Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης... γδάρτης και παλουκοκάφτης, αλλά και δημιουργός μπεμπέ


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα!
Δεν μπαίνω συχνά τελευταία αλλά σας σκέφτομαι.
Δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τα νεάκια σας.
Εύχομαι από υγεια να είστε καλά.
Εμένα έχουν ξυπνήσει όλα τα ψυχοσωματικά μου, πονοι στο στηθος, ημικρανιες τρομερες, ο νους μου πηγαινει παντα στο κακο.
Εχω τρομερό άγχος και φόβο με ολη αυτή την κατάσταση και το έχω ρίξει και στο φαγητό...
Εχθες όλο το βραδυ κοιμηθηκα ελαχιστα, με εχει πειραξει το στομαχι μου και εχω παει πολλες φορες τουαλετα. 
Με εχει πιασει λιγο ο λαιμος μου γιατι πηγαμε στην εξοχη και μαζεψαμε χορτα και ισως την αρπαξα αλλα εμενα ο νους μου παει στο χειροτερο σεναριο.
Τελος παντων, ευχομαι να τελειωσει ολο αυτο οσο το δυνατόν ανεμακτα και στο τελος να ειμαστε όλοι εδω, μικροί μεγαλοι....

Γειά σου κοριτσάκι μου! Κι εγώ έχω περάσει από τέτοια φάση! Είμαι αρρωστοφοβική στο φουλ. Σπυράκι να δω τρομάζω! Παλιά δεν ήμουν έτσι. Τα τελευταία χρόνια το έπαθα. Ειδικά από όταν έκανα το μωρό έγινα χειρότερα. Τώρα προσπαθώ και το καταπολεμω. Θέλω να βλέπω μόνο τα θετικά! Σου στέλνω μια αγκαλιά κι ότι χρειαστείς εμείς είμαστε εδώ για να  σε ακούσουμε ( διαβάσουμε). Αν μπορούμε, έστω και λίγο, να σου φτιάξουμε την διάθεση για εμάς θα είναι σπουδαίο.🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Μέχρι να γίνει η χοριακη ας κρυφο ελπίζουμε! 🙂 

Κορίτσι, αν επιτρέπεται, υπάρχει κάποιο προβλημα και στραφηκατε στην σπερματεγχυση; 

 

Τον εαυτό μου κοροιδεύω αν ελπίζω. Πήρα και τα επίσημα αιματολογικά χοριακής, αρνητικά. Αύριο ήταν κανονικά.
ΠΡόβλημα δεν υπάρχει, μόνο την κινητικότητα μας είπαν άλλοι γιατροί που είναι 30% αν και ο βιολόγος που κάναμε τη σπερματέγχυση μας είπε "καλά πλάκα μου κάνετε; το σπέρμα του είναι άριστο".
15 μήνες προσπαθούμε φυσιολογικά αλλά τίποτα.
 

στις πριν 5 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Εμένα πάντως ο γιατρός μου όταν του πρότεινα Μ πε ότι τα αποτελέσματα της σπερματεγχυσης είναι απογοητευτικά...κ να μη προσπαθήσω καν.. βέβαια κατά καιρούς υπάρχουν περιπτώσεις που έχουν πετύχει οποτε πριν φθάσεις στην εξωσωματικη μπορείς να εξαντλήσεις κ αυτό το περιθώριο... 

Εμένα πάλι μ έλεγε 25% πιθανότητα επειδή είδε τις εξετάσεις μας άριστες.
Δε ξέρω, θέλω να τα παρατήσω. Δεν είμαι καλά σήμερα.

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Πότε είναι να κάνεις κανονικά χοριακη κορίτσι μου; Μήπως έκανες νωρίς το τέστ. Μην χάνεις τις ελπίδες σού. Κάνε πρώτα την εξέταση για να σιγουρευτείς. Ότι και να γίνει όμως μην χάνεις την πίστη σου. Θα τα καταφέρεις πολύ σύντομα! 🥰

Αϋριο ήταν να κάνω χοριακή, μια μέρα νωρίτερα. Μόλις πήρα αποτελέσματα αρνητικά. Έληξε και επίσημα η προγεστερόνη.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ είχα λίγο δύσκολη γέννα αλλά χαλάλι για το αγοράκι μου! Πάντως είναι φοβερή η όλη εμπειρία! Εγώ είμαι πολύ ντροπαλή! Τιραντα να πέσει την σηκώνω!😊 Μέσα στη γέννα ήταν δέκα άτομα γύρω μου και με κοιτούσαν και δεν αισθάνθηκα τίποτα. Τι σου είναι η φύση!💗

