνάς στη δουλειά.. απολυεσαι κ παίρνεις τότε το επίδομα  για 1 χρονο.. θα τρεναρεις κ τον χρόνο που θα παίρνεις χρήματα θα είσαι κ με το μωράκι σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Denizz είπε:

Ας πάνε όλα καλά την Δευτέρα κ πραγματικά αν δεν συνεργαστεί θα βρω άλλον τρόπο να μπω ταμείο!!!εκει δεν κάθομαι με την παρούσα κατάσταση...καλύτερα την υγειά μας κ την ευτυχία μας κ μετά τα λεφτά!

Εγώ όταν ήμουν έγκυος ήμουν στο ταμείο. Δεν δικαιούσαι τίποτα παραπάνω λόγω εγκυμοσύνης μονο το ταμείο ανεργιας. Ούτε 6μηνο οαεδ μετά... Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή να δεις πρώτα ότι αναιβενουν σωστά οι χοριακες χωρίς να πεις για εγκυμοσύνη 2 μέρες, αν θέλεις πες το μετά μόλις δεις και τη 2η 3η χοριακη ότι πάει καλά για να μη σηκώνεις βάρη κλπ. Αν έχεις σύμβαση αορίστου χρόνου περίμενε 2 εβδομάδες να ακούσεις καρδούλα κ μετά (ανδεν κάνω λάθος για το ποτε) σου γράφει  ο γιατρός αναρρωτικες μέχρι τον έβδομο κ το πας σερι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Ας πάνε όλα καλά την Δευτέρα κ πραγματικά αν δεν συνεργαστεί θα βρω άλλον τρόπο να μπω ταμείο!!!εκει δεν κάθομαι με την παρούσα κατάσταση...καλύτερα την υγειά μας κ την ευτυχία μας κ μετά τα λεφτά!

Συγνώμη που επεμβαίνω στην συζήτηση και με το καλό το μωράκι σου. Απλά ήθελα να σου πω οτι εγω πηρα αναρρωτικες απο την 6η βδομαδα (ζαλιζομουν πολυ τους 5 πρώτους μήνες!) μέχρι και το τέλος. Ο εργοδότης δίνει κάποια χρήματα τον πρώτο μήνα και μετά όλα το ικα! Δικαιούσαι όπως είπαν και τα κορίτσια και ένα εξάμηνο ΟΑΕΔ(που εγω παίρνω παραπάνω από ότι αν δούλευα) δηλαδη σύνολο θα έχεις μισθο τουλάχιστον 15 μήνες κάτι που με τον ΟΑΕΔ δεν θα ισχύει. Και δεν ξερω αν δικαιουσαι και το επιδομα των 2000 € αν είσαι άνεργη... Σκέψου το γιατί πραγματικά νομίζω οτι τον μόνο που συμφέρει να απολυθεις ειναι τον εργοδοτη σου (που θα είναι και παράνομο να το κάνει)! Αν έχεις οποιαδήποτε απορία ρώτα με! 

Συγνώμη που πετάχτηκα και με το καλό όλες σας με μια φουσκωμένη κοιλίτσα κοριτσια!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Εγώ όταν ήμουν έγκυος ήμουν στο ταμείο. Δεν δικαιούσαι τίποτα παραπάνω λόγω εγκυμοσύνης μονο το ταμείο ανεργιας. Ούτε 6μηνο οαεδ μετά... Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή να δεις πρώτα ότι αναιβενουν σωστά οι χοριακες χωρίς να πεις για εγκυμοσύνη 2 μέρες, αν θέλεις πες το μετά μόλις δεις και τη 2η 3η χοριακη ότι πάει καλά για να μη σηκώνεις βάρη κλπ. Αν έχεις σύμβαση αορίστου χρόνου περίμενε 2 εβδομάδες να ακούσεις καρδούλα κ μετά (ανδεν κάνω λάθος για το ποτε) σου γράφει  ο γιατρός αναρρωτικες μέχρι τον έβδομο κ το πας σερι. 

