Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Εγώ έκανα το Σάββατο το clearblue early. Ξεκάθαρα αρνητικό αλλά η περίοδος μου είναι πάντα στην ώρα της. 

Οπότε;; Σήμερα που έπρεπε να έχει έρθει τι θα κάνεις; Πότε ξεκίνησες προσπάθειες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

Ενδιαφέρον ερώτηση θα ηθελα πολυ ν δω τις απαντήσεις.  Εγω τ μονο π αλλαξα μετα ρην επαφη καθομουν κανα 20λεπτο κ μετα ηθελα τουαλέτα οποτε οτι υπηρχε μεσα εφευγε. Τωρα παω πριν κ μετα απλα κάθομαι κ κοιμάμαι αν ειναι βραδυ πχ. Κ παιρνω κ βιταμινες π λεει ειναι για οταν προσπαθείς να συλλαβεις.

Κι εγώ παίρνω βιταμίνες!! Πόσο καιρό τις παίρνεις; Και πόσο καιρό προσπαθείτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σαμανη είπε:

Να κανω αυριο αν δεν ερθει το πρωι ??? Γιατι γενικα ο οργανισμός μ ειναι σε τετοια πράγματα τα ζωα μ αργα ... Αντιβιοτικά περνω ας πουμε και με πιανουν μετα απο 15 μερες . ( αν και πιστευω θα μ ερθει γιατι εχω ολα τα σημάδια να μου ερθει )

Σήμερα δεν ήταν να σου έρθει; Αν ναι κάνε αύριο το πρωί αν δεν έρθει σήμερα!! ? Ο κύκλος σου είναι πάντα σταθερός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κι εγώ παίρνω βιταμίνες!! Πόσο καιρό τις παίρνεις; Και πόσο καιρό προσπαθείτε;

Κοιτα επαιρνα σκετο φολικο απο τν μαη κ τν ιουνιο προσπαθουμε για μωρακι.  Κ τις τελευταίες 10 μερες παιρνω αυτες 

15741750201063941396474644880339.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Οπότε;; Σήμερα που έπρεπε να έχει έρθει τι θα κάνεις; Πότε ξεκίνησες προσπάθειες;

Αν δε μου έρθει μέχρι το βράδυ, θα πάω πρωί πρωί να κάνω χωριακή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Οπότε;; Σήμερα που έπρεπε να έχει έρθει τι θα κάνεις; Πότε ξεκίνησες προσπάθειες;

Δεν απάντησα το από πότε προσπαθούμε. Από τον Ιούνιο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Κοιτα επαιρνα σκετο φολικο απο τν μαη κ τν ιουνιο προσπαθουμε για μωρακι.  Κ τις τελευταίες 10 μερες παιρνω αυτες 

15741750201063941396474644880339.jpg

μμμμ δεν τις έχει πάρει το μάτι μου. Αλλά φαντάζομαι δεν παίρνεις και φυλλικό οξύ τώρα που παίρνεις και αυτές. γιατί αν καταλαβαίνω καλά, περιέχουν μέσα. Σωστά"? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Κοιτα επαιρνα σκετο φολικο απο τν μαη κ τν ιουνιο προσπαθουμε για μωρακι.  Κ τις τελευταίες 10 μερες παιρνω αυτες 

15741750201063941396474644880339.jpg

Κι εγώ τις ίδιες παίρνω!! Κάπου 10 μέρες κι εγώ...αλλά δεν έπαιρνα φυλλικό οξύ πιο πριν ενώ ξέρω ότι έχω χαμηλό..ελπίζω να μην επηρεάσει στη σύλληψη δε ξέρω...πιστεύεις επηρεάζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

μμμμ δεν τις έχει πάρει το μάτι μου. Αλλά φαντάζομαι δεν παίρνεις και φυλλικό οξύ τώρα που παίρνεις και αυτές. γιατί αν καταλαβαίνω καλά, περιέχουν μέσα. Σωστά"? 

Ναι έχουν κ φολικό οξύ μέσα 400μg τη συνιστώμενη ποσότητα δηλαδή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Δεν απάντησα το από πότε προσπαθούμε. Από τον Ιούνιο.. 

