Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

antzy9:?

Σταυρι: ?

PAPA EVA: ?

diana8: ?

Lactaki: 17/01

Karen: 19/01

silia: 21/01

Ελενικον: 24/01

I want a baby:29/01 

Hope19: 29/01

joycat: 29/01

misofeggaro: 01/02

Aννια27:01/02

Μari84:01/02

pangipot: 04/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

st3llina: 07/02

ioannastr: 10/02

Kostef: 12/02

Maroulita? : 13/02

Evie2: 14/02

Lacostaki: 14/02

 

Κορίτσια μουυυ τι κάνετε;;;πια έχει συμπτώματα εγκυμοσύνης;;; :-) για να πούμε τα σημάδια του σώματος μας

Εγώ που έχω ωορρηξίας μπορώ να συμμετέχω;🙋😁

Αχ Αννια μου ελπίζω σε δύο εβδομάδες να έχω κάτι να πω κι εγώ!😘💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 20/1/2020 at 7:21 ΜΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ μανούλα!!!! Και εσύ με το καλό να δεχτείς το μπεμπακι σου :-):-):-) !!! Και εγώ έτσι πιστεύω έχω να μαζέψω αρκετά λόγω ότι τα περισσότερα έχουν περάσει 6μηνο από το τε που τα έκανα και πρέπει να τα επαναλάβω !!! Εξάλλου τι είναι 42 ημέρες;;; (Μέχρι και τις μέρες έχω μετρήσει η ρουφιάνα) Χαχαχα😆

Αχ το γράφεις και δεν το πιστεύω! Απουσιασα λίγο από το φόρουμ αυτές τις μέρες γιατί ήμουν πολύ αγχωμενη και δεν σου απάντησα νωρίτερα! Ακουγεσαι πολύ γλυκός άνθρωπος! 

Και να σου και κάτι! 40 μέρες έμειναν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

antzy9:?

Σταυρι: ?

PAPA EVA: ?

diana8: ?

Lactaki: 17/01

Karen: 19/01

silia: 21/01

Ελενικον: 24/01

I want a baby:29/01 

Hope19: 29/01

joycat: 29/01

misofeggaro: 01/02

Aννια27:01/02

Μari84:01/02

pangipot: 04/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

st3llina: 07/02

ioannastr: 10/02

Kostef: 12/02

Maroulita? : 13/02

Evie2: 14/02

Lacostaki: 14/02

 

Κορίτσια μουυυ τι κάνετε;;;πια έχει συμπτώματα εγκυμοσύνης;;; :-) για να πούμε τα σημάδια του σώματος μας

Εγώ έχω πολύ καούρα μετά το φαγητό και πονακια περιοδου. Το στήθος είναι λίγο πιο ευαίσθητο αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο. Αυτά είχα και πριν την καθυστέρηση, με αυτά συνεχίζω προς το παρόν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εγώ που έχω ωορρηξίας μπορώ να συμμετέχω;🙋😁

Αχ Αννια μου ελπίζω σε δύο εβδομάδες να έχω κάτι να πω κι εγώ!😘💗

Χαχα φυσικά και μπορείς να συμμετέχεις !!! Θα έχεις κάτι να μου πεις και όχι συμπτώματα αλλά θετικό αποτέλεσμα 😉 γλυκακιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Αχ το γράφεις και δεν το πιστεύω! Απουσιασα λίγο από το φόρουμ αυτές τις μέρες γιατί ήμουν πολύ αγχωμενη και δεν σου απάντησα νωρίτερα! Ακουγεσαι πολύ γλυκός άνθρωπος! 

Και να σου και κάτι! 40 μέρες έμειναν!

Χαχαχα σωστά πήγαν κιόλας 40 οι ημέρες 😅 !!!! Σε ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ κορίτσι μου όμορφο!!!! Άντε με το καλό να έρθει η στιγμή που θα πάρεις στην αγκαλιά σου το υγιέστατο μωράκι σου 💕 τώρα ερώτηση αυτά τα πονακια περιόδου είναι όντως όπως περιμένεις να αδιαθετησεις ή είναι διαφορετικα πονακια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Χαχαχα σωστά πήγαν κιόλας 40 οι ημέρες 😅 !!!! Σε ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ κορίτσι μου όμορφο!!!! Άντε με το καλό να έρθει η στιγμή που θα πάρεις στην αγκαλιά σου το υγιέστατο μωράκι σου 💕 τώρα ερώτηση αυτά τα πονακια περιόδου είναι όντως όπως περιμένεις να αδιαθετησεις ή είναι διαφορετικα πονακια;;;

