Μετάβαση σε περιεχόμενο

ka8usterisi 7 imerwn...berdema..


Recommended Posts

geia sas koritsia..prospa8w edw kai 8 mines xoris apotelesma..mexri p kapws to xa parei apofasi oti de 8a r8ei moraki sintoma...to xo parei apofasi mallon...panta eixa sta8ero kuklo tous teleutaious mines omws eixa astato kuklo xwris na 3ero ti sumbainei.etsi d boro na katalavw ti simbainei sto swma mou mipws boreite eseis na me voi8isete apo paromoia ebeiria..

ton octombri adia8etisa 27 tou minos.tn epomeno mina xoris na ksero to logo mou r8e periodos 12!!!!!!!! kratise kanonika opws panta..kai ton dekemrvi m ir8e 7 meres argotera stis 19 upe8esa k upo8eto oti epeidi egine mia vlakeia sto kuklo m tn noemvri epanor8wnei k ksanaftiaxnei.ton ianouari tora dld ..exw ka8usterisi 7 meres..fantazomoun 8a m er8ei stis 19 ante 20 alla smr 26 k tipota.kai rotaw mipws uparxei periptwsi na er8ei tora 26-27 dld na epanel8ei ksana stis arxikes imerominies??8elw na simeioso oti exw prismeno sti8os edw kai 6 meres kai pono,kai episis ponakia xamila sti koilia m oxi sinexeia alla arketa sixna.sinexeia nomizw oti 8a mou er8ei periodos..uparxei periptosi na eimai egyos?i ali8eia einai oti 8elw polu..alla skeftomAi oti mallon oxi...gt eixa k ton proigoumeno mina eixa ka8usterisi 7 meres...den exw proines zalades i kati mono ponakia ais8isi kapsimatos kapoies fores xamila sti koilia mou ..k ton pono sto sti8os..de boro na katalavw...

sorry gia to katevato..

:P :P ...euxaristw koritsia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα το τεστ εγκυμοσύνης ή θα έκανα μια χωριακή εξέταση για να βεβαιωθώ. Γιατί να ζεις στο άγχος και στην αγωνία? Το clear blue, όπως είδα στην τηλεόραση πρόσφατα, δείχνει και πόσων εβδομάδων έγκυος είσαι!!!

Εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς. :) Δεν έχουν όλες οι έγκυες γυναίκες πρωινές ναυτίες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου nefelieg.Γιατι δεν κανεις ενα τεστ να μην αναρωτιεσαι!Τα συμπτωματα που λες τα ειχα και εγω οταν ημουν εγκυος.Τα πονακια χαμηλα ειναι οντως σημαδι εγκυμοσυνης αλλα και παλι δεν μπορω να σου πω σιγουρα.Κανε τεστ λοιπον και περιμενω νεα σου!Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Νεφέλη!

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια, κάνε μια εξέταση χοριακής που είναι η μόνη αξιόπιστη εξέταση. Συνήθως οι πρωινές ναυτίες έρχονται αργότερα, όχι στην αρχή της εγκυμοσύνης.

Σου εύχομαι να'σαι εγκυούλα! Φιλιά πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πας σε μικροβιολογικό εργαστήριο και δίνεις αίμα. Συνήθως αιμοληψίες κάνουν μέχρι τις 12-1. Αν πας νωρίς, θα πάρεις και τα αποτελέσματα νωρίς! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα εβαλα θερμομετρο και το πρωι που ξυπνησα και μεσα στη μερα και ειχα απο 36.8 μεχρι και 37.αλλα για τις προηγουμενες μερες δε ξερω νομιζω οτι δεν ειχα..αλλα μηπως εχουμε δεκατα πριν την περιοδο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy έγραψε:

Γεια σου Νεφέλη!

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια, κάνε μια εξέταση χοριακής που είναι η μόνη αξιόπιστη εξέταση. Συνήθως οι πρωινές ναυτίες έρχονται αργότερα, όχι στην αρχή της εγκυμοσύνης.

