Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

@Σαμανη @diana8 Σας ευχομαι να εχετε θετικα τεστακια ???

@Elenikon Μολις ξαναεκανα τεστ ωορρηξιας και ειναι σκουρο σκουρο! Οπότε θα ξεκινησουμε ??

20191118_131751.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

@Σαμανη @diana8 Σας ευχομαι να εχετε θετικα τεστακια ???

@Elenikon Μολις ξαναεκανα τεστ ωορρηξιας και ειναι σκουρο σκουρο! Οπότε θα ξεκινησουμε ??

20191118_131751.jpg

Κοριτσι μου ξεκινηστε  ναι ..σημερα αυριο μεθαυριο ♥️♥️♥️?? εγω μιλησα με τον γυναικολογο μου να δουμε με υπερηχο τ επομενο κυκλο...

προσπάθησε οσο μπορεις να περασεις καλα και αυτες τις μερες τωρα και τις επομενες να σκεφτεσαι ομορφα κοριτσι μου δεν χρειαζεται αγχος μονο χαρουμενα πραγματα!!! ?????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Ρε αγαπακι δεν κάνεις κάνα τεστακι εγκυμοσύνη ς;;

Οχι αγαπη δεν εχω αλλα ... αλλα πιστευω θα ερθει !!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Εχεις καθολου πονακια ή αλλα συμπτωματα;Γενικοτερα πώς νιωθεις;

Γεια σου κοριτσι μου ειχε πονακια κατω χαμηλα πριν 3-4 μερες οπως και στο στηθος τωρα τπτ ... θα ελεγα ελαχιστα μερικες φορες ενοχλησεις.. εχω βγαλει τα σπυρακια μου... οπως καθε αλλη φορα.. υγρα εχω.. αυτα πιστευω θα ερθει οπου να ναι... εσυ πως εισαι ? ?♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Είχα κ εγώ την ίδια απορία αν μπορείς με τεστ ωορρηξιας να δεις για εγκυμοσύνη!! Διάβασα στο Ίντερνετ κ η απάντηση ήταν κατηγορηματικά Όχι!! Δε μπορεί το τεστ ωορρηξιας να δείξει εγκυμοσύνη. Το τεστ ωορρηξιας μετράει την LH ενώ το εγκυμοσύνης την HCG. 

Ναι κοριτσι μου το ξερω απλα ειναι περιεργο πριν τ περιοδο να ειναι ετσι τι να πω .. ας ειναι ολα καλα και να μην ειναο τπτ κακο !!! Ειχα κανει ξανα επιτηδες αμεσως μετα την περιοδο κ ηταν αρνητικο εντελως με μια γραμμη τωρα τι να πω δε ξερω γιαυτο ρωτησα αν ξερει καμια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

@Σαμανη @diana8 Σας ευχομαι να εχετε θετικα τεστακια ???

@Elenikon Μολις ξαναεκανα τεστ ωορρηξιας και ειναι σκουρο σκουρο! Οπότε θα ξεκινησουμε ??

20191118_131751.jpg

Τέλεια!!! Άντε καλή επιτυχία εύχομαι!!ανά μέρα λες είναι καλύτερα όταν είναι θετικό ή κάθε μέρα ;; Σε αυτό εγώ προβληματίζομαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Τέλεια!!! Άντε καλή επιτυχία εύχομαι!!ανά μέρα λες είναι καλύτερα όταν είναι θετικό ή κάθε μέρα ;; Σε αυτό εγώ προβληματίζομαι.....

συνηθως λενε ειναι καλο και πριν το θετικο τεστ ωορρηξιας.. και μετα την ημερα που βγηκε θετικο και τις υπολοιπες 2-3 μερες !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Αννια27 είπε:

Εγώ εύχομαι να μην έρθει πάντως :-)

Μακαρι αγαπη αλλα και να ερθει δεν πειραζει  δε το βαζω κατω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Τέλεια!!! Άντε καλή επιτυχία εύχομαι!!ανά μέρα λες είναι καλύτερα όταν είναι θετικό ή κάθε μέρα ;; Σε αυτό εγώ προβληματίζομαι.....

