Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Angel1990 είπε:

Καλησπερα κοριτσι!! εγω 31 εβδομαδες εχω παρει 1,600 ευτυχως!Την αλλη Πεμπτη θα παμε να την δουμε,ανυπομωνω!!Τις τελευταιες 3 μερες εχω λιγες διαρροιες 😕

Φοβαμαι παρα παρα πολυ για την ωρα της γεννας!! εσεις??

Για την ωρα με εχει πιάσει μια αναισθησία να το πω για την ωρα της γεννας? Δεν ξερω κ τι ν περιμένω δε τ εχω ξαναζήσει απλα ξερω οτι ποναει αλλα με τ π βγει τ μωρο τα ξεχνασ ολα. Αν αγχωθω θα μπλοκάρω πιο πολυ τν εαυτό μου. Εχω διαβάσει κοριτσια για το hypnobirting αν θέλετε διαβάστε οχι οτο εκανα μαθηματα αλλα διάβασα οτι λεει όσο πιο πολυ αγχώνομαι τόσο πιο πολυ μπλοκάρουμε κ δεν αφήνουμε τν τράχηλο να κάνει τελεια διαστολη. Τα εκ τ ασφαλούς για την ώρα όταν ερθει η ωρα μ θα δειξει😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 428
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

18 Οκτωβρίου εχω πητ. Αρα 9 βδομαδες μείνανε.  Ειμαι 31 εβδομάδων κ εζω ραντεβου με τη μαια στις 27.  Εδώ αγγλια βλεπουμε μαια κ σε μεγάλη ανάγκη γιατρο. Ρε συ αν έχω με ενα εχω 9 κιλα αν είχα 2 θα χα διπλα 18 αρα τα 20 σου καλα μ ακούγοντε μην αγχώνεσαι εισαι κ μικρουλα 18 χρονων θα φύγουν σα νερό. Ναι διάβασα την περιπέτεια σου στην αλλη ομάδα ευτυχως ολα καλα.

Δλδ Αγγλία υπέρηχο και τέτοια τα κάνουν οι μαιες?αυτές παρακολουθούν την πορεία του μωρού και πόσο μεγαλώνει?

Δεν ήξερα ότι είναι έτσι τα πράγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η magdalene_slj είπε:

Δλδ Αγγλία υπέρηχο και τέτοια τα κάνουν οι μαιες?αυτές παρακολουθούν την πορεία του μωρού και πόσο μεγαλώνει?

Δεν ήξερα ότι είναι έτσι τα πράγματα 

Εδω αγγλια αστα. Υπερηχο κανεις 2 με 3 φορές σε όλη την εγκυμοσύνη.  Δλδ έναν στην αυχενθκη διαφάνεια έναν στη β επίπεδου κ αν σ κανουν 3ο όπως έκαναν εμενα να δουν αν μεγαλώνει σωστα στις 28 εβδομαδες. Κ αυτον μ τν εκαναν γτ μ εγω πηγαινε σε ενα ιδιωτικο κεντρο για υπερηχους κ εκανα καθε μηνα κ μ ειπαν στις 27 εβδομάδων οτι ςιναι λίγο μικρη για την ηλικια κυησησ κ με έστειλαν σ νοσοκομειο για επανεξέταση κ ολα καλα. Μονο αν είσαι υψηλού κινδύνου σ κανουν πιο πολλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/8/2020 at 1:44 ΜΜ, ο/η Evie2 είπε:

Εδω αγγλια αστα. Υπερηχο κανεις 2 με 3 φορές σε όλη την εγκυμοσύνη.  Δλδ έναν στην αυχενθκη διαφάνεια έναν στη β επίπεδου κ αν σ κανουν 3ο όπως έκαναν εμενα να δουν αν μεγαλώνει σωστα στις 28 εβδομαδες. Κ αυτον μ τν εκαναν γτ μ εγω πηγαινε σε ενα ιδιωτικο κεντρο για υπερηχους κ εκανα καθε μηνα κ μ ειπαν στις 27 εβδομάδων οτι ςιναι λίγο μικρη για την ηλικια κυησησ κ με έστειλαν σ νοσοκομειο για επανεξέταση κ ολα καλα. Μονο αν είσαι υψηλού κινδύνου σ κανουν πιο πολλά. 

