Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε διακοπές να γεμίσουν οι κοιλιές!!!!


Maroulita!

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Να ρωτήσω βρε κορίτσια άμα ξέρετε. Δλδ στην ουσία άμα κατάλαβα καλά έκανα ωορηξια όπως διαπιστώθηκε κ από τον υπερηχο αλλά δεν ήταν ποιοτική??? Λόγω χαμηλής προγεστερονης...Όταν ξεμπερδεψω με αυτά κ τις εξετάσεις αυτού του μήνα σκέφτομαι κ εγώ να της αναφέρω την πρόκληση με serpafar.. 

@lactaki απ'οσο ξέρω κ έχω καταλάβει η προγεστερόνη δν έχει να κάνει με την ποιότητα της ωορρηξίας.Η ορμόνη αυτή βοηθάει στο να παχαινει το ενδομήτριο ώστε να συγκρατήσει το γονιμοποιημένο ωάριο.Εσυ δλδ το ότι έχεις χαμηλη αυτή την ορμόνη σημαίνει ότι δν παχυνε αρκετά το ενδομήτριο.Μπορει δλδ να γονιμοποιειται το ωάριο  αλλά δν μπορεί να γίνει η εμφύτευση γιατί δεν μπορεί να το συγκρατήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Ναι κοριτσι μου, θα πάει σε ουρολόγο για  να ελεγθει για κυρσοκύλη.. Δεν νομίζω να είναι 2-3 μήνες καλή μου αλλά 2-3 χρόνια.. νιώθω ότι έχουμε μακρύ δρόμο μπροστά μας.. θα δείξει όμως, θα κάνουμε ότι χρειαστεί

Κορίτσι μου λες πολύ!Ηρέμησε, γιατί τα βλέπεις όλα μαύρα!Το @lactaki που έκανε λαπαροσκόπηση,τον επόμενο μήνα κιόλας είχε ξεκίνησει τις προσπάθειες πάλι!Κ ο άντρας σου αν δεν χρειαστεί να πάρει καμιά αντιβίωση,θα παίρνει τις βιταμίνες του ή ο,τι άλλο θα του δώσει  ο γιατρός κ θα συνεχίζετε κανονικά τις προσπάθειες!Όλα καλά θα πάνε,θα δεις!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσι μου λες πολύ!Ηρέμησε, γιατί τα βλέπεις όλα μαύρα!Το @lactaki που έκανε λαπαροσκόπηση,τον επόμενο μήνα κιόλας είχε ξεκίνησει τις προσπάθειες πάλι!Κ ο άντρας σου αν δεν χρειαστεί να πάρει καμιά αντιβίωση,θα παίρνει τις βιταμίνες του ή ο,τι άλλο θα του δώσει  ο γιατρός κ θα συνεχίζετε κανονικά τις προσπάθειες!Όλα καλά θα πάνε,θα δεις!??

ναι μην αγχώνεσαι @Άντρεα το πολύ ένα κύκλο ν αφήσεις να περάσει... θα είναι μια χαρά μετά οι σάλπιγγες σου παράλληλα θα δυναμώνει κ ο αντρούλης σου κ όλα καλά... θα συνεχίσετε τις προσπάθειες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Thunder είπε:

Γειά σας κορίτσια!! 

 

Ύστερα από 2 χρόνια προσπαθειών, 3 κύκλους με serpafar εκ των οποίων ο ένας συνδυάστηκε με σπερματέγχυση, μόλις έμεινα έγκυος φυσιολογικότατα! Ούτε φάρμακα, ούτε βοήθεια! Μόνο απλή παρακολούθηση με υπερηχο για την ωορρηξία!! Μου φαίνεται απίστευτο ότι συνέβη σε μένα!! Καλή επιτυχία σε όλες!!! Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθειτε καθόλου και οι κοιλίτσες να γεμίσουν σύντομα!!! ?

Συγχαρητήρια!!!! Με το καλό εύχομαι!! Στείλε μας μπεμπεδοσκονη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Thunder είπε:

Γειά σας κορίτσια!! 

