Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λητω,ελενα η αρεταιιον?


Recommended Posts

Καλησπερα!ειμαι στον τριτο μηνα της εγκυμοσυνης μου και αναρωτιεμαι που ειναι καλυτερα να γεννησω με το καλο!ογιατρος που με παρακολουθει ειναι σε ιδιωτικα μιαιευτηρια(λητω,ρεα)ομως ειναι πολλα τα λεφτα!!σκεφτομουνα να γεννγσω στο ελενα η στο αρεταιιον...υπαρχει καποια κοπελα που γεννησε εκει προσφατα να μου πει εντυπωσεις και καποιον καλο γιατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!ειμαι στον τριτο μηνα της εγκυμοσυνης μου και αναρωτιεμαι που ειναι καλυτερα να γεννησω με το καλο!ογιατρος που με παρακολουθει ειναι σε ιδιωτικα μιαιευτηρια(λητω,ρεα)ομως ειναι πολλα τα λεφτα!!σκεφτομουνα να γεννγσω στο ελενα η στο αρεταιιον...υπαρχει καποια κοπελα που γεννησε εκει προσφατα να μου πει εντυπωσεις και καποιον καλο γιατρο?

Καλησπέρα κορίτσι μ, με το καλό σου εύχομαι!! Εγώ γεννησα στο Έλενα σε εφημερία όμως γτ ένας γιατρός που μ σύστησαν κ με έβλεπε το τελευταιο μήνα με κρέμασε κανονικοτατα, οποτε δε μπορώ να σ πω για κάποιο γιατρό, αλλα θα σ πω εντυπωσεις! Δεν ήθελα με τίποτα να πάω έτσι χωρίς κάποιον δικο μ γιατρό γτ φοβόμουν, πρωτο παιδι κιόλας καταλαβαίνεις...μπορώ να πω οτι τα πήγαμε μια χαρά, αν εξαιρέσεις οτι δε κανουν επισκληριδιο όσο κ αν το ζητάς, κατα τα άλλα γεννησα μια χαρά κ ο γιατρός που πετυχα πολύ καλός κ ερχόταν κ στο δωμάτιο μετα για να με δει ο ίδιος επειδή είχα ενα θεματακι με τα ράμματα..κ οι μαίες ηταν πολύ ευγενικές κ οτι ήθελα σε σχεση με το μωρο μ το έδειχναν χωρίς θεματα..πχ δεν ήξερα πως να το αλλάξω(!) κ απευθείας η κοπελα μ έδειξε πολύ ευγενικά κ όμορφα..να εχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Klr είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ, με το καλό σου εύχομαι!! Εγώ γεννησα στο Έλενα σε εφημερία όμως γτ ένας γιατρός που μ σύστησαν κ με έβλεπε το τελευταιο μήνα με κρέμασε κανονικοτατα, οποτε δε μπορώ να σ πω για κάποιο γιατρό, αλλα θα σ πω εντυπωσεις! Δεν ήθελα με τίποτα να πάω έτσι χωρίς κάποιον δικο μ γιατρό γτ φοβόμουν, πρωτο παιδι κιόλας καταλαβαίνεις...μπορώ να πω οτι τα πήγαμε μια χαρά, αν εξαιρέσεις οτι δε κανουν επισκληριδιο όσο κ αν το ζητάς, κατα τα άλλα γεννησα μια χαρά κ ο γιατρός που πετυχα πολύ καλός κ ερχόταν κ στο δωμάτιο μετα για να με δει ο ίδιος επειδή είχα ενα θεματακι με τα ράμματα..κ οι μαίες ηταν πολύ ευγενικές κ οτι ήθελα σε σχεση με το μωρο μ το έδειχναν χωρίς θεματα..πχ δεν ήξερα πως να το αλλάξω(!) κ απευθείας η κοπελα μ έδειξε πολύ ευγενικά κ όμορφα..να εχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!

Καλησπέρα!! Κι εγώ στο Έλενα γέννησα πριν 35 μέρες στην εφημερία. Όλα πολύ πολύ καλά όπως τα λες. Με τη μόνη διαφορά ότι εμένα ο γιατρός μου είπε και 5 φορές να κάνουμε επισκληριδιο. Άσχετα που εγώ τελικά δεν έκανα. Φυσικά και κάνουν. Δε γνωρίζω γιατί εσένα δε σου έκαναν και έχεις αυτή την εμπειρία. Πάντως, προτείνω ανεπιφύλακτα το Έλενα σα μαιευτήριο. Ούτε εγώ είχα γιατρό και εμπιστεύτηκα το δημόσιο σύστημα υγείας και δεν το έχω μετανιώσει ούτε λεπτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια!να σας ζησουν τα παιδακια σας!θα ηθελα να εχω ενσν δικο μου γιατρο γτ το να γεννησω με οποιον εχει εφημεροα με τρομαζει λιγο μηπως δν ειναι καλο!μπορειτε να μου πειτε λιγο τις τιμες που πληρωσατε,το μωρο το ειχατε εξαρχης μαζι σας,ο μπαμπας του μωρου επιτρεπετε να ειναι εκει την ωρα της γεννας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki30 είπε:

Ευχαριστω κοριτσια!να σας ζησουν τα παιδακια σας!θα ηθελα να εχω ενσν δικο μου γιατρο γτ το να γεννησω με οποιον εχει εφημεροα με τρομαζει λιγο μηπως δν ειναι καλο!μπορειτε να μου πειτε λιγο τις τιμες που πληρωσατε,το μωρο το ειχατε εξαρχης μαζι σας,ο μπαμπας του μωρου επιτρεπετε να ειναι εκει την ωρα της γεννας?

Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω το τηλέφωνο του γιατρού που με ξεγεννησε. Ήταν πααααρα πολύ καλός. Τον βλεπεις και αποφασίζεις. Προσωπικά, επέλεξα μονοκλινο δωμάτιο για να είναι και ο άντρας μου το βράδυ μαζί και πλήρωσα 55€ τη νύχτα. Έμεινα 4 νύχτες. Υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξεις δίκλινο δωμάτιο που κοστίζει €35/νύχτα και μονοκλινο lux που κοστίζει 125€/νύχτα. Στο δίκλινο δεν μπορεί να κοιμηθεί κάποιος μαζί σου. Το μωρό το έχεις από την πρώτη στιγμή μαζί σου, το νοσοκομείο είναι φιλικό προς το μωρό. Ο μπαμπάς μπορεί να είναι μαζί σου μέσα στον τοκετό αλλά ΜΟΝΟ αν παρακολουθήσει μαζί σου τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού και φυσικά δε γίνει καισαρική. Εμένα ο άντρας μου ήταν δίπλα μου βράχος τις ώρες που ήμουν στην αίθουσα τοκετού. Και φυσικά είδε όλη τη διαδικασία της γέννησης της μικρής μας, κάτι υπέροχο!!! 

Δεν πληρώσαμε κάτι άλλο, δεδομένου ότι πήγαμε στην εφημερία και δεν είχαμε γιατρό.

Ο, τι άλλο θες στη διάθεσή σου. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω το τηλέφωνο του γιατρού που με ξεγεννησε. Ήταν πααααρα πολύ καλός. Τον βλεπεις και αποφασίζεις. Προσωπικά, επέλεξα μονοκλινο δωμάτιο για να είναι και ο άντρας μου το βράδυ μαζί και πλήρωσα 55€ τη νύχτα. Έμεινα 4 νύχτες. Υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξεις δίκλινο δωμάτιο που κοστίζει €35/νύχτα και μονοκλινο lux που κοστίζει 125€/νύχτα. Στο δίκλινο δεν μπορεί να κοιμηθεί κάποιος μαζί σου. Το μωρό το έχεις από την πρώτη στιγμή μαζί σου, το νοσοκομείο είναι φιλικό προς το μωρό. Ο μπαμπάς μπορεί να είναι μαζί σου μέσα στον τοκετό αλλά ΜΟΝΟ αν παρακολουθήσει μαζί σου τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού και φυσικά δε γίνει καισαρική. Εμένα ο άντρας μου ήταν δίπλα μου βράχος τις ώρες που ήμουν στην αίθουσα τοκετού. Και φυσικά είδε όλη τη διαδικασία της γέννησης της μικρής μας, κάτι υπέροχο!!! 

Δεν πληρώσαμε κάτι άλλο, δεδομένου ότι πήγαμε στην εφημερία και δεν είχαμε γιατρό.

Ο, τι άλλο θες στη διάθεσή σου. :-)

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!ναι στειλε μου τα στοιχεια του γιατρου να τον εχω υποψη μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα!! Κι εγώ στο Έλενα γέννησα πριν 35 μέρες στην εφημερία. Όλα πολύ πολύ καλά όπως τα λες. Με τη μόνη διαφορά ότι εμένα ο γιατρός μου είπε και 5 φορές να κάνουμε επισκληριδιο. Άσχετα που εγώ τελικά δεν έκανα. Φυσικά και κάνουν. Δε γνωρίζω γιατί εσένα δε σου έκαναν και έχεις αυτή την εμπειρία. Πάντως, προτείνω ανεπιφύλακτα το Έλενα σα μαιευτήριο. Ούτε εγώ είχα γιατρό και εμπιστεύτηκα το δημόσιο σύστημα υγείας και δεν το έχω μετανιώσει ούτε λεπτό. 