Να σου πω την αλήθεια εμένα ίδια μου φαίνονται! Και την μέρα που περίμενα, ενώ είχα ήδη κάνει χοριακη, ήταν λίγο πιο έντονα και νομιζα συνέχεια ότι κάτι "κατέβαινε"! Και ξεκίνησα να τα έχω μια βδομάδα πριν την περίοδο, ενώ συνήθως με πιάνουν την προηγούμενη μέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Να σου πω την αλήθεια εμένα ίδια μου φαίνονται! Και την μέρα που περίμενα, ενώ είχα ήδη κάνει χοριακη, ήταν λίγο πιο έντονα και νομιζα συνέχεια ότι κάτι "κατέβαινε"! Και ξεκίνησα να τα έχω μια βδομάδα πριν την περίοδο, ενώ συνήθως με πιάνουν την προηγούμενη μέρα! 

Αααα εγώ νόμιζα ότι είναι αλλού είδους πονακια σαν τραβήγματα !!! Εσύ πως νιώθεις τώρα;;; Στον άντρα σου πως το είπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να ρωτησω αν ξερει καποια: ειμαι 20η μερα του κυκλου κ αν κρινω απο τα υγρα ειμαι κ στις γονιμες μερες.Εδω κ 2-3 μερες ποναει το στηθος οπως οταν περιμενω να αδιαθετησω.Ειναι κατι που συνηθιζεται στις γονιμες;Προσπαθω να θυμηθω αν το ειχα σε προηγουμενο μηνα κ δε θυμαμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Αααα εγώ νόμιζα ότι είναι αλλού είδους πονακια σαν τραβήγματα !!! Εσύ πως νιώθεις τώρα;;; Στον άντρα σου πως το είπες;

Νιώθω κάτι σαν τραβήγματα αλλά από κάτω κάτω (τουλάχιστον εκεί τα αντιλαμβάνομαι) και όχι στην κοιλιά. Στην κοιλιά συνεχίζω να εχω πονακια περιόδου. Μια χαρά είμαι. Δεν έχω ακόμη αναγουλες και τέτοια οπότε συνήθως δε νιώθω και εγκυος! Του το είπα απο την πρώτη μέρα! Τον περίμενε μια δυσκολη μέρα στη δουλειά, μεγάλη αλλαγή ετοιμαζόταν την ίδια μέρα, οπότε του το είπα αμέσως γιατί έτσι ήξερα ότι δεν θα του χαλούσε καμμία εξέλιξη τη μέρα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Κοριτσια να ρωτησω αν ξερει καποια: ειμαι 20η μερα του κυκλου κ αν κρινω απο τα υγρα ειμαι κ στις γονιμες μερες.Εδω κ 2-3 μερες ποναει το στηθος οπως οταν περιμενω να αδιαθετησω.Ειναι κατι που συνηθιζεται στις γονιμες;Προσπαθω να θυμηθω αν το ειχα σε προηγουμενο μηνα κ δε θυμαμαι...

Ναι κορίτσακι μου,εγώ το έχω σαν συμπτώμα ωορηξιας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Νιώθω κάτι σαν τραβήγματα αλλά από κάτω κάτω (τουλάχιστον εκεί τα αντιλαμβάνομαι) και όχι στην κοιλιά. Στην κοιλιά συνεχίζω να εχω πονακια περιόδου. Μια χαρά είμαι. Δεν έχω ακόμη αναγουλες και τέτοια οπότε συνήθως δε νιώθω και εγκυος! Του το είπα απο την πρώτη μέρα! Τον περίμενε μια δυσκολη μέρα στη δουλειά, μεγάλη αλλαγή ετοιμαζόταν την ίδια μέρα, οπότε του το είπα αμέσως γιατί έτσι ήξερα ότι δεν θα του χαλούσε καμμία εξέλιξη τη μέρα του!

