Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Και γω αυριο περιμενω περιοδο κ εκανα τεστ ωορηξιας απο περιέργεια 

15815957374886829325627939466238.jpg

Ωπ ωπ λέει μέσα στις οδηγίες ότι  μπορεί να επηρεαστεί από εγκυμοσύνη!!!! Κορίτσι πάρε τεστ εγκυμοσύνης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Πόσο θυμώνω, πόσο εξοργίζομαι όταν ακούω περιστατικά εγκατάλειψης βρέφους και πόσο μάλλον όταν η ίδια η μάνα οδηγεί στο θάνατο το νεογέννητο βρέφος της. 
Δεν ξέρω ποια ανθρώπινη τραγωδία, ποια απόγνωση, ποιοι σκληροί γονείς ή ποιος αδιάφορος σύντροφος οδήγησαν μια γυναίκα 27 ετών να παρατήσει το μωρό της δίπλα στη θάλασσα και να φύγει... 
Λένε πως αυτή η γυναίκα γέννησε μόνη της με καισαρική στο νοσοκομείο, πήρε το μωρό ξημερώματα και αφου περιπλανήθηκε σε όλη την Πάτρα το άφησε δίπλα στη θάλασσα και έφυγε. Τρέμω στην ιδέα ότι ένας άνθρωπος αβοήθητος και σε άσχημη κατάσταση, με θολωμένο μυαλό και με ανοιχτή πληγή λόγω καισαρικής, πέρασε όλο αυτό και κανεις δεν τον είδε, κανείς δεν του πρόσφερε βοήθεια. 

Δεν την δικαιολογώ, αλλά απελπίζομαι που κανείς δεν έδωσε σημασία. 
Το ποιος φταίει δεν θα το μάθουμε ποτέ, αλλά όπως πάντα την πλήρωσε ένας αθώος άγγελος, αυτό το μωρό.
Λυπάμαι βρεφάκι μου, εύχομαι να μην πόνεσες.... 
Συγνώμη που σαν κοινωνία δεν μπορέσαμε να σε κρατήσουμε στη ζωή.... 
 

Άστο, είμαι τραγικά θυμωμένη!! αυτό συζητούσα τώρα με μια κοπέλα στη δουλειά....

Γιατί??? Τι έφταιγε αυτό το παιδάκι να έχει αυτή την τύχη? Τι έκανε?? Αυτή τώρα μπορεί κάποιος άνθρωπος να την αποκαλεί μάνα?? Δεν ξέρω..είμαι πολύ θυμωμένη.

Υπάρχου γυναίκες που θέλουν τόσο πολύ να κάνουν παιδιά και δε μπορούν, άλλες σαν εμάς που ταλαιπωρούμαστε για να τα αποκτήσουμε και έρχεται μια σαν αυτή που ο θεός της έδωσε αυτό το δώρο και του συμπεριφέρεται έτσι? ΓΙΑΤΙ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η LadyP είπε:

Ωπ ωπ λέει μέσα στις οδηγίες ότι  μπορεί να επηρεαστεί από εγκυμοσύνη!!!! Κορίτσι πάρε τεστ εγκυμοσύνης!!!!

Θα περιμένω  να δω αν μ ερθει αυριο. Εχω ενα τεστ στο σπιτι εχω κανει τοσα π αν κανω κ αλλο αρνητικο θα καταρευσω κ ηδη δεν ειμαισ τα καλυτερα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Και γω αυριο περιμενω περιοδο κ εκανα τεστ ωορηξιας απο περιέργεια 

15815957374886829325627939466238.jpg

Ρε συ αυτο ειναι καραμπαμ θετικο! Δεν ειναι λιγο αχνο. Παρε ενα τεστ κυησης.. Κατι μου λεει οτι θα ειναι θετικο. Εχεις κανενα συμπτωμα παραξενο..? Αχ Μακάρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ρε συ αυτο ειναι καραμπαμ θετικο! Δεν ειναι λιγο αχνο. Παρε ενα τεστ κυησης.. Κατι μου λεει οτι θα ειναι θετικο. Εχεις κανενα συμπτωμα παραξενο..? Αχ 

Ρε συ οχι δεν εχω κτ η απλα δεν εχω παρατηρήσει εκτος απο ρη μεση μ π πηγα στη φυσιοθεραπευτρια κ μ ειπε εχω ισχιαλγια σε εξαρση. Δε θελω να βαλω στ κεφαλι μ οτι αχ ναι μαλλον ειμαι κλπ κ μετα μ ερθει κ απογοητευτω. Καταλαβαινεις? Α κ απλα τις τελευταίες μερες απλα δεν εχω καλη διαθεση στν καναπε μουτρωμενη χωρις ορεξη ν κανω τπρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Ρε συ οχι δεν εχω κτ η απλα δεν εχω παρατηρήσει εκτος απο ρη μεση μ π πηγα στη φυσιοθεραπευτρια κ μ ειπε εχω ισχιαλγια σε εξαρση. Δε θελω να βαλω στ κεφαλι μ οτι αχ ναι μαλλον ειμαι κλπ κ μετα μ ερθει κ απογοητευτω. Καταλαβαινεις? Α κ απλα τις τελευταίες μερες απλα δεν εχω καλη διαθεση στν καναπε μουτρωμενη χωρις ορεξη ν κανω τπρ

