Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

Καλημερούδια κ από μένα καλό μηνααααααααα!!!!!!!

Βρε κορίτσια έχω ξεκινήσει την προγεστερόνη κ για να μην έχω ζαλάδες το παίρνω πριν κοιμηθώ το βράδυ... Εεεε περιττω να σας πω τέτοιο υπνοοοο... Ξεραινομαι δε ξυπνάω καθόλου μέσα στη νύχτα..χαχααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημερούδια κ από μένα καλό μηνααααααααα!!!!!!!

Βρε κορίτσια έχω ξεκινήσει την προγεστερόνη κ για να μην έχω ζαλάδες το παίρνω πριν κοιμηθώ το βράδυ... Εεεε περιττω να σας πω τέτοιο υπνοοοο... Ξεραινομαι δε ξυπνάω καθόλου μέσα στη νύχτα..χαχααααα

Έμα όταν τα λέω εγώ.... Σου λέω υπνωτικό.... Κ να θες να σκεφτείς κάτι... Δεν σκέφτεσαι.. Ξεραινεσαι κατευθείαν... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Έμα όταν τα λέω εγώ.... Σου λέω υπνωτικό.... Κ να θες να σκεφτείς κάτι... Δεν σκέφτεσαι.. Ξεραινεσαι κατευθείαν... ??

Όπως το είπες ξερενεσαι... Δε νιώθεις όλη τη νύχτα τίποτα. Αφού Μ πε ο άντρας μου ότι προχθές Μ μίλησε σε κάποια φάση αλλά καμία αντίδραση.. υπνωτικό καλό χαχαααα... Μα εγώ σηκώνομουν κ μια κ δύο φορές τη νύχτα δύο μέρες τώρα που την έχω ξεκίνησει ούτε πλευρό δε γυρίζω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημερούδια κ από μένα καλό μηνααααααααα!!!!!!!

Βρε κορίτσια έχω ξεκινήσει την προγεστερόνη κ για να μην έχω ζαλάδες το παίρνω πριν κοιμηθώ το βράδυ... Εεεε περιττω να σας πω τέτοιο υπνοοοο... Ξεραινομαι δε ξυπνάω καθόλου μέσα στη νύχτα..χαχααααα

Από το στόμα το παίρνεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bebouli είπε:

Από το στόμα το παίρνεις? 

Ναι.. διάβασα ότι μπορείς κ κολπικά αλλά ξεκίνησα από το στόμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι.. διάβασα ότι μπορείς κ κολπικά αλλά ξεκίνησα από το στόμα.. 

Ναι κολπικά δεν έχεις παρενέργειες έντονες!! Εμένα ο γιατρός μου ήθελε να την παίρνω μόνο κολπικά γιατί απορροφάται ολόκληρο ενώ από το στόμα δεν απορροφάται ολο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Ναι κολπικά δεν έχεις παρενέργειες έντονες!! Εμένα ο γιατρός μου ήθελε να την παίρνω μόνο κολπικά γιατί απορροφάται ολόκληρο ενώ από το στόμα δεν απορροφάται ολο!!

Δε το ήξερα αυτό δεν Μ ανέφερε κάτι... Αν χρειαστεί να πάρω στο μέλλον κ εντός της ημερας θα το κάνω κολπικά σίγουρα για να μην έχω όπως λες έντονες παρενέργειες.. για παράδειγμα τώρα που παίρνω απ' ότι στόμα μπορώ να συνεχίσω κολπικά αν θέλω η επιλέγεις μια απ' τις δυο μεθόδους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα,  στην διαδικασία καταλήξαμε μαζί με το γιατρό. 

Πόσες φορές θα γίνει θα εξαρτηθεί από το τι θα μαζέψουμε. Εννοώ από όσα θα γονιμοποιγθουν. 

Έχω στο μυαλό μου χωρίς να γνωρίζω 2-3 φορές. Μη νομίζεις ότι πάμε για πολλά συνολικά θέλουμε 3-4 να έχουμε καλά. 

