Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα!! @Athinaa καταρχάς, είσαι ο άνθρωπος μου... Σαβουρομαζωχτρα με αποκαλεί η αδερφή μου γιατί έχω διαρκώς ακατάστατο γραφείο και ντουλάπες "μην τυχόν τα θέλω κάποια στιγμή και δεν τα έχω".

Όσο για τον άντρα σου, σε καταλαβαίνω, και μένα σε εργοστάσιο δουλεύει και μάλιστα με μηδαμινα μέτρα προστασίας απέναντι στον ιό...

Ο γιατρός δε νομίζω να κολλήσει. Τον εμβρυολογο που ρώτησα προχτές, γιατί είναι και καθηγητής σε πανεπιστημιακό, μου είπε έχω πάρει τα μέτρα μου.... Τώρα ας ελπίσουμε να μην πάθουν τίποτα γιατί θα πάρουμε φορητό υπέρηχο... 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλημέρα!! @Athinaa καταρχάς, είσαι ο άνθρωπος μου... Σαβουρομαζωχτρα με αποκαλεί η αδερφή μου γιατί έχω διαρκώς ακατάστατο γραφείο και ντουλάπες "μην τυχόν τα θέλω κάποια στιγμή και δεν τα έχω".

Όσο για τον άντρα σου, σε καταλαβαίνω, και μένα σε εργοστάσιο δουλεύει και μάλιστα με μηδαμινα μέτρα προστασίας απέναντι στον ιό...

Ο γιατρός δε νομίζω να κολλήσει. Τον εμβρυολογο που ρώτησα προχτές, γιατί είναι και καθηγητής σε πανεπιστημιακό, μου είπε έχω πάρει τα μέτρα μου.... Τώρα ας ελπίσουμε να μην πάθουν τίποτα γιατί θα πάρουμε φορητό υπέρηχο... 🤪

κοριτσια μου εμενα ο αντρας μου δουλευει σε συνεργειο αυτοκινητων και δεν εχυν ουτε ενα αυτοκινητο εδω και μια εβδομαδα...δεν εχουμε εσοδα απο πουθενα και κοντευει να τρελαθει...ερχετε σπιτι και τρεμει απο τον αγχος...πιστεψ τε με καλυτερα δουλεια παρα τρελα...δεν ξερω πως να τον βοηθησω...εμενα απο το ικα μου ειπαν οτι επειδη δεν περασα την επιτροπη του φεβρουαριου θα τις περασω ολες μαζι τον μαιο και θα τα παρω μαζι τα λεφτα...οσο για το δωματιο...ειναι νωρις ακομα ολα θα γινουν ...εχει ο Θεος!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια??? γυρισα τωρα απο τον γυναικολογο και μου ειπε οτι εχω χαμηλο πλακουντα. μου ειπε βεβαια οτι μπορει και να ανεβει αλλα εχω αγχωθει λιγο....το εχει καμια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η evi1996 είπε:

τι κανετε κοριτσια??? γυρισα τωρα απο τον γυναικολογο και μου ειπε οτι εχω χαμηλο πλακουντα. μου ειπε βεβαια οτι μπορει και να ανεβει αλλα εχω αγχωθει λιγο....το εχει καμια??

Εμένα ήταν στην αρχή αλλά ανέβηκε... Πόσο είσαι; Τωρα το είδε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evi1996 είπε:

ειμαι στην 19η εβδομαδα

Άργησε λίγο να το δει ο γιατρός σου ε; αλλά οκ εμένα δεν ήταν τίποτα υποθέτω και εσένα το ίδιο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Εμένα ήταν στην αρχή αλλά ανέβηκε... Πόσο είσαι; Τωρα το είδε; 

Γεια σου Σωτηρία. Κι εγώ με χαμηλό πλακούντα και μου είπαν ότι δεν είναι λόγος ανησυχίας. Ο πλακούντας ενδέχεται να ανέβει καθώς προχωράει η εγκυμοσύνη σου. Απλά θα σου είναι δύσκολο να νιώσεις το μωρό τις πρώτες εβδομάδες. Πήγα χθες ξανά για ιδ.υπέρηχο και μου επιβεβαίωσαν τα παραπάνω. Σου είπε ο γιατρός εάν εμποδίζει την έξοδο του παιδιού κατα τη γέννα; (αν και είναι νωρίς για τέτοια διάγνωση)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clementina είπε:

Γεια σου Σωτηρία. Κι εγώ με χαμηλό πλακούντα και μου είπαν ότι δεν είναι λόγος ανησυχίας. Ο πλακούντας ενδέχεται να ανέβει καθώς προχωράει η εγκυμοσύνη σου. Απλά θα σου είναι δύσκολο να νιώσεις το μωρό τις πρώτες εβδομάδες. Πήγα χθες ξανά για ιδ.υπέρηχο και μου επιβεβαίωσαν τα παραπάνω. Σου είπε ο γιατρός εάν εμποδίζει την έξοδο του παιδιού κατα τη γέννα; (αν και είναι νωρίς για τέτοια διάγνωση)

μια χαρα ειναι εμενα τωρα...στουε πρωτους υπερηχους το ειδς και με ειπε μετα οτι ολα ειναι οκ...το μωρο τι νιωθω απο την 17 εβδομαδα...αλλα μονο χαμηλα δεν ξερω αν εχει να κανει με κατι αυτο...η evi ειναι 19 εβδομαδων και το ειδε τωρα και μου εκανε εντυπωση...για αυτο το σχολιασα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sotiria2004 είπε:

μια χαρα ειναι εμενα τωρα...στουε πρωτους υπερηχους το ειδς και με ειπε μετα οτι ολα ειναι οκ...το μωρο τι νιωθω απο την 17 εβδομαδα...αλλα μονο χαμηλα δεν ξερω αν εχει να κανει με κατι αυτο...η evi ειναι 19 εβδομαδων και το ειδε τωρα και μου εκανε εντυπωση...για αυτο το σχολιασα

 

ε μάλλον στη Ευη ήθελα να απαντήσω!! Xanax

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η evi1996 είπε:

τι κανετε κοριτσια??? γυρισα τωρα απο τον γυναικολογο και μου ειπε οτι εχω χαμηλο πλακουντα. μου ειπε βεβαια οτι μπορει και να ανεβει αλλα εχω αγχωθει λιγο....το εχει καμια??

Γεια σου Eυη! Κι εγώ με χαμηλό πλακούντα και μου είπαν ότι δεν είναι λόγος ανησυχίας. Ο πλακούντας ενδέχεται να ανέβει καθώς προχωράει η εγκυμοσύνη σου. Απλά θα σου είναι δύσκολο να νιώσεις το μωρό τις πρώτες εβδομάδες. Πήγα χθες ξανά για ιδ.υπέρηχο και μου επιβεβαίωσαν τα παραπάνω. Σου είπε ο γιατρός εάν εμποδίζει την έξοδο του παιδιού κατα τη γέννα; (αν και είναι νωρίς για τέτοια διάγνωση)

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η evi1996 είπε:

τι κανετε κοριτσια??? γυρισα τωρα απο τον γυναικολογο και μου ειπε οτι εχω χαμηλο πλακουντα. μου ειπε βεβαια οτι μπορει και να ανεβει αλλα εχω αγχωθει λιγο....το εχει καμια??

Καλή μερα κοριτσι μου κ εγω εχω χαμηλο πλακούντα και δηλαδη μέχρι τωρα εχω χαμηλο .μού είπε η γιατρός μου μπορεί να ανέβει κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Δεν επηρεάζει πουθενά το παιδι απλώς εμενα μου ειπε να προσέχω να μν κουράζομαι κτλ.και μ ειπε ενα ενδεχόμενο για καισαρική εαν δεν έχει ανεβει..αλλα δεν με πειράζει αυτό ειναι το τελευταίο που σκεφτομαι για τν καισαρική. Να ναι γερα τα παιδακια μας και όπως έρθουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clementina είπε:

ε μάλλον στη Ευη ήθελα να απαντήσω!! Xanax

σ ευχαριστω κοριτσι μου...οχι δεν μου πε κατι μου ειπε μονο οτι λογικα θα ανεβει οσο προχωραει η εγκυμοσυνη απλα αν δεν ανεβει θα παω μαλλον καισαρικη...περιμενω τωρα και 7 απριλιου την β επιπεδου να δουμε καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!! εκανα αιμα σημερα και βγηκαν τα λευκα απο 10 που ειναι το φυσιολογικο 13.5 . επισης το sgop και το sgpt που απ'τι διαβασα ειναι για το ηπαρ απο 31 που ειναι το φυσιολογικο εμενα ειναι στο 35. τα εστειλα στη γιατρο αλλα μου ειπε θα τα δει αυριο που θα παει στο ιατρειο....αλλα εγω αγχωθηκα λιγο....υπαρχει καποια που να ξερει αν ειναι φυσιολογικα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evi1996 είπε:

καλημερα κοριτσια!! εκανα αιμα σημερα και βγηκαν τα λευκα απο 10 που ειναι το φυσιολογικο 13.5 . επισης το sgop και το sgpt που απ'τι διαβασα ειναι για το ηπαρ απο 31 που ειναι το φυσιολογικο εμενα ειναι στο 35. τα εστειλα στη γιατρο αλλα μου ειπε θα τα δει αυριο που θα παει στο ιατρειο....αλλα εγω αγχωθηκα λιγο....υπαρχει καποια που να ξερει αν ειναι φυσιολογικα??