Μακάρι κορίτσι μου να είσαι έγκυος. Κοίτα δεν είναι απαραίτητο να έχεις τρανταχτά συμπτώματα. Και η μέση όπως και οι ψυχολογικές διακυμάνσεις είναι σύμπτωμα. 

Πάντως αυτό με το τεστ οωρρηξίας το έχω δει σε βιντεάκια στο youtube που έκαναν κάποιες κοπέλες πειράματα και έβγαινε έτσι έντονο και ήταν έγκυες. Στο έυχομαι. Κάνε ένα τεστ αύριο αν δεν αδιαθετήσεις. Βασικά πιστεύω δεν θα αδιαθετήσεις αλλά μη σου φουσκώνω τα μυαλά.

😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να είσαι έγκυος. Κοίτα δεν είναι απαραίτητο να έχεις τρανταχτά συμπτώματα. Και η μέση όπως και οι ψυχολογικές διακυμάνσεις είναι σύμπτωμα. 

Πάντως αυτό με το τεστ οωρρηξίας το έχω δει σε βιντεάκια στο youtube που έκαναν κάποιες κοπέλες πειράματα και έβγαινε έτσι έντονο και ήταν έγκυες. Στο έυχομαι. Κάνε ένα τεστ αύριο αν δεν αδιαθετήσεις. Βασικά πιστεύω δεν θα αδιαθετήσεις αλλά μη σου φουσκώνω τα μυαλά.

😃

Αυριο θα'μαι δουλεια ολη μερα. Αν δε μ ερθει αυριο σαββατο πρωι θα κάνω. Κοιτα τωρα απο απλη περιεργεια που κατεληξα. Εγω το τεστ το εκανα επειδη ειπε η αλλη κοπελα οτι ειναι 1 μερα πριν κ λεω ε για να δω... κ τωρα παιζει με τ μυαλό μου 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Denizz είπε:

😭😭😭
 

Ψυχούλα μου!!!

64751C3F-A930-4410-AC59-2F96ECF150CD.png

Αυτή είναι μια άλλη πικρή ιστορία... Κανένας δεν τα παίρνει από το μαιευτηριο όχι γιατί κανένας δεν τα θέλει απλά γιατί κάποιοι έχουν συμφέρον να γεμίζουν τα ιδρύματα. Αλλά όπως και να χει δεν υπάρχει κανένα ελαφρυντικό στο να σκοτώνεις μια αθώα ψυχουλα. Αν δεν το ήθελε να μην το έκανε και δεν εννοώ να μην το γεννούσε μιλάμε για 27 χρόνων γυναίκα όχι για κανένα 15 χρόνο που δεν ξέρει να προφυλαχτει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Αυριο θα'μαι δουλεια ολη μερα. Αν δε μ ερθει αυριο σαββατο πρωι θα κάνω. Κοιτα τωρα απο απλη περιεργεια που κατεληξα. Εγω το τεστ το εκανα επειδη ειπε η αλλη κοπελα οτι ειναι 1 μερα πριν κ λεω ε για να δω... κ τωρα παιζει με τ μυαλό μου 😂😂😂

Κορίτσια να σοβαρευτούμε λίγο 🤣🤣🤣άλλες έχουν καθυστέρηση και δεν κάνουν τεστ....καλα κατάλαβες st3llina για σένα χτυπάει η καμπάνα και άλλες το κάνουν πριν την καθυστέρηση... Evie2 το Σάββατο το πρωί κάνε ένα τεστακι είμαι σίγουρη ότι θα είναι θετικοη😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια να σοβαρευτούμε λίγο 🤣🤣🤣άλλες έχουν καθυστέρηση και δεν κάνουν τεστ....καλα κατάλαβες st3llina για σένα χτυπάει η καμπάνα και άλλες το κάνουν πριν την καθυστέρηση... Evie2 το Σάββατο το πρωί κάνε ένα τεστακι είμαι σίγουρη ότι θα είναι θετικοη😉😉😉