Σου εύχομαι να'σαι εγκυούλα! Φιλιά πολλά! :)

κανε αυριο μια χοριακη...σιγουρο αποτελεσμα..εμενα το τεστ ουρων εδειχνε αρνητικο και ημουν εγκυος,παντως καλη επιτυχια
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμένα. πήγαινε κάνε χοριακή Τώρα το πρωί... Το μεσσημεράκι θα ξέρεις σίγουρα!!!!

Αν βγει αρνητική πήγαινε στο γυναικολόγο σου κατευθείαν για υπέρηχογράφημα....

Μακάρι να είσαι έγκυος, αυτά που αναφέρεις είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης.

Όμως (χωρίς να θελω να σε τρομάξω και επειδή λες οτι και τους προηγούμενους μηνες ηταν ετσι καθυστερημένη η περιοδος) τέτοιες καθυστερήσεις κάνουν οι κύστες στην ωοθήκη... Το λέω εκ πείρας... Είχα φτάσει να έχω περίοδο κάθε 45 μέρες. Δεν είναι τιποτα. Θα σου δώσει primolut για να έρθει περίοδο....

Βέβαια, μακάρι να είσαι εγκυος, στο εύχομαι. Περιμένουμε τα νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kai apo mena!!1

kale pou ti vriskeis tin upomoni kai perimeneis???ego tha xa paei petontas na kano xoriaki!!!

euxomai olopsixa na exeis ena moraki stin koilitsa kai na nai ola idanika!!!m a k a r i !!!

filakia

as1cxyk0g410020MzE0NTlvfDAwMDExMDhsZHxlaXNhaSBpIHpvaSBtb3UhISE.gif

line_line_typew3_beg_d_typew4_time_1141794000_text_65697361692069207a6f69206d6f75212121.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai 8a paw tora to prwi..epeidi eimai ektos elladas edw anoigoun ligo diaforetikes wres ta mikroviologika kentra.xristina33 auto p m pes gia tis kustes se oo8iki..pi8anon gt p kai p niw8w kati ponakia pio de3ia...an k apo xtes exoun perioristei genika oi ponoi..eimai proetimasmeni gia to xeirotero.euxaristw p m to aneferes...mallon suntoma prepei na paw sto giatro..:dry: :dry: :dry: :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΧΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ. ΕΛΕΓΑ ΝΑ-ΤΑ ΝΑ-ΤΑ ΜΟΥ ΡΘΑΝΕ ΚΑΙ ΕΤΡΕ3ΧΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΤΣΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΙΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗΗΗΗΗ ΟΤΙ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ. ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΟΤΑΝ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΦΑΩ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΚΟΡΔΟ!!! ΕΛΕΟΣ. ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΟ. ΚΑΝΕ ΤΕΣΤ ΜΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙΣ. ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙΔΙΑ. ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΕΕΕΕ? ΜΗΝ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ennoeitai pws 8a sas pw!!e3alou ama den eimai egyos kai exw auta ta symptomata simainei oti kati allo kati periergo simbainei kalo einai oles mas na gnwrizoume autes tis periptwseis ..akoma kai tis pio perierges gt pote de 3ereis!;)

borei k apo to agxos nma min ir8e edw kai 7 meres..alla edw kai 3 meres eixa entona ponakia xamila...tora exoun sxedon e3afanistei..ti na simainei auto arage..oti erxetai i periodos?plaka 8a exei na adia8etisw tin ora p kanw to test sto mikroviologiko!:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nefelieg ΜΗΝ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΕΣΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΕΙΧΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 28 ΚΑΙ 29 ΗΜΕΡΩΝ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΕΙΧΑ 17 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΥΤΟ!!!!

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ ΟΛΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΡΟΕΚΥΨΕ Η ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΟΛΙΣ ΗΡΕΜΗΣΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΑΜΕΣΩΣ.

ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΝΕ ΕΝΑΝ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΛΙΓΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΣΟΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΓΧΟΣ Η ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΕΡΝΑΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

17 imeres ka8usterisi??pwpwwww...foteini eixes kai esu etsi ponous sto sti8os epi meres & ponakia xamila(ta opoia m stamatisan parepiptontws)?

diladi apo to agxos mas dimiourgoume ola ta symptwmata??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ekana test xoriakis...eimai egyos!!!!!!

de boro na sas perigrapsw poso agxwmeni eimai!kai xaroumeni tautoxrona kai agxwmeni!!

exw ena provlima omws..gia oikonomikous logous de boro na paw sto giatro tora tora..ama paw meta apo 5 meres einai polu kako???

episis 8elw na rotisw ta e3is....

1.prepei na ta3idepsw me aeroplano..na er8w ellada entos toumina kai na gyrisw 3ana...duskoli i periptwsi mou..mipws 3erete mexri pote boro na ta3idepsw me aeroplano kai an?

2.paratirisa edw kai liges meres kapoia trixoptosi exei kapoia sxesi me tin egyimosuni ,i itan apla epeidi imoun polu agxwmeni gia to an eimai i an den eimai egyos?

3.mexri na dw to giatro meta apo 5 meres..boro apo tora na parw foliko o3u kai vitamines ??

sas euxaristw polu ama d eixa rotisei esas 8a perimena sa ti xazi xwris test xwris tipota...me voi8isate pragmatika polu:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν συγχαρητήρια!!!! :)

Και ψυχραιμία!!!!

Πάρε το γιατρό σου τηλέφωνο και ρώτα τον όλα αυτά που ρώτησες.

Δε νομίζω να σου πει να πας αμέσως να σε δει, γιατί είναι πολύ νωρίς.

Το φολικό οξύ κάνει καλό, σίγουρα θα σου πει να το πάρεις!

Ρώτα τον όμως για το αεροπορικό ταξίδι, γιατί δεν ξέρω κατά πόσον επιτρέπεται στο αρχικό στάδιο της εγκυμοσύνης.

Όλα να πάνε καλά και με το καλό!! Φιλάκια πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νεφελη καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!

Δεν χαθηκε και ο κοσμος να πας σε 5 μερες στο γιατρο!

Ισα ισα που θα ειναι καλυτερα γιατι ισως δεις και σφιγμο!

Για το αεροπλανο ο μονος αρμοδιος να σου απαντησει ειναι ο γιατρος γιατι οταν σε δει θα εκτιμησει και την κατασταση σου οποτε και θα θεωρησει αν πρεπει να ταξιδεψεις ή οχι.

Οσον αφορα την τριχοπτωση νομιζω οτι ειναι απο το αγχος σου περισσοτερο και τιποτα παραπανω!

Τελος σχετικα με τις βιταμινες που λες δε νομιζω οτι ειναι απαραιτητο να τις ξεκινησεις απο τωρα....

Πανε πρωτα στον γιατρο και θα σου τα εξηγησει ολα!

Απλα να προσεχεις γενικα,να μη σηκωνεις βαρη,να εισαι χαλαρη και αν καπνιζεις τουλαχιστον ελαττωσε το αν δεν μπορεις να το κοψεις!

Και παλι συγχαρητηρια και καλη συνεχεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νεφέλη συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Εγώ πήγα στον γιατρό, στην 1η κύηση, την 12η εβδομάδα και στην 2η κύηση την 8η! Όταν τον ρώτησα αν μπορώ να ταξιδέψω με αεροπλάνο μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αρκεί η πτήση να είναι απευθείας, δηλαδή μία απογείωση την ίδια μέρα!

Βέβαια καλό είναι να σε εξετάσει ο γιατρός σου και μετά να "πετάξεις", να βεβαιωθείς ότι η εγκυμοσύνη σου είναι καλή και δεν διατρέχει κάποιο κίνδυνο.

Όσο για τα μαλλιά δεν ξέρω να σου πώ ίσως σε μερικές γυναίκες να συμβαίνει και αυτό, τί να σου πώ?

Για τις βιταμίνες είναι πάλι νωρίς να πάρεις και πάλι εξαρτάται από τις εξετάσεις σου και αν θα σου τις δώσει ο γιατρός σου. Για τα πάντα όσον αφορά στην εγκυμοσύνη ρωτούμε πάντα τον γυναικολόγο μας.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristw polu!!!

makari na borw na ta3idepsw! pragmatika einai aparaitito...

8a parw smr foliko o3u k isws vitamines...

elpizw na pane ola kala..gt eimai agxwmeni..na fantasteite eklaiga..kai pali euxaristw polu...:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...