Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις On 5/10/2020 at 4:45 ΜΜ, ο/η Sotiria2004 είπε:

Καλά σοβαρά μιλάς; εσύ είσαι τέλεια... Την ημέρα ούτε εμένα κοιμάται κανένα τέταρτο και αυτό στην αγκαλιά μου, αν την αφήσω ξυπνάει... Και για να μην μάθει αγκαλιά δεν την κρατάω και δεν κοιμάται καν.. Φτου σας... 

Πόσο μοιάζουμε σαν περιπτώσεις.... Σε νιώθω!! 

Τώρα είδα που με ρωτούσε θα το εμβόλιο..ναι από αυτή την εβδομάδα μας είπε να μεριμνήσουμε τόσο οι γονείς όσο κι οι παππούδες κι όσοι έρχονται σε επαφή με το μωρό.

 

Κορίτσια, διαβάζω κάτι 7ωρα βραδινού ύπνου και ζηλεύω. Ακόμα στα τρίωρα/τετράωρα είμαστε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Πόσο μοιάζουμε σαν περιπτώσεις.... Σε νιώθω!! 

Τώρα είδα που με ρωτούσε θα το εμβόλιο..ναι από αυτή την εβδομάδα μας είπε να μεριμνήσουμε τόσο οι γονείς όσο κι οι παππούδες κι όσοι έρχονται σε επαφή με το μωρό.

 

Κορίτσια, διαβάζω κάτι 7ωρα βραδινού ύπνου και ζηλεύω. Ακόμα στα τρίωρα/τετράωρα είμαστε....

εγώ πάλι παλεύω να τον κάνω να κοιμηθεί την ημέρα.  πφφφφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,πως είστε;

Σήμερα κάναμε το δεύτερο εμβόλιοκαι ήμαστε μέσα στη γκρίνια γιατί ανέβασε πυρετό η μικρούλα,τώρα της έδωσα ντεπον κ σιγά σιγά την παίρνει ο ύπνος...αρχίσαμε να λέμε τις πρώτες μας λεξουλες " Αγκου" και " αου" ..αχ κάνει κάτι φωνουλες που λιώνω όταν την ακούω..επίσης έχουμε τρελή φαγούρα στα ούλα ολη μέρα το χεράκι είναι στο στοματακι της κ τρίβεται..έχουμε και αρκετή βελτίωση με τις φυσιοθεραπείες στο χεράκι μας!!

Αυτά τα νέα μας!! Καλό βράδυ να έχουμε κ πολλά φιλάκια στα μικρά πατουσακια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2020 at 9:01 ΠΜ, ο/η Klimentini είπε:

καλημέρα στην ομάδα :) 

έχει μιλήσει καμία κοπέλα για το πότε θα γίνει εισαγωγή στερεών τροφών; 

οι απόψεις γενικά διήστανται.. μερικοί παιδίατροι  λένε στιν 4ο μήνα, άλλοι στον 6ο.. 

Καλημέρα σήμερα θα πάμε στο γιατρό για το δεύτερο εμβόλιο... Πιστεύω θα μας πει για κρέμες... Από φρούτο κρέμα ξεκινάμε; 

Βασικά την πρώτη φορά που πήγα μαι μας είχε πει ότι θα ξεκινήσει φαγητό από όταν αρχίσει να στέκεται μόνη της στον ποπό της... Δεν έχει σημασία ποιον μήνα είναι αρκεί να μπορεί να κάτσει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Πόσο μοιάζουμε σαν περιπτώσεις.... Σε νιώθω!! 

Τώρα είδα που με ρωτούσε θα το εμβόλιο..ναι από αυτή την εβδομάδα μας είπε να μεριμνήσουμε τόσο οι γονείς όσο κι οι παππούδες κι όσοι έρχονται σε επαφή με το μωρό.

 

Κορίτσια, διαβάζω κάτι 7ωρα βραδινού ύπνου και ζηλεύω. Ακόμα στα τρίωρα/τετράωρα είμαστε....

Εμείς αποφασίσαμε πως δεν θα το κάνουμε... Απλά θα προσέχουμε παραπάνω... 

