Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγόρι ή κοριτσι


ΕΦΗ ΧΑΝΤΖΗ

Recommended Posts

Γεια σας μανουλες.

Υπάρχει περίπτωση κανείς να ξέρει πριν σου πει ο γιατρός αν είναι κορίτσι ή αγόρι από συμπτώματα που έχεις να το καταλάβεις...?

Μαμάδες οι οποίες έχουν κάνει αγόρι και κορίτσι σίγουρα ξέρουν τις διαφορές... Έτσι δεν είναι??? Έχουν διαφορές μεταξύ τους οι εγκυμοσύνες σε αγόρι και σε κορίτσι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρώτη φορά στην  αυχενική ίσως δούνε το φύλο, στην εξέταση αίματος για σύνδρομο νταουν (μη παρεμβατική εξέταση) παράπλευρη πληροφορία είναι και το φύλο, στην πορεία στον υπέρηχο και για σιγουριά στον μεγάλο υπέρηχο.. Όλα τα  υπόλοιπα περί μεγάλης κοιλιάς, μυτερής κοιλιάς, ημερομηνίες κινεζικές, αναγούλες ή μη, ομορφιά μητέρας η όχι  είναι συγγνώμη κιόλας, μπούρδες.. 

φιλικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσι μου όπως τα λέει τo @Lisaki 80 είναι ακριβώς! Έχω ακούσει για τα πάντα μέχρι από το αν σκουραίνει το δέρμα της μασχάλης! ?

Φαντάσου δηλαδή μία με δίδυμα αγόρι κορίτσι! Πώς πρέπει να είναι; Με μυτερή προς στρογγυλή κοιλιά; Όμορφη και άσχημη μαζί; Η το καλύτερο με μια μασχάλη σκούρα και μια με κανονικό χρώμα;?

Μην το σκέφτεσαι. Σε λίγες εβδομάδες ίσως μπορέσεις να το μάθεις! Πολλές φορές φαίνεται ήδη από την αυχενική!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου όπως τα λέει τo @Lisaki 80 είναι ακριβώς! Έχω ακούσει για τα πάντα μέχρι από το αν σκουραίνει το δέρμα της μασχάλης! ?

Φαντάσου δηλαδή μία με δίδυμα αγόρι κορίτσι! Πώς πρέπει να είναι; Με μυτερή προς στρογγυλή κοιλιά; Όμορφη και άσχημη μαζί; Η το καλύτερο με μια μασχάλη σκούρα και μια με κανονικό χρώμα;?

Μην το σκέφτεσαι. Σε λίγες εβδομάδες ίσως μπορέσεις να το μάθεις! Πολλές φορές φαίνεται ήδη από την αυχενική!

 

Κλαίω με το μήνυμα σου χαχαχαχαχ χαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Κλαίω με το μήνυμα σου χαχαχαχαχ χαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Ε μα φίλη μου. Να γελάσουμε λίγο και μεις και η κοπέλα που άνοιξε το θέμα. Τί είναι η ζωή χωρίς χιούμορ; Αρκετά προβλήματα έχουμε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ε μα φίλη μου. Να γελάσουμε λίγο και μεις και η κοπέλα που άνοιξε το θέμα. Τί είναι η ζωή χωρίς χιούμορ; Αρκετά προβλήματα έχουμε. 

 

Εχεις απόλυτο δικιο!.. το χρειαζόμαστε! πως πάει η εγκυμοσύνη σου?! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω να γελάσετε τι μου είπε μια φίλη να κάνω ; Να ρίξω στα ούρα σόδα και να δω αν αφρίζουν . Αν αφρίζουν είναι αγόρι αν όχι κορίτσι .αχαχχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Εχεις απόλυτο δικιο!.. το χρειαζόμαστε! πως πάει η εγκυμοσύνη σου?! 

Όλα καλά ευτυχώς. Περιμένω πώς και πώς να μπω στον 7ο να είμαι στο πρώτο μαξιλαράκι. 10 μέρες έμειναν! 

Και μετά φυσικά μέχρι τέλους να πάμε με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Να σας πω να γελάσετε τι μου είπε μια φίλη να κάνω ; Να ρίξω στα ούρα σόδα και να δω αν αφρίζουν . Αν αφρίζουν είναι αγόρι αν όχι κορίτσι .αχαχχαχαχ

Ε ναι γιατί τα αγόρια αφριζουν από το κακό τους!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Littleme είπε:

Κοιτα το έκανα και ντρέπομαι .