Μπράβο αγαπακι άντε όλα καλά από εδώ και πέρα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Χαχα φυσικά και μπορείς να συμμετέχεις !!! Θα έχεις κάτι να μου πεις και όχι συμπτώματα αλλά θετικό αποτέλεσμα 😉 γλυκακιιι

Μακάρι Αννια μου! Δεν σου κρύβω ότι υπάρχουν φορές που νιώθω μέσα μου έναν τεράστιο φόβο ότι δεν θα ξαναμεινω έγκυος. Αλλά προσπαθώ να τον διώχνω από την σκέψη μου. Δεν θέλω να είμαι αχάριστη. Τι να πω εύχομαι να τα καταφέρω! Όχι μόνο εγώ αλλά και όλα αυτά τα κορίτσια που προσπαθούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Κοριτσια να ρωτησω αν ξερει καποια: ειμαι 20η μερα του κυκλου κ αν κρινω απο τα υγρα ειμαι κ στις γονιμες μερες.Εδω κ 2-3 μερες ποναει το στηθος οπως οταν περιμενω να αδιαθετησω.Ειναι κατι που συνηθιζεται στις γονιμες;Προσπαθω να θυμηθω αν το ειχα σε προηγουμενο μηνα κ δε θυμαμαι...

Εγώ δεν το έχω πάντα st3llina μου. Συγκεκριμένα τον προηγούμενο μήνα με ενοχλούσε αρκετά ενώ τώρα σχεδόν καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα.
Οι εγκυούλες που μπορούν να μας πούν τα αρχικά συμπτώματα, ισχύει αυτό με τα υγρά; Εγώ είμαι στην 23η ημέρα του κύκλου είχα ωορρηξία τη 15η... ΑΝ υπάρχει εγκυμοσύνη βλέπουμε περισσότερα υγρά όπως έχω ακούσει ή καμία διαφορά; Επίσης που λένε για την αιμόρροια της εμφύτευσης την καταλάβατε, είδατε αίμα;
Πάντως μια φίλη μου που ρώτησα και τη ξαδέρφη μου μου είπανε δεν πήρανε χαμπάρι, ούτε αίμα, ούτε υγρά, ούτε πόνους ή πρήξιμο στο στήθος ούτε τίποτα. Καθυστέρησε  περίοδος μερικές μέρες και μετά έκαναν τεστ και το ανακάλυψαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια. Εχω καιρο να μπω και λογω υποχρεωσεων και συνειδητα για να μην τα σκεφτομαι και αγχωνομαι περισσοτερο. Χαιρομαι που ειχαμε πολλα θετικα τεστακια μετα τις γιορτες! Ευχομαι και σε ολες οι υπολοιπες με πολλα γερα σπορακια! @Αννια27 βαλε με 6/2 αν και θα αργησω μαλλον γιατι δεν εχω κανει ακομα ωορρηξια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.
Οι εγκυούλες που μπορούν να μας πούν τα αρχικά συμπτώματα, ισχύει αυτό με τα υγρά; Εγώ είμαι στην 23η ημέρα του κύκλου είχα ωορρηξία τη 15η... ΑΝ υπάρχει εγκυμοσύνη βλέπουμε περισσότερα υγρά όπως έχω ακούσει ή καμία διαφορά; Επίσης που λένε για την αιμόρροια της εμφύτευσης την καταλάβατε, είδατε αίμα;
Πάντως μια φίλη μου που ρώτησα και τη ξαδέρφη μου μου είπανε δεν πήρανε χαμπάρι, ούτε αίμα, ούτε υγρά, ούτε πόνους ή πρήξιμο στο στήθος ούτε τίποτα. Καθυστέρησε  περίοδος μερικές μέρες και μετά έκαναν τεστ και το ανακάλυψαν.

Αναλόγως κορίτσι μου. Εγώ στη πρώτη δεν κατάλαβα τίποτα απλά είδα λίγο καφέ με 1-2 ημερες καθυστέρηση. Στην δεύτερη το κατάλαβα από τα υγρά. Είχα και λίγα πονακια περιόδου. Όσο αφορά την εμφύτευση δεν ένιωσα κάτι. Ούτε είδα αίμα ή ροζ💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Μιας και χθες μιλάγατε για συμπτώματα.

Εμένα το στόρυ μου είναι ότι είναι ο τελευταίος μήνας και μετά θα κάνω λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση.