Όσο για τον ύπνο μπορώ να πω πως κάπως καλύτερα είμαστε τώρα... Πήγαμε και 5ωρο το βράδυ.. 🤪 Αλλά δίπλα μου και αυτό όλο κουνιέται και ανοίγει τα μάτια με βλέπει και ξανακοιμαται... Εγώ βέβαια δεν κοιμάμαι βλέπω ταινίες για να μην την κάνω τίποτα στον ύπνο... 

Κορίτσια από κιλα πως είστε; τα χάσατε; προσέξτε μην μου δημιουργήσετε ψυχολογικό γιατί είμαι 10 κιλά πάνω από πριν μείνω έγκυος... Και εδώ και ένα μήνα δεν χάνω καθόλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sotiria2004 είπε:

Εμείς αποφασίσαμε πως δεν θα το κάνουμε... Απλά θα προσέχουμε παραπάνω... 

Όσο για τον ύπνο μπορώ να πω πως κάπως καλύτερα είμαστε τώρα... Πήγαμε και 5ωρο το βράδυ.. 🤪 Αλλά δίπλα μου και αυτό όλο κουνιέται και ανοίγει τα μάτια με βλέπει και ξανακοιμαται... Εγώ βέβαια δεν κοιμάμαι βλέπω ταινίες για να μην την κάνω τίποτα στον ύπνο... 

Κορίτσια από κιλα πως είστε; τα χάσατε; προσέξτε μην μου δημιουργήσετε ψυχολογικό γιατί είμαι 10 κιλά πάνω από πριν μείνω έγκυος... Και εδώ και ένα μήνα δεν χάνω καθόλου 

Καλημερα!!! Και μενα τα κιλα εδω κολλημένα!!! Συν 10!!!! Απελπισία!!!  Που θα παει θα τα χάσουμε!!!!! Μωρακια ομορφα καναμε!!! 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ τα ίδια κορίτσια... Ενώ της εγκυμοσύνης τα έχασα μέσα στη βδομάδα από τη γέννα, έχω αυτά τα 10 τα παραπάνω από το γάμο και μετά και δε χάνω γραμμάριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Εμείς αποφασίσαμε πως δεν θα το κάνουμε... Απλά θα προσέχουμε παραπάνω... 

Όσο για τον ύπνο μπορώ να πω πως κάπως καλύτερα είμαστε τώρα... Πήγαμε και 5ωρο το βράδυ.. 🤪 Αλλά δίπλα μου και αυτό όλο κουνιέται και ανοίγει τα μάτια με βλέπει και ξανακοιμαται... Εγώ βέβαια δεν κοιμάμαι βλέπω ταινίες για να μην την κάνω τίποτα στον ύπνο... 

Κορίτσια από κιλα πως είστε; τα χάσατε; προσέξτε μην μου δημιουργήσετε ψυχολογικό γιατί είμαι 10 κιλά πάνω από πριν μείνω έγκυος... Και εδώ και ένα μήνα δεν χάνω καθόλου 

Καλησπέρα Σωτηρία μου..αχ σε καταλαβαίνω..κι εμένα μου έχουν μείνει 2 εδώ και πόσο καιρό και δε φεύγουν..και να σκεφτείς ότι ήδη πριν μείνω έγκυος ήθελα να χάσω 4-5...

Το εμβόλιο της γρίπης δεν θα το κάνετε;; Εμάς μας είπε η παιδίατρος να το κάνουμε..

5ωρα κοιμάται κι εμάς πολλές μέρες, έχει τύχει και παραπάνω, ευτυχώς με τον ύπνο είμαστε καλά, εκτός από κάποιες μέρες που μας δυσκολεύει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Καλημέρα σήμερα θα πάμε στο γιατρό για το δεύτερο εμβόλιο... Πιστεύω θα μας πει για κρέμες... Από φρούτο κρέμα ξεκινάμε; 

Βασικά την πρώτη φορά που πήγα μαι μας είχε πει ότι θα ξεκινήσει φαγητό από όταν αρχίσει να στέκεται μόνη της στον ποπό της... Δεν έχει σημασία ποιον μήνα είναι αρκεί να μπορεί να κάτσει... 

