Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

@Angelina85 Στον 9ο μήνα όντως ξεκινάει και η κολπική εξέταση για να δούνε τον τράχηλο αλλά και τυχόν διαστολή. 

Τον πόνο τον θυμάμαι και εγώ χειρότερο από την γέννα και έχω αντοχή στον πόνο. Πιθανόν επειδή δεν τον περίμενα να αισθανόμουν ετσι. Σε λίγες μέρες έχω ραντεβού με τον γιατρό και θα με εξετάσει κολπικά οπότε θα δω εάν όντως ισχύει η ψυχολογική προετοιμασία. 

 Μακάρι ο δικός σου να έχει όντως ελαφρύ χέρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επίσης έτυχε σε καμία κοπέλα ψευδοτοκετος? Νομίζω ό,τι το έζησα πριν λίγες μέρες (36+2) είχα συνεχόμενες συσπασεις με απόσταση 5-10 λεπτά μαζί με πόνους περιόδου για περίπου 2 ώρες. Ο πόνος δεν αυξήθηκε σε ένταση για να θορυβηθω και οι συσπασεις ήταν χρονικά ακανονιστες μεταξύ τους οπότε ξάπλωσα και κάποια στιγμή μου πέρασε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angel mommy επιβεβαίωσες όσα μου είπαν για την εξέταση οπότε νιώθω τυχερή που δυο φορές που εξετάστηκα δεν τον ένιωσα. Ελπίζω να είναι έτσι Κ την επόμενη φορά. Δυστυχώς δεν έχω καμία εμπειρία πάνω στο θέμα των συσπασεων κ του "ψευτοτοκετου" που αναφέρεις.  Σήμερα 38 εβδομαδων κ οι συσπάσεις είναι άγνωστες για εμένα. Εκτός από το παιδί μου που δε λέει να κατέβει μάλλον τεμπελιαζει κ η μήτρα μου. Τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη, εξετάσεις για χολοσταση έχεις κάνει;; Η κουμπάρα μου είχε και την "ξεσκονισε" ο γιατρός της...

 

Βρε κορίτσια, όσες γεννησατε, πώς πάτε με τα μωρά σας;;

Εμεις έχουμε εδώ και μια βδομάδα κολικους (κι ας ειναι νωρίς) κι αέρια και δυσκοιλιότητα και κλαιμε και ξενυχτάμε όλη μέρα κι όλη νύχτα.... 

Η μητέρα μου θα φύγει μεθαύριο γιατί έχει ραντεβού σε γιατρούς κλπ στην Αθήνα και με έχει πιάσει αγχος σε βαθμό που πονάει το στομάχι μου και πανικοβάλλομαι.

Κυρίως γιατί όταν την πιάνει το κλάμα της δεν ηρεμεί με ΤΙΠΟΤΑ, ίσως μόνο να την έχω αγκαλιά στο στέρνο μου....και εγώ είμαι άυπνη και εκεί που την κρατάω αγκαλιά να ηρεμήσει νυστάζω και με παίρνει ο ύπνος...

Ειλικρινά, ντρέπομαι που ενώ τα καταφέρνω σε όλα στη ζωή μου, νιώθω τόσο ανήμπορη με το μικρό πλάσματακι... Κάθε φορά που την ταιζω σκέφτομαι πόση γκρίνια και πόσο κλάμα θα ακολουθήσει μέχρι να ξανακοιμηθεί. 

Έχουμε.καταντησει τα 3ωρα ανάμεσα στα γεύματα να τα περνάμε 10' φαι/αλλαγμα, 1 ώρα και 20' γκρίνια και φωνή και μισή ώρα ύπνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Εύη, εξετάσεις για χολοσταση έχεις κάνει;; Η κουμπάρα μου είχε και την "ξεσκονισε" ο γιατρός της...

