Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!!

Τελευταια περιοδος 29/9.Ναι ο πρωτος υπερηχος θα ειναι

Ανυπομονω πολυ να παει καλα γιατι ηδη εχω δυο αποβολες.

 

Με το καλο κορίτσι μου ... Να βαλει ο θεος το χερι του να πανε ολα κατ ευχήν για εσενα και το βρεφακι σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Εκανα 2 μερες πριν αδιαθετισω και ηταν ξεκάθαρα αρνητικό ... Σημερα δεν εχει ερθει ακομα αλλα νιωθω να μ ερχεται ... Δεν μ εχει δείξει τιποτα σιμαδια ροζ η καφε αλλα ποτε δεν μ έδειχνε ... Μπαμ και κατω μου ερχεται αλλα εχω πολλα πονακια και κανει η κοιλια μ κρρρρ κργκρρρ κρρρρ δηλαδή έρχεται (η περιγραφη μου κρρρ κρρρ τα λεει ολα αχαχαχα)

χαχαχαχ σε καταλαβαίνω με την περιγραφή!! εγώ τίποτα... απλά με έχει πιάσει έντονος πονοκέφαλος. 

Μέχρι να δεις αίμα, υπάρχουν ελπίδες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σαμανη @ioannastr εγω μονο πονακια κοιλιας κ μεσης αλλα πρεπει να μου ερθει ΑΜΕΣΑ κοριτσια γιατι εχω καταβροχθισει τα παντα!Τωρα εχω φτιαξει κ πινω μια ζεστη σοκολαταρα κ παρακαλαω να μου ερθει γιατι θα γινω φαλαινα ετσι οπως το παω.Ελπιζω σε σας να μην ερθει η κυρια.

Επεξεργάστηκε από st3llina
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

χαχαχαχ σε καταλαβαίνω με την περιγραφή!! εγώ τίποτα... απλά με έχει πιάσει έντονος πονοκέφαλος. 

Μέχρι να δεις αίμα, υπάρχουν ελπίδες!!

 Και εγω εχω πονοκεφαλο πολλες μερες ομως .. Απο οτι μου ειπαν διαφορα κορίτσια ο πονοκεφαλος ειναι καλο σημάδι !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariaira είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!!

Τελευταια περιοδος 29/9.Ναι ο πρωτος υπερηχος θα ειναι

Ανυπομονω πολυ να παει καλα γιατι ηδη εχω δυο αποβολες.

 

Με το καλο κοριτσι μου να εχεις μια ηρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!Εχεις κανει εξετασεις για θρομβοφιλια; Ισως σχετιζονται με τις αποβολες σου.Στο λεω γιστι εγω εχω θρομβοφιλια κ οταν μεινω εγκυος θα χρειαστω ειδικη αγωγη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

@Σαμανη @ioannastr εγω μονο πονακια κοιλιας κ μεσης αλλα πρεπει να μου ερθει ΑΜΕΣΑ κοριτσια γιατι εχω καταβροχθισει τα παντα!Τωρα εχω φτιαξει κ πινω μια ζεστη σοκολαταρα κ παρακακαω να μου ερθει γιατι θα γινω φαλαινα ετσι οπως το παω.Ελπιζω σε σας να μην ερθει η κυρια.

Εγω τρώω παριζακι με μιλφει ... Μιλαω σοβαρά εμεβα αν δεν μ ερθει  θα παω για δηλητηρίαση μου φαίνεται !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

@Σαμανη @ioannastr εγω μονο πονακια κοιλιας κ μεσης αλλα πρεπει να μου ερθει ΑΜΕΣΑ κοριτσια γιατι εχω καταβροχθισει τα παντα!Τωρα εχω φτιαξει κ πινω μια ζεστη σοκολαταρα κ παρακαλαω να μου ερθει γιατι θα γινω φαλαινα ετσι οπως το παω.Ελπιζω σε σας να μην ερθει η κυρια.