Καλημέρα Σωτηρία και κατευχήν το εμβόλιο! Εμάς τη δεύτερη δόση εδώ στη Δανία την κάνει όταν είναι 5 μηνών. Οπότε μου μένουν άλλοι 2 μήνες. 

Εδώ δίνουν γραμμή να ξεκινήσουν τα παιδιά από 6 μηνών και μετά αλλά εγώ δεν θηλάζω πια και σκέφτομαι από τον 5ο μήνα σιγά σιγά να ξεκινήσω. Άλλοι ξεκινάνε με φρούτα, άλλοι με λαχανικά και άλλοι με ρυζάλευρο. Η αλήθεια είναι ότι έχω μπερδευτεί.. Κι εδώ πάντως αυτό λένε, όταν το παιδί θα μπορεί να καθίσει μόνο του. Όμως αυτό μπορεί να έρθει και στον 7ο μήνα και δεν θέλω να περιμένω τόσο πολύ.

θα μου πεις τι σου είπε ο γιατρός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχει κανε καμια στο μωράκι της το εμβόλιο του πνευμονιοκοκου και να παρατητησε μειωμενη ορεξη για φαγητό;από το πρωί βλεπειτο μπιμπερο κσι κλαει...κοιμισμενη την ταιζω...εχω απελπιστει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Κορίτσια μου έχει κανε καμια στο μωράκι της το εμβόλιο του πνευμονιοκοκου και να παρατητησε μειωμενη ορεξη για φαγητό;από το πρωί βλεπειτο μπιμπερο κσι κλαει...κοιμισμενη την ταιζω...εχω απελπιστει

Κοίτα εμάς αν και μας είπαν ότι δεν κάνει γκρινια, μας έκανε ένα σαββατοκύριακο άστα να πάνε... Μου έτρωγε λιγότερο σε ορισμένα γεύματα, αλλά δεν όχι συνεχόμενα. Δλδ μπορεί σε ένα γεύμα να έτρωγε με το ζόρι 80-90, και σε άλλο 110-120.... Σήμερα έφαγε 150, αλλά στο προηγούμενο γεύμα είχε φάει 90. Έχει περάσει όμως μια βδομάδα σχεδόν, άρα δεν ξέρω κατά πόσο φταίει το εμβόλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα δε θέλει καθόλου μόνο όταν κοιμάται την ταιζω,τώρα μίλησα με τον παιδίατρο,μου είπε να την αφήσω νηστική μόνο αν ζητήσει αυτή να φάει,κ αν είναι και έτσι αύριο να κάνουμε μια καλλιέργεια ούρων αν και μου είπε ότι πιθανον να είναι και από το εμβόλιο...ούφ έχω σκάσει στο κλάμα..😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια εμείς κάναμε το εμβόλιο το δεύτερο.. Πολύ γκρίνια.. Παρά πολύ γκρίνια... Εκλεγε στον ύπνο της... 

Η γιατρός μας είπε να την βάζουμε μπρούμυτα συχνά για να δυναμώσει και να μπορεί να σταθεί όρθια για να αρχίσουμε το φαγητό έχει δυνατά πόδια αλλά η μέση της θέλει γυμναστική μας είπε κατά τα άλλα είμαστε 6280γρ και 63 εκ πάνω από την μέση στην καμπυλη... Όλα καλά.. 

