Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

@ioannastr κοριτσαρα μου κι εσύ περιμένεις ε??σε ξέχασα άντε τριάδα φωτιά να έχετε θετικά μεγαλααααα ❤️

Για να δούμε... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω πάντα να στέλνω!

@Σαμανη Σου ευχομαι να έχεις θετικό αποτέλεσμα!! Λίγο εμεινε ακόμα!!!!

@Hope19 Καλώς ηρθες! Να είσαι δυνατή και θα έρθει το μωράκι!!

@Xrita Έχε πίστη και θα έρθει και σε εσένα μπεμπάκι!!!

@Ελενακι12 Τώρα είσαι ήρεμη να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου και παράλληλα να χαρείς όλη αυτή την περίοδο και με το παιδάκι σου!!!

@ioannastr @st3llina Καλά αποτελέσματα και σε σας! Άντε να γεμίζει το πινακάκι θετικα!!!

@Frogel Άστα κορίτσι μου. Δεν παλεύεται ο καιρός ..... Πήγα κι εγώ κέντρο με μακρυμάνικο και στην κυριολεξία έλιωσα.

Πήγα σήμερα στον ενδοκρινολόγο για υπέρηχο και δεν βρήκε κάτι, είναι όλα καλά!

 

 

 

 

Μπράβο!!! Όλα καλά λοιπόν..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

@Frogel Μα δεν υπάρχει. Είναι δυνατόν να είναι έτσι ο καιρός Νοέμβρη μήνα;! Τωρα πονάνε τα αυτιά μου κι έχω χρόνια ωτίτιδα και υποφέρω. Ευχαριστώ!! Δεν ξέρω βέβαια εαν προλάβω γόνιμες αυτό το μήνα αλλά εντάξει! Χαλαρα!

Ωραία Δήμητρα!!! Μια χαρά !! Σου έφυγε τώρα το άγχος κ με αυτό! Χαλαρά τώρα...άστα και εγώ έχω σκάσει.Αφου εμείς στη δουλειά έχουμε ακόμα κλιματιστικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου.. εδω Αγγλια κανει πολυ κρυο ειδικα σημερα ξυπνησα καποια στιγμη κ ειδα εξω ολαντα αυτοκίνητα ειχα παγο πανω... ο καλύτερος καιρος για χουζουλιασμα και τερμα τα καλοριφερ... @Hope19 καλως ηρθες ειχα μια γνωστη με τ  ιδιο προβλημα με τις σαλπιγγα εκανε χειρουργείο γτ ειχε κνενα αλλο θεμα κ μετα έπιασε  μωρακι μπαμ μπαμ στα υπεροχα 39 της. Ποτε μην απογοητεύεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elenikon είπε:

Ωραία Δήμητρα!!! Μια χαρά !! Σου έφυγε τώρα το άγχος κ με αυτό! Χαλαρά τώρα...άστα και εγώ έχω σκάσει.Αφου εμείς στη δουλειά έχουμε ακόμα κλιματιστικό.

Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα!!!! Ναι μου έφυγε και θα το αφήσω πιο φλού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σαμανη είπε:

Και εγω σημερα περιμενω κορίτσια εχω πολυ σταθερο κυκλο ... Βεβαια το τεστ πριν 3 μερες βγηκε αρνητικο αλλα εχω δεκατα πονακια πονοκεφαλο πονους στην μεση και κολπικα υγρα  εδω και πολλες μερες .... Τι να πω θα δείξει . εγω νομίζω θα ερθει απο στιγμή σε στιγμή 

Ποτέ δεν ξέρεις! Μην απογοητεύεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα!!!! Ναι μου έφυγε και θα το αφήσω πιο φλού!

Και γω το ίδιο λέω..για να δούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Έχεις δίκιο ότι πρέπει να χαιρόμαστε για κάθε μέρα.Αυτο προσπαθώ να σκέφτομαι!Σε ευχαριστώ! Καλημέρα

Και γω προσπαθώ να αποσχολουμε με διάφορα για να ξεχνιέμαι.Βοηθαει αρκετά...Καλή σου μέρα και σε σένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Ποτέ δεν ξέρεις! Μην απογοητεύεσαι!!

Μπααα την νιωθω να μου έρχεται .. Αν ειχα σπορακι δεν θα την ενιωθα νωμιζω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Μπααα την νιωθω να μου έρχεται .. Αν ειχα σπορακι δεν θα την ενιωθα νωμιζω !!!

Τι να πω...δεν έχω εμπειρία αλλά έχω καταλάβει ότι η καθεμία γυναίκα είναι τελείως διαφορετική και δεν έχουν όλες τα ίδια συμπτώματα...Επίσης λένε ότι τα συμπτώματα περιόδου μοιάζουν με αυτά της εγκυμοσύνης οπότε ποτέ δεν μπορείς να είσαι σιγουρη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Τι να πω...δεν έχω εμπειρία αλλά έχω καταλάβει ότι η καθεμία γυναίκα είναι τελείως διαφορετική και δεν έχουν όλες τα ίδια συμπτώματα...Επίσης λένε ότι τα συμπτώματα περιόδου μοιάζουν με αυτά της εγκυμοσύνης οπότε ποτέ δεν μπορείς να είσαι σιγουρη ..

Καλημέρα σας! Όπως τα λες η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική ακόμα κ στην ίδια γυναίκα η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα!!!

Βαλτε με κ εμενα σαν εγκυουλα στη παρεα σας!!!

Μολις πηρα την χοριακη 68190!!!!

Μεσα στη εβδομαδα παω για υπερηχο!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με έχει πιάσει μια κούραση άλλο πράγμα από εχθές. Αλλά από την άλλη είμαι κ λίγο άρρωστη που δε μου πέρασε εντελώς ακόμα. Προσπαθώ να συγκρατησω τον εαυτό μου λίγο γιατί είναι πολύ νωρίς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!!!

Βαλτε με κ εμενα σαν εγκυουλα στη παρεα σας!!!

Μολις πηρα την χοριακη 68190!!!!

Μεσα στη εβδομαδα παω για υπερηχο!!

 

Πόσο μηνών είσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!!!

Βαλτε με κ εμενα σαν εγκυουλα στη παρεα σας!!!

Μολις πηρα την χοριακη 68190!!!!

Μεσα στη εβδομαδα παω για υπερηχο!!

 

Με το καλό κοπέλα μου! Ο πρώτος υπέρηχος που θα κάνεις είναι? Από τη τιμή της χοριακης σου μάλλον του Οκτώβρη το χουχουλι έφερε το φασόλι χάχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!!!

Βαλτε με κ εμενα σαν εγκυουλα στη παρεα σας!!!

Μολις πηρα την χοριακη 68190!!!!

Μεσα στη εβδομαδα παω για υπερηχο!!

 

τι όμορφα νέα!!! Με το καλό κορίτσι μου.... να έχεις μια άριστη τελειόμηνη εγκυμοσύνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!!!

Βαλτε με κ εμενα σαν εγκυουλα στη παρεα σας!!!

Μολις πηρα την χοριακη 68190!!!!

Μεσα στη εβδομαδα παω για υπερηχο!!

 

Αχουυυυ!!!τέλεια!!! Συγχαρητήρια!!! Με το καλό να υποδεχτεί το μωράκι σου!!! Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 Καλησπέρα κορίτσι! Συγνώμη αλλά αυτό με τα ωάρια το συμπέρανε από τις λίγες μέρες ως την περίοδο; Σε ρωτάω γιατί έχω κ γω το ίδιο (12 συνήθως για την ακρίβεια) και δεν μου έχει πει κανείς κάτι τέτοιο. Ναι μου λένε ότι ίσως χρειαστώ προγεστερόνη αν κ όσες φορές έχω κάνει εξέταση είναι πάντα καλή. Μήπως το λέει λόγω του χρόνου προσπάθειας; και πάλι όμως είναι πολύ αυθαίρετο συμπέρασμα καθώς δεν υπάρχει καμία εξέταση που να μπορεί να το πιστοποιήσει (πρόσεξε δε λέω ότι αποκλείεται όμως δεν κατάλαβα πως το συμπέρανε).  Γενικά τι ορμόνες έχεις κ σε τι ηλικία είσαι; Η ποιότητα είναι άμεση συνάρτηση της ηλικίας γενικά χωρίς αυτό φυσικά να αποκλείει οτιδήποτε. Στα γράφω αυτά γιατί είδα ότι έχουμε αυτό το κοινό χαρακτηριστικό αλλά από εκει και πέρα σε εμάς δεν έχει βρεθεί τίποτα άλλο... τελικά πήγαμε σε εξωσωματική για να μην χάνουμε χρόνο κ είμαστε δλδ εν μέσω της διαδικασίας ακόμα. 

Κάνε τις προσπάθειες σου και να θυμάσαι ότι όλα γίνονται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!!

