Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Μαίου 2020!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Το έπιπλο αλλαξιερας όντος και για εμένα περιττό!! Εγώ να σου πω για το μωρό είχα καλάθι αλλά γενικά έχω ακούσει πως μαξιλάρι δεν κάνει για τον πρώτο χρόνο ζωής!!! Αν καταφέρεις να θηλασεις θα είναι κάτι πολύ καλό και για αρχή ξεκούραστη για εσένα εμένα σκέψου ενώ θηλασα 6 μήνες τώρα πριν κάνα μήνα έκοψε να σηκώνομαι το βράδυ να φτιάχνω γάλα κάτι που είναι πολύ κουραστικό χααχ! Αλλά για παν ενδεχόμενο πάρε ένα μοιμοερο πχ μια πιπιλα και αυτά για το γάλα δε ξέρεις καμία φορά! Και εγώ θα πάρω παρόλο που λέω πως θα θηλασω στάνταρ!! 

Ναι κάπως έτσι θ γίνει με τα μπιμπερό.. Έτσι κ αλλιώς ς κάποια στιγμή θ τ χρειαστώ χαμένα δν πάνε 😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Ναι κάπως έτσι θ γίνει με τα μπιμπερό.. Έτσι κ αλλιώς ς κάποια στιγμή θ τ χρειαστώ χαμένα δν πάνε 😅 

Ναι δε το συζητώ όπως και η πιπιλα σωτηρία χααχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι δε το συζητώ όπως και η πιπιλα σωτηρία χααχα!!! 

Μπράβο κορίτσια, ωραίο θέμα ξεκινήσατε. Κ γω σκέφτομαι τι Θ πρέπει να πάρω. Σκεφτόμουν κ. γω το καρότσι 3 σε 1 και να κοιμάται το. Μωρό στην αρχή στο πορτ μπεμπέ, να το χω δίπλα μου γενικά. Τι λέτε; Για λίκνο δεν ξέρω αν αξίζει για 6 μήνες μόνο... Κρεββατακι εννοείται θα πάρουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Rouri είπε:

Μπράβο κορίτσια, ωραίο θέμα ξεκινήσατε. Κ γω σκέφτομαι τι Θ πρέπει να πάρω. Σκεφτόμουν κ. γω το καρότσι 3 σε 1 και να κοιμάται το. Μωρό στην αρχή στο πορτ μπεμπέ, να το χω δίπλα μου γενικά. Τι λέτε; Για λίκνο δεν ξέρω αν αξίζει για 6 μήνες μόνο... Κρεββατακι εννοείται θα πάρουμε. 

Απ ότι έχω καταλάβεις κ από φίλες μ που είναι μανούλες ειναι ότι σε βολεύει.. Κάποιες έχουν καλαθουνα κάποιες πορτ μπεμπέ κάποιες λίκνο.. 

Απλά εγώ δν θ τ πάω λίκνο.. Κούνια.. Και κρεβάτι.., λίκνο κ κρεβατάκι αμέσως μετά.. Γ αυτό είπα γ την φιλοσοφία μόντεσορι.. Μας άρεσε πάρα πολύ μ τκν σύντροφο μ και 2 γνωστές μ που τ κάνουν έτσι κ η μικρή της μιας είναι πλέον 10 μηνών είναι πολύ καλά σ αυτό τ κρεβατάκι.. 

Ακόμα δν έχω αγοράσει κάτι πάντως.. Λέγαμε Φεβρουάριο ν ξεκινήσουμε.. Πιστεύω είναι κλ μην τρέχω στο τέλος 😅 είμαι γενικά του νωρίς αλλιώς αγχώνομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ να σας πω από τον μικρό τον είχα 6 μήνες στο καλάθι και μετά στην κούνια μέχρι και σήμερα αν και σήμερα πιο πολύ τη βγάζει στο κρεβάτι τις μαμάς χαχα!! Γενικά κάποια πράγματα να ξέρετε είναι αχριαστα!! Όπως πχ για την αλλαξιερα που είπαμε οκ κάποιοι. Περνούν αλλά κ αυτοί που περνούν δε νομίζω να την πολύ χρισημοποιουν!! Πιο μετά ήθελα να οαραμω καρέκλα κι φαγειτου! Όχι εκεί θα κάθετε θα τρώει έλεγα πάλι καλά ο Θεός με φωτησε και δεν πείρα αλλά μας χάρισαν κάτι φίλοι ε δεν ξέρω αν έκατσε 10 φορές!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ να σας πω από τον μικρό τον είχα 6 μήνες στο καλάθι και μετά στην κούνια μέχρι και σήμερα αν και σήμερα πιο πολύ τη βγάζει στο κρεβάτι τις μαμάς χαχα!! Γενικά κάποια πράγματα να ξέρετε είναι αχριαστα!! Όπως πχ για την αλλαξιερα που είπαμε οκ κάποιοι. Περνούν αλλά κ αυτοί που περνούν δε νομίζω να την πολύ χρισημοποιουν!! Πιο μετά ήθελα να οαραμω καρέκλα κι φαγειτου! Όχι εκεί θα κάθετε θα τρώει έλεγα πάλι καλά ο Θεός με φωτησε και δεν πείρα αλλά μας χάρισαν κάτι φίλοι ε δεν ξέρω αν έκατσε 10 φορές!! 

