Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η Efi30 είπε:

Πωπω εσένα λοιπόν σε κόβω για Αυγουστο να γεννάς με το καλό...εμένα ελπίζω να μην μου κάνει αυγουστιάτικη έκπληξη και τρεχω παλι! Δεν πειράζει εμείς ζοριζόμαστε με τις καλοκαιρινές εγκυμοσύνες αλλα έχουνε ωραια γενεθλια τα παιδάκια μας! Τα καλύτερα πάρτυ θα τους κάνουμε!! 😃😃😃

 

Ναι όλα καλά μέχρι τώρα! Έκανα κ την καμπύλη την προηγούμενη βδομαδα και ήταν εξαιρετική! 76-100-76 ( τη διωρη έκανα) τωρα 28 Ιούλη έχω το ντοπλερ και τελειώσαμε με τους μεγάλους υπερήχους!!! Εσύ όλα καλά με τις εξετάσεις;

Μπράβο τέλεια! Κι εγώ την έκανα την προηγούμενη εβδομάδα και ήταν μια χαρα! Έχω ντόπλερ 30/7! Βλέπω είμαστε πολύ κοντα και στις ΠΗΤ!!! Που τους κάνεις τους μεγάλους υπερήχους; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Καλημέρα!!!

Καλά θα κανεις και εγώ αν με ρωτήσουν θα κάνω απλά εδώ δεν κάνουν εύκολα όπως ειπα και πριν μόνο αν δουν ότι ταλαιπωριέσαι πολύ,γιαυτο θα προετοιμαστώ για χωρίς να είμαι έτοιμη🙈🙈🙈   

Ολα τα μπορούμε εμεις οι γυναίκες,είναι η φυση μας τέτοια μην αγχωνεσαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Kαλησπέρα!!!

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση γι το καρότσι! Κι εγώ το σκέφτηκα αυτό με το εργοστάσιο που κλείνει τον Αύγουστο και λίγο αγχώθηκα... αλλά έχω ΠΗΤ 25/9.... Πιστεύω να προλάβω! Τώρα θα φανεί!

Εγώ πάλι παίζει να είμαι από τις λίγες γυναίκες που δεν θέλω να μπει ο άντρας μου έτσι κι αλλιώς μέσα την ώρα του τοκετού, γιατί αυτό μόνο άγχος θα μου προκαλούσε (είναι αρκετά φοβιτσιάρης με αυτά και σίγουρα θα τον μαζευαν απο κάτω οι γιατροι). Εννοείται φυσικά ότι γενικά θέλω να είναι μαζί μου αλλά με τα τωρινά δεδομένα δεν γινεται!

Αλλά, όπως είπες δεν επιτρέπεται κανείς τώρα! Να σε ρωτήσω που θα γεννήσεις, Μητέρα ή Ασκληπιείο;  Team επισκληρίδιος είμαι και εγώ με τα 1000α!!!!

Νομίζω εσύ δεν θα έχεις θέμα με το καρότσι, έχεις καιρό ακόμα και λίγο νωρίτερα θα γεννήσεις!!

 

Εγώ πάλι τον ήθελα ρε γαμώτο...έτυχε στην κόρη μου και ήταν μέσα δεν το είχαμε κανονίσει, ήταν μεσα μέχρι την διαστολή 9 και του λέει η μαία τωρα θα φύγεις που τελειώνουμε; με τα πολλά έκατσε και μου κρατούσε και το χέρι οταν εβγαινε!! Έκοψε και τον λώρο και μετά έφυγε με τον νεογνολόγο. Ουσιαστικα τίποτα δεν είδε απλά όντως καποιοι δεν το αντέχουν άρα καλυτερα αν δεν μπορεί να μην ειναι εκει!!

 

Στο μητέρα θα γεννήσω και εκει κάνω τους μεγάλους μου υπερήχους και τότε και τώρα στον Μουσουράκη! Εσυ που γεννάς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/6/2020 at 11:58 ΠΜ, ο/η Tina92 είπε:

Καλημέρα🌸

η πάνα σερβιέτα στην ουσία είναι η πάνες ακράτειας ,τις αγοράζεις κ από το σούπερ ,εγώ πείρα τις always discreet...τα μαιευτήρια δίνουν συνήθως αυτά που είναι σαν διχτάκι τα οποία μου έχουν πει ότι δεν είναι πολύ πρακτικά,εγώ για καλό κ κακό πήρα αυτά για να είμαι ασφαλείς!!!

