Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Μαίου 2020!!!


Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εγω ακοκα δεν το εχω νιωσει το νινι αραια και που νομιζω πως ειναι αλλα αν δε φαω κλωτσια δε το περνω αποφαση χχαα!! 9 μερουλες ακοκα για να δω κ εγω το νινι κ δεν κρατιεμαι!! Εγω δεν ςχω σηκωθει ακομα τεμπελιαζω μιας κ ο μικρος ακοκα κοιμαται!!!!!! Ασχετο για πρωινο ρι τρωτε???

Για πρωινό, συνήθως τρώω κάτι ψωμοειδες με κάποιο ειδος τυριου(συνήθως μοτσαρελα που είναι πιο ουδέτερη ως γεύση). Τον σίδηρο τον παίρνω το μεσημέρι,γτ το πρωί παίρνω T4. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antouanetta είπε:

Εγώ για στενό ελαστικό θ πάω με καμία παγιετα ?? 

Λάμψη γ τις γιορτές βρε παιδί μ! 

Το hm βγάζει κάτι ωραία φορέματα.θα δω πως θα μαι εκείνες τις μέρες κ αναλόγως μπορεί να πάρω κάτι. Από χαπάκια, παίρνω Τ4, φυλλικο, σίδηρο κ ασβέστιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Antouanetta είπε:

Εγώ για στενό ελαστικό θ πάω με καμία παγιετα ?? 

Λάμψη γ τις γιορτές βρε παιδί μ! 

??? άμα εισαι της παγιετας τότε δώστου να καταλάβει! Εγω είμαι πιο χαλαρή φάση όποτε δεν νομίζω να πάρω τίποτε το ιδιαίτερο για γιορτές! Στο site της ZARA έχει section με MUM collection και έχει κάποια ρουχαλάκια αρκετά ωραία. Βέβαια τα έχουν μόνο online αλλά έχει μια λειτουργία μέσα στο site που σε βοηθάει πολυ να βρεις μέγεθος... Αλλιώς πάνε πάρε ενα φόρεμα NIDODILEDA κρουαζε με στρας με παγιετα με την Αρτα και τα Γιάννενα! ??☃️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antouanetta είπε:

Ααα κτλβα ναι αυτό τ έχω νιώσει κ εγώ νομίζω μια μέρα.. Τώρα έτσι όπως τ περιέγραψες κ είναι φυσιολογικό αυτό? 

Φυσιολογικο ειναι αλλα δεν θελουμε να γινεται πολλες φορες ρην ημερα γιατι θα υπαρδει γι αυτο πινουκε ρο μαγνησιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα καλο σαββατοκυριακο!!!

Τι εγινε ρς κοριτσια πως και ηρθε η παγιετα στη συζησηση χαχαχχα¡! Λιγες μερες εμειναν γιαβτα χριστουγενα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες τις μανουλες!! Όσο για τα ρούχα μη το συζητάτε... Εγώ θα γίνω κουμπάρα τον άλλο μήνα και υπάρχει μια απογοήτευση.... Δεν εχω ιδέα τι θα βάλω!! Τώρα που θα έρθω Ελλάδα θα ψάξω κάτι αλλά... Δύσκολα! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kate89? είπε:

Καλημέρα!!! Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες τις μανουλες!! Όσο για τα ρούχα μη το συζητάτε... Εγώ θα γίνω κουμπάρα τον άλλο μήνα και υπάρχει μια απογοήτευση.... Δεν εχω ιδέα τι θα βάλω!! Τώρα που θα έρθω Ελλάδα θα ψάξω κάτι αλλά... Δύσκολα! ????

Μπες στο Ίντερνετ, θα βρεις πολλά επίσημα!

???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Kate89? είπε:

Καλημέρα!!! Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες τις μανουλες!! Όσο για τα ρούχα μη το συζητάτε... Εγώ θα γίνω κουμπάρα τον άλλο μήνα και υπάρχει μια απογοήτευση.... Δεν εχω ιδέα τι θα βάλω!! Τώρα που θα έρθω Ελλάδα θα ψάξω κάτι αλλά... Δύσκολα! ????

