Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποτελέσματα Χοριακής & Ενδείξεις αύξησης εμβρύου


Recommended Posts

angela καλή εγκυμοσύνη να έχεις και με λιγότερο άγχος!!!!

Και το σημαντικότερο: Προσπάθησε να εμπιστευτείς τον γιατρό σου, γιατί θα είναι συνοδοιπόρος σου μέχρι το τέλος αυτού του ταξιδιού, που θα φέρει και τον ερχομό του μωρού σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κορίτσια ...

όλα καλά . Έχω ηρεμήσει πολύ από τη στιγμή που ακούσαμε και την καρδούλα του μωρού μας . Τώρα το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να είναι καλά ως τον επομενο υπέρηχο , που θα το ξαναδώ το γλυκό μου. ;)

Έχετε δίκιο, πρέπει να είμαι ήρεμη , γιατί όπως λέει και μια κολλητή μου "τώρα σχηματίζεται το νευρικό του σύστημα και αν δεν είμαι ήρεμη και χαμογελαστή , θα μου βγεί το μωρό "στην τσίτα" και δεν θα μπορώ να το χαλαρώσω με τίποτα !!!" . Και βασικά δίκιο έχει βρε κορίτσια.Πρέπει να τη χαρώ αυτή την περίοδο της ζωής μου ... !!!

Αυτά και πάω να ξαναχωθώ στο κρεβάτι μου , γιατί ο γιατρός μου είπε πολύ ξεκούαση και ξάπλα !!! "Θα κάάάάθομαι " που ελεγε και ο Φωτόπουλος , στην ελληνική ταινία :silly: :silly:

ΥΣ. katrina σε ευχαριστώ πολύύ...για μια ακόμη φορά... χάρη σε σένα και το μήνυμα που μου έστειλες καταφέραμε και κοιμηθήκαμε με τον άντρα μου , προχτές το βράδυ , μετά την αγωνία μας για τα αποτελέσματα των χοριακών. Βέβαια και τα άλλα κορίτσια με βοήθησαν πολύ, αλλά το δικό σου μήνυμα , που μας έλεγες για αργότερη σύλληψη από την προβλεπόμενη ημερομηνία, ήταν ακριβώς αυτό που ταίριαζε στην περίπτωσή μας. !!

ΦΙλάκια πολλάααααα :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Τελικά κορίτσια ο γιατρός είχε δίκιο που ανησυχούσε .. όσο και αν προσπαθούσατε να με καθησυχάσετε ... πάει το μωράκι ... το χάσαμε στις αρχές του μήνα , απλά ήμουν πολύ χάλια ψυχολογικά για να μοιραστώ αυτή την εμπειρία μαζί σας. Τώρα πια έχουμε μπει στη φάση των εξετάσεων για να δούμε τι δεν πήγε καλά... Ακούσαμε την καρδούλα του στο μέσο της 7ης εβδομάδας και στο τέλος της ίδιας εβδομάδας , με έπιασε αιμοραγία .. που ξεκίνησε από αχνά ροζ σημάδια και εξελίχτηκε σε ακατάσχετη αιμορραγία το βράδυ και μέχρι το επόμενο πρωϊ, δεν υπήρχε καν έμβρυο!!! και το τραγικό - "αστείο" είναι ότι είχαμε αρχίσει να ηρεμούμε μετά τον υπέρηχο που ακούσαμε την καρδούλα του και πιστέψαμε ότι όλα θα πάνε καλά !!

Τι να γίνει ... σε άλλους ο Θεός δίνει παιδιά για να τα κακοποιούν και να τα πετούν από τα μπαλκόνια και σε άλλους που τα λαχταρούν τόσο τους τα παίρνει πριν καν τα δουν !! Αδικία ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγέλα μου γεια σου...

Κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω ακριβώς πως νοιώθεις.. το'χω περάσει 2 φορές. Για την ακρίβεια, είχα μια αποβολή και μια παλίνδρομη.

Εμένα το μόνο που με παρηγορούσε εκείνον τον καιρό και μετά ήταν αυτό: ό,τι είναι να γίνει, να γίνει για καλό. Γιατί το βασικότερο πράγμα είναι ένα: να γεννιούνται γερά μωράκια. Η φύση μας παίζει άσχημα παιχνίδια, αλλά ξέρει τι κάνει.

Γι'αυτό να αισθάνεσαι τυχερή μέσα στην ατυχία σου, πρώτον γιατί για να γίνει πάει να πει πως έπρεπε και γλίτωσες από τα χειρότερα (καταλαβαίνεις τι θέλω να πω) και δεύτερον γιατί έγινε στις αρχές της εγκυμοσύνης σου κι όχι αργότερα, που θα'ταν ακόμα χειρότερα για σένα.

