Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απ'την αρχή του θεριστή στις κοιλίτσες μας γιορτή


Tokyo

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Κ γω σου λεω τι εχω δει σε αρθρα κλπ δεν ειναι εμπεριστατωμένη η γνωμη μου γιατί δεν εχω ρωτησει ποτέ γιατρό... αν εχετε τέτοιο θεμα Καλύτερα με το γιατρό Γιατί αυτός μόνο ξέρει... Πάντως γενικά θεωρείται ότι το καθημερινό αυξάνει τις πιθανότητες!

Η αλήθεια τόσο διάστημα προσπαθούμε ανα 2 μέρες και νιννάκι δεν ήρθε! Αυτό το μήνα θα αλλάξουμε σε καθημερινό και ο Θεός βοηθώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η billbas είπε:

Κορίτσια καλημέρα...Στα χέρια μου κρατάω ένα θετικό τεστ...δεν ξερω τι να κανω,να χαρω? έχω χεστεί πάνω μου ( συγνωμη για την έκφραση).Δεν θέλω να το χάσω και αυτό ,φοβάμαι πάρα πολύ γτ πριν λίγους μήνες ειχα μια παλινδρομη... θα πεθάνω...σας παρακαλώ προσευχηθείτε για μας ,στειλτε μας λίγο καλή ενέργεια γιατί θα τρελαθώ...

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! Με το Καλό!! Όλα καλά θα πάνε!!  Με το καλό και στα υπόλοιπα κορίτσια!!  Εμείς σήμερα είχαμε Αυχενική διαφάνεια, ευτυχώς όλα Καλά!! Το μωράκι μας μεγαλώνει και είναι υγειεστατο!! Μάλλον κοριτσάκι μας είπε ο γιατρός.. Για να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! Με το Καλό!! Όλα καλά θα πάνε!!  Με το καλό και στα υπόλοιπα κορίτσια!!  Εμείς σήμερα είχαμε Αυχενική διαφάνεια, ευτυχώς όλα Καλά!! Το μωράκι μας μεγαλώνει και είναι υγειεστατο!! Μάλλον κοριτσάκι μας είπε ο γιατρός.. Για να δούμε..

ευχαριστω κοριτσι μου. ευχομαι να πανε ...αντε με το καλο το κοριτσακι σας γερο και δυνατο να ναι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η billbas είπε:

κοριτσι μου γλυκο σε ευχαριστω παρα πολύ. μακαρι...το ευχομαι και για σενα συντομα ❤️❤️ :ympray:?

Αμήν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μου γεια σας. Έκανα τεστακια ωορηξιας αυτό το μήνα. (Η τσιγκουνα με τις ταινίες ακόμα δεν έπιασα τα clear...xaxaxa) είμαι στην 13η μερουλά. Έκανα ενα κατά τις 12 δεν ήταν θετικό.. έκανα τώρα ένα Μ φαίνεται πιο σκούρο. Λέω να ξανά κάνω το βράδυ να δω. Πείτε μου κ εσείς έχει περιθώριο να σκουρυνει τι λέτε??το βλέπω αρκετά σκουρο εγώ.. αχχχχ κ αυτό το μήνα θα Μ αφήσει ο Αντρουλης Μ στα μισά. Φεύγει την Τετάρτη... Πφφφφφ

IMG_20190603_171049.jpg

IMG_20190603_171456.jpg

Θετικό μου φαίνεται εμένα!Θα κάνεις ωορρηξια πριν φύγει ο αντρουλης σου!Βουουουρρρ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Θετικό μου φαίνεται εμένα!Θα κάνεις ωορρηξια πριν φύγει ο αντρουλης σου!Βουουουρρρ!!!