Αααα πολυ καλες! Τις είδα στο ίντερνετ τώρα! Ναι για το διχτάκι το διάβασα και εγώ ότι δεν είναι καλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/6/2020 at 1:22 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήγα στο γιατρό χθες, είναι καλά το μωράκι μου ευτυχώς.. Έχει μεγαλώσει, 1363γραμμάρια είναι..ψηλό και αδύνατο μου είπε ο γιατρός! 😄

Μέσα σε 3 εβδομάδες πήρε μισό κιλό φαντάσου..Ολόκληρο ανθρωπάκι είναι τώρα!! Δε μπορώ να το πιστέψω ότι έχω μέσα μου ένα μωράκι σχεδόν εναμιση κιλό..

Τώρα μας έκλεισε για doppler σε 3 εβδομάδες..τελευταία εξέταση και μετά μπαίνουμε στην τελική ευθεία!!

Τώρα είμαι στην 30η εβδομάδα, σε 10 εβδομάδες θα έχω το μωράκι μου αγκαλιά, απίστευτο μου φαίνεται πότε πέρασε ο καιρός! Είμαστε κοντά κορίτσια ❤️❤️❤️

Μπραβο!!!! Με το καλό!!!! 🥰😍💕Τι γλυκοοο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/6/2020 at 8:11 ΜΜ, ο/η Efi30 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια και απο εμενα, 

Σας διαβαζω καιρο αλλα δεν ετυχε να γραψω ποτε. Ειμαι και εγω μια μελλοντικη μανουλα Σεπτεμβριου για δευτερη φορα καθως εχω ενα κοριτσακι που το Σεπτεμβρη κλεινει τα 4. Ειμαι 30 χρονων απο το Ηράκλειο Κρητης και πρωτα ο θεος μεχρι 20 Σεπτεμβρη θα εχω και εγω το αγορακι μου. Με το καλο ολες τα μωρακια μας!!!

Καλώς ήρθες! Με το καλό κορίτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Efi30 είπε:

Νομίζω εσύ δεν θα έχεις θέμα με το καρότσι, έχεις καιρό ακόμα και λίγο νωρίτερα θα γεννήσεις!!

 

Εγώ πάλι τον ήθελα ρε γαμώτο...έτυχε στην κόρη μου και ήταν μέσα δεν το είχαμε κανονίσει, ήταν μεσα μέχρι την διαστολή 9 και του λέει η μαία τωρα θα φύγεις που τελειώνουμε; με τα πολλά έκατσε και μου κρατούσε και το χέρι οταν εβγαινε!! Έκοψε και τον λώρο και μετά έφυγε με τον νεογνολόγο. Ουσιαστικα τίποτα δεν είδε απλά όντως καποιοι δεν το αντέχουν άρα καλυτερα αν δεν μπορεί να μην ειναι εκει!!

 

Στο μητέρα θα γεννήσω και εκει κάνω τους μεγάλους μου υπερήχους και τότε και τώρα στον Μουσουράκη! Εσυ που γεννάς; 

Ναι συμφωνω σε αυτο! Εφοσον δεν μπορει καλυτερα να μην ειναι! Θα δουμε τωρα πως θα γινει! Τελεια που εκοψε καο τον λώρο ο αντρας σου ❤❤❤❤

Εχω ακουσει τα καλυτερα για τον συγκεκριμενο και εμενα μου τον ειχε γραψει η γιατρος μου σαν 2η επιλογη για τους μεγαλους υπέρηχους αλλα τοτε δεν τον ηξερα και εν τελη πηγα στον Μαντα που ειναι πισω απο το Μητερα. Κι εγω Μητερα ηθελα, αλλα η δικη μου γιατρος κάνει τοκετους στο ασκληπιειο περισσοτερο και ειναι σαν σπιτι της.... οποτε εκεί θα πάω αναγκαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι συμφωνω σε αυτο! Εφοσον δεν μπορει καλυτερα να μην ειναι! Θα δουμε τωρα πως θα γινει! Τελεια που εκοψε καο τον λώρο ο αντρας σου ❤❤❤❤

Εχω ακουσει τα καλυτερα για τον συγκεκριμενο και εμενα μου τον ειχε γραψει η γιατρος μου σαν 2η επιλογη για τους μεγαλους υπέρηχους αλλα τοτε δεν τον ηξερα και εν τελη πηγα στον Μαντα που ειναι πισω απο το Μητερα. Κι εγω Μητερα ηθελα, αλλα η δικη μου γιατρος κάνει τοκετους στο ασκληπιειο περισσοτερο και ειναι σαν σπιτι της.... οποτε εκεί θα πάω αναγκαστικά!

