Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Elenikon είπε:

Τι να κάνουμε....υπομονή...!! 

Δεν εχει μείνει πολύυυ… Βρε κορίτσια να στε καλα, πραγματικά!!! Χαίρομαι λες και συμβαίνει σε μένα αυτό!!!(πωωω... λίγο spooky, no??)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tzina819 είπε:

Δεν εχει μείνει πολύυυ… Βρε κορίτσια να στε καλα, πραγματικά!!! Χαίρομαι λες και συμβαίνει σε μένα αυτό!!!(πωωω... λίγο spooky, no??)..

Να είσαι καλά!!!εδώ θα είμαστε να τα συζητάμε μέχρι να μείνουμε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Super!!! 

Εγώ πάντως θα παραγγείλω μαζί με τις βιταμίνες μου on line, να βρίσκονται...? για τον άλλο μήνα

Ναι ρε κοριτσι μου ετσι αισιοδοξια!

Μονο μην το κανεις σαν κι εμενα που μετα απο 7 μερες απο την επαφη εκανα τεστ χαχαχχα

@Elenikon Εννοειται οτι την ξερω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι ρε κοριτσι μου ετσι αισιοδοξια!

Μονο μην το κανεις σαν κι εμενα που μετα απο 7 μερες απο την επαφη εκανα τεστ χαχαχχα

@Elenikon Εννοειται οτι την ξερω ??

Καλά εντάξει και να ήσουνα δεν θα έδειχνε τόσο νωρίς!! Ωστόσο κορίτσια οδηγάω μηχανάκι και λίγο αγχώνομαι με αυτό αν είναι όντως έγγυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenikon είπε:

Καλά εντάξει και να ήσουνα δεν θα έδειχνε τόσο νωρίς!! Ωστόσο κορίτσια οδηγάω μηχανάκι και λίγο αγχώνομαι με αυτό αν είναι όντως έγγυος.

Μα ποσα κοινα πια?.... Κι εγω αγχώνομαι γι αυτο, γιατι με τον συντροφο μου παμε βολτες (μερα παρα μερα) με μηχανη και πεφτουμε σε λακουβες (καταλαβαινεις ακριβως τι λεω) και τρομαζω μονο στην ιδεα ....Τωρα θα σου ελεγα να προσεχεις τις λακουβες και τα πολλα τρανταγματα μεχρι να κανεις το τεστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenikon είπε:

Καλά εντάξει και να ήσουνα δεν θα έδειχνε τόσο νωρίς!! Ωστόσο κορίτσια οδηγάω μηχανάκι και λίγο αγχώνομαι με αυτό αν είναι όντως έγγυος.

Εγώ (ντρέπομαι) αλλά δε ξέρω ούτε ποδήλατο (μονο αυτοκινητο..χεχε), οπότε δε ξέρω αν επηρεάζει.. αλλά σε τόσο αρχικό στάδιο.. δε νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η tzina819 είπε:

Κορίτσια έχετε σκεφτεί πώς , θα το ανακοινώνατε στους αντρούληδες σας??

Όχι δεν το έχω σκεφτεί. Ωστόσο επειδή γνωρίζει ότι υπάρχει πιθανότητα να είμαι δεν ξέρω πόσο έκπληξη μπορεί να είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατι εχω σκεφτει αλλα δεν θελω να το πολυσκεφτομαι μην απογοητευτω....

Κατα τα αλλα βεβαια εχω σκεφτει πως θα το πω και στους γονεις μας και στα αδερφια μου ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elenikon είπε:

Όχι δεν το έχω σκεφτεί. Ωστόσο επειδή γνωρίζει ότι υπάρχει πιθανότητα να είμαι δεν ξέρω πόσο έκπληξη μπορεί να είναι!