Κουμπαρα σε γάμο;;; Αν ναι τοτε εγω ψηφίζω με χίλια φορεμα NIDODILEDA κρουαζε! Ειναι ολα τα λεφτα και φοριέται και γιορτές και το βάζεις και μετα ανετα. Ειχα παρει πέρυσι για τον γάμο του αδερφού μου και θα το βάλω και φέτος της γιορτές. Επίσης μπήκα ήδη φορέματα στη ZARA αν θες κατι πιο φθηνό και εχει κατι ωραία κοντα ομως σε τετράγωνη γραμμή που μπορούν να φορεθούν εύκολα με ενα χοντρό καλσον. Μπες και δες! Θα στειλω και φωτο για όσες ενδιαφέρονται για γιορτινό λουκ με πούλιες όπως η @Antouanetta ?

2839AA05-84A9-45D6-A28B-97C6FF999145.png

DB66B813-10C7-4F7F-8254-A0A728F169EA.png

4B45EC0C-8ED5-4E2F-BC0A-16D99F755C93.png

566B9D2F-A889-48FA-8D64-62B4D5B3D89D.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, διαβάζω σε παλιότερες δημοσιεύσεις στο φόρουμ ότι μπορείς να παρεις χρήματα από το ΙΚΑ για εξετασεις α κ β επιπεδου. Ισχύει κ τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Rouri είπε:

Κορίτσια, διαβάζω σε παλιότερες δημοσιεύσεις στο φόρουμ ότι μπορείς να παρεις χρήματα από το ΙΚΑ για εξετασεις α κ β επιπεδου. Ισχύει κ τώρα; 

Δεν τ ξέρω αυτό... Αλλά εξαρτάται που τις κάνεις τις εξετάσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Δεν τ ξέρω αυτό... Αλλά εξαρτάται που τις κάνεις τις εξετάσεις? 

https://parents.org.gr/forum/topic/30994-epistrofi-chrimaton-apo-ika-gia-vepipedoy/

Εδώ το διάβασα. Βέβαια είναι παλιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Rouri είπε:

https://parents.org.gr/forum/topic/30994-epistrofi-chrimaton-apo-ika-gia-vepipedoy/

Εδώ το διάβασα. Βέβαια είναι παλιο

Δν ξέρω εμένα ειναι κ ιδιωτικός ο γιατρός αλλά κ πάλι δν λέει γ κανένα πόσο ούτε καν σεβαστό.. Γν ασχοληθώ παραπάνω. 

Γ τ πρωινό εγώ καφεδάκι οπότε νιώθω ότι θέλω, χυμό φυσικό, φτιάχνω μπολ με βρώμη γάλα φράουλες μπανάνες, και σάντουιτς.. Παίρνω σίδηρο τ πρωί κ μετά από μισή ώρα κάνει Ν φάω.. Αυτά! Προσπαθώ ν τρώω καλά βασικά τ πρωί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Οπως σας ειχα πει, ειχα αποβολη στους 4.5 μηνες λογω ανεπάρκειας τραχηλου τον Απριλιο. Εμεινα ξανα εγκυος 3 μηνες μετα. Εκανα περιδεση 19/11. Πηγα στο προγραμματισμενο μου ραντεβού στις 12/12 και βλέπουμε πως η περιδεση ανοιξε κ πως ο αμνιακος σακος ηταν στον κόλπο. Δεύτερη αποβολη στους 4.5 μηνες και αυτη........... Εχασα ενα αγορακι και ενα κοριτσάκι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mom2Be είπε:

Καλησπέρα. Οπως σας ειχα πει, ειχα αποβολη στους 4.5 μηνες λογω ανεπάρκειας τραχηλου τον Απριλιο. Εμεινα ξανα εγκυος 3 μηνες μετα. Εκανα περιδεση 19/11. Πηγα στο προγραμματισμενο μου ραντεβού στις 12/12 και βλέπουμε πως η περιδεση ανοιξε κ πως ο αμνιακος σακος ηταν στον κόλπο. Δεύτερη αποβολη στους 4.5 μηνες και αυτη........... Εχασα ενα αγορακι και ενα κοριτσάκι... 