 

Βρε κορίτσια, όσες γεννησατε, πώς πάτε με τα μωρά σας;;

Εμεις έχουμε εδώ και μια βδομάδα κολικους (κι ας ειναι νωρίς) κι αέρια και δυσκοιλιότητα και κλαιμε και ξενυχτάμε όλη μέρα κι όλη νύχτα.... 

Η μητέρα μου θα φύγει μεθαύριο γιατί έχει ραντεβού σε γιατρούς κλπ στην Αθήνα και με έχει πιάσει αγχος σε βαθμό που πονάει το στομάχι μου και πανικοβάλλομαι.

Κυρίως γιατί όταν την πιάνει το κλάμα της δεν ηρεμεί με ΤΙΠΟΤΑ, ίσως μόνο να την έχω αγκαλιά στο στέρνο μου....και εγώ είμαι άυπνη και εκεί που την κρατάω αγκαλιά να ηρεμήσει νυστάζω και με παίρνει ο ύπνος...

Ειλικρινά, ντρέπομαι που ενώ τα καταφέρνω σε όλα στη ζωή μου, νιώθω τόσο ανήμπορη με το μικρό πλάσματακι... Κάθε φορά που την ταιζω σκέφτομαι πόση γκρίνια και πόσο κλάμα θα ακολουθήσει μέχρι να ξανακοιμηθεί. 

Έχουμε.καταντησει τα 3ωρα ανάμεσα στα γεύματα να τα περνάμε 10' φαι/αλλαγμα, 1 ώρα και 20' γκρίνια και φωνή και μισή ώρα ύπνο....

Γεια σου κοπέλα μου, 

Αντιμετωπίζω κι εγώ δυσκοιλιοτηταμε το μωράκι..  ίσως επειδή του δίνω ξένο και ελάχιστο μητρικό. Σήμερα ήταν η Τετάρτη μέρα χωρίς αφόδευση και τον πήγαμε στον γιατρό. του έκαναν ένα μικρό κλύσμα και του έδωσαν αγωγη για τη δυσκοιλιότητα.. 

νιώθω κι εγώ ανυμπορη.. ο μικρός να μην μπορεί να ηρεμήσει γιατί απλά σφίγγεται και δεν πάει να τα κάνει. :( 

Να σε ρωτήσω, πήγατε γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α δλδ εμείς με μιάμιση μέρα ανάμεσα  στις κενώσεις είμαστε καλά...

Κι εγώ πάντως το μητρικό όσο κι αν θέλω να το δίνω, λιγόστεψε γιατί δεν κάνω αντλήσεις κι έχω πολύ άγχος και  έτσι τρώμε 99% ξένο... Αλλάξαμε ήδη γάλα μια φορά, αύριο θα μας δει δεύτερη παιδίατρος να δούμε πως θα πορευτούμε.

Η πρώτη που πήγα εδώ ειναι καλή, έμπειρη, αλλά της παλιάς σχολής. Λίγα λόγια, τα βασικά για το παιδί.

Αύριο θα μας δει μια πιο νέα σε διπλανή πόλη (κάτι το οποίο ήθελα να αποφύγω), η οποία ασχολείται πολύ με το θέμα "γάλα", θηλασμός κλπ και την έχει γιατρό μια φίλη μου. 

Για να δούμε...

Ειλικρινά, δε θέλω να σκεφτώ ότι οι κολικοί θα μας τραβήξουν ως τον 4ο μήνα που λένε ούτε οτι θα αρχίσουμε τη μια αλλαγή γάλακτος μετά την άλλη.... Μια εβδομάδα τώρα έχω απελπιστει. 

Τώρα που μιλάμε την τάισα κι εχω 45' που την παλεύω να κοιμηθεί... Εκεί που νανουριζεται, εκεί κλαίει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Α δλδ εμείς με μιάμιση μέρα ανάμεσα  στις κενώσεις είμαστε καλά...