Άρα αν ήταν να έχει αλλάξει ο κύκλος σου επειδή αρχίσατε τις προσπάθειες θα είχε ήδη γίνει πιστεύω...ας ελπίσουμε να έγινε το θαύμα και να τα καταφέρατε αυτό το μήνα!!! Ελπίζω να μη σου έρθει σήμερα κ να δεις αύριο μια μεγάλη χοριακή!! Έχεις κάποια συμπτώματα νιώθεις ότι θα σου ρθει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι τοσο οτι επηραζει την σύλληψη απλα το φολικο βοηθαει να αποφευγοντε καποιες ανωμαλιες στις πρωτες βδομαδες μηνες του εμβρύου. Παρολα αυτα μια ισορροπημένη διατροφη παντα βοηθαει στη συλληψη.  Εν τω μεταξυ κααααπου ακουσα οτι το πολυ υψηλο φολικο και η παρακεταμολη (ντεπον) εχει λεει κινδύνους για τ μωρο να γεννηθει με αυτισμό... αλλα η ελλειψη φολικου προλαμβανει ανωμαλιες. Κ εχω μπερδευτει δε ξερω τι να πιστεψω πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κι εγώ τις ίδιες παίρνω!! Κάπου 10 μέρες κι εγώ...αλλά δεν έπαιρνα φυλλικό οξύ πιο πριν ενώ ξέρω ότι έχω χαμηλό..ελπίζω να μην επηρεάσει στη σύλληψη δε ξέρω...πιστεύεις επηρεάζει;

Κορίτσια αν δείτε να εχουν επιτυχία αυτες να παω κ εγω να τις παρω τις εχω δει στα φαρμακεια κ μ εχουν πει πως γενικά βοηθάνε σε ολο το σωμα τις γυναίκα μαλια νυχια δερμα κυκλο τριχοφυία πεπτικο αναπαραγωγικό αναπλαση κυττάρων ... Διαφορα διάφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σαμανη είπε:

Κορίτσια αν δείτε να εχουν επιτυχία αυτες να παω κ εγω να τις παρω τις εχω δει στα φαρμακεια κ μ εχουν πει πως γενικά βοηθάνε σε ολο το σωμα τις γυναίκα μαλια νυχια δερμα κυκλο τριχοφυία πεπτικο αναπαραγωγικό αναπλαση κυττάρων ... Διαφορα διάφορα

Τισ παραγγειλα απο το amazon. Τα περισσότερα σχολια ελεγαν πχ οτι μθα στν 1ο μηνα εμεινε εγκυοσ ενω προσπαθουσε καιρο αλλη οτι γενθκα τη βοηθησε. Κ υπηρχαν κ τα ελαχιστα σχολια οτι απορυθμισαν τν κυκλο δεν κανουν δουλεια κλπ... παραγγειλα 2 κουτιά κ βλεπω. Υπαρχουν αντίστοιχα για τν ανδρα αλλα ο σύντροφός μου εχςι ενα προβλημα υγειασ π ελεγε στις οδηγιες οτι αν εχει αυτο καλυτερα να μην τα παρει.. αλλα τωρα ξεκινω διατροφη κ για τς δυο τ δινω αμυγδαλα κ καρυδια φρουτα κ οτι εχω διαβασει οτι κανει καλο στ σπερμα πχ αντι για χαπια .. κ βλεπουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

μμμμ δεν τις έχει πάρει το μάτι μου. Αλλά φαντάζομαι δεν παίρνεις και φυλλικό οξύ τώρα που παίρνεις και αυτές. γιατί αν καταλαβαίνω καλά, περιέχουν μέσα. Σωστά"? 

Οχι γιατι εχει μεσα.. κ ειπα απο το να παιρνω 3 4 βιταμινες  χαπια ξεχωριστα π ξεχναω ασ παιρνω  ενα π τα εχει ολα.. εγω απο amazon τις βρηκα γτ θελω ν διαβαζω κ κριτικες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σαμανη είπε:

Εγω για τπαυσι0να εγω δεν περνω τιποτα εκτος κιαν πια χρειαστεί που περνώ ι εγω ντεπονακι .   για την συλληψη περνω κ εγω 400 mg  φολλικο οξι εδω και κανα μηνα περιπου και λιγο παρανω  ... Μετα την επαφη δεν φευγω απο τ κρεβάτι ουτε για πλακα πεφτω κατευθείαν για υπνο . . κατα τ αλλα αναγκαστικά περπαταω συνολικά για να παω στην δουλειά μ 1 ωρα δεν κάπνιζαν δεν έπιναν ποτε ουτε καφε  ... Της παρακολουθώ και εγω τις αμερικανες ... Το τσαι maca  στήν πραγματικότητα βοηθάει γιατί ανεβάζει τήν λίμπιντο κ στα δυο φυλα ... Οπως επισης και η λιγαρια ενα σπανιο κακτοειδή ειδος ...  Καλα κανεται με τα βιολογικά και τα φυτικά μπραβο σας  εχω ακούσει τα καλύτερα

