Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις On 23/8/2020 at 3:28 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Αγάπη μην αγχώνεσαι, η κάθε γυναίκα κ η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική...μπορεί εσένα να έχει κάτσει κάπως που να μην πιέζει τόσο την ουρήθρα..ποιος ξέρει! Το σίγουρο είναι ότι είναι μέσα σου και μεγαλώνει και όλα είναι καλά ☺️

Επίσης κ εμένα όπως είπε κ η Δήμητρα, ο γιατρός μου είπε ότι μπαίνεις όταν κλείσεις τη 36η εβδ...αλλά κοίτα πότε έχεις ΠΗΤ; Γιατί εγώ που έχω 2/9 πχ, κάποιοι το μετράνε ότι από 2/8 μπαίνεις στο μήνα σου...(κ εγώ στην αρχή απόταν μπήκα 36η το μέτραγα να σου πω την αλήθεια, είναι μάλλον η βιασύνη μας😄μετά μου το είπε ο γιατρός)... αλλά ούτως ή άλλως 2 μέρες κάτω 2 μέρες πάνω δεν έχει τόση διαφορά! Ούτε σου έχει υπογράψει κανείς ότι θα γεννήσεις ακριβώς στην ΠΗΤ! Πόσο είσαι τώρα;

Ναι η βιασύνη φταίει 🤣🤣🤣... Σήμερα είμαι ακριβώς 35...Ειμαι απο τις τελευταιες της παρεας😪😓😥😪Καλα ναι δυο μερες πάνω,δυο κάτω, δεν έχει σημασία.... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/8/2020 at 4:01 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Με το καλό να υποδεχθειτε το μωράκι σας! Όλα να πάνε καλά! Περιμένουμε τα νέα σου οπότε μπορέσεις! 💗 

35+5 εγώ σήμερα και έχω ξεκινήσει να έχω αυτά τα πονακια δύο βδομάδες τώρα. Βέβαια τελικά δεν έχω κάθε μέρα και ούτε έγιναν πιο έντονα από τη στιγμή που έκοψα το μαγνήσιο, κάτι που το περίμενα και το πίστευα. Είναι οι προπαρασκευαστικές οδύνες, λογικά και σένα αυτό θα είναι αλλά η γιατρός ξέρει σίγουρα. Είναι φυσιολογικό για τις εβδομάδες που είμαστε. Παρά τις δύο εβδομάδες με πονακια ο μπέμπης παραμένει ψηλά και δεν μπορώ να πω ότι με ζοριζει ιδιαίτερα χαμηλά

Ειδικά στην αρχή που δεν κάνει να βραχεί ο αφαλός και το πλένουμε κυρίως στο χέρι...  Τρομακτικό και μόνο που το σκέφτομαι.... Γερά να είναι και όσο δύσκολα και να είναι θα τα καταφέρουμε! Αφού σκέφτομαι η πρώτη θα είμαι ή η τελευταία; Όπως τα κατάφεραν όλες οι γυναίκες θα τα καταφέρουμε και μεις

Μόνο δύο ώρες; Φανταζομαι πόσο κουρασμένη πρέπει να νιώθεις... Είναι όμως πολύ καλό το ότι κατέβηκε η μπέμπα! Ετοιμάζεται σιγά σιγά, κλείνεις και την 37η σε δύο μέρες! Μακάρι γρήγορα να γεννήσεις, πλέον το μωρό θα θεωρείται τελειομηνο! 

Άσε γιαγιάδες εν δράσει!!! 

Ελπίζω πολύ σε αυτά που θα μας δείξουν στην κλινική και στην υποστήριξη από την παιδίατρο μετά

Συγνώμη δεν ήθελα να στο θυμησω!!!!

 🤣🤪  

Αλλά πρέπει να σε προετοιμάσω!!!

Ετσι ακριβώς αγάπη! 

