Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Ρε κοριτσια εμενα ο γιατρος μου δεν μου ειπε να κανω αλλη χοριακη. Ουτε να παιρνω φαρμακα. Μου ειπε απλα να παω την αλλη παρασκευη να με δει(που θα ειμαι 5η βδομαδα)

Ούτε φυλλικό δεν σου έδωσε κορίτσι μου; Ο δικός μου βάζει τουλάχιστον δύο χοριακες αλλά καθένας έχει διαφορετική άποψη. Πόσο ήταν η πρώτη χοριακη που έκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ούτε φυλλικό δεν σου έδωσε κορίτσι μου; Ο δικός μου βάζει τουλάχιστον δύο χοριακες αλλά καθένας έχει διαφορετική άποψη. Πόσο ήταν η πρώτη χοριακη που έκανες;

Οχι! Φυλλικο παιρνω μονη μου ουτως η αλλως. Οχι ομως καθημερινως. Εχω διαβασει οτι κ η υπερκαταναλωση μπορει να κρυβει κινδυνους. Η πρωτη χοριακη μου ηταν 206 και την εκανα χτες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Στο είπε γιατί είναι θετικός γιατρός και με βάση την πρώτη τιμή υπολογίζει ότι την Παρασκευή θα είσαι 5 εβδομάδων. Άρα, ότι πρέπει να φανεί στον υπέρηχο θα του δείξει αν όλα πάνε καλά. Αν εσύ αγχώνεσαι αν όλα πάνε καλά μπορείς να ξανακάνεις να δεις αν σε δύο μέρες διπλασιάζεται.

Ο κάθε γιατρός έχει τη δικιά του διαδικασία που χρησιμοποιεί.

Ναι εχεις δικιο. Τον αγαπω εξαλλου και τον εμπιστευομαι με κλειστα ματια τον συγκεκριμενο! Οχι δε θελω να κανω αλλη χοριακη! Με αγχωνει η σκεψη και μονο. Δηλαδη οι μαναδες μας τι κανανε ηθελα να ξερα;;; Πως την παλευαν που δεν υπηρχαν ουτε υπερηχοι ουτε τιποτα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Οχι! Φυλλικο παιρνω μονη μου ουτως η αλλως. Οχι ομως καθημερινως. Εχω διαβασει οτι κ η υπερκαταναλωση μπορει να κρυβει κινδυνους. Η πρωτη χοριακη μου ηταν 206 και την εκανα χτες. 

Κι εγώ τώρα που προσπαθώ δεν το παίρνω κάθε ημέρα αλλά όταν ήμουν έγκυος το έπαιρνα. Έτσι κι αλλιώς αυτό θα στο ελέγχει και στο αίμα για τυχών υπερκατανάλωση. Το ξέρεις ότι παίρνεις ή δεν στο ανέφερε καν; Στον προγεννητικό πάντως που θα κάνεις να ζητήσεις να σου κάνει και D. Το λέω γιατί πολλοί γιατροί δεν το βάζουν.😘💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσι μου καλώς ήρθες! Μην απογοητεύεσαι! Όλες που είναι τωρα εγκυούλες έχουν περάσει από αυτό το στάδιο. Εγώ είμαι στην ίδια φάση με εσένα !!

Λογικά αφού έκανες τεστακια ωορρηξιας όντως θα έκανες στις 17/01 ωορρηξία. Άλλωστε όταν λέει η γιατρός ότι σε λίγες ώρες θα έχεις ωορρηξια δεν εννοούσε  σε 2-3 ώρες. Δεν μπορεί να ξερει απόλυτα ποτέ θα κάνεις. Όντως μπορεί να εκανες μετά από 48 ώρες μετά την επίσκεψη στο γιατρό στις 17/01. Επομένως, αν όλα τα δεδομένα είναι σωστά, περίμενες εχθές να σου έρθει.... (14 μέρες μετά την ωορρηξία σου που ήταν στις 17-01 ήταν 31-01).

Μου φαίνεται θα έχουμε και άλλη εγκυούλα στην παρέα μας!!Στο εύχομαι!! Γιατί δεν κάνεις ένα τεστακι από το φαρμακειο; Αλλιώς αν έχεις υπομονή περίμενε την Δευτέρα να κανεις χοριακή κατευθείαν.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...Να φανταστείς σε φαρμακείο δουλεύω αλλά αγχώνομαι να κάνω το τεστ γιατί τους προηγούμενους μήνες δεν είδα θετικό αποτέλεσμα...θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα και μετά!!!

Και αρνητικό να βγει...εμένα δεν με πειράζει να προσπαθήσω και τον επόμενο μήνα απλά στεναχωριέται το αγόρι μου αρκετά κάθε φορά που του λέω ότι αδιαθέτησα και αυτόματος με παίρνει κ εμένα από κάτω.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κι εγώ τώρα που προσπαθώ δεν το παίρνω κάθε ημέρα αλλά όταν ήμουν έγκυος το έπαιρνα. Έτσι κι αλλιώς αυτό θα στο ελέγχει και στο αίμα για τυχών υπερκατανάλωση. Το ξέρεις ότι παίρνεις ή δεν στο ανέφερε καν; Στον προγεννητικό πάντως που θα κάνεις να ζητήσεις να σου κάνει και D. Το λέω γιατί πολλοί γιατροί δεν το βάζουν.😘💗

Κανω ουτως η αλλως d. Εχω βγαλει το θυρεοειδη μου, και καθε εξαμηνο κανω εξετασεις οποτε για μενα καθε εξαμηνο ειναι σχεδον ενας προγεννητικος! Εχω ελλειψη d, επαιρνα d3fix και ανεβηκε λιγακι. Οχι, και τωρα που ειμαι εγκυος δε θα παιρνω φυλλικο καθημερινως. Μερα παρα μερα ειναι ενταξει. Δεν θελω να φτασει σε σημειο υπερκαταναλωσης ωστε να φανει στις εξετασεις, γιατι το «κακο» μπορει ηδη να εχει γινει! Δεν εχω ελλειψη βιταμινων γενικοτερα, αν εξαιρεσεις την d. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia33 είπε:

Καλως το νεο μας κοριτσι! 
καταρχας εισαι πολυ μικρη και μην αγχωνεσαι! Μη λες «αποτυχημενες» προσπαθειες. Δεν ειναι θεμα επιτυχιας μια εγκυμοσυνη. Ειναι απλα θεμα τυχης. Εγω εμεινα στον 4ο κυκλο προσπαθειων.

οσον αφορα τα τεστ ωορρηξιας τωρα. Κανεις, μα απολυτως κανεις δεν μπορει να σου πει ακριβως την ωρα που θα κανεις ωορρηξια! Ουτε ο ιδιος ο γιατρος. Η καλυτερη συμβουλη ειναι να κανεις καθε μερα σεξ οσο σκουραινουν τα τεστακια ωορρηξιας, την ημερα του θετικου τεστ και την αμεσως επομενη. Δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις την ωορρηξια! Κ αν δεν κατσει τον ενα μηνα, θα κατσει τον αλλο! Γιατι ειπαμε μπορει να πετυχεις ωορρηξια αλλα δεν ειναι απαραιτητο οτι θα γινει γονιμοποιηση. Η μπορει ακομη να πετυχεις γονιμοποιηση αλλα να μη γινει εμφυτευση. Ειναι ολα φυσιολογικα κ ολα μεσα στο προγραμμα. 
γνωμη μου ειναι να μην κανεις τεστ εγκυμοσυνης αν δεν εχεις καθυστερηση, γιατι αδικα φορτωνεσαι με αγχος και σκεψεις και αν βγαινουν αρνητικα μετα απογοητευεσαι. 

Σε ευχαριστώ πολύ Σοφία μου για τις συμβουλές σου!!!

Το κακό είναι ότι σύμφωνα με τον γιατρό έπρεπε να αδιαθετήσω χθες...σύμφωνα με ένα πρόγραμμα που έχω στο κινητό είναι να αδιαθετήσω αύριο (κύκλο 29 ημερών). Επομένως θα περιμένω μέχρι την Τετάρτη κ μετά θα κάνω τεστ.

Ξερω ότι αυτό που κάνω δεν είναι σωστό αλλά επηρεάζομαι από άλλα ζευγάρια που με την πρώτη προσπάθεια τα κατάφεραν και εμείς προσπαθούμε ακόμα...!!!κανείς δεν έχει κάποιο πρόβλημα υγείας και είμαστε νέοι 26 και 30χρονων τ αγόρι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Κανω ουτως η αλλως d. Εχω βγαλει το θυρεοειδη μου, και καθε εξαμηνο κανω εξετασεις οποτε για μενα καθε εξαμηνο ειναι σχεδον ενας προγεννητικος! Εχω ελλειψη d, επαιρνα d3fix και ανεβηκε λιγακι. Οχι, και τωρα που ειμαι εγκυος δε θα παιρνω φυλλικο καθημερινως. Μερα παρα μερα ειναι ενταξει. Δεν θελω να φτασει σε σημειο υπερκαταναλωσης ωστε να φανει στις εξετασεις, γιατι το «κακο» μπορει ηδη να εχει γινει! Δεν εχω ελλειψη βιταμινων γενικοτερα, αν εξαιρεσεις την d. 

Τέλεια! 

Άρα την Παρασκευή θα αντικρίσεις το νινακι σου;😊 Θα περιμένουμε να μας πεις συναισθήματα! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τέλεια! 

Άρα την Παρασκευή θα αντικρίσεις το νινακι σου;😊 Θα περιμένουμε να μας πεις συναισθήματα! 💗

Εεε ναι! Το σπορακι μου!!! Δε θα φανουν και πολλα!!!!! Ειναι κ η πρωτη εγκυμοσυνη και οσο να ναι, εχω μια αγωνια παραπανω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia33 αφού του έχεις εμπιστοσύνη να μην σκέφτεσαι τίποτα, ο κάθε γιατρος ακολουθεί την δική του πρακτική.Τα outrοgestan απότι κατάλαβα ουτε εμένα θα μου τα έδινε εαν δεν την ρωτούσα αν χρειάζεται να πάρω κάτι...Τώρα με το φυλλικό με ανησυχησες γιατί εγω παίρνω κάθε μέρα απ'όταν ξεκίνησα τις προσπάθειες και μου είπε να το συνεχίσω...Άντε κορίτσι μου να πάνε όλα τέλεια εσύ Παρασκεύη ,εγώ μάλλον την μεθεπόμενη Δευτέρα θα πάω για υπέρηχο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Denizz καλώς ήρθες στην παρέα μας!! εύχομαι να μπεις στο πινακάκι μας κατευθείαν ως εγκυούλα!!!3 μήνες προσπαθειών δεν είναι τίποτα!!Μην σε παίρνει από κάτω από τώρα, είναι πολυ νωρίς και είσαι και νέο κορίτσι, θα έρθει το μπεμπάκι για όλες μας στην ώρα του!!Τώρα για τα τεστ πιστεύω τα έκανες πολύ νωρίς, κάνε λίγο υπομονή και Δευτέρα πρωι πρωι κάνε άλλο ένα ή πήγαινε κατευθείαν για χοριακή να είσαι πιο σίγουρη!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε;

Εγω σπιτι ειμαι αραχτη εχω αναψει και την ηλεκτρικη κουβερτα και ξεκουραζομαι.

Σημερα ηταν να φανει η κοκκινομουρα αλλα τίποτα ακομα.

Εσεις πως είστε; 

Η φρεσκοεγκυουλες  μας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε;

Εγω σπιτι ειμαι αραχτη εχω αναψει και την ηλεκτρικη κουβερτα και ξεκουραζομαι.

Σημερα ηταν να φανει η κοκκινομουρα αλλα τίποτα ακομα.

Εσεις πως είστε; 

Η φρεσκοεγκυουλες  μας;;;

Τέτοια λέγε μας !! Μωρέ τι γίνεται ναζακια σου κάνει;;;Μακάρι να μην έρθει η ανεπιθύμητη πουλάκι μου κ να αυξηθουμε οι φρεσκοεγκυουλες!

Εγώ είμαι καλαααα , έφτιαξα τα νυχακια μου αφού με άφησε η γιατρούλα μου, έχω αρκετα πονάκια χαμηλά αλλά πιστεύω είναι καλό, κ ανυπομονώ να έρθει η επόμενη εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Τέτοια λέγε μας !! Μωρέ τι γίνεται ναζακια σου κάνει;;;Μακάρι να μην έρθει η ανεπιθύμητη πουλάκι μου κ να αυξηθουμε οι φρεσκοεγκυουλες!