Α δεν το ήξερα. Από την μια έχει τα θετικά του το συγκεκριμένο σύστημα  διότι οι  λίγες εξετάσεις δεν σε αγχωνουν κιόλας αλλά από την άλλη έχεις και τις αμφιβολίες σου γτ περνάνε μεγαλύτερα διαστήματα χρόνου. Εκεί πέρα πως είναι τα νοσοκομεία δημόσια ή ιδιωτικά?εσύ που θα γεννήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η magdalene_slj είπε:

Α δεν το ήξερα. Από την μια έχει τα θετικά του το συγκεκριμένο σύστημα  διότι οι  λίγες εξετάσεις δεν σε αγχωνουν κιόλας αλλά από την άλλη έχεις και τις αμφιβολίες σου γτ περνάνε μεγαλύτερα διαστήματα χρόνου. Εκεί πέρα πως είναι τα νοσοκομεία δημόσια ή ιδιωτικά?εσύ που θα γεννήσεις?

Ε νταξει γιαυτο πηγαινα εκανα υπερηχους σε ιδιωτικο να τη βλεπω. Δημόσια ειναι τα νοσοκομεία.  Στ νοσοκομειο π δουλευω θα γεννησω 5 λεπτα μακριά με το αμάξι. Δε μπορουσα ν ερθω Ελλάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Ε νταξει γιαυτο πηγαινα εκανα υπερηχους σε ιδιωτικο να τη βλεπω. Δημόσια ειναι τα νοσοκομεία.  Στ νοσοκομειο π δουλευω θα γεννησω 5 λεπτα μακριά με το αμάξι. Δε μπορουσα ν ερθω Ελλάδα 

Α τέλεια. Ετοιμασίες έκανες για το μωράκι σου ?την τσάντα την έχεις έτοιμη ή όχι ?😊 γτ άκουσα και από κάποιες οι οποίες ήταν τις απόψεις απλά να τα έχουν όλα σε ένα μέρος και να την κάνουν εκείνη την ώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η magdalene_slj είπε:

Α τέλεια. Ετοιμασίες έκανες για το μωράκι σου ?την τσάντα την έχεις έτοιμη ή όχι ?😊 γτ άκουσα και από κάποιες οι οποίες ήταν τις απόψεις απλά να τα έχουν όλα σε ένα μέρος και να την κάνουν εκείνη την ώρα 

Κοιτα τα αγόρασα σχεδόν όλα μ μένει ν πλύνω τα ρούχα π θελω να βάλω στ μωρο τη μερα π θα την πάρω από τ μαιευτήριο κ σιδερο. Οποτε να τα βάλω όλα μέσα στη τσάντα μ έμεινε. Αλλα θα πλύνω σμρ .κ μέχρι αύριο θα τα ετοιμάσω ολα. Αγόρασα καροτσι και κουνια. Πηρα ρουχαλάκια κ μ στέλνουν κ οι δικοί τωρα τα περιμενω. Κ περιμενω τωρα ν πληρωθω να παραγγειλω 2- 3 μπουκαλια, θήλαστρο,  να παρω κτ σεντονακια κ κτ μικρα πχ θερμομετρο , αυτό π καθαρίζεις τη μυτούλα τους,  να σ πω δε θυμάμαι τι αλλο ειναι ν παρω.  Εσύ ετοιμη? Τα θες κ ολα εισ διπλούν ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Κοιτα τα αγόρασα σχεδόν όλα μ μένει ν πλύνω τα ρούχα π θελω να βάλω στ μωρο τη μερα π θα την πάρω από τ μαιευτήριο κ σιδερο. Οποτε να τα βάλω όλα μέσα στη τσάντα μ έμεινε. Αλλα θα πλύνω σμρ .κ μέχρι αύριο θα τα ετοιμάσω ολα. Αγόρασα καροτσι και κουνια. Πηρα ρουχαλάκια κ μ στέλνουν κ οι δικοί τωρα τα περιμενω. Κ περιμενω τωρα ν πληρωθω να παραγγειλω 2- 3 μπουκαλια, θήλαστρο,  να παρω κτ σεντονακια κ κτ μικρα πχ θερμομετρο , αυτό π καθαρίζεις τη μυτούλα τους,  να σ πω δε θυμάμαι τι αλλο ειναι ν παρω.  Εσύ ετοιμη? Τα θες κ ολα εισ διπλούν ε?