Μια χαρά!!!!!Και εγώ κάτι τέτοιο σκέφτομαι!!Αλλά λόγω γάμου θα το κάνουμε από Οκτώβριο!Και ανυπομονώ  παρά πολύ!Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι έχει το σπέρμα ανώμαλες μορφές αν δεν φτιάξει δεν ξέρω αν βρουν καλό στο 1% που είναι φυσιολογικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Δε το ήξερα αυτό δεν Μ ανέφερε κάτι... Αν χρειαστεί να πάρω στο μέλλον κ εντός της ημερας θα το κάνω κολπικά σίγουρα για να μην έχω όπως λες έντονες παρενέργειες.. για παράδειγμα τώρα που παίρνω απ' ότι στόμα μπορώ να συνεχίσω κολπικά αν θέλω η επιλέγεις μια απ' τις δυο μεθόδους?

Λογικά μπορείς να το βάλεις και κολπικά δεν νομίζω ότι σε περιορίζει αλλά ρώτησε το κιόλας !! Εμενα μου είχε πει να το βάλω κολπικά αλλά επειδή έβγαινε στο εσώρουχο και δεν μπορούσα τοοοοσα υγρά ρώτησα να το πάρω από το στόμα και μου είπε οοοοχιι!! Βέβαια εγώ τότε ήμουν και έγκυος οπότε θέλαμε σίγουρα κολπικά να απορροφηθεί όλο ίσως γι αυτό δεν σου είπε κάτι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marla8 είπε:

Καλημέρα @Nasia93 , σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μην απογοητεύεσαι και χαλάρωσε. Εγώ θυμάμαι στο μικρό μου μόλις ηρέμησα και είπα: Δεν πειράζει, όποτε έρθει , ήρθε αμέσως, τον ίδιο μήνα. Η αγωνία είναι μεγάλη, περιμένουμε πως και πως, κάποιες φορές είναι αδύνατο να ηρεμήσεις. 'Ομως πρέπει να αποβάλουμε το άγχος για να τα καταφέρουμε.. Σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα, από καρδιάς..

Κοριτσι μου γερο και τυχερο να ειναι το παιδακι σου.. Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.. Μαλλον όντως πρεπει να χαλαρωσω λιγο.. Εντωμεταξυ ακομα κανενα ιχνος περιοδου.. Θα περιμενω λιγακι και αν δεν ερθει θα παω στο γιατρο μηπως ειναι κατι αλλο καθως εχω ιστορικό με κυστουλες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έχω θέμα με την ινσουλινοαντίσταση. Όταν έμεινα έγκυος το γιο μου είχαμε έρθει σε επαφή την 6η, 7η, 8η μέρα του κύκλου που κανονικά δεν ήταν γόνιμες, μετά ξανά στην 12η, την 17η και την 19η ημέρα του κύκλου. Τα χάπια που μου έγραψε ο γιατρός τα ξεκίνησα κανονικά στην 13η ημέρα του κύκλου. Μου είχε δώσει περισσότερο βιταμίνες, φολικό οξύ, σίδηρο κτλ. Εγώ πιστεύω πως δε βοήθησαν και ιδιαίτερα τα χάπια αφού πέντε μέρες μετά ήταν η τελευταία μας επαφή και πιστεύω πως η θεραπεία δεν πρόλαβε να λειτουργήσει. Ποια είναι η άποψη σας; Να ξαναεπισκεφτώ το γιατρό να μου δώσει κάποια θεραπεία πάλι;;;

Απολογούμαι αν μακρυγόρησα απλά ήθελα να σας εξηγήσω να καταλάβετε και να μου πείτε την άποψη σας.

Φιλάκια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό απόγευμα και καλό μήνα κορίτσια..Εύχομαι ο νέος μήνας να μας φέρει αυτό που τόσο επιθυμούμε..εγώ δεν περιμένω κάτι αυτό το μήνα..μόνο σε 5 μέρες να δω πάλι περίοδο για να αρχίσουμε ξανά προσπάθειες αφού τον προηγούμενο δεν καταφέραμε να προσπαθήσουμε στοχευμένα.. Άντε βρε κορίτσια εύχομαι να ακούσω ευχάριστα αυτές της μέρες να είναι καμία εγκυούλα να μας ανεβάσει όλες ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρασα να ευχηθώ καλό Μήνα με γεμάτες κοιλίτσες!! ότι επιθυμεί η καθεμία να γίνει πραγματικότητα!! Αφήνω την μπεμπεδόσκονη μου σε όλες!! Σας παρακολουθώ σχεδόν καθημερινά και  ελπίζω και προσεύχομαι να έρθει το πολυπόθητο σύντομα!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marla8 είπε:

Κορίτσια εγώ έχω θέμα με την ινσουλινοαντίσταση. Όταν έμεινα έγκυος το γιο μου είχαμε έρθει σε επαφή την 6η, 7η, 8η μέρα του κύκλου που κανονικά δεν ήταν γόνιμες, μετά ξανά στην 12η, την 17η και την 19η ημέρα του κύκλου. Τα χάπια που μου έγραψε ο γιατρός τα ξεκίνησα κανονικά στην 13η ημέρα του κύκλου. Μου είχε δώσει περισσότερο βιταμίνες, φολικό οξύ, σίδηρο κτλ. Εγώ πιστεύω πως δε βοήθησαν και ιδιαίτερα τα χάπια αφού πέντε μέρες μετά ήταν η τελευταία μας επαφή και πιστεύω πως η θεραπεία δεν πρόλαβε να λειτουργήσει. Ποια είναι η άποψη σας; Να ξαναεπισκεφτώ το γιατρό να μου δώσει κάποια θεραπεία πάλι;;;

Απολογούμαι αν μακρυγόρησα απλά ήθελα να σας εξηγήσω να καταλάβετε και να μου πείτε την άποψη σας.

Φιλάκια ?

Τι χάπια σου έδωσε?? Να πας φυσικά και αν είναι και εφικτό να σε παρακολουθεί με υπέρηχο τις μέρες τις ωορρηξίας θα ειναι ιδανικό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλό απόγευμα και καλό μήνα κορίτσια..Εύχομαι ο νέος μήνας να μας φέρει αυτό που τόσο επιθυμούμε..εγώ δεν περιμένω κάτι αυτό το μήνα..μόνο σε 5 μέρες να δω πάλι περίοδο για να αρχίσουμε ξανά προσπάθειες αφού τον προηγούμενο δεν καταφέραμε να προσπαθήσουμε στοχευμένα.. Άντε βρε κορίτσια εύχομαι να ακούσω ευχάριστα αυτές της μέρες να είναι καμία εγκυούλα να μας ανεβάσει όλες ♥️♥️♥️

Θα έχουμε θα έχουμε!!  ??? Είμαι αισιόδοξη!! Λίγες μέρες ακόμη και βούρ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Πέρασα να ευχηθώ καλό Μήνα με γεμάτες κοιλίτσες!! ότι επιθυμεί η καθεμία να γίνει πραγματικότητα!! Αφήνω την μπεμπεδόσκονη μου σε όλες!! Σας παρακολουθώ σχεδόν καθημερινά και  ελπίζω και προσεύχομαι να έρθει το πολυπόθητο σύντομα!! ❤️❤️

Άφησε μας μπεμπεδοσκονη να γεμίσουν οι κοιλιτσες μας από μωρακιιιιι γιατι μόνο από μαμ φουσκώνει ???!! Καλοοο μηηηνα!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Τι χάπια σου έδωσε?? Να πας φυσικά και αν είναι και εφικτό να σε παρακολουθεί με υπέρηχο τις μέρες τις ωορρηξίας θα ειναι ιδανικό!! 

Φολικο οξύ, σίδηρο, βιταμίνη D, μαγνήσιο και τα χάπια για την ινσουλινοαντίσταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκά μου κοριτσουδια καλησπέρα!!! Ελπίζω να έχουμε τουλάχιστον δύο μωράκια για να μπει καλά ο μήνας! Αν όχι πράγμα που το απεύχομαι τον επόμενο μήνα ακόμα πιο διναμικα στον αγώνα!!! 