Και εγώ... Αλλά σε κάποια φάση δεν μπορούσα να καταλάβω τι γίνεται. Η αλήθεια είναι ότι δεν το απόλαυσα. Ήταν από τις πιο αγχωτικες στιγμές της ζωής μου... Κ ακόμη μερικές φορές όταν ξαπλώνω σκέφτομαι το τι έζησα κ παθαίνω πανικό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ... Αλλά σε κάποια φάση δεν μπορούσα να καταλάβω τι γίνεται. Η αλήθεια είναι ότι δεν το απόλαυσα. Ήταν από τις πιο αγχωτικες στιγμές της ζωής μου... Κ ακόμη μερικές φορές όταν ξαπλώνω σκέφτομαι το τι έζησα κ παθαίνω πανικό... 

Φυσιολογικά γέννησες κορίτσι μου; Εγώ το απόλαυσα! Μου αρέσει πολύ να σκέφτομαι εκείνη την ημέρα.😊 Παρόλο που είχα μια σοβαρή επιπλοκή ένιωθα πολύ ήρεμη! Αχ μακάρι να το ζήσω πάλι! Θέλω τόσο πολύ να κάνω ακόμα ένα παιδάκι!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Κοριτσιαααααα τι κανετε;;; καλη εβδομάδα ♥️♥️

Καλή εβδομάδα tzortzina μου! Εμένα με έχει φάει η κουζίνα. Όλο  μαγειρεύω! Πρέπει να απασχολω και τον μικρό και να τα κουλουράκια! Να τα κέικ! Αχ βλέπω να τα παίρνω τα κιλακια! Εσύ πως είσαι κορίτσι μου;🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλή εβδομάδα tzortzina μου! Εμένα με έχει φάει η κουζίνα. Όλο  μαγειρεύω! Πρέπει να απασχολω και τον μικρό και να τα κουλουράκια! Να τα κέικ! Αχ βλέπω να τα παίρνω τα κιλακια! Εσύ πως είσαι κορίτσι μου;🥰

Καλα ειμαι κοριτσακι μ..ε νταξ πρεπει να ασχολούμαστε με κάτι αλλιώς δεεεεεν...κ μένα σήμερα με επιασε μαγειρικος οιστρος αχαχαχα. Εκανα φασολακια ψωμί κεικ και σπιτικη λεμονάδα ♥️♥️😂μια ζωή τν έχουμεεε κοριτσι μου οτι φαμε οτι πιούμε και οτι αρπαξει ο κ..λος μας δεν λενε; αχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!εχουν πάρει τα σχόλια φωτιά και δεν έχω προλάβει να διαβάσω ούτε ένα δυστυχώς κάνω 12 στην δουλειά!!!

σημερα το πρωί είπα να κάνω ένα τεστ γιατί με αγχώνει όλη αυτή η κατάσταση....θέλω γνώμες!!!

λετε να είμαι έγκυος ή έχω κάνει κάτι λάθος ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

53D3F5B0-9782-401B-BF53-B920D279CDEE.jpeg

4C456E1E-6B08-4DFE-8255-F87DE3E0E01F.jpeg

Καλημέρα κορίτσι μου! Για θετικό το βλέπω εγώ! Προλαβαίνεις να κάνεις μια χοριακη σήμερα; Έχεις καθυστέρηση; Άντε με το καλό το θετικό αποτέλεσμα!! πάντως η κόκκινη γραμμή φαίνεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Treasure είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Για θετικό το βλέπω εγώ! Προλαβαίνεις να κάνεις μια χοριακη σήμερα; Έχεις καθυστέρηση; Άντε με το καλό το θετικό αποτέλεσμα!! πάντως η κόκκινη γραμμή φαίνεται!!!