Μακαριιι.... Έκανα ακόμα ένα κατά τις 9 κ αυτό φουλ θετικό βγήκε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η billbas είπε:

το στηθος μονο αμα  το ζορισω με ποναει.κραμπες δεν εχω ..ααα τρεχω συνεχεια τουαλετα για τσισα ?.ευχαριστω πολύ βρε κοριτσι μου  και γω προσευχομαι..σε σας και στον αντρα μου το πα μονο...κοιταξε η αληθεια είναι ότι το σκεφτομουν γιατι αυτό το μηνα προσπαθησαμε πολύ αλλα ουτε τεστ ωορρηξίας πηρα ουτε τιποτα..απλα βαση κυκλου πηγαμε στοχευμενα κ ελεγα μεσα μου θα προσπαθήσω ολο το καλοκαιρι  μεχρι να τα καταφερω..δεν με νοιαζει τιποτα άλλο μονο να ναι γερό..ευχομαι συντομα και συ ❤️❤️ ?:ympray:

Συγχαρητήρια κορίτσι!!! Η πρώτη εγκυμοσύνη του μήνα!!! Καλά κι ευχάριστα νέα από τη γιατρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Μακαριιι.... Έκανα ακόμα ένα κατά τις 9 κ αυτό φουλ θετικό βγήκε. 

λακτακι μου δώστε του να καταλάβει!!! αγκαλίτσες πολλές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Θετικό μου φαίνεται εμένα!Θα κάνεις ωορρηξια πριν φύγει ο αντρουλης σου!Βουουουρρρ!!!

Θετικοτατο!Καλες επαφες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια, ελπιζω να εισαστε καλα ολες, δεν ξερω ποιες με θυμαστε εγω ειδα παντως "γνωστα" ονοματα με πριν 3 μηνες πίσω γιατι τοσο καιρο εκανα περιπου να μπω ξανα στο site, εχω χασει επεισοδεια το ξερω κ  μαλλον αρκετες εγκυμοσυνες  απο πολλα κοριτσια, να ευχηθω με το καλο σε οσες τα κατάφεραν κ υπομονη, επιμονη κ θετικη σκεψη στις υπολοιπες! ειμαι ξανα πισω στις προσπαθειες , ζητησα απο το γιατρο μου να μου γραψει εξετασεις και θα μπω σε αυτη τη διαδιακασια απο την αρχη του επομενου κυκλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλημέρα κοριτσια, ελπιζω να εισαστε καλα ολες, δεν ξερω ποιες με θυμαστε εγω ειδα παντως "γνωστα" ονοματα με πριν 3 μηνες πίσω γιατι τοσο καιρο εκανα περιπου να μπω ξανα στο site, εχω χασει επεισοδεια το ξερω κ  μαλλον αρκετες εγκυμοσυνες  απο πολλα κοριτσια, να ευχηθω με το καλο σε οσες τα κατάφεραν κ υπομονη, επιμονη κ θετικη σκεψη στις υπολοιπες! ειμαι ξανα πισω στις προσπαθειες , ζητησα απο το γιατρο μου να μου γραψει εξετασεις και θα μπω σε αυτη τη διαδιακασια απο την αρχη του επομενου κυκλου.

Γεια σου κορίτσι! Welcome back!!! Και καλή επιτυχία με τις εξετάσεις. Από ό,τι είδα στο άλλο θέμα ξεκινάς με σαλπιγγογραφια? Να μην σε αγχώνει η εξέταση! Απλά να σαι χαλαρή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Γεια σου κορίτσι! Welcome back!!! Και καλή επιτυχία με τις εξετάσεις. Από ό,τι είδα στο άλλο θέμα ξεκινάς με σαλπιγγογραφια? Να μην σε αγχώνει η εξέταση! Απλά να σαι χαλαρή.. 

Σευχαριστω πολυ, ναι πηγα στο γιατρο κ του ζητησα να ξεκινησω εξετάσεις, αν κ στην αρχη ηταν αρνητικος κ μου ειπε να ξεκινησω απο σεπτεμβρη τελικα μου εγραψε ορμονολογικες , σαλπιγγογραφια και για τον αντρα μου σπερματοδιαγραμμα. Λιγο απο ολα δηλαδη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

Σευχαριστω πολυ, ναι πηγα στο γιατρο κ του ζητησα να ξεκινησω εξετάσεις, αν κ στην αρχη ηταν αρνητικος κ μου ειπε να ξεκινησω απο σεπτεμβρη τελικα μου εγραψε ορμονολογικες , σαλπιγγογραφια και για τον αντρα μου σπερματοδιαγραμμα. Λιγο απο ολα δηλαδη !