Καλα ναι η @st3llina θα την πανε να γεννήσει κ θα λεει μπα δε νμζ να μαι έγκυος... πλακιτσα κανω αγάπη.. ελπιζω να κανεις τεστακι κ να ειναι θετικο. @Lacostaki μου σε ευχαριστώ κραταω μικρο καλάθι αλλα θα δειξει ποτε δεν ξερεις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια μου ίσως και να έρχεται.... Είχα ένα πολύ αχνό καφέ στο σκουπισμα τώρα περιμένουμε και θα δούμε... Αύριο περιμένω κανονικά αν τυχόν δεν έρθει Δευτέρα απόγευμα πάω για χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Εμένα κορίτσια μου ίσως και να έρχεται.... Είχα ένα πολύ αχνό καφέ στο σκουπισμα τώρα περιμένουμε και θα δούμε... Αύριο περιμένω κανονικά αν τυχόν δεν έρθει Δευτέρα απόγευμα πάω για χοριακη 

Μακαρι να μην ειναι κ να σ μεινει στο σκούπισμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω και κάτι άλλο αν ξέρετε;; τοσεξ πριν την καθυστέρηση μπορεί να προκαλέσει ζημιά;;; εγώ βέβαια τον έχω σε απόσταση για να είμαι σίγουρη απλά ρωτάω μήπως άδικα δεν τον αφήνω να με πλησιάσει;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω και κάτι άλλο αν ξέρετε;; τοσεξ πριν την καθυστέρηση μπορεί να προκαλέσει ζημιά;;; εγώ βέβαια τον έχω σε απόσταση για να είμαι σίγουρη απλά ρωτάω μήπως άδικα δεν τον αφήνω να με πλησιάσει;; 

Από ότι ξέρω όχι!

Μην τον κάνεις έτσι τον καημένο τον αντρουλη σου! Αν και είναι μια καλή πρόβα για αργότερα....Εμείς τουλάχιστον μετά από ένα χρόνο ήρθαμε ξανά σε επαφή!😁 Καφέ έχεις κι άλλες φορές πιο νωρίς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Από ότι ξέρω όχι!

Μην τον κάνεις έτσι τον καημένο τον αντρουλη σου! Αν και είναι μια καλή πρόβα για αργότερα....Εμείς τουλάχιστον μετά από ένα χρόνο ήρθαμε ξανά σε επαφή!😁 Καφέ έχεις κι άλλες φορές πιο νωρίς;

Μετα απο 1 χρονο?????? Πως αντεξατε ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Από ότι ξέρω όχι!

Μην τον κάνεις έτσι τον καημένο τον αντρουλη σου! Αν και είναι μια καλή πρόβα για αργότερα....Εμείς τουλάχιστον μετά από ένα χρόνο ήρθαμε ξανά σε επαφή!😁 Καφέ έχεις κι άλλες φορές πιο νωρίς;

Μόνο όσο έπαιρνα τα αντισυλληπτικα και αυτό ήταν έντονο καφέ τώρα είναι πολύ αχνό... Θα δείξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Από ότι ξέρω όχι!

Μην τον κάνεις έτσι τον καημένο τον αντρουλη σου! Αν και είναι μια καλή πρόβα για αργότερα....Εμείς τουλάχιστον μετά από ένα χρόνο ήρθαμε ξανά σε επαφή!😁 Καφέ έχεις κι άλλες φορές πιο νωρίς;

Ένα χρόνο?? Γιατί βρε κορίτσι μου ένα χρόνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Μετα απο 1 χρονο?????? Πως αντεξατε ???

Παρόλο που είχα πολύ καλή εγκυμοσύνη και ο γιατρός μας το είχε επιτρέψει εμάς δεν μας έβγαινε! Φοβομασταν! Είχαμε μόνη προτεραιότητα και επιθυμία να γεννηθεί το μωράκι μας που ούτε μας ενδιέφερε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Παρόλο που είχα πολύ καλή εγκυμοσύνη και ο γιατρός μας το είχε επιτρέψει εμάς δεν μας έβγαινε! Φοβομασταν! Είχαμε μόνη προτεραιότητα και επιθυμία να γεννηθεί το μωράκι μας που ούτε μας ενδιέφερε! 

Λογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Μόνο όσο έπαιρνα τα αντισυλληπτικα και αυτό ήταν έντονο καφέ τώρα είναι πολύ αχνό... Θα δείξει... 

Μακάρι lacostaki μου! Άντε να χαρούμε γιατί μείναμε λίγο πίσω αυτές τις ημέρες!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μακάρι lacostaki μου! Άντε να χαρούμε γιατί μείναμε λίγο πίσω αυτές τις ημέρες!😘

Σε ευχαριστώ πολύ... Πάντως ο αντρουλης μου δεν παθαίνει τίποτα για λίγες μερούλες 40 μέρες περίμενε μετά το χειρουργείο... Και το 6μηνο που μου έδωσε ο γιατρός για να ξεκινήσω προσπαθειες ήταν χαριστικο λόγω ηλικίας οπότε όπως λέει η παροιμία κάλιο γαϊδούροδενε πάρα γαϊδούρογυρευε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα....δεν ξέρω ρε συ...εμένα τα τεστ ωορρηξίας όσες φορές και να τα κάνω έχω παρατηρήσει το εξής· ότι η γραμμή ελέγχου είναι πάντα πιο έντονη από την γραμμή αποτελέσματος...ενώ οι οδηγίες λένε ότι στην ωορρηξία  θα είναι ίδιου ή πιο έντονου χρώματος η γράμμα αποτελέσματος...!!!απλα καταλαβαίνω συγκριτικά με τις άλλες μέρες ποτέ είναι πιο έντονο το χρωμα.