Έλα ρε κορίτσι μου.. Αλήθεια στεναχωριέμαι να ακούω μανουλες να έχουν περάσει τέτοια άσχημα γεγονότα. Έκανες είπες περιδεση τον Νοέμβρη, γιατί όχι νωρίτερα; ο γιατρός σου το λέει;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Kate89? είπε:

Έλα ρε κορίτσι μου.. Αλήθεια στεναχωριέμαι να ακούω μανουλες να έχουν περάσει τέτοια άσχημα γεγονότα. Έκανες είπες περιδεση τον Νοέμβρη, γιατί όχι νωρίτερα; ο γιατρός σου το λέει;; 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου! Δεν υπάρχουν λόγια για να σου πούμε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2019 at 1:12 ΜΜ, ο/η Antouanetta είπε:

Δν ξέρω εμένα ειναι κ ιδιωτικός ο γιατρός αλλά κ πάλι δν λέει γ κανένα πόσο ούτε καν σεβαστό.. Γν ασχοληθώ παραπάνω. 

Γ τ πρωινό εγώ καφεδάκι οπότε νιώθω ότι θέλω, χυμό φυσικό, φτιάχνω μπολ με βρώμη γάλα φράουλες μπανάνες, και σάντουιτς.. Παίρνω σίδηρο τ πρωί κ μετά από μισή ώρα κάνει Ν φάω.. Αυτά! Προσπαθώ ν τρώω καλά βασικά τ πρωί.. 

Κι εγώ το ίδιο, καλά, υγιεινά κι όσο πιο ελαφριά...

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω κάτι...εχθές το βράδυ ένιωθα οτι είχα αρκετά έντονο πόνο στη μήτρα, σταδιακά και περιστασιακά  βέβαια και κάποια τσιμπήματα. Ο γιατρός μου είπε οτι είναι φυσιολογικό, αλλά θορυβήθηκα κάπως! Πέρασε αρκετά γρήγορα και σήμερα δεν νιώθω κάτι.

Σας τυχαίνει καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Kate89? είπε:

Έλα ρε κορίτσι μου.. Αλήθεια στεναχωριέμαι να ακούω μανουλες να έχουν περάσει τέτοια άσχημα γεγονότα. Έκανες είπες περιδεση τον Νοέμβρη, γιατί όχι νωρίτερα; ο γιατρός σου το λέει;; 

Ηταν καλη περιοδος τότε για περιδεση. Μπορεις μεχρι 16-17 εβδομαδες νομιζω. Ο γιατρός μου λεει πως ειναι φυσιολογικο. Ο τραχηλος μ έχει αυτη την ταση. Την περιδεση την κανεις για να νιωθεις λιγο πιο ασφαλης αλλα αμα πει να γίνει μια δυνατη συσπαση η κατι τοτε σπαει. Ρωτησαμε κ αλλους γιατρους και σε Κυπρο και Ελλαδα και μας είπαν το ιδιο. Οταν με το καλο ηρεμησω θα το ψαξω καλα το θεμα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mom2Be είπε:

Ηταν καλη περιοδος τότε για περιδεση. Μπορεις μεχρι 16-17 εβδομαδες νομιζω. Ο γιατρός μου λεει πως ειναι φυσιολογικο. Ο τραχηλος μ έχει αυτη την ταση. Την περιδεση την κανεις για να νιωθεις λιγο πιο ασφαλης αλλα αμα πει να γίνει μια δυνατη συσπαση η κατι τοτε σπαει. Ρωτησαμε κ αλλους γιατρους και σε Κυπρο και Ελλαδα και μας είπαν το ιδιο. Οταν με το καλο ηρεμησω θα το ψαξω καλα το θεμα.... 

Σου εύχομαι ειλικρινά γρήγορα να έχεις την απόλυτη ευτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Iroyla είπε:

Κι εγώ το ίδιο, καλά, υγιεινά κι όσο πιο ελαφριά...

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω κάτι...εχθές το βράδυ ένιωθα οτι είχα αρκετά έντονο πόνο στη μήτρα, σταδιακά και περιστασιακά  βέβαια και κάποια τσιμπήματα. Ο γιατρός μου είπε οτι είναι φυσιολογικό, αλλά θορυβήθηκα κάπως! Πέρασε αρκετά γρήγορα και σήμερα δεν νιώθω κάτι.