Ναι τα περισσότερα ειναι επι δυο 😊Εγώ έκανα λίστα μπας και τα θυμηθώ 😂τα τσεκάρω κάθε μέρα μήπως και ξεχάσω κάτι το δωμάτιο τους είναι έτοιμο απλά μένει να πληνω τα σεντόνια και να στρώσω τα κρεβάτια τους .Την τσάντα την έκανα γτ υπάρχει και πιθανότητα για πρόωρο τοκετό οπότε είπα να την εχω έτοιμη ώστε να την πάρω και φύγω 😂😂.

Ρε συ τον τελευταίο καιρό μας φέρνουν δώρα και τέτοια για τα μικρά πχ αρκουδάκια και τέτοια. 

Και σκέφτομαι πως να τα πληνω γτ όπως και να έχει από μαγαζί έρχονται και σκόνες και τώρα με όλα αυτά φοβάμαι. Εσύ τα πλένεις?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η magdalene_slj είπε:

Ναι τα περισσότερα ειναι επι δυο 😊Εγώ έκανα λίστα μπας και τα θυμηθώ 😂τα τσεκάρω κάθε μέρα μήπως και ξεχάσω κάτι το δωμάτιο τους είναι έτοιμο απλά μένει να πληνω τα σεντόνια και να στρώσω τα κρεβάτια τους .Την τσάντα την έκανα γτ υπάρχει και πιθανότητα για πρόωρο τοκετό οπότε είπα να την εχω έτοιμη ώστε να την πάρω και φύγω 😂😂.

Ρε συ τον τελευταίο καιρό μας φέρνουν δώρα και τέτοια για τα μικρά πχ αρκουδάκια και τέτοια. 

Και σκέφτομαι πως να τα πληνω γτ όπως και να έχει από μαγαζί έρχονται και σκόνες και τώρα με όλα αυτά φοβάμαι. Εσύ τα πλένεις?

 

Κοιτα δεν μ έχουν φέρει κτ μεχρι ωρας. Αλλα αν μ έφερναν κ αρκουδάκια ναι θα τα έπλενα εστω στο 40 . Σκέψου πόσοι θα τα εχουν πιάσει σκόνες από τ μαγαζι κλπ κλπ. Ναι χίλιες φορές ναι θα τα επλενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

Κοιτα δεν μ έχουν φέρει κτ μεχρι ωρας. Αλλα αν μ έφερναν κ αρκουδάκια ναι θα τα έπλενα εστω στο 40 . Σκέψου πόσοι θα τα εχουν πιάσει σκόνες από τ μαγαζι κλπ κλπ. Ναι χίλιες φορές ναι θα τα επλενα

Ναι ρε συ και εγώ αυτό είπα .Αυτή την εβδομάδα θα τα έβαζα να τα πλύνω και τα σεντόνια θα πλύνω κ αυτά κ αν χαλάσουν δεν πειράζει χίλιες φορές να είναι καθαρά ! Εμένα οι δικοι μου και του άντρα μου αγοράζουν συνέχεια παιχνίδια ρούχα κτλ δεν προλαβαίνω ευτυχώς κάποια ρούχα   τα αγοράζουν  και τα πλένουν κιόλας οπότε μου τα φαιρνου έτοιμα 😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα,σημερα πηγα γυναικολογο η μικρη ειναι 31 κ 5 μερες. 1900 σε βαρος εχει παρει ηδη θεση,με το κεφαλακι της με πιεζει παρα πολυ χαμηλα κ ηδη εχω αρχισει κ εχω πονακια...Ειναι υπερβολικα ψηλη μας ειπε ο γιατρος μας κ σε 15 μερες θα με ξαναδει!Συζητησα μαζι του για το μεαυτηριο κ την παραμονη μου εκει,μου ειπε οτι στο μητερα υπαρχει η δυνατοτητα να μεινεις  24 ωρες αν γεννησεις φυσιολογικα κ μετα αν ολα ειναι καλα να φυγεις με το μπεμπακι για το σπιτι!Σου στελνουν μετα κινητη μοναδα στο σπιτι απο 2 μερες που μετρανε τον ικτερο!!κ φυσικα γλιτωνεις κ καπου στα 1000ευρω! ξερει καποια κατι περισσοτερο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η magdalene_slj είπε:

Ναι ρε συ και εγώ αυτό είπα .Αυτή την εβδομάδα θα τα έβαζα να τα πλύνω και τα σεντόνια θα πλύνω κ αυτά κ αν χαλάσουν δεν πειράζει χίλιες φορές να είναι καθαρά ! Εμένα οι δικοι μου και του άντρα μου αγοράζουν συνέχεια παιχνίδια ρούχα κτλ δεν προλαβαίνω ευτυχώς κάποια ρούχα   τα αγοράζουν  και τα πλένουν κιόλας οπότε μου τα φαιρνου έτοιμα 😂😂

 

Αχ τυχερή κ γω  να ημουν ελλαδα θα μ έφερναν. Αλλα εδω πχ η μαμα κ η πεθερά μ εστειλαν. Δε χαλάνε. Εμασ οι μαναδες μας δεν τα επλεναν νομίζεις.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Angel1990 είπε:

Κοριτσια καλησπερα,σημερα πηγα γυναικολογο η μικρη ειναι 31 κ 5 μερες. 1900 σε βαρος εχει παρει ηδη θεση,με το κεφαλακι της με πιεζει παρα πολυ χαμηλα κ ηδη εχω αρχισει κ εχω πονακια...Ειναι υπερβολικα ψηλη μας ειπε ο γιατρος μας κ σε 15 μερες θα με ξαναδει!Συζητησα μαζι του για το μεαυτηριο κ την παραμονη μου εκει,μου ειπε οτι στο μητερα υπαρχει η δυνατοτητα να μεινεις  24 ωρες αν γεννησεις φυσιολογικα κ μετα αν ολα ειναι καλα να φυγεις με το μπεμπακι για το σπιτι!Σου στελνουν μετα κινητη μοναδα στο σπιτι απο 2 μερες που μετρανε τον ικτερο!!κ φυσικα γλιτωνεις κ καπου στα 1000ευρω! ξερει καποια κατι περισσοτερο ?

Αχ ωραια καλο μ ακούγετε.  Εμάς εδώ αγγλια μεσα σε 8 ωρες αν ειναι ολα καλα με φυσιολογικο πασ σπιτι κ σ στελνουν μαιες κ σε παρακολουθουν σπιτι. Εγω θα παω να δω τη μαια στις 27 να μ πει πως ειμαστε. Για την ωρα ειμαι 31 κ 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Αχ τυχερή κ γω  να ημουν ελλαδα θα μ έφερναν. Αλλα εδω πχ η μαμα κ η πεθερά μ εστειλαν. Δε χαλάνε. Εμασ οι μαναδες μας δεν τα επλεναν νομίζεις.  

Αυτό Μου είπε και η μαμά μου να τα πλύνω. Καλά ναι ρε συ σε αυτό το κομμάτι είμαιπολύ τυχερή γτ στην αρχή μέχρι να βρούμε λίγο τους ρυθμούς μας θεωρώ πως θα χρειαστώ πάρα πολύ βοήθεια και ευτυχώς έχω καλή σχέση και με την μητέρα του συζύγου. 

Εσένα ειναι το πρώτο σου παιδάκι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η magdalene_slj είπε:

Αυτό Μου είπε και η μαμά μου να τα πλύνω. Καλά ναι ρε συ σε αυτό το κομμάτι είμαιπολύ τυχερή γτ στην αρχή μέχρι να βρούμε λίγο τους ρυθμούς μας θεωρώ πως θα χρειαστώ πάρα πολύ βοήθεια και ευτυχώς έχω καλή σχέση και με την μητέρα του συζύγου. 

Εσένα ειναι το πρώτο σου παιδάκι ?

Μπραβο καλο είναι αυτό να τα έχεις καλα. Κ γω τα παω παρα πολυ καλα αλλα τι να τ  κανω π ειμαι κ η μαμα μ κ η μαμα τ ελλαδα κ δε γιεντε ν ερθουν. Αλλα δεν πειραζει   αλλα ναι εσυ με 2 ταυτόχρονα θα την χρειαστείς τη βοήθεια. Ναι το πρωτο μας ανυπομονώ.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Μπραβο καλο είναι αυτό να τα έχεις καλα. Κ γω τα παω παρα πολυ καλα αλλα τι να τ  κανω π ειμαι κ η μαμα μ κ η μαμα τ ελλαδα κ δε γιεντε ν ερθουν. Αλλα δεν πειραζει   αλλα ναι εσυ με 2 ταυτόχρονα θα την χρειαστείς τη βοήθεια. Ναι το πρωτο μας ανυπομονώ.  

Πωπω κρίμα. Δεν γίνεται με τίποτα να έρθουν?Ούτε καν μετά Όχι στο μαιευτήριο.Άφου τα αεροδρόμιακαπια λειτουργούν. 

Σε καταλαβαίνω από ανυπομονησία αλλο τίποτα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η magdalene_slj είπε:

Πωπω κρίμα. Δεν γίνεται με τίποτα να έρθουν?Ούτε καν μετά Όχι στο μαιευτήριο.Άφου τα αεροδρόμιακαπια λειτουργούν. 

Σε καταλαβαίνω από ανυπομονησία αλλο τίποτα 😊

Να έρθουν ερχοντε. Αλλα ποιος μα λεει οτι δε θα κολλήσουν τίποτα κ μ τ φέρουν εδω. Κ ειναι κ η μανα μ κ η πεθερά μ υψηλού κινδύνου μη τις ξαποστειλω πριν της ώρας τσ. Λεμε,ελπιζουμε δλδ να παμε Γενάρη με τ μικρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Να έρθουν ερχοντε. Αλλα ποιος μα λεει οτι δε θα κολλήσουν τίποτα κ μ τ φέρουν εδω. Κ ειναι κ η μανα μ κ η πεθερά μ υψηλού κινδύνου μη τις ξαποστειλω πριν της ώρας τσ. Λεμε,ελπιζουμε δλδ να παμε Γενάρη με τ μικρακι

Σωστά τώρα δεν ξέρει και από που θα σου έρθει πλέον.

Αχ άιντε με το καλό σας εύχομαι να πάτε με το μωράκι σας!

Εκεί αφήνουν τον άντρα να είναι μέσα την ώρα της γέννας τώρα που χαλάρωσαν τα μέτρα ή όχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η magdalene_slj είπε:

Σωστά τώρα δεν ξέρει και από που θα σου έρθει πλέον.

Αχ άιντε με το καλό σας εύχομαι να πάτε με το μωράκι σας!

Εκεί αφήνουν τον άντρα να είναι μέσα την ώρα της γέννας τώρα που χαλάρωσαν τα μέτρα ή όχι?

Αφηνουν αυστηρά 1 ανθρωπο μαζι σ. Εγω εχω μόνο τν συντροφο μ αρα ναι θα είναι μέσα κ αυτος μαζι μ. Κ στην αίθουσα τοκετού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας!Τί κάνετε?

Τον τελευταίο καιρό το στήθος μου είναι αρκετά πρησμένο ξέρω ότι είναι μέσα στα συμπτώματα της εγκυμοσύνης αλλά σήμερα ήταν ποιο πρησμένο από άλλες μέρες κ έβγαζε γάλα απλά κάπως κίτρινο κ πηχτό πρέπει να ανησύχησω ?είχε καμία κάτι παρόμοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/8/2020 at 5:13 ΜΜ, ο/η magdalene_slj είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας!Τί κάνετε?

Τον τελευταίο καιρό το στήθος μου είναι αρκετά πρησμένο ξέρω ότι είναι μέσα στα συμπτώματα της εγκυμοσύνης αλλά σήμερα ήταν ποιο πρησμένο από άλλες μέρες κ έβγαζε γάλα απλά κάπως κίτρινο κ πηχτό πρέπει να ανησύχησω ?είχε καμία κάτι παρόμοιο?

Καλησπερα κοριτσι,προσωπικα δεν βλεπω καποια τεραστια διαφορα στο στηθος μου!εκτος του οτι εχω μια ελαφρια ξηροδερμια κ φαγουρα!Ο γιατρος σου τι σου ειπε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/8/2020 at 3:13 ΜΜ, ο/η magdalene_slj είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας!Τί κάνετε?

Τον τελευταίο καιρό το στήθος μου είναι αρκετά πρησμένο ξέρω ότι είναι μέσα στα συμπτώματα της εγκυμοσύνης αλλά σήμερα ήταν ποιο πρησμένο από άλλες μέρες κ έβγαζε γάλα απλά κάπως κίτρινο κ πηχτό πρέπει να ανησύχησω ?είχε καμία κάτι παρόμοιο?

Αγαπη είναι φυσιολογικό κ μενα βγαζει λιγο κιτρινωπο υγρό. Γαλατσκι ειναι. Ο οργανισμός σου φτιάχνει το πρωτόγονα για τα μωράκια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Angel1990 είπε:

Καλησπερα κοριτσι,προσωπικα δεν βλεπω καποια τεραστια διαφορα στο στηθος μου!εκτος του οτι εχω μια ελαφρια ξηροδερμια κ φαγουρα!Ο γιατρος σου τι σου ειπε??

Ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι το πρωτόγαλα Το οποίο κάποιες φορές παράγεται κατά την εγκυμοσύνη για να σε ετοιμάσει για τον θηλασμό. Και μου είπε να βάλω επιθέματα στήθους ώστε να μην με λερώνει 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

Αγαπη είναι φυσιολογικό κ μενα βγαζει λιγο κιτρινωπο υγρό. Γαλατσκι ειναι. Ο οργανισμός σου φτιάχνει το πρωτόγονα για τα μωράκια σου.

Αυτό Μου είπε κάτι ο γιατρός .αλλά βρε κορίτσι θα σταματήσει γτ εκείνος δε μου είπε κάτι μέχρι να γεννήσω θα βγάζει πρωτόγαλα ?Όταν πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μου είπε απλά να βάλω τα επιθέματα. Εσένα σταμάτησε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η magdalene_slj είπε:

Ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι το πρωτόγαλα Το οποίο κάποιες φορές παράγεται κατά την εγκυμοσύνη για να σε ετοιμάσει για τον θηλασμό. Και μου είπε να βάλω επιθέματα στήθους ώστε να μην με λερώνει 

Αυτό Μου είπε κάτι ο γιατρός .αλλά βρε κορίτσι θα σταματήσει γτ εκείνος δε μου είπε κάτι μέχρι να γεννήσω θα βγάζει πρωτόγαλα ?Όταν πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μου είπε απλά να βάλω τα επιθέματα. Εσένα σταμάτησε?

Εγω μονο αν πιέσω τη θήκη βγαζει αλλιως δεν εχω παρατηρήσει. Αλλα όλες ειμαστε διαφορετικές.  Μην ανησυχείς ομως ρε . Δεν είναι κάτι ετοιμάζεσαι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Εγω μονο αν πιέσω τη θήκη βγαζει αλλιως δεν εχω παρατηρήσει. Αλλα όλες ειμαστε διαφορετικές.  Μην ανησυχείς ομως ρε . Δεν είναι κάτι ετοιμάζεσαι.  

Έχεις απόλυτο δίκιο Ευχαριστώ πολύ!

Νομιζω το οτι Ετοιμάζομαι με σγχβρνι περισσότερο από όλα τα υπόλοιπα. Δεν ξέρω όλη την ώρα γυρνάει μέσα στο κεφάλι μου το τι θα γίνει ,αν θα πάνε όλα καλά και αν και γενικά ήμουν αρκετά ήρεμη έχω χάσει την μπάλα τις τελευταίες μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...