Evi αυτός ο γιατρός σου με πολύ αργούς ρυθμούς δεν τα κάνει όλα; 

Πολλές φορές στις εκγυες κάποια πράγματα είναι ανσιβασμενα κσι μπορεί να είναι φυσιολογικό αλλά φυσικά μόνο ένας γιατρός μπορεί να ξέρει τι είναι όλα αυτά... 

Κάνε λίγο υπομονή και μην αγχώνεσαι γιατί μπορεί να μην είναι τίποτα απόλυτος και τζάμπα να σκας χωρίς λόγω... Περιμένουμε νέα σου ευχάριστα... 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Τα λευκά ανεβαίνουν ούτως η άλλως λίγο στην εγκυμοσύνη. Μπορεί να περάσες κανένα κρυώματα κι και να δείχνουν έτσι. 

Για τους δείκτες του συκωτιού, περίμενε να δεις τι θα σου πει ο γιατρός. Κι εγώ θελω να τους ελέγξω, γιατί έχω ιστορικό από τη μητέρα μου κι όσο να ναι επιβαρύνεραι και το συκώτι και η χολή στην κατάσταση μας, αλλά δε χρειάζεται πανικος.

Λίγη υπομονή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evi1996 είπε:

καλημερα κοριτσια!! εκανα αιμα σημερα και βγηκαν τα λευκα απο 10 που ειναι το φυσιολογικο 13.5 . επισης το sgop και το sgpt που απ'τι διαβασα ειναι για το ηπαρ απο 31 που ειναι το φυσιολογικο εμενα ειναι στο 35. τα εστειλα στη γιατρο αλλα μου ειπε θα τα δει αυριο που θα παει στο ιατρειο....αλλα εγω αγχωθηκα λιγο....υπαρχει καποια που να ξερει αν ειναι φυσιολογικα??

Καλημέρα κι από μένα!! Τα ίδια ακριβώς!! τα λευκά μου ανεβασμένα σε 13.3 και αναρωτιέμαι τι σκατά είναι αυτό... Ο γιατρός θα μου απαντήσει κι εμένα αύριο.. 

Κι εγώ αγχώθηκα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα ήταν ανεβασμένα τα λευκά σ' όλες τις τελευταίες εξετάσεις αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό και να μην ανησυχώ... αυτές που γράφεις για το συκώτι δεν τις έχω...

το πρόβλημα μου είναι ότι πρέπει να κάνω και τις νέες εξετάσεις... και το παραπεμπτικό λήγει στις 27/3... αλλά είμαι σε περιορισμό στο σπίτι, όχι μόνο λόγω απαγόρευσης, αλλά και της περίδεσης... σκοπεύω να τηλεφωνήσω στο διαγνωστικό που πηγαίνω συνήθως μήπως και κάνουν αιμοληψίες στο σπίτι... ξέρω ότι πριν έκαναν σε έκτακτες ανάγκες αλλά δεν έχω ιδέα αν το κάνουν τώρα... 

επίσης βρήκα σε ένα σάιτ μαζεμένες πληροφορίες για όλα τα είδη που χρειαζόμαστε σε πρώτη φάση, μόλις έρθει το μωρό στο σπίτι... σας αναρτώ το λινκ... για να χωρέσουν πάντως όλα αυτά ή πρέπει να χτίσουμε έξτρα δωμάτιο ή να αδειάσουμε το 1/3 του σπιτιού... 😜😜😂

https://www.citykidsguide.com/ti-hreiazetai-ena-moro-ola-ta-aparaitita-gia-na-ypodehteite-neogennito?fbclid=IwAR2AchYOhrj160UwhilFtWIwbzdFz7DFWbn2CjcYlE4woa2qSKpl4rvTaaI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια. Κάτι άσχετο: έχει παραγγείλει καμία από εσάς από τα Η&Μ διαδικτυακά; Οι επιστροφές είναι εύκολες ή μπέρδεμα; 
Θέλω να παραγγείλω εσώρουχα για εμένα (ναι είμαι επίσημα +6,5 κιλά επάνω) και κάτι φορμάκια νεογέννητου για την μπέμπα, αλλά "κολλάω" μήπως χρειαστεί να τα αλλάξω και τρέχω να συνεννοηθώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια. Κάτι άσχετο: έχει παραγγείλει καμία από εσάς από τα Η&Μ διαδικτυακά; Οι επιστροφές είναι εύκολες ή μπέρδεμα; 
Θέλω να παραγγείλω εσώρουχα για εμένα (ναι είμαι επίσημα +6,5 κιλά επάνω) και κάτι φορμάκια νεογέννητου για την μπέμπα, αλλά "κολλάω" μήπως χρειαστεί να τα αλλάξω και τρέχω να συνεννοηθώ....