Χάχα πάλι καλά! Κ για το ριλαξ μ είπαν ότι πολλά μωρακια δν κάθονται.. Αλλά που Ν ξέρεις αν θ βολευτεί η όχι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Χάχα πάλι καλά! Κ για το ριλαξ μ είπαν ότι πολλά μωρακια δν κάθονται.. Αλλά που Ν ξέρεις αν θ βολευτεί η όχι.. 

Μπα μικρά πολύ όταν. Είναι κάθονται μεγαλώνοντας δεν πχ μετά τους 8 μήνες τον έβαζα στο πάρκο δεν καθόταν πάνω από 10 λεπτά!! Είναι στο παιδί βέβαια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Μπα μικρά πολύ όταν. Είναι κάθονται μεγαλώνοντας δεν πχ μετά τους 8 μήνες τον έβαζα στο πάρκο δεν καθόταν πάνω από 10 λεπτά!! Είναι στο παιδί βέβαια!! 

Μμμ κτλβα.. Ωραία χρήσιμες πληροφορίες 😋😊😊 οι κοιλίτσες σας πως πάνε? Έχω κάνει γραμμούλα αυτήν την καφέ 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antouanetta είπε:

Μμμ κτλβα.. Ωραία χρήσιμες πληροφορίες 😋😊😊 οι κοιλίτσες σας πως πάνε? Έχω κάνει γραμμούλα αυτήν την καφέ 😅

Έλα ρε τι ωραία!! Έχεις φουσκωσει πολύ!?? Εγώ δεν την έχω βγάλει ακόμα εκτός αν τη βγάλω πιο μετά στο μικρό μου είχα βγάλει κ άργησε και να φύγει μετα τη γέννα πολύ!! Ωραία είναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Έλα ρε τι ωραία!! Έχεις φουσκωσει πολύ!?? Εγώ δεν την έχω βγάλει ακόμα εκτός αν τη βγάλω πιο μετά στο μικρό μου είχα βγάλει κ άργησε και να φύγει μετα τη γέννα πολύ!! Ωραία είναι!!! 

Νμζω έχω φουσκώσει πάρα πλ.. Εν τω μεταξύ ώρες ώρες μ ενοχλεί στο κέντρο κάτω απ τ στήθος αν γερνω μπροστά.. Ίσως επειδή αλλάζει η κοιλιά μ κ πιο ψηλά.. Τι ν πω μόλις πάω γιατρό πάλι θ τον ρωτήσω 😋 θα σας στιελω ν δείτε αν θέλετε! Την είχα βγάλει φώτο μια εβδομάδα κ κάτι πριν και εδώ κ 3 μέρες έχω την γραμμή 😍😍😋 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Νμζω έχω φουσκώσει πάρα πλ.. Εν τω μεταξύ ώρες ώρες μ ενοχλεί στο κέντρο κάτω απ τ στήθος αν γερνω μπροστά.. Ίσως επειδή αλλάζει η κοιλιά μ κ πιο ψηλά.. Τι ν πω μόλις πάω γιατρό πάλι θ τον ρωτήσω 😋 θα σας στιελω ν δείτε αν θέλετε! Την είχα βγάλει φώτο μια εβδομάδα κ κάτι πριν και εδώ κ 3 μέρες έχω την γραμμή 😍😍😋 

Ναι στείλε μας να δούμε κοιλίτσα θα στείλω κ εγώ αύριο!! Χωρίς γραμμή βέβαια χαχα!! Τώρα από εδώ και πέρα όλα θα ενοχλούν αν αρχίσουν ιδικά τα μικρακια να στενευονται στο χώρο τους να δεις κλωτσιά και πόνο που θα έχουμε!! Πότε έχεις γιατρό?? Εγώ αύριο έχω τη β επιπέδου πρώτα ο Θεός!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι στείλε μας να δούμε κοιλίτσα θα στείλω κ εγώ αύριο!! Χωρίς γραμμή βέβαια χαχα!! Τώρα από εδώ και πέρα όλα θα ενοχλούν αν αρχίσουν ιδικά τα μικρακια να στενευονται στο χώρο τους να δεις κλωτσιά και πόνο που θα έχουμε!! Πότε έχεις γιατρό?? Εγώ αύριο έχω τη β επιπέδου πρώτα ο Θεός!! 