Έτσι διαβασμενες μας θέλω όλες χαχαχαχαχ..πολύ σωστά αυτό κάνει το μάκα αλλά είναι ένα από τα πολλά βοηθάει επίσης πολύ και στην ορμονική ισορροπία που είναι πολύ βασικό..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Ναι εχω κ εγω...Ειμαι ετεροζυγη στον παραγοντα Leiden  (κληρονομια απο τον μπαμπα μου που εχει το ιδιο)κ εχω κ ελλειψη της πρωτεινης C απο το αιμα μου (αυτο ειναι καταδικο μου).Μου ειπε οτι μολις μεινω εγκυος να παω αμεσως να τη βρω γιατι θα χρειαστει να κανω αντιπηκτικα ενεσακια για να μην αποβαλλω απο την αρχη της εγκυμοσυνης κ μεχρι να σαραντισω.Κ επισης η δοση για τα ενεσακια σχετιζεται με το βαρος της εγκυμονουσας οποτε δεν πρεπει να παρω πολλα κιλα οταν μεινω εγκυος.Αγαπαμε Σφυριδακη!Ειναι η καλυτερη να το ξερεις.Απο ολη την Κρητη ερχονται να τη βρουν.

Εγώ έχω την άλλη την επίκτητη που είναι ολοδικια μου ολόκληρη.. αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο και εννοείται πήγα στην σφυριδακη που είναι τοπ..εγώ έχω ένα θέμα βέβαια..η σφυριδακη μου είπε μόνο σαλοσπιρ με το που μείνω έγκυος γιατί είναι ήπιας μορφής ενώ ο γυναικολόγος μου επιμένει να κάνω και αντιπηκτικες για παν ενδεχόμενο..δεν ξέρω τι να πω από τη μια εννοείται εμπιστεύομαι σφυριδακη που είναι και η δουλειά της στο κάτω κάτω αλλά μου βάλε στο μυαλό ο γυναικολόγος και τις αντιπηκτικες και αγχώνομαι τώρα αν δεν τις κάνω..αχχχ κάτσε να μείνω και αγχώνομαι τότε βασικά χαχαχχααχα επίσης κι εγώ πρέπει να το μάθω όσο πιο γρήγορα γίνεται γιατί απεβαλλα στην 6η εβδομάδα και συμφωνούν οι γιατροί ότι έφταιγε το σύνδρομο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου! Το κάνετε;; Εγώ από βιταμίνες περνώ αυτές που μου τις σύστησε η γιατρός μου! Και με έχουν βοηθήσει σε πολλά θέματα εκτός από την προσπάθεια..

BECE5DE1-C712-412B-A526-940440B31FD2.jpeg

05771E16-6D1C-45EC-8C80-B038E989F793.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσια ένα παράξενο παρατήρησα!! Απάντησα σε ένα μήνυμα και με έβγαλε Tasia2. Έκανα αποσύνδεση, ξαναμπήκα και με έβγαλε κανονικά... ??

Καλησπέρα μα είπα κι εγώ ποια Τασία είναι αυτή;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια ! 
Ειναι ο δεύτερος μήνας που προσπαθώ για παιδάκι. 
Απο την 20 μέρα μέχρι κ σημερ που είναι 24 έχω συνέχεια υγρά σαν νερό αλλά που κ που βγάζω λευκά κ λίγη βλέννα μέσα σας σβολους σήμερα έβγαλα περισσότερο λέτε να είναι σύμπτωμα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Εγώ έχω την άλλη την επίκτητη που είναι ολοδικια μου ολόκληρη.. αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο και εννοείται πήγα στην σφυριδακη που είναι τοπ..εγώ έχω ένα θέμα βέβαια..η σφυριδακη μου είπε μόνο σαλοσπιρ με το που μείνω έγκυος γιατί είναι ήπιας μορφής ενώ ο γυναικολόγος μου επιμένει να κάνω και αντιπηκτικες για παν ενδεχόμενο..δεν ξέρω τι να πω από τη μια εννοείται εμπιστεύομαι σφυριδακη που είναι και η δουλειά της στο κάτω κάτω αλλά μου βάλε στο μυαλό ο γυναικολόγος και τις αντιπηκτικες και αγχώνομαι τώρα αν δεν τις κάνω..αχχχ κάτσε να μείνω και αγχώνομαι τότε βασικά χαχαχχααχα επίσης κι εγώ πρέπει να το μάθω όσο πιο γρήγορα γίνεται γιατί απεβαλλα στην 6η εβδομάδα και συμφωνούν οι γιατροί ότι έφταιγε το σύνδρομο..