Καλημέρα!! 

Μια χαρα πολυ καλός είναι και ο Μαντάς η νυφη μου γέννησε τον Φεβρουάριο στο Μητέρα και έκανε στον Μαντά ολους τους υπερήχους! Ετσι και αλλιώς το ξέρεις πολύ καλά οτι εδώ στο Ηράκλειο εμείς δεν έχουμε πολλές επιλογές 2-3 είναι οι πιστοποιημένοι! Εμένα με ειχε στείλει τότε η γιατρός μου γιατί συνεργάζονται και τις στέλνει μετά κατευθείαν τις εξετάσεις μου σε αυτήν!

Εμένα είναι μόνο στο μητέρα η δικιά μου άρα δεν έχω επιλογή αν και το μητέρα ήθελα! Απλά ειναι αρκετά πιο ακριβό σε σχεση με το Ασκληπιείο! Βέβαια έχει βγάλει φθηνότερα πακέτα τώρα που έχεις το μωρό συνέχεια μαζί σου άρα πλέον επιλέγεις τι είναι αυτο που μπορείς και θές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 αγόρι!

@Mammatobe ==>3/9💗 👶αγόρι!

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 κορίτσι!

@Efi30 ==> 20/9 💗 👶 αγόρι!

@whatever ==> 22/9 💗👶 αγόρι!

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 αγόρι!

@Dimitra91 ==>25/9💗👶κορίτσι!

@Xrita ==> 27/7 💗 👶 αγόρι!

@Κορτας ==> 29/9 💗 👶 κορίτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Έμεινα πάλι κάποιες σελίδες πίσω! Τελευταία μέρα χθες στη δουλειά, ξεκίνησε πλέον η άδεια μου οπότε θα επανορθώσω! Θα τα δω όλα σήμερα! 

@Efi30 καλώς μας ήρθες! Να χαίρεστε το κοριτσάκι σας και με το καλό να υποδεχθείτε τον μικρούλη σας! Νομίζω είσαι η πρώτη της ομάδας που περιμένει το δεύτερο της παιδάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Έμεινα πάλι κάποιες σελίδες πίσω! Τελευταία μέρα χθες στη δουλειά, ξεκίνησε πλέον η άδεια μου οπότε θα επανορθώσω! Θα τα δω όλα σήμερα! 

@Efi30 καλώς μας ήρθες! Να χαίρεστε το κοριτσάκι σας και με το καλό να υποδεχθείτε τον μικρούλη σας! Νομίζω είσαι η πρώτη της ομάδας που περιμένει το δεύτερο της παιδάκι!

Καλώς σας βρήκα, 

Τι ωραία μπήκα και εγώ στο πινακάκι σας, με αρκετα αγοράκια από οτι βλέπω! 💙

Η μόνη που περιμένω το δεύτερο προς το παρόν; πάντως χαρείτε το πρώτο γιατί σαν και αυτό δεν έχει! Όλα είναι διαφορετικά στο πρώτο και έχεις να σκεφτείς μόνο γιαυτό! Εμένα προς το παρόν πιο πολύ με απασχολεί η μικρή μου και πως θα αντιδράσει με το δεύτερο και τι θα κάνω που δεν θα τη δω για 3 μερες καθόλου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Efi30 είπε:

Καλημέρα!! 

Μια χαρα πολυ καλός είναι και ο Μαντάς η νυφη μου γέννησε τον Φεβρουάριο στο Μητέρα και έκανε στον Μαντά ολους τους υπερήχους! Ετσι και αλλιώς το ξέρεις πολύ καλά οτι εδώ στο Ηράκλειο εμείς δεν έχουμε πολλές επιλογές 2-3 είναι οι πιστοποιημένοι! Εμένα με ειχε στείλει τότε η γιατρός μου γιατί συνεργάζονται και τις στέλνει μετά κατευθείαν τις εξετάσεις μου σε αυτήν!