Τέλεια καλά αποτελέσματα!! Θ δεις κ ωραίες εικόνες αύριο απ. Ότι μ έχουν πει μοιάζει πολύ στο πρόσωπο μ τ πως θ είναι άμα γεννηθεί ε? Εγω αύριο εξετάσεις αίματος και 22 β επιπέδου! Να μας στείλεις να μας πεις πως πήγε 🙏🏼❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antouanetta είπε:

Εδώ είμαι πριν μιάμιση εβδομάδα! 

IMG_20200112_220912.jpg

Πολύ όμορφη κοιλίτσα!!! Η μπεμπα έχει μεγαλώσει πια!!! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Πολύ όμορφη κοιλίτσα!!! Η μπεμπα έχει μεγαλώσει πια!!! 😍😍😍

Καλημέρα κορίτσια!! Ευχαριστώωωω! 😍😍🤰🏼 Και τώρα είναι μεγαλύτερη απ την φώτο.., 

Να σημειωθεί ότι δν έχω ξεστολισει σήμερα θα τ μαζέψω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antouanetta είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ευχαριστώωωω! 😍😍🤰🏼 Και τώρα είναι μεγαλύτερη απ την φώτο.., 

Να σημειωθεί ότι δν έχω ξεστολισει σήμερα θα τ μαζέψω 😂

Εμένα πάλι για δεύτερο παιδί μου φαίνεται μικρή!!!! Περίμενα να είχα φουσκωσει λίγο ακόμα?!! Να δούμε τι θα γίνει με τα κιλά αν και δεν έχω πάρει αλλά έχω μείνει στα 7 ακόμα πάλι καλά!! Επίσης μη στεναχωριεσαι κ εγώ εχθές ξεστολισα χααχα!! 

IMG_20200113_103725.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2020 at 10:57 ΜΜ, ο/η Mamounitsa είπε:

Το έπιπλο αλλαξιερας όντος και για εμένα περιττό!! Εγώ να σου πω για το μωρό είχα καλάθι αλλά γενικά έχω ακούσει πως μαξιλάρι δεν κάνει για τον πρώτο χρόνο ζωής!!! Αν καταφέρεις να θηλασεις θα είναι κάτι πολύ καλό και για αρχή ξεκούραστη για εσένα εμένα σκέψου ενώ θηλασα 6 μήνες τώρα πριν κάνα μήνα έκοψε να σηκώνομαι το βράδυ να φτιάχνω γάλα κάτι που είναι πολύ κουραστικό χααχ! Αλλά για παν ενδεχόμενο πάρε ένα μοιμοερο πχ μια πιπιλα και αυτά για το γάλα δε ξέρεις καμία φορά! Και εγώ θα πάρω παρόλο που λέω πως θα θηλασω στάνταρ!! 

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε??

Εγω επιτέλους νιώθω αρκετά το αγοράκι μου και περιμένω πώς και πώς την β επιπέδου μεθαύριο!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Iroyla είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε??

Εγω επιτέλους νιώθω αρκετά το αγοράκι μου και περιμένω πώς και πώς την β επιπέδου μεθαύριο!!!

 

Καλημέρα!!! Τι ωραία που το νιώθεις πολύ εγώ τίποτα ιδιαίτερο!! Βέβαια έχω σήμερα β επιπέδου 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα!!! Τι ωραία που το νιώθεις πολύ εγώ τίποτα ιδιαίτερο!! Βέβαια έχω σήμερα β επιπέδου 😍😍😍😍

Να μας πεις πώς είναι... και αν σε ζυγίζει ο γιατρός χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Iroyla είπε:

Να μας πεις πώς είναι... και αν σε ζυγίζει ο γιατρός χαχαχαχ

Θα σας πω!! Αλλά αυτός ο γιατρός δε με ζυγίζει μόνο με ρωτάει οπωτε μπορώ να πω όσα θέλω χαχχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

Θα σας πω!! Αλλά αυτός ο γιατρός δε με ζυγίζει μόνο με ρωτάει οπωτε μπορώ να πω όσα θέλω χαχχχα

ΧΑΧΑΧΑΧ καλό κι αυτο! Εγώ θα παω στις 8 το βραδυ, ακόμη χειρότερο νούμερο δηλαδή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Εμένα πάλι για δεύτερο παιδί μου φαίνεται μικρή!!!! Περίμενα να είχα φουσκωσει λίγο ακόμα?!! Να δούμε τι θα γίνει με τα κιλά αν και δεν έχω πάρει αλλά έχω μείνει στα 7 ακόμα πάλι καλά!! Επίσης μη στεναχωριεσαι κ εγώ εχθές ξεστολισα χααχα!! 