Λοιπόν, μια τελευαταία φορά προσπαθήσαμε με ovitrelle να σπασει το οωθηλακιο και προγραμματισμενες επαφες , μετά την οωρρηξία παίρνω προγεστερόνη,salospir,φολικό που ετσι κ αλλιως παιρνω και ελπίζουμε.

Ενώ έχω ξανα πάρει προγεστερόνη παλαιότερα δεν είχα ποτέ ζαλάδες.

Σήμερα το πρωί στο δρόμο προς τη δουλειά γύριζαν όλα και το επαθα και χθες το μεσημέρι που κοντεψα να κοιμηθω και στο γραφείο.

Λογικά είναι συμπτώματα της προγεστερόνης; Δεν ξερω.

Επίσης απευθείας μετά την οωρρηξια ξεκινησαν πονακια χαμηλά στο υψος της μητρας τα οποια συνεχιζουν ακόμα και περιμενω περιοδο σε 1 βδομαδα. . Νομίζω συνεχεια οτι παλι θα ερθει νωρις και παω φοβισμενη τουαλετα να δω.

Ειχα και μετα την οωρρηξια πονο δεξια απο οπου ηταν η οωρρηξια η οποια κρατησε 3 μερες. Αυτό ξεκινησε να το νοιωθω παλι σημερα ελαφρος δεξια σαν τραβηγμα. Ειμαι 7 μερες μετα την οωρρηξια

Το στηθος δεν ποναει οπως αλλους μηνες αλλα το νοιωθβ καποιες στιγμες σας να με τραβανε οι αδενες(δεν μπορω α το προσδιορίσω.

 

Τι να πω. Ειδομεν! Γιατι καθε μηνα ολο κατι θα παρατηρησεις διαφορετικο.

Και να μην γινει το θαυμα δεν πειραζει ειμαι σιγουρη πως εφοσον βαλαμε ενα προγραμμα με το γιατρο θα τα καταφερουμε.

Να ρωτησω οσα κοριτσια εχουν παρει το παραπανω σχημα φαρμακων, ειχαν τετοια συμπτωματα?  Και ποτε μπορω να κανω τεστ για να ειναι αξιοπιστο μετα την OVITRELLE;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.
Οι εγκυούλες που μπορούν να μας πούν τα αρχικά συμπτώματα, ισχύει αυτό με τα υγρά; Εγώ είμαι στην 23η ημέρα του κύκλου είχα ωορρηξία τη 15η... ΑΝ υπάρχει εγκυμοσύνη βλέπουμε περισσότερα υγρά όπως έχω ακούσει ή καμία διαφορά; Επίσης που λένε για την αιμόρροια της εμφύτευσης την καταλάβατε, είδατε αίμα;
Πάντως μια φίλη μου που ρώτησα και τη ξαδέρφη μου μου είπανε δεν πήρανε χαμπάρι, ούτε αίμα, ούτε υγρά, ούτε πόνους ή πρήξιμο στο στήθος ούτε τίποτα. Καθυστέρησε  περίοδος μερικές μέρες και μετά έκαναν τεστ και το ανακάλυψαν.

Εγώ που είμαι πολύ πολύ αρχή ακόμα δεν είχα ούτε πόνο στο στήθος ούτε υγρά ούτε αιμα εμφύτευσης...Μόνο τσιμπήματακια στη μήτρα που τα ειχα κ άλλη φορά όταν περίμενα περίοδο...Ίσως να ήταν λίγο πιο έντονα κ ελάχιστα διαφορετικα..Πρέπει να είναι τελείως διαφορετικά τα συμπτώματα από γυναίκα σε γυναικα.Οι φίλες μου δεν είχαν τίποτα απολύτως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Μιας και χθες μιλάγατε για συμπτώματα.

Εμένα το στόρυ μου είναι ότι είναι ο τελευταίος μήνας και μετά θα κάνω λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση.

Λοιπόν, μια τελευαταία φορά προσπαθήσαμε με ovitrelle να σπασει το οωθηλακιο και προγραμματισμενες επαφες , μετά την οωρρηξία παίρνω προγεστερόνη,salospir,φολικό που ετσι κ αλλιως παιρνω και ελπίζουμε.

Ενώ έχω ξανα πάρει προγεστερόνη παλαιότερα δεν είχα ποτέ ζαλάδες.