Geia sou Mellenaki! Καλώς ήρθες κ πάλι αν κ μακάρι να βρισκόμασταν να λέμε ότι τα καταφέραμε! Νομίζω θέλω κ γω το γιατρό σου γιατί ο δικός μου, μου έχει βάλει γκάζια κ πιέζομαι... κ εν τω μεταξύ έχω πάθει το ακριβώς αντίθετο από εκεί που αγχωνόμουν ξαφνικά αισθάνομαι μια χαλαρότητα κ ούτε ξεκουνιέμαι!

Για τις εξετάσεις μην ανησυχείς! δε θα βρεθεί τίποτα όπως κ σε όλες μας άλλωστε... απλά θέλει λίγο παραπάνω προσπάθεια :-) αγωνιστικούς χαιρετισμούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Geia sou Mellenaki! Καλώς ήρθες κ πάλι αν κ μακάρι να βρισκόμασταν να λέμε ότι τα καταφέραμε! Νομίζω θέλω κ γω το γιατρό σου γιατί ο δικός μου, μου έχει βάλει γκάζια κ πιέζομαι... κ εν τω μεταξύ έχω πάθει το ακριβώς αντίθετο από εκεί που αγχωνόμουν ξαφνικά αισθάνομαι μια χαλαρότητα κ ούτε ξεκουνιέμαι!

Για τις εξετάσεις μην ανησυχείς! δε θα βρεθεί τίποτα όπως κ σε όλες μας άλλωστε... απλά θέλει λίγο παραπάνω προσπάθεια :-) αγωνιστικούς χαιρετισμούς!

χαχαχαχα ναι οπως τα λες θελει πολυ προσπαθεια ! εσυ εκανες εξετασεις ολα οκ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

χαχαχαχα ναι οπως τα λες θελει πολυ προσπαθεια ! εσυ εκανες εξετασεις ολα οκ ?

τις εχω κανει απο το φλεβαρη, ναι ολα οκ! Ε απο το Μαρτη που μπηκαμε παλι στην προσπαθεια (Γεναρη - Φλεβάρη είχα ρεπό :-) ) το έχουμε πάρει πολύ ζεστά και εντατικά... οπότε ελπίζουμε... τι να πω θα δείξει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

τις εχω κανει απο το φλεβαρη, ναι ολα οκ! Ε απο το Μαρτη που μπηκαμε παλι στην προσπαθεια (Γεναρη - Φλεβάρη είχα ρεπό :-) ) το έχουμε πάρει πολύ ζεστά και εντατικά... οπότε ελπίζουμε... τι να πω θα δείξει!!! 

μπραβο αντε με το καλο, λιγο υπομονη ακομα αφου ειναι ολα καλα ειναι θεμα χρονου ! ? αν θυμαμαι καλα ειμαστε κοντα στην ηλικια...πες μου κατι μετα τη σαλπιγγογραφια σου ειπαν για καποιες μερες οχι επαφη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

μπραβο αντε με το καλο, λιγο υπομονη ακομα αφου ειναι ολα καλα ειναι θεμα χρονου ! ? αν θυμαμαι καλα ειμαστε κοντα στην ηλικια...πες μου κατι μετα τη σαλπιγγογραφια σου ειπαν για καποιες μερες οχι επαφη ??