Σας τυχαίνει καθόλου;

Μ είχαν πει ότι αν είσαι κ στην αλλαγή τ μήνα κάποιες φορές είναι πιο έντονα τ συμπτώματα.. Αλλά ν ρωτάς τον γιατρό σ γτ κ εμένα πρώτη εγκυμοσύνη δεν ξέρω τι είναι φυσιολογικό όλα μ φαινόταν καινούρια κ είμαι συνέχεια γτ ένιωσα αυτό κ εκείνο.., μ είχε πει ότι μεγαλώνει η μήτρα κάποια πονακια είναι φυσιολογικά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σ όλες! Μόλις με πήραν από την κλινική βγήκαν κ τα τελικά της αμνιο και όλα είναι τέλεια ?????❤️ Αχ δν εκρω αν έχω ξανά χαρεί τόσο ίσως οτνα είδα τ τεστ εγκυμοσύνης τόση χαρά χάχα. Καλή εβδομάδα ν έχουμε φιλάκια στα μπέμπακια μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antouanetta είπε:

Μ είχαν πει ότι αν είσαι κ στην αλλαγή τ μήνα κάποιες φορές είναι πιο έντονα τ συμπτώματα.. Αλλά ν ρωτάς τον γιατρό σ γτ κ εμένα πρώτη εγκυμοσύνη δεν ξέρω τι είναι φυσιολογικό όλα μ φαινόταν καινούρια κ είμαι συνέχεια γτ ένιωσα αυτό κ εκείνο.., μ είχε πει ότι μεγαλώνει η μήτρα κάποια πονακια είναι φυσιολογικά.. 

Κι εγώ έτσι ξέρω!!!Αν πονούσα και σήμερα εννοείται πως θα έπαιρνα, αλλά με καθησυχάζει που δεν νιώθω κάποια ενόχληση,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mom2Be είπε:

Ηταν καλη περιοδος τότε για περιδεση. Μπορεις μεχρι 16-17 εβδομαδες νομιζω. Ο γιατρός μου λεει πως ειναι φυσιολογικο. Ο τραχηλος μ έχει αυτη την ταση. Την περιδεση την κανεις για να νιωθεις λιγο πιο ασφαλης αλλα αμα πει να γίνει μια δυνατη συσπαση η κατι τοτε σπαει. Ρωτησαμε κ αλλους γιατρους και σε Κυπρο και Ελλαδα και μας είπαν το ιδιο. Οταν με το καλο ηρεμησω θα το ψαξω καλα το θεμα.... 

Να το ψάξεις βέβαια... Ξέρω κορίτσια με περιδεση που γέννησαν υγιέστατα μωράκια οπότε πιστεύω ότι θα βρεις λύση και εύχομαι να είναι πολύ πολύ σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Καλημέρα σ όλες! Μόλις με πήραν από την κλινική βγήκαν κ τα τελικά της αμνιο και όλα είναι τέλεια ?????❤️ Αχ δν εκρω αν έχω ξανά χαρεί τόσο ίσως οτνα είδα τ τεστ εγκυμοσύνης τόση χαρά χάχα. Καλή εβδομάδα ν έχουμε φιλάκια στα μπέμπακια μας! 

Ημουν σίγουρη ότι θα ήταν καλά το μπουμπούκι σου.. Συγχαρητήρια λοιπόν όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Iroyla είπε:

Κι εγώ έτσι ξέρω!!!Αν πονούσα και σήμερα εννοείται πως θα έπαιρνα, αλλά με καθησυχάζει που δεν νιώθω κάποια ενόχληση,

Όταν είναι υποφερτός ο πόνος είναι νορμάλ.. Φοβόμαστε και είναι λογικό αλλά πρέπει να σκεφτούμε τις αλλαγές που γίνονται εκεί μέσα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kate89? είπε:

Όταν είναι υποφερτός ο πόνος είναι νορμάλ.. Φοβόμαστε και είναι λογικό αλλά πρέπει να σκεφτούμε τις αλλαγές που γίνονται εκεί μέσα. ?

Ακριβώς!!! Όλα καλά να πάνε κορίτσια μου σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...