Λίγο τρομακτικό... Αλλά λένε ότι με το ένστικτο τα καταφέρνουμε.... Αυτό έγραφα κ στην princess τόσες κ τόσες γέννησαν κ τα καταφεραν, γιατί όχι κ εμεις;! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Καλά δεν ανησυχώ για την τουαλέτα, απλά μου κάνει εντυπωση... Ασε που παω κ για καισαρική λόγω μυωπίας οπότε κ να μη κατέβει πολυ δεν με πειραζει!!! Για την εβδομάδα υπολόγιζα 9ο από 35 +1 ... Δεν το ήξερα αυτό που λες🙃😘😘

Όντως αφού πας για καισαρική δε σε νοιάζει κ τόσο αν κατέβει 😊

Πάντως έχει βάση αυτό που λέει η Δήμητρα, όσο κι αν εμείς βιαζόμαστε 😅 γιατί κ εγώ ξέρω ότι όσα γεννιούνται 35+ θεωρούνται προωράκια...μετά τις 36εβδ μπαίνεις στο μήνα σου, μετά τις 37εβδ είναι τελειόμηνα και full term τελειόμηνα λέει στο site του Ιασώ μετά τις 39εβδ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Πρεπει όμως να ξεκουράζεσαι... Και εγώ κοιμάμαι λιγότερο ενώ θα ήθελα περισσοτερο... Ραντεβου έχω Τετάρτη, επιτέλους! 

Λένε για τη διάρροια ότι είναι σημάδι τοκετού , αλλά κάνει διαφορά μωρε το έντερο τώρα με την εγκυμοσυνη... Όσο για το θέμα συζήτησης, σιγά καλε!! Έγκυες είμαστε κ υποψήφιες μανουλες πρωτα ο θεος, δε σιχαινόμαστε!!!! 

Κι εγώ Τετάρτη θα πάω!! Μαζί έχουμε τα ραντεβού εμείς!! Τι ώρα έχεις; Εγώ 11μισή το πρωί στο μαιευτήριο...απλά θα δούμε πού βρίσκεται δηλαδή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Να σου πω ρε αγάπη... 

Οι φίλες σου με τα αγοράκια που λες γενναγαν το πρώτο στις 38 εβδομάδες και οι δυο;;

Η μία ναι το πρώτο....η άλλη γέννησε το πρώτο στις 38, και τώρα το δεύτερο(αγόρι κ αυτό) στις 37εβδ, ακόμη νωρίτερα δηλαδή. 

Απλά είπα για τα πρώτα γιατί τα δεύτερα έχω ακούσει ότι συνήθως βγαίνουν νωρίτερα συχνά ούτως ή άλλως 😄 όπως κ της Κατερίνας τώρα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Ναι η βιασύνη φταίει 🤣🤣🤣... Σήμερα είμαι ακριβώς 35...Ειμαι απο τις τελευταιες της παρεας😪😓😥😪Καλα ναι δυο μερες πάνω,δυο κάτω, δεν έχει σημασία.... 

 

Δεν πειράζει! Θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη λίγο περισσότερο 😁 Πήγαμε σήμερα στην εφορία για μια δουλειά με τον άντρα μου, με το που με βλέπουν μου λέει η κοπέλα «εσείς περάστε»...αχχ λέω τι ωραίο να σ έχουν όλοι στα ώπα ώπα και να σε προσέχουν, θα το χάσω σε λίγο 😆

Πότε περίπου θα γεννήσεις, σου είπε ο γιατρός; Στις 39 ή πιο νωρίς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Όντως αφού πας για καισαρική δε σε νοιάζει κ τόσο αν κατέβει 😊

Πάντως έχει βάση αυτό που λέει η Δήμητρα, όσο κι αν εμείς βιαζόμαστε 😅 γιατί κ εγώ ξέρω ότι όσα γεννιούνται 35+ θεωρούνται προωράκια...μετά τις 36εβδ μπαίνεις στο μήνα σου, μετά τις 37εβδ είναι τελειόμηνα και full term τελειόμηνα λέει στο site του Ιασώ μετά τις 39εβδ 

Κατάλαβα... Απλά δεν το ήξερα για σας ρώτησα 😜😜😜... Αφου το λέει ο γιατρός σας! Εγώ δεν είχα ρωτήσει, έτσι υπολόγιζα μόνη μου!! Κατάλαβα... Για το full  term δεν το είχα διαβάσει!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κι εγώ Τετάρτη θα πάω!! Μαζί έχουμε τα ραντεβού εμείς!! Τι ώρα έχεις; Εγώ 11μισή το πρωί στο μαιευτήριο...απλά θα δούμε πού βρίσκεται δηλαδή

Συμπαισαμε !!!Εγώ μεσημέρι 15.45! Θα μας πεις πρωτη τα νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Η μία ναι το πρώτο....η άλλη γέννησε το πρώτο στις 38, και τώρα το δεύτερο(αγόρι κ αυτό) στις 37εβδ, ακόμη νωρίτερα δηλαδή. 

Απλά είπα για τα πρώτα γιατί τα δεύτερα έχω ακούσει ότι συνήθως βγαίνουν νωρίτερα συχνά ούτως ή άλλως 😄 όπως κ της Κατερίνας τώρα 😊

Και εγώ ήξερα για τα δευτερα ότι βγαίνουν νωρίς και ότι τα αγόρια αργουν γενικά... Αντε να δουμε!!!!!!! Εσυ έφυγες από αυτές τις ημερομηνίες! Θα δουμε οι υπόλοιπες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Δεν πειράζει! Θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη λίγο περισσότερο 😁 Πήγαμε σήμερα στην εφορία για μια δουλειά με τον άντρα μου, με το που με βλέπουν μου λέει η κοπέλα «εσείς περάστε»...αχχ λέω τι ωραίο να σ έχουν όλοι στα ώπα ώπα και να σε προσέχουν, θα το χάσω σε λίγο 😆

Πότε περίπου θα γεννήσεις, σου είπε ο γιατρός; Στις 39 ή πιο νωρίς;

Χαχαχαχα....Ισχυει ότι έχουμε προτεραιοτητα στις ουρες και στις δημόσιες υπηρεσιες(μαλλον κ στις ιδιωτικές)....Στις 39 μου είχε πει στο προηγουμενο ραντεβού!!! Αν και έχω την αίσθηση ότι θα σπάσουν τα νερά νωρίτερα!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Χαχαχα.... Δίκιο έχεις!!! 

Δεν κατάλαβα γιατι πας για καισαρικη λόγω μυωπίας! Πρώτη φορα το ακουω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημέρα... 

Λοιπόν γέννησα χθες το μεσημέρι στις 3:20.. όλα πήγαν καλά. Ο αγορίνας μου γεννήθηκε 3.020. φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο. Ήταν λίγο πιο δύσκολος τοκετός σε σχέση με την κόρη μου στο τέλος βασικά στο σπρώξιμο με δυσκόλεψε. Είχε βάλει την ώρα που έβγαινε το κεφάλι και το χεράκι του στο μέτωπο και βγήκε παράλληλα έτσι το κεφάλι με το χέρι και με έσκισε λίγο εκεί. Αλλά κατά τα άλλα όλα πήγαν τελεία. Ήταν μια φανταστική εμπειρία πάλι όπως και την πρώτη φορά. Εύχομαι σε λίγες μέρες να έχετε όλες αγκαλιά τα μωράκια σάς. Έχουμε ξεκινήσει τον θηλασμό κανονικά. Απλά τον έχουν προληπτικά κατω στην μονάδα  γιατί είχα αυτό με τον στρεπτόκοκκο και επειδή έκανα θεραπεία αλλά δεν έκανα επαναληπτική εξέταση και είπαν οι παιδίατροι εδώ θέλουν να τον κρατήσουν να τον παρακολουθούν 48 ώρες. Αλλά κατεβαίνω ανά 3 ώρες κανονικά και θηλάζω. Δεν του δίνουν συμπλήρωμα.

Να σας ζησει! Να ειναι γερο δυνατο και καλοτυχο!😍😍😍😍

Ευχομαι και ολες οι υπόλοιπεςνα εχουμε καλες γεννες 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28

Τώρα ειδα οτι δεν σου απάντησα στο τι κανω τωρα που δεν δουλευω 😂😂

Γενικα με το που σταματησα τη δουλειά πιασαμε το σπιτι, το πηραμε σερί κ τελειώσαμε σε 1.5 εβδομαδα. Μετα πηγαμε κι ενα 2ημερακι και χαλαρωσαμε λίγο. Κατα τα αλλα σπίτι, κανω καμια δουλειά, το δωματιο της μπεμπας ειναι σχεδον έτοιμο,μονο θελω να φτιαξω λίγο τα συρταρια της αλλαξιερα της.Το καροτσι μας ηρθε την προηγούμενη εβδομαδα. Αυτα, γενικά χαλαρά πράγματα τώρα, πηγαίνω για κάνα καφέ, πηγαίνω στο πατρικο μου, αυτά... Οδηγαω και ακομα βεβαια αλλα σε κοντινες αποστασεις!

Εσεις οδηγατε? Εσυ πως περνάς?😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Ετσι ακριβώς αγάπη! 

Λίγο τρομακτικό... Αλλά λένε ότι με το ένστικτο τα καταφέρνουμε.... Αυτό έγραφα κ στην princess τόσες κ τόσες γέννησαν κ τα καταφεραν, γιατί όχι κ εμεις;! 

Κορίτσια μου συγνώμη που πετάγομαι αλλά έτσι ακριβώς είναι. Όχι απλά θα τα καταφέρετε αλλά θα το κάνετε και τέλεια. Είναι στη φύση μας. Είμαστε γεννημένες για αυτό. Θα το καταλαβαίνετε μόλις πάρετε το μωράκι σας αγκαλιά. Θα νιώσετε απίστευτη δύναμη και θα ξέρετε και πως να το κρατήσετε και πως να το προστατέψετε από όλα. Ακόμα κι αν δεν υπήρχε κανείς να σας βοηθήσει πάλι θα ξέρατε πως να το θηλασετε και πως να συμπεριφερθείτε. Έχετε πίστη στην δύναμη της λέξης " μητέρα" και θα με θυμηθείτε γιατί όλα θα κυλήσουν ομαλά και όπως πρέπει!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Κατάλαβα... Απλά δεν το ήξερα για σας ρώτησα 😜😜😜... Αφου το λέει ο γιατρός σας! Εγώ δεν είχα ρωτήσει, έτσι υπολόγιζα μόνη μου!! Κατάλαβα... Για το full  term δεν το είχα διαβάσει!!!! 

Ναι, εκεί που διάβαζα για τη 39η εβδομάδα το διάβασα 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Και εγώ ήξερα για τα δευτερα ότι βγαίνουν νωρίς και ότι τα αγόρια αργουν γενικά... Αντε να δουμε!!!!!!! Εσυ έφυγες από αυτές τις ημερομηνίες! Θα δουμε οι υπόλοιπες!!! 

Εγώ σήμερα είμαι 38+5!! Την Τετάρτη που θα πάω στο γιατρό θα είμαι ακριβώς 39!!

Το περίμενα ότι θα είναι τελειόμηνο γιατί και η μαμά μου κ η αδερφή μου γέννησαν τη 40η εβδομάδα, κ γιατί χτύπα ξύλο είχα καλή εγκυμοσύνη!! Η μαμά μου με γέννησε 39+2 και η αδερφή μου τον ανιψιό μου 39+5. Βέβαια δε ξέρω αν είναι κληρονομικά αυτά αλλά εγώ υπέθετα ότι είναι 😄 κ τελικά έπεσα μέσα γιατί κι εγώ κοντά τους θα γεννήσω 😄 

Πάντως άλλοι λένε τα αγόρια βγαίνουν νωρίτερα, άλλοι τα κορίτσια! Δε βγάζεις άκρη! Πιστεύω είναι στο μωρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Χαχαχαχα....Ισχυει ότι έχουμε προτεραιοτητα στις ουρες και στις δημόσιες υπηρεσιες(μαλλον κ στις ιδιωτικές)....Στις 39 μου είχε πει στο προηγουμενο ραντεβού!!! Αν και έχω την αίσθηση ότι θα σπάσουν τα νερά νωρίτερα!!!!!! 

Γιατί;; Έχεις αυξημένο ποσοστό για πρόωρο τοκετό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

@Princess28

Τώρα ειδα οτι δεν σου απάντησα στο τι κανω τωρα που δεν δουλευω 😂😂

Γενικα με το που σταματησα τη δουλειά πιασαμε το σπιτι, το πηραμε σερί κ τελειώσαμε σε 1.5 εβδομαδα. Μετα πηγαμε κι ενα 2ημερακι και χαλαρωσαμε λίγο. Κατα τα αλλα σπίτι, κανω καμια δουλειά, το δωματιο της μπεμπας ειναι σχεδον έτοιμο,μονο θελω να φτιαξω λίγο τα συρταρια της αλλαξιερα της.Το καροτσι μας ηρθε την προηγούμενη εβδομαδα. Αυτα, γενικά χαλαρά πράγματα τώρα, πηγαίνω για κάνα καφέ, πηγαίνω στο πατρικο μου, αυτά... Οδηγαω και ακομα βεβαια αλλα σε κοντινες αποστασεις!

Εσεις οδηγατε? Εσυ πως περνάς?😊

Χαχα δεν πειράζει 😄

Τι φτιάξατε στο σπίτι;;

2ήμερο πού πήγατε; 😃

Τέλεια! Ωραία περνάς χαλαρά..έτσι πρέπει! ☺️ Εγώ από τότε που έχασα τις αισθήσεις μου και τράκαρα δεν έχω ξαναοδηγήσει!! Δεν το ρισκάρω με τις ζαλάδες κ τις υπογλυκαιμίες..και δεν έχω και αμάξι πλέον...ο άντρας μου οδηγάει κανονικά πάμε παντού ευτυχώς 😀 Δουλειές, βόλτες, και εκδρομές, και για μπάνιο..θέλω να χαρώ τις τελευταίες μου μέρες πριν κλειστώ μέσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Δεν κατάλαβα γιατι πας για καισαρικη λόγω μυωπίας! Πρώτη φορα το ακουω!

Στην πολυ υψηλή μυωπία (έχω 10 βαθμους) φοβουνται πως με τη δυναμη που βάζει η γυναίκα για να βγει το Μωρό μπορεί να παθει αποκόλληση στον αμφιβληστροειδή στο ματι... Μου το είχε πει κ ο οφθαλμίατρος απο παλια ότι αν δεν κάνω λέιζερ δε θα μπορώ να έχω φυσικό τοκετό😪😥😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ σήμερα είμαι 38+5!! Την Τετάρτη που θα πάω στο γιατρό θα είμαι ακριβώς 39!!

Το περίμενα ότι θα είναι τελειόμηνο γιατί και η μαμά μου κ η αδερφή μου γέννησαν τη 40η εβδομάδα, κ γιατί χτύπα ξύλο είχα καλή εγκυμοσύνη!! Η μαμά μου με γέννησε 39+2 και η αδερφή μου τον ανιψιό μου 39+5. Βέβαια δε ξέρω αν είναι κληρονομικά αυτά αλλά εγώ υπέθετα ότι είναι 😄 κ τελικά έπεσα μέσα γιατί κι εγώ κοντά τους θα γεννήσω 😄 

Πάντως άλλοι λένε τα αγόρια βγαίνουν νωρίτερα, άλλοι τα κορίτσια! Δε βγάζεις άκρη! Πιστεύω είναι στο μωρό! 

Ναι, πρεπει να είναι στο μωρό και στη γυναίκα... Βέβαια, μπορεί να παιζει κάποιο ρόλο ίσως κ η κληρονομικότητα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου συγνώμη που πετάγομαι αλλά έτσι ακριβώς είναι. Όχι απλά θα τα καταφέρετε αλλά θα το κάνετε και τέλεια. Είναι στη φύση μας. Είμαστε γεννημένες για αυτό. Θα το καταλαβαίνετε μόλις πάρετε το μωράκι σας αγκαλιά. Θα νιώσετε απίστευτη δύναμη και θα ξέρετε και πως να το κρατήσετε και πως να το προστατέψετε από όλα. Ακόμα κι αν δεν υπήρχε κανείς να σας βοηθήσει πάλι θα ξέρατε πως να το θηλασετε και πως να συμπεριφερθείτε. Έχετε πίστη στην δύναμη της λέξης " μητέρα" και θα με θυμηθείτε γιατί όλα θα κυλήσουν ομαλά και όπως πρέπει!💗

Σε ευχαριστούμε για την παρεμβαση αλλά και για την ενθάρρυνση κορίτσι ! Δεν πεταγεσαι!!

Πολυ συγκινητικός ο λόγος σου💕

Από το στόμα σου κ στου Θεου το αυτί!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημέρα... 

Λοιπόν γέννησα χθες το μεσημέρι στις 3:20.. όλα πήγαν καλά. Ο αγορίνας μου γεννήθηκε 3.020. φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο. Ήταν λίγο πιο δύσκολος τοκετός σε σχέση με την κόρη μου στο τέλος βασικά στο σπρώξιμο με δυσκόλεψε. Είχε βάλει την ώρα που έβγαινε το κεφάλι και το χεράκι του στο μέτωπο και βγήκε παράλληλα έτσι το κεφάλι με το χέρι και με έσκισε λίγο εκεί. Αλλά κατά τα άλλα όλα πήγαν τελεία. Ήταν μια φανταστική εμπειρία πάλι όπως και την πρώτη φορά. Εύχομαι σε λίγες μέρες να έχετε όλες αγκαλιά τα μωράκια σάς. Έχουμε ξεκινήσει τον θηλασμό κανονικά. Απλά τον έχουν προληπτικά κατω στην μονάδα  γιατί είχα αυτό με τον στρεπτόκοκκο και επειδή έκανα θεραπεία αλλά δεν έκανα επαναληπτική εξέταση και είπαν οι παιδίατροι εδώ θέλουν να τον κρατήσουν να τον παρακολουθούν 48 ώρες. Αλλά κατεβαίνω ανά 3 ώρες κανονικά και θηλάζω. Δεν του δίνουν συμπλήρωμα.

Να σας ζήσει κορίτσι! 

Γέρο και τυχερό να είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημέρα🌸

πως είστε;;

εγω τα ίδια πονάκια κτλ,αυτές τις μέρες σκεφτόμουν το θέμα με τις επισκέψεις στο σπίτι μετά την γεννά  μιας που πλησιάζει ο καιρός,τι έχετε σκοπό να κάνετε εσεις;; πρώτα ο θεός όταν γεννηθούν τα μπεμπέ!

εγω αποφάσισα με τον άντρα μου να μην δεχθούμε εκτος από τους γονείς και  τα αδέρφια κ αυτοί φυσικά αφού πάρουν τα απαραίτητα μέτρα προστασίας, παιδάκια και οι υπόλοιποι εχουμε πει να έρθουν αφού το μωρό κλεισει τον πρώτο μήνα,μπορεί κάποιοι να μας θεωρήσουν υπερβολικούς και να παρεξηγηθούν αλλά σκεφτήκαμε ότι πάνω από όλα προέχει η υγεία του παιδιού και ότι το παιδί  δεν είναι αξιοθέατο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα🌸

πως είστε;;

εγω τα ίδια πονάκια κτλ,αυτές τις μέρες σκεφτόμουν το θέμα με τις επισκέψεις στο σπίτι μετά την γεννά  μιας που πλησιάζει ο καιρός,τι έχετε σκοπό να κάνετε εσεις;; πρώτα ο θεός όταν γεννηθούν τα μπεμπέ!

εγω αποφάσισα με τον άντρα μου να μην δεχθούμε εκτος από τους γονείς και  τα αδέρφια κ αυτοί φυσικά αφού πάρουν τα απαραίτητα μέτρα προστασίας, παιδάκια και οι υπόλοιποι εχουμε πει να έρθουν αφού το μωρό κλεισει τον πρώτο μήνα,μπορεί κάποιοι να μας θεωρήσουν υπερβολικούς και να παρεξηγηθούν αλλά σκεφτήκαμε ότι πάνω από όλα προέχει η υγεία του παιδιού και ότι το παιδί  δεν είναι αξιοθέατο...

Καλησπερα αγάπη!! 

Μια χαρά το σκεφτήκατε... Εννοειται ότι το μωρό δεν είναι αξιοθέατο... Μπορουν να το δουν μετά τον πρώτο μήνα ειδικά κ με την πανδημια...... 

Η παιδιατρος της φίλης μου της έλεγε να μη φέρνει σε επαφή τη μικρή με άλλα παιδακια σε κλειστό χώρο ουτε όταν ήταν 4 μηνών... Τώρα είναι κ θέμα παιδιατρου κ γονιών... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...