Σήμερα το πρωί στο δρόμο προς τη δουλειά γύριζαν όλα και το επαθα και χθες το μεσημέρι που κοντεψα να κοιμηθω και στο γραφείο.

Λογικά είναι συμπτώματα της προγεστερόνης; Δεν ξερω.

Επίσης απευθείας μετά την οωρρηξια ξεκινησαν πονακια χαμηλά στο υψος της μητρας τα οποια συνεχιζουν ακόμα και περιμενω περιοδο σε 1 βδομαδα. . Νομίζω συνεχεια οτι παλι θα ερθει νωρις και παω φοβισμενη τουαλετα να δω.

Ειχα και μετα την οωρρηξια πονο δεξια απο οπου ηταν η οωρρηξια η οποια κρατησε 3 μερες. Αυτό ξεκινησε να το νοιωθω παλι σημερα ελαφρος δεξια σαν τραβηγμα. Ειμαι 7 μερες μετα την οωρρηξια

Το στηθος δεν ποναει οπως αλλους μηνες αλλα το νοιωθβ καποιες στιγμες σας να με τραβανε οι αδενες(δεν μπορω α το προσδιορίσω.

 

Τι να πω. Ειδομεν! Γιατι καθε μηνα ολο κατι θα παρατηρησεις διαφορετικο.

Και να μην γινει το θαυμα δεν πειραζει ειμαι σιγουρη πως εφοσον βαλαμε ενα προγραμμα με το γιατρο θα τα καταφερουμε.

Να ρωτησω οσα κοριτσια εχουν παρει το παραπανω σχημα φαρμακων, ειχαν τετοια συμπτωματα?  Και ποτε μπορω να κανω τεστ για να ειναι αξιοπιστο μετα την OVITRELLE;

Η προγεστερονη δημιουργεί πολλά συμπτώματα, θα σου έλεγα να μην δίνεις σημασία. Επίσης καλύτερα να την παίρνεις κολπικά, γιατί από το στόμα δημιουργεί αυτήν την ανακατωσουρα και τη ζαλάδα! Για ovitrelle, δεν ξέρω, αλλά θα σου έλεγα να να κάνεις υπομονή κ τεστ 15 μέρες μετά την ovitrelle. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Μιας και χθες μιλάγατε για συμπτώματα.

Εμένα το στόρυ μου είναι ότι είναι ο τελευταίος μήνας και μετά θα κάνω λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση.

Λοιπόν, μια τελευαταία φορά προσπαθήσαμε με ovitrelle να σπασει το οωθηλακιο και προγραμματισμενες επαφες , μετά την οωρρηξία παίρνω προγεστερόνη,salospir,φολικό που ετσι κ αλλιως παιρνω και ελπίζουμε.

Ενώ έχω ξανα πάρει προγεστερόνη παλαιότερα δεν είχα ποτέ ζαλάδες.

Σήμερα το πρωί στο δρόμο προς τη δουλειά γύριζαν όλα και το επαθα και χθες το μεσημέρι που κοντεψα να κοιμηθω και στο γραφείο.

Λογικά είναι συμπτώματα της προγεστερόνης; Δεν ξερω.

Επίσης απευθείας μετά την οωρρηξια ξεκινησαν πονακια χαμηλά στο υψος της μητρας τα οποια συνεχιζουν ακόμα και περιμενω περιοδο σε 1 βδομαδα. . Νομίζω συνεχεια οτι παλι θα ερθει νωρις και παω φοβισμενη τουαλετα να δω.

Ειχα και μετα την οωρρηξια πονο δεξια απο οπου ηταν η οωρρηξια η οποια κρατησε 3 μερες. Αυτό ξεκινησε να το νοιωθω παλι σημερα ελαφρος δεξια σαν τραβηγμα. Ειμαι 7 μερες μετα την οωρρηξια

Το στηθος δεν ποναει οπως αλλους μηνες αλλα το νοιωθβ καποιες στιγμες σας να με τραβανε οι αδενες(δεν μπορω α το προσδιορίσω.

 

Τι να πω. Ειδομεν! Γιατι καθε μηνα ολο κατι θα παρατηρησεις διαφορετικο.

Και να μην γινει το θαυμα δεν πειραζει ειμαι σιγουρη πως εφοσον βαλαμε ενα προγραμμα με το γιατρο θα τα καταφερουμε.