ναι νομιζω ειμαστε! ειμαι 37 και τον Αύγουστο θα κλείσω χρόνο προσπάθειας. Από το νοσοκομείο μου είχαν πει 4 μέρες αν θυμάμαι καλά, όσο έπαιρνα την αντιβίωση δλδ. Ο γιατρός μου είχε πει ότι θα προτιμούσε να αφήσω αυτό το ωάριο να πέσει γιατί έχει δεχτεί ακτινοβολία, ξέρω ότι άλλοι λένε το αντίθετο δλδ ότι καλύτερα κιόλας γιατί το υγρό της εξέτασης βοηθάει. Βέβαια στην περίπτωση μου δεν είχε να κάνει διαφορά γιατί δεν είχα κάτι. Να σου πω την αλήθεια εκείνο το μήνα είχα πιεστεί από εξέταση σε εξέταση και δεν άντεχα να έχω κ το άγχος της προσπάθειας... έτσι αποφάσισα να το αφήσω. Θεωρώ όμως ότι γενικά δεν τίθεται θέμα είναι ελάχιστη η ακτινοβολία... Εύχομαι να έχετε καλά αποτελέσματα και σύντομα να συζητάμε τα ευχάριστα για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ναι νομιζω ειμαστε! ειμαι 37 και τον Αύγουστο θα κλείσω χρόνο προσπάθειας. Από το νοσοκομείο μου είχαν πει 4 μέρες αν θυμάμαι καλά, όσο έπαιρνα την αντιβίωση δλδ. Ο γιατρός μου είχε πει ότι θα προτιμούσε να αφήσω αυτό το ωάριο να πέσει γιατί έχει δεχτεί ακτινοβολία, ξέρω ότι άλλοι λένε το αντίθετο δλδ ότι καλύτερα κιόλας γιατί το υγρό της εξέτασης βοηθάει. Βέβαια στην περίπτωση μου δεν είχε να κάνει διαφορά γιατί δεν είχα κάτι. Να σου πω την αλήθεια εκείνο το μήνα είχα πιεστεί από εξέταση σε εξέταση και δεν άντεχα να έχω κ το άγχος της προσπάθειας... έτσι αποφάσισα να το αφήσω. Θεωρώ όμως ότι γενικά δεν τίθεται θέμα είναι ελάχιστη η ακτινοβολία... Εύχομαι να έχετε καλά αποτελέσματα και σύντομα να συζητάμε τα ευχάριστα για όλες μας!

ναι ειμαστε κοντα εγω 38 αλλα μοιαζω αρκετα πιο μικρη :P γι αυτο ξεγελιεται κ ο γιατρος μου κ δεν με πιεζει ! Ευχαριστω κοριτσακι μου καλα αποτελεσματα σε ολες !! θα ρωτησω τον γιατρο για αποχη η οχι μετα απο την εξεταση !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mellenaki είπε:

ναι ειμαστε κοντα εγω 38 αλλα μοιαζω αρκετα πιο μικρη :P γι αυτο ξεγελιεται κ ο γιατρος μου κ δεν με πιεζει ! Ευχαριστω κοριτσακι μου καλα αποτελεσματα σε ολες !! θα ρωτησω τον γιατρο για αποχη η οχι μετα απο την εξεταση !

χαχαχα κ γω το ίδιο αλλά ανοίγει ο άτιμος την καρτέλα... ούτε ληξιαρχείο! Η αλήθεια είναι ότι κ πολύ πριν ξεκινήσω προσπάθειες είχα αναρωτηθεί μήπως με πιέσει επειδή και ο ίδιος ασχολείται με την υποβοηθούμενη. Από την άλλη λέω και αν έχει δίκιο; δεν ξέρω τι να σκεφτώ... ε θα δώσω χρόνο το καλοκαιράκι κ από Σεπτέμβρη βλέπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερααα!Που ειστε κορίτσια;;;;Θερίζετε;; 

Καλημερααααα!! Παρουσα κ εν αναμονη περιοδου ..Περιμενω σε 3-4 μερες κ δεν περνανε με τπτ!!! 

Περιμενει καποια αλλη μαζι μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maroulita? είπε:

Καλημερααααα!! Παρουσα κ εν αναμονη περιοδου ..Περιμενω σε 3-4 μερες κ δεν περνανε με τπτ!!! 