χαχααχ σε καμία μας να μην έρθει!!! λοιπόν αν δεν μας έρθει σήμερα, αύριο το πρωί βουρ όλες μας για χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Εκανα 2 μερες πριν αδιαθετισω και ηταν ξεκάθαρα αρνητικό ... Σημερα δεν εχει ερθει ακομα αλλα νιωθω να μ ερχεται ... Δεν μ εχει δείξει τιποτα σιμαδια ροζ η καφε αλλα ποτε δεν μ έδειχνε ... Μπαμ και κατω μου ερχεται αλλα εχω πολλα πονακια και κανει η κοιλια μ κρρρρ κργκρρρ κρρρρ δηλαδή έρχεται (η περιγραφη μου κρρρ κρρρ τα λεει ολα αχαχαχα)

Αχχαχαχαχαχαχ ετσι κανει και σε μενα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

χαχααχ σε καμία μας να μην έρθει!!! λοιπόν αν δεν μας έρθει σήμερα, αύριο το πρωί βουρ όλες μας για χοριακή.

Εσυ έχεις κανει τεστακι ??? Υπάρχει περίπτωση το δικο μ να ειναι λαθος ... Εγω δεν νομιζω ... Γιατι ειναι predictor early και λεει τ κανεις ακομα κ 6 μερες πριν κ εγω το εκανα 2 μερες πριν  και ηταν τελείως αρνητικό .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Εσυ έχεις κανει τεστακι ??? Υπάρχει περίπτωση το δικο μ να ειναι λαθος ... Εγω δεν νομιζω ... Γιατι ειναι predictor early και λεει τ κανεις ακομα κ 6 μερες πριν κ εγω το εκανα 2 μερες πριν  και ηταν τελείως αρνητικό .

Δεν κάνεις άλλο ένα για σιγουριά αν δε σου έρθει και σήμερα;; Γιατί μπορεί να έκανε λάθος ή να μη φαινόταν ακόμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Δεν κάνεις άλλο ένα για σιγουριά αν δε σου έρθει και σήμερα;; Γιατί μπορεί να έκανε λάθος ή να μη φαινόταν ακόμη..

Να κανω αυριο αν δεν ερθει το πρωι ??? Γιατι γενικα ο οργανισμός μ ειναι σε τετοια πράγματα τα ζωα μ αργα ... Αντιβιοτικά περνω ας πουμε και με πιανουν μετα απο 15 μερες . ( αν και πιστευω θα μ ερθει γιατι εχω ολα τα σημάδια να μου ερθει )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σαμανη είπε:

Να κανω αυριο αν δεν ερθει το πρωι ??? Γιατι γενικα ο οργανισμός μ ειναι σε τετοια πράγματα τα ζωα μ αργα ... Αντιβιοτικά περνω ας πουμε και με πιανουν μετα απο 15 μερες . ( αν και πιστευω θα μ ερθει γιατι εχω ολα τα σημάδια να μου ερθει )

Αυτο π θελω να πω ειναι πως ο κυκλος μου ειναι κ ηταν παντα πολυ σταθερός αλλα στην περιπτωση π εχω σπορακι μπορει και να αργεί σε εμενα η ορμονη π μετρανε τα τεστ να ανέβει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μια ερώτηση που μου ήρθε τώρα...ξέρετε μήπως, υπάρχουν πράγματα που μπορείς να κάνεις μετά την επαφή για να ευκολύνεις και να βοηθήσεις να γίνει η σύλληψη ή η εμφύτευση μετά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση που μου ήρθε τώρα...ξέρετε μήπως, υπάρχουν πράγματα που μπορείς να κάνεις μετά την επαφή για να ευκολύνεις και να βοηθήσεις να γίνει η σύλληψη ή η εμφύτευση μετά;

Ενδιαφέρον ερώτηση θα ηθελα πολυ ν δω τις απαντήσεις.  Εγω τ μονο π αλλαξα μετα ρην επαφη καθομουν κανα 20λεπτο κ μετα ηθελα τουαλέτα οποτε οτι υπηρχε μεσα εφευγε. Τωρα παω πριν κ μετα απλα κάθομαι κ κοιμάμαι αν ειναι βραδυ πχ. Κ παιρνω κ βιταμινες π λεει ειναι για οταν προσπαθείς να συλλαβεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σαμανη είπε:

Μάλλον θα ερθει γλυκια μου το νιωθω να κατεβενει .. Εχω και πολλα πονακια ... Καλη επιτυχία και σε εσενα ... Να χαλαρωσεις και να το ευχαριστηθεις ... Δυναμη και πιστη να εχουμε  και ολα θα γίνουν ! ❤