Κι εγώ πάντως το μητρικό όσο κι αν θέλω να το δίνω, λιγόστεψε γιατί δεν κάνω αντλήσεις κι έχω πολύ άγχος και  έτσι τρώμε 99% ξένο... Αλλάξαμε ήδη γάλα μια φορά, αύριο θα μας δει δεύτερη παιδίατρος να δούμε πως θα πορευτούμε.

Η πρώτη που πήγα εδώ ειναι καλή, έμπειρη, αλλά της παλιάς σχολής. Λίγα λόγια, τα βασικά για το παιδί.

Αύριο θα μας δει μια πιο νέα σε διπλανή πόλη (κάτι το οποίο ήθελα να αποφύγω), η οποία ασχολείται πολύ με το θέμα "γάλα", θηλασμός κλπ και την έχει γιατρό μια φίλη μου. 

Για να δούμε...

Ειλικρινά, δε θέλω να σκεφτώ ότι οι κολικοί θα μας τραβήξουν ως τον 4ο μήνα που λένε ούτε οτι θα αρχίσουμε τη μια αλλαγή γάλακτος μετά την άλλη.... Μια εβδομάδα τώρα έχω απελπιστει. 

Τώρα που μιλάμε την τάισα κι εχω 45' που την παλεύω να κοιμηθεί... Εκεί που νανουριζεται, εκεί κλαίει...

τι γάλα δίνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

τι γάλα δίνεις;

Ξεκινήσαμε με το frisolac 1, βγαίνοντας από το μαιευτήριο, αλλά τώρα δίνω το ΝΑΝ sensitive και σταγόνες προβιοτικα biogaia protectis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Ξεκινήσαμε με το frisolac 1, βγαίνοντας από το μαιευτήριο, αλλά τώρα δίνω το ΝΑΝ sensitive και σταγόνες προβιοτικα biogaia protectis

κι εγώ NAN sensilac. οι σταγόνες γιατι; βοηθανε καπου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

κι εγώ NAN sensilac. οι σταγόνες γιατι; βοηθανε καπου;

Ως προβιοτικα, βοηθούν στην καλή λειτουργία του εντέρου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Εύη, εξετάσεις για χολοσταση έχεις κάνει;; Η κουμπάρα μου είχε και την "ξεσκονισε" ο γιατρός της...

 

Βρε κορίτσια, όσες γεννησατε, πώς πάτε με τα μωρά σας;;

Εμεις έχουμε εδώ και μια βδομάδα κολικους (κι ας ειναι νωρίς) κι αέρια και δυσκοιλιότητα και κλαιμε και ξενυχτάμε όλη μέρα κι όλη νύχτα.... 

Η μητέρα μου θα φύγει μεθαύριο γιατί έχει ραντεβού σε γιατρούς κλπ στην Αθήνα και με έχει πιάσει αγχος σε βαθμό που πονάει το στομάχι μου και πανικοβάλλομαι.

Κυρίως γιατί όταν την πιάνει το κλάμα της δεν ηρεμεί με ΤΙΠΟΤΑ, ίσως μόνο να την έχω αγκαλιά στο στέρνο μου....και εγώ είμαι άυπνη και εκεί που την κρατάω αγκαλιά να ηρεμήσει νυστάζω και με παίρνει ο ύπνος...

Ειλικρινά, ντρέπομαι που ενώ τα καταφέρνω σε όλα στη ζωή μου, νιώθω τόσο ανήμπορη με το μικρό πλάσματακι... Κάθε φορά που την ταιζω σκέφτομαι πόση γκρίνια και πόσο κλάμα θα ακολουθήσει μέχρι να ξανακοιμηθεί. 

Έχουμε.καταντησει τα 3ωρα ανάμεσα στα γεύματα να τα περνάμε 10' φαι/αλλαγμα, 1 ώρα και 20' γκρίνια και φωνή και μισή ώρα ύπνο....