 

Θεωρητικά όλες δίκιο έχετε!!!Τι εννοώ με αυτο!!!δεν γίνεται να μην σηκώνω βάρη  όταν έρχονται κούτες με φάρμακα,ορθοστασία 8 ώρες και συνέχεια πρέπει να σκύβεις!!!αλλα δεν είναι αυτό που με αγχώνει!!!Εγω μπορώ να κάνω υπομονή δυο βδομάδες μέχρι να δω αν όλα πάνε καλά  αλλά αυτές οι δυο βδομαδες δεν είναι απλές!!!ειναι μέσα στο κορονοϊο και η επαφή με κόσμο είναι συνεχόμενη!
 

Επίσης δεν ξέρω ρε κορίτσια μπορεί και να είμαι χαζή αλλά δεν μπορώ να της το κάνω αυτό...δυο άτομα είμαστε στην επιχείρηση!!οικονομικά δεν μπορεί να αντέξει 3ο άτομο!!! Κανονικά δεν έπρεπε να με ενδιαφέρουν αυτά αλλά είμαι σίγουρη ότι θα είναι λίγο άτιμο να πάρω σε όλη την εγκυμοσύνη(πρώτα ο θεός να πάνε ολα καλά) άδεια χωρίς να υπάρχει λόγος..!!!αλλο δυο βδομαδες άλλο 5-6 μήνες 🙁🧐

Να είμαστε καλά κ όλα θα τα βρούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Συγνώμη που επεμβαίνω στην συζήτηση και με το καλό το μωράκι σου. Απλά ήθελα να σου πω οτι εγω πηρα αναρρωτικες απο την 6η βδομαδα (ζαλιζομουν πολυ τους 5 πρώτους μήνες!) μέχρι και το τέλος. Ο εργοδότης δίνει κάποια χρήματα τον πρώτο μήνα και μετά όλα το ικα! Δικαιούσαι όπως είπαν και τα κορίτσια και ένα εξάμηνο ΟΑΕΔ(που εγω παίρνω παραπάνω από ότι αν δούλευα) δηλαδη σύνολο θα έχεις μισθο τουλάχιστον 15 μήνες κάτι που με τον ΟΑΕΔ δεν θα ισχύει. Και δεν ξερω αν δικαιουσαι και το επιδομα των 2000 € αν είσαι άνεργη... Σκέψου το γιατί πραγματικά νομίζω οτι τον μόνο που συμφέρει να απολυθεις ειναι τον εργοδοτη σου (που θα είναι και παράνομο να το κάνει)! Αν έχεις οποιαδήποτε απορία ρώτα με! 

Συγνώμη που πετάχτηκα και με το καλό όλες σας με μια φουσκωμένη κοιλίτσα κοριτσια!😊

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Απλα είμαι χαζή κ δεν θέλω να επιβαρύνω κανέναν για δικό μ όφελος!!!Θα το σκεφτώ αν μπορώ κάπως έτσι να την σκαπουλάρω με άδειες...

Γενικα παίρνονται εύκολα;;;έτσι να έχω μια ιδέα από την διαδικασία για ιδιωτικό τομέα πάντα;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Θεωρητικά όλες δίκιο έχετε!!!Τι εννοώ με αυτο!!!δεν γίνεται να μην σηκώνω βάρη  όταν έρχονται κούτες με φάρμακα,ορθοστασία 8 ώρες και συνέχεια πρέπει να σκύβεις!!!αλλα δεν είναι αυτό που με αγχώνει!!!Εγω μπορώ να κάνω υπομονή δυο βδομάδες μέχρι να δω αν όλα πάνε καλά  αλλά αυτές οι δυο βδομαδες δεν είναι απλές!!!ειναι μέσα στο κορονοϊο και η επαφή με κόσμο είναι συνεχόμενη!
 