Σε ευχαριστω πολυ !!! 
λεω να παρακολουθησω τις γονιμες με τ υπερηχο δε τ εχω κανει ποτε .. να δουμε τι γινεται :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι παυσιπονα περνετε εσεις για την περιοδο ? Εγω νουροφεν ρωτησα τον γιατρο και μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα να το παιρνω οταν εχω περιοδο .. υπαρχει προβλημα στην ωορρηξια εαν το παρω... μου περναει αμεσως και διαρκει 6-7 ωρες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Αυτο π θελω να πω ειναι πως ο κυκλος μου ειναι κ ηταν παντα πολυ σταθερός αλλα στην περιπτωση π εχω σπορακι μπορει και να αργεί σε εμενα η ορμονη π μετρανε τα τεστ να ανέβει ...

Κορίτσι μου εννοείται μπορεί να είναι λάθος εμένα η χοριακη μου με δύο μέρες καθυστέρηση ήταν 58 που σημαίνει ότι αν το έκανα πριν την καθυστέρηση δεν θα έδειχνε ποτέ το τεστ..ποτέ δεν ξέρεις μέχρι να σου έρθει τι έγινε..ελπίζω να μην έρθει και να είσαι εγκυουλααααα.. @st3llina έχεις κι εσύ θρομβοφιλια κοριτσαρα μου??κι εγωωωω..ποιο είδος έχεις εσύ??τι αγωγή σου είπε θα πάρεις με το που μείνεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου τι παυσιπονα περνετε εσεις για την περιοδο ? Εγω νουροφεν ρωτησα τον γιατρο και μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα να το παιρνω οταν εχω περιοδο .. υπαρχει προβλημα στην ωορρηξια εαν το παρω... μου περναει αμεσως και διαρκει 6-7 ωρες.. 

Εγώ περνώ μόνο ντεπον χαπακι 500αρη και με πιάνει γιατί δεν περνώ κανένα φάρμακο γενικά..μόνο η περίοδος με αναγκάζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση που μου ήρθε τώρα...ξέρετε μήπως, υπάρχουν πράγματα που μπορείς να κάνεις μετά την επαφή για να ευκολύνεις και να βοηθήσεις να γίνει η σύλληψη ή η εμφύτευση μετά;

Κι εγώ ξαπλώνω μετά την επαφή τουλάχιστον καμιά ωρίτσα..μετά νομίζω ότι το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να είμαστε γενικά όσο πιο υγιής γίνεται..καλή διατροφή ελαφρύα άσκηση όχι τσιγάρο όχι βαρύ αλκοόλ..επίσης εγώ περνώ και φολικό οξύ καθημερινά..επίσης κορίτσια κάτι που χρεισιμοποιω εγώ αλλά δεν ξέρω αν το εγκρίνουν όλοι οι γιατροί είναι το λάδι καρύδας βιολογικό σαν λιπαντικό..έχω διαβάσει σε ξένα σάιτ ότι βοηθάει το σπέρμα γιατί λειτουργεί σαν τα σωματικά υγρά της γυναίκας και δεν επιρεαζει το σπέρμα..χμμμμμ τι άλλο κάνω..ααα έχω αρχίσει και ένα τσάι που λέγεται μάκα και βοηθάει πολύ σε θέματα γονιμότητας επίσης βοηθάει πιο πολύ ακόμα τον άντρα γι'αυτό το πίνουμε και οι δύο..πάλι βιολογικό όμως να διαλέξετε αν το πάρετε..αυτά νομίζω έχω εγώ στο μυαλό μου για να βοηθήσω την κατάσταση..ααααααα και να είμαστε ήρεμες και χαλαρές χααχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariaira ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!! Ειχα δει τις δημοσιευσεις σου με την ιστορια σου και τις εξετασεις σας που ησουν στεναχωρημενη και πραγματικα χαρηκα παρα πολυ για σενα κοριτσι μου.. Ελπιζω να μη σε μπερδευω με αλλο κοριτσι χαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σαμανη είπε:

Εσυ έχεις κανει τεστακι ??? Υπάρχει περίπτωση το δικο μ να ειναι λαθος ... Εγω δεν νομιζω ... Γιατι ειναι predictor early και λεει τ κανεις ακομα κ 6 μερες πριν κ εγω το εκανα 2 μερες πριν  και ηταν τελείως αρνητικό .

