Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Δεν πειράζει θα ναι ο επόμενος μήνας ο τυχερός σου! Εμεις τώρα στον 3ο μήνα προσπαθειών τα καταφέραμε, μην σε ριχνει θα έρθει η στιγμή για όλες !!!💕

Πρώτη φορά θέλω κάτι τόσο πολύ στην ζωή μου...και είναι κάτι που δεν περνάει  από το χέρι μου για αυτό αγχώνομαι!!! σκέφτομαι να ξεκινήσω καμία βιταμίνη ή ακόμα και χάπια που βοηθάν στην σύλληψη.

Το αγόρι μου μεν έχει δίδυμο αδερφό ο οποίος κυριολεκτικά με την πρώτη και μοναδική προσπάθεια έκανε δυο παιδάκια και νιώθω  ότι τον απογοητεύω κάθε φορά κ ας μην μου λέει τπτ.

Σου εύχομαι να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσεις το μωράκι στην αγκαλιά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Ρε κοριτσια εμενα ο γιατρος μου δεν μου ειπε να κανω αλλη χοριακη. Ουτε να παιρνω φαρμακα. Μου ειπε απλα να παω την αλλη παρασκευη να με δει(που θα ειμαι 5η βδομαδα)

Και μένα ο δικός μου το ίδιο μου είπε για την χοριακη και είχα μόλις 60 γιατί την έκανα και πριν την αναμενόμενη περιοδο. Να μην κάνω δεύτερη και μου είχε κλείσει κατευθείαν ραντεβού! Βέβαια εγώ στο ενδιάμεσο έκανα και μια ακόμη γιατί λόγω προηγούμενων βιοχημικών το είχα άγχος. Οπότε ο καθένας ακολουθεί δική του γραμμή. Φυλλικό και σίδηρο έπαιρνα έτσι κι αλλιώς γιατί είχα θέμα. Μαγνήσιο και ουτροτζεσταν πάλι νόμιζα ότι δίνουν έτσι κι αλλιώς στην αρχή, γιατί αυτό είχα δει από τις φίλες μου, και μου κακοφανηκε που δεν μου έδωσε κάτι! Το συζητήσαμε και στο ραντεβού και είναι όλα καλά και δεν υπάρχει κάτι που να δηλώνει την ανάγκη για μαγνήσιο και ουτροτζεσταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Πρώτη φορά θέλω κάτι τόσο πολύ στην ζωή μου...και είναι κάτι που δεν περνάει  από το χέρι μου για αυτό αγχώνομαι!!! σκέφτομαι να ξεκινήσω καμία βιταμίνη ή ακόμα και χάπια που βοηθάν στην σύλληψη.

Το αγόρι μου μεν έχει δίδυμο αδερφό ο οποίος κυριολεκτικά με την πρώτη και μοναδική προσπάθεια έκανε δυο παιδάκια και νιώθω  ότι τον απογοητεύω κάθε φορά κ ας μην μου λέει τπτ.

Σου εύχομαι να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσεις το μωράκι στην αγκαλιά σου!!!

Ιιιιιι καλέ μην το ξανακουσω αυτό!! Γιατί να τον απογοητευεις;;κορίτσι μου γλυκό η σύλληψη ειναι ένα καθαρα τυχαίο γεγονός κ το μόνο που μπορούμε εμείς να κάνουμε είναι τα τεστ ωορρηξίας, απλά για να πετύχουμε την ημέρα κ να έχουμε περισσότερες πιθανότητες! 

Καταλαβαίνω ότι έχεις πααααρα πολύ άγχος κ αυτό να ξέρεις δεν βοηθαει καθόλου!

Κάποιες κοπέλες από εδώ παίρνουν τις pregnacare κάπως έτσι νομίζω λέγονται,καλύτερα να σου πουν εκείνες .