Εμένα είναι μόνο στο μητέρα η δικιά μου άρα δεν έχω επιλογή αν και το μητέρα ήθελα! Απλά ειναι αρκετά πιο ακριβό σε σχεση με το Ασκληπιείο! Βέβαια έχει βγάλει φθηνότερα πακέτα τώρα που έχεις το μωρό συνέχεια μαζί σου άρα πλέον επιλέγεις τι είναι αυτο που μπορείς και θές!

Ναι κι εμενα γι αυτο με έστειλε σε εκεινον, επειδη συνεργάζονται! Καλος είναι δεν εχω παραπονο! Όντως εχουμε λίγες επιλογες! 

Το Ασκληπιείο ειναι οντως λιγο φθηνότερο, αλλα δεν με ενοιαζε αυτο! Εφοσον η γιατρος μου νιωθει ασφαλεστερη εκει, παω εκει! Ετσι κι αλλιώς, σημασια εχει να γεννηθει το μπεμπακι μου υγιες και ολα να πανε καλα! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/6/2020 at 11:32 ΜΜ, ο/η Efi30 είπε:

Μη το λες...η κόρη μου είχε ΠΗΤ 6 Οκτώβρη και την έκανα 19 Σεπτέμβρη. Είχα διαβάσει λοιπόν και εγώ τα πάντα για τους ζυγούς και τελικά μου βγήκε παρθένος (και δεν μαρέσει κιολας) και όχι τίποτα αλλο θα κάνω και το δεύτερο παρθένο. Τώρα ομως ξέρω οτι θα βγει σίγουρα παρθένος! Η κόρη μου με έχει κάψει...πονηρη ετοιμολογη καπάτσα τα αγοράκια παρθενάκια λένε οτι ειναι καλα και ήσυχα! 

 

Δεν πειράζει μωρέ δεν είναι τίποτα μια διατροφούλα θα κάνεις και αυτό για λίγο!! Μην αγχώνεσαι αυτα ειναι τα εύκολα που φτιάχνουν!!! 

 

Αδύνατο μπεμπούκο έχεις ε! ;; φαντάσου την προηγούμενη βδομάδα ρμένα ήτα 800γραμ (μεγάλος θα είναι και αυτός σαν την κόρη μου) 😁😁😁

Χαχαχα ούτε εγώ θέλω να βγει παρθένος, ειδικά για αγόρι..αλλά μάλλον θα βγει..😄 και ο γιατρός μου δεν κάνει πρόκληση όπως άλλοι νωρίτερα όταν το δουν έτοιμο, θα περιμένει μέχρι την ΠΗΤ και λίγες μέρες μετά μου είπε..χαχαχα αν είναι καλό κ ήσυχο μακάρι..έτσι το φαντάζομαι κ εγώ 😄 απλά μεγαλώνοντας δε ξέρω αν θα μ’αρέσει..τα αγόρια νομίζω έχουν ανασφάλειες, τα ψειρίζουν κ όλα..δε ξέρω για να δούμε 😄 η κόρη σου αν είναι έτσι θα χει πολύ πλάκα θα σ έχει τρελάνει ε..τα κοριτσάκια έχουν άλλη τσαχπινιά, αν είναι κ έτσι ετοιμόλογα 😄

Ναι αυτό σκέφτομαι..2 μήνες είναι..υπομονή..😄

Λες ε; Κ ο γιατρός στα δύο τελευταία ραντεβού μας είπε ψηλό και αδύνατο ότι είναι (είδε τις μετρήσεις)..αλλά για την εβδομάδα που ήταν όταν πήγαμε είδα ότι ο μέσος όρος είναι κάπου στα 200 γραμμάρια πιο λίγο! Άρα θεωρούσα ότι είναι πολύ σε βάρος απλά επειδή είναι ψηλό κατανέμεται καλά..θα δούμε προς το τέλος! Εγώ πάντως θα’θελα να βγει 3 κιλά το μωρό, να είναι μικρούλι να μη με παιδεψει..αλλά αν είναι ήδη σχεδόν 1μιση κιλό σκέφτομαι ότι σε άλλους 2 μήνες θα πάει σίγουρα πάνω από 3, μη σου πω κ πάνω από 3μιση..γιατί έχω ακούσει ότι τις επόμενες εβδομάδες παίρνουν γύρω στα 230 γραμμάρια την εβδομάδα..κ με αγχώνει λίγο αυτό μη χρειαστεί να με κόψουν δε θα το αντέξω..γενικά τη γέννα τη φοβάμαι, θέλω να βγει μικρούλι όσο γίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/6/2020 at 11:50 ΜΜ, ο/η Efi30 είπε:

@Princess28 επειδή γεννάς πολύ νωρίς αν πάρεις καρότσι που δεν είναι ετοιμοπαράδοτο (το πιθανότερο δηλαδη) και ειδικά το inglesina που είναι Ιταλικό και καταλαβαίνεις τι γίνεται τώρα ίσως να μην προλάβεις να το έχεις γιατι κλεινουν και τα εργοστάσια τον Αυγουστο! 

Επειδή είχα και εγώ το αγχος αυτό μου είχαν πει απο το λητώ οτι αν δεν το έχω μέχρι να γεννήσω θα μου δώσουν αυτοι ενα βρεφικο καθισματακι για να βγουμε απο το μαιευτηριο! Που ουσιαστικα αυτό μονο χρειάζεσαι για αρχή! Τελικά μου ηρθε αρχές Σεπτέμβρη! Απλά έχετο στο νου σου να έχεις σιγουρα ενα καθισματακι διαθέσιμο!

Πωπω έχεις δίκιο δεν το σκέφτηκα αυτό καθόλου! Άρα πρέπει να το δούμε από τώρα ή να βρούμε βρεφικό καθισματάκι για τη γέννα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι κι εμενα γι αυτο με έστειλε σε εκεινον, επειδη συνεργάζονται! Καλος είναι δεν εχω παραπονο! Όντως εχουμε λίγες επιλογες! 

Το Ασκληπιείο ειναι οντως λιγο φθηνότερο, αλλα δεν με ενοιαζε αυτο! Εφοσον η γιατρος μου νιωθει ασφαλεστερη εκει, παω εκει! Ετσι κι αλλιώς, σημασια εχει να γεννηθει το μπεμπακι μου υγιες και ολα να πανε καλα! ❤

Εννοείτε το μόνο σημαντικό αυτό είναι! 💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχα ούτε εγώ θέλω να βγει παρθένος, ειδικά για αγόρι..αλλά μάλλον θα βγει..😄 και ο γιατρός μου δεν κάνει πρόκληση όπως άλλοι νωρίτερα όταν το δουν έτοιμο, θα περιμένει μέχρι την ΠΗΤ και λίγες μέρες μετά μου είπε..χαχαχα αν είναι καλό κ ήσυχο μακάρι..έτσι το φαντάζομαι κ εγώ 😄 απλά μεγαλώνοντας δε ξέρω αν θα μ’αρέσει..τα αγόρια νομίζω έχουν ανασφάλειες, τα ψειρίζουν κ όλα..δε ξέρω για να δούμε 😄 η κόρη σου αν είναι έτσι θα χει πολύ πλάκα θα σ έχει τρελάνει ε..τα κοριτσάκια έχουν άλλη τσαχπινιά, αν είναι κ έτσι ετοιμόλογα 😄

Ναι αυτό σκέφτομαι..2 μήνες είναι..υπομονή..😄

Λες ε; Κ ο γιατρός στα δύο τελευταία ραντεβού μας είπε ψηλό και αδύνατο ότι είναι (είδε τις μετρήσεις)..αλλά για την εβδομάδα που ήταν όταν πήγαμε είδα ότι ο μέσος όρος είναι κάπου στα 200 γραμμάρια πιο λίγο! Άρα θεωρούσα ότι είναι πολύ σε βάρος απλά επειδή είναι ψηλό κατανέμεται καλά..θα δούμε προς το τέλος! Εγώ πάντως θα’θελα να βγει 3 κιλά το μωρό, να είναι μικρούλι να μη με παιδεψει..αλλά αν είναι ήδη σχεδόν 1μιση κιλό σκέφτομαι ότι σε άλλους 2 μήνες θα πάει σίγουρα πάνω από 3, μη σου πω κ πάνω από 3μιση..γιατί έχω ακούσει ότι τις επόμενες εβδομάδες παίρνουν γύρω στα 230 γραμμάρια την εβδομάδα..κ με αγχώνει λίγο αυτό μη χρειαστεί να με κόψουν δε θα το αντέξω..γενικά τη γέννα τη φοβάμαι, θέλω να βγει μικρούλι όσο γίνεται..