Καλησπέρα. Ναι κορίτσι κι εγώ το έχω παρατηρήσει ότι σχεδόν πάντα η γραμμή αποτελέσματος δεν είναι τόσο έντονη όσο η γραμμή ελέγχου. Μια φορά το είδα που ήταν τελείως κόκκινες και οι δύο, τον προηγούμενο μήνα, μάλλον είχα πετύχει στο απόγειο την ορμόνη της ωορρηξίας. Πιό έντονη πάντως η γραμμή αποτελέσματος δεν νομίζω να είναι, άντε το πολύ πολύ το ίδιο.

στις πριν 12 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσάκι μου μήπως έκανες διπλή οωρρηξία?

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κορίτσι έκανες διπλή οωρηξια αυτό είναι  . Σχεδόν κάθε μήνα το παθαινα 

Λέτε βρε κορίτσια μου; Να έγινε δηλαδή η πρώτη ωορρηξία απο τη μια σάλπιγγα και η δεύτερη απο την άλλη; Με διαφορά τρείς μέρες; Πάντως σήμερα και χθες με πονάει αρκετά απο τη δεξιά πλευρά που νιώθω την ωορρηξία. Πάλι δεν τα καταφέραμε με την επαφή, ξενυχτήσαμε το βράδυ αλλά τίποτα. Όλον το μήνα κάνουμε κανονικά τη μέρα της ωορρηξίας τίποτα. Δε ξέρω πραγματικά τι γίνεται. Αγχώνεται πολύ σε σημείο που δεν μπορεί να λειτουργήσει με τίποτα τη πιο σημαντική μέρα. Βέβαια κάναμε κάθε μέρα τις προηγούμενες πέντε ημέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα. Ναι κορίτσι κι εγώ το έχω παρατηρήσει ότι σχεδόν πάντα η γραμμή αποτελέσματος δεν είναι τόσο έντονη όσο η γραμμή ελέγχου. Μια φορά το είδα που ήταν τελείως κόκκινες και οι δύο, τον προηγούμενο μήνα, μάλλον είχα πετύχει στο απόγειο την ορμόνη της ωορρηξίας. Πιό έντονη πάντως η γραμμή αποτελέσματος δεν νομίζω να είναι, άντε το πολύ πολύ το ίδιο.

 

Λέτε βρε κορίτσια μου; Να έγινε δηλαδή η πρώτη ωορρηξία απο τη μια σάλπιγγα και η δεύτερη απο την άλλη; Με διαφορά τρείς μέρες; Πάντως σήμερα και χθες με πονάει αρκετά απο τη δεξιά πλευρά που νιώθω την ωορρηξία. Πάλι δεν τα καταφέραμε με την επαφή, ξενυχτήσαμε το βράδυ αλλά τίποτα. Όλον το μήνα κάνουμε κανονικά τη μέρα της ωορρηξίας τίποτα. Δε ξέρω πραγματικά τι γίνεται. Αγχώνεται πολύ σε σημείο που δεν μπορεί να λειτουργήσει με τίποτα τη πιο σημαντική μέρα. Βέβαια κάναμε κάθε μέρα τις προηγούμενες πέντε ημέρες.

Το έπαθε και ο δικός μου τους προηγούμενους δύο κύκλους. 

Αγχωθηκε τόσο που δεν μπορούσε να συγκρατήσει την στύση του, γιατί ήξερε ότι έπρεπε να αποδώσει γιατί είχα ωορηξια. Βέβαια την τελευταία φορά βρήκα τρόπο αν και κουραστικα  γιατί παλευαμε μιάμιση ώρα... 

Μου ζήτησε να μην του ξαναπώ. Ξενέρωσα λίγο... Εσύ πάντως μην ανησυχείς, αρκεί ένα σπερματοζωαριο για να γίνει το ζητούμενο... 

Για την ωορηξια πάντως έψαξα και διάβασα ότι δεν γίνεται να συμβεί διαφορετικές μέρες, έτσι έλεγε ένας γιατρός τουλάχιστον που βρήκα. Οι πόνοι μπορεί να είναι από το έντερο, επιρεαζεται όλο το σύστημα... 

Εύχομαι σύντομα με ένα θετικό τεστακι εγκυμοσύνης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...