Κοιτα να δεις,ο αιματολογος ειναι ειδικος γιατρος για ο,τι αφορα την πηξη του αιματος.Εφοσον η εγκυμοσυνη την επηρεαζει,εκτος απο το γυναικολογο σου θα πρεπει να πηγαινεις κ στον πιο εξειδικευμενο που ειναι ο αιματολογος.Με την ιδια λογικη που θα πας για ορμονες στον ενδοκρινολογο που ειδικευεται σ αυτες,ετσι θα πας κ στον αιματολογο που ειναι εξειδικευμενος ειδικα αφου γνωριζεις οτι εχεις καποιο θεματακι.Εγω ετσι θα κινηθω οταν μεινω εγκυος με το καλο.Φυσικα κ οι γυνσικολογοι μας εχουν γενικες γνωσεις αλλα εγω προσωπικα δε θα το ρισκαρα.Κ μιλαω για μενα που ξερω οτι εχοντας κανει εξετασεις εχω θρομβοφιλια.Καποια αλλη κοπελα που δεν εχει πχ δεν ειναι αναγκη να παει σε αιματολογο.

 

Οταν ερθει η ωρα η δικη σου με το καλο ρωτα τη Σφυριδακη για τις αντιπηκτικες.Αν σου πει οχι απλα δεν τις κανεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Κοιτα να δεις,ο αιματολογος ειναι ειδικος γιατρος για ο,τι αφορα την πηξη του αιματος.Εφοσον η εγκυμοσυνη την επηρεαζει,εκτος απο το γυναικολογο σου θα πρεπει να πηγαινεις κ στον πιο εξειδικευμενο που ειναι ο αιματολογος.Με την ιδια λογικη που θα πας για ορμονες στον ενδοκρινολογο που ειδικευεται σ αυτες,ετσι θα πας κ στον αιματολογο που ειναι εξειδικευμενος ειδικα αφου γνωριζεις οτι εχεις καποιο θεματακι.Εγω ετσι θα κινηθω οταν μεινω εγκυος με το καλο.Φυσικα κ οι γυνσικολογοι μας εχουν γενικες γνωσεις αλλα εγω προσωπικα δε θα το ρισκαρα.Κ μιλαω για μενα που ξερω οτι εχοντας κανει εξετασεις εχω θρομβοφιλια.Καποια αλλη κοπελα που δεν εχει πχ δεν ειναι αναγκη να παει σε αιματολογο.

 

Οταν ερθει η ωρα η δικη σου με το καλο ρωτα τη Σφυριδακη για τις αντιπηκτικες.Αν σου πει οχι απλα δεν τις κανεις.

Ναι έχω μιλήσει ήδη μαζί της και της είπα την γνώμη του γυναικολόγου και μου λέει όχι δεν τις χρειάζεσαι θα πάρεις μόνο σαλοσπιρ..όποτε μάλλον και έτσι θα γίνει..ας έρθει με το καλό και θα πάρω την σωστή απόφαση για το σπορι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Σήμερα δεν ήταν να σου έρθει; Αν ναι κάνε αύριο το πρωί αν δεν έρθει σήμερα!! ? Ο κύκλος σου είναι πάντα σταθερός;

Παντα πολυ σταθερος το μονο κακο ειναι πώς έρχεται μεσα στη νυχτα οταν χαλαρωνω αν δεν ερθει αυριο το πρωι θα κανω τεστ ...  Αυτα τα κολπικα υγρα παντως συνεχίζουν πολυ εντονα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Παντα πολυ σταθερος το μονο κακο ειναι πώς έρχεται μεσα στη νυχτα οταν χαλαρωνω αν δεν ερθει αυριο το πρωι θα κανω τεστ ...  Αυτα τα κολπικα υγρα παντως συνεχίζουν πολυ εντονα

Δηλαδή έπρεπε να σου είχε έρθει χθες τη νύχτα ή μπορεί να έρθει και σήμερα τη νύχτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση γιατί έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι...;
Πόσο καιρό κάνει ο γυναικολόγος σας να σας δώσει τα αποτελέσματα του τεστ παπ;
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Με το καλο κοριτσι μου να εχεις μια ηρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!Εχεις κανει εξετασεις για θρομβοφιλια; Ισως σχετιζονται με τις αποβολες σου.Στο λεω γιστι εγω εχω θρομβοφιλια κ οταν μεινω εγκυος θα χρειαστω ειδικη αγωγη.

Σε ευχαριστω πολυ!!

Ναι εχω κανει κ ειμαι ενταξει, οι αποβολες οφειλοταν στην χαμηλη ποιοτητα σπερματος...

Αντε να δουμε ...Δευτερα εχω ραντεβου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...