Μετάβαση σε περιεχόμενο

ginetai to test xoriakis na einai la8os???


Recommended Posts

geiaa sas koritsia..8elw na rwtisw kati,,proxtes ekana test xoriakis kai vgike 8etiko..exw ka8usterisi 10 meres eixa pono sto sti8os kai ponous xamila sti koilia..simera 3afnika stamatise na ponaei to sti8os mou!ka8olou kanenas ponos sto sti8os!uparxei periptosi na er8ei i periodos mou kanonika kai to test aimatos na itan la8os!??exw akousei oti einai polu a3iopisto!uparxei periptosi telika na min eimai egyos kai tzaba exw xarei kai 3esikw8ei??:ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera nefelaki!!!

de nomizo na exeis xarei xoris logo. to test egkumosunis mporei na vgalei kapoio paraplanitiko apotelesma.i xoriaki o x i!!!

gi'auto alloste kai sustinetai gia na sigoureutei i uparksi mias egkumosunis.

euxomai oti kalutero,

filakia

line_line_typew3_beg_d_typew4_time_1141794000_text_65697361692069207a6f69206d6f75212121.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nefelieg Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ 100% ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ...!!

ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ..:P :laugh:

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΙΜΕΣ... ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΤΑ ΟΡΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ...!!!

ΟΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ!!!:) :)

ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ.....Η ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΥ?:P :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΑΓΩΝΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ.ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ.

Α ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ekana auto p leei an eisai i an den eisai..oxi auto me ta pososta..kai otan ti rotisa an eina sigouro mou pe einai para polu sigouro.exw k ola ta sumptomata kai ka8usterisi...mipws omws ginetai to soma mou na paragei tin ormoni auti xoris na eimai egyos?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ...ΣΚΕΤΟ: "ΕΙΣΑΙ Η ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ..."

ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ....ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ...

ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ (:angry: ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΟΡΜΟΝΗΣ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

naii...eimai sto e3wteriko..edw einai duo idi ..ena p apla anixneuei tin ormoni kai einai nai i oxi kai einai pio ftino fusika kai to allo dinei parapanw leptomereies poso ta ekato ktl ligo pio akrivo alla k ta duo a3iopista apo oti m pan....

ti na pw...exw pelagwsei..

stamatise na ponaei to sti8os m kai apo ekei anarotiemai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης βρήκα και στο ιντερνετ τους 2 τύπους της αιματολογ.εξετασης

There are two types of blood tests that your doctor can give you:

* Qualitative HCG Test:

This blood test is performed in a laboratory. It only measures the presence or absence of HCG in the blood so it will only give a "yes, you are pregnant" or "no, you are not" answer.

* Quantitative HCG Test Also performed in a lab, this test, sometimes called the Beta HCG blood test, measures the amount of HCG in the blood. It can detect even low levels of HCG, possibly giving a positive sooner.

nefelieg έγραψε:

naii...eimai sto e3wteriko..edw einai duo idi ..ena p apla anixneuei tin ormoni kai einai nai i oxi kai einai pio ftino fusika kai to allo dinei parapanw leptomereies poso ta ekato ktl ligo pio akrivo alla k ta duo a3iopista apo oti m pan....

ti na pw...exw pelagwsei..

stamatise na ponaei to sti8os m kai apo ekei anarotiemai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω κάνει χωριακή, άλλά αν είσαι στο εξωτερικό πήγαινε σε ένα μαγαζί ή φαρμακείο (δεν ξέρω σε ποιά χώρα είσαι και πού τα πουλούν εκεί που είσαι) και αγόρασε και ένα τεστ κύησης, και όταν έρθεις Ελλάδα ξανακάνε χωριακή. Η γνώμη μου είναι να μην αγχώνεσαι. Εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες δεν μου πονούσε το στήθος καθόλου, ούτε είχα κάποιον άλλον πόνο! Ηρέμησε πήγαινε για ύπνο και απόλαυσε την διαμονή σου εκεί που είσαι!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai...agxw8ika..telos pantws se liges meres 8a paw sto giatro..apla fantazomai katalavainetai poso asxima einai na elpizeis kai na nomizeis kai na kaneis kai oneira kai telika nai min eisai egyos...euxaristw gia tis apantiseis sas..alliws niw8w oti ta pernaw ola auta moni mou:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nefeli μου καλησπερα και από εμένα. Το ερώτημα είναι ένα: στο γιατρό σου το είπες αυτό;

Πιστεύω ότι η εξέταση αίματος της β-χωριακής είναι η μακράν πιο αξιόπιστη εξέταση για την πιστοποίηση μιας εγκυμοσύνης, γιατί την ορμόνη αυτή την παράγει το σώμα μας ΜΟΝΟ οταν εγκυμονούμε.

Σε ορισμένες περιπτώσεις χρειάζεται να ξαναγίνει η ίδια εξέταση κατόπιν υπόδειξης του γιατρού κατα τη διάρκεια του 1ου τριμήνου για να διαπιστωθεί ότι η ορμόνη αυτή συνεχίζει να αυξάνεται και αν πάλι όχι θα σου χορηγήσει ο γιατρός φάρμακο (νομίζω προγεστερόνη από ότι έχω ακούσει).

Γενικότερα όμως, κάθε γυναίκα έχει τα δικά της συμπτώματα που διαφέρουν από άτομο σε άτομο, οπότε αν το στήθος σου δεν έχει πρηστεί ή δεν σε πονάει έχει μικρή σημασία, πίστεψέ με θα σε πονέσει και θα πρηστεί σίγουρα αργότερα. Ρώτα με κι εμένα τί περνάω που έχω κλείσει τον 3ο μήνα και τα βράδυα δεν μπορώ να κοιμηθώ από τον πόνο και το πρήξιμο. Για να μην αναφέρω ότι κανένα από τα σουτιέν μου δεν μου κάνει και έχω ξεφραγκιαστεί στα σουτιέν εγκυμοσύνης.!

Με το καλό λοιπόν κορίτσι μου και μην ανυσηχείς, όλα καλά θα πάνε, όσο σκεφτόμαστε αισιόδοξα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nefeli mou kalimera agapi mou...

Kai vevaia oxi den kanoun lathos...:)

An mas eleges gia kanena testaki tha sou elega nai...:woohoo:

Agapi mou apolause auti tin uperoxi stigmi tis egkumwsinis sou...

Min fwvasai gia tipota...B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

'Ασχημα τα νεα...εμαθα οτι το τεστ που εκανα δεν ειναι τοσο αξιοπιστο...γιατι ελεγχει απλα αν υπαρχει η ορμονη αυτη στο αιμα..και οτι ποσοστα και να εχει λεει θετικο αμα δεν εχει καθολου αρνητικο..

τη κυριακη θα παω να κανω αυτο με τα ποσοστα γιατι το χερι μου που φαινεται καλα η φλεβα ειναι χαλια απο το τρυπημα γιατι κανω σαν υστερικη και κουνιεμαι:woohoo: :woohoo:

αρα αυτο που εκανα ειναι τοσο αξιοπιστο οσο και το τεστ ουρων ...:(

:( :(

εχω αρχισει και χανω τις ελπιδες μου...το στηθος μου ξεπρηζεται και δε ποναει τοσο..και τα πονακια χαμηλα εχουνε αρχισει να περνανε και οταν ποναει ποναει πιο πολυ προς τα δεξια..σκεφτομαι μηπως υπαρχει καποια κυστη και για αυτο εχω καθυστερηση τοοοσες μερες..

απο την αλλη πριν 2 βδομαδες ειχα μια ανεξηγητη ασθενεια πυρετο 37.5 και 38 χωρις κανενα συπτωμα ιωσης η κρυωματος..σκεφτομαι μηπως ημουν εγκυος τοτε γιατι πηρα ενα σωρο αντιβιοτικα..ενα σωρο!αντιπυρετικα αντιβιοτικα χιλιων ειδων..

δε ξερω τι συμβαινει στο σωμα μου αν ειμαι εγκυος η οχι..αλλα εχω αρχισει και πιστευω πως οχι..

μεθαυριο θα κανω την εξεταση αιματος χοριακης με τα ποσοστα της ορμονης στο αιμα μου και θα παω στο γιατρο απευθειας μετα ειμαι εγκυος η δεν ειμαι να δει τι εχω....

μη σας πριζω ...απλα αυτες ειναι οι εξελιξεις των πραγματων και δε καταλαβαινω τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

min stenaxoriesai vre xazouli..

ti allo prepei na deis gia na katalaveis oti eisai egkuos??

den sou ftanei i xoriaki???

eimai sigouri oti kai i eksetasi tis kuriakis tha vgei ki auti thetiki!!

ola einai teleia!!!

:P

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

line_line_typew3_beg_d_typew4_time_1141794000_text_65697361692069207a6f69206d6f75212121.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΟΥΝ. ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ? ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΕΙΣΑΙ!!! ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ, ΤΕΣΤ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΔΕΙΧΝΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΠΑΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ... ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙΣ!!! ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ. ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΝΑ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ...:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω κοριτσια που με βοηθατε και δεν με παιρνει απο κατω...

ακουστε ομως και μια περιπτωση μιας γνωστης μου!

εκανε αυτο το τεστ που κανα και εγω ...αιματος αλλα και τη μικροτερη ποσοτητα της ορμονης να ανιχνευση λεει οτι εισαι εγκυος ενω στην ουσια μπορει να μην εισαι!(για αυτοσ σας λεω και για μενα)

το τεστ της ηταν θετικο οπως το δικο μου!πηγε να κανει εκτρωση και δεν υπηρχε εμβρυο..

τιποτα το τεστ ηταν λαθος...καμια φορα γινονται αυτα...εστω και σπανια!

και αναρωτιεμαι γιατι εφυγαν ολοι μου οι πονοι...ποναω πολυ ομως σε συγκεκριμενες κινησεις δεξια στην ωοθηκη η σαλπιγγες...γι αυτο και υποθετω για τη κυστη..

σας εχω πριξει ε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΕΦΕΛΗ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΒΡΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΡΟΧΩΡΑΝΕ ΣΩΣΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ.ΑΦΟΥ ΕΙΧΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΟΨΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΒΙΩΣΕΙ ΜΕ ΤΗ ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΣΑΝΙΖΕΣΑΙ ΑΔΙΚΑ.

ΑΝΤΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.....ginetai na pa8ei kaneis apovoli xoris na exei aima??

apo xtes den exw kanena syptoma pleon..oute sti8os oute auta ta ponakia p eixa xamila...anti8etos nio8w kati sa kapsimo xamila ...

e3afanistikan ola..i ali8eia einai oti imoun k eimai polu agxwmeni.oute ena lepto d iremisa..sto giatro exw kleisei rantevou kuriaki..uparxei periptosi na teleiosan ola?kai xoris na xw aimoragia?ginetai na e3afanistoun etsi ola ta suptomata opws se emena kai auto na simanei telos??heeeeeeeeeeeeelllllllllppppppppp

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...