Ναι κι εμενα νομιζε αλλα μολις ειδα τα καφε του ειπα οτι αδιαθετησα και θα ειναι εκπληξη υποθετω αν ειμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Μα ποσα κοινα πια?.... Κι εγω αγχώνομαι γι αυτο, γιατι με τον συντροφο μου παμε βολτες (μερα παρα μερα) με μηχανη και πεφτουμε σε λακουβες (καταλαβαινεις ακριβως τι λεω) και τρομαζω μοκο στην ιδεα ....Τωρα θα σου ελεγα να προσεχεις τις λακουβες και τα πολλα τρανταγματα μεχρι να κανεις το τεστ!

Αλήθεια;! Καταλαβαίνω... Το θέμα είναι ότι σε λίγο διάστημα θα πάρω αμάξι και προς το παρόν έχω το μηχανάκι αλλά βέβαια άμα μάθω ότι είμαι έγγυος θα πρέπει να το κόψω.Δεν είναι ασφαλές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Κατι εχω σκεφτει αλλα δεν θελω να το πολυσκεφτομαι μην απογοητευτω....

Κατα τα αλλα βεβαια εχω σκεφτει πως θα το πω στους γονεις μας και στα αδερφια μου ??

Δώσε μας καμιά ιδέα άμα θέλεις!!χι χι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι κι εμενα νομιζε αλλα μολις ειδα τα καφε του ειπα οτι αδιαθετησα και θα ειναι εκπληξη υποθετω αν ειμαι

Ααα τέλεια!! Λες να του πω και γω ότι αδιαθετησα;;Να δούμε και πως θα πάει βέβαια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elenikon είπε:

Αλήθεια;! Καταλαβαίνω... Το θέμα είναι ότι σε λίγο διάστημα θα πάρω αμάξι και προς το παρόν έχω το μηχανάκι αλλά βέβαια άμα μάθω ότι είμαι έγγυος θα πρέπει να το κόψω.Δεν είναι ασφαλές...

Ναι κι εγω αυτο θεωρω βεβαια ο γυναικολογος θα μας πει! 

Έχω σκεφτεί να τυπωσω μια σταμπα σε ενα φορμακι που να λεει κατι ισως και μετα θα παρω ενα τεστ ψηφιακό και θα τα βαλω σε ενα ωραιο κουτάκι μεχρι εκει εχω σκεφτει ?

Τωρα στις οικογενειες μας αν ειμαι έγκυος θα το πουμε τα Χριστούγεννα σιγουρα οποτε θα τπυς κανω καποιο σχετικο δωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Εγώ (ντρέπομαι) αλλά δε ξέρω ούτε ποδήλατο (μονο αυτοκινητο..χεχε), οπότε δε ξέρω αν επηρεάζει.. αλλά σε τόσο αρχικό στάδιο.. δε νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα!

Μακάρι! Καλύτερα το αυτοκίνητο να σου πω την αλήθεια! Και πιο ασφαλές !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Ααα τέλεια!! Λες να του πω και γω ότι αδιαθετησα;;Να δούμε και πως θα πάει βέβαια ...

Θα σε πιστεψει? Εσυ ξερεις τωρα εκει πως να το χειριστείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι κι εγω αυτο θεωρω βεβαια ο γυναικολογος θα μας πει! 

Έχω σκεφτεί να τυπωσω μια σταμπα σε ενα φορμακι που να λεει κατι ισως και μετα θα παρω ενα τεστ ψηφιακό και θα τα βαλω σε ενα ωραιο κουτάκι μεχρι εκει εχω σκεφτει ?

Τωρα στις οικογενειες μας αν ειμαι έγκυος θα το πουμε τα Χριστούγεννα σιγουρα οποτε θα τπυς κανω καποιο σχετικο δωρο!

Θα αντέξεις μέχρι τα Χριστούγεννα; Εγώ δεν ξερω. Αλλά και εγώ είχα σκεφτεί να τους μαζέψουμε όλους στο σπίτι, να κάνουμε τραπέζι και να τους το πούμε .Για τον άντρα μου δεν ξέρω ,προβληματίζομαι. Πάντως τέλεια η ιδέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dimitra91 ωραιότατες ιδέες!!!