Θέλω να εχεις θετική σκέψη, κ να μην σκέφτεσαι χαζομάρες να χαλαρώσεις όσο μπορείς , δεν λέω να βγει τελείως από το μυαλό σου γιατί καταλαβαίνω ότι είναι αδύνατον , αλλά να μην σκέφτεσαι αρνητικά, για όλες θα έρθει η στιγμή!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Πρώτη φορά θέλω κάτι τόσο πολύ στην ζωή μου...και είναι κάτι που δεν περνάει  από το χέρι μου για αυτό αγχώνομαι!!! σκέφτομαι να ξεκινήσω καμία βιταμίνη ή ακόμα και χάπια που βοηθάν στην σύλληψη.

Το αγόρι μου μεν έχει δίδυμο αδερφό ο οποίος κυριολεκτικά με την πρώτη και μοναδική προσπάθεια έκανε δυο παιδάκια και νιώθω  ότι τον απογοητεύω κάθε φορά κ ας μην μου λέει τπτ.

Σου εύχομαι να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσεις το μωράκι στην αγκαλιά σου!!!

Καλημέρα κοριτσάκι! Θα σου δώσω δύο συμβουλές, πρώτον να μην αγχώνεσαι, ξέρω ότι δε γίνεται να το επιβάλεις στον εαυτό σου, απλά σκέψου ότι είσαι εντελώς φυσιολογική, γιατί το σύνηθες διάστημα που προσπαθεί ένα ζευγάρι κάτω των 35 είναι 3-6 μήνες. Ακόμη και στους 6 μήνες ή και στον 1 χρόνο να μείνεις είναι φυσιολογικό. Επίσης το άγχος είναι ο μεγαλύτερος παράγοντας που αποτρέπει τη σύλληψη. Αυτό που σε βοηθάει είναι να είσαι χαλαρή και να περνάς όμορφες στιγμές με τον άντρα σου όχι για να γίνει απαραίτητα μωρό αλλά επειδή θέλετε ο ένας τον άλλον και αγαπιέστε!! Και επίσης να μη συγκρίνεσαι με άλλους, γιατί ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και οι συνθήκες είναι διαφορετικές, δε μπορείς να ξέρεις τι έγινε ακριβώς. Δεύτερον θα σου έλεγα να πάρεις βιταμίνες, καλό κάνουν κακό δεν κάνουν, εγώ έπαιρνα τις pregnacare conception και έμεινα έγκυος αμέσως. Να τις παίρνεις από τώρα όμως και να ξέρεις ότι θέλουν 1 μήνα για να δεις αποτέλεσμα😉 Κατά τη γνώμη μου βοήθησαν πολύ, όπως και το ότι προσπαθούσα να μην το σκέφτομαι και να μη ψάχνω συμπτώματα κλπ. Και έκανα τεστ με 3 μέρες καθυστέρηση φαντάσου. Αλλά το βασικό να μην αγχώνεσαι, να ξέρεις ότι κι εσύ θα μείνεις όπως όλες οι γυναίκες και να είσαι χαλαρή! Α και κάτι άλλο, μετά την επαφή μένε στο κρεβάτι για μιση με μία ώρα τουλάχιστον.. 

Τι ηλικία έχεις; Τις γόνιμες μέρες σου τις ξέρεις ή κάνετε γενικά όλο το μήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η toulipa8 είπε:

Καλέ κ εγώ συνοδηγός είμαι στο μηχανάκι, χθες πήγαμε σινεμά του λέω με τι θα πάμε;Αφού είπε η γιατρός όχι μηχανάκι μου λέει, τέλος θα κυκλοφορούμε μόνο με αμάξι κ μόνο τα Σάββατα -Κυριακες(δεν αντέχει καθόλου την κίνηση με αμαξι)🤣

Να προσέχεις πολύ πολυυυυυυ με το μηχανάκι !

Εμείς τώρα να βοηθήσει ο Θεουλης και όλα καλά να μας πάνε κ να έχουμε τα μπεμπακια μας,  πάμε για Οκτώβρη ; Το ποσό έχω μπερδευτεί με τις ημερομηνίες κ το μέτρημα δεν λέγεται! 