Καλησπέρα, νομιζω δεν θα εχεις κανενα προβλημα!! Εχω παρει και εγω για το μπεμπη μου!!! 

Λοιπον πηγα για την β επιπεδου!!! 

Ολα ειναι τελεια! Ειμαστε 500 γραμμαρια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/3/2020 at 2:13 ΜΜ, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια. Κάτι άσχετο: έχει παραγγείλει καμία από εσάς από τα Η&Μ διαδικτυακά; Οι επιστροφές είναι εύκολες ή μπέρδεμα; 
Θέλω να παραγγείλω εσώρουχα για εμένα (ναι είμαι επίσημα +6,5 κιλά επάνω) και κάτι φορμάκια νεογέννητου για την μπέμπα, αλλά "κολλάω" μήπως χρειαστεί να τα αλλάξω και τρέχω να συνεννοηθώ....

Καλησπέρα! 

Εμένα έφτασαν τα ρούχα απο το H&M που είχα παραγγείλει πριν απο κανα δυο μέρες και είμαι αρκετά ικανοποιημένη. Οι επιστροφές απ'οτι ξέρω όμως γίνονται στο κατάστημα με την απόδειξη αλλα λόγω παρόυσας κατάστασης δεν ξέρω τι μέτρα έχουν παρθεί σχετικά.. 

Όσο για τα φορμάκια.. χμ.. η μάνα μου μου είπε να αποφύγω να πάρω πολλά 0-2 και να πάρω μεγαλύτερα. Νομίζω εξαρτάται και πόσο μεγάλο θα γίνει το μωράκι. Πάντως κι εγώ διστάζω να πάρω μέσω ίντερνετ για το μωρό ειδικά τωρα που τα καταστήματα είναι κλειστά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Clementina είπε:

Καλησπέρα! 

Εμένα έφτασαν τα ρούχα απο το H&M που είχα παραγγείλει πριν απο κανα δυο μέρες και είμαι αρκετά ικανοποιημένη. Οι επιστροφές απ'οτι ξέρω όμως γίνονται στο κατάστημα με την απόδειξη αλλα λόγω παρόυσας κατάστασης δεν ξέρω τι μέτρα έχουν παρθεί σχετικά.. 

Όσο για τα φορμάκια.. χμ.. η μάνα μου μου είπε να αποφύγω να πάρω πολλά 0-2 και να πάρω μεγαλύτερα. Νομίζω εξαρτάται και πόσο μεγάλο θα γίνει το μωράκι. Πάντως κι εγώ διστάζω να πάρω μέσω ίντερνετ για το μωρό ειδικά τωρα που τα καταστήματα είναι κλειστά.. 

Και εμένα όλες οι φίλες που έχουν παιδιά μου είπαν έως 3 μηνών ρούχα θα χρειαστώ πολύ λίγα και επειδή είναι και καλοκαίρι στεγνώνουν και εύκολα... Να πάρω πολλά μου είπαν 3 έως 6 που θα τα βάλω και μετά.. Έχω κάρτα από τα ορχεστρα οπότε θα τα πάρω από εκεί.. Και τα ρούχα εγκυμοσύνης από εκεί τα πήρα.. Αλλά μάλλον τζάμπα.. Μόνο μπιτζαμες φοράω...

Κοριτσια πως θα αντέξουμε να μείνουμε και όλο το καλοκαίρι μέσα; 

Και είμαι και έξω από την πόλη.. Άμα ζούσα στο κέντρο θα τα είχα παίξει όλη μέρα μόνη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Και εμένα όλες οι φίλες που έχουν παιδιά μου είπαν έως 3 μηνών ρούχα θα χρειαστώ πολύ λίγα και επειδή είναι και καλοκαίρι στεγνώνουν και εύκολα... Να πάρω πολλά μου είπαν 3 έως 6 που θα τα βάλω και μετά.. Έχω κάρτα από τα ορχεστρα οπότε θα τα πάρω από εκεί.. Και τα ρούχα εγκυμοσύνης από εκεί τα πήρα.. Αλλά μάλλον τζάμπα.. Μόνο μπιτζαμες φοράω...

Κοριτσια πως θα αντέξουμε να μείνουμε και όλο το καλοκαίρι μέσα; 

Και είμαι και έξω από την πόλη.. Άμα ζούσα στο κέντρο θα τα είχα παίξει όλη μέρα μόνη... 

Κι εγώ τα έχω παίξει.. είμαστε κλεισμένοι μέσα και δεν ξέρουμε τι και πως.. δουλευω απο το σπίτι αλλά και στη δουλεία έμαθα απέλυσαν πανω απο 40 άτομα.. εμένα δεν με έχουν πειράξει για τους προφανείς λόγους. 

Θελω να πιστευω πως θα τελειώσει σύντομα όλη αυτή η κατάρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, αυτο το μέσα όντως δεν παλεύεται ώρες ώρες.... Αν σκεφτούμε πως Θεού θέλοντος θα περάσει ο κορωνοϊος Ιούνιο, γεννάμε Ιούλιο κι επιστρέφει το κύμα ιώσεων γύρω στο Νοέμβρη, όλο μέσα θα 'μάστε...

Τώρα για τα ρουχαλακια, εμάς μας πιάνει η αλλαγή καιρού στο 3-6 αλλά τα Η'Μ δεν μετράνε έτσι. Μετράνε με πόντους που απ' ο,τι κοιτούσα χτες αντιστοιχούν σε 0-2, 2-4, 4-6 κλπ....

Τι παραγγέλνεις λοιπόν για το Σεπτέμβρη πχ;;; Το 2-4 ή το 4-6;;; Η αδερφή μου που είχε του ανηψιου μου μου λέει πως είναι άνετα στις γραμμές τους και κάνουν και παραπάνω καιρό απ' ο,τι λένε...

Άσε, που δεν ξέρουμε πόσους πόντους και το διάπλασης θα είναι τα καμαρια μας....

Πφφφ... Να ήταν ανοιχτά, να πηγαίναμε να βλέπαμε τι καλά που θα ήταν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;Έχω να μπω πολύ καιρό! Έχω κ εγώ ευχάριστα! Διανύω την 22η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου ❤️ είμαι τόσο χαρούμενη αλλά ταυτόχρονα και τόσο αγχωμενη! Είστε η παρέα μου όλον αυτόν καιρό..κάναμε Β υπέρηχο 426 γραμμάρια ο μπέμπης μου ..

Είμαι λίγο αγχωμενη κ είπα να σας γράψω..πριν λίγο μίλησα κ με τον γιατρό μου.. από χτες το βράδυ έχω κάτι σαν συσπάσεις. Αλλά χωρίς πόνο η πέτρωμα. Είναι μια αίσθηση περίεργη. Σαν να σφίγγεται η μήτρα κ να με αφήνει για ελάχιστα δευτερόλεπτα.Σαν γαργαλητο,δν μπορώ να το εξηγήσω!  Ο γιατρός μου μου είπε να πάρω δύο μπουσκοπαν. Δν έχω ούτε μια ώρα που το πήρα , μου είπε είναι φυσιολογικό.Αλλα έχω αγχωθει δυστυχώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lila P. είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;Έχω να μπω πολύ καιρό! Έχω κ εγώ ευχάριστα! Διανύω την 22η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου ❤️ είμαι τόσο χαρούμενη αλλά ταυτόχρονα και τόσο αγχωμενη! Είστε η παρέα μου όλον αυτόν καιρό..κάναμε Β υπέρηχο 426 γραμμάρια ο μπέμπης μου ..

Είμαι λίγο αγχωμενη κ είπα να σας γράψω..πριν λίγο μίλησα κ με τον γιατρό μου.. από χτες το βράδυ έχω κάτι σαν συσπάσεις. Αλλά χωρίς πόνο η πέτρωμα. Είναι μια αίσθηση περίεργη. Σαν να σφίγγεται η μήτρα κ να με αφήνει για ελάχιστα δευτερόλεπτα.Σαν γαργαλητο,δν μπορώ να το εξηγήσω!  Ο γιατρός μου μου είπε να πάρω δύο μπουσκοπαν. Δν έχω ούτε μια ώρα που το πήρα , μου είπε είναι φυσιολογικό.Αλλα έχω αγχωθει δυστυχώς...

εγω που το ειχα με ειχε πει να παω απο εκει να δει τον τραχηλο...και επειδη ηταν οκ με εδωσε εξετασεις να δει μην ειχα κανενα μικροβιο..τυπου ουρολοιμωξη κτλ αλλα ολα οκ τελικα να πω την αληθεια δεν το επαθα και πολλες φορες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...