Υπομονή σε όλες μας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα

Τι κάνετε;;;;

Αχ εσείς οι μανουλες που προηγειστε μπορείτε να βοηθήσετε;;;

Πόσο ξένο γαλα (οσες δίνατε μόνο ξένο) σας έτρωγαν τα μπεμπακια πανω στο κλείσιμο του πρωτου μήνα;;;;;; εννοώ περίπου ποσα ml τη φορά(πχ 60-100) ;;

Επίσης στον υπνο σας βγάζουν φωνουλες κ ενα κλάμα δευτερολέπτων;;;;Εμάς μια ώρα πριν ξυπνησει κοιμισμένος βγάζει κλάμα δευτερολέπτων κ φωνουλες... Η παιδιατρος λέει φυσιολογικό βέβαια... Αλλά κρατά μια ώρα βρε κορίτσια... Ξυπνάει στις 4 οχι για φαγητο και όλη η γκρίνια υπνου ξεκινά από τις 3,οποτε σε κάθε φωνουλα ή κλάμα δευτερολέπτων ξυπνάω 😭😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλημέρα

Τι κάνετε;;;;

Αχ εσείς οι μανουλες που προηγειστε μπορείτε να βοηθήσετε;;;

Πόσο ξένο γαλα (οσες δίνατε μόνο ξένο) σας έτρωγαν τα μπεμπακια πανω στο κλείσιμο του πρωτου μήνα;;;;;; εννοώ περίπου ποσα ml τη φορά(πχ 60-100) ;;

Επίσης στον υπνο σας βγάζουν φωνουλες κ ενα κλάμα δευτερολέπτων;;;;Εμάς μια ώρα πριν ξυπνησει κοιμισμένος βγάζει κλάμα δευτερολέπτων κ φωνουλες... Η παιδιατρος λέει φυσιολογικό βέβαια... Αλλά κρατά μια ώρα βρε κορίτσια... Ξυπνάει στις 4 οχι για φαγητο και όλη η γκρίνια υπνου ξεκινά από τις 3,οποτε σε κάθε φωνουλα ή κλάμα δευτερολέπτων ξυπνάω 😭😭😭😭

Γεια σου καινά σου ζήσει.. 

Εμένα η μικρούλα μου γεννήθηκε 2915 κσι έτρωγε τον πρώτο μήνα 90 με 100 πάντα θα πρέπει να περισσεύει γάλα στο μπιμπερό για να είσαι σίγουρη ότι χόρτασε... 

Το κλα μπορεί να είναι και από πονακια κολικων.. Να το πιάνουν το μωρό εκεί την ώρα κσι για αυτό να γκρινιάζει... Εμάς τουλάχιστον έτσι έκανε με τους κολικούς το απόγευμα τσιριζε από πόνους κσι την νύχτα εκλεγε λίγο στον ύπνο και μετά συνέχιζε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλημέρα

Τι κάνετε;;;;

Αχ εσείς οι μανουλες που προηγειστε μπορείτε να βοηθήσετε;;;

Πόσο ξένο γαλα (οσες δίνατε μόνο ξένο) σας έτρωγαν τα μπεμπακια πανω στο κλείσιμο του πρωτου μήνα;;;;;; εννοώ περίπου ποσα ml τη φορά(πχ 60-100) ;;

Επίσης στον υπνο σας βγάζουν φωνουλες κ ενα κλάμα δευτερολέπτων;;;;Εμάς μια ώρα πριν ξυπνησει κοιμισμένος βγάζει κλάμα δευτερολέπτων κ φωνουλες... Η παιδιατρος λέει φυσιολογικό βέβαια... Αλλά κρατά μια ώρα βρε κορίτσια... Ξυπνάει στις 4 οχι για φαγητο και όλη η γκρίνια υπνου ξεκινά από τις 3,οποτε σε κάθε φωνουλα ή κλάμα δευτερολέπτων ξυπνάω 😭😭😭😭

Καλησπέρα!!! Οι φωνουλες και η γκρινιτσα αυτη ειναι φυσιολογικες και εμενα ο μπεμπης το ιδιο εκανε!!!  Τωρα για το γαλα.... Ποσα κιλα ειναι το μωρακι σου? Τρωει και αναλογικά με το βαρος του! Και δεν ειναι δεδομενο καθε 3 ή 4 ωρες  οποτε πειναει πρέπει να τρωει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Γεια σου καινά σου ζήσει.. 

Εμένα η μικρούλα μου γεννήθηκε 2915 κσι έτρωγε τον πρώτο μήνα 90 με 100 πάντα θα πρέπει να περισσεύει γάλα στο μπιμπερό για να είσαι σίγουρη ότι χόρτασε... 