Τελευταια περιοδος 29/9.Ναι ο πρωτος υπερηχος θα ειναι

Ανυπομονω πολυ να παει καλα γιατι ηδη εχω δυο αποβολες.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Hope19 Καλησπέρα κορίτσι! Συγνώμη αλλά αυτό με τα ωάρια το συμπέρανε από τις λίγες μέρες ως την περίοδο; Σε ρωτάω γιατί έχω κ γω το ίδιο (12 συνήθως για την ακρίβεια) και δεν μου έχει πει κανείς κάτι τέτοιο. Ναι μου λένε ότι ίσως χρειαστώ προγεστερόνη αν κ όσες φορές έχω κάνει εξέταση είναι πάντα καλή. Μήπως το λέει λόγω του χρόνου προσπάθειας; και πάλι όμως είναι πολύ αυθαίρετο συμπέρασμα καθώς δεν υπάρχει καμία εξέταση που να μπορεί να το πιστοποιήσει (πρόσεξε δε λέω ότι αποκλείεται όμως δεν κατάλαβα πως το συμπέρανε).  Γενικά τι ορμόνες έχεις κ σε τι ηλικία είσαι; Η ποιότητα είναι άμεση συνάρτηση της ηλικίας γενικά χωρίς αυτό φυσικά να αποκλείει οτιδήποτε. Στα γράφω αυτά γιατί είδα ότι έχουμε αυτό το κοινό χαρακτηριστικό αλλά από εκει και πέρα σε εμάς δεν έχει βρεθεί τίποτα άλλο... τελικά πήγαμε σε εξωσωματική για να μην χάνουμε χρόνο κ είμαστε δλδ εν μέσω της διαδικασίας ακόμα. 

Κάνε τις προσπάθειες σου και να θυμάσαι ότι όλα γίνονται! 

Ισως το ειπα λαθος. Δειγμα ελλειψης προγεστερονης και λαμβανω προγεστερονη για να καλυψουμε κι αυτο το ενδεχομενο. Φαινεται καθε μηνα οτι κανω οωρρηξια αλλα οταν δεν παραγεται αρκετη προγεστερονη συνηθως η οωρρηξια δεν ηταν ποιοτικη. Αυτο συμβαινει συχνες σε κοπελες με πολυκυστικες. Ο γιατρος μου ειπε οτι υπαρχει και αυτο το ενδεχομενο οχι σε καθε κυκλο βεβαια. Ειμαι 28. Εχω κανει κ την ΑΜΗ που δειχνει αποθεμα ωαριων ηταν πολυ καλη η τιμη της και οι υπολοιπες ορμονολικες καλες εκτος απο την FSH που ηταν ελαφρως ανεβασμενη. Δεν φαινεται να υπαρχει καποιο σοβαρο θεμα εκτος απο τη μια ανοιχτη σαλπιγγα βεβαια. Που απο οτι μου λεει ο γιατρος αν η οωρρηξια βρισκεται απο την καλη πλευρα ειναι ολα οκ. Να σημειωσω οτι δεν εχω το ΣΠΩ αλλα εικονα πολυκυστικων. Η αληθεια ειναι τον εμπιστευομαι πολυ γτ αλλαξα πολλους γιατρους μεχρι να καταληξω εκει και μου εμπνεει εμπιστοσυνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!!

Τελευταια περιοδος 29/9.Ναι ο πρωτος υπερηχος θα ειναι

Ανυπομονω πολυ να παει καλα γιατι ηδη εχω δυο αποβολες.

 

Όλα καλά θα πάνε...να σκέφτεσαι μόνο θετικά και να κάνεις όμορφες σκέψεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!!

Τελευταια περιοδος 29/9.Ναι ο πρωτος υπερηχος θα ειναι

Ανυπομονω πολυ να παει καλα γιατι ηδη εχω δυο αποβολες.

 

Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σαμανη είπε:

Ρε κοριτσια εχω διαφορα πονακια ομωως σαν περιόδου λες και με διαπερναν ρεύματα που και που αλλα το πιο σπαστικο ειναι τα υγρα ... (Συγνωμη κιολας ) αλλα αν ειμαι ορθια νιώθω που και που σαν να κατουριεμαι οταν ειμαι ξαπλωμένη λεω παει αδιαθετισα  . . . εντομεταξι εχω εναν βήχα εδω κ εναν μηνα και γίνεται πιο αστεια η κατάσταση οταν βηχω

Δεν κανεις κανένα τεστάκι λέω γω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η diana8 είπε:

Να μην ερθει αγαπη μου !!! 
χαλαρωσε και θα δουμε !!! ♥️???? Ολα θα πανε καλα !! 

Μάλλον θα ερθει γλυκια μου το νιωθω να κατεβενει .. Εχω και πολλα πονακια ... Καλη επιτυχία και σε εσενα ... Να χαλαρωσεις και να το ευχαριστηθεις ... Δυναμη και πιστη να εχουμε  και ολα θα γίνουν ! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Δεν κανεις κανένα τεστάκι λέω γω;;;

Εκανα 2 μερες πριν αδιαθετισω και ηταν ξεκάθαρα αρνητικό ... Σημερα δεν εχει ερθει ακομα αλλα νιωθω να μ ερχεται ... Δεν μ εχει δείξει τιποτα σιμαδια ροζ η καφε αλλα ποτε δεν μ έδειχνε ... Μπαμ και κατω μου ερχεται αλλα εχω πολλα πονακια και κανει η κοιλια μ κρρρρ κργκρρρ κρρρρ δηλαδή έρχεται (η περιγραφη μου κρρρ κρρρ τα λεει ολα αχαχαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...