Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μ ! Καλο Σαββατοκύριακο να εχουμε!

Εγω πριν δυο εβδομαδες που πηγα ηταν ενα κιλο η μικρη μας κ μας ειπε οτι ειναι δυο εβδομαδες μπροστα σε βαρος!!! Δλδ ειναι γιουβαρλακι το μικρο μ μας ειπε οτι ειναι αφρατουλικο μωρο!!

Καμπυλη εκανα οταν ημουν 25+ 3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ πήγα εχθές στον γιατρό 883γρ είναι η μικρή... Μου είπε ότι γύρω στα 3 να υπολογίζουμε ότι θα φτάσει... Σαν την μάνα του λέει μικροκαμομενη θα είναι... Αντε να δούμε.. 

Σταυροποδι καθοταν, θα μας τρελάνει η μπέμπα.. Και εγώ τρώω πολύ πράγμα από κλωτσιές 

Επίσης έφτασα τα 13 κιλά.. Τι θα κάνω; βάζαν στοίχημα ο γιατρός με τον άντρα μου πόσα θα βάλω μέχρι το τέλος.. Κλάμα 

Καλησπέρα και εγω συν 12 κιλα ειμαι αλλα δεν με νοιαζει!!! Τι να κανω να κλεισω το στομα μου!!?? Πειναω!!! Και λιγουριτσες εχω, και καραντινα εχουμε και τιποτα δεν κάνουμε!! Θα τα χασουμε μετα😋 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ampempa είπε:

Καλησπέρα και εγω συν 12 κιλα ειμαι αλλα δεν με νοιαζει!!! Τι να κανω να κλεισω το στομα μου!!?? Πειναω!!! Και λιγουριτσες εχω, και καραντινα εχουμε και τιποτα δεν κάνουμε!! Θα τα χασουμε μετα😋 

Αυτό ρε γαμώτο... Αφού το θέλω, να μην το φάω;;; χα χα χα
Το κακό με μένα είναι ότι έχω να χάσω και άλλα 10 κιλά που είχα από πριν.... :'(
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;

Εγώ σήμερα μπήκα στον 6ο...είναι καμιά κοπέλα στον ίδιο μηνα;θελω να ξεκινήσω αγορές...είναι νωρίς λέτε;;

Swiss ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Γιαννηςς είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;

Εγώ σήμερα μπήκα στον 6ο...είναι καμιά κοπέλα στον ίδιο μηνα;θελω να ξεκινήσω αγορές...είναι νωρίς λέτε;;

Swiss ❤️

Καλησπερα!!! Εννοειτε να ψωνισεις!!! Και εγω εχω αρχισει εδω και 2 μηνες!! Λιγα λιγα περνω πραγματακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ σε 5 μέρες μπαίνω στον 7ο κι έχω κάποια πράγματα τόσο παρηγγελμενα όσο και δωσμενα από την αδερφή μου. Τα έπιπλα λείπουν, αλλά αυτά τα παίρνω οποτεδήποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μ θελω τη βοηθεια σας...ακομα δεν εχω παρει τπτ για τη μικρη κ σκεφτομαι το θεμα καροτσιου...Ο αντρας μ.λεει να παρουμε ενα απλο καροτσι κ ενα καθισμα αυτοκινητου αλλα εγω εχω κολλησει με τα πολυκαροτσια..ποια η γνωμη σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσακια μ θελω τη βοηθεια σας...ακομα δεν εχω παρει τπτ για τη μικρη κ σκεφτομαι το θεμα καροτσιου...Ο αντρας μ.λεει να παρουμε ενα απλο καροτσι κ ενα καθισμα αυτοκινητου αλλα εγω εχω κολλησει με τα πολυκαροτσια..ποια η γνωμη σας;

Προσωπικά, είχα κολλήσει με τα πολυκαροτσια ο,τι κι αν έλεγαν γνωστές μου. Λόγω καλοκαιριού υπολόγιζα ότι το "αυγό" θα μας βόλεψει πολύ στο αυτοκίνητο, η καλαθουνα για τις βόλτες μας τους πρώτους 2 μήνες, ώστε να είναι επίπεδο στρώμα για τη μέση του μωρού, και το καρότσι για αργότερα. 

Προσωπικά, έχω κλείσει ένα καρότσι με αναστρέψιμο κάθισμα, το οποίο έρχεται υποχρεωτικά με την καλαθουνα του. 

Ήθελα να πάρω διακαώς και το ίδιο "αυγό", αφενός γιατί είναι από τα ασφαλέστερα απ' ο,τι έχω δει, αφετέρου γιατί μετά τον τόσον αγώνα να κάνω ένα παιδί δεν θα ήθελα να ρισκάρω και να τσιγκουνευτω.

Ωστόσο, με τον κορωνοιο στη γωνία και το κλείσιμο που θα φάμε πάλι από φθινόπωρο, αποφάσισα να συμβιβαστω με της αδελφής μου (πόσες μετακινήσεις θα κάνουμε μέχρι το επόμενο Πάσχα;;) και να επενδύσω αυτά τα λεφτά να αγοράσω ντουλάπα της μικρής και παίρνω αργότερα ένα καθίσματακι 0-4 για το αμάξι του σύζυγου.

Εξαρτάται βέβαια την τσέπη του καθενός, τις διαδρομές που θα κάνει με το παιδί στο αυτοκίνητο κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο μ λεει κ εμενα ο αντρας μ ποσες βολτες θα βγουμε αφου απο φθινόπωρο παλι μεσα θα ημαστε... Αχ δε ξερω απο που να αρχισω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariaira είπε:

Αυτο μ λεει κ εμενα ο αντρας μ ποσες βολτες θα βγουμε αφου απο φθινόπωρο παλι μεσα θα ημαστε... Αχ δε ξερω απο που να αρχισω...

Εγώ σου λέω "σκάω" που δε θα πάρω το αυγό και θα χρησιμοποιήσω το μεταχειρισμένο του ανηψιου μου, αλλά πρέπει να σκεφτούμε πρακτικά. Προσωπικά, δεν περισσεύουν τα 200αρια κι επειδή το βρεφικό δωμάτιο δεν έχει έπιπλα, θα  αγοράσω από τα ΙΚΕΑ ωραιότατη ντουλάπα αντ' αυτού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ καλα θα κανεις!

Εμεις δεν εχουμε παιδικο, ειναι ενας μεγαλος χωρος σαλοκουζινα οποτε θα βγαλουμε την τραπεζαρια θα μεταφερουμε εκει το σαλονι κ θα κλεισουμε τον χωρο εκεινο με γυψοσανιδα! Κοινως ανακαινηση!

Οποτε κ εγω θα βολευτω με κατι οικονομικο για να μπορουμε να παρουμε τα επιπλα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariaira είπε:

Κ καλα θα κανεις!

Εμεις δεν εχουμε παιδικο, ειναι ενας μεγαλος χωρος σαλοκουζινα οποτε θα βγαλουμε την τραπεζαρια θα μεταφερουμε εκει το σαλονι κ θα κλεισουμε τον χωρο εκεινο με γυψοσανιδα! Κοινως ανακαινηση!

Οποτε κ εγω θα βολευτω με κατι οικονομικο για να μπορουμε να παρουμε τα επιπλα .

Κάπως έτσι όλοι. Κι εμένα μη φανταστείς... Λάθος αποφάσεις όταν χτιζόταν το διαμέρισμα (αρχές 90) κι έχω ένα δωμάτιο 2*2 στο οποίο πρέπει να ανοίξω παράθυρο, καθότι "τυφλό". Έλα όμως που είναι το πλησιέστερο στο δικό μας και στο μπάνιο... 

Ώρες- ώρες λέω ζητάμε πολλά, χαλάμε πολλά, αν αναλογιστούμε ότι εμείς οι ίδιες γεννηθηκαμε σε δυάρια και κοιμόμασταν στο σαλόνι τα πρώτα χρόνια της ζωής μας....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!Πώς είστε; Εύχομαι να είστε καλά ❤️ έκανα που λέτε χτες καμπύλη ζαχάρου και σημερα πήρα τα αποτελέσματα!

Με 75g 

0' - 80

60' - 146

120' - 119

Η τρίτη μέτρηση με προβλημάτισε..περιμένω να κλείσω ραντεβού σήμερα για τέλη του μήνα στον γιατρό. Λέτε να τον πάρω τηλ για τα αποτελέσματα;Να ανησυχώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lila P. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!Πώς είστε; Εύχομαι να είστε καλά ❤️ έκανα που λέτε χτες καμπύλη ζαχάρου και σημερα πήρα τα αποτελέσματα!

Με 75g 

0' - 80

60' - 146

120' - 119

Η τρίτη μέτρηση με προβλημάτισε..περιμένω να κλείσω ραντεβού σήμερα για τέλη του μήνα στον γιατρό. Λέτε να τον πάρω τηλ για τα αποτελέσματα;Να ανησυχώ;

Κορίτσι, καλησπέρα. Κι εγώ. Με 75γρ είχα   77 - 127 - 115   κι εξίσου με προβλημάτισε η τρίτη μέτρηση, αλλά ο γιατρός μου τις βρήκε καλές. Μην ανησυχείς.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσι, καλησπέρα. Κι εγώ. Με 75γρ είχα   77 - 127 - 115   κι εξίσου με προβλημάτισε η τρίτη μέτρηση, αλλά ο γιατρός μου τις βρήκε καλές. Μην ανησυχείς.

 

Λες κορίτσι μου;είναι λίγο αυστηρός ο δικος μου ο γιατρός! Άντε να δούμε 😝. Γιατί στην μέτρηση μου το είχε μαυρισμένο το νούμερο κ λέω ώπα..θα μας κοπούν τα γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις με πήρε ο γιατρός εντάξει με την μέτρηση κορίτσια μουυυ ❤️ ηρέμησα!μου λέει μια χαρά είναι 😁😁 αχχχ το άγχος θα μας φαειιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ παρέλαβα σήμερα τη μια από τις παραγγελίες μου, με το πρώτο φορμακι, τη Φλις κουβερτουλα, τα καλτσακια και τα σεντόνια λικνου. Έχω χαζεψει. Ο άντρας μου δε, συγκινήθηκε. 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ παρέλαβα σήμερα τη μια από τις παραγγελίες μου, με το πρώτο φορμακι, τη Φλις κουβερτουλα, τα καλτσακια και τα σεντόνια λικνου. Έχω χαζεψει. Ο άντρας μου δε, συγκινήθηκε. 😍

Αχ μπραβο!!! Και εγω ολο κάτι περνώ!!!  Τι να κανουμε βαριομαστε στο σπιτι πασχαλιατικα☺️ 

Λεω να κανω τσουρεκια σημερα να περασει η ωρα!!! 😎😁☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έκανα κουλουράκια χτες, έτσι για το καλό, τη μισή δόση. 

Πάντως όσο κοιτάζω, τόσο θέλω να αγοράσω. Τώρα κοιτάζω τσάντα αλλαξιερα και ριλαξ στο Αμαζον. 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ παρέλαβα σήμερα τη μια από τις παραγγελίες μου, με το πρώτο φορμακι, τη Φλις κουβερτουλα, τα καλτσακια και τα σεντόνια λικνου. Έχω χαζεψει. Ο άντρας μου δε, συγκινήθηκε. 😍

Καλοφόρετα, με το καλό και με γεια σας... αχαχαχαχαχα... εγώ είχα πάρει κάτι λίγα από Lidl οταν τα είχε βγάλει και τώρα περιμένω κάτι καλοκαιρινά κουβερτάκια αγκαλιάς... έχω έτοιμες τις λίστες για αποστολή για όλα τα υπόλοιπα, αλλά συνέχεια κάτι μου συμβαίνει και τ' αφήνω παραπίσω... 

να δεις πόσο θα συγκινηθεί ο μπαμπας μόλις του τα δώσεις για σιδέρωμα... αχαχαχαχα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κι εγώ έκανα κουλουράκια χτες, έτσι για το καλό, τη μισή δόση. 

Πάντως όσο κοιτάζω, τόσο θέλω να αγοράσω. Τώρα κοιτάζω τσάντα αλλαξιερα και ριλαξ στο Αμαζον. 🤭

αν βρεις κάτι καλό βάλε μας λινκ... εγώ για ριλαξ κοιτάω της fisher price και της inglesina... με την κόρη μου με είχε καταβολέψει το ριλάξ... όσο για τσάντες, δεν έχω καταλήξει μεν αλλά κοιτάω 2... η μία μου βγαίνει συνέχεια χορηγούμενη σε instagram και fb από τότε που μου είχε στείλει λινκ η κόρη μου και το άνοιξα... η άλλη είναι πιο φτηνή αλλά νομίζω το ίδιο καλή... λέω να πάρω πλάτης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

αν βρεις κάτι καλό βάλε μας λινκ... εγώ για ριλαξ κοιτάω της fisher price και της inglesina... με την κόρη μου με είχε καταβολέψει το ριλάξ... όσο για τσάντες, δεν έχω καταλήξει μεν αλλά κοιτάω 2... η μία μου βγαίνει συνέχεια χορηγούμενη σε instagram και fb από τότε που μου είχε στείλει λινκ η κόρη μου και το άνοιξα... η άλλη είναι πιο φτηνή αλλά νομίζω το ίδιο καλή... λέω να πάρω πλάτης...

https://www.bebemaison.gr/?subcats=Y&pcode_from_q=Y&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&q=Τσαντα&dispatch=products.search&security_hash=886fa6731a3947225f3586acda77b88a

Εδώ βρήκα τις πιο ωραίες και σε καλές τιμές... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

κι εγώ τις kikka boo έλεγα για καλές και φθηνές... πιο ακριβές αλλά εξίσου καλές πρέπει να είναι και DIAPER-N-GO...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

 

Κορίτσια παράγγειλα ένα μαξιλαράκι από το kiddo στις 7 του μηνός και σήμερα έστειλα μήνυμα να δω τι έγινε με την παραγγελία... Και μου είπαν ότι τους έβαλα πιο λίγα λεφτά από όσα ήταν η παραγγελία... Τους έστειλα το αποδεικτικό της τράπεζας για να αποδείξω ότι έβαλα τα σωστά χρήματα και μου είπαν ότι θα κάνει άλλες 15 μέρες τουλάχιστον να έρθει χωρίς να μου ζητήσουν καν συγνώμη που πήγαν ννα με κλέψουν... Προσοχή στην συγκεκριμένη εταιρία... Κορίτσια αν δεν είχα κρατήσει το μέιλ θα τους έστελνα και άλλα λεφτά... Και όταν τους έκραξα μου είπαν να στείλω ένα μέιλ να γίνει αλυρωση της παραγγελίας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07G1S17KG/ref=ox_sc_act_title_3?smid=A1KC9VMJSDB1T&psc=1

Ενώ είχα δει κάτι ωραίες λουλουδάτες, σαν γυναικεία τσάντα, σήμερα έπεσα πάνω σε αυτή, η οποία στο αμερικανικό Amazon έχει 3.468 θετικές κριτικές, αλλά δυστυχώς δε στέλνει Ελλάδα. Θα την πάρω λοιπόν από το αγγλικό. ;)
Είναι γκρι σαν το καρότσι και πιο ουδέτερη να την κρατάει κι ο μπαμπάς μας...

Όσο για το σιδέρωμα, είναι τόσο μικρά που ευχαριστιέμαι να τα κάνω. Λες και σιδερώνω τίποτα άλλο; Δόξω τω Θεώ, λόγω στεγνωτηρίου το έχω κόψει. 

Τώρα για το Kiddo, μήπως είδες την τιμή Family που είναι χαμηλότερη;; Πάντως όταν πήγα το Φλεβάρη από εκεί για να δω για καρότσι, δε μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά τους!!! Σε έχουν από κοντά λες και θα κλέψεις, η παρουσίαση είναι όσα λέει το εκάστοτε σάιτ και 100 υπάλληλοι να συγχρονιστούν για να πάρεις μία προσφορά.... 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...