Ευχαριστω! Δεν ξερω Ελενακι μου γτ η γυναικολογος μου ειχε πει καθε 2η μερα! Τωρα εγω θα προσπαθησω σημερα κ λογικα την Τεταρτη ξανα κ βλεπουμε! Θα κανω καθε μερα τεστ ωορρηξίας να βλεπω τι γινεται ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimitra91 είπε:

Ευχαριστω! Δεν ξερω Ελενακι μου γτ η γυναικολογος μου ειχε πει καθε 2η μερα! Τωρα εγω θα προσπαθησω σημερα κ λογικα την Τεταρτη ξανα κ βλεπουμε! Θα κανω καθε μερα τεστ ωορρηξίας να βλεπω τι γινεται ??

Λένε ότι κρατάει στα ούρα αυτή η ορμόνη 10 ώρες.Παντως αφού ήταν σκούρα  μέχρι την Τετάρτη θα κάνεις λογικά ωορρηξία .Απόλαυσε το τώρα απλά, μην αγχώνεσαι για τίποτα!!τελικά μάλλον μετράει η περίοδος από τις μέρες που είχες τις σταγόνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Ναι κοριτσι μου το ξερω απλα ειναι περιεργο πριν τ περιοδο να ειναι ετσι τι να πω .. ας ειναι ολα καλα και να μην ειναο τπτ κακο !!! Ειχα κανει ξανα επιτηδες αμεσως μετα την περιοδο κ ηταν αρνητικο εντελως με μια γραμμη τωρα τι να πω δε ξερω γιαυτο ρωτησα αν ξερει καμια

Έχεις δίκιο σε αυτό..αυτή τη στιγμή δείχνει λες κ θα κανεις ωορρηξία άμεσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Λένε ότι κρατάει στα ούρα αυτή η ορμόνη 10 ώρες.Παντως αφού ήταν σκούρα  μέχρι την Τετάρτη θα κάνεις λογικά ωορρηξία .Απόλαυσε το τώρα απλά, μην αγχώνεσαι για τίποτα!!τελικά μάλλον μετράει η περίοδος από τις μέρες που είχες τις σταγόνες!

Μαλλον οπως τα λες ειναι! Το θεμα μ ειναι οτι σημερα δεν μπορουμε να κάνουμε προσπαθεια κανονικη γτ το σπερμα δεν ειναι ανανεωμενο ??

Οποτε Τετάρτη και ειδομεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσι μου ξεκινηστε  ναι ..σημερα αυριο μεθαυριο ♥️♥️♥️?? εγω μιλησα με τον γυναικολογο μου να δουμε με υπερηχο τ επομενο κυκλο...

προσπάθησε οσο μπορεις να περασεις καλα και αυτες τις μερες τωρα και τις επομενες να σκεφτεσαι ομορφα κοριτσι μου δεν χρειαζεται αγχος μονο χαρουμενα πραγματα!!! ?????? 

Σε ευχαριστω πολυ! Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα! Αυτο θα προσπαθήσω να κανω να ειμαι χαλαρή να το απολαύσουμε και οτι ειναι να γινει θα γινει! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σαμανη είπε:

Εγω εκανα τεστ εγκυμοσύνης την κυριακη βγήκε αρνητικό  ... Περιμένω να αδιαθετισω αυριο αλλα με εχουν τρελάνει οι πονοκέφαλοι και η μεση μου 5 μερες τωρα ... Τι να πω ... Τετοια πράγματα δεν είχα ποτε ... Μαλον όντως με το που ξεκινας τις προσπάθειες οι ορμόνες τρελαίνονται.

