Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι να κανω?????? βοηθεια...


Recommended Posts

κορίτσια δεν είμαι καλά. ξύπνησα το πρωί και έμαθα οτι πέθανε εχθές το βράδυ στον υπνο της, χωρίς κανένα σύμπτωμα ή πρόβλημα υγείας, η πρώτη μου ξαδέρφη ετών 38 με τρία παιδιά...όλοι είναι ανάστατοι και εγώ δεν μπορώ να ηρεμήσω...κλαίω συνέχεια...σκέφτομαι τα αγγελούδια της...δεν μπορώ να το πιστέψω....ολοι μου λένε να ηρεμήσω για να μην κάνω κακό στο μωρό μου αλλά ειλικρικά δεν ξέρω αν μπορώ...τι να κάνω?? πως να το ξεχάσω? μια ένεση στο μυαλό μου?? τιι????

αφήστε που απ την ώρα που το έμαθα, η μικρή ούτε φωνή ούτε ακρόαση, βάζω στο χέρι μου στον κοιλιά μου και εκεί συνήθως έκανα κωλοτούμπες αλλά τώρα τίποτα...να έχει γίνει ήδη κάτι κακό?? νομίζω θα μου στρίψει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινά λυπάμαι πολύ για την ξαδέλφη σου αλλά και για τα παιδάκια της! Τόσο νέα....τόσο κρίμα......

Αλλά αυτή τη στιγμή πρέπει να σκεφτείς, ίσως εγωιστικά, δηλαδή μόνο τον εαυτό σου και το μωράκι σου, είναι κρίμα να αισθάνεται ότι η μαμά του δεν είναι καλά! Όταν κυοφορούμε τα παιδιά μας είμαστε οι μόνες υπεύθυνες για αυτά, κάθισε λοιπόν και ηρέμησε και θα σου έλεγα να μην πάς καν στην κηδεία ή στο σπίτι (αν την φέρνουν στο σπίτι).

και πάλι συλληπητήρια και καλό κουράγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marga μου υπάρχει η ζωή υπάρχει και ο θάνατος δυστηχώς!Λυπάμαι για την ξαδέρφη σου και σου στέλνω τα θερμά μου συλληπητήρια!!Ο χρόνος είναι ο καλήτερος γιατρός..σιγα σιγα θα το ξεπεράσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΗΡΕΜΗΣΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΟ ΣΕ ΕΣΕΝΑ.ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΝΕΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΟΛΙΣ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ.ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marga μου συλληπητήρια κοπέλα μου. Κρίμα για την κοπέλα, τόσο νέα και τα παιδάκια της.

Δε γίνεται να μη στεναχωρεθείς και να μην κλάψεις, άλλωστε είναι χειρότερο να το κρατήσεις μέσα σου και να μην ξεσπάσεις. Απλά πρόσεχε, για το παιδάκι σου! Νιώθει και καταλαβαίνει τα πάντα! Είναι ό,τι πιο σημαντικό στην ζωή σου αυτή τη στιγμή και αυτό είναι πάνω απ'όλα! Το μπουμπούκι σου!

Χαλάρωσε, βάλ'του λίγο απαλή μουσική και θα δεις για πότε θα αρχίσει τις κωλοτούμπες πάλι. Εγώ αυτό της κάνω όταν δεν την νιώθω για αρκετή ώρα.

Και πάλι συλληπητήρια... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τραγικό. Λυπάμαι πολύ, προσπάθησε να σκέφτεσαι το μωράκι σου καλή μου και να ηρεμήσεις όσο μπορείς, μην αγχώνεσαι το μωράκι σου είναι καλά απλά προφανως νιώθει την ταραχή σου, χαλαρωσε και συγκεντρώσου σε αυτό και θα το νιώσεις.Ειλικρινά συλλυπητήρια και να είσαι σίγουρη, ο καιρός θα απαλύνει τον πόνο όλων σας, ετσι είναι η ζωη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΠΙΣΩ ΤΟΥΣ!

ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ!

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΜΕΣ ΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ.

ΑΝ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕ...ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ ΚΑΙΡΟ.

ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΧΕΙ.

ΕΣΥ ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΕΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΘΥΜΟΣΑΣΤΕ

...ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ...Η ΖΩΗ ΕΡΧΕΤΑΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο γλυκιά μου και συλλυπητήρια... Προσπάθησε να ηρεμήσεις και κάντο για το μωράκι σου. Μπορεί να είναι τοσοδούλι αλλά καταλαβαίνει αν είσαι καλά ή όχι και το επηρεάζεις..Δεν έχει γίνει κάτι κακό στο μικρό σου, να μην ανησυχείς. Είμαστε στην ίδια εβδομάδα, και προχτές που είχα πολύ άσχημη μέρα (άγχος και τρελό τρέξιμο στη δουλειά) ο μικρούλης μου όλη μέρα ούτε φωνή ούτε ακρόαση..όμως μόλις ηρέμησα και χαλάρωσα άρχισε πάλι τις κλωτσίτσες του..Σου εύχομαι να το ξεπεράσεις γρήγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den uparxoun logia kapoies fores, den uparxei tipota pou na mporei na pei kaneis.

Min to mazeueis mesa sou tha einai xeirotero, biose ton pono kai tin apoleia alla oso mporeis prospathise na min blapseis to moro sou.

Oti thes, akoma ki an thes apla kapou na ksespaseis eimaste edo!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marga ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΙΑ ΠΟΛΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΗΡΕΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ ΤΗΝ ΞΑΔΕΛΦΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΕΛΕΓΑΝ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Κ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΛΑΚΩΝΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marga μου δύσκολη στιγμή για την οικογένεια! Πολύ πιο δύσκολο για τα παιδάκια της! Θα μεγαλώσουν χωρίς την μανούλα τους αλλά θα έχουν μάνα την Παναγία! Ο Θεός φροντίζει γι'αυτά τα παιδιά! Πάντοτε βέβαια η έλλειψη θα υφίσταται και πολύ περισσότερο όταν θα μεγαλώσουν! Εσύ καλύτερα ''μείνε εκτός'' μην επιβαρύνεις την ψυχή σου και το μωράκι σου! Στεναχωριέσαι αλλά μην πας κοντά, δεν είναι καλό στην φάση που βρίσκεσαι. Το μωρό σου είναι μια χαρά! Είναι νωρίς ν'ανησυχείς! Έπειτα από τις 28-29 εβδομάδες θα παρακολουθείς περισσότερο. Χαλάρωσε, φάε κανένα γλυκάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι αληθεια πολυ λυπηρο οταν ακους τετοιες καταστασεις....

Λυπαμαι παρα πολυ για την ξαδελφη σου, τον αντρα της και κυριως για τα παιδακια της....που παντα θα νιωθουν..."μισα"....:( :( :( :(

Εσυ μην ανησυχεις.... ξεσπασε, κλαψε και υστερα χαλαρωσε....

Εγω θα σου δωσω μια διαφορετικη συμβουλη... καθως πιστευω οτι η γυναικα

και δη η μανα ειναι τοσο δυνατη οσο τιποτα στον κοσμο.....

Αν και μονο Αν...(!) ησουν πολυ δεμενη με την ξαδελφη σου.... θεωρω οτι αν νιωσεις οτι θες να πας να την "αποχαιρετησεις".... να το κανεις....

Θα το βιωσεις βεβαια πιο εντονα αλλα και θα το αποδεχτεις συγχρονως πιο γρηγορα.... Ετσι θα μπορεις να σταθεις και κοντα στα 3 παιδακια δυνατη και χωρις ενοχες.... Μη θεωρησεις οτι εχουν αλλους για να τα βοηθησει..

Σε τετοιες περιπτωσεις οσοι περισσοτεροι....τοσο καλυτεροι!!!!

Αυτο θα σου δωσει και σενα δυναμη και αυτοπεποιθηση οτι θα μπορεσεις να σταθεις αργοτερα "βραχος" και στο δικο σου παιδι αν και οποτε χρειαστει....!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα θερμα συλληπητιρια μου. Πιστευω οτι πρεπει να σαι δυνατη για το μωρακι σου πανω απ ολα γιατι το αγγελουδι σου διαισθανεται την στενοχωρια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι...απο το ελος τον αντρα της Χρηστο και τα παιδακια της Αριαδνη, Νικολα και Ιλια..