Καλημέρα! Κοιτα, ίσως επειδή γεννησα γρήγορα για αυτό κ δε μ έκαναν αλλά έχω μαθει οτι δεν κανουν γενικά, μπορεί να είμαι κ λάθος δε γνωρίζω, απλα επειδή αυτό είδα αυτό είπα κιόλας..κ όντως είναι πολύ φιλικό νοσοκομείο για τα μωρά, κ οι παιδιατροι πολύ καλοί κ γενικά ευγενεστατοι ολοι! Να σου ζησει κ το μωρακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!! Εγώ θα γεννήσω το ελενα , Για τ Αλλά δεν έχω γνώμη!!! Πρώτη γέννα. Είμαι στην 25η εβδομάδα και έχω έναν καταπληκτικό νέο γιατρό ειδικευομενο που μου τον σύστησαν! Στην αρχή είχα μεγαλογιατρο στο μητέρα που όμως λόγω συμπεριφοράς τον άλλαξα γιατί ήταν στην κοσμάρα του.  Αυτός ο γιατρός είναι πάντα διαθέσιμος όταν τον χρειαστώ, είναι νέος, έχει όρεξη για δουλειά, Δεν έχει πάρει φράγκο κι Ούτε ζητάει, είμαστε σαν φιλαράκια αυτούς τους μήνες Κ φυσικά κάνει επισκληριδειο... τώρα αν σε ανησυχεί το ειδικευομενος να σου πω ότι έχω κι άλλες γνωστές που τις ξεγεννησε ειδικευομενος και έχουν να λένε τα καλύτερα! Την ώρα της γέννας είναι μέσα και ο επιβλεπων μεγαλογιατρος!  Επίσης οι νεαροί γιατροί έχουν πολλή όρεξη για δουλειά, θέλουν να κάνουν όνομα και προσέχουν ιδιαιτέρως.  Ένα αρνητικό του νοσοκομείου παρόλα αυτά είναι ότι αν θες να κάνεις μέσα τις μεγάλες εξετάσεις πχ Αυχενική η β επιπέδου κλπ δεν θα βρεις ραντεβού Ούτε στον αιώνα τον άπαντα μ αυτό το χαμό που γίνεται.  Εγώ τις έκανα ιδιωτικά. Εξετάσεις αίματος όμως Κ ούρων κάνω εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Klr σ'ευχαριστώ πολύ!! Κι εσύ να χαίρεσαι το μωράκι σου! Κι εγώ έτσι νόμιζα. Ότι δεν κάνουν επισκληριδιο. Από φήμες όμως ότι γενικά στα δημόσια μαιευτήρια δεν κάνουν. Αποδείχτηκα λάθος όμως. Ίσως να μη σου έκαναν γιατί όπως λες είχες γρήγορο τοκετό. Ίσως κάτι άλλο να είναι.... Εγώ ήμουν ατέλειωτες ώρες μέχρι την τέλεια διαστολή. :-) 

@Nancy an. Καλησπέρα. Με το καλό το μωράκι σου. Κοίτα, επειδή μέχρι πριν λίγες μέρες έτρεχα κυριολεκτικά για τα πάντα στο Έλενα, μπορώ να πω ότι αν οργανωθείς σωστά από νωρίς για όλα βρίσκεις. Από την πρώτη μέρα που πήγα και με παρακολουθούσαν στα εξωτερικά ιατρεία μου έδωσαν οι γιατροί το χρονοδιάγραμμα των μεγάλων υπερήχων και της καμπύλης ζαχάρου. Και πήγα στο χαμηλό σπιτάκι και έκλεισα όλα μου τα ραντεβού από πρίν. Και φυσικά βρήκα!! Αλλά αν πας πχ 1 μήνα πριν για να κλείσεις για αυχενική, σχεδόν αδύνατον είναι να βρεις, συμφωνώ. Χαίρομαι που εμπιστεύεσαι ειδικευόμενο γιατρό. Και συμφωνώ σε όλα μαζί σου. Έχουν πολλή όρεξη και αγάπη γι' αυτό που κάνουν. Εμένα η γιατρός που είχα τόσα χρόνια συνεργάζεται μόνο με το Ιασώ και μόλις μου είπε πόσα λεφτά θέλει και πόσα χρειάζομαι για το νοσοκομείο έπαθα εγκεφαλικό και είπα όχι!  Κ πήγα στην εφημερία με πολλές φοβίες στην αρχή δε σας κρύβω χωρίς να έχω δικό μου, προσωπικό γιατρό. Προσπάθησα να βρω γιατρό αλλά τελικά κανείς δε μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη. Όλα πήγαν πολύ καλά, Δόξα τω Θεώ!!!! 

Σου εύχομαι ενα γερό μωράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...
στις On 10/6/2019 at 9:25 ΠΜ, ο/η Angelmammy είπε:

Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω το τηλέφωνο του γιατρού που με ξεγεννησε. Ήταν πααααρα πολύ καλός. Τον βλεπεις και αποφασίζεις. Προσωπικά, επέλεξα μονοκλινο δωμάτιο για να είναι και ο άντρας μου το βράδυ μαζί και πλήρωσα 55€ τη νύχτα. Έμεινα 4 νύχτες. Υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξεις δίκλινο δωμάτιο που κοστίζει €35/νύχτα και μονοκλινο lux που κοστίζει 125€/νύχτα. Στο δίκλινο δεν μπορεί να κοιμηθεί κάποιος μαζί σου. Το μωρό το έχεις από την πρώτη στιγμή μαζί σου, το νοσοκομείο είναι φιλικό προς το μωρό. Ο μπαμπάς μπορεί να είναι μαζί σου μέσα στον τοκετό αλλά ΜΟΝΟ αν παρακολουθήσει μαζί σου τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού και φυσικά δε γίνει καισαρική. Εμένα ο άντρας μου ήταν δίπλα μου βράχος τις ώρες που ήμουν στην αίθουσα τοκετού. Και φυσικά είδε όλη τη διαδικασία της γέννησης της μικρής μας, κάτι υπέροχο!!! 

Δεν πληρώσαμε κάτι άλλο, δεδομένου ότι πήγαμε στην εφημερία και δεν είχαμε γιατρό.

Ο, τι άλλο θες στη διάθεσή sou

Mporeis se parakalw na mou steileis ton arithmo kai to onoma tou se parakalw?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

@Angelmammy γεια σου και να σου ζήσει το μωράκι σου! Πριν λίγο έμαθα πως είμαι έγκυος ? είμαι στην αναζήτηση γιατρού και θέλω να γεννήσω στο Έλενα. Μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία του γιατρού; (Προσπαθησα να σου στείλω πμ αλλά για κάποιο λόγο δε μπορούσα)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων, καλή σου μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Fofi85 είπε:

@Angelmammy γεια σου και να σου ζήσει το μωράκι σου! Πριν λίγο έμαθα πως είμαι έγκυος ? είμαι στην αναζήτηση γιατρού και θέλω να γεννήσω στο Έλενα. Μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία του γιατρού; (Προσπαθησα να σου στείλω πμ αλλά για κάποιο λόγο δε μπορούσα)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων, καλή σου μερα!

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου!!! Φυσικά, σου στέλνω αμέσως πμ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα απαντήσει σ αυτό το ποστ όταν ήμουν στην 25η εβδομάδα και σας είχα πει πολύ καλά λόγια για το ελενα ! Τώρα έχω γεννήσει εδώ και 48 μέρες και το μόνο που έχω να σας πω είναι ότι μετά απ αυτό που έπαθα στο ελενα δεν ξαναπαταω ούτε απ έξω ! Μακριά...μακριά..μακριά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2019 at 8:31 ΜΜ, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου!!! Φυσικά, σου στέλνω αμέσως πμ. 

Καλήμερα, θα μπορούσες να μου στείλεις και σε εμένα τις πληροφορίες του γιατρού σου;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Φαίη Κ είπε:

Καλήμερα, θα μπορούσες να μου στείλεις και σε εμένα τις πληροφορίες του γιατρού σου;

 

Καλησπέρα, φυσικά!!! Σου στέλνω αμέσως. Να σημειώσω όμως σε παρακαλώ ότι δεν ήταν και δεν ειναι γιατρός μου γιατί γέννησα στην εφημερία. Έτυχε να πέσω στα χέρια του και είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένη. Με το καλό το μωράκι σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα, φυσικά!!! Σου στέλνω αμέσως. Να σημειώσω όμως σε παρακαλώ ότι δεν ήταν και δεν ειναι γιατρός μου γιατί γέννησα στην εφημερία. Έτυχε να πέσω στα χέρια του και είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένη. Με το καλό το μωράκι σου!! 

Σε ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...
στις On 6/11/2019 at 8:31 ΜΜ, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου!!! Φυσικά, σου στέλνω αμέσως πμ. 

Θα ήθελα και εγώ ..αν μπορείτε να μου στείλετε το τηλέφωνο του γιατρού ..σας ευχαριστώ

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...