Επίσης δεν ξέρω ρε κορίτσια μπορεί και να είμαι χαζή αλλά δεν μπορώ να της το κάνω αυτό...δυο άτομα είμαστε στην επιχείρηση!!οικονομικά δεν μπορεί να αντέξει 3ο άτομο!!! Κανονικά δεν έπρεπε να με ενδιαφέρουν αυτά αλλά είμαι σίγουρη ότι θα είναι λίγο άτιμο να πάρω σε όλη την εγκυμοσύνη(πρώτα ο θεός να πάνε ολα καλά) άδεια χωρίς να υπάρχει λόγος..!!!αλλο δυο βδομαδες άλλο 5-6 μήνες 🙁🧐

Να είμαστε καλά κ όλα θα τα βρούμε 

Δεν ξέρω κορίτσι μου, όπως κ να το κάνεις είμαστε έξω από το χορό... Εσύ ξέρεις καλύτερα... Πάντως νομίζω και αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιο κορίτσι ότι όταν παίρνεις αναρρωτική, μετά άδεια κύησης κ λοχίας κ μετά το 6μηνο του οαεδ ο εργοδότης δεν επιβαρύνεται ένσημα... Απλά έχει την υποχρέωση να σε ξαναπάρει στη δουλειά όταν τελειώσει κ το 6μηνο κ να μη σε απολύσει μέχρι το παιδί να πάει 18 μηνών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Απλα είμαι χαζή κ δεν θέλω να επιβαρύνω κανέναν για δικό μ όφελος!!!Θα το σκεφτώ αν μπορώ κάπως έτσι να την σκαπουλάρω με άδειες...

Γενικα παίρνονται εύκολα;;;έτσι να έχω μια ιδέα από την διαδικασία για ιδιωτικό τομέα πάντα;!

Σου γράφει μια βεβαίωση ο γιατρός (στην αρχή για 15νθημερη άδεια και μετα μηναια) και παίρνεις και μια βεβαίωση από την δουλειά ότι δεν θα δουλέψεις εκείνες τις μέρες. Πας εσύ η κάποιος άλλος και τα καταθετεις στο ικα και μετα σε παιρνουν τηλ να περασεις μια τυπικη επιτροπή και μπαινουν τα λεφτα στο λογαριασμο σου. Αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα δεν ειναι αναγκη να τις κανεις μια μια... 

Σκέψου το λίγο πάντως ο μόνος που θα πληρωνει θα ειναι το ικα... Ειναι νωρις ακομα και έχεις και την αγωνία σου σε καταλαβαινω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Θεωρητικά όλες δίκιο έχετε!!!Τι εννοώ με αυτο!!!δεν γίνεται να μην σηκώνω βάρη  όταν έρχονται κούτες με φάρμακα,ορθοστασία 8 ώρες και συνέχεια πρέπει να σκύβεις!!!αλλα δεν είναι αυτό που με αγχώνει!!!Εγω μπορώ να κάνω υπομονή δυο βδομάδες μέχρι να δω αν όλα πάνε καλά  αλλά αυτές οι δυο βδομαδες δεν είναι απλές!!!ειναι μέσα στο κορονοϊο και η επαφή με κόσμο είναι συνεχόμενη!
 

Επίσης δεν ξέρω ρε κορίτσια μπορεί και να είμαι χαζή αλλά δεν μπορώ να της το κάνω αυτό...δυο άτομα είμαστε στην επιχείρηση!!οικονομικά δεν μπορεί να αντέξει 3ο άτομο!!! Κανονικά δεν έπρεπε να με ενδιαφέρουν αυτά αλλά είμαι σίγουρη ότι θα είναι λίγο άτιμο να πάρω σε όλη την εγκυμοσύνη(πρώτα ο θεός να πάνε ολα καλά) άδεια χωρίς να υπάρχει λόγος..!!!αλλο δυο βδομαδες άλλο 5-6 μήνες 🙁🧐