Αχαχαχαχ. Δεν πειράζει φίλη μου. Να μη ντρέπεσαι καθόλου. Όλες κατά καιρούς κάνουμε τέτοια σε διάφορα θέματα. Τί βγήκε; Τί βγήκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Littleme είπε:

Δεν άφρισε.... ?Αλλά όπως μου είπε ο άντρας μου να μη δώσω βάση γιατί είμαστε σε όλα από τα ανάπωτα αχχαχα

Αχαχαχ. Τον πιάσαμε το σύζυγο δηλαδή; Θέλει αγόρι; Αχαχαχαχ. Γερό σου εύχομαι πάνω από όλα και σε λίγο πιστεύω θα ξέρεις. Δε θυμάμαι και καλά αλλά πρέπει να πλησιάζει η αυχενική σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως να δοκιμάσεις και με κόκα κόλα χαχαχα...με το καλό πάνω απ όλα κορίτσια ....Κακα τα ψέμματα όσο συνηθισμένο και να ακουστεί ....Μην αγχώνεστε με αυτά ....γεράμωρά ...τίποτα άλλο.....γερά.....

Μακάρι να είχαμε και εμείς ένα μωράκι στην κοιλιά....και ας μου έλεγαν τι είναι όταν γεννούσαααα  ...

Πάντως χωρίς πλάκα αυτό με την σόδα το έχω ακούσει  ..Αλλά όχι για αγόρι ...για θετικό τεστ χαχα 

Φιλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέει μια κρητικια φίλη αν η σύλληψη του παιδιού είναι όταν το φεγγάρι γεμίζει είναι κορίτσι αν το φεγγάρι αδειάζει είναι αγόρι ??? Χαχαχχαχαχαχχαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sunset13 είπε:

Μήπως να δοκιμάσεις και με κόκα κόλα χαχαχα...με το καλό πάνω απ όλα κορίτσια ....Κακα τα ψέμματα όσο συνηθισμένο και να ακουστεί ....Μην αγχώνεστε με αυτά ....γεράμωρά ...τίποτα άλλο.....γερά.....

Μακάρι να είχαμε και εμείς ένα μωράκι στην κοιλιά....και ας μου έλεγαν τι είναι όταν γεννούσαααα  ...

Πάντως χωρίς πλάκα αυτό με την σόδα το έχω ακούσει  ..Αλλά όχι για αγόρι ...για θετικό τεστ χαχα 

Φιλιά 

Όλα θα γίνουν κορίτσι μου . Θέλει υπομονή. Εγώ 10 χρόνια παντρεμένη . 1 αυτόματη , 1 παλινδρομη και 2 αποτυχημένες εξωσωματικές .  Ανεξήγητη υπογονιμότητα . Και όταν πήρα απόφαση ότι πρέπει να αποδεχθώ κάποια πράγματα με πολλές κακές σκέψεις έγινε ένα θαύμα και άρχισα πάλι να ελπίζω . Εύχομαι τα καλύτερα ! Απλά καταλαβαίνεις ότι όλα αυτά είναι χαζά και μόνο γερά παιδιά επιθυμούμε και τίποτε άλλο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 20/7/2019 at 8:16 ΠΜ, ο/η Littleme είπε:

Όλα θα γίνουν κορίτσι μου . Θέλει υπομονή. Εγώ 10 χρόνια παντρεμένη . 1 αυτόματη , 1 παλινδρομη και 2 αποτυχημένες εξωσωματικές .  Ανεξήγητη υπογονιμότητα . Και όταν πήρα απόφαση ότι πρέπει να αποδεχθώ κάποια πράγματα με πολλές κακές σκέψεις έγινε ένα θαύμα και άρχισα πάλι να ελπίζω . Εύχομαι τα καλύτερα ! Απλά καταλαβαίνεις ότι όλα αυτά είναι χαζά και μόνο γερά παιδιά επιθυμούμε και τίποτε άλλο !

Αυτό και μόνο .....γερά παιδιά ...τίποτα άλλο ....αμήν.για όλες ....να έρθει το θαύμα...σε ευχαριστώ πολύ 

Εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι πότε είναι να κάνεις αυχενική διαφάνεια; Έχω βρει ένα κολπο που με βάση δύο πράγματα σου λέει αν είναι αγόρι η κορίτσι... Εγώ δεν τα πιστεύω αλλά η αλήθεια έχει βγει σε ποσοστό 90+%.... Και το έκανα σε πάνω από 50+άτομα.... Αν θέλεις μου λες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 10 months later...
στις On 28/7/2019 at 4:04 ΜΜ, ο/η AlKate είπε:

Κορίτσι πότε είναι να κάνεις αυχενική διαφάνεια; Έχω βρει ένα κολπο που με βάση δύο πράγματα σου λέει αν είναι αγόρι η κορίτσι... Εγώ δεν τα πιστεύω αλλά η αλήθεια έχει βγει σε ποσοστό 90+%.... Και το έκανα σε πάνω από 50+άτομα.... Αν θέλεις μου λες

Γεια σας! Τι κόλπο είναι αυτό??? 🤭 και εγώ περιμένω μωράκι και ανυπομονώ να μάθω το φύλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 24/6/2020 at 5:58 ΜΜ, ο/η @nina είπε:

Γεια σας! Τι κόλπο είναι αυτό??? 🤭 και εγώ περιμένω μωράκι και ανυπομονώ να μάθω το φύλο!

Με βάση την ηλικία της γυναίκας και το μήνα που συνέβαλλε. Το είχα βρει στο ίντερνετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...