ακομα δεν μπορω να το συνειδητοποιησω...δεν παιζει ρε παιδια δεν παιζει, δεν μπορει να γινε κατι τετοιο...εφιαλτης ειναι, ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marg mou silipitiria kopela mou..ax distixos simbainoun k ayta...krima k itan poli mikri...adikia..

to moro sou isos de to akous giati de eisai k si kala psixologika..ego otan klaio meta to moro argo an to akouso..ola ta katalabainoun..kalo kouragio kopela mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marga μου ειναι πολυ ασχημο αυτο που περνας και τα λογια ειναι περιτα...το ιδιο θα αισθανομουν κι εγω....μα δυστηχως δυστηχως ολα ειναι μεσα στην ζωη...αδικα καποιες φορες.Ειναι φοβερο αυτο που εγινε σε συμπονω!δειξε δυναμη για το μωρο οσο μπορεις...κλαις κλαει πονας ποναει...σε αισθανεται!οσο μπορεις κανε κουραγιο.Λυπαμαι δεν εχω κατι αλλο να πω.Συγνωμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marga μου συλληπητήρια.. Καλό παράδεισο να έχει η ξαδέρφη σου...

Να τη θυμάστε πάντα με αγάπη...

Καλό υπόλοιπο στην εγκυμοσύνη σου..

Ότι και να σου πούμε ο πόνος είναι εκεί.. Δε θα φύγει έτσι απλά.. Πόσο να κρατηθείς να μην κλάψεις? Να μην πονέσεις? Για το καλό του μωρού σου?

Δε γίνονται αυτά τα πράγματα.. Και θα κλάψεις και θα πονέσεις και θα πας να την αποχαιρετήσεις και όταν όλα τελειώσουν θα χαλαρώσεις.. να απολαύσεις όσο μπορείς την εγκυμοσύνη σου, την ομορφότερη περίοδο της ζωής σου.

Λυπάμαι πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ

ΠΟΛΥ ΛΥΠΗΡΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ:( :(

Ο ΘΕΟΣ ΑΣ ΑΝΑΠΑΥΣΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΗΣ

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΟΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ Η ΑΠΩΛΕΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ

ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΝΕΙΣ ΔΥΝΑΤΗ

ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ .... ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ....

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου ζωή σε εσάς!

Υπομονή και κουράγιο...είναι δύο λέξεις κουτές αλλά οι μοναδικές αυτή τη στιγμη...

Όσο για το μωράκι σου, σίγουρα θα είναι καλά, αλλά θα έχει φοβηθεί απο την ταραχή σου και θα κρύβεται...Φάε σοκολάτα και θα κλωτσήσει...

Να θυμάσαι ότι η ξαδέρφη σου αυτό που θα ήθελε τώρα είναι να προσέχεις να μην πάθει τίποτα το μπεμπάκι σου, και αυτό θα πρέπει να κάνεις...

Έχω χάσει πολλούς δικούς μου νέους ανθρώπους σε πολύ κρίσιμες φάσεις της ζωής μου...Για να καταλάβεις τον Οκτώβριο χάσαμε ένα παλικάρι 28 ετών, αλλά αυτό που σκέφτομαι πάντα είναι ότι μέσα μου είναι μια καινούργια ζωή που μόνο εγώ μπορώ να την προφυλάξω και της το χρωστάω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marga mou ta logia einaiperitta...oti kai na sou poume...an se boithaei omws i skepsi mas kai i simparastasi mas...pou opws blepeis polla koritsia etreksan na to kanoun........tote eimaste mazi sou....na skeftesai tin zwoula pou tha fereis esi ston kosmo:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARGA MOU..TI NA PO..EDO EGO POU DIAVASA OTI MIA MANA 3 PAIDION KAI MIA NEA GUNAIKA EFUGE DAKRISA OXI ESU POU HTAN DIKO SOU ANTHROPOS..

KOURAGIO..

XESPASE KAI META PROSPATHHSE NA HREMHSEIS..

GIA TO MORO SOU..TO OPOIO EINAI KALA KAI THA SOU DOSEI SUNTOMA SHMA..

ZOH SE SAS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα θερμά μου συλληπητήρια Μarga μου, να αναπάυσει ο Θεός την ψυχή της κ να δώσει κουράγιο στους υπόλοιπους κ κυριώς στα παιδάκια κ στον σύζηγο. Είναι λογικό να στενοχωριέσαι κ να αισθάνεσαι έτσι, προσπάθησε όμως όσο μπορείς να κάνεις θετικές σκέψεις για το μωράκι σου. Τα αντιλαμβάνεται κ τα καταλαβαίνει όλα, γι'αυτό το αγγελούδι λοιπόν προσπάθησε να είσαι καλά για να είναι κι αυτό. Το ότι το μοιράστηκες μαζί μας είναι καλό γιατί το έβγαλες απο μέσα σου. Καλή δύναμη σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...