Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karmeliet είπε:

@Klimentini Πώς είσαι κοπέλα μου; Πήγες χτες στο νοσοκομείο; Όλα καλά με τις εξετάσεις σου;

@μικρομουπονυ Ξαναμίλησες με τον γιατρό σου; Ζήτησες πιο συχνούς ελέγχους; Τι σου είπε;

@Sotiria2004 Δεν ξέρω αν λόγω καλοκαιριού στην Ελλάδα δε χρειάζεται, αλλά γενικά καλό είναι να έχεις και κάτι για το κεφαλάκι του, για τον ίδιο λόγο που χρειάζονται και καλτσούλες. Πότε μπαίνεις νοσοκομείο; 

 

Καλησπέρα κι από μένα!! Πήγα για επαναλληπτικές εξετάσεις τη Δευτέρα + καρδιοτοκογράφο ξανά και οι τιμές μου είναι οκ. Μόνο τα θρομβοκύτταρα είναι ελαφρώς πεσμένα και οι γιατροί τώρα με παρακολουθούν στενά. Εάν πέσουν απότομα, υπάρχει κίνδυνος για προεκλαμψία. Η πίεση μου κι αυτή λίγο παραπάνω από τα όρια (141/93 σε 4 μετρήσεις μέσος όρος) και μου είπαν ότι θα παρακολουθούμαι και ότι δεν θέλουν να με αφήσουν να έχω πίεση και πιθανόν να αποφασίσουμε πρόκληση.. 

Σε ευχαριστώ πολύ που ρώτησες! Προσπαθώ να είμαι ήρεμη και να μην σκέφτομαι αρνητικά. Νιώθω πως είμαι σε καλά χέρια και ο,τι και να συμβεί θα το προλάβουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Sotiria2004 προσπαθώ να σου ανεβάσω εικόνες και μου λέει απέτυχε. 
Τα ζιπουνάκια είναι τα φανελάκια (λευκά συνήθως) με τις σούστες που βάζουμε μέσα από τα ρούχα. 
Τα φορμάκια είναι αυτά τα χαριτωμένα σε χρώμα, με σχέδια, άλλες φορές με σούστες παρτό στα μπούτια, άλλες ως το γόνατο κι άλλες κλειστό μέχρι κάτω, που του φοράμε στο σπίτι, στη βόλτα κλπ. 
Φαντάσου πώς εμείς φοράμε φανέλα και μπλούζα, έτσι κι αυτά, φοράνε ζιπουνάκι και φορμάκι. Τώρα βέβαια που γεννάμε εμείς, μάλλον μόνο με το ζιπουνάκι θα τα έχουμε στο σπίτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karmeliet είπε:

Τα νεογέννητα ακόμα δεν μπορούν να ρυθμίσουν τη θερμοκρασία του σώματός τους, γι'αυτό και χρειάζονται παραπάνω ρούχα απ ό,τι θα τους έβαζες κανονικά.  Αν έχει καύσωνα, λογικά με ένα σεντονάκι θα είσαι εντάξει. Αλλά αν τύχει να έχει άστατο καιρό όταν γεννήσεις, ίσως η πικέ κουβερτούλα να μην είναι υπερβολή. Οπότε θα σου πρότεινα να έχεις και τα 2 μαζί για κάθε ενδεχόμενο, κι ανάλογα με τον καιρό αποφασίζεις-ή ρωτάς την μαία πριν βγείτε τι σου προτείνει να χρησιμοποιήσεις. 

Συμφωνώ κι εγώ που γεννάω τέλη Αυγούστου έτσι σκέφτηκα να το κάνω..να πάρω πχ ένα φορμάκι κοντομάνικο κ ένα με μακρύ μανίκι (λεπτά κ τα δύο) κ ανάλογα τον καιρό να του φορέσω ό,τι πρέπει..στο Ρέα στο χαρτί για τη βαλίτσα εμάς γράφει σεντονάκι ή κουβερτούλα..μπορεί για αυτή την εποχή να είναι καλύτερα σεντονάκι, αλλά καλύτερα να πάρει κ τα δύο κ να ρωτήσει τη μαία εκείνη τη στιγμή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι έκανα κι εγώ. Για το πρώτο 24ωρο έχω με μακρύ μανίκι και κλειστά ποδαράκια και πήρα και σεντόνια και πικέ κουβερτούλα, ώστε να είμαι καλυμμένη ό,τι καιρό κι αν κάνει, ό,τι κι αν ζητήσουν στο μαιευτήριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Έτσι έκανα κι εγώ. Για το πρώτο 24ωρο έχω με μακρύ μανίκι και κλειστά ποδαράκια και πήρα και σεντόνια και πικέ κουβερτούλα, ώστε να είμαι καλυμμένη ό,τι καιρό κι αν κάνει, ό,τι κι αν ζητήσουν στο μαιευτήριο. 

