Μετάβαση σε περιεχόμενο

υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης???????


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους, ειμαι καινουργιο μελος στο mammyland και ειμαι πολυ ενθουσιασμενη

με τις κουβεντες που κανετε.καταρχην ονομαζομαι αννα και θα ηθελα να ρωτησω το εξης

η τελευταια φορα που αδιαθετησα ηταν στις 1/01/09 προσπαθησαμε με τον αντρα μου ολες τις

γονιμες ημερες και μη.ο κυκλος μου ειναι παντα 28 ημερων, τωρα δεν ξερω αλλα δεν εχω αδιαθετησει ακομα

εχω ποναλακια στην κοιλια μου οπως οταν περιμενω να αδιαθετησω αλλα για πολυ λιγο και μετα περνανε ,οσο για το στηθος μου απλα λιγο ευαισθητο εξαλου ποτε δεν με πονουσε ουτοσιαλλος και επισης σημερα εχω δεκατα απο

37-37.2.

εχθες πηρα το απογευμα ενα clear blue αλλα βγηκε αρνητικο:( και δεν ξερω εχω λιγο μπερδευτη

Σας παρακαλω αν μπορειται βοηθηστεμε λιγο........................

Σας ευχαριστω πολυ πολυ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oλα αυτα που περιγραφεις ειναι πολυ αισιοδοξα!!!!

Πολλες φορες τα τεστ εγκυμοσυνης κανουν και λαθος...

Για να εισαι σιγουρη 100% μπορεις να κανεις μια εξεταση β' χοριακης σε ενα μικροβιολογικο εργαστηριο.

Σου ευχομαι να εισαι εγκυος παντως!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα καλωσόρισες στο Mammy! :)

Αφού, όπως λες, ο κύκλος σου είναι σταθερός και πάντα 28 ημερών, αυτό είναι μια σοβαρή ένδειξη εγκυμοσύνης. Από κει και πέρα, τα δέκατα, το ευαίσθητο στήθος και τα ποναλάκια, όλα ενδείξεις είναι, απλώς δεν σημαίνουν πάντα εγκυμοσύνη.

Αυτό που θα σου πρότεινα (και φαντάζομαι θα συμφωνήσουν όλες) είναι να πας αύριο το πρωί να κάνεις μία εξέταση χοριακής, που είναι η πιο αξιόπιστη εξέταση.

Εύχομαι να είναι θετική!!! :) :) :D

Φιλιά πολλά και περιμένουμε τα νέα σου!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera anna mou...

Kai kalos mas vrikes agapi mou...

Polles fores ta test kanoun lathos...

Gia perimene akoma liges meres...

kai an den deis periodo pigenne na kaneis mia b xoriaki...

Sou euxwme ola ta kalitera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αννα!!

Καλωσηρθες στην παρεα μας!!!!:-)

Ενταξει μην δινεις σημασια στο τεστ μπορει να ειναι λαθος....τα αρνητικα ειναι συχνο φαινομενο τα θετικα ομως δεν κανουν λαθος...:-)

Τα συμπτωματα αμα διαβασεις λιγο και θεματα απο αλλες κοπελες και μοιαζουν και διαφερουν...

Το καλυτερο για να μην παρατεινεις την αγωνια σου!

Οπως λενε και τα κοριτσια χοριακη.

Ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα!!!

Μην μας ξεχασεις....Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ θα σου πω να πας για β΄χοριακή.

Σε λίγες ημέρες λογικά το τεστ θα δείξει σωστά εάν πάλι θέλεις να περιμένεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου αννουλα και απο μενα:) ειναι λιγο νωρις για τεστ. περιμενε λιγες μερες ακομα αλλα συμφωνω με τα κοριτσια οτι μια χοριακη θα σου λυσει ολες τις αποριες. ελπιζω και ευχομαι εισαι εγκυος!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anna_1982, sou efchome na ise!

Sti diki mou periptosi "atichous egimosinis", meta 2 meres to test farmakiou vgike arnitiko. To xanakano meta apo 5 meres (7 meres kathisterisi) ke vlepo mia achni roz grami. Tote kano ke ti B-Choriaki pou edixe tin egimosini.

Kapia epomeni fora, ostoso, piga kateftian sto mikrovilogo. To kostos ine peripou to idio (15 euro) ke sou dini sigouria. Mathenis akoma ke tin evdomada. Ego sigoureftika oti den imoun egios (me 7 meres kathisterisi).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια ειστε καταπλυκτικες, θα περιμενω λιγο ακομα και δευτερα πρωτα ο θεος παω για χοριακη...................θα σας ενημερωσω!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑ!Κι εγώ 1/1 είχα περίοδο,έχει φτάσει 31 και ακόμη τίποτα.Αλλά εγώ έκανα χοριακή που βγήκε αρνητική και είναι λίγο δύσκολο να κάνει λάθος,εκτός από την περίπτωση η σύλληψη να έγινε πολύ αργά.

Οπότε,κάνε μια χοριακή,λίγα λεπτά υπόθεση είναι και δε θα νιώσεις και τίποτα.

Άντε,περιμένουμε νέα σου!

Τα φιλιά και την καλημέρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα Αννα ευχομαι την Δευτερα τα αποτελεσματα να ειναι θετικα.Ειμαι και εγω σε περιοδο αναμονησ,περιμενω να αδιαθετησω την Τριτη.σημερα απο το πρωι με εχουν πιασει πονοι περιοδου και εχω απογοητευτει λιγακι...να μην ανχωνεσαι καθολου και θα δεισ που τα καλα νεα δεν θα αργησουν να ερθουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ ..........το ιδιο ευχομαι και για σενα και μην απελπιζεσαι και εγω εδω και 1 εβδομαδα σχεδον εχω πονους περιοδου που διαρκουν λιγο ομως...ξερεις εκει που σε πιανουν και απογοητευεσαι εκει σου περνανε!!!!!!!!!!!!!Αντε να δουμε ελπιζω να πανε ολα καλα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη τύχη με τη χοριακή σου αύριο. Το τεστ, οπως λένε κι οι κοπέλες δεν δειχνει παντα γιατι η χοριακή πρωτα ανιχνέυεται στο αίμα και μετά στα ούρα. Αρα πρέπει να περάσουν μερες.

Ευχομαι όλα να πάνε καλα :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...