Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Κι εσύ το ίδιο! Ήταν όντως τυχερός ο μήνας προς το παρόν! Μακάρι να συνεχιστεί έτσι! Για όλες μας ?

Ο πρώτος υπέρηχος πότε πρέπει να γίνει; 

Κοιτα την περασμενη Τρίτη εκανα την δευτερη χοριακη κ ηταν 988 συμφωνα με τον γιατρο μου πρωτα ο Θεος απο βδομαδα θα ειναι εννοειται πανω απο 1500-2000 οπου με τετοια χοριακη θα δουμε σιγουρα κτ στον υπερηχο. Δλδ κ εγω θα ειμαι στην 6η βδομαδα την Δευτέρα οποτε θα φανει κτ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Γιατί είχαμε διακοπή λόγω ΜΑ στον 4ο μήνα και δεν θέλουμε να το ξαναπεράσουμε, τουλάχιστον όσο περνάει από το χέρι μας.....

Αααα, εννοείται, το καλύτερο θα κάνετε! Δεν είχα καταλάβει με συγχωρείς.. Καλή επιτυχία εύχομαι! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αααα, εννοείται, το καλύτερο θα κάνετε! Δεν είχα καταλάβει με συγχωρείς.. Καλή επιτυχία εύχομαι! ❤️❤️❤️❤️

Τι να σε συγχωρώ βρε; Ας ήταν αυτά τα προβλήματά μας ??
Ευχαριστώ πολύ!!!
Εσύ, αν επιτρέπεται, σε τί φάση βρίσκεσαι; Έχεις κάνει εξωσωματική ή πρόκειται;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Τι να σε συγχωρώ βρε; Ας ήταν αυτά τα προβλήματά μας ??
Ευχαριστώ πολύ!!!
Εσύ, αν επιτρέπεται, σε τί φάση βρίσκεσαι; Έχεις κάνει εξωσωματική ή πρόκειται;;;

Πες το ψέματα! Εγώ ειχα μία αποτυχημένη προσπάθεια το Μάιο και τώρα κάνουμε προετοιμασία για τα καταψυγμένα μας! Ελπίζω να πάμε καλά και να κάνουμε τη μεταφορά γιατί στον προηγούμενο κύκλο δεν πάχυνε αρκετά το ενδομύτριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Πες το ψέματα! Εγώ ειχα μία αποτυχημένη προσπάθεια το Μάιο και τώρα κάνουμε προετοιμασία για τα καταψυγμένα μας! Ελπίζω να πάμε καλά και να κάνουμε τη μεταφορά γιατί στον προηγούμενο κύκλο δεν πάχυνε αρκετά το ενδομύτριο! 

Κατάλαβα. Φυσικό κύκλο, βραχύ ή μακρύ πρωτόκολλο έκανες;;;
Εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά και να μη χρειαστεί άλλη!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κατάλαβα. Φυσικό κύκλο, βραχύ ή μακρύ πρωτόκολλο έκανες;;;
Εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά και να μη χρειαστεί άλλη!!!!! 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Όχι φυσικό. Δεν ξέρω, δεν έχω ρωτήσει για βραχυ ή μακρύ κλπ! Η προετοιμασία του ενδομυτρίου έχει ξεκινήσει και τις δύο φορές 4η μέρα κύκλου. Την πρώτη φορά ξεκίνησα με 3 cyclacur, αυτή τη φορά ξεκίνησα με 4. Τώρα την Τρίτη έχω υπέρηχο να δούμε σε τι κατάσταση βρισκόμαστε! Α, βάζω και παντς dermestril των 50, 2 μέρα παρά μέρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Όχι φυσικό. Δεν ξέρω, δεν έχω ρωτήσει για βραχυ ή μακρύ κλπ! Η προετοιμασία του ενδομυτρίου έχει ξεκινήσει και τις δύο φορές 4η μέρα κύκλου. Την πρώτη φορά ξεκίνησα με 3 cyclacur, αυτή τη φορά ξεκίνησα με 4. Τώρα την Τρίτη έχω υπέρηχο να δούμε σε τι κατάσταση βρισκόμαστε! Α, βάζω και παντς dermestril των 50, 2 μέρα παρά μέρα... 