Έτσι κι εγώ...Ευτυχώς που δε θελουν πολλά πράγματα κ έχουμε μόνο τα ρουχαλάκια εξόδου να σκεφτούμε...έχεις φτιάξει ήδη τη βαλίτσα εσύ δηλαδή; Πότε είναι να γεννήσεις με το καλό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess28 είπε:

Έτσι κι εγώ...Ευτυχώς που δε θελουν πολλά πράγματα κ έχουμε μόνο τα ρουχαλάκια εξόδου να σκεφτούμε...έχεις φτιάξει ήδη τη βαλίτσα εσύ δηλαδή; Πότε είναι να γεννήσεις με το καλό;

Εμάς εδώ θέλουν περισσότερα, πχ πετσέτες, σεντόνια, ζιπουνακια κλπ. Τα έχω φτιάξει από καιρό και τα έχω στο αυτοκίνητο του συζύγου. Ελπίζω να μην έχουν βρωμισει μόνο...

Έχω τελική ημερομηνία 17/07, αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε θα έρθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

@Sotiria2004 προσπαθώ να σου ανεβάσω εικόνες και μου λέει απέτυχε. 
Τα ζιπουνάκια είναι τα φανελάκια (λευκά συνήθως) με τις σούστες που βάζουμε μέσα από τα ρούχα. 
Τα φορμάκια είναι αυτά τα χαριτωμένα σε χρώμα, με σχέδια, άλλες φορές με σούστες παρτό στα μπούτια, άλλες ως το γόνατο κι άλλες κλειστό μέχρι κάτω, που του φοράμε στο σπίτι, στη βόλτα κλπ. 
Φαντάσου πώς εμείς φοράμε φανέλα και μπλούζα, έτσι κι αυτά, φοράνε ζιπουνάκι και φορμάκι. Τώρα βέβαια που γεννάμε εμείς, μάλλον μόνο με το ζιπουνάκι θα τα έχουμε στο σπίτι...

Κατάλαβα αλλά μάλλον εγώ φορμακια δεν έχω αγοράσει κανένα μόνο ζιπουνακια πήρα... Τώρα το απόγευμα θα πάω να πάρω κάτι... 

Ότι έχω είναι με μανικακι κοντό η χωρις μανίκι με κουμπάκια από κάτω και πήρα και παντελόνακια και 3 φορμακια μακρυά...

Παντως στο σπίτι έχω σκοπό να της φοράω κοντομάνικα με κουμπάκια από κάτω.. Και στην βόλτα το ίδιο... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Εμάς εδώ θέλουν περισσότερα, πχ πετσέτες, σεντόνια, ζιπουνακια κλπ. Τα έχω φτιάξει από καιρό και τα έχω στο αυτοκίνητο του συζύγου. Ελπίζω να μην έχουν βρωμισει μόνο...

Έχω τελική ημερομηνία 17/07, αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε θα έρθει...

Ναι είσαι στις τελευταίες εβδομάδες οπότε ποτέ δε ξέρεις πότε θα έρθει!

Ξέρω ότι σε μερικά μαιευτήρια πρέπει να τα πάρεις όλα για το μωρό, γι’αυτό λέω ευτυχώς που δε χρειάζεται σε μας, γιατί θέλει πολλά πράγματα αλλιώς! Πού θα γεννήσεις; Πάτρα κάπου αν θυμάμαι καλά;

Κι εγώ γι’αυτό το λόγο σκέφτομαι να τα βάλω στη βαλίτσα γύρω στη 36η εβδομάδα, για να μην τα έχω από πολύ νωρίς και σκονιστούν..το πολύ πολύ σκέφτομαι να τα πλύνω νωρίτερα κ να τα έχω έτοιμα σε ένα ντουλάπι..και όταν μπω στο μήνα μου να τα βάλω στη βαλίτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η evi1996 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι 34+3 και νιώθω το μωρό να έχει κατέβει και η κοιλιά μου σα να έπεσε . Δεν είναι λίγο νωρίς ;;

Μήπως γύρισε το μωράκι σου και έχεις αυτή την αίσθηση; είχα και εγώ αυτή την αίσθηση ένα διάστημα αλλά μετά μια χαρά ξαναφουσκωσα... Χαχαχσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Μήπως γύρισε το μωράκι σου και έχεις αυτή την αίσθηση; είχα και εγώ αυτή την αίσθηση ένα διάστημα αλλά μετά μια χαρά ξαναφουσκωσα... Χαχαχσ

Αα κατάλαβα! Εμένα όμως είναι ήδη γυρισμένο 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ναι είσαι στις τελευταίες εβδομάδες οπότε ποτέ δε ξέρεις πότε θα έρθει!

Ξέρω ότι σε μερικά μαιευτήρια πρέπει να τα πάρεις όλα για το μωρό, γι’αυτό λέω ευτυχώς που δε χρειάζεται σε μας, γιατί θέλει πολλά πράγματα αλλιώς! Πού θα γεννήσεις; Πάτρα κάπου αν θυμάμαι καλά;

Κι εγώ γι’αυτό το λόγο σκέφτομαι να τα βάλω στη βαλίτσα γύρω στη 36η εβδομάδα, για να μην τα έχω από πολύ νωρίς και σκονιστούν..το πολύ πολύ σκέφτομαι να τα πλύνω νωρίτερα κ να τα έχω έτοιμα σε ένα ντουλάπι..και όταν μπω στο μήνα μου να τα βάλω στη βαλίτσα

Κι εγώ κάπως έτσι το σκέφτομαι. ΠΗΤ έχω για 28/08, αν και μου είπαν πως δε θα με αφήσουν να πάρω όλον τον μήνα, θα με πάνε με πρόκληση στις 39 εβδομάδες. Σιγά σιγά λέω να ξεκινήσω με πλύσιμο/σιδέρωμα, και με το που μπω στον 9ο να φτιάξω το βαλιτσάκι, να μη τρέχω αν προκύψει φυσιολογικός τοκετός νωρίτερα από την 39η εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Κι εγώ κάπως έτσι το σκέφτομαι. ΠΗΤ έχω για 28/08, αν και μου είπαν πως δε θα με αφήσουν να πάρω όλον τον μήνα, θα με πάνε με πρόκληση στις 39 εβδομάδες. Σιγά σιγά λέω να ξεκινήσω με πλύσιμο/σιδέρωμα, και με το που μπω στον 9ο να φτιάξω το βαλιτσάκι, να μη τρέχω αν προκύψει φυσιολογικός τοκετός νωρίτερα από την 39η εβδομάδα.

Κι εγώ το ίδιο! Κάπως έτσι σκέφτομαι να το κάνω! Γιατί δε θέλουν να σε αφήσουν να πάρεις όλο το μήνα; Έχεις κάποιο θέμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κι εγώ το ίδιο! Κάπως έτσι σκέφτομαι να το κάνω! Γιατί δε θέλουν να σε αφήσουν να πάρεις όλο το μήνα; Έχεις κάποιο θέμα;

Προς το παρόν ευτυχώς όχι, πίεση κανονική προς χαμηλή, δεν έχω ζάχαρο, αν κι έχω ακόμα αρκετές εβδομάδες μπροστά μου, ελπίζω να μην παρουσιαστούν προβλήματα στη συνέχεια. Απλά λόγω ηλικίας (40), θεωρείται αυτόματα με υψηλό ρίσκο η εγκυμοσύνη μου και δε θέλουν να ρισκάρουν επιπλοκές ( όχι ότι με πρόκληση πάνε όλα κατ'ευχήν αλλά τι να πεις). Είχα κι ένα χειρουργείο λόγω σοβαρής ενδομητρίωσης πέρσι, δεν ξέρω αν επηρεάζει σε κάτι, αν και όταν τους ρώτησα σχετικά μου είπαν δεν παίζει ρόλο....απλά με θεωρούν γριά 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. 

Πώς είστε;; Νιώθετε καμία αλλαγή;; 

Εγώ έχω λίγο παραπάνω συσπάσεις κυρίως το βράδυ και λίγα ελαφριά πονακια περιόδου που κ που. Λέτε να κοντεύω. Αχ, ανυπομονώ να γεννήσω. Με βασανίζει κ αυτή η ζέστη. Με την τουαλέτα πως τα πάτε;;; Εγώ πηγαίνω κάθε μέρα από την αρχή της εγκυμοσυνης δεν είχα δυσκολία. Τις τελευταίες 2 μέρες έκανα διάρροια. Λέτε να σημαίνει κάτι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η μικρομουπονυ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Πώς είστε;; Νιώθετε καμία αλλαγή;; 

Εγώ έχω λίγο παραπάνω συσπάσεις κυρίως το βράδυ και λίγα ελαφριά πονακια περιόδου που κ που. Λέτε να κοντεύω. Αχ, ανυπομονώ να γεννήσω. Με βασανίζει κ αυτή η ζέστη. Με την τουαλέτα πως τα πάτε;;; Εγώ πηγαίνω κάθε μέρα από την αρχή της εγκυμοσυνης δεν είχα δυσκολία. Τις τελευταίες 2 μέρες έκανα διάρροια. Λέτε να σημαίνει κάτι;;;

Καλημέρα κορίτσι μου ❤️

 

Ετοιμάζεται το σώμα σου , φυσιολογικό το θεωρώ! Είχα κ κ εγώ κάτι πονάκια κ συσπάσεις αλλά πήρα κάτι υπόθετα γιατί δν άντεχα κ σταμάτησαν τελείως! Όσο για την διάρροια μην σε φοβίζει , μακάρι να είχα διάρροια! 😛 Είμαι στην τρίτη μέρα χωρίς τουαλέτα..ενώ δν είχα τέτοιο θέμα..με είπε ο γιατρός μου χτες να πάρω duphalac σιρόπι..μπας και..αλλά ακόμα τπτ..ζοριζομαι κ πονάω αλλά δν...άστα...κ με ρίχνει ψυχολογικά αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η μικρομουπονυ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Πώς είστε;; Νιώθετε καμία αλλαγή;; 

Εγώ έχω λίγο παραπάνω συσπάσεις κυρίως το βράδυ και λίγα ελαφριά πονακια περιόδου που κ που. Λέτε να κοντεύω. Αχ, ανυπομονώ να γεννήσω. Με βασανίζει κ αυτή η ζέστη. Με την τουαλέτα πως τα πάτε;;; Εγώ πηγαίνω κάθε μέρα από την αρχή της εγκυμοσυνης δεν είχα δυσκολία. Τις τελευταίες 2 μέρες έκανα διάρροια. Λέτε να σημαίνει κάτι;;;

Καλημέρα! τα ίδια κι εγώ εδώ και 2 μέρες.. ελαφριά πονάκια περιόδου που και που και ψιλο διάρροια (συγγνώμη κιόλας για την περιγραφή!! χαχα) 

επίσης νιώθω πίεση κάτω χαμηλά σαν να με σπρώχνει κάτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τα ίδια κι από εδω. 

Συσπασουλες, πόνοι περιόδου χαμηλά, μέση και από τη δυσκοιλιότητα τώρα συχνές επισκέψεις στην τουαλέτα (αν κι όχι διάρροια).

Χτες μπήκα καρδιοτοκογραφο δύο φορές (την πρώτη ήμουν νηστική κι η μπέμπα κοιμοταν) αλλά και τη δεύτερη τίποτα...

Δεν ξέρω ρε κορίτσια τι γίνεται... Μηδενική δραστηριότητα όποτε πάμε στο γιατρό....

Με έστειλε στο κοντινό μαιευτήριο, έκανα Ντοπλερ, φυσιολογικά όλα, απλώς δεν κουνιέται. 

Θα την ξαναδώ το Σάββατο πλέον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Giorgette2020

@Mariaira

Να χαίρεστε τα μωράκια σας! 

Αχ τι ωραία που έχουν ξεκινήσει ήδη τα γεννητούρια! Τα κορίτσια με τα πονακια και την διάρροια νομίζω πως είναι τα επόμενα. Η διάρροια είναι ένα από τα σημάδια του επικειμενου τοκετού 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, τα ίδια κι από εδω. 

Συσπασουλες, πόνοι περιόδου χαμηλά, μέση και από τη δυσκοιλιότητα τώρα συχνές επισκέψεις στην τουαλέτα (αν κι όχι διάρροια).

Χτες μπήκα καρδιοτοκογραφο δύο φορές (την πρώτη ήμουν νηστική κι η μπέμπα κοιμοταν) αλλά και τη δεύτερη τίποτα...

Δεν ξέρω ρε κορίτσια τι γίνεται... Μηδενική δραστηριότητα όποτε πάμε στο γιατρό....

Με έστειλε στο κοντινό μαιευτήριο, έκανα Ντοπλερ, φυσιολογικά όλα, απλώς δεν κουνιέται. 

Θα την ξαναδώ το Σάββατο πλέον

Το μωρο δεν έχει πλέον πολύ χώρο για να κουνιέται τόσο πολύ αλλά και οι συσπασεις του τοκετού μπορεί να ξεκινήσουν ξαφνικά. Σου έχει κάνει κολπική εξέταση? Έχεις καθόλου διαστολή ή εξάλειψη τραχήλου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Κυριακή 8 το πρωί μπαίνω χειρουργείο...

Τρέμω(ολική νάρκωση) ... 

Ο γιατρός μου λέει ότι μέχρι της 9 το αργότερο θα είμαι στο δωμάτιο με την μπέμπα... Δεν μπορώ να κοιμηθώ τα βράδια, από το άγχος... 

Όσες πάτε φυσιολογικά με πονακια με το καλό... Κορίτσια μου υπομονή και δύναμη σε όλες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κορίτσια Κυριακή 8 το πρωί μπαίνω χειρουργείο...

Τρέμω(ολική νάρκωση) ... 

Ο γιατρός μου λέει ότι μέχρι της 9 το αργότερο θα είμαι στο δωμάτιο με την μπέμπα... Δεν μπορώ να κοιμηθώ τα βράδια, από το άγχος... 

Όσες πάτε φυσιολογικά με πονακια με το καλό... Κορίτσια μου υπομονή και δύναμη σε όλες.. 

Κορίτσι μην αγχώνεσαι τόσο πολύ γιατί αγχώνεται και το μωρο. Αντιλαμβάνομαι πως τα πράγματα δεν πηγαίνουν με τον τρόπο που ήθελες ωστόσο εμπιστεύσου τον γιατρό σου και όλα καλά θα πάνε! 

Το ζητούμενο είναι να είναι υγιής η μαμά και το μωρο. Θύμησε μου γιατί δεν μπαίνω συχνά, ολική νάρκωση θα κάνεις λόγω κάπου θέματος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angel mommy είπε:

Κορίτσι μην αγχώνεσαι τόσο πολύ γιατί αγχώνεται και το μωρο. Αντιλαμβάνομαι πως τα πράγματα δεν πηγαίνουν με τον τρόπο που ήθελες ωστόσο εμπιστεύσου τον γιατρό σου και όλα καλά θα πάνε! 

Το ζητούμενο είναι να είναι υγιής η μαμά και το μωρο. Θύμησε μου γιατί δεν μπαίνω συχνά, ολική νάρκωση θα κάνεις λόγω κάπου θέματος? 

Ναι έχω ένα αιμαγγιωμα στον εγκέφαλο και ο νευροχειρουργος φοβάται πως αν κάνω επισκλοιριδιο μπορεί να αγχοθω με κάτι την ώρα της γεννας και να ανεβάσω πίεση...το ξέρω ότι μαζί μου φοβάται και η μπέμπα αλλά είναι πάνω από τις δυνάμεις μου όλο αυτό... Άλλες δύο μέρες το Σάββατο δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρω να κοιμηθώ 6 το πρ Ι της Κυριακής πρέπει να είμαι στην κλινική... Θα σας στείλω με την πρώτη ευκαιρία μετά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με.τη διάρροια το σκέφτηκα κι εγώ κορίτσια. Άντε είστε οι επόμενες!!!

Ναι με εξετασε χτες, είναι ψηλά, σκληρός και κλειστός ο τράχηλος προς το παρόν. 

Πάντως πιστεύω ότι αγχωνομαι εγώ να προλάβω να πάω στο γιατρό και για αυτό κάθεται ακουνητη...

@Giorgette2020 και @Mariaira να σας ζήσουν!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κορίτσια Κυριακή 8 το πρωί μπαίνω χειρουργείο...

Τρέμω(ολική νάρκωση) ... 

Ο γιατρός μου λέει ότι μέχρι της 9 το αργότερο θα είμαι στο δωμάτιο με την μπέμπα... Δεν μπορώ να κοιμηθώ τα βράδια, από το άγχος... 

Όσες πάτε φυσιολογικά με πονακια με το καλό... Κορίτσια μου υπομονή και δύναμη σε όλες.. 

Να μην τρέμεις κοπέλα μου, όλα καλά θα πάνε! Να σκέφτεσαι πως αυτός είναι ο μόνος τρόπος να μη συμβεί κάτι άσχημο στη διάρκεια της γέννας, και να είσαι εκεί για το μωράκι σου. Το άκουσμα της ολικής νάρκωσης αγχώνει, λογικό, αλλά θα σου πω εγώ που έχω περάσει ήδη 2 (2 χειρουργεία για ενδομητρίωση), δεν καταλαβαίνεις πραγματικά τπτ. Από τη στιγμή που θα ξυπνήσεις είναι λίγο δύσκολο γιατί αρχίζεις να νιώθεις τα ράμματα κλπ, αλλά εσύ θα έχεις το μωράκι σου, και δεν θα σκέφτεσαι τπτ άλλο! Άρχισε να το πιστεύεις πως όλα θα πάνε καλά και σε λίγες μέρες θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...