Να είμαστε καλά κ όλα θα τα βρούμε 

Κορίτσι μου αν πάρεις εσύ αναρρωτική σε όλη την εγκυμοσύνη δεν θα πληρώνει 3 άτομο απλά θα πάρει ένα άτομο να σε αντικαταστήσει για όσο θα λείψεις σε όλες της δουλειές έτσι γίνεται και εννοείται ότι μπορείς να μην σηκώνεις βάρη και η δικιά μου η δουλειά έχει βάρη και ορθοστασία και μάλιστα σε καθημερινή βάση και σχεδόν όλο το 8ωρο αλλά μετά το χειρουργείο για 2 μήνες δεν σήκωσα τίποτα και αν έρθει και ένα παιδάκι αν μου πει ο γιατρός να μην σηκώνω βάρη δεν θα σηκώσω ούτε τα μάτια μου. Κορίτσι μου σε τέτοιες περιπτώσεις επιβάλλεται να γινόμαστε και λίγο γαιδουρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Άντε και πόση άδεια να πάρω; Δουλεύω σχεδόν 50 ώρες τη βδομάδα με σπαστό ωράριο...έτσι κ αλλιως ήθελα να σταματήσω αυτή τη δουλειά σε δυο μήνες γιατί είχα κουραστεί!!!Για αυτό λέω η απόλυση ίσως είναι μια   λύση που μας βολεύει κ τις δυο!(χωρίς βέβαια να της δημιουργήσω θέμα)

καπου είχα διαβάσει παλιά ότι αν μπω ταμειο πάλι δικαιούμαι κάποια επιδόματα! 

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις τις αναρρωτικες σου για να μην χάσεις τα δικαιώματα σου γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται. Την εργοδοτρια σου δεν την επιβαρύνεις σε κάτι απλά θα πάρει μια κοπέλα να σε αντικαταστήσει και θα την πληρώνει αντί για σένα και όταν με το καλό γεννήσεις και έρθει η ώρα να γυρίσεις αν δεν θες της λες ότι δεν θα επιστρέψεις και κρατάει την κοπέλα που έχει πάρει σαν αντικαταστατρια. Υπάρχουν λύσεις μην παιδευτείς το μυαλό σου με τέτοια εσύ κοίτα απλά να προσέχεις τον εαυτό σου και το σπορακι που μεγαλώνει μέσα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kostef @eirini2 @Lacostaki Σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές σας!!!! Ίσως είμαι λίγο αγχωμένη με όλα αυτά μέχρι να μπουν σε μια σειρά!!! Ας ελπίσουμε να καταφέρω να κλείσω κάποιο ραντεβού την άλλη βδομάδα...ας πάρω λίγες μέρες για αρχή άδεια (αν συμφωνήσει η γιατρός)και μετά έχω χρόνο να το ξανά σκεφτώ.

@tzina819 ευχαριστώ παρά πολύ!!! 
και γενικά όλες σας ευχαριστώ!!!

(αγαπάω όλων των κόσμο σήμερα 😂😂😂

Πείτε με χαζή δε με νοιάζει από την στιγμή που μου έχουν μείνει τεστ εγκυμοσύνης θα τα κάνω μέχρι να έρθει η Δευτέρα 😛😂 γενικά κοιτάω αν γίνετε  πιο έντονη η γραμμή...!!και πάντα έχω το άγχος μην δεν βγει η γραμμή!!!

σημερα είναι η 1η μέρα καθυστέρησης!! Νιωθω κάποια πονάκια αλλά είναι διαφορετικά...δεν με πονάει ούτε δεξιά ούτε αριστερά ως συνήθως,με πονάει στο κέντρο κάτω χαμηλά...!!Ειναι φυσιολογικό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια μου!!!!🥰🥰🥰🥰

@Evie2 πως είσαι κοπέλα μου; Έχεις ημέρες να μας γράψεις. Θα είναι δύσκολες αυτές οι ημέρες για εσένα.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

@Kostef @eirini2 @Lacostaki Σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές σας!!!! Ίσως είμαι λίγο αγχωμένη με όλα αυτά μέχρι να μπουν σε μια σειρά!!! Ας ελπίσουμε να καταφέρω να κλείσω κάποιο ραντεβού την άλλη βδομάδα...ας πάρω λίγες μέρες για αρχή άδεια (αν συμφωνήσει η γιατρός)και μετά έχω χρόνο να το ξανά σκεφτώ.

