Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Μαίου 2020!!!


Recommended Posts

Τι εγινε ρε κορίτσια σημερα λογοδιάρροια;!!! Εγω ειχα πολυ δουλεια σημερα εχω ψοφήσει... θα σας στειλω κι εγω φωτο κοιλιτσα! Όλες πχια ξέρετε τι μωράκι περιμένετε μονο εγω ειμαι στο ίσως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kate89? είπε:

Κ εμένα με αφήνει ότι θέλω εκτός από κόλα που είπε όσο το δυνατόν λιγότερες χιχι κ εμένα μου αρέσει πολύ!! 

Εγώ στη δουλειά το είχα πει μόνο σε 2 άτομα και προχθές αναγκαστικά το ειπα σε όλους γιατί δεν θα πάω σε ένα επαγγελματικό ταξίδι και με ρωτούσαν γιατί!! Τι αδιάκριτοι!! Ενιγουει, τους το είπα γιατί σε έπρηξαν. 

Όσο για τη μύτη, εμενα έχει πολύ συχνά αίμα, δεν τρέχει αλλά κάθε φορά που τη φυσάω, έχει αίμα. Η γιατρός λέει ότι είναι πολύ σύνηθες. 

Πάρτε κ μια δική μου έτσι για το καλό!! 

20191212_152239.jpg

Πολυ μικρη κοιλιτσα ανετα το εκριβες 5 εβδομαδες ακομα χαχα!!!

Ενταξη νομιζω τωρα μωρε δεν εχει νοημα κ να μη το λεμε βεβαια επεσες κ σε κουτσομπολες χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η HaveFaith είπε:

Τι εγινε ρε κορίτσια σημερα λογοδιάρροια;!!! Εγω ειχα πολυ δουλεια σημερα εχω ψοφήσει... θα σας στειλω κι εγω φωτο κοιλιτσα! Όλες πχια ξέρετε τι μωράκι περιμένετε μονο εγω ειμαι στο ίσως!!!

Αστα να πανε χαμος !! Χαχα! Μωρε κοριτσακι θα εχεις κ εσυ τι συο καλο αν ειχε τιποτα αλλο θα το εβλεπε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Αστα να πανε χαμος !! Χαχα! Μωρε κοριτσακι θα εχεις κ εσυ τι συο καλο αν ειχε τιποτα αλλο θα το εβλεπε!!

Έτσι λέω κι εγω! Κοριτσάκι θα ειναι... αν υπήρχε πουλάκι θα το είχε δει! Άντε να περάσει ο καιρός ανυπομονώ! Όπως όλες μας φαντάζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rouri είπε:

Ου πόσες σοδες είχα πιει το πρώτο τρίμηνο, δεν το συζητώ. Με είχαν σώσει. Τώρα, ευτυχώς το στομάχι μου είναι πολύ καλύτερα. Σόδα μωρέ νεράκι είναι, δεν πειράζει. Στα αναψυκτικά θέλει μέτρο λόγω ζάχαρης κ στην κόκα κόλα λόγω καφεΐνης. Τι να κάνουμε κ μεις οι δόλιες κατι πρέπει να πιούμε! Χάχα. Εντωμεταξύ, τώρα που πίνω ασβέστιο είναι σαν αναψυκτικό γλυκό. Χιχι. 

Έτσι κι εγώ!!!

Ασβεστιο δεν πήρα καθολου!

Αυτην την εβδομάδα ξεκίνησα το σίδηρο σε μορφή χαπιών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η HaveFaith είπε:

Έτσι λέω κι εγω! Κοριτσάκι θα ειναι... αν υπήρχε πουλάκι θα το είχε δει! Άντε να περάσει ο καιρός ανυπομονώ! Όπως όλες μας φαντάζομαι!

Πραγματικα ολες ανυπομονουμε να περασει ο καιρος να ερθει η μερα για τη μεγαλη συναντηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα ναι γεμίσαμε κοιλιές ρεεεεεε!! Τι καλοοοοο! Η αλήθεια είναι @HaveFaithότι αν υπήρχε κάτι να κρέμεται υποθέτω θα το είχε δει!! Περιμένουμε κ άλλες κοιλιές να χαρούμε. Η αλήθεια είναι @Mamounitsaότι θα το έκρυβα μέχρι το Γενάρη που θα έρθω από άδεια αλλά με ζάλισαν γιατί δεν θα πάω στο ταξίδι! Έτσι γουστάρω έπρεπε να πω! Χεχεχε. Δεν ήμουν πριν ούτε αδύνατη ούτε τσουπωτη για αυτό φαίνομαι σαν να έχω παχύνει κ όχι σαν είμαι έγκυος! Περιμένω να πεταχτεί λίγο ακόμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kate89? είπε:

Χαχαχαχα ναι γεμίσαμε κοιλιές ρεεεεεε!! Τι καλοοοοο! Η αλήθεια είναι @HaveFaithότι αν υπήρχε κάτι να κρέμεται υποθέτω θα το είχε δει!! Περιμένουμε κ άλλες κοιλιές να χαρούμε. Η αλήθεια είναι @Mamounitsaότι θα το έκρυβα μέχρι το Γενάρη που θα έρθω από άδεια αλλά με ζάλισαν γιατί δεν θα πάω στο ταξίδι! Έτσι γουστάρω έπρεπε να πω! Χεχεχε. Δεν ήμουν πριν ούτε αδύνατη ούτε τσουπωτη για αυτό φαίνομαι σαν να έχω παχύνει κ όχι σαν είμαι έγκυος! Περιμένω να πεταχτεί λίγο ακόμη! 

Χαχα θα φανει σε λιγο καιρο δεν θα ειναι για πολυ ετσι!! Ναι να δουμε κ αλλλες κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Antouanetta είπε:

Τον ρώτησα εγώ στην τελευταία επίσκεψη πως πίνω που κ που κ μ είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.., αλλά ότι πει στην κάθε κοπέλα ο γιατρός της ισχύει.. Είμαστε κ διαφορετικοί οργανισμοί η καθεμία ? έκανα την ανακοίνωση εγκυμοσύνης μ σημερα.., εσείς τ έχετε ανακοινώσει? 

IMG_20191212_150935_204.jpg

Γενικα αυτό με τους γιατρούς που άλλες μας αφήνουν άλλες δεν μας αφήνουν είναι λίγο παράξενο!!!??

Υπέροχο το πινακακι! Με το καλό!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Iroyla είπε:

Γενικα αυτό με τους γιατρούς που άλλες μας αφήνουν άλλες δεν μας αφήνουν είναι λίγο παράξενο!!!??

Υπέροχα το πινακακι! Με το καλό!!!

 

Ναι! Κ τ αστείο είναι ότι πολλά έχουν κ μεγάλη απόκλιση χαχαχ αλλά ποιος ξέρει ? ότι μπορούμε κάνουμε κ εμείς, τους ακούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Ναι! Κ τ αστείο είναι ότι πολλά έχουν κ μεγάλη απόκλιση χαχαχ αλλά ποιος ξέρει ? ότι μπορούμε κάνουμε κ εμείς, τους ακούμε! 

Σωστά!!! Ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη συνήθως όλες τ ακολουθουμε κατά γράμμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Όταν αρχισει να φαίνεται η κοιλίτσα, η αλήθεια είναι οτι δύσκολα το κρύβεις!!! Ωστόσο, το γεγονός μειώνονται οι φόβοι μας κάνει να λειτουργούμε πιο αποφασιστικά!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Iroyla είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Όταν αρχισει να φαίνεται η κοιλίτσα, η αλήθεια είναι οτι δύσκολα το κρύβεις!!! Ωστόσο, το γεγονός μειώνονται οι φόβοι μας κάνει να λειτουργούμε πιο αποφασιστικά!!!

 

Καλημέρα και σε σένα και σε όλες!! Εγώ έχει λίγες μέρες που νιώθω το μωρό και είμαι σαφέστατα πιο ήρεμη. Περιμένω να πάω γιατρό να μου πει ότι μεγαλώνει να ησυχάσω. 

Εσείς πως είστε σήμερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate89? είπε:

Καλημέρα και σε σένα και σε όλες!! Εγώ έχει λίγες μέρες που νιώθω το μωρό και είμαι σαφέστατα πιο ήρεμη. Περιμένω να πάω γιατρό να μου πει ότι μεγαλώνει να ησυχάσω. 

Εσείς πως είστε σήμερα; 

Είσαι τυχερη! Εγώ λόγω εμπρόσθιου πλακούντα δυσκολεύομαι να το νιώσω καλά!!!

Στην τελευταία επίσκεψή μου είχε πάρει δέκα εκατοστά από τον προηγούμενο μηνα σχεδόν!!!

Κάτι τέτοιο θα δεις κι εσύ :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! Εγω ακοκα δεν το εχω νιωσει το νινι αραια και που νομιζω πως ειναι αλλα αν δε φαω κλωτσια δε το περνω αποφαση χχαα!! 9 μερουλες ακοκα για να δω κ εγω το νινι κ δεν κρατιεμαι!! Εγω δεν ςχω σηκωθει ακομα τεμπελιαζω μιας κ ο μικρος ακοκα κοιμαται!!!!!! Ασχετο για πρωινο ρι τρωτε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εγω ακοκα δεν το εχω νιωσει το νινι αραια και που νομιζω πως ειναι αλλα αν δε φαω κλωτσια δε το περνω αποφαση χχαα!! 9 μερουλες ακοκα για να δω κ εγω το νινι κ δεν κρατιεμαι!! Εγω δεν ςχω σηκωθει ακομα τεμπελιαζω μιας κ ο μικρος ακοκα κοιμαται!!!!!! Ασχετο για πρωινο ρι τρωτε???

Το πρωινό πλέον μεγάλο πρόβλημα με τη χορήγηση σιδήρου, τουλάχιστον για μένα!!!

Εγώ επειδή πηγαίνω στη δουλειά στις 8 παίρνω κάτι πολύ ικανοποιητικό συνήθως. Όχι σκέτο κουλούρι ας πούμε. Απλώς τελευταία νιώθω οτι με πειράζει ο,τι και να φάω πρωί.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Iroyla είπε:

Το πρωινό πλέον μεγάλο πρόβλημα με τη χορήγηση σιδήρου, τουλάχιστον για μένα!!!

Εγώ επειδή πηγαίνω στη δουλειά στις 8 παίρνω κάτι πολύ ικανοποιητικό συνήθως. Όχι σκέτο κουλούρι ας πούμε. Απλώς τελευταία νιώθω οτι με πειράζει ο,τι και να φάω πρωί.

 

Γιατί τ πρωινό σ είναι δύσκολο? Εννοώ τι σχέση έχει τ σίδηρο.. Δν ξέρω κ Ρωταω εμένα πριν μια εβδομάδα μ τ ξεκίνησε αυτά αλλά δν τρώω κάτι γ μισή ώρα τπτ παραπάνω.. 

Μπορεί ν παίρνουμε διαφορετικά ε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antouanetta είπε:

Γιατί τ πρωινό σ είναι δύσκολο? Εννοώ τι σχέση έχει τ σίδηρο.. Δν ξέρω κ Ρωταω εμένα πριν μια εβδομάδα μ τ ξεκίνησε αυτά αλλά δν τρώω κάτι γ μισή ώρα τπτ παραπάνω.. 

Μπορεί ν παίρνουμε διαφορετικά ε? 

Κι εγώ μετά από μισή ώρα τρώω, απλώς από τότε ξεκίνησα τα χάπια μετά το πρωινό έχω αναγούλα. Δεν είναι κοπιώδης η δουλειά μου, αλλά είμαι τόσες ώρες εδώ που έχω ανάγκη από θερμίδες, καταλαβαίνεις τι λέω... Όπως και να χει καλά να ναι τα νινάκια μας και ας έχουμε και μικροθεματακια! Χαλάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Iroyla είπε:

Κι εγώ μετά από μισή ώρα τρώω, απλώς από τότε ξεκίνησα τα χάπια μετά το πρωινό έχω αναγούλα. Δεν είναι κοπιώδης η δουλειά μου, αλλά είμαι τόσες ώρες εδώ που έχω ανάγκη από θερμίδες, καταλαβαίνεις τι λέω... Όπως και να χει καλά να ναι τα νινάκια μας και ας έχουμε και μικροθεματακια! Χαλάλι!

Καλημερα και απο εμένα! Εγω το πρωι παιρνω φολικο και σιδηρο και μετα Λιαδή ώρα τρώω μπανάνα. Μετα ενα 2ωρο τρώω δημητριακά με γάλα γιατι δεν κανει για δυο ώρες να φάω γαλακτοκομικά με τον σιδηρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Iroyla είπε:

Είσαι τυχερη! Εγώ λόγω εμπρόσθιου πλακούντα δυσκολεύομαι να το νιώσω καλά!!!

Στην τελευταία επίσκεψή μου είχε πάρει δέκα εκατοστά από τον προηγούμενο μηνα σχεδόν!!!

Κάτι τέτοιο θα δεις κι εσύ :) 

Δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο η θέση του πλακούντα. Εμένα ειναι πισω όποτε προφανως γιαυτο το νιώθω ήδη και αρκετά κιολας ολη τη διάρκεια της ημέρας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η HaveFaith είπε:

Καλημερα και απο εμένα! Εγω το πρωι παιρνω φολικο και σιδηρο και μετα Λιαδή ώρα τρώω μπανάνα. Μετα ενα 2ωρο τρώω δημητριακά με γάλα γιατι δεν κανει για δυο ώρες να φάω γαλακτοκομικά με τον σιδηρο...

Εμένα μου είπανε μισή ώρα πριν το πρωινό.

Σίγουρα το γάλα με τα δημητριακά βοηθάνε πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η HaveFaith είπε:

Δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο η θέση του πλακούντα. Εμένα ειναι πισω όποτε προφανως γιαυτο το νιώθω ήδη και αρκετά κιολας ολη τη διάρκεια της ημέρας ?

Ναι, παίζει ρόλο. Κι εγώ το νιώθω σαν γαργαλητο, αλλά όχι πολύ έντονα ακόμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω στερεψει απο ιδεες δεν πινω γαλα γενικα αλλα το πρωι κ εμενα μου εχει πει μετα το σιδιρο να μη φαω τιποτα για μιαμιση ωρα! Συνηθος τρωω λιγι ψωμι με τυρι! Γενικα απο γαλακτοκομικα μονο τυρια τρωω! Παλι καλα που πινω κ το ασβεστιο ! Πολλα χαπια ομως ρε κοριτσια κ ολο κ κατι θα ξεχασω μεσα σρη μερα χαχα συνηθος ξεχναω το μαγνησιο που ειναι για βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Εχω στερεψει απο ιδεες δεν πινω γαλα γενικα αλλα το πρωι κ εμενα μου εχει πει μετα το σιδιρο να μη φαω τιποτα για μιαμιση ωρα! Συνηθος τρωω λιγι ψωμι με τυρι! Γενικα απο γαλακτοκομικα μονο τυρια τρωω! Παλι καλα που πινω κ το ασβεστιο ! Πολλα χαπια ομως ρε κοριτσια κ ολο κ κατι θα ξεχασω μεσα σρη μερα χαχα συνηθος ξεχναω το μαγνησιο που ειναι για βραδυ!!

Εγώ δεν ξέρω.. Είχα ρωτήσει όταν μ έγραψε δύο π πρέπει ν παίρνω κ μ είπε απλώς ν τ παίρνω πρωί βράδυ μισή ώρα πριν τ φαγητό.. Δν μ είπε γ γαλακτομικα κ ρώτησα κ στο φαρμακείο γτ τ είχα δει απ εσασ κ μ είπε όχι κανονικα.. Μπορεί ν παίζουν ρόλο κ τ χάπια.. 

Εγώ τα δύο που παίρνω τ έχω στο κομοδίνο μ να μην τ ξεχνάω χάχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Εγώ δεν ξέρω.. Είχα ρωτήσει όταν μ έγραψε δύο π πρέπει ν παίρνω κ μ είπε απλώς ν τ παίρνω πρωί βράδυ μισή ώρα πριν τ φαγητό.. Δν μ είπε γ γαλακτομικα κ ρώτησα κ στο φαρμακείο γτ τ είχα δει απ εσασ κ μ είπε όχι κανονικα.. Μπορεί ν παίζουν ρόλο κ τ χάπια.. 

Εγώ τα δύο που παίρνω τ έχω στο κομοδίνο μ να μην τ ξεχνάω χάχα 

Ναι δε ξερω αυτοι οι γιατροι λενε κ ο καθε ενας τα δικα του εσυ γιατι περνεις μονο δυο? Τι περνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...