Κάνω κάθε μήνα αίμα και οι τιμές για το ήπαρ είναι Μια χαρά πάντα . Τελευταία έκανα 9 του μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ έκανα φλεγμονή στο στήθος είχα πυρετό 2 μέρες με το λιγότερο 38 και η μπέμπα δεν ετρ γε με τίποτα (λογικό) πήρα χάπια για από θηλασμο και αντιβίωση και τώρα μπορώ να πω πως κοιμάται πιο καλά και έχουμε πιο λίγη γκρίνια αλλά και εμένα με φριζολακ 1 από εχθές το απόγευμα έχει να κάνει κακά και επίσης έγιναν και σκληρά από ότι ήταν πριν θα πάρω πιο μετά την γιατρό να δούμε τι θα κάνουμε... 

Αλλά για να σας παρηγόρησω και εγώ χάλια πέρασα αυτές τις μέρες με πυρετό γκρίνια και με πείραξε και η αντιβιωση... Κλάμα η κατάσταση.. 

Υπομονή και δύναμη σε όλες...

Πόσα μωράκια περιμένουμε ακόμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/7/2020 at 9:46 ΠΜ, ο/η Ampempa είπε:

Κοριτσια μου γεννησαμε!!! 3900 ο μπεμπης!!! Τυλιγμενος στο λαιμο 2.φορες και στο ποδαρακι με το λωρο!!!! Καισαρικη και δεν εβγαινε με τιποτα!!! Γατζωμενο μεσα!!! Ειναι ενας κουκλος!! Επιασε στηθος!! Κοιματε τωρα!!! Αλλα ποναω... Πεθαινω

Να σου ζήσει ο μπεμπάκος, γερος και καλότυχος να είναι πάντα! Καλή και γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι, να χαρείς μπρατσάκια και μπουτάκια!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κορίτσια μου εγώ έκανα φλεγμονή στο στήθος είχα πυρετό 2 μέρες με το λιγότερο 38 και η μπέμπα δεν ετρ γε με τίποτα (λογικό) πήρα χάπια για από θηλασμο και αντιβίωση και τώρα μπορώ να πω πως κοιμάται πιο καλά και έχουμε πιο λίγη γκρίνια αλλά και εμένα με φριζολακ 1 από εχθές το απόγευμα έχει να κάνει κακά και επίσης έγιναν και σκληρά από ότι ήταν πριν θα πάρω πιο μετά την γιατρό να δούμε τι θα κάνουμε... 

Αλλά για να σας παρηγόρησω και εγώ χάλια πέρασα αυτές τις μέρες με πυρετό γκρίνια και με πείραξε και η αντιβιωση... Κλάμα η κατάσταση.. 

Υπομονή και δύναμη σε όλες...

Πόσα μωράκια περιμένουμε ακόμα; 

Έχω ανησυχήσει πολύ κι εγώ με το θέμα τις δυσκοιλιότητας.. τι γίνεται ρε παιδιά; Σωτηρία ο γιατρός τι σου είπε; Περαστικά σου εύχομαι και γρήγορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/7/2020 at 8:20 ΠΜ, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κορίτσια μου εγώ έκανα φλεγμονή στο στήθος είχα πυρετό 2 μέρες με το λιγότερο 38 και η μπέμπα δεν ετρ γε με τίποτα (λογικό) πήρα χάπια για από θηλασμο και αντιβίωση και τώρα μπορώ να πω πως κοιμάται πιο καλά και έχουμε πιο λίγη γκρίνια αλλά και εμένα με φριζολακ 1 από εχθές το απόγευμα έχει να κάνει κακά και επίσης έγιναν και σκληρά από ότι ήταν πριν θα πάρω πιο μετά την γιατρό να δούμε τι θα κάνουμε... 

Αλλά για να σας παρηγόρησω και εγώ χάλια πέρασα αυτές τις μέρες με πυρετό γκρίνια και με πείραξε και η αντιβιωση... Κλάμα η κατάσταση.. 