Το αρνητικό τεστ πριν την καθυστέρηση δεν είναι ποτέ έγκυρο. Εκτός και αν είναι θετικό που σημαίνει ότι είναι πολλή ανεβασμένη η ορμόνη. Οπότε πριν την καθυστέρηση δεν μπορείς να είσαι σίγουρη για τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Το αρνητικό τεστ πριν την καθυστέρηση δεν είναι ποτέ έγκυρο. Εκτός και αν είναι θετικό που σημαίνει ότι είναι πολλή ανεβασμένη η ορμόνη. Οπότε πριν την καθυστέρηση δεν μπορείς να είσαι σίγουρη για τιποτα

Λες ε;;;;;;; Γιατί κ εγώ έκανα το Σάββατο κ βγήκε αρνητικό κ περιμένω αύριο περίοδο!! Πφφφφφ πονοκέφαλος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Λες ε;;;;;;; Γιατί κ εγώ έκανα το Σάββατο κ βγήκε αρνητικό κ περιμένω αύριο περίοδο!! Πφφφφφ πονοκέφαλος....

Οι γιατροί δεν δέχονται ούτε το αποτέλεσμα της χοριακη πριν την καθυστέρηση πόσο μάλλον το τεστ. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορείτε να κάνετε 2-3 μερούλες υπομονή να έχετε πρώτα καθυστέρηση;; όταν έρθει το νινί έτσι ανυπομονεί θα είστε;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Ήθελα απλώς να σας πω την εμπειρία μου με τα τεστ ωορρηξίας. Μια μέρα πριν την μέρα περιόδου, επειδή είχα υποψίες ότι είμαι έγκυος και δεν είχα τεστ εγκυμοσύνης, έκανα τεστ ωορρηξίας clearblue και βγήκε χαμόγελο και οι γραμμές ήταν σχεδόν ίδιες όταν το άνοιξα. Μετά που επιβεβαίωσα την εγκυμοσύνη με τεστ εγκυμοσύνης, έκανα για πείραμα άλλα δύο τεστ ωορρηξίας τις επόμενες μέρες και βγήκαν πάλι θετικά! Οπότε ναι σας λέω με σιγουριά ότι (τουλάχιστον τα clearblue) τεστ ωορρηξίας δείχνουν και εγκυμοσύνη!!! (Αν και λίγο ανορθόδοξη πρακτική, θα έλεγα!).

Καλές επιτυχίες και πολλή μπεμπεδίλα από μένα και το μπέμπη μου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Οι γιατροί δεν δέχονται ούτε το αποτέλεσμα της χοριακη πριν την καθυστέρηση πόσο μάλλον το τεστ. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορείτε να κάνετε 2-3 μερούλες υπομονή να έχετε πρώτα καθυστέρηση;; όταν έρθει το νινί έτσι ανυπομονεί θα είστε;;; 

Δυστιχως εγω δε μπορω να περιμενω.. γιατι πρεπει να το μαθω απο την αρχη οταν γινει οχι να περιμενω καθυατερηση εχω θυρεοειδη και πρεπει να παω στον γιατρο αμεσως !!! Δεν ειμαστε ολες ιδιες ... αλλες εχουν υπομονη .. αλλες οχι!!! Η καθεμια αυτο που θελει κανει και που νιωθει να ειναι αυτη καλα .. εμενα με ηρεμησε που ειδα αρνητικο τεστ.. αλλιως θα αγχωνομουνα και θα μπορουσα να προκαλεσω καθυστερηση χωρις λογο !! Ελπιζω να σε καλυψα :) αυτη ειναι η γνωμη μου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Οι γιατροί δεν δέχονται ούτε το αποτέλεσμα της χοριακη πριν την καθυστέρηση πόσο μάλλον το τεστ. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορείτε να κάνετε 2-3 μερούλες υπομονή να έχετε πρώτα καθυστέρηση;; όταν έρθει το νινί έτσι ανυπομονεί θα είστε;;; 