Όλα καλά θα πάνε, είμαι σίγουρη!!! Εμείς για φυσικό ξεκινήσαμε, αλλά με βραχύ πρωτόκολλο θα πάμε, ώστε να μην πηγαίνω μήνα-μήνα, αλλά μία κι έξω. Θα δείξει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Όλα καλά θα πάνε, είμαι σίγουρη!!! Εμείς για φυσικό ξεκινήσαμε, αλλά με βραχύ πρωτόκολλο θα πάμε, ώστε να μην πηγαίνω μήνα-μήνα, αλλά μία κι έξω. Θα δείξει....

Αν μπορείς, καντο, η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ πιο εύκολο από το φυσικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλό σα να έχουμε! ??????

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ εδώ σπίτι φυλάω το κρεβάτι κ ζεσταίνομαι!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Δεν την παλευω καθολου! Δεν μπορω καθολου να διαχειριστω το αρνητικο προαισθημα που εχω για τη χοριακη της Δευτερας! HELP

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δέσποινα, αν και άτομο με ανεπτυγμένη διαίσθηση, έχω να σου πω πως ό,τι είναι να γίνει θα γίνει, είτε εμείς αγχωθούμε είτε όχι. Σαφώς και δε θέλουμε ένα αρνητικό αποτέλεσμα (και στο λέω εγώ που κοιτάω με δανεικά να κάνω μία και μοναδική εξωσωματική), αλλά είναι πάνω από τις δυνάμεις μας κάποιες φορές. Κοίτα να περάσεις όμορφα το ΣΒΚ, βγες μια βόλτα, ψώνισε, πιες ένα χυμό κάπου όμορφα και κράτα το μυαλό σου απασχολημένο αλλού. Εγώ έχω 2 μέρες ψυχοσωματικά από το άγχος κι ανυπομονώ να ξυπνήσει ο σύζυγος να πάμε για μπάνιο μπας και ξεχαστώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι ήταν να κάνω τον Ιούλιο Φυσικό Κύκλο, αλλάξαμε πλεύση τελευταία στιγμή με το γιατρό, να ακολουθησω βραχύ πρωτόκολλο αλλά "κόλλησα" στην ανεύρεση των φαρμάκων και φυσικά στο κόστος τους...
Τώρα αναγκαστικά θα κάνω όλη τη διαδικασία την επιτροπή και θα πάει για Σεπτέμβρη/Οκτώβρη η εξωσωματική... Με έχει φθείρει, ψέματα να μη λέμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Κοριτσι μου εχεις κανει προσπαθεια? Εμενα ειναι η πρωτη μου και ειμαι στα 40, αυτο με αγχωνει

Καλημέρα Δέσποινα μη σε αγχώνει η ηλικία ξέρω πολλές κοπέλες 40 και που είναι μανούλες με εξωσωματική!!! Κανε υπομονή και όλα θα γίνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Skiouros83 είπε:

Καλημέρα Δέσποινα μη σε αγχώνει η ηλικία ξέρω πολλές κοπέλες 40 και που είναι μανούλες με εξωσωματική!!! Κανε υπομονή και όλα θα γίνουν 

Πως γινεται αυτη η υπομονη? και ειδικα με τοσο αρνητικο προαισθημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Όχι ήταν να κάνω τον Ιούλιο Φυσικό Κύκλο, αλλάξαμε πλεύση τελευταία στιγμή με το γιατρό, να ακολουθησω βραχύ πρωτόκολλο αλλά "κόλλησα" στην ανεύρεση των φαρμάκων και φυσικά στο κόστος τους...
Τώρα αναγκαστικά θα κάνω όλη τη διαδικασία την επιτροπή και θα πάει για Σεπτέμβρη/Οκτώβρη η εξωσωματική... Με έχει φθείρει, ψέματα να μη λέμε....

Με το καλο κοριτσι μου οταν ερθει η ωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Με το καλο κοριτσι μου οταν ερθει η ωρα!

Σε ευχαριστώ, αλλά αν σκεφτείς ότι έχω πει από πέρυσι τον Οκτώβριο να πάμε με εξωσωματική και τώρα πάμε για ετούτον τον Οκτώβριο, αυτή η ώρα όλο κι απομακρύνεται........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Πως γινεται αυτη η υπομονη? και ειδικα με τοσο αρνητικο προαισθημα?

Όλα γίνονται ... πρέπει να βρεις τη δύναμη! Σκέψου ποσά σοβαρά προβλήματα αντιμετωπίζει όλος ο κόσμος... δεν είμαστε μόνοι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η konstantinaVE είπε:

Σε ευχαριστώ, αλλά αν σκεφτείς ