Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα γίνει άραγε το θαύματακι μέσα στο 2020????????!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

 Μακαρι...γιατι η γυναικολογος ηταν καθετη...δεν υπαρχει περιπτωση βελτιωσης ουτε με θεραπεια..

Mocca εσυ πως εισαι;

Εγώ αγάπη μου καλά είμαι δόξα τω θεώ!! Την προηγούμενη εβδομάδα είδαμε μια μαύρη κουκιδουλα , μονο σάκο,προς το παρόν! Είμαι στην 5η εβδομάδα...  Και πέρα από το πολύ πρησμένο στήθος δεν έχω τίποτα άλλο! Θα δείξει στην πορεία.....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. 

Μια ερώτηση! Έχει κάνει κάποια από εσάς Otrivelle και να μην σπάσει μετά από 2 μέρες; Έκανα την ένεση Σάββατο στις 23.00 και ήρθαμε σε επαφή Δευτέρα 9.00 το πρωί όπως μας είπε ο γυναικολόγος. Σημερα επισκέφτηκα τον γιατρό απλά για να πιστοποιήσει ότι εσπασε και έχει φτασει 24 χωρίς να σπασει. 

Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και ειναι όλα μια χαρά. Προσπαθούμε 4 μήνες με παρακολούθηση κυκλου από τον γιατρο και επειδη 3 από τις 4 φορές έσπαγε στα 26, μου ειπε να κανουμε την ενεση για να το σπασουμε νωρις . 

Ήταν προβληματισμένος κ μου είπε να ξαναέρθουμε σε επαφή σήμερα και αυριο να ξαναπάω να δει αν έσπασε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! 

Είμαι καινούρια εδώ. Με τον άντρα μου προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι, αλλά οφείλω να ομολογήσω ανά διαστήματα, δηλαδή κάποιες φορές όχι συστηματικά, από το Γενάρη. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν θέλουμε κι οι δύο πολύ μα πολύ ένα παιδάκι!!

Στην πορεία ανακάλυψα ότι έχω υποθηρεοειδισμό και άρχισα το χαπάκι & τώρα ήρθε ο καιρός που ο ενδοκρινολόγος ζήτησε να κάνω κι άλλες ορμονολογικές εξετάσεις. Ο σύζυγος θα κάνει σπερμοδιάγραμμα και το ψάχνουμε να πάρουμε κι οι δύο συστηματικά βιταμίνες.

Εύχομαι να γίνουμε όλες ευτυχισμένες μανούλες, να στηρίζουμε η μία την άλλη κι ας γίνουν όλα στην ώρα τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια ! Ξεκινάω 1η προσπάθεια εξωσωματικής τέλος Οκτωβρίου, μου είπε ο γιατρός μου να παω να κάνουμε υπέρηχο την 1η ή 2η μερα του κύκλου.. Εχω πολυ αγωνία ελπίζω κ εγώ μαζί με ολες τις κοπέλες εδώ να έχουμε φουσκωμένη κοιλιτσα το 2020 !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

 

εχω πολύ καιρό να γράψω αλλά σας παρακολουθώ.. Αυτό το μήνα θα λαλήσω όμως δεν υπάρχει περίπτωση.. Λοιπόν.. Προσπαθούμε εδώ και 1.5 χρόνο αλλά χωρίς αποτέλεσμα.. Είχαμε ένα θεματάκι με το σπέρμα το οποίο διορθώθηκε, εγώ όλα καλά (ορμονολογικές, σαλπιγγογραφία κλπ..) και είπαμε σε αυτόν τον κύκλο πάμε για σπερματεύγχυση.. Ξεκίνησα κλομιφαίνη 2η-7η μέρα του κύκλου πρωί βράδυ και πήγα τη 10η να με δει ο γιατρός (την 9η ήθελε κανονικά αλλά ήταν Κυριακή), είχα 2 ωραιότατα ωάρια 19,3 και 16,7 εκ. αλλά ενδομήτριο 4,5εκ. Και μου είπε πως θα έπρεπε κανονικά να κάνουμε ένεση εκείνη τη μέρα αλλά με τέτοιο ενδομήτριο τζάμπα θα κάναμε την σπερματέγχυση. Πάω την επόμενη και είχε διπλασιαστεί το ενδομήτριο αλλά τα ωάρια ήταν 22 εκ και μου λέει τώρα γίνεται η ωορρηξία σου. Πάμε τον επόμενο μήνα με μισή δόση στα χάπια.. Είχαμε επαφή εκείνη την ημέρα. Περιμένω να αδιαθετίσω την Τετάρτη και από την προηγούμενη εβδομάδα έχω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά, 2 μέρες τώρα με πονάει κ η μέση και έχω πολλά άσπρα υγρά.. Τα βλέπω όλα σαν συμπτώματα και φοβάμαι μην απογοητευτώ πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/10/2019 at 12:31 ΠΜ, ο/η JoyCat είπε:

Καλησπέρα!! 

Είμαι καινούρια εδώ. Με τον άντρα μου προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι, αλλά οφείλω να ομολογήσω ανά διαστήματα, δηλαδή κάποιες φορές όχι συστηματικά, από το Γενάρη. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν θέλουμε κι οι δύο πολύ μα πολύ ένα παιδάκι!!

Στην πορεία ανακάλυψα ότι έχω υποθηρεοειδισμό και άρχισα το χαπάκι & τώρα ήρθε ο καιρός που ο ενδοκρινολόγος ζήτησε να κάνω κι άλλες ορμονολογικές εξετάσεις. Ο σύζυγος θα κάνει σπερμοδιάγραμμα και το ψάχνουμε να πάρουμε κι οι δύο συστηματικά βιταμίνες.

Εύχομαι να γίνουμε όλες ευτυχισμένες μανούλες, να στηρίζουμε η μία την άλλη κι ας γίνουν όλα στην ώρα τους..

Καλησπέρα κι από μενα!Με το καλο ευχομαι να γινει συντομα!!Τον υποθυρεοειδισμο να μην τον φοβάσαι καθολου,θελει σωστη ρυθμιση με χαπακι Τ4 ή ότι άλλο παρεμφερες σου γραψει ο ενδοκρινολόγος κι ελεγχο κάθε 6 μηνες τουλάχιστον για τη ρυθμιση του χαπιου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ!! :) Ένα παιδάκι είναι το μεγαλύτερο όνειρό μας, αλλά δεν τα καταφέρνουμε και το βλέπουμε μόνο με τα κυάλια ? Λόγω της ηλικίας μου, κοντεύω 38, καθώς και λόγω κληρονομικότητας (η μητέρα μου και η γιαγιά μου που μοιάζουμε σχεδόν σε όλα είχαν εμμηνόπαυση στα 40..) ανησυχώ.. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, τα καταφέρνω τελευταία, αλλά κάποιες φορές λυγίζω.

Μακάρι να βρούμε δύναμη όλες οι κοπέλες και να χαρούμε κάποια στιγμή πολύ με μια υγιή εγκυμοσύνη!! Και πιστεύω ότι τα υπόλοιπα θα κυλήσουν ίσως κάπως δύσκολα, αλλά και πολύ όμορφα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/10/2019 at 8:44 ΜΜ, ο/η JoyCat είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ!! :) Ένα παιδάκι είναι το μεγαλύτερο όνειρό μας, αλλά δεν τα καταφέρνουμε και το βλέπουμε μόνο με τα κυάλια ? Λόγω της ηλικίας μου, κοντεύω 38, καθώς και λόγω κληρονομικότητας (η μητέρα μου και η γιαγιά μου που μοιάζουμε σχεδόν σε όλα είχαν εμμηνόπαυση στα 40..) ανησυχώ.. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, τα καταφέρνω τελευταία, αλλά κάποιες φορές λυγίζω.

Μακάρι να βρούμε δύναμη όλες οι κοπέλες και να χαρούμε κάποια στιγμή πολύ με μια υγιή εγκυμοσύνη!! Και πιστεύω ότι τα υπόλοιπα θα κυλήσουν ίσως κάπως δύσκολα, αλλά και πολύ όμορφα :)

Στο ευχομαι από καρδιας...Το αγχος είναι ο χειρότερος συμβουλος και δυστυχως δεν βοηθαει...Τα ονειρα όμως δεν πρεπει να εγκαταλείπονται..Παντα βρίσκονται λυσεις και μονο ηρεμια χρειαζεται που καταλαβαίνω ότι με τους ρυθμους που ζουμε είναι δυσκολο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Καλημέρα!! Χρόνια πολλά κορίτσια!! Ήθελα να σας ρωτήσω, τώρα που πέρασε κάποιο διάστημα, είχατε καμία θετική εξέλιξη για να πάρω κι εγώ κουράγιο;;

Εμείς εν τέλει ανακαλύψαμε ότι είχαμε κι οι δύο σοβαρό πρόβλημα που δεν το είχε δει κανένας γιατρός νωρίτερα, ειδικά το δικό μου που ήταν μεγάλα θέματα που χρειάζονταν χειρουργείο..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...