Περιμενει καποια αλλη μαζι μου;;

Καλημερα κοριτσι μου.Κι εγω περιμενω απο 29 Μαιου..Πονος και πονος και τιποτα...Αν αργησει θα παω στο γιατρο να δω τι γινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κοριτσι μου.Κι εγω περιμενω απο 29 Μαιου..Πονος και πονος και τιποτα...Αν αργησει θα παω στο γιατρο να δω τι γινεται...

Να ελπιζουμε σε κατι ευχαριστο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Να ελπιζουμε σε κατι ευχαριστο;;;

Μπα..ουτε καν..Εχουμε να ερθουμε σε επαφη πανω απο το μηνα..Μια αντιβιωσεις,μια το χειρουργείου και μετα μου ειπαν αποχη απο επαφες μεχρι να αδιαθετησω ξανα..Καταλαβαινεις τα νευρα μου...Ποτε θα αδιαθετησω οεο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ το έκλεισα ηλεκτρονικά ! Θα το κάνω όμως για σιγουρια ! Για να μη τρέχω τελευταία στιγμή!
    • Κορίτσια μου αγαπημένα!!!!!❤️❤️❤️ Κάναμε χτες τη χοριακή και ακόμα δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε!!!! 💪Πετάμε στα σύννεφα ακόμα, νομίζω ότι ζω ένα όνειρο!!! Θα κάνουμε αύριο επαναληπτική, νιώθω όμως μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα🙏!!! Εύχομαι σε όλες τις φίλες που προσπαθούν ή περιμένουν το αποτέλεσμα να πάρουν τη χαρά αυτή! Έχουμε περάσει όλες τόσο πολύ δύσκολα, που μας αξίζει επιτέλους να χαρούμε κι εμείς!!🌈👶 Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, αλλά με κάποιον τρόπο νιώθω ότι το πιο δύσκολο για μένα πέρασε κορίτσια μου. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη❤️🌷 και σας ευχαριστώ για όλα όσα έχουμε πει όλους αυτούς τους μήνες🥰
    • Απαπαπα βρε κορίτσι μου τι περιπέτεια πέρασες λογικό να σε πιάσει άγχος ευτυχώς πήγαν όλα καλά και έκαναν λαθος οι γιατροί  να περάσεις με ηρεμία τις γιορτές και όμορφα 😊
    • Καλημέρα σε όλες.. Χρόνια πολλά και καλό Πάσχα να έχουμε..με το καλό να ερθουν τα μωρακια μας! εγω είχα περιπέτειες χθες πάλι... πήγα στο νοσοκομείο γιατι είχα πόνο απο την Πέμπτη απο την αριστερή πλευρά απο το κεφάλι μεχρι τα πλευρά και φοβηθηκα μήπως είναι κάτι... πάω και μου λένε μολις μ κάνανε υπέρηχο στους πνεύμονες οτι έχω θρόμβο στην αρτηρία του αριστερού πνεύμονα..και κινδυνεύει η ζωη μου..ΣΟΚ😱 μου κανανε εισαγωγή για να μ κανουν αντιπηκτικες σε μεγάλες δόσεις..εν τέλει μου είπαν αν θελω να κάνω αξονική( που ειναι λίγο βλαβερό για το μωρό) για να είμαστε σίγουροι τι είναι και σε τι ποσότητα πρέπει να γίνουν οι αντιπηκτικες.την καναμε...και εδιξε οτι δεν υπάρχει κανένας θρόμβος..και μ ειπαν οτι ίσως είναι καποια αρχόμενη λοίμωξη...ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ..στην κυριολεξία...μ ειχαν συνέχεια με οξυγόνο...μ έλεγαν οτι και να γίνει προτεραιότητα μας είσαι εσύ...θα κανουμε τα αδύνατα δυνατά... εγώ εκεί κλάμα και κακό...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ...   ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ...❤️❤️❤️
    • Είχα κλείσει τηλεφωνικά το ραντεβού και δε μου το είπε ποτέ κανένας αλλά ούτε κι όταν πήγα εκεί μου ζήτησαν κάτι! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...