Μετάβαση σε περιεχόμενο

EΠΑΠΕΙΛΟΥΜΕΝΗ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ


MELIA

Recommended Posts

KORITSIA GEIA SAS..!!!

ITHELA NA SAS ROTISO AN GNORIZETE GIA TIN EPAPEILOYMENI ADEIA POY MPOREIS NA PAREIS APO TO IKA!!EXEI TIXEI SE KAMIA KOPELA NA TIN PAREI?AN NAI ME POION TROPO?

O THEULIS ME AKSIOSE NA KIOFORO MIA PSIXULA KAI EIMAI BEBEA STIS ARXES TIS EGGIMOSINIS ALLA OLA EINAI OMORFA!!

EPEIDI PIGENOERXOMENE GIA TIN DULIA MU 1,5 ORA ME TO LEOFOREIO ITHELA NA KSERO AN MPOREI NA MU GRAPSEI I GIATROS KATI KAI NA PARO TIN EPAPEILOUMENI.GIA TO DIASTIMA POY KATHESE PLIRONESAI?

SAS EYXARSITO POLI !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΛΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΛΕΓΕΤΕ ΕΠΑΠΕΙΛΟΥΜΕΝΗ ΑΔΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΩ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΙΜΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΘΗ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΩ ΑΠΟ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΔΕΙΑ 15ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ 700ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΠΩΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέλια γεια σου! Καταρχήν συγχαρητήρια!! Με το καλό!! :)

Η άδεια λέγεται άδεια επαπειλούμενης κύησης. Θα πρέπει να πας στον ασφαλιστικό σου φορέα (θα σου έλεγα να τους πάρεις τηλέφωνο αλλά όσες φορές επιχείρησα να πάρω πληροφορίες από το τηλέφωνο, μισές μου τις έδωσαν...) και να ρωτήσεις τι χρειάζεται. Λογικά θα θέλει βεβαίωση από το γιατρό σου ότι έχεις προβληματική εγκυμοσύνη, ότι έχεις αιμορραγία ή κάτι παρόμοιο, που να απειλεί την εγκυμοσύνη σου και γι' αυτό θα πρέπει να αποφεύγεις τις μετακινήσεις και να μην εργάζεσαι.

Να πάνε όλα καλά και να'χεις μια καλή εγκυμοσύνη! Φιλιά πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...

Επαναφέρω πάλι το θέμα γιατί με ενδιαφέρει.

Είμαι αναπληρώτρια δασκάλα (ΙΚΑ) και δουλεύω σε ειδικό σχολείο όπου οι συνθήκες δεν είναι ό,τι καλύτερο. Έχω κάνει εξωσωματική και χτες μου βγήκε το τεστ θετικό.

Έχω ήδη πάρει 4 μέρες άδεια για την εμβρυομεταφορά τις οποίες ο γιατρός του ΙΚΑ μου τις έγραψε με το ζόρι. Χτες είδα λίγο αίμα και ο γιατρός μου μου είπε να μείνω ξαπλωμενη που σημαίνει πάλι άδεια για τουλάχιστον 2-3 μέρες και βλέπουμε.

Αν εξαντλήσω τις μέρες της άδειάς μου (κανονική - αναρρωτική) και χρειαστώ άδεια επαπειλούμενης θα πρέπει να έχω χαρτί νοσοκομείου για να καταθέσω στο ΙΚΑ; Γνωρίζει κάποια κοπέλα τη διαδικασία; Και πόσα περίπου χρήματα πληρωνόμαστε τελικά; Θα πρέπει να περάσω από επιτροπή στην οποία πρέπει να παρουσιαστώ η ίδια;

Να αναφέρω ότι ο γυναικολόγος του ΙΚΑ της περιοχής μου δεν είναι καθόλου συνεργάσιμος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marygeo

δεν γνωρίζω κάτι για να σε βοήθησω

(δυστυχώς!) αλλά ήθελα να σου ευχηθώ:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ για την εγκυμοσύνη σου

κ να σου πάνε όλα καλά!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΙΑ ΓΩ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ.

ΘΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΑΣ ,ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ

ΑΔΕΙΑ Π.Χ.20ΗΜΕΡΩΝ (ΕΓΩ ΤΟΣΕΣ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ,ΠΗΡΑ 3ΦΟΡΕΣ)

ΛΟΓΩ ΕΠΑΠΕΙΛΟΥΜΕΝΗΣ ΚΥΗΣΗΣ Η ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ

ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.

ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΕΤΕ

ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΨΩΦΙΟ ΚΟΡΙΟ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΓΡΑΨΕΙ ΑΔΕΙΑ

ΑΛΛΙΩΣ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΟΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΚΑΙ ΛΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ!ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΤΕ

ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ!

ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΟΥ ΙΚΑ ΡΩΤΗΣΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ

ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΑΠΟ ΕΠΙΤΡΟΠΗ,ΕΓΩ ΕΚΛΕΙΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ.ΑΝ ΣΑΣ

ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ 5ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΜΗΝ ΦΡΙΚΑΡΕΤΕ ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΕΤΕ

ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Η ΑΔΕΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ

ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ.

Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΑΝΤΑ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΕΛΕΙ ΕΥΓΕΝΙΑ ΚΑΙ

ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΨΩΦΙΟ ΚΟΡΙΟ!

ΣΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙΤΕ.

ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΦΑΞ(ΕΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΚΑ)ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΚΑΝ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ.

ΛΕΦΤΑΚΙΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΜΑΣ,ΜΙΑ ΧΑΡΑ ...

ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΑ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Επαναφέρω το θέμα γιατί θα ήθελα να μάθω τι χαρτιά χρειάζεται να έχω εκτός του γιατρού για να κλείσω ραντεβού στην επιτροπή και όταν θα είναι να πάω. Εφόσον πάει κάποιος δικός κου πρέπει να έχει εξουσιοδότητση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...