Καλημέρα....όχι 26 είναι να αδιαθετήσω!!!θα κάνω κ αύριο κ μεθαύριο τεστ....χοριακη ποτέ είναι καλό να κάνω ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Denizz είπε:

Έκανα κ αλλο

image.jpg

Καλέ έγκυος είσαι!!! Τρέχα για Χοριακη η πάρε τον γιατρό σου!!! Συγχαρητήρια!!!! Με το καλό μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα....όχι 26 είναι να αδιαθετήσω!!!θα κάνω κ αύριο κ μεθαύριο τεστ....χοριακη ποτέ είναι καλό να κάνω ;

Και σήμερα ακόμη μπορείς να κάνεις. Πάρε πρώτα όμως τον γιατρό σου τηλ. Εμένα μου είχε πει εφόσον βγήκε θετικό το τέστ δεν θέλω χοριακη,Έλα κατευθείαν να σε δω.Και τώρα είμαι στην 27η εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Έκανα κ αλλο

image.jpg

Είσαι έγκυος κοριτσάρα μου!🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳😃😃😃😃😃😃😃😃. Πόσο με έκανες να χαρώ! Να πάρεις τον γιατρό σου! Άντε και είχαμε μέρες να δούμε θετικό. Περνούμε όλες μας θάρρος και κουράγιο όταν βλέπουμε τέτοιες εικόνες!🥰🥰🥰🥰🥰🥰💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Έκανα κ αλλο

image.jpg

Συγχαρητηρια κοριτσακι μου!!!Ειναι θετικο!!!! Μονο παρε τον γιατρο σου μηπως επειδη ειναι σε πολυ αρχικο σταδιο πρεπει να κανεις και μια χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αν δεν μου το πει ο γιατρός δεν πιστεύω τπτ!!! Ειδικά με αυτό που έπαθα τον Ιανουάριο!!!

αγχωνομαι παρά πολύ με την όλη κατάσταση και την δουλειά μου 😭 ρε κορίτσια σίγουρα ;;;;;; Το αγόρι μου μου έλεγε θα είσαι αυτόν το μήνα το νιωθω,και εγώ του έλεγα ναι καλά δεν νιώθω τπτ κανένα σύμπτωμα!απλα έκανα το τεστ γιατί αγχώνομαι που δουλεύω σε φαρμακείο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Εγώ αν δεν μου το πει ο γιατρός δεν πιστεύω τπτ!!! Ειδικά με αυτό που έπαθα τον Ιανουάριο!!!

αγχωνομαι παρά πολύ με την όλη κατάσταση και την δουλειά μου 😭 ρε κορίτσια σίγουρα ;;;;;; Το αγόρι μου μου έλεγε θα είσαι αυτόν το μήνα το νιωθω,και εγώ του έλεγα ναι καλά δεν νιώθω τπτ κανένα σύμπτωμα!απλα έκανα το τεστ γιατί αγχώνομαι που δουλεύω σε φαρμακείο!

Γιαυτο ακριβως πρεπει να παρεις το γιατρο σου μηπως λογο της καταστασης πρεπει να σου γραψει μια αδεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα χοριακη και περιμένω αποτελέσματα...μέχρι το μεσημέρι θα τα έχω και τότε θ σας ευχαριστήσω!!! 

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Έκανα χοριακη και περιμένω αποτελέσματα...μέχρι το μεσημέρι θα τα έχω και τότε θ σας ευχαριστήσω!!! 

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ 

Λαθος δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι το θετικο ειναι παντα θετικο (το αρνητικο δεν ειναι σιγουρο) απλα επειδη ειναι νωρις θα χρειαστει να την επαναλαβεις για να δεις την αυξηση της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Έκανα χοριακη και περιμένω αποτελέσματα...μέχρι το μεσημέρι θα τα έχω και τότε θ σας ευχαριστήσω!!! 

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ 

Περιμένουμε αποτελέσματα!! ☺️👶👶👶🍼🍼🍼☺️

Κορίτσια ειδα κ γω θετικό...στον ύπνο μου!!!! 2 κιόλας γιατι στο πρώτο δεν ειχα πολλή εμπιστοσύνη..Το εδειξα κ στον άντρα μου λεει κ μετα το πέταξα για να κανω κ δεύτερο..

Έχω λαλήσει αραγε;;;; 🙃🙃🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Denizz είπε:

Έκανα χοριακη και περιμένω αποτελέσματα...μέχρι το μεσημέρι θα τα έχω και τότε θ σας ευχαριστήσω!!! 

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ 

Καλά αποτελέσματα! Όμως δεν υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος! Και όλα τα τεστ του φαρμακείου να κάνεις το ίδιο θα σου δείξει! Είσαι εγκυουλα!🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...