Μια συμβουλή από τη μεριά μου: μην κλειστείς στον εαυτό σου, μην παίζεις θέατρο στους αγαπημένους σου για να μη σε βλέπουν στεναχωρημένη, μίλα, ξέσπασε, εκφράσου! Εδώ είμαστε να σε ακούσουμε. Και μην ανησυχείς, θα κάνεις τις εξετάσεις σου κι ό,τι και να βγει (αν βγει κάτι, δεν είναι απαραίτητο πως θα βρουν κάτι), θα προχωρήσετε παρακάτω και σίγουρα στο μέλλον θα χαμογελάσετε και πάλι.

Μη χάνετε την πίστη σας...

Φιλάκια πολλά κι όπως είπαμε: mammy και ξερό ψωμί! Είμαστε εδώ για ό,τι χρειαστείς.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου angela δεν ξερω τι να σου πω για να σε κανω να νιωσεις καλα,σου ειχα απαντησει κ εγω αν θυμασαι κ σου ειχα πει οτι ο γιατρος εχει δικιο που επιμενει για τις χωριακες,Ακριβως κ εγω το μωρακι μου το εχασα 7 εβδομαδων την ημερα των χριστουγεννων,ιδια περιπτωση με τις χωριακες μας εκανα κ εγω συνεχεια.θα συμφωνησω με τη κοπελα που σου εγραψε να ξεσπασεις κ να μην το κρατας μεσα σου!!!Εγω εδειχνα ψυχραιμη κ με θαυμαζαν ολοι για τη δυναμη μου ομως εδω κ μια εβδομαδα ειμαι χαλια κ κλαιω συνεχεια κ δεν κοιμαμαι,τωρα που σου απαντω η ωρα ειναι 2 τη νυχτα,ξερω πως εισαι ξερω πως σκεφτεσαι κοριτσι μου παρε μια αγκαλια τον αντρουλη σου κ κλαψε φωναξε κ ξεσπασε,θα το ξεπερασουμε σιγα σιγα οπως κ αλλες χιλιαδες κοπελες κ θα ερθει η στιγμη που κ εμεις θα κανουμε ενα ομορφο κ υγιεστατο μωρακι!!θα δεις ολα θα πανε καλα!!Αν θελεις να επικοινωνησεις μαζι μου στειλε μην με μεγαλη μου χαρα θα ανταποκριθω σκεφτηκα να το κανω εγω ομως δεν ξερω αν το θελεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggela m... parakolouthousa to thema s ap ti prwti mera!eida oti ola pigan kala prin mia vdomada p mas eixes grapsei kai pali!

twra omws diavasa ta nea sou!exw xasei kai egw ena mwraki prin 3 vdomades, distixws!:(egw omws den eixa akousei kan kardoula, den ktipage kai to mwro den anaptussotan swsta!

Koita, twra prepei na faneis dinati, xerw einai ap tis pio asximes empeiries, to exw zisei, to zw akomi giati den to exw xeperasei!Alla skepsou ta thetika!tha mou peis uparxoun?opws skeftomoun ki egw!twra pou to vlepw pio psixraima omws lew nai uparxoun, skeftosoun na to pathaines se pio proxwrimeni egkimosini?O Theos kai H Panagia tha sou steiloune allo aggela mou, gero, dinato, omorfo kai ugies!

Einai thema xronou pleon, min anisuxeis!

de mas eipes poso xronwn eisai?

oti xreiasteis mporeis na epikoinwniseis mazi mou

Mi xaneis tin Pisti sou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera angela mou,,,

Eilikrina den kserw ti na pw...

Apla oso thes na klapseis,,,NA KLAPSEIS...

Min kratas tipota mesa sou agapi mou...

Agapi mou sou euxwme ESENA kai se oles tis ALLES KOPELLES pou exetai xasei mwrakia,,,

SYNTOMA alla mwrakia stin kilia sas...

FILIA...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Angela μου λυπάμαι πολύ.... :( :( :( Τώρα το είδα...

Στεναχωρήθηκα πολύ...:( :( :( Όπως είπαν και οι κοπέλες η φύση πολλές φορές ενεργεί.

Έχε δύναμη και κουράγιο και σύντομα όλοι σου ευχόμαστε να έχεις ένα μωράκι. Μην απελπίζεσαι... Όταν κλείνει ένα παράθυρο, θ'ανοίξει μία πόρτα...

Είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε μαζί με τον άντρα σου να το ξεπεράσετε και σύντομα να έχεις να γράψεις ευχάριστα νέα...

Σε φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Angela λυπαμαι πολυ γι το μωρακι σας Δυστυχως η φυση ειναι πολυ σκληρη ωρες ωρες

Καντε τις εξετασεις που σας προτινε ο γιατρος...

Να εχετε υποψη σας πως αρκετα ζευγαρια εχουν περασει το ιδιο και συνεχισαν μετα απο αυτο και εφεραν στον κοσμο τα παιδια τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα

Σας ευχαριστώ πολύ όλες .. για τα καλά σας λόγια ... τα άκρως παρηγορητικά ...αν και όπως λέτε και εσείς ..τι να πεις αυτές τις στιγμές ..Και για να γνωριστούμε και λίγο καλύτερα να σας πώ ότι δεν είμαι τόσο χάλια από ότι ίσως φαντάζεστε γιατί πολύ απλά η φύση προνόησε να μου δώσει τα χειρότερα για να εκτιμήσω τα "καλύτερα" αυτή τη φορά ... !! Είναι η δεύτερη φορά που το περνάω .. μόνο που η πρώτη χαρακτηρίστηκε σαν πρόωρος τοκετός .. Στον 7ο μήνα (28η εβδομάδα) σε δίδυμα ..... Αιφνίδιος ενδομήτριος θάνατος χαρακτηρίστηκε και ευτυχώς που η γνωστή φύση είχε την "πρόνοια" και απέβαλα και γλύτωσα αφενώς την απόξεση και αφετέρου την μήτρα μου !!! .. Επειδή όμως δεν θέλω να σας ταραξω , γιατί υπάρχουν και πολλές μέλλουσες μανούλες εδώ .. σταματάω με την προσωπική μου ιστορία .. απλά θα ήθελα να ξέρετε ότι υπάρχουν σίγουρα και χειρότερα , τα οποία επειδή ακριβώς τα έχω ζήσει .. μπορώ τώρα να ατενίζω το μέλλον πιο αισιόδοξα και να λέω ότι θα το παλέψουμε .. Γιατί ναι υπάρχει Θεός και όσο και να γίνονται αδικίες .. κάποια στιγμή μας βλέπει από ψηλά και μαλακώνει τον πόνο μας .. Έτσι και μια φίλη μου είχε 3 αποβολές και σήμερα έχει ένα πανέμορφο κοριτσάκι ... Εξάλλου ευτυχώς άλλαξα γιατρό .. αν θυμάστε έψαχνα πολύ να βρω έναν καλό γιατρό καιευτυχως ο νέος μου γιατρός φαίνεται να το ψάχνει πολύ .. θα δούμε .. όλα θα πάνε καλά .. θα τα καταφέρουμε ... όπως λέει και το τραγούδι , ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό !!! Και ξέρετε κάτι βρε κορίτσια , παρόλο που υπάρχουν στιγμές που κλαίω , συνήθως προσπαθώ να μην χτυπιέμαι και να κάνω όμορφα πράγματα για μένα και την οικογένειά μου .. όχι τόσο για μένα , αλλά για τον φουκαριάρικο τον άντρα μου !!!! όλα καλά θα πάνε κορίτσια .. το κεφάλι ψηλά και συνεχίζουμε .. Εγώ μεταξύ αστείου και σοβαρού έχω δηλώσει στον άντρα μου , ότι αν ο Θεός δεν με αξιώσει να γίνω φυσική μανούλα, θα υιοθετήσουμε ένα όμορφο παιδάκι .. θα του προσφέρουμε όλη μας την στοργή και την αγάπη και θα γεμίσει το σπίτι μας με παιδικές φωνούλες .. Αρκει να έχει καλά γονίδια και δεν μας σφάξει καμιά μέρα .. !!

Α;) ΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΕ .. ΣΚΟΥΠΙΣΤΕ ΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΟΛΕς ΜΑΖΙ .. ΠΑΝΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ .. !

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣΚΑΙ ΣΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΖΕΣΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ... ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΖΕΙ ΤΟΣΟΝ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΛΥΠΕΣ ...

!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΨΥΧΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙΣ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ,ΕΤΣΙ ΕΛΕΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ(ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ)......ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ......ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Angela παιρνω δυναμη απο αυτα που λες και το μυνημα αισιοδοξιας που δινεις

Να ειστε παντα καλα

Αυτα τα χτυπηματα ας ειναι τα τελευταια.......Σας ευχομαι τα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Angela πραγματικά στεναχωρήθηκα πολύ γιατί παρακολουθούσα την αγωνία σου απο την αρχή γιατί είχαμε μια εβδομάδα καιρό και ξέρω τι είναι μέχρι να ακούσεις την καρδούλα του μωρού. Αλλά ο Θεός είναι μαζί μας και πάντα μας δίνει κουράγιο να αντέξουμε τα πιο δύσκολα. Θυμάμαι ακόμα τη μητέρα μου όταν ήμουν 9 χρονών και ζήταγα επίμονα αδελφάκι, η οποία μετά απο 3 αποβολές έμεινε έγκυος και απέβαλε στην 36η εβδομάδα. Η αγάπη των ανθρώπων γύρω της την βοήθησαν να το ξεπεράσει και 3 μήνες μετά έμεινε έγκυος στην αδελφούλα μου η οποία σήμερα είναι μια κοπελάρα 22 χρονών.

Πάρε όλη τη φροντίδα και την αγάπη των δικών σου ανθρώπων και ευχόμαστε όλοι πολύ σύντομα να ακούσουμε τα ευχάριστα νέα σου για μια νέα εγκυμοσύνη.

ΥΓ. Η υποστήριξη όλων των κοριτσιών στο mammy είναι ό,τι καλύτερο για να ξεπερνάμε δυσκολίες και φόβους. Ευχαριστώ πολύ και εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...