Σαν τον άντρα μου και εσυ επειδή είναι αγόρι δεν το θέλει ησυχούλι και καλό! Εγω όμως που θα το έχω όλη μέρα και ξέρω πως είναι ένα δύσκολο μωρό από την κόρη μου παρακαλάω να μου βγει μαμ κακα και νάνι! 

Οι κόρες έχουν άλλη χάρη αλλά όσο μεγαλώνει έχει έρωτα με τον πατέρα της! Αύριο γιορτάζουν κιόλας και του έφερε χθες δώρο-κατασκευή από τον παιδικό, τους μάθανε και ένα τραγούδι για τον πατέρα και τον έχει τρελάνει στα φιλιά και τις αγκαλιές!

Δεν ξέρω πως είσαι σωματικά αλλά μην σε αγχώνει η φύση ξέρει! Νομίζω νομίζω οτι μεχρι 3.5 κιλά ειναι οκ! Εμένα βγαίνει μεγάλος και έχω σοκαριστεί αλλά και την κόρη μου 3340 την έκανα μια χαρα πανεύκολα βγηκε! Στο περίπου τα βγαζουν και αυτοί μην νομίζεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Πωπω έχεις δίκιο δεν το σκέφτηκα αυτό καθόλου! Άρα πρέπει να το δούμε από τώρα ή να βρούμε βρεφικό καθισματάκι για τη γέννα..

Μην αγοράσεις εννοείτε αν πάρεις 3 σε 1 καρότσι! Δανείσου από κάποιον ή ζήτα να σου δώσουν ένα από το μαγαζί που θα παρεις το καρότσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Efi30 είπε:

Μην αγοράσεις εννοείτε αν πάρεις 3 σε 1 καρότσι! Δανείσου από κάποιον ή ζήτα να σου δώσουν ένα από το μαγαζί που θα παρεις το καρότσι!

Ευτυχώς που το ανέφερες γιατί δεν το είχα σκεφτεί καθόλου! Οπότε ή ετοιμοπαράδοτο ή να παραγγείλουμε από τώρα ή να βρούμε από κάπου καθισματάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Efi30 είπε:

Σαν τον άντρα μου και εσυ επειδή είναι αγόρι δεν το θέλει ησυχούλι και καλό! Εγω όμως που θα το έχω όλη μέρα και ξέρω πως είναι ένα δύσκολο μωρό από την κόρη μου παρακαλάω να μου βγει μαμ κακα και νάνι! 

Οι κόρες έχουν άλλη χάρη αλλά όσο μεγαλώνει έχει έρωτα με τον πατέρα της! Αύριο γιορτάζουν κιόλας και του έφερε χθες δώρο-κατασκευή από τον παιδικό, τους μάθανε και ένα τραγούδι για τον πατέρα και τον έχει τρελάνει στα φιλιά και τις αγκαλιές!

Δεν ξέρω πως είσαι σωματικά αλλά μην σε αγχώνει η φύση ξέρει! Νομίζω νομίζω οτι μεχρι 3.5 κιλά ειναι οκ! Εμένα βγαίνει μεγάλος και έχω σοκαριστεί αλλά και την κόρη μου 3340 την έκανα μια χαρα πανεύκολα βγηκε! Στο περίπου τα βγαζουν και αυτοί μην νομίζεις!