Το κλα μπορεί να είναι και από πονακια κολικων.. Να το πιάνουν το μωρό εκεί την ώρα κσι για αυτό να γκρινιάζει... Εμάς τουλάχιστον έτσι έκανε με τους κολικούς το απόγευμα τσιριζε από πόνους κσι την νύχτα εκλεγε λίγο στον ύπνο και μετά συνέχιζε 

Σε ευχαριστώ! Να σου ζήσει κ εσένα... Εμείς είχαμε περιεργη κατάσταση με θηλασμό... Είχα σταματήσει τέλος πάντων κ Ενώ την προηγ. Εβδομάδα έτρωγε μονο ξένο 100,90,65,80 έπεσε προχτες στο 50 και σε 65αρια και δυο 100αρια μόνο τη μέρα... Η παιδαιτρος λέει ότι αν Είναι πάνω από 600 δεν ανησυχεί... Απλά έπαιρνε 790 και 720 ml την προηγ εβδομάδα  και επεσε στα 630 χτες που τα μέτρησα τυχαία, γιατί μου έκανε κάτι γευματα μικρά τη Δευτέρα 40αρια με μικρές ώρες κ ανησυχησα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ampempa είπε:

Καλησπέρα!!! Οι φωνουλες και η γκρινιτσα αυτη ειναι φυσιολογικες και εμενα ο μπεμπης το ιδιο εκανε!!!  Τωρα για το γαλα.... Ποσα κιλα ειναι το μωρακι σου? Τρωει και αναλογικά με το βαρος του! Και δεν ειναι δεδομενο καθε 3 ή 4 ωρες  οποτε πειναει πρέπει να τρωει!! 

Ειναι 4.100 ... Έτρωγε κάθε 3,4 ώρες αλλά έκανε αυτή την εβδομάδα μάτι μικρά γευματα σε ποσοτητα κ πολυ συχνά κ ετσι αρχισα να μετρώ αυτή την εβδομάδα κ είδα ότι παιρνει λίγα ml σε σχέση με μια μέτρηση της προηγουμενης εβδομάδας.. Έτρωγε 100αρια κ τα κόβει αντί να τα αυξάνει... Τρώει ας πουμε ενα ή δυο 100αρια ενώ έτρωγε περισσότερα 100αρια ή 90αρια και τώρα το έριξε στο 65 70 κ ενα μόνο 110 πχ... Το παρακουσα τώρα σε τετράδιο για να δουμε... Και έλεγα αν είχατε εμπειρία παρομοια βρε κοροτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Σε ευχαριστώ! Να σου ζήσει κ εσένα... Εμείς είχαμε περιεργη κατάσταση με θηλασμό... Είχα σταματήσει τέλος πάντων κ Ενώ την προηγ. Εβδομάδα έτρωγε μονο ξένο 100,90,65,80 έπεσε προχτες στο 50 και σε 65αρια και δυο 100αρια μόνο τη μέρα... Η παιδαιτρος λέει ότι αν Είναι πάνω από 600 δεν ανησυχεί... Απλά έπαιρνε 790 και 720 ml την προηγ εβδομάδα  και επεσε στα 630 χτες που τα μέτρησα τυχαία, γιατί μου έκανε κάτι γευματα μικρά τη Δευτέρα 40αρια με μικρές ώρες κ ανησυχησα.... 

Φάση θα περνάει... 

Θα αλλάξει... Μέρα με την μέρα βλέπεις διάφορες.. Μήπως έκανε και το πρώτο εμβόλιο; συνήθως στο εμβόλιο μειώνουν το φαγητό; η μήπως του αλλαξες γάλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Ειναι 4.100 ... Έτρωγε κάθε 3,4 ώρες αλλά έκανε αυτή την εβδομάδα μάτι μικρά γευματα σε ποσοτητα κ πολυ συχνά κ ετσι αρχισα να μετρώ αυτή την εβδομάδα κ είδα ότι παιρνει λίγα ml σε σχέση με μια μέτρηση της προηγουμενης εβδομάδας.. Έτρωγε 100αρια κ τα κόβει αντί να τα αυξάνει... Τρώει ας πουμε ενα ή δυο 100αρια ενώ έτρωγε περισσότερα 100αρια ή 90αρια και τώρα το έριξε στο 65 70 κ ενα μόνο 110 πχ... Το παρακουσα τώρα σε τετράδιο για να δουμε... Και έλεγα αν είχατε εμπειρία παρομοια βρε κοροτσια