Εγώ έκανα το Σάββατο το clearblue early. Ξεκάθαρα αρνητικό αλλά η περίοδος μου είναι πάντα στην ώρα της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου τι παυσιπονα περνετε εσεις για την περιοδο ? Εγω νουροφεν ρωτησα τον γιατρο και μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα να το παιρνω οταν εχω περιοδο .. υπαρχει προβλημα στην ωορρηξια εαν το παρω... μου περναει αμεσως και διαρκει 6-7 ωρες.. 

εγώ που υποφέρω από πόνους..όλα αυτά δε μου κάνουν τίποτα. Παίρνω Feldene των 20mg και κάπως με πίανει και ηρεμώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση που μου ήρθε τώρα...ξέρετε μήπως, υπάρχουν πράγματα που μπορείς να κάνεις μετά την επαφή για να ευκολύνεις και να βοηθήσεις να γίνει η σύλληψη ή η εμφύτευση μετά;

Ξέρω οτι δεν πρέπει να σηκωθείς από το κρεβάτι αμέσως, σίγουρα να μην πας τουαλέτα, οτι καλό είναι να έχεις τα πόδια σε μια πιο όρθια θέση με μαξιλάρι κάτω από τη μέση. Ξέρω γω??? έτσι κάνουν όσες θέλουν να μείνουν έγκυες? και οι γιαγιάδες μας έτσι έκαναν?? χαχαχα

Φυλλικό οξύ παίρνω και εγώ πάντως. Ο γυναικολόγος μου είπε οτι βοηθάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω για τπαυσι0να εγω δεν περνω τιποτα εκτος κιαν πια χρειαστεί που περνώ ι εγω ντεπονακι .   για την συλληψη περνω κ εγω 400 mg  φολλικο οξι εδω και κανα μηνα περιπου και λιγο παρανω  ... Μετα την επαφη δεν φευγω απο τ κρεβάτι ουτε για πλακα πεφτω κατευθείαν για υπνο . . κατα τ αλλα αναγκαστικά περπαταω συνολικά για να παω στην δουλειά μ 1 ωρα δεν κάπνιζαν δεν έπιναν ποτε ουτε καφε  ... Της παρακολουθώ και εγω τις αμερικανες ... Το τσαι maca  στήν πραγματικότητα βοηθάει γιατί ανεβάζει τήν λίμπιντο κ στα δυο φυλα ... Οπως επισης και η λιγαρια ενα σπανιο κακτοειδή ειδος ...  Καλα κανεται με τα βιολογικά και τα φυτικά μπραβο σας  εχω ακούσει τα καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Κορίτσι μου εννοείται μπορεί να είναι λάθος εμένα η χοριακη μου με δύο μέρες καθυστέρηση ήταν 58 που σημαίνει ότι αν το έκανα πριν την καθυστέρηση δεν θα έδειχνε ποτέ το τεστ..ποτέ δεν ξέρεις μέχρι να σου έρθει τι έγινε..ελπίζω να μην έρθει και να είσαι εγκυουλααααα.. @st3llina έχεις κι εσύ θρομβοφιλια κοριτσαρα μου??κι εγωωωω..ποιο είδος έχεις εσύ??τι αγωγή σου είπε θα πάρεις με το που μείνεις??

Ναι εχω κ εγω...Ειμαι ετεροζυγη στον παραγοντα Leiden  (κληρονομια απο τον μπαμπα μου που εχει το ιδιο)κ εχω κ ελλειψη της πρωτεινης C απο το αιμα μου (αυτο ειναι καταδικο μου).Μου ειπε οτι μολις μεινω εγκυος να παω αμεσως να τη βρω γιατι θα χρειαστει να κανω αντιπηκτικα ενεσακια για να μην αποβαλλω απο την αρχη της εγκυμοσυνης κ μεχρι να σαραντισω.Κ επισης η δοση για τα ενεσακια σχετιζεται με το βαρος της εγκυμονουσας οποτε δεν πρεπει να παρω πολλα κιλα οταν μεινω εγκυος.Αγαπαμε Σφυριδακη!Ειναι η καλυτερη να το ξερεις.Απο ολη την Κρητη ερχονται να τη βρουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...