Υπομονή και δύναμη σε όλες...

Πόσα μωράκια περιμένουμε ακόμα; 

Ταλαιπωρία ρε κοπέλα μου, και νόμιζα ο θηλασμός πήγαινε καλά στη δική σου περίπτωση. Σου εξήγησαν πως προκλήθηκε η φλεγμονή;

Πολύ δύσκολος ο δρόμος μέχρι την καθιέρωση θηλασμού, δυστυχώς 🙁 Υπομονή εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που έχουν γεννήσει ήδη και ταλαιπωρούνται. Να χαίρεστε τα μωράκια σας! Κι αν κάποια πράγματα δεν δουλέψουν, δεν πειράζει, αγάπη πάνω απ'όλα και τα άλλα βρίσκονται στην πορεία, ευτυχώς εναλλακτικές υπάρχουν.

Εγώ τώρα μπαίνω στην 36 εβδομάδα, αν δεν υπάρξει προώρος τοκετός θα με πάνε με πρόκληση γύρω στις 20 Αυγούστου, έχω λοιπόν ακόμα κάποιες εβδομάδες.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μενα κορίτσια. Υπομονή και καλή δυναμη σε όλες να ευχηθώ. Οι ανησυχίες μας και οι προβληματισμοι δυστυχώς δεν τελειώνουν με τον τοκετο αλλά μας συντροφεύουν σε όλο το ταξίδι της μητρότητας. Εγώ θα μπω την επόμενη εβδομαδα στις 39 εβδομαδες είτε για προκληση είτε για καισαρική. Το μώρο και ο τραχηλος μου είναι τόσο ψηλά που πιθανότατα να αποτυχει η πρόκληση οπότε θα συζητησουμε λιγες ημερες πριν με τον γιατρό μηπως πάμε κατευθειαν για καισαρική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Klimentini είπε:

Έχω ανησυχήσει πολύ κι εγώ με το θέμα τις δυσκοιλιότητας.. τι γίνεται ρε παιδιά; Σωτηρία ο γιατρός τι σου είπε; Περαστικά σου εύχομαι και γρήγορα!!

Η παιδίατρος μου είπε πως από εχθές το απόγευμα δεν είναι πολύ(τώρα ήπιε πρώτη φορά ξένο) και πως θα μιλήσουμε την Κυριακή που θα είναι η τρίτη μέρα να δούμε τι θα κανουμε.. Μέχρι 3 μέρες στην αλλαγή γάλακτος μπορούμε να περιμένουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

Ταλαιπωρία ρε κοπέλα μου, και νόμιζα ο θηλασμός πήγαινε καλά στη δική σου περίπτωση. Σου εξήγησαν πως προκλήθηκε η φλεγμονή;

Πολύ δύσκολος ο δρόμος μέχρι την καθιέρωση τοκετού, δυστυχώς 🙁 Υπομονή εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που έχουν γεννήσει ήδη και ταλαιπωρούνται. Να χαίρεστε τα μωράκια σας! Κι αν κάποια πράγματα δεν δουλέψουν, δεν πειράζει, αγάπη πάνω απ'όλα και τα άλλα βρίσκονται στην πορεία, ευτυχώς εναλλακτικές υπάρχουν.

Εγώ τώρα μπαίνω στην 36 εβδομάδα, αν δεν υπάρξει προώρος τοκετός θα με πάνε με πρόκληση γύρω στις 20 Αυγούστου, έχω λοιπόν ακόμα κάποιες εβδομάδες.  

Αντε να το χαρείς όσο προλαβαίνεις να πας για μπανακια, να κοιμηθείς όσο μπορείς... Μου τα λέγανε και γκρίνιαζα ότι δεν μπορούσα να κοιμηθώ με την κοιλιά 😂

Πολύ καλά πήγαινα... Και έχω πολύ γάλα μόλυνση έπαθα από κάτι που δεν ξέρουμε από τι...

Εγώ λέω ότι μάλλον το έπαθα από την ψευδοθηλη..οτι και να είναι καλά που το έπαθα εγώ και όχι η μπεμπα

Πολύ δύσκολο πράγμα ο πόνος στο στήθος.. Να προσεχετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πώς είστε; Εγώ έχω ρίξει το περπάτημα της ζωης μου αυτές τις ημέρες μήπως κατέβει η μικρή μου αλλά δεν το βλέπω. Μάλλον παραμένει πολύ ψηλά καθώς νιώθω απίστευτη πίεση ψηλά στο στομάχι.  Ούτε νερό μου είναι ανεκτό, δυσφορω. Αύριο θα πάω για καρδιοτοκογραφο. Πόση ώρα κράτησε περίπου η εξέταση; Χρειάστηκε κάποια προετοιμασία από μέρους σας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Angelina85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πώς είστε; Εγώ έχω ρίξει το περπάτημα της ζωης μου αυτές τις ημέρες μήπως κατέβει η μικρή μου αλλά δεν το βλέπω. Μάλλον παραμένει πολύ ψηλά καθώς νιώθω απίστευτη πίεση ψηλά στο στομάχι.  Ούτε νερό μου είναι ανεκτό, δυσφορω. Αύριο θα πάω για καρδιοτοκογραφο. Πόση ώρα κράτησε περίπου η εξέταση; Χρειάστηκε κάποια προετοιμασία από μέρους σας ; 

Καλησπέρα, ο χρόνος έχει να κάνει με το πόσα  χτυπήματα θα μετρήσει ο τοκογραφος... Εγώ την δεύτερη φορά που κατάλαβα πως γίνετε γιατί δεν ήξερα ήπια μια κρύα σοκολάτα και έκανε κολοτουμπες ούτε 20 λεπτά δεν με πήρε... 

Με το καλό το νινί σου... 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Καλησπέρα, ο χρόνος έχει να κάνει με το πόσα  χτυπήματα θα μετρήσει ο τοκογραφος... Εγώ την δεύτερη φορά που κατάλαβα πως γίνετε γιατί δεν ήξερα ήπια μια κρύα σοκολάτα και έκανε κολοτουμπες ούτε 20 λεπτά δεν με πήρε... 

Με το καλό το νινί σου... 💗

Σε ευχαριστώ @Sotiria2004 ! Aρα να επιλέξω να φάω ή να πιω κατι που αποδεδειγμένα κανει πιο ζωηρό το μωρό μου. Εσύ, πως είσαι; Αναρρωσες οσον αφορά τη φλεγμονή στο στηθος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angelina85 είπε:

Σε ευχαριστώ @Sotiria2004 ! Aρα να επιλέξω να φάω ή να πιω κατι που αποδεδειγμένα κανει πιο ζωηρό το μωρό μου. Εσύ, πως είσαι; Αναρρωσες οσον αφορά τη φλεγμονή στο στηθος; 

Ναι να φας κάτι ή να πιεις.. Εμένα την πρώτη φορά μου έδωσαν καραμέλες και χυμό για να ξυπνήσει κσι να κουνηθεί... Οπότε σν το έκανα από την αρχή θα τελείωνα μια ώρα νωρίτερα.. 

Εγω ειμσι πολύ καλα τώρα σλλα έχασα τον θηλασμο... Και φυσικά είμαι στεναχωρεμενη.. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Klimentini είπε:

κορίτσια πως τα πάτε με τη δυσκοιλιότητα; εμάς χθες έκανε αλλά σήμερα όχι... :( 

Εμενα έστρωσε αλλά παιδιά κάνει το βράδυ ενα δυωρο με πολύ κλάμα... Εδώ και 3 μέρες... Πονακια λες να είναι σήμερα είμαστε 23 ημερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...