Χαχα κι εγώ μωρό ήσυχο το θέλω καλέ! Είτε είναι αγόρι είτε κορίτσι...μετά που θα αρχίσει να περπατάει κ να μιλάει το θέλω πιο ζωηρό κ ξύπνιο..όταν μεγαλώσουν δε μου αρέσουν οι παρθένοι λέω σε άντρες γιατί έχουν πολλές ανασφάλειες κ είναι περίεργοι..😅 αλλά τι να κάνουμε αυτό μας έτυχε ό,τι βγει βγήκε ποτέ δε ξέρεις κι όλας, μην είμαι προκατειλημμένη 😄 τέλειο θα είναι το μικρούλι μου ό,τι και να’ναι ❤️

Αχ ναι άλλος ένας λόγος που θα’θελα κορίτσι..θα της είχε κ αδυναμία ο άντρας μου φουλ, θα τρελαινόταν..🥰❤️

Με αγχώνει που σε κόβουν κ σε ράβουν..πέρα απ’αυτό οκ..γι’αυτό θέλω να είναι μικρό μπας κ τη γλιτώσω..3340 είναι μια χαρά δεν ήταν μεγάλη, μέσα στο μέσο όρο ακριβώς..3000-3300 θεωρώ είναι τέλεια..της αδερφής μου γεννήθηκε ή 3800 ή 4000 φαντάσου..αυτό ήταν μεγάλο..και την έκοψαν-έραψαν φυσικά..😰 εγώ πάλι γεννήθηκα 3650 😅 Παίζει ρόλο το ύψος κ το βάρος μας στο πόσα κιλά "σηκώνουμε" να γεννήσουμε εύκολα; Ή τα ανοίγματα μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Χαχα κι εγώ μωρό ήσυχο το θέλω καλέ! Είτε είναι αγόρι είτε κορίτσι...μετά που θα αρχίσει να περπατάει κ να μιλάει το θέλω πιο ζωηρό κ ξύπνιο..όταν μεγαλώσουν δε μου αρέσουν οι παρθένοι λέω σε άντρες γιατί έχουν πολλές ανασφάλειες κ είναι περίεργοι..😅 αλλά τι να κάνουμε αυτό μας έτυχε ό,τι βγει βγήκε ποτέ δε ξέρεις κι όλας, μην είμαι προκατειλημμένη 😄 τέλειο θα είναι το μικρούλι μου ό,τι και να’ναι ❤️

Αχ ναι άλλος ένας λόγος που θα’θελα κορίτσι..θα της είχε κ αδυναμία ο άντρας μου φουλ, θα τρελαινόταν..🥰❤️

Με αγχώνει που σε κόβουν κ σε ράβουν..πέρα απ’αυτό οκ..γι’αυτό θέλω να είναι μικρό μπας κ τη γλιτώσω..3340 είναι μια χαρά δεν ήταν μεγάλη, μέσα στο μέσο όρο ακριβώς..3000-3300 θεωρώ είναι τέλεια..της αδερφής μου γεννήθηκε ή 3800 ή 4000 φαντάσου..αυτό ήταν μεγάλο..και την έκοψαν-έραψαν φυσικά..😰 εγώ πάλι γεννήθηκα 3650 😅 Παίζει ρόλο το ύψος κ το βάρος μας στο πόσα κιλά "σηκώνουμε" να γεννήσουμε εύκολα; Ή τα ανοίγματα μας;

Η γιατρός μου λέει ότι εξαρταται από τη δομή μας και από το πόσα κιλλα γεννηθήκαμε και εμείς εννοείτε και το κληρονομικό στη μέση! Εγω ας πούμε είμαι κακονική και ψηλή! Αδύνατη μεν αλλά όχι μικροκαμωμένη άρα μου λέει εσυ και 4 κιλά να το κάνεις εύκολα θα βγει! Η νυφη μου που ειναι κοντουλα αδυνατούλα και εκανε 3600 το παιδί ζορίστηκε πολύ και την έκοψε και γενικα ταλαιπωρήθηκε αρκετά! Καλά να είναι και αυτά κ εμείς και θα τα καταφέρουμε! Να μεινουν εκει μέσα δεν θα μείνουν άρα μην σε αγχώνει αυτό! 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Χαχα κι εγώ μωρό ήσυχο το θέλω καλέ! Είτε είναι αγόρι είτε κορίτσι...μετά που θα αρχίσει να περπατάει κ να μιλάει το θέλω πιο ζωηρό κ ξύπνιο..όταν μεγαλώσουν δε μου αρέσουν οι παρθένοι λέω σε άντρες γιατί έχουν πολλές ανασφάλειες κ είναι περίεργοι..😅 αλλά τι να κάνουμε αυτό μας έτυχε ό,τι βγει βγήκε ποτέ δε ξέρεις κι όλας, μην είμαι προκατειλημμένη 😄 τέλειο θα είναι το μικρούλι μου ό,τι και να’ναι ❤️

Αχ ναι άλλος ένας λόγος που θα’θελα κορίτσι..θα της είχε κ αδυναμία ο άντρας μου φουλ, θα τρελαινόταν..🥰❤️

Με αγχώνει που σε κόβουν κ σε ράβουν..πέρα απ’αυτό οκ..γι’αυτό θέλω να είναι μικρό μπας κ τη γλιτώσω..3340 είναι μια χαρά δεν ήταν μεγάλη, μέσα στο μέσο όρο ακριβώς..3000-3300 θεωρώ είναι τέλεια..της αδερφής μου γεννήθηκε ή 3800 ή 4000 φαντάσου..αυτό ήταν μεγάλο..και την έκοψαν-έραψαν φυσικά..😰 εγώ πάλι γεννήθηκα 3650 😅 Παίζει ρόλο το ύψος κ το βάρος μας στο πόσα κιλά "σηκώνουμε" να γεννήσουμε εύκολα; Ή τα ανοίγματα μας;

Πάντως σε αυτό που λες για το ράψιμο από κάτω είναι το νονό π με αγχώνει κ το φοβάμαι λίγο η αδερφή μ που στο δεύτερο σκίστηκε δεν την κόψανε ειπαι ότι δεν κατάλαβαινεις τίποτα ούτε κ όταν σε ράβουν γιατί είσαι τόσο μουδιασμένη από κάτω από την γεννά που δεν αυτήν την ώρα δεν το νιώθεις μετά όπως έχεις ένα τσούξιμο όταν πας τουαλέτα και όταν κάθεσαι,γιαυτο κ εγώ αγόρασα κάτι κομπρέσες για εκεί κάτω που μ είπαν ότι είναι θαυματουργές και σε ανακουφίζουν 🙈🙈🙈🙈

να σε ρωτήσω το λικνακι σας ήρθε;;;;

εμεις περιμένουμε στις 15/7 το δικό μας καρότσι και ανυπομονώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Efi30 είπε:

Η γιατρός μου λέει ότι εξαρταται από τη δομή μας και από το πόσα κιλλα γεννηθήκαμε και εμείς εννοείτε και το κληρονομικό στη μέση! Εγω ας πούμε είμαι κακονική και ψηλή! Αδύνατη μεν αλλά όχι μικροκαμωμένη άρα μου λέει εσυ και 4 κιλά να το κάνεις εύκολα θα βγει! Η νυφη μου που ειναι κοντουλα αδυνατούλα και εκανε 3600 το παιδί ζορίστηκε πολύ και την έκοψε και γενικα ταλαιπωρήθηκε αρκετά! Καλά να είναι και αυτά κ εμείς και θα τα καταφέρουμε! Να μεινουν εκει μέσα δεν θα μείνουν άρα μην σε αγχώνει αυτό! 😁😁😁

Αααα τελεια εγώ γεννήθηκα 2980 και είμαι 1,70 και κανονική άρα η Μπέμπα μ κάπου εκεί θα βγει να σε ρωτήσω εσυ που έχεις μια εμπειρία παραπάνω η δικιά μ τώρα π είναι στην 28η εβδομάδα είναι 1050 και 36εκ μου ειπαι η γιατρός φυσιολογικά για την εβδομάδα που είμαι ,εσυ τι λες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Σας γράφω τα πράγματα που μου έχουν πει να έχω μαζί μου το μαιευτήριο να έχετε μία ιδέα (φυσικά κάθε μαιευτήριο ζητάει άλλα πράγματα). @Princess28

  • 4-6 Ζιπουνάκια
  • 4-6 Φορμάκια
  • 4 Βαμβακερές πάνες
  • 4-6 Σαλιάρες
  • 1 Κουβερτάκι εποχής
  • Κατωσέντονο - Πανωσέντονο
  • 1 Πετσέτα ή μπουρνούζι
  • 1 Σκουφάκι
  • Νεσεσέρ με 1 χτένα και βούρτσα, 1 σφουγγάρι, σαμπουάν και 1 κρέμα για ερεθισμούς

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...