Να ρωτησω οσα κοριτσια εχουν παρει το παραπανω σχημα φαρμακων, ειχαν τετοια συμπτωματα?  Και ποτε μπορω να κανω τεστ για να ειναι αξιοπιστο μετα την OVITRELLE;

Εμένα πάντως μου προκαλούσε πολύ ζαλάδα!🥴Αν μπορείς είναι καλύτερα να το παίρνεις κολπικά. Εγώ προτιμούσα να το πίνω αλλά έπρεπε να υποστώ και τις συνέπειες! 😩Ευτυχώς το πήρα  ελάχιστα στην δεύτερη εγκυμοσύνη.  Το λέω γιατί οδηγούσα συνέχεια και πιστεύω θα είχα πρόβλημα αν με έπιανε εκείνη την ώρα🚗. Αν το κάνεις κι εσύ τότε πάρε το οποσδήποτε κολπικά.😘 

Εύχομαι να μην χρειαστεί να κάνεις κάτι και να είσαι εγκυουλα αλλά κι αν όχι το σκέφτεσαι πολύ καλά γιατί θα κάνεις την αρχή. Έτσι όλα θα γίνουν κι όλα θα βρουν το δρόμο τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εμένα πάντως μου προκαλούσε πολύ ζαλάδα!🥴Αν μπορείς είναι καλύτερα να το παίρνεις κολπικά. Εγώ προτιμούσα να το πίνω αλλά έπρεπε να υποστώ και τις συνέπειες! 😩Ευτυχώς το πήρα  ελάχιστα στην δεύτερη εγκυμοσύνη.  Το λέω γιατί οδηγούσα συνέχεια και πιστεύω θα είχα πρόβλημα αν με έπιανε εκείνη την ώρα🚗. Αν το κάνεις κι εσύ τότε πάρε το οποσδήποτε κολπικά.😘 

Εύχομαι να μην χρειαστεί να κάνεις κάτι και να είσαι εγκυουλα αλλά κι αν όχι το σκέφτεσαι πολύ καλά γιατί θα κάνεις την αρχή. Έτσι όλα θα γίνουν κι όλα θα βρουν το δρόμο τους!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου που μου απάντησες! Τι να πω πρώτη φορά μου φέρνει ζαλάδα. Αλλά το είχα ακούσει. Υπνηλία είχα και τις άλλες φορές που την έπαιρνα. Να σου πω την αληθεια πέρασα από φάση μεγάλης απογοήτευσης  και συνεχόμενης θλίψης αλλά είπα στον εαυτό μου πρέπει να σταθώ δυνατή και ψύχραιμη και θα γίνει. Δεν μπορεί. Τόσες κοπέλες δυσκολεύονται αλλα με οποιοδήποτε τρόπο έχει χρειαστεί τα έχουν καταφέρει. Γιατί να μην τα καταφέρω κι εγώ; Ότι κι αν γίνει εγώ πρέπει να μην χάνω την πίστη μου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bou30 είπε:

Η προγεστερονη δημιουργεί πολλά συμπτώματα, θα σου έλεγα να μην δίνεις σημασία. Επίσης καλύτερα να την παίρνεις κολπικά, γιατί από το στόμα δημιουργεί αυτήν την ανακατωσουρα και τη ζαλάδα! Για ovitrelle, δεν ξέρω, αλλά θα σου έλεγα να να κάνεις υπομονή κ τεστ 15 μέρες μετά την ovitrelle. 

Γεια σου κοπέλα μου. Ναι ισχύει υπνηλία, ζαλάδα κλπ. Απλά παραξενεύτηκα γτ ζαλάδα δεν μου έχει ξανα προκαλέσει. Αλλά να μου πεις από κύκλο σε κύκλο αλλάζουν τα πράγματα. Ναι θα κάνω υπομονη(λέμε τώρα) και εύχομαι να χρειαστεί να κάνω τεστ και να μη δω πάλι νωρίτερα περίοδο..

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Γεια σου κοπέλα μου. Ναι ισχύει υπνηλία, ζαλάδα κλπ. Απλά παραξενεύτηκα γτ ζαλάδα δεν μου έχει ξανα προκαλέσει. Αλλά να μου πεις από κύκλο σε κύκλο αλλάζουν τα πράγματα. Ναι θα κάνω υπομονη(λέμε τώρα) και εύχομαι να χρειαστεί να κάνω τεστ και να μη δω πάλι νωρίτερα περίοδο..

