Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΛΩ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ


Recommended Posts

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ .. ΕΙΜΑΙ 5 ΕΩΔΟΜΑΔΩΝ.. ΙΣΧΥΕΙ? ΕΚΑΝΑ ΕΚΣΕΤΑΣΕΙΣ.. ΧΘΕΣ ΑΛΛΑ ΛΟΓΟ ΜΙΑΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ.. ΕΙΧΑ 11 ΝΟΕΜΒΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΕΤΑ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΙ.. ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΝΟΙΩΘΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ.. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΤΕ? Η ΑΠΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΚΕΜΒΡΗ? ΣΟΣ!! ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΕΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ.. ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΞΕΡΕΙ.. :)) SOSSSSS :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου, πώς κατέληξες στο συμπερασμα των 5 εβδομάδων; Έκανες τεστ φαρμακείου ή χοριακή; Κι ο γατρός σου τί λέει; Ήταν περίδος αυτή του Δεκέμβρη ή όχι; Στο υπέρηχο τί φαίνεται; Δεν μπορεί να μη σου έδωσε απαντήσεις σε όλα αυτά...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ????:blink:

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ.... ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ

ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΠΟ ΠΟΤΕ?....:unsure:

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.... ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΥΛΛΗΨΗΣ....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν καταλαβαίνω και τί σημασία έχει αν είναι από τον Νοέμβρη ή τον Δεκέμβρη? Αν είσαι έγκυος είσαι έγκυος εκτός και δεν ξέρεις ποιός είναι ο πατέρας και ο μήνας επηρεάζει και τον πατέρα!!!:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΤΑΝ Β ΧΟΡΙΑΚΗ.. ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ 3 ΗΜΕΡΩΝ.. ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠς ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ .. ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΕΦΟΣΩΝ ΚΑΙ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΒΓΗΚΕ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 7 ΧΙΛΙΟΣΤΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειναι δηλαδη το ολο προβλημα επειδη σου κρατησε μονο 3 μερες; ε και συμβαινει αυτο αν εσενα η τελαυται περιοδο ειναι 13/12/2008 ασ υποθεσουμε με κυκλο 28 ημερων οι γονιμες σου ημερες ειναι απο 24/12-29/12 περιπου .Οποτε αν εκανες ελευθερα τοτε και εμεινες εγκυος τοτε εισαι περιπου στη 5 εβδομαδα .Παντως να ξερεις ο γιατρος υπολογιζει με βαση την τελ. περιοδο και για να σου δωσει ημερομηνια υπολογιζει + μια εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα ήδη έχουμε τέλη Ιανουαρίου... Βγαίνουν μια χαρά οι 5 εβδομάδες... Αν υποθέσουμε ότι έμεινες έγκυος περίπου στις 22-23 Δεκέμβρη, πού είναι η απορία σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΛΑ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ.. ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΛΕΣ ΠΩΣ ΤΟΤΕ.. ΜΑΛΛΟΝ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ.. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Αισθάνομαι ότι κάτι άλλο σε προβληματίζει φιλενάδα... απλά δεν μας το λες!!! Δεν είναι δυνατόν αυτά που σου είπαμε να μην τα είχες σκεφτεί μόνη σου...

Τέλοσπάντων, καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΑΝ ΗΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΤΕ.. ΑΠΛΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟΡΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα μου καλησπέρα!Καταρχάς συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και που θα φέρεις στον κόσμο ένα παιδάκι!!!Με τελευταια περίοδο 13-12 σήμερα εισαι 6 εβδομάδων και 3 μέρες...Ολοι οι γιατροι μετράνε απ την τελευταια περίοδο..Εμενα π.χ για να συγκρίνεις,αφου σε απασχολεί πολύ το ζήτημα,6 εβδομάδων και 1 μέρα πήγα στο γυναικολόγο πρώτη φορά και ειδαμε το σάκο με κολπικό υπέρυχο γιατι δεν φαινόταν και το μωράκι μου ήταν 0,49 εκατοστά.Ο γυναικολόγος μου μου ειπε οτι η σύλληψη με βάση το μέγεθος του μωρού έγινε γυρω στις 4-5 Ιουλίου με τελευταια περίοδο που είχα 20-06..Δηλαδή στις γόνιμες μέρες..Αν η σύλληψη έγινε με βάση την πρώτη περίοδο πρέπει τώρα να εισαι 11 εβδομάδων και το μωρό κανονικά να ήταν γυρω στα 44-60 χιλιοστά!!!!στο τσάτ μου ανάφαρες οτι χτες ήταν 7 χιλιοστά οπώτε με βάση αυτα τα δεδομένα εισαι 6 εβδομάδων και 3 μέρες με τελευταια περίοδο 13-12...Δεν ειμαι γιατρός καθαρά προσωπική γνώμη!!!Πιστευω λοιπόν οτι επειδη 6 εβδ τα μωράκια ειναι 2-4 χιλιοστά και σένα ειναι 7 χιλιοστά βγαινεις μια εβδομαδα μπροστά..δηλαδή η σύλληψη πρέπει ΚΑΤ ΕΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ!!!να έγινε γυρω στις 20 Δεκέμβρη,ισως και λιγο πιο πρίν δηλαδή με το που σου τελείωσε η περίοδος...

ΤΟΝΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΦΤΩ ΕΞΩ!!!!!Ρψτησε τον γυναικολογο σου να σου πει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...