 

Ύστερα από 2 χρόνια προσπαθειών, 3 κύκλους με serpafar εκ των οποίων ο ένας συνδυάστηκε με σπερματέγχυση, μόλις έμεινα έγκυος φυσιολογικότατα! Ούτε φάρμακα, ούτε βοήθεια! Μόνο απλή παρακολούθηση με υπερηχο για την ωορρηξία!! Μου φαίνεται απίστευτο ότι συνέβη σε μένα!! Καλή επιτυχία σε όλες!!! Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθειτε καθόλου και οι κοιλίτσες να γεμίσουν σύντομα!!! ?

Τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα!!! ?Συγχαρητηρια!! ??? Με το καλο να ερθει το μωρακι σας!!! ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

κοριτσια καλημερα!Πάω για χοριακη..

66791933_466088750615413_4773123230514806784_n.jpg

Ή φωτο αυτή είναι δική σου??? Γιατί εγώ βλέπω ότι είναι κλεμμένη από κοπέλα στο parents cafe? Κ βλέπω την έχεις κόψει κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ή φωτο αυτή είναι δική σου??? Γιατί εγώ βλέπω ότι είναι κλεμμένη από κοπέλα στο parents cafe? Κ βλέπω την έχεις κόψει κιόλας.

Οχι δεν ειναι δικη μου.Δεν την ανεβαζω.Ειναι ακριβώς ιδια.Μεινε σε αναμονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Οχι δεν ειναι δικη μου.Δεν την ανεβαζω.Ειναι ακριβώς ιδια.Μεινε σε αναμονη.

Γιατι τη διεγραψες?? Αυτά που κάνεις μόνο εσένα πληγωνουν στο τελος, κρίμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Γιατι τη διεγραψες?? Αυτά που κάνεις μόνο εσένα πληγωνουν στο τελος, κρίμα.

Όλες τις διαγραφω αν εχεις παρατηρήσει.Τελος παντων παω νοσοκομείο,γιατι εχουμε ενα χειρουργείο.Θα κανω κ τη χοριακη.Θα σας ενημερωσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Χρυσάνθη μου τι έγινε; πως προέκυψε η χοριακή;;; Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!!! Ήδη αυτό το μήνα έχουμε δει πολλές ανατροπές μακάρι να είσαι και εσύ σε αυτές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Γιατι τη διεγραψες?? Αυτά που κάνεις μόνο εσένα πληγωνουν στο τελος, κρίμα.

καλημερα! τι εγινε ρε κοριτσια τι φωτο μπηκε κ διαγραφηκε? δεν καταλαβαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo καλημερα κοριτσακι τι κανεις? επεστρεψες στην καθημερινοτητα μετα τις διακοπες? αν θυμαμαι καλα πρεπει να εισαι σε γονιμες αυτες τις μερες ε μαζι με μενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Thunder είπε:

Γειά σας κορίτσια!! 

 

Ύστερα από 2 χρόνια προσπαθειών, 3 κύκλους με serpafar εκ των οποίων ο ένας συνδυάστηκε με σπερματέγχυση, μόλις έμεινα έγκυος φυσιολογικότατα! Ούτε φάρμακα, ούτε βοήθεια! Μόνο απλή παρακολούθηση με υπερηχο για την ωορρηξία!! Μου φαίνεται απίστευτο ότι συνέβη σε μένα!! Καλή επιτυχία σε όλες!!! Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθειτε καθόλου και οι κοιλίτσες να γεμίσουν σύντομα!!! ?

Κορίτσι μου συγχαρητήριααα!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!! Τι θεματάκια είχατε αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

@Tokyo καλημερα κοριτσακι τι κανεις? επεστρεψες στην καθημερινοτητα μετα τις διακοπες? αν θυμαμαι καλα πρεπει να εισαι σε γονιμες αυτες τις μερες ε μαζι με μενα.

Nai ακριβώς! Σαν κάτι άγρια ζώα αισθάνομαι που κυνηγάνε την αναπαραγωγική περίοδο! χαχαχαχαχα

Για τον Αύγουστο πέφτουν οι μέρες κ μέσα στις διακοπές οπότε θα είμαστε πιο χαλαρά! Κ μετά βλέπουμε... Εσύ πως είσαι; ηρέμησες καθόλου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Βρε κοριτσάκι τι ειναι αυτα που λες! Μια λαπαροσκόπηση θα κάνεις τι 3 χρόνια! Κ του συζύγου καλώς ή κακώς ή θα φτιαχτεί σε ενα 6μηνο ή αν δεν έχει θεραπεία θα πάτε αλλιώς... θα δεις απο Σεπτέμβρη με Οκτώβρη θα έχεις βγάλει άκρη!

@Thunder συγχαρητήρια! Ο επόμενη νικά! Ίσως τα φάρμακα που πήρες να σε βοήθησαν, όσο να πεις μένουν στο σώμα... σημασία έχει το αποτέλεσμα! Με ενα γερό μωράκι σου εύχομαι! Φιλιά!

Μακάρι κορίτσι μου απλά είμαι σε μια φάση που τα βλέπω όλα αρνητικά και σκέφτομαι πως μόνο με εξωσωματική θα γίνει και ότι θα είναι πολύ χρονοβόρο.. θα φανεί! Ο γιατρός μας έγραψε να πίνουμε τις βιταμίνες proceive men and women, τις γνωρίζει κάποια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Γιατι τη διεγραψες?? Αυτά που κάνεις μόνο εσένα πληγωνουν στο τελος, κρίμα.

Τι φωτό ήταν αν επιτρέπεται?? Εύχομαι καλά αποτελέσματα να έχει τουλάχιστον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσι μου λες πολύ!Ηρέμησε, γιατί τα βλέπεις όλα μαύρα!Το @lactaki που έκανε λαπαροσκόπηση,τον επόμενο μήνα κιόλας είχε ξεκίνησει τις προσπάθειες πάλι!Κ ο άντρας σου αν δεν χρειαστεί να πάρει καμιά αντιβίωση,θα παίρνει τις βιταμίνες του ή ο,τι άλλο θα του δώσει  ο γιατρός κ θα συνεχίζετε κανονικά τις προσπάθειες!Όλα καλά θα πάνε,θα δεις!??

Μακάρι κορίτσι μου.. απλά σκέφτομαι πως ίσως χρειαστεί και επέμβαση για κυρσοκύλη και ότι στο τέλος θα πάμε με εξωσωματική... θα δείξει όμως... είναι που νόμιζα μέχρι σήμερα πως δεν είχαμε κάποιο θέμα και τωρα μου ήρθε κάπως βάρυ.. μέχρι να το χωνέψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Μακάρι κορίτσι μου απλά είμαι σε μια φάση που τα βλέπω όλα αρνητικά και σκέφτομαι πως μόνο με εξωσωματική θα γίνει και ότι θα είναι πολύ χρονοβόρο.. θα φανεί! Ο γιατρός μας έγραψε να πίνουμε τις βιταμίνες proceive men and women, τις γνωρίζει κάποια;

Καταλαβαίνω τη μαυρίλα, με έχει πιάσει κ μένα στο παρελθόν... καταρχήν δεν ξέρεις αν θα χρειαστεί οτιδήποτε παραπάνω πέρα από τη θεραπεία σας. Ακόμα και ΑΝ χρειαστεί όμως μπορεί τελικά να αποδειχτεί πιο γρήγορο από το να παλεύεις μόνη χρόνια κ χρόνια! Ξέρω ότι δε σου λέει πολλά όμως αν ηρεμίσεις θα δεις ότι είσαι μόνο 27 ετών! Προσπάθησε λίγο να χαρείς κ αυτή την περίοδο γιατί μετά θα έχεις πολλές πολλές ευθύνες κ θα δεις θα έρθουν σίγουρα!

Επίσης αν δεν κάνω λάθος η @Thunder δεν είχε κανένα θέμα, απλά δεν έρχονταν... το ίδιο στόρυ με τις περισσότερες εδώ! Καμιά φορά αυτό είναι χειρότερο, δεν ξέρεις με τι παλεύεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

κοριτσια καλημερα!Πάω για χοριακη..

Ξ

Εύχομαι να μας ανακοινώσεις ευχάριστα κορίτσι μου!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Μακάρι κορίτσι μου.. απλά σκέφτομαι πως ίσως χρειαστεί και επέμβαση για κυρσοκύλη και ότι στο τέλος θα πάμε με εξωσωματική... θα δείξει όμως... είναι που νόμιζα μέχρι σήμερα πως δεν είχαμε κάποιο θέμα και τωρα μου ήρθε κάπως βάρυ.. μέχρι να το χωνέψω!

Μην ανησυχείς είναι νωρίς ακόμα σιγά σιγά θα ηρεμήσεις και θα δείτε τι επιλογές έχετε.Και εγώ  όταν κατάλαβα ότι υπήρχε θέμα δεν μπορούσα να το δεχτώ εύκολα μου ήρθε λίγο βαρύ με τον καιρό όμως όλα φτιάχνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

Μην ανησυχείς είναι νωρίς ακόμα σιγά σιγά θα ηρεμήσεις και θα δείτε τι επιλογές έχετε.Και εγώ  όταν κατάλαβα ότι υπήρχε θέμα δεν μπορούσα να το δεχτώ εύκολα μου ήρθε λίγο βαρύ με τον καιρό όμως όλα φτιάχνουν

Ήδη από το Σάββατο που το έμαθα είμαι πολύ καλύτερα.. Οι αρνητικές σκέψεις όμως επιμένουν... που θα πάει θα τις διώξω και αυτές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καταλαβαίνω τη μαυρίλα, με έχει πιάσει κ μένα στο παρελθόν... καταρχήν δεν ξέρεις αν θα χρειαστεί οτιδήποτε παραπάνω πέρα από τη θεραπεία σας. Ακόμα και ΑΝ χρειαστεί όμως μπορεί τελικά να αποδειχτεί πιο γρήγορο από το να παλεύεις μόνη χρόνια κ χρόνια! Ξέρω ότι δε σου λέει πολλά όμως αν ηρεμίσεις θα δεις ότι είσαι μόνο 27 ετών! Προσπάθησε λίγο να χαρείς κ αυτή την περίοδο γιατί μετά θα έχεις πολλές πολλές ευθύνες κ θα δεις θα έρθουν σίγουρα!

Επίσης αν δεν κάνω λάθος η @Thunder δεν είχε κανένα θέμα, απλά δεν έρχονταν... το ίδιο στόρυ με τις περισσότερες εδώ! Καμιά φορά αυτό είναι χειρότερο, δεν ξέρεις με τι παλεύεις!

Για 2 χρόνια ήμουν σε αυτή την ομάδα! Νόμιζα είναι όλα οκ και απλά δεν έρχεται.. Τώρα νομίζω είναι χειρότερα.. ? Γιατί να είναι τόσο δύσκολο να γίνουμε μανούλες ρε κορίτσια;;;; γιατί;;;; και άλλες κοπέλες που δεν το θέλουν να τους έρχεται και να σκέφτονται και την αποβολή, δεν είναι τραγικό αυτό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Τι φωτό ήταν αν επιτρέπεται?? Εύχομαι καλά αποτελέσματα να έχει τουλάχιστον...

Πιο πάνω έχω σχολιάσει σε ένα θετικό τεστ κυήσεως που σας ανεβασε,απλα αυτή ή φωτο ήταν αντεγραμμενη από παλιό φόρουμ του parents cafe.μολις το σχολιασα τη κατέβασε αυτόματα.τεσπα είναι το τελευταίο που σχολιαζω για τη κοπέλα γιατί κι από μέρους μου δεν είναι ωραίο να φαίνεται ότι της επιτίθεμαι συνεχώς.εγω θα της ευχηθω ότι καλύτερο στη συνέχεια της,και συγγνώμη σε όσα ποστ φανηκα επιθετική.στις υπόλοιπες να έχετε σύντομα ότι επιθυμείτε από καρδιάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...