IMG_20200113_103725.jpg

Εμένα μια χαρά μ φαίνεται μεγάλωσε κ σενααααα! Όμορφη κοιλίτσα 😍😍😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antouanetta είπε:

Εμένα μια χαρά μ φαίνεται μεγάλωσε κ σενααααα! Όμορφη κοιλίτσα 😍😍😋

Ευχαριστώ ελπίζω να έχει μεγαλώσει κ η μπεμπιτσα μου λίγες ώρες έμειναν για να τη δωωωωωωω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ευχαριστώ ελπίζω να έχει μεγαλώσει κ η μπεμπιτσα μου λίγες ώρες έμειναν για να τη δωωωωωωω!!! 

Αντε γλυκιά η αναμονή!!! 😍 Ν μας στείλεις να μας πεις πως ήταν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Αντε γλυκιά η αναμονή!!! 😍 Ν μας στείλεις να μας πεις πως ήταν!! 

Φυσικά και θα στείλω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όπως είπε και η @anna_30 μπορεί εκεί που τα τεστακια δειχνουν άχνα μια μέρα ξαφνικός να δειξει θετικο🙏
    • Γι αυτο ειμαστε εδω κοριτσι μου!! η μια στηριγμα της αλλης!!! 🤗❤️ κι εγω μονο εδω στο φορουμ νιωθω οτι καποιος μπορει να νιωσει οπως νιωθω.. οσο και να με αγαπανε οι φιλες μου και οι ανθρωποι μου, αν δε το βιωσεις, δεν ξερεις πως ειναι...
    • Τελειααααα❤️❤️❤️ αρχικά ας μην προτρέχουμε γτ το θαυματακι μπορεί να ήρθε ❤️ αν δεν… τοτε πατε στα επόμενα πλάνα💪 από ότι κατάλαβα στον μεθεπόμενο κύκλο αν χρειαστεί που το απεύχομαι θα πατε με ενεσουλες γοναδοτροπινων και χάπια όπως έκανα και εγώ στη δεύτερη σπερματεγχυνση🙏❤️🙏 εύχομαι σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχαριστα κοριτσάκι μου❤️ 
    • Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα κ μίλησα σήμερα μ το γιατρό γιατί αν μ έρθει περίοδος τελικά τη περιμένω Κυριακή τ Πάσχα άρα θ έπρεπε ν προμηθευτώ χάπια και ν μάθω διαδικασία από πριν!  μ είπε πως κανονικά κάνουμε εξετάσεις 1 2η μέρα τ κύκλου ορμονικές και μετά ξεκινάμε τα χάπια 2η με 7η μέρα και μετά κάνουμε παρακολούθηση , κατι ενεσακια λέει γ ν πολλαπλασιαστούνε και μετά τη τελική ένεση γ ν σκάσουν!  αλλα επειδή πέφτει μέσα στο Πάσχα η περίοδος αν έρθει εμένα , γ αυτόν τον κύκλο θ πάρω μόνο τα χάπια τα serpafar πρωί βράδυ , και μετά θ ξεκινήσουμε παρακολούθηση !  αν είναι ένα μ λέει δν θ κάνουμε την ένεση την τελική! Αν είναι περισσότερα τότε θ κάνουμε και την ένεση , θα το δούμε εκείνες τις μέρες! Κ στον κύκλο τ ιουνιου μ είπε ν προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση!  Αυτα!!!! Σήμερα είμαι 7η ΜΤΩ δν έχω κανένα συμπτωμα , αλλά νιώθω πως έχω νεύρα και σαν μια σύγχυση εσωτερική , σν ν μην έχω υπομονή ένα πράγμα !    @Girly μουυυυυυ αγαπημένη μουυυυ φωτεινό μ πλασμα περιμένουμε νέα από το γιατρό! Αιντε σχολνα έχουμε πανηγυρια μπροστά μας , πρέπει ν είμαστε με κοιλιά είπαμε 😂😂🤰🤰🤰
    • Τι κάνετε κορίτσια μου?? @Demy93 τι έκανες τελικά με το δόντι? Όλα καλά ?  Εμείς πήγαμε γιατρο.. όλα πολύ καλά .. έφτασε το ένα κιλό η μπέμπα μας 🩷🩷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...