Μετάβαση σε περιεχόμενο

Tαχυπαλμιες στην εγκυμοσυνη


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα σας.Ηθελα να σας ρωτησω αν εχετε ταχυπαλμιες και πως τις αντιμετωπισατε ως τωρα.Επισης αν καποια ειχε κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης θελω να μου πει πως ηταν η εμπειρια της στον τοκετο δηλαδη αν ανεβαινουν οντως οι παλμοι περισσοτερο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρέμησε!!!!!

Όλα αυτά είναι παθολογικά δηλαδή έχεις κάποιο πρόβλημα επιβεβαιβεωμενο από το γιατρό σου η είναι από άγχος;

Αν είναι από το γιατρό σου να είσαι σίγουρη πως δεν θα σε αφήσει έτσι στο τοκετό δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να ανέβουν επικίνδυνα οι παλμοί σου....

Αν είναι από το άγχος σου πρέπει να βρεις όμορφα πράγματα να σε ηρεμούν και να μη σκέφτεσαι άσχημα γιατί πρωτίστως κάνεις κακό στον εαυτό σου και στο μωράκι σου και μετά στους γύρω σου....

Πόσο εβδομάδων είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ZWI1989 είπε:

Κοριτσια καλησπερα σας.Ηθελα να σας ρωτησω αν εχετε ταχυπαλμιες και πως τις αντιμετωπισατε ως τωρα.Επισης αν καποια ειχε κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης θελω να μου πει πως ηταν η εμπειρια της στον τοκετο δηλαδη αν ανεβαινουν οντως οι παλμοι περισσοτερο .

Καλησπέρα!! Με το καλό το μωράκι σου!

Εγώ είχα ταχυπαλμιες και ο γιατρός μου είχε πει ότι στην εγκυμοσύνη είναι απόλυτα φυσιολογικό. Καμία παθολογία. Δεν έκανα κάτι. Δεν είχα μέχρι τέλους, μόνο στο πρώτο τρίμηνο οπότε δεν είχα κάποιο πρόβλημα στον τοκετό.

Ποσων εβδομάδων είσαι; Έκανες εξέταση για θυροειδή;; Η θυροειδίτιδα είναι ύπουλη και επικίνδυνη και γι'αυτό παρακολουθείται στενά ειδικά σε περιόδους εγκυμοσύνης. Μίλα με το γιατρό σου. Είναι ο καλύτερος να δει τι συμβαίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα!! Με το καλό το μωράκι σου!

Εγώ είχα ταχυπαλμιες και ο γιατρός μου είχε πει ότι στην εγκυμοσύνη είναι απόλυτα φυσιολογικό. Καμία παθολογία. Δεν έκανα κάτι. Δεν είχα μέχρι τέλους, μόνο στο πρώτο τρίμηνο οπότε δεν είχα κάποιο πρόβλημα στον τοκετό.

Ποσων εβδομάδων είσαι; Έκανες εξέταση για θυροειδή;; Η θυροειδίτιδα είναι ύπουλη και επικίνδυνη και γι'αυτό παρακολουθείται στενά ειδικά σε περιόδους εγκυμοσύνης. Μίλα με το γιατρό σου. Είναι ο καλύτερος να δει τι συμβαίνει. 

Καλησπερα !Ειχα και πριν την εγκυμοσυνη ταχυπαλμιες αλλα τωρα ειναι χειροτερες λογω του μωρου. Δεν εχω κατι παρα μονο προπτωση μιτροειδους..Θυρεοειδη δεν εχω μονο εναν οζο αλλα δεν δικαιολογει τις ταχυπαλμιες δηλαδη δεν αποδιδονται εκει!το εχω ψαξει απο καθε πλευρα και δεν εχω κατι παθολογικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamaioannas είπε:

Ηρέμησε!!!!!

Όλα αυτά είναι παθολογικά δηλαδή έχεις κάποιο πρόβλημα επιβεβαιβεωμενο από το γιατρό σου η είναι από άγχος;

Αν είναι από το γιατρό σου να είσαι σίγουρη πως δεν θα σε αφήσει έτσι στο τοκετό δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να ανέβουν επικίνδυνα οι παλμοί σου....

Αν είναι από το άγχος σου πρέπει να βρεις όμορφα πράγματα να σε ηρεμούν και να μη σκέφτεσαι άσχημα γιατί πρωτίστως κάνεις κακό στον εαυτό σου και στο μωράκι σου και μετά στους γύρω σου....

Πόσο εβδομάδων είσαι;

Ε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ZWI1989 είπε:

Ε

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamaioannas είπε:

Ηρέμησε!!!!!

Όλα αυτά είναι παθολογικά δηλαδή έχεις κάποιο πρόβλημα επιβεβαιβεωμενο από το γιατρό σου η είναι από άγχος;

Αν είναι από το γιατρό σου να είσαι σίγουρη πως δεν θα σε αφήσει έτσι στο τοκετό δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να ανέβουν επικίνδυνα οι παλμοί σου....

Αν είναι από το άγχος σου πρέπει να βρεις όμορφα πράγματα να σε ηρεμούν και να μη σκέφτεσαι άσχημα γιατί πρωτίστως κάνεις κακό στον εαυτό σου και στο μωράκι σου και μετά στους γύρω σου....

Πόσο εβδομάδων είσαι;

Ειμαι στην 27 εβδομαδα κυησης .οπως ειπα και πιο πανω ειχα και πριν την εγκυμοσυνη αλλα δεν με ενοχλουσαν τοσο οσο τωρα.Εμενα με αγχωνει λιγο το ζητημα της γεννας.Δηλαδη αν ανεβουν εκει τι γινεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!στον τοκετο απο οσο γνωριζω δν σ αφηνουν ετσι,απλα αν κρινει ο γοατρος οτι δν μπορει να το διακινδυνεψει θα παει σε καισαρικη.προσπαθησε να ξεκουραζεσε και να τρεφεσε υγιεινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!στον τοκετο απο οσο γνωριζω δν σ αφηνουν ετσι,απλα αν κρινει ο γοατρος οτι δν μπορει να το διακινδυνεψει θα παει σε καισαρικη.προσπαθησε να ξεκουραζεσε και να τρεφεσε υγιεινα.

Ναι γι αυτό ρωτάω εμπειρίες γυναικών στον τοκετό για να δω τι γίνεται περίπου εκείνη τη στιγμή.Δε μπορώ.να προβλέψω τον δικό μου αλλά έστω να ξέρω κάτι.Λογικα για καισαρική με βλέπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...