@Elenikon θα μπορύσες να πεις και εσύ ότι έχεις αδιαθετήσει και έπειτα στο ξαφνικό του δείχνεις και το τεστάκι!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Θα σε πιστεψει? Εσυ ξερεις τωρα εκει πως να το χειριστείς!

Γενικά προσπαθώ να μη του δίνω τόσες πληροφορίες ακόμα.Για το αίμα κλπ για να μην τον προδιαθετω ότι μπορεί να είμαι και τελικά να μην είμαι και για να μην γίνει τόσο αναμενόμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η tzina819 είπε:

@Dimitra91 ωραιότατες ιδέες!!!

@Elenikon θα μπορύσες να πεις και εσύ ότι έχεις αδιαθετήσει και έπειτα στο ξαφνικό του δείχνεις και το τεστάκι!!! 

 

Ναι θα μπορούσα να του το πω.Αλλα μην το ματιασω και μου έρθει τελικά! Χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Αλήθεια;! Καταλαβαίνω... Το θέμα είναι ότι σε λίγο διάστημα θα πάρω αμάξι και προς το παρόν έχω το μηχανάκι αλλά βέβαια άμα μάθω ότι είμαι έγγυος θα πρέπει να το κόψω.Δεν είναι ασφαλές...

Καλα και με το αμαξι λιγο τρομαζω εγω αλλα αναγκαστικα δεν μπορουμε να κατσουμε σπιτι πως θα πηγαινουνε στις δουλειες μας? 

Μακαρι να ειμαστε καιβθα μας καθοδηγησουν οι γυναικολογοι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Θα αντέξεις μέχρι τα Χριστούγεννα; Εγώ δεν ξερω. Αλλά και εγώ είχα σκεφτεί να τους μαζέψουμε όλους στο σπίτι, να κάνουμε τραπέζι και να τους το πούμε .Για τον άντρα μου δεν ξέρω ,προβληματίζομαι. Πάντως τέλεια η ιδέα σου!!!

Θα αντεξω γιατι δεν θελω να το ξερουν πολλοι. Αμα τπ μαθει η πεθερα μου συνεπαγεται οτι θα το μαθουν ολοι ασχετοι και μη γιατι απο τη χαρα της θα το λεει παντου και δεν θελω. Οποτε αναγκαστικά δεν θα το πουμε ουτε στους δικους μου.

Καλα κανεις και δεν του λες λεπτομερειες, δεν χρειαζεται να ανησυχούν κ να αγχωνονται και εκεινοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλα και με το αμαξι λιγο τρομαζω εγω αλλα αναγκαστικα δεν μπορουμε να κατσουμε σπιτι πως θα πηγαινουνε στις δουλειες μας? 

Μακαρι να ειμαστε καιβθα μας καθοδηγησουν οι γυναικολογοι μας!

Καλά ναι δεν γίνεται ούτε αμάξι.ειναι πιο ασφαλές τουλαχιστον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimitra91 είπε:

Θα αντεξω γιατι δεν θελω να το ξερουν πολλοι. Αμα τπ μαθει η πεθερα μου συνεπαγεται οτι θα το μαθουν ολοι ασχετοι και μη γιατι απο τη χαρα της θα το λεει παντου και δεν θελω. Οποτε αναγκαστικά δεν θα το πουμε ουτε στους δικους μου.

Καλα κανεις και δεν του λες λεπτομερειες, δεν χρειαζεται να ανησυχούν κ να αγχωνονται και εκεινοι!