 Ναι οκτωβρη ειμαστε μωρουλι μου!!!! Εγω ειμαι 8/10. Εσυ ποτε ειχες πρωτη μερα τελευταιας περιοδου;;;

 

και μενα ο αντρας μου σιχαινεται την κινηση χαχαχα αθηνα μενεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι! Θα σου δώσω δύο συμβουλές, πρώτον να μην αγχώνεσαι, ξέρω ότι δε γίνεται να το επιβάλεις στον εαυτό σου, απλά σκέψου ότι είσαι εντελώς φυσιολογική, γιατί το σύνηθες διάστημα που προσπαθεί ένα ζευγάρι κάτω των 35 είναι 3-6 μήνες. Ακόμη και στους 6 μήνες ή και στον 1 χρόνο να μείνεις είναι φυσιολογικό. Επίσης το άγχος είναι ο μεγαλύτερος παράγοντας που αποτρέπει τη σύλληψη. Αυτό που σε βοηθάει είναι να είσαι χαλαρή και να περνάς όμορφες στιγμές με τον άντρα σου όχι για να γίνει απαραίτητα μωρό αλλά επειδή θέλετε ο ένας τον άλλον και αγαπιέστε!! Και επίσης να μη συγκρίνεσαι με άλλους, γιατί ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και οι συνθήκες είναι διαφορετικές, δε μπορείς να ξέρεις τι έγινε ακριβώς. Δεύτερον θα σου έλεγα να πάρεις βιταμίνες, καλό κάνουν κακό δεν κάνουν, εγώ έπαιρνα τις pregnacare conception και έμεινα έγκυος αμέσως. Να τις παίρνεις από τώρα όμως και να ξέρεις ότι θέλουν 1 μήνα για να δεις αποτέλεσμα😉 Κατά τη γνώμη μου βοήθησαν πολύ, όπως και το ότι προσπαθούσα να μην το σκέφτομαι και να μη ψάχνω συμπτώματα κλπ. Και έκανα τεστ με 3 μέρες καθυστέρηση φαντάσου. Αλλά το βασικό να μην αγχώνεσαι, να ξέρεις ότι κι εσύ θα μείνεις όπως όλες οι γυναίκες και να είσαι χαλαρή! Α και κάτι άλλο, μετά την επαφή μένε στο κρεβάτι για μιση με μία ώρα τουλάχιστον.. 

Τι ηλικία έχεις; Τις γόνιμες μέρες σου τις ξέρεις ή κάνετε γενικά όλο το μήνα;

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ...

Αλήθεια το προσπαθώ να μην αγχώνεσαι...αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα!! Εκεί που ηρεμώ έρχονται διάφορες σκέψεις άλλες θετικές αλλά αρνητικές! Εξάλλου πως να πεις σε ένα άτομο τέρμα οργανωτικό να κάνει κάτι που δεν γίνεται να προγραμματίσεις.;;;

Είμαι 26 χρόνων(((το ξέρω είμαι μικρούλα)))!!!ναι ξέρω τις γόνιμες μου μέρες και από τεστ που έχω αγοράσει και από την γυναικολόγο μου, που έτυχε να επισκεφτώ τον προηγούμενο μήνα κ μου είπε ότι είμαι σε φάση ωορρηξίας.!!! έχουμε επαφές σχεδόν κάθε μέρα από τότε που γνωριστήκαμε (1χρονο κ κάτι) και τους τελευταίους 3 μήνες έχουμε ελεύθερες επαφές!

Μηπως το κάθε μέρα είναι αυτό που μας επηρεάζει ;έχω ακούσει ότι χαλάει η ποιότητα του σπέρματος...από την άλλη μεριά άλλοι υποστηρίζουν ότι το κάθε μέρα κάνει καλό γιατί είναι «ενεργό» το σπερμα!!
Σπερμοδιαγραμμα είχε κάνει για άλλον λόγο πριν 2 χρόνια και ήταν όλα εντάξει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

 Ναι οκτωβρη ειμαστε μωρουλι μου!!!! Εγω ειμαι 8/10. Εσυ ποτε ειχες πρωτη μερα τελευταιας περιοδου;;;

 

και μενα ο αντρας μου σιχαινεται την κινηση χαχαχα αθηνα μενεις;;;