Φιλάκια

Είναι πολύ παραπλανητικο! Εγώ έπαιρνα προγεστερονη μετα από εξωσωματικη και στην αρχή είχα στήθος τούμπανο, αναγούλες, ζαλάδες, κλπ. Και λίγο πριν την χοριακη είχαν όλα σταμτησει, ούτε πόνος στο στήθος, ούτε αναγούλες, αλλά η χοριακη ήταν μια χαρά θετική. Γ αυτό μέχρι τελευταία στιγμή, ότι συμπτωμα κ να νιώσεις, να μην χάσεις την ελπίδα σου! Καλη επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοβαρα

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Είναι πολύ παραπλανητικο! Εγώ έπαιρνα προγεστερονη μετα από εξωσωματικη και στην αρχή είχα στήθος τούμπανο, αναγούλες, ζαλάδες, κλπ. Και λίγο πριν την χοριακη είχαν όλα σταμτησει, ούτε πόνος στο στήθος, ούτε αναγούλες, αλλά η χοριακη ήταν μια χαρά θετική. Γ αυτό μέχρι τελευταία στιγμή, ότι συμπτωμα κ να νιώσεις, να μην χάσεις την ελπίδα σου! Καλη επιτυχία! 

Σοβαρά , ολα αυτα και μετα υποχωρησαν? Τελικα τιποτα δεν ειναι στανταρ.

Κι εμεις σκοπευουμε μετα απο την επεμβαση , να αφησουμε ενα διαστημα και μετα να κανουμε εξωσωματικη.

Κι εγω πονακια κατευθειαν εχω για αυτο λεω ειναι απο το utrogestan. Εγω να πω οτι παντα το στηθος ποναει αφορητα. Αυτο το μηνα οχι. Ισως εχει πριστει λιγο αλλα πονος οχι. Μονο στα πλαγια που και που ισως ενας τραβηγμα. Αλλα τιποτα ,μηδαμινο. Μακαρι! Προσπαθω να μη τα σκεφτομαι γιατι καθε μηνα τα αναλυω ολα και στο τελος θα τρελαθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου που μου απάντησες! Τι να πω πρώτη φορά μου φέρνει ζαλάδα. Αλλά το είχα ακούσει. Υπνηλία είχα και τις άλλες φορές που την έπαιρνα. Να σου πω την αληθεια πέρασα από φάση μεγάλης απογοήτευσης  και συνεχόμενης θλίψης αλλά είπα στον εαυτό μου πρέπει να σταθώ δυνατή και ψύχραιμη και θα γίνει. Δεν μπορεί. Τόσες κοπέλες δυσκολεύονται αλλα με οποιοδήποτε τρόπο έχει χρειαστεί τα έχουν καταφέρει. Γιατί να μην τα καταφέρω κι εγώ; Ότι κι αν γίνει εγώ πρέπει να μην χάνω την πίστη μου!

 

Έτσι ακριβώς! Θα τα καταφέρεις αν έχεις υπομονή και θέληση! Εγώ βέβαια υπομονή δεν είχα😁. Άρχισα να απελπιζομαι μέρα με την ημέρα. Να κλαίω! Τώρα θυμήθηκα μια φορά που γυρνούσαμε από Θεσσαλονίκη για μια εξέταση σε όλη την διαδρομή έκλαιγα. Έλεγα εμένα οι φίλες μου έπιασαν με τον αέρα εγώ γιατί όχι; Εκείνος ο γιατρός τότε μας είχε πει ότι σε τρεις μήνες θα μείνω έγκυος. Αλλά εγώ σημασία δεν έδωσα στα λόγια του. Και όμως βγήκε αληθινός κι εγώ τι κατάλαβα; Την πίστη σου όμως μην την χάνεις πότε....ούτε κι εγώ την έχασα. Δεν μπορώ να σου πω ότι είναι εύκολο να μην στεναχωριέσαι! Γι'αυτό είμαστε άνθρωποι! Απλά κάνε κάθε στεναχώρια σου λιθαράκι. Φτιάξε ένα μονοπάτι για να σε οδηγήσει στο στόχο σου και να είσαι απόλυτα σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις😉💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...