Χαχα! Να μην βροντοφωναξει τη χαρά η πεθερά;;!! Ας έρθει εκείνη η ώρα και όλα θα δρομολογηθούν. Εννοείται δεν γίνεται αμέσως να το μάθουν όλοι να προχωρήσει λίγο η εγκυμοσύνη και μετά. Ας είμαστε και αυτά είναι λεπτομέρειες! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή.  Εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη-στενοχωρημένη. Την Κυριακή (4 μέρες νωρίτερα) μου ήρθε περίοδος. Το τελευταίο διάστημα, όπως σας έχω πει, έχω νορμάλ ροή δύο μέρες και την τρίτη μέρα μόνο καφέ. Το έχω αναφέρει στον γιατρό μου και μου είπε πως είναι εντάξει. Αυτή τη φορά όμως ήταν ακόμα χειρότερα, δεν έχω σχεδόν καθόλου αίμα. Δηλαδή ακόμα και όταν πηγαίνω τουαλέτα δεν πέφτει αίμα, έχω μόνο στο σκούπισμα και στην σερβιέτα λίγο. Όλα αυτά ξεκίνησαν εχθές το πρωί και τελείωσαν εχθές το βράδυ. Σήμερα τίποτα. Έχω φοβηθεί πολύ και σκέφτομαι για ωοθηκική ανεπάρκεια και άλλα τέτοια ωραία. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία?????
    • Καλημέρα κορίτσι μου, αν κάνεις έτσι μεγάλους κύκλους μήπως ήταν ωορρηξία;
    • Καλησπέρα καλή σαρακοστή με υγεία!! Λοιπόν μια βοήθεια αν μπορεί κάποια κοπέλα Έχω ΣΠΩ γενικά κάνω μεγάλους κύκλους σπάνια θα έρθω κανονικά έχω φτάσει μέχρι και 97 ημέρες κοντά!  Έχω ξεκινήσει καμία 10 μέρες τα ινοφερτ Πλας. Ο προηγούμενος κύκλος μου ήταν 97 ημερών κ πήρα χάπι για να έρθει. Έκανα ορμονολογικες εξετάσεις και ο ενδοκρινολόγος μου μου είπε ότι είναι όλες στα φυσιολογικά πλαίσια! Τώρα στις 22 ημέρες κύκλου είδα καφέ με βλέννα στο σκουπισμα, είχα πονακια περιόδου,στήθος όχι πρησμένο! Κράτησαν περίπου έξι ημέρες μέσα σε αυτές μια μέρα είδα σκούρο αιματακι αλλά όχι πολύ! Δλδ μέσα στις 6 ημέρες φορούσα Σερβιετα ότι θα κατέβει αίμα αλλά τίποτα...στην Σερβιετα πολύ λίγο ως καθόλου! Τα πινάκια έρχονται κ φεύγουν και λίγο η μέση! Τα καφέ σταμάτησαν 16 του μήνα , 17 έκανα ένα τέστ αλλά βγήκε αρνητικό!!  Μα ήταν νωρίς;; Να μην είναι εγκυμοσύνη απλά να είχα καμία ανωμαλία;; Δώστε τα φώτα σας!! Ευχαριστώ 🫶🫶🫶
    • Ούτε θηρίο! Φτου φτου! Εμένα 8,5, μηνών και είναι 68 εκατοστά και 7,5, κιλά 😅 Είστε ψηλοί με τον άντρα σου; Δεν θα έχουμε πολύ κόσμο, γύρω στους 80 θα καλέσουμε, οπότε πιστεύω καμιά 50αρια το πολύ θα έρθουν, οπότε θα κάνουμε και ένα τραπέζι μετά. Την άλλη μέρα από τη βάφτιση είναι και τα γενέθλιά της, οπότε λέω να κόψουμε εκεί μια τούρτα. Έτσι είναι το πρόγραμμα τους αυτό το μήνα. Και μετά κοιμούνται ακόμα πιο λίγο 😅 Αχ θυμάμαι και η δικιά μου πολύ γκρίνια... Ευτυχία τώρα μπουσουλαει και νιώθει λίγο πιο ανεξάρτητη και δεν κλαίει τόσο 😆 Βέβαια θέλει να είναι παντού μαζί μου.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...