Μαλλον περναει αλμα!! Και εμενα μου εκανε κατι περιεργα 7 με 9 εβδομαδων! Του εδινα 3 x 90  συν θηλασμο και δεν ετρωγε πανω απο 40 στα δυο 90αρια!! Να. Μην ανυσηχεις συνεχεια θα συμβαινουν αυτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλημέρα

Τι κάνετε;;;;

Αχ εσείς οι μανουλες που προηγειστε μπορείτε να βοηθήσετε;;;

Πόσο ξένο γαλα (οσες δίνατε μόνο ξένο) σας έτρωγαν τα μπεμπακια πανω στο κλείσιμο του πρωτου μήνα;;;;;; εννοώ περίπου ποσα ml τη φορά(πχ 60-100) ;;

Επίσης στον υπνο σας βγάζουν φωνουλες κ ενα κλάμα δευτερολέπτων;;;;Εμάς μια ώρα πριν ξυπνησει κοιμισμένος βγάζει κλάμα δευτερολέπτων κ φωνουλες... Η παιδιατρος λέει φυσιολογικό βέβαια... Αλλά κρατά μια ώρα βρε κορίτσια... Ξυπνάει στις 4 οχι για φαγητο και όλη η γκρίνια υπνου ξεκινά από τις 3,οποτε σε κάθε φωνουλα ή κλάμα δευτερολέπτων ξυπνάω 😭😭😭😭

Καλημέρα κι από μένα! 

Ξένο γάλα στο κλείσιμο του πρώτου μήνα έπινε 70-85 μλ. 

όσο για τη γκρίνια, παίζει να πεινάει; είναι μικρούλι ακόμα οπότε μπορεί το οτιδήποτε να του φαίνεται περίεργο ή και τρομακτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xrita μην ανησυχείς. Εφόσον βάζει βάρος το παιδί και κατουράει τουλάχιστον 6 πάνες την ημέρα, αναπτύσσεται κανονικά. 
Κι εμένα έκανε σκαμπανεβάσματα. Αντί να τρώει 750 την ημέρα μου έτρωγε 550! 
Όμως δεν προλάβαινα το κάτουρο (και μιλάμε για βαριές πάνες λες κι ήταν 6 μηνών) και βάρος κανονικότατα έβαζε!!
Τώρα οι φωνούλες και το ψευτοκλάμα στον ύπνο κι η δική μου τα κάνει. 
Ακόμα και τώρα ξυπνάει νωρίτερα από ό,τι είναι να φάει και μιρλίζει. 
Ή χτυπιέται και κάνει φωνούλες με τα μάτια κλειστά. 
Χώνω πιπίλα και ξανακοιμάμαι. Και ξανά και ξανά έως ότου ηρεμήσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Η Αθηνά βρε παιδιά ξέρει κανείς τί έχει απογίνει;;;  Ο μπέμπης της;;;

Δεν ξέρω ρε συ και εγώ αναρωτιέμαι.. 

Όλο το μυαλό μου έχω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2020 at 8:43 ΠΜ, ο/η Klimentini είπε:

Καλημέρα κι από μένα! 

Ξένο γάλα στο κλείσιμο του πρώτου μήνα έπινε 70-85 μλ. 

όσο για τη γκρίνια, παίζει να πεινάει; είναι μικρούλι ακόμα οπότε μπορεί το οτιδήποτε να του φαίνεται περίεργο ή και τρομακτικό.

Α εντάξει... Οχι, δεν πεινουσε... Πάντως κορίτσια ανέβηκε λίγο στα ml  ευτυχώς... Σε ευχαριστωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...