Αθήνα ναι,και δεν πάει πουθενά χωρίς μηχανή, ειδικά το καλοκαίρι!! Μας βλέπω να κυκλοφορούμε χωριστά!!😂 

5/01 είχα τελευταία περίοδο, σημερα λέει το ημερολόγιο είμαι 4 εβδομάδων ακριβώς!!! Μόνο;;εγώ ήθελα παραπάνω! Χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Αθήνα ναι,και δεν πάει πουθενά χωρίς μηχανή, ειδικά το καλοκαίρι!! Μας βλέπω να κυκλοφορούμε χωριστά!!😂 

5/01 είχα τελευταία περίοδο, σημερα λέει το ημερολόγιο είμαι 4 εβδομάδων ακριβώς!!! Μόνο;;εγώ ήθελα παραπάνω! Χιχι

Χαχαχα και μεις αθηνα μενουμε!!! Κεντρο... χαχαχα

λοιπον, 5/01 εεε; Αρα εχεις ΠΗΤ στις 11/10 αγαπημενη μου!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ...

Αλήθεια το προσπαθώ να μην αγχώνεσαι...αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα!! Εκεί που ηρεμώ έρχονται διάφορες σκέψεις άλλες θετικές αλλά αρνητικές! Εξάλλου πως να πεις σε ένα άτομο τέρμα οργανωτικό να κάνει κάτι που δεν γίνεται να προγραμματίσεις.;;;

Είμαι 26 χρόνων(((το ξέρω είμαι μικρούλα)))!!!ναι ξέρω τις γόνιμες μου μέρες και από τεστ που έχω αγοράσει και από την γυναικολόγο μου, που έτυχε να επισκεφτώ τον προηγούμενο μήνα κ μου είπε ότι είμαι σε φάση ωορρηξίας.!!! έχουμε επαφές σχεδόν κάθε μέρα από τότε που γνωριστήκαμε (1χρονο κ κάτι) και τους τελευταίους 3 μήνες έχουμε ελεύθερες επαφές!

Μηπως το κάθε μέρα είναι αυτό που μας επηρεάζει ;έχω ακούσει ότι χαλάει η ποιότητα του σπέρματος...από την άλλη μεριά άλλοι υποστηρίζουν ότι το κάθε μέρα κάνει καλό γιατί είναι «ενεργό» το σπερμα!!
Σπερμοδιαγραμμα είχε κάνει για άλλον λόγο πριν 2 χρόνια και ήταν όλα εντάξει !

Λοιπον μικρο μου κοριτσακι! Αν εχεις τοσο αγχος, σε βλεπω να μη μενεις ποτε εγκυος! Πρεπει καταρχας να βγαλεις τα παντα απ το μυαλο σου. Ενα παιδι δεν ειναι τροπαιο, δεν ειναι λογος για να επιβεβαιωσει καποιος την αγαπη του. Ενα παιδι ειναι ενα θαυμα που γεννιεται απο 2 ανθρωπους που αγαπιουνται πραγματικα και βαθια. Ανθρωπους που κυριως σεβονται ο ενας τον αλλο. Ωστε και οι 2 να μεγαλωσουν υγιη ψυχικα παιδια. 
μην κοιτας τι κανουν οι αλλοι, επισης δεν ξερεις αν λενε αληθεια ή οχι. Εγω δεν πιστευω κανεναν. Γιατι εμενα με νοιαζει τι κανω εγω! Μη δινεις σημασια σε κανεναν. 
Και αν το αγορι σου απογοητευεται επειδη ο αδελφος του εμεινε αμεσως, τοτε νομιζω πρεπει να το ξανασκεφτεις κ συ λιγακι παραπανω. Αλλο να απογοητευεσαι σε γενικα πλαισια ως ανθρωπος και αλλο να απογοητευεσαι λιγο «εγωιστικα». Γιατι ετσι μας το παρουσιασες. Κ μενα η αδερφη μου εμεινε με την πρωτη, αλλα δε με επηρεασε καθολου. Δεν ειναι αγωνας δρομου το παιδι. 
συγγνωμη αν γινομαι λιγο αποτομη αλλα πραγματικα πρεπει να ξεκολλησεις το μυαλο σου απο τους γυρω!!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia33 είπε:

Χαχαχα και μεις αθηνα μενουμε!!! Κεντρο... χαχαχα

λοιπον, 5/01 εεε; Αρα εχεις ΠΗΤ στις 11/10 αγαπημενη μου!!!!! 