@tzina819 ευχαριστώ παρά πολύ!!! 
και γενικά όλες σας ευχαριστώ!!!

(αγαπάω όλων των κόσμο σήμερα 😂😂😂

Πείτε με χαζή δε με νοιάζει από την στιγμή που μου έχουν μείνει τεστ εγκυμοσύνης θα τα κάνω μέχρι να έρθει η Δευτέρα 😛😂 γενικά κοιτάω αν γίνετε  πιο έντονη η γραμμή...!!και πάντα έχω το άγχος μην δεν βγει η γραμμή!!!

σημερα είναι η 1η μέρα καθυστέρησης!! Νιωθω κάποια πονάκια αλλά είναι διαφορετικά...δεν με πονάει ούτε δεξιά ούτε αριστερά ως συνήθως,με πονάει στο κέντρο κάτω χαμηλά...!!Ειναι φυσιολογικό ;

Καλημερα κοριτσι μου!!! ποιος να σε πει χαζη? Εγω γιατι νομιζεις οτι δεν εχω τεστακια σπιτι μου? Τυχαιο? Δεν νομιζω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

@Kostef @eirini2 @Lacostaki Σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές σας!!!! Ίσως είμαι λίγο αγχωμένη με όλα αυτά μέχρι να μπουν σε μια σειρά!!! Ας ελπίσουμε να καταφέρω να κλείσω κάποιο ραντεβού την άλλη βδομάδα...ας πάρω λίγες μέρες για αρχή άδεια (αν συμφωνήσει η γιατρός)και μετά έχω χρόνο να το ξανά σκεφτώ.

@tzina819 ευχαριστώ παρά πολύ!!! 
και γενικά όλες σας ευχαριστώ!!!

(αγαπάω όλων των κόσμο σήμερα 😂😂😂

Πείτε με χαζή δε με νοιάζει από την στιγμή που μου έχουν μείνει τεστ εγκυμοσύνης θα τα κάνω μέχρι να έρθει η Δευτέρα 😛😂 γενικά κοιτάω αν γίνετε  πιο έντονη η γραμμή...!!και πάντα έχω το άγχος μην δεν βγει η γραμμή!!!

σημερα είναι η 1η μέρα καθυστέρησης!! Νιωθω κάποια πονάκια αλλά είναι διαφορετικά...δεν με πονάει ούτε δεξιά ούτε αριστερά ως συνήθως,με πονάει στο κέντρο κάτω χαμηλά...!!Ειναι φυσιολογικό ;

Καλημέρα κορίτσι μου! Την Δευτέρα θα επαναλάβεις την χοριακη; Εγώ συνήθως πονάω στο κέντρο χαμηλά και στην εγκυμοσύνη εκεί πονούσα. Τίποτα δεν είναι πια φυσιολογικό! Ξεκινάει ένα πάρτυ ορμονών μέσα σου και ημέρα με την ημέρα πολύ πιθανών να νιώθεις καινούρια πράγματα. Εσύ βέβαια θα ενημερώνεις τον γιατρό σου για το οτιδήποτε και μην φοβάσαι τίποτα!🥰 Έρχεται ο διάδοχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια μου!!!!🥰🥰🥰🥰

@Evie2 πως είσαι κοπέλα μου; Έχεις ημέρες να μας γράψεις. Θα είναι δύσκολες αυτές οι ημέρες για εσένα.💗

Καλημερα κοριτσι μ.. Ναι είχα μερες να γράψω με μετακίνησαν στη δουλεια κ προσπαθώ να προσαρμοστώ με πρόγραμμα Δευτερα παρασκευη 9 με 5.Με εβαλαν σε ξωτερικα ιατρεια να δινω συγκεκριμενα φαρμακα σε ανθρώπους με κάποιες χρονιες παθήσεις ειμα μακρια απο τα κρουσματα πλεον απο ότι καταλαβα με έδιωξαν αρων αρων απο την κλινικη μ γτ γεμισε πιθανα κρουσματα. Κατά ταλλα ολα καλα ειμαι απλα κουρασμενη συνεχεια. 