Εγώ μάλλον είμαι 4 ημέρες πριν την περίοδο και από το πρωί είχα πονάκια περιόδου όχι συνεχόμενα έρχονται κ φεύγουν εγώ απέτυχα καθοε φαίνεται αλλά νομίζω είναι κοντά ο μήνας που θα έρθει!!!! Ποια είναι πρώτη που περιμένουμε??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Γλυκά μου κοριτσουδια καλησπέρα!!! Ελπίζω να έχουμε τουλάχιστον δύο μωράκια για να μπει καλά ο μήνας! Αν όχι πράγμα που το απεύχομαι τον επόμενο μήνα ακόμα πιο διναμικα στον αγώνα!!! 

Εγώ μάλλον είμαι 4 ημέρες πριν την περίοδο και από το πρωί είχα πονάκια περιόδου όχι συνεχόμενα έρχονται κ φεύγουν εγώ απέτυχα καθοε φαίνεται αλλά νομίζω είναι κοντά ο μήνας που θα έρθει!!!! Ποια είναι πρώτη που περιμένουμε??? 

Μην το λες είναι ιδια τα συμπτώματα οπότε έχουμε ελπίδες!!! Εμενα ελπίζω να μην μου έρθει η κοκκινομουρα στις 12/09 !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η marla8 είπε:

Φολικο οξύ, σίδηρο, βιταμίνη D, μαγνήσιο και τα χάπια για την ινσουλινοαντίσταση 

Κοκτέιλ!! Λογικά αυτά τα συνεχίσεις μέχρι να μείνεις έγκυος έτσι?  Εγώ παίρνω μόνο glucofree !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Μην το λες είναι ιδια τα συμπτώματα οπότε έχουμε ελπίδες!!! Εμενα ελπίζω να μην μου έρθει η κοκκινομουρα στις 12/09 !!! 

Ναι ειναι τα ίδια αλλά το βλέπω λίγο δύσκολο! Αν είχα τεστακι σπίτι σίγουρα θα είχα κάνει ένα χάχα!! Εύχομαι να μην έρθει να μην έρθει έχεις μέρες πολλές ακόμα αναμονή κ εσύ θα σκάσουμε από αγονια!!!!! Αλλά βλέπω αν δεν μου έρθει την ίδια μέρα να κάνουμε τεστακι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Γλυκά μου κοριτσουδια καλησπέρα!!! Ελπίζω να έχουμε τουλάχιστον δύο μωράκια για να μπει καλά ο μήνας! Αν όχι πράγμα που το απεύχομαι τον επόμενο μήνα ακόμα πιο διναμικα στον αγώνα!!! 

Εγώ μάλλον είμαι 4 ημέρες πριν την περίοδο και από το πρωί είχα πονάκια περιόδου όχι συνεχόμενα έρχονται κ φεύγουν εγώ απέτυχα καθοε φαίνεται αλλά νομίζω είναι κοντά ο μήνας που θα έρθει!!!! Ποια είναι πρώτη που περιμένουμε??? 

Καλησπέρα !! Και εγω το ίδιο είμαι 2 μέρες πριν την περιοδο ?... εχω πονάκια και κανένα θετικό σύμπτωμα !! Μακαρι τον επομενο μήνα να ναι καλύτερα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Wannabeamammy είπε:

Καλησπέρα !! Και εγω το ίδιο είμαι 2 μέρες πριν την περιοδο ?... εχω πονάκια και κανένα θετικό σύμπτωμα !! Μακαρι τον επομενο μήνα να ναι καλύτερα . 

Εγώ ευχοαμια να μη χρειαστείς προσπάθεια τον άλλο μήνα και να έχει είδη τρυπώσει το σποράκι περιμένεις δηλαδή στις 3 του μήνα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι ειναι τα ίδια αλλά το βλέπω λίγο δύσκολο! Αν είχα τεστακι σπίτι σίγουρα θα είχα κάνει ένα χάχα!! Εύχομαι να μην έρθει να μην έρθει έχεις μέρες πολλές ακόμα αναμονή κ εσύ θα σκάσουμε από αγονια!!!!! Αλλά βλέπω αν δεν μου έρθει την ίδια μέρα να κάνουμε τεστακι!!! 

Χαχχαχα εγώ πηρα 3 δεν ξέρω πότε θα κάνω ίσως κανα 2 μέρες πριν έρθει χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...