Δε μπορώ...ειδικά αφού έχουν βγει αυτά τα άτιμα τεστ που δείχνουν έως κ 6 μέρες πριν την καθυστέρηση!! Κ σκέψου το κάνω 3 μέρες πριν,δλδ κρατιέμαι κ 3 μέρες...χαχχα

οταν έρθει,δε θα υπάρχει ανυπομονησία να έρθει!! Θα έχει έρθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Δυστιχως εγω δε μπορω να περιμενω.. γιατι πρεπει να το μαθω απο την αρχη οταν γινει οχι να περιμενω καθυατερηση εχω θυρεοειδη και πρεπει να παω στον γιατρο αμεσως !!! Δεν ειμαστε ολες ιδιες ... αλλες εχουν υπομονη .. αλλες οχι!!! Η καθεμια αυτο που θελει κανει και που νιωθει να ειναι αυτη καλα .. εμενα με ηρεμησε που ειδα αρνητικο τεστ.. αλλιως θα αγχωνομουνα και θα μπορουσα να προκαλεσω καθυστερηση χωρις λογο !! Ελπιζω να σε καλυψα :) αυτη ειναι η γνωμη μου !!! 

Ναι συμφωνώ!! Κ εγώ από το άγχος μου θα μπορούσα να προκαλέσω καθυστέρηση!  Τώρα είδα το αρνητικό τεστ, στεναχωρήθηκα εκείνη τη μέρα αλλά τώρα λέω οκ περιμένω να αδιαθετησω κ τέλος. Δεν το σκέφτομαι άλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ioannastr είπε:

Δε μπορώ...ειδικά αφού έχουν βγει αυτά τα άτιμα τεστ που δείχνουν έως κ 6 μέρες πριν την καθυστέρηση!! Κ σκέψου το κάνω 3 μέρες πριν,δλδ κρατιέμαι κ 3 μέρες...χαχχα

οταν έρθει,δε θα υπάρχει ανυπομονησία να έρθει!! Θα έχει έρθει...

Ετσι κοριτσι μου !!! ?????? για αυτη την στιγμη ζουμε να δουμε το θετικο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Δυστιχως εγω δε μπορω να περιμενω.. γιατι πρεπει να το μαθω απο την αρχη οταν γινει οχι να περιμενω καθυατερηση εχω θυρεοειδη και πρεπει να παω στον γιατρο αμεσως !!! Δεν ειμαστε ολες ιδιες ... αλλες εχουν υπομονη .. αλλες οχι!!! Η καθεμια αυτο που θελει κανει και που νιωθει να ειναι αυτη καλα .. εμενα με ηρεμησε που ειδα αρνητικο τεστ.. αλλιως θα αγχωνομουνα και θα μπορουσα να προκαλεσω καθυστερηση χωρις λογο !! Ελπιζω να σε καλυψα :) αυτη ειναι η γνωμη μου !!! 

Με κάλυψες αλλά και πάλι το αποτέλεσμα δεν είναι έγκυρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ioannastr είπε:

Ναι συμφωνώ!! Κ εγώ από το άγχος μου θα μπορούσα να προκαλέσω καθυστέρηση!  Τώρα είδα το αρνητικό τεστ, στεναχωρήθηκα εκείνη τη μέρα αλλά τώρα λέω οκ περιμένω να αδιαθετησω κ τέλος. Δεν το σκέφτομαι άλλο..

Ετσι ειναι !! Η καθε μια οποτε νιωθει ετοιμη και θελει !!! ? και εγω ηρεμησα !! Λογω του θυρεοειδη που εχω πρεπει εαν μεινω να παω αμεσως στον γιατρο !! Γιαυτο κανω πριν !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η diana8 είπε:

Ετσι κοριτσι μου !!! ?????? για αυτη την στιγμη ζουμε να δουμε το θετικο !

Άντε να έρθει αυτή η στιγμή!!!!!! ?? δλδ θα έρθει..απλά περιμένουμε το ποτε θα έρθει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...