Εσεις τι κανετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Την Δευτέρα θα επαναλάβεις την χοριακη; Εγώ συνήθως πονάω στο κέντρο χαμηλά και στην εγκυμοσύνη εκεί πονούσα. Τίποτα δεν είναι πια φυσιολογικό! Ξεκινάει ένα πάρτυ ορμονών μέσα σου και ημέρα με την ημέρα πολύ πιθανών να νιώθεις καινούρια πράγματα. Εσύ βέβαια θα ενημερώνεις τον γιατρό σου για το οτιδήποτε και μην φοβάσαι τίποτα!🥰 Έρχεται ο διάδοχος!

Ναι Δευτέρα!!!μετα κατευθείαν τηλέφωνο τον γιατρό!!χαχα δεν ξέρω αν είναι ιδέα μ αλλά μικρές ενοχλήσεις κ συμπτώματα νιωθω...αν δεν έκανα τεστ θα έλεγα ότι με γυροφέρνει κάποια ίωση...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Denizz είπε:

@Kostef @eirini2 @Lacostaki Σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές σας!!!! Ίσως είμαι λίγο αγχωμένη με όλα αυτά μέχρι να μπουν σε μια σειρά!!! Ας ελπίσουμε να καταφέρω να κλείσω κάποιο ραντεβού την άλλη βδομάδα...ας πάρω λίγες μέρες για αρχή άδεια (αν συμφωνήσει η γιατρός)και μετά έχω χρόνο να το ξανά σκεφτώ.

@tzina819 ευχαριστώ παρά πολύ!!! 
και γενικά όλες σας ευχαριστώ!!!

(αγαπάω όλων των κόσμο σήμερα 😂😂😂

Πείτε με χαζή δε με νοιάζει από την στιγμή που μου έχουν μείνει τεστ εγκυμοσύνης θα τα κάνω μέχρι να έρθει η Δευτέρα 😛😂 γενικά κοιτάω αν γίνετε  πιο έντονη η γραμμή...!!και πάντα έχω το άγχος μην δεν βγει η γραμμή!!!

σημερα είναι η 1η μέρα καθυστέρησης!! Νιωθω κάποια πονάκια αλλά είναι διαφορετικά...δεν με πονάει ούτε δεξιά ούτε αριστερά ως συνήθως,με πονάει στο κέντρο κάτω χαμηλά...!!Ειναι φυσιολογικό ;

Καλημερααααα... Κ καλά κάνεις κ νιώθεις έτσι γιατί Μας στέλνεις την θετική σου ενέργεια!! Κάνε μας μιας χάρη ανέβαζε τα τεστακια όταν τα κάνεις χαχαχαχα να γεμίσει θετικά το φόρουμ ν βλέπουμε κ εμείς αυτή τη γραμμουλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/3/2020 at 3:21 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ:27/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι:? 

Hope19: 17/4

Alex2016: ?

Marselntina:01/3

ioannastr: 08/3

Kostef: 14/3

Maroulita? : 02/4

diana8: 17/03

Lacostaki: 04/4

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/03

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:01/04

Εαυγγελοςτ: 01/04

Μari84:04/04

misofeggaro: 06/04

PAPA EVA: 10/03

Lactaki:08/4

Love13:31/3

Smurf88:19/3

Sofia0294:20/3

Tzina819:16/4

Lacostaki μου έχουμε κι άλλο θετικό! Η Ελενικον είναι έγκυος!🥳 Βάλε θετικό να πληθαινουμε! 💗 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χαχαχαχα όντως μόνο για φαγητα λέμε 😂 δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου εμένα που την έδωσαν την κουνια αλλά τώρα από τι ξύλο είναι φτιαγμένη δεν έχω ιδέα.. επισης δεν πολύ κοιμήθηκε στην κουνια της εμένα έτσι έχει μείνει 
    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...