Εγώ είμαι καλαααα , έφτιαξα τα νυχακια μου αφού με άφησε η γιατρούλα μου, έχω αρκετα πονάκια χαμηλά αλλά πιστεύω είναι καλό, κ ανυπομονώ να έρθει η επόμενη εβδομάδα!

Α για πες ...

Οσο για νυχια τι σου ειπε;;;

Η κουμπαρα μου που ειναι έγκυος και εχουμε τον ιδιο γυναικολογο δεν την αφηνει να τα βαφει.

Εσενα τι σου ειπε;;

Οσο για μενα δεν νομιζω να ειμαι εγκυος...αμα ηταν θα ηταν θετικο το τεστ που εκανα σημερα 🙄

Αντε να ερθει η επομενη βδομάδα να πας πεις τα νεα!!!

Ο αντρας σου το έμαθε;;;;  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε;

Εγω σπιτι ειμαι αραχτη εχω αναψει και την ηλεκτρικη κουβερτα και ξεκουραζομαι.

Σημερα ηταν να φανει η κοκκινομουρα αλλα τίποτα ακομα.

Εσεις πως είστε; 

Η φρεσκοεγκυουλες  μας;;;

Δεν πειραζει αν ερθει, θα ειναι ο επομενος ο τυχερος σου μηνας!!!

κ γω εχω πονακια γενικα, αρκετα θα ελεγα. Σα να περιμενω περιοδο. Επισης εχω κ λιγη ανακατωσουρα στο στομαχι κυριως τις μεσημεριανες ωρες. 
τα νυχια μου ομως τα βαφω! Ειναι λιγο λεπτομερειες ολα αυτα. Αν σκεφτεις την ακτινοβολια που τρωμε απο το κινητο, τις ηλεκτρικες συσκευες, τις μυρωδιες απο τις εξατμισεις, τα καθαριστικα κλπ κλπ, η βαφη των νυχιων δεν κανει απολυτως τιποτα. Εξαλλου τα νυχια, αυτα καθαυτα δεν απορροφουν ουσιες. Δεν υπαρχει καμια απολυτως ερευνα που να ενοχοποιει τα νυχια(και τα μαλλια) για ανωμαλιες σε επικειμενη εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η toulipa8 είπε:

@Sofia33 αφού του έχεις εμπιστοσύνη να μην σκέφτεσαι τίποτα, ο κάθε γιατρος ακολουθεί την δική του πρακτική.Τα outrοgestan απότι κατάλαβα ουτε εμένα θα μου τα έδινε εαν δεν την ρωτούσα αν χρειάζεται να πάρω κάτι...Τώρα με το φυλλικό με ανησυχησες γιατί εγω παίρνω κάθε μέρα απ'όταν ξεκίνησα τις προσπάθειες και μου είπε να το συνεχίσω...Άντε κορίτσι μου να πάνε όλα τέλεια εσύ Παρασκεύη ,εγώ μάλλον την μεθεπόμενη Δευτέρα θα πάω για υπέρηχο!! 

Απλα εγω γενικα ειμαι εναντιον των καταχρησεων και γενικως των συμπληρωματων. Ναι, παιρνω φυλλικο 2-3 φορες τη βδομαδα αλλα οχι καθε μερα. Δεν προσφερει κατι περισσοτερο το καθε μερα. Βεβαια ο καθε γιατρος λεει τα δικα του(θα σου πω τι θα μου πει και ο δικος μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Α για πες ...

Οσο για νυχια τι σου ειπε;;;

Η κουμπαρα μου που ειναι έγκυος και εχουμε τον ιδιο γυναικολογο δεν την αφηνει να τα βαφει.

Εσενα τι σου ειπε;;

Οσο για μενα δεν νομιζω να ειμαι εγκυος...αμα ηταν θα ηταν θετικο το τεστ που εκανα σημερα 🙄

Αντε να ερθει η επομενη βδομάδα να πας πεις τα νεα!!!

Ο αντρας σου το έμαθε;;;;  

 

Ναι ναι τα νύχια με άφησε αρκεί το φουρνάκι να είναι led μην ρωτήσεις γιατί δεν έχω ιδέα, είχα ένα άγχος η αλήθεια είναι γιατί με τα νύχια μου είμαι λίγο ψυχωτική😂 βαφή μαλλιών μου απαγόρευσε αλλά δεν με νοιάζει γιατί τα βάφω μια στο τόσο κ είναι κοντά στο φυσικό μου.

Καλέ εγώ δεν είμαι σαν την Δήμητρα που έχει εγκράτεια, την ίδια μέρα του το είπα, έτρωγε ο άνθρωπος κ έμεινε κόκαλο με κοιταγε με το πιρούνι μετέωρο ! Ήταν τέτοιο το σοκ κ για εμένα που δεν μπορούσα να κρατηθώ με τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Απλα εγω γενικα ειμαι εναντιον των καταχρησεων και γενικως των συμπληρωματων. Ναι, παιρνω φυλλικο 2-3 φορες τη βδομαδα αλλα οχι καθε μερα. Δεν προσφερει κατι περισσοτερο το καθε μερα. Βεβαια ο καθε γιατρος λεει τα δικα του(θα σου πω τι θα μου πει και ο δικος μου)

Εν τω μεταξύ ειδικά για το φυλλικό διάβαζα άλλες κοπέλες που έλεγαν ότι το folidex που παίρνω εγώ έχει πολύ μικρή δόση κ μόλις έμεινες έγκυες τους το άλλαξε σε ένα άλλο πιο δυνατό, είδες;;;καλά που τα λέμε να ρωτήσω κ εγώ την γιατρό να διασταυρώσουμε αποψεις!!γενικά ο γιατρός σου είπε τι να κόψεις;;έδωσε οδηγίες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Ναι ναι τα νύχια με άφησε αρκεί το φουρνάκι να είναι led μην ρωτήσεις γιατί δεν έχω ιδέα, είχα ένα άγχος η αλήθεια είναι γιατί με τα νύχια μου είμαι λίγο ψυχωτική😂 βαφή μαλλιών μου απαγόρευσε αλλά δεν με νοιάζει γιατί τα βάφω μια στο τόσο κ είναι κοντά στο φυσικό μου.

Καλέ εγώ δεν είμαι σαν την Δήμητρα που έχει εγκράτεια, την ίδια μέρα του το είπα, έτρωγε ο άνθρωπος κ έμεινε κόκαλο με κοιταγε με το πιρούνι μετέωρο ! Ήταν τέτοιο το σοκ κ για εμένα που δεν μπορούσα να κρατηθώ με τίποτα!!!

Γενικα μακρια απο φουρνακια κοριτσια. Βιολογος speaking. Υπεριωδης ακτινοβολια στα νυχια; Που το δερμα απο κατω παθαινει ανετως μελανωμα; Για κανενα λογο. Βαφτε τα νυχακια αλλα μονες σας. Οχι με φουρνακια κ βλακειες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Εν τω μεταξύ ειδικά για το φυλλικό διάβαζα άλλες κοπέλες που έλεγαν ότι το folidex που παίρνω εγώ έχει πολύ μικρή δόση κ μόλις έμεινες έγκυες τους το άλλαξε σε ένα άλλο πιο δυνατό, είδες;;;καλά που τα λέμε να ρωτήσω κ εγώ την γιατρό να διασταυρώσουμε αποψεις!!γενικά ο γιατρός σου είπε τι να κόψεις;;έδωσε οδηγίες;;

Ο γιατρος δε μου ειπε απολυτως τιποτα!!!! Μονο να παω την αλλη βδομαδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia33 είπε:

Γενικα μακρια απο φουρνακια κοριτσια. Βιολογος speaking. Υπεριωδης ακτινοβολια στα νυχια; Που το δερμα απο κατω παθαινει ανετως μελανωμα; Για κανενα λογο. Βαφτε τα νυχακια αλλα μονες σας. Οχι με φουρνακια κ βλακειες. 

Με σκοτώνεις τώρα να ξέρεις!! Γιατί υποθέτω το λες γενικά όχι μόνο για την εγκυμοσύνη

Ε θα στα πει από κοντά, εμένα μου έκοψε μηχανάκι,σεξ και σούσι.α! Και να σηκώνω βάρη, βέβαια σήμερα ξεχάστηκα κ έκανα κάτι βλακείες την ώρα που έκανα δουλειές!

Εσύ στον αντρουλη σου το είπες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ τελικά αδιαθέτησα!!!Φαίνεται δεν είναι ούτε αυτός ο μήνας ο τυχερός μου!!

Να σας ρωτήσω,πόσους  μήνες προσπαθούσατε μέχρι να μείνετε εγκυουλες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Με σκοτώνεις τώρα να ξέρεις!! Γιατί υποθέτω το λες γενικά όχι μόνο για την εγκυμοσύνη

Ε θα στα πει από κοντά, εμένα μου έκοψε μηχανάκι,σεξ και σούσι.α! Και να σηκώνω βάρη, βέβαια σήμερα ξεχάστηκα κ έκανα κάτι βλακείες την ώρα που έκανα δουλειές!

Εσύ στον αντρουλη σου το είπες;;

Και βεβαια το λεω γενικα! Λατρευω κ γω τα νυχια, και τα φτιαχνω μονη μου. Ασχετως αν χαλανε καθε 2 μερες. Δε με νοιαζει! Αρκει να μη βαλω το σκατοπραμα! Αντε θα σε δειρω τωρα!!

ναι ναι το εχω πει απο την πρωτη στιγμη, μαζι τα καναμε τα τεστ και τις εξετασεις!!!! Αυτος ο κακομοιρης απο τη μερα που το μαθε ολο με προσεχει. Με κουραζει λιγακι αυτο να πω την αληθεια. 
μηχανακι συνεχιζω κ ανεβαινω, ως συνοδηγος-εγω δεν ξερω να οδηγω-. Σεξ εκανα προχτες χαχαχαχα και σουσι δεν εχω φαει ποτε στη ζωη μου χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Και βεβαια το λεω γενικα! Λατρευω κ γω τα νυχια, και τα φτιαχνω μονη μου. Ασχετως αν χαλανε καθε 2 μερες. Δε με νοιαζει! Αρκει να μη βαλω το σκατοπραμα! Αντε θα σε δειρω τωρα!!

ναι ναι το εχω πει απο την πρωτη στιγμη, μαζι τα καναμε τα τεστ και τις εξετασεις!!!! Αυτος ο κακομοιρης απο τη μερα που το μαθε ολο με προσεχει. Με κουραζει λιγακι αυτο να πω την αληθεια. 
μηχανακι συνεχιζω κ ανεβαινω, ως συνοδηγος-εγω δεν ξερω να οδηγω-. Σεξ εκανα προχτες χαχαχαχα και σουσι δεν εχω φαει ποτε στη ζωη μου χαχαχα

Καλέ κ εγώ συνοδηγός είμαι στο μηχανάκι, χθες πήγαμε σινεμά του λέω με τι θα πάμε;Αφού είπε η γιατρός όχι μηχανάκι μου λέει, τέλος θα κυκλοφορούμε μόνο με αμάξι κ μόνο τα Σάββατα -Κυριακες(δεν αντέχει καθόλου την κίνηση με αμαξι)🤣

Να προσέχεις πολύ πολυυυυυυ με το μηχανάκι !

Εμείς τώρα να βοηθήσει ο Θεουλης και όλα καλά να μας πάνε κ να έχουμε τα μπεμπακια μας,  πάμε για Οκτώβρη ; Το ποσό έχω μπερδευτεί με τις ημερομηνίες κ το μέτρημα δεν λέγεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Κορίτσια εγώ τελικά αδιαθέτησα!!!Φαίνεται δεν είναι ούτε αυτός ο μήνας ο τυχερός μου!!

Να σας ρωτήσω,πόσους  μήνες προσπαθούσατε μέχρι να μείνετε εγκυουλες; 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Δεν πειράζει θα ναι ο επόμενος μήνας ο τυχερός σου! Εμεις τώρα στον 3ο μήνα προσπαθειών τα καταφέραμε, μην σε ριχνει θα έρθει η στιγμή για όλες !!!💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...