Όντως;;;τι τέλεια!!εγώ είμαι προς δυτικα προαστια! παρεούλα θα τα κάνουμε τα βήματακια μας!!ο γιατρός σου που είναι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Όντως;;;τι τέλεια!!εγώ είμαι προς δυτικα προαστια! παρεούλα θα τα κάνουμε τα βήματακια μας!!ο γιατρός σου που είναι;; 

Χαψα ναι μαζι παμε εμεις οι δυο τουλιπιτσα μου! Ο γιατρος μου ειναι πατησια και συνεργαζεται με το γαια. Πες μου κ συ οτι θα γεννησεις στο γαια να τρελαθουμε πληρως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Λοιπον μικρο μου κοριτσακι! Αν εχεις τοσο αγχος, σε βλεπω να μη μενεις ποτε εγκυος! Πρεπει καταρχας να βγαλεις τα παντα απ το μυαλο σου. Ενα παιδι δεν ειναι τροπαιο, δεν ειναι λογος για να επιβεβαιωσει καποιος την αγαπη του. Ενα παιδι ειναι ενα θαυμα που γεννιεται απο 2 ανθρωπους που αγαπιουνται πραγματικα και βαθια. Ανθρωπους που κυριως σεβονται ο ενας τον αλλο. Ωστε και οι 2 να μεγαλωσουν υγιη ψυχικα παιδια. 
μην κοιτας τι κανουν οι αλλοι, επισης δεν ξερεις αν λενε αληθεια ή οχι. Εγω δεν πιστευω κανεναν. Γιατι εμενα με νοιαζει τι κανω εγω! Μη δινεις σημασια σε κανεναν. 
Και αν το αγορι σου απογοητευεται επειδη ο αδελφος του εμεινε αμεσως, τοτε νομιζω πρεπει να το ξανασκεφτεις κ συ λιγακι παραπανω. Αλλο να απογοητευεσαι σε γενικα πλαισια ως ανθρωπος και αλλο να απογοητευεσαι λιγο «εγωιστικα». Γιατι ετσι μας το παρουσιασες. Κ μενα η αδερφη μου εμεινε με την πρωτη, αλλα δε με επηρεασε καθολου. Δεν ειναι αγωνας δρομου το παιδι. 
συγγνωμη αν γινομαι λιγο αποτομη αλλα πραγματικα πρεπει να ξεκολλησεις το μυαλο σου απο τους γυρω!!! 
 

 

Ίσως δεν το εξέφρασα εγώ καλά....αυτό που ήθελα να πω είναι από τον περίγυρο μας ακούγαμε ότι είναι εύκολη διαδικασία...δεν είχαμε κάποιο φιλικό ζευγάρι να μας πει ότι το προσπαθούμε καιρό....ακούγαμε πάντα «μετά το γάμο θα το βάλουμε μπροστά» και μετά από ένα μήνα από το γάμο,μαςέλεγαν τα ευχάριστα...Ή από τον αδερφό του ότι στις διακοπές θα μ προσπαθήσουμε για παιδί και μετά από λίγες μέρες που επέστρεψαν  η κοπέλα ήταν έγκυος.

Επομένως το είχαμε στο μυαλό μας ότι θα έρθει και σε εμάς γρήγορα..σαφώς και δεν λέω ότι οι 3-4 μήνες είναι πολύ...απλά μας βάζει σε σκέψεις μήπως κάτι δεν πάει καλά..

Προς θεού δεν είναι εγωιστικό,πιστεύω πως γενικά είμαστε ερωτευμένοι και θελουμε πολύ ένα μωράκι και από την λαχταρα μας στεναχωριόμαστε.Ετυχε και αυτόν τον μήνα να έχω κάτι ζαλάδες και απίστευτη υπνηλία(κοιμόμουν από τις 10) και άρχισα να σκέφτομαι ότι μπορεί και να είμαι έγκυος..και χθες που μου ήρθε με πήρε από κάτω.

Και να φανταστείς Σοφία ότι δεν έχουμε πει σε κανέναν ότι προσπαθούμε για να αποφύγουμε τις κλασικές ερωτήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Χαψα ναι μαζι παμε εμεις οι δυο τουλιπιτσα μου! Ο γιατρος μου ειναι πατησια και συνεργαζεται με το γαια. Πες μου κ συ οτι θα γεννησεις στο γαια να τρελαθουμε πληρως!!!

Χαχαχα, μα δεν θα ήταν τέλειο;;;οχι, εμένα στο Ρέα είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσουδες είστε γουρλουδες! Στέλνω σε όλες θετική ενέργεια και τις καλύτερες ευχές μου! Εγώ σήμερα 4 μέρες πριν τη περίοδο και μάλλον βλέπω θετικό! Ακόμα δνε μπορώ να το πιστέψω! 

IMG_20200202_171134.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LadyP είπε:

Κορίτσουδες είστε γουρλουδες! Στέλνω σε όλες θετική ενέργεια και τις καλύτερες ευχές μου! Εγώ σήμερα 4 μέρες πριν τη περίοδο και μάλλον βλέπω θετικό! Ακόμα δνε μπορώ να το πιστέψω! 

IMG_20200202_171134.jpg

Χριστουλη μου και Παναγίτσα μου θα τρελαθώ!!!! Δεν είναι μάλλον είναι σίγουρα, αφού φαίνεται η γραμμουλα καλεεεεεεε!Συγχαρητήρια κοριτσάκι μουουουουου! 

@Dimitra91 που είσαι καλεεεε το πινακακι έχει πάρει φωτιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η LadyP είπε:

Κορίτσουδες είστε γουρλουδες! Στέλνω σε όλες θετική ενέργεια και τις καλύτερες ευχές μου! Εγώ σήμερα 4 μέρες πριν τη περίοδο και μάλλον βλέπω θετικό! Ακόμα δνε μπορώ να το πιστέψω! 

IMG_20200202_171134.jpg

πωωωωωω τελειαααααααα πολυ χαρηκαααααα!!!!! 🥳🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η LadyP είπε:

Κορίτσουδες είστε γουρλουδες! Στέλνω σε όλες θετική ενέργεια και τις καλύτερες ευχές μου! Εγώ σήμερα 4 μέρες πριν τη περίοδο και μάλλον βλέπω θετικό! Ακόμα δνε μπορώ να το πιστέψω! 

IMG_20200202_171134.jpg

👏👏👏👏👏👏👏👏👏

Συγχαρητήρια κοπελα μου!!!!!!!

Να εχεις μια ομορφη και τελειομηνη  εγκυμοσύνη 😘😘😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LadyP είπε:

Κορίτσουδες είστε γουρλουδες! Στέλνω σε όλες θετική ενέργεια και τις καλύτερες ευχές μου! Εγώ σήμερα 4 μέρες πριν τη περίοδο και μάλλον βλέπω θετικό! Ακόμα δνε μπορώ να το πιστέψω! 

IMG_20200202_171134.jpg

Μπράβο κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!! Με το καλό!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!! Καλά απίστευτο πόσο γουρλιδικο το πινακάκι!! Χαχα!!! Να σου πάνε όλα υπέροχα!!🥰❤️🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LadyP είπε:

Κορίτσουδες είστε γουρλουδες! Στέλνω σε όλες θετική ενέργεια και τις καλύτερες ευχές μου! Εγώ σήμερα 4 μέρες πριν τη περίοδο και μάλλον βλέπω θετικό! Ακόμα δνε μπορώ να το πιστέψω! 

IMG_20200202_171134.jpg

Μπράβο κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!! Με το καλό!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!! Καλά απίστευτο πόσο γουρλιδικο το πινακάκι!! Χαχα!!! Να σου πάνε όλα υπέροχα!!🥰❤️🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Denizz είπε:

 

Ίσως δεν το εξέφρασα εγώ καλά....αυτό που ήθελα να πω είναι από τον περίγυρο μας ακούγαμε ότι είναι εύκολη διαδικασία...δεν είχαμε κάποιο φιλικό ζευγάρι να μας πει ότι το προσπαθούμε καιρό....ακούγαμε πάντα «μετά το γάμο θα το βάλουμε μπροστά» και μετά από ένα μήνα από το γάμο,μαςέλεγαν τα ευχάριστα...Ή από τον αδερφό του ότι στις διακοπές θα μ προσπαθήσουμε για παιδί και μετά από λίγες μέρες που επέστρεψαν  η κοπέλα ήταν έγκυος.

Επομένως το είχαμε στο μυαλό μας ότι θα έρθει και σε εμάς γρήγορα..σαφώς και δεν λέω ότι οι 3-4 μήνες είναι πολύ...απλά μας βάζει σε σκέψεις μήπως κάτι δεν πάει καλά..

Προς θεού δεν είναι εγωιστικό,πιστεύω πως γενικά είμαστε ερωτευμένοι και θελουμε πολύ ένα μωράκι και από την λαχταρα μας στεναχωριόμαστε.Ετυχε και αυτόν τον μήνα να έχω κάτι ζαλάδες και απίστευτη υπνηλία(κοιμόμουν από τις 10) και άρχισα να σκέφτομαι ότι μπορεί και να είμαι έγκυος..και χθες που μου ήρθε με πήρε από κάτω.

Και να φανταστείς Σοφία ότι δεν έχουμε πει σε κανέναν ότι προσπαθούμε για να αποφύγουμε τις κλασικές ερωτήσεις 

Καλά κάνεις κ δεν το λες σε κανένα είναι προσωπικό σας θέμα το αν προσπαθείτε η όχι! Εμένα με πρηξανε όλοι συνέχεια παιδάκι κ παιδάκι ποτέ θα κάνεις;;κ επειδή έκανα πρόσφατα ένα χειρουργειο ενδομητριωσης τότε να δεις πως μου μιλούσαν τύπου α γι'αυτό δεν έχεις παιδί ε τώρα θα κάνεις ,ενώ εγώ δεν προσπαθούσα καν!! Μην σε επηρεάζει το περιβάλλον σου για κανένα λόγο, είστε νέοι θα έρθει το παιδάκι σας όταν θα είναι η κατάλληλη στιγμή!! Πάρε βιταμίνουλες γιατί πιστεύω ότι θα σε βοηθήσουν να αποβάλλεις κ λίγο το άγχος σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η LadyP είπε:

Κορίτσουδες είστε γουρλουδες! Στέλνω σε όλες θετική ενέργεια και τις καλύτερες ευχές μου! Εγώ σήμερα 4 μέρες πριν τη περίοδο και μάλλον βλέπω θετικό! Ακόμα δνε μπορώ να το πιστέψω! 

IMG_20200202_171134.jpg

Μα δεν υπάρχει αυτό εδώ που συμβαίνει με εμάς!!!! Τι υπέροχα νέα ! Είναι θετικό κορίτσι μου!!!!!! Πωπω μα τι ωραία που γεμίζει το πινακάκι μας!!! Να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου συγνώμη αλλά δεν προλαβα να μπω καθόλου γιατί είχα κάποιες υποχρεώσεις! Αύριο θα τα δω όλα τα μηνύματά σας!!! Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@toulipa8 :   Θετικό 🤰

@Sofia33 :    Θετικό 🤰

@LadyP    Θετικό 🤰 

@Mari84: 1/2

@Dimitra24: 16/2

@Elenikon :  21/2

@Elenitsa92 : 22/2

@St33: ?

@tzina819 : 12/5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου και καλη εβδομαδα!!!!!!!

Εγω σημερα ειμαι στην 3η μερα καθυστέρησης...

Εκανα το πρωι τεστ και εγκυμοσύνης και μαντεψτε...;;!!!!!!!!

Αρνητικοτατο 🙄😂😂

Μαλλον εχει αλλαξει ο κυκλος μου.

Εσεις ολα καλα;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...