Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Ρε σε ευχαριστώ παρα πολυυυυυ... 

Να ρωτησω κατι... η εφαμρογη λεει ειμαι 4εβδ κ 2 μερες δλδ ειμαι ηδη 1ο μηνα?

Φυσικά! Δεν θυμάμαι καλά πως πάει αλλά θεωρώ ότι γύρω στις 25 του μηνός θα τον συμπληρώσεις και θα μπεις στον δεύτερο. Θα στα πει και ο γιατρός αναλυτικά πότε αλλάζεις εβδομάδα και πότε μήνα. Άντε άλλοι οκτώ μας έμειναν!🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσι μου δύο θα βάλω.. 

Κοριτσάκι μου καλή επιτυχία! Με το καλό! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε τέλεια και η χοριακη σου να δείξει ένα πολύ πολύ μεγάλο νούμερο!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κοριτσάκι μου καλή επιτυχία! Με το καλό! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε τέλεια και η χοριακη σου να δείξει ένα πολύ πολύ μεγάλο νούμερο!🥰

Καλημέρα κορίτσι δεν πειράζει είναι και σήμερα μέρα κάνε σεξ οποιαδήποτε και κάνε και αύριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ τα παρατάω! Παω να ζήσω στα βουνά παρέα με τις καλιακουδες! Να με φάνε τα τσακάλια να ηρεμήσω! 

Τελευταίο μήνα κάνω τέστ ωορρηξίας! Είναι δυνατόν να βγάζει δύο μέρες θετικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια εγώ τα παρατάω! Παω να ζήσω στα βουνά παρέα με τις καλιακουδες! Να με φάνε τα τσακάλια να ηρεμήσω! 

Τελευταίο μήνα κάνω τέστ ωορρηξίας! Είναι δυνατόν να βγάζει δύο μέρες θετικό;

Λεσ να ναο 2πλη ωορηξια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλά τώρα είδα τα μηνύματα πιο πάνω!😆 Με έφαγε η στεναχώρια! @st3llina μου ούτε ένας γαμπρός δεν φάνηκε!

Kαλημέρα! Μην αγχωνεσαι σιγουρα η επομενη μερα απο το θετικο τεστ ειναι πιο σημαντικη. Εγω σκεψου αυτο το μηνα ειχα θετικο ημερα Τριτη πρωι κατα τις 11, πηγα Τεταρτη στις 21:00 γιατρο και το οωθηλακιο ηταν ακομα εκει και σε λιγο θα εσπαγε 😃

Βουρ σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια εγώ τα παρατάω! Παω να ζήσω στα βουνά παρέα με τις καλιακουδες! Να με φάνε τα τσακάλια να ηρεμήσω! 

Τελευταίο μήνα κάνω τέστ ωορρηξίας! Είναι δυνατόν να βγάζει δύο μέρες θετικό;

 Ποια τεστ κανεις κορίτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Δε πειράζει και το επόμενο καλά είναι!!! Τις pregnacare before Conception vitabiotics

Α ωραία επειδή κι εγώ αυτές έπαιρνα πρώτον είναι πολύ καλές και δεύτερον το γράφει πάνω στο κουτί ότι θέλουν ένα μήνα να δράσουν. 

Κάτσε να σου δείξω μου έχει μείνει ένα κουτί που δεν πρόλαβα να το χρησιμοποιήσω

C1942B50-A11E-4209-A5F2-097D9ABCDE2A.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

 Ποια τεστ κανεις κορίτσι;

Της hometest. Βασικά χθές ήταν πιο κόκκινη η γραμμή από ότι είναι σήμερα. Μάλλον ξεθωριασε. Σήμερα είναι αρκετά κόκκινη όμως δεν είμαι 100 σίγουρη ότι είναι θετικό. Τρελαίνομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

Ρε σε ευχαριστώ παρα πολυυυυυ... 

Να ρωτησω κατι... η εφαμρογη λεει ειμαι 4εβδ κ 2 μερες δλδ ειμαι ηδη 1ο μηνα?

Nαι από όσο ξέρω, μετράει από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου. Αρα λογικά έχεις κλείσει τον πρώτο μήνα και μπαίνεις στον δεύτερο! Να μας πουν και οι εγκυούλες βεβαια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Της hometest. Βασικά χθές ήταν πιο κόκκινη η γραμμή από ότι είναι σήμερα. Μάλλον ξεθωριασε. Σήμερα είναι αρκετά κόκκινη όμως δεν είμαι 100 σίγουρη ότι είναι θετικό. Τρελαίνομαι!

Κορίτσι μου αυτα της Hometest εκανα κι εγω. Λοιπόν κάνω Τρίτη πρωί θετικό. Τετάρτη ήταν πιο αχνό αρα είχα θετικό Τρίτη. Πάω Τετάρτη βράδυ δλδ περίπου 36 ώρες μετά το θετικό και ο γιατρός μου λέει έχεις οωθηλακιο 25mm έτοιμο να σπάσει. Άρα είσαι καλά αν έχει σήμερα και αύριο επαφές :wub:

 

ΥΓ: το πρώτο θετικό να παίρνεις υπόψιν σου. Γιατί γραφει οτι μπορει να παραμεινει η ορμονη πολλες ώρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Λεσ να ναο 2πλη ωορηξια????

Τι να πω; Μακάρι!

Αλλά μάλλον δεν μπορώ να την εντοπίσω σωστά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια εγώ τα παρατάω! Παω να ζήσω στα βουνά παρέα με τις καλιακουδες! Να με φάνε τα τσακάλια να ηρεμήσω! 

Τελευταίο μήνα κάνω τέστ ωορρηξίας! Είναι δυνατόν να βγάζει δύο μέρες θετικό;

Καλημέρα.

Εμένα τα hometest μου έβγαλαν θετικό τεστ ωορρηξίας Παρασκευή και ενώ τις επόμενες δεν έβγαζε καν γραμμή μοτ ξανα έβγαλε θετικό την Τετάρτη. Λες να ήταν καμια προβληματική παρτίδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Να ρωτήσω κ εγώ κάτι, μπορεί να είναι κ ηλιθια η απορία μου... 3η ημέρα περιόδου σήμερα και ξεκίνησα τις βιταμίνες λένε ότι βοηθάνε το αναπαταγωγικο, καλύτερα ωάρια κλπ κλπ....  Δηλαδή το ωάριο αυτού του μήνα θα προλάβουν να το βοηθήσουν η από τον επόμενο θα δράσουν????? 

 

Καλημέρα. Οι βιταμίνες βοηθάνε από τη στιγμή που ξεκινάς να τις παίρνεις, οπότε ναι, λογικά θα υπάρχει ήδη κάποια βελτίωση σε σχέση με τον προηγουμένο μήνα. Βέλτιστα αποτελέσματα όμως θα έχεις σε 3μήνες-τόσο θέλει ένα ωάριο για να ωριμάσει μέχρι να ελευθερωθεί κατά την ωορρηξία. Το ωάριο λοιπόν που θα ελευθερωθεί σε 3 μήνες θα το έχεις βοηθήσει από την αρχή της φάσης ωρίμανσης και άρα θα είναι το καλύτερο ποιοτικά. 

Καλή επιτυχία και σύντομα με ένα θετικό τεστάκι εύχομαι 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου αυτα της Hometest εκανα κι εγω. Λοιπόν κάνω Τρίτη πρωί θετικό. Τετάρτη ήταν πιο αχνό αρα είχα θετικό Τρίτη. Πάω Τετάρτη βράδυ δλδ περίπου 36 ώρες μετά το θετικό και ο γιατρός μου λέει έχεις οωθηλακιο 25mm έτοιμο να σπάσει. Άρα είσαι καλά αν έχει σήμερα και αύριο επαφές :wub:

Θα κάνω έτσι αν είναι!Βουρ κι ότι γίνει! Δεν μπορώ να καταλάβω όμως. Έκανες διπλή ωορρηξία; Υποτίθεται ότι η lh πέφτει αφού γίνει η ωορρηξία.

Αλλά κάθε γυναίκα είναι διαφορετική και επειδή εγώ μάλλον από κάποιον άλλο γαλαξία έχω ξεφύγει θα βασιστώ στα συμπτώματα που έχω! 😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα.

Εμένα τα hometest μου έβγαλαν θετικό τεστ ωορρηξίας Παρασκευή και ενώ τις επόμενες δεν έβγαζε καν γραμμή μοτ ξανα έβγαλε θετικό την Τετάρτη. Λες να ήταν καμια προβληματική παρτίδα;

Ποιος ξέρει! Δεν μπορούμε να είμαστε σίγουρες. Γι αυτό λέω να βασιζόμαστε και στο τι μας λέει το σώμα μας! Έχω διαβάσει ότι αυτό μπορεί να συμβαίνει στις πολυκυστικες ωοθήκες αλλά εγώ δεν έχω. Εκτός αν κάναμε διπλή ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα.

Εμένα τα hometest μου έβγαλαν θετικό τεστ ωορρηξίας Παρασκευή και ενώ τις επόμενες δεν έβγαζε καν γραμμή μοτ ξανα έβγαλε θετικό την Τετάρτη. Λες να ήταν καμια προβληματική παρτίδα;

Εγώ λέω να τα πετάξουμε όλες...εγώ δεν ξανά αγοράζω! Δεν νομίζω ότι είναι και πολύ έμπιστα και εκτός και από αυτό σε εμένα προσωπικά δεν αλλάζει κάτι...αν είναι να κάνω σεξ θα κάνω έτσι κ αλλιώς ...αν δεν μπορώ και θετικό να βγει δεν κερδίζω κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Μολις εκανα χοριακη κ μ πε τα αποτελέσματά αυριο πολυ τσαντιστηκα  κ της παρασκευησ π θα κανω τη δευτερα

Πωπω ρε γαμώτο μήπως πήγες αργά; Αλλά να μου πεις 11 η ώρα είναι...πφφ άντε αναμονή τώρα αγωνία...αλλά ούτως ή άλλως μην αγχώνεσαι καλό νούμερο θα’ναι! 

Α επίσης άσχετα με την ημερομηνία περιόδου, στον υπέρηχο θα σου πουν ημερομηνία. Εμένα με είχε βγάλει 4 μέρες πιο μεγάλη, μια φίλη μου μια εβδομάδα πιο μικρή..σε σχέση με την τελευταια περίοδο εννοώ..πάντως αν είσαι 4+2 τότε μπήκες στην 5η εβδομάδα άρα στο 2ο μήνα κοίτα αυτό το πινακάκι για να ξέρεις 😄 :

1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η εβδομάδα (εδώ υπολογίζετε μία παραπάνω)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
9ος μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)

Δηλαδή οι μήνες έχουν 4 εβδομάδες, εκτός από τον 3ο, τον 6ο, τον 8ο και τον 9ο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Εγώ λέω να τα πετάξουμε όλες...εγώ δεν ξανά αγοράζω! Δεν νομίζω ότι είναι και πολύ έμπιστα και εκτός και από αυτό σε εμένα προσωπικά δεν αλλάζει κάτι...αν είναι να κάνω σεξ θα κάνω έτσι κ αλλιώς ...αν δεν μπορώ και θετικό να βγει δεν κερδίζω κάτι 

Εγώ πάντως που καταλαβαίνω την ωορρηξία μου, με το τεστάκι την επιβεβαίωσα 😃 αλλά έχεις δίκιο σίγουρα το καλύτερο είναι να κάνεις όποτε θέλειιις και έχεις όρεξη εσύ και ο άντρας σου να το κάνετε με αγάπη και πάθος! Ούτως ή άλλως ξέρουμε πάνω κάτω τις μέρες και αν έχεις επαφές όποτε θες όλο το μήνα, ακόμη και στο τέλος να κάνεις ωορρηξία θα την πετύχεις 😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Πωπω ρε γαμώτο μήπως πήγες αργά; Αλλά να μου πεις 11 η ώρα είναι...πφφ άντε αναμονή τώρα αγωνία...αλλά ούτως ή άλλως μην αγχώνεσαι καλό νούμερο θα’ναι! 

Α επίσης άσχετα με την ημερομηνία περιόδου, στον υπέρηχο θα σου πουν ημερομηνία. Εμένα με είχε βγάλει 4 μέρες πιο μεγάλη, μια φίλη μου μια εβδομάδα πιο μικρή..σε σχέση με την τελευταια περίοδο εννοώ..πάντως αν είσαι 4+2 τότε μπήκες στην 5η εβδομάδα άρα στο 2ο μήνα κοίτα αυτό το πινακάκι για να ξέρεις 😄 :

1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η εβδομάδα (εδώ υπολογίζετε μία παραπάνω)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
9ος μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)

Δηλαδή οι μήνες έχουν 4 εβδομάδες, εκτός από τον 3ο, τον 6ο, τον 8ο και τον 9ο!

Κ δεν εχω αλλα λάικ.. 8 μαρτη θα κανω σκαν εκειβθα ξερω σιγουρααα

 Θα οανω υπομονη τι ν κανω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evie2 είπε:

Κ δεν εχω αλλα λάικ.. 8 μαρτη θα κανω σκαν εκειβθα ξερω σιγουρααα

 Θα οανω υπομονη τι ν κανω 

Και αν δε μάθεις εκεί σίγουρα στην αυχενική θα είναι πιο σίγουρα πιστεύω 😄 εγώ έχω μεθαύριο την αυχενική ανυπομονώ να μάθω πόσο ακριβώς είμαι και ΠΗΤ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Και αν δε μάθεις εκεί σίγουρα στην αυχενική θα είναι πιο σίγουρα πιστεύω 😄 εγώ έχω μεθαύριο την αυχενική ανυπομονώ να μάθω πόσο ακριβώς είμαι και ΠΗΤ!!

Ααααχ αντε αντε ολες ανυπομονουμε... θα δουν κ φυλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Πωπω ρε γαμώτο μήπως πήγες αργά; Αλλά να μου πεις 11 η ώρα είναι...πφφ άντε αναμονή τώρα αγωνία...αλλά ούτως ή άλλως μην αγχώνεσαι καλό νούμερο θα’ναι! 

Α επίσης άσχετα με την ημερομηνία περιόδου, στον υπέρηχο θα σου πουν ημερομηνία. Εμένα με είχε βγάλει 4 μέρες πιο μεγάλη, μια φίλη μου μια εβδομάδα πιο μικρή..σε σχέση με την τελευταια περίοδο εννοώ..πάντως αν είσαι 4+2 τότε μπήκες στην 5η εβδομάδα άρα στο 2ο μήνα κοίτα αυτό το πινακάκι για να ξέρεις 😄 :

1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η εβδομάδα (εδώ υπολογίζετε μία παραπάνω)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
9ος μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)

Δηλαδή οι μήνες έχουν 4 εβδομάδες, εκτός από τον 3ο, τον 6ο, τον 8ο και τον 9ο!

 

Πόσο κατατοπιστικό πινακάκι, να'σαι καλά! Επικρατούσε μια σύγχυση στο κεφαλι μου σχετικά με τις εβδομάδες, δε φαντάζεσαι 😜 Κι εμένα στον τελευταίο υπέρηχο με έβγαλαν 5 ημέρες πιο μεγάλη, αλλά δεν μπορούσα να αποφασίσω αν εχω μπει ήδη στο δεύτερο τρίμηνο. Καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ποιος ξέρει! Δεν μπορούμε να είμαστε σίγουρες. Γι αυτό λέω να βασιζόμαστε και στο τι μας λέει το σώμα μας! Έχω διαβάσει ότι αυτό μπορεί να συμβαίνει στις πολυκυστικες ωοθήκες αλλά εγώ δεν έχω. Εκτός αν κάναμε διπλή ωορρηξία.

Αυτά εκανα και εγώ εγώ αν σου πω οτι εβρισκα την ωορηξια το απόγευμα και Οχι το πρωι αφού απο τα νεύρα μου κοντευα να τα πετάξω τα μαλακισμενα χαχαχα ξανακάνε ένα το απόγευμα αν εχεις απόθεμα αλλιως αν δεις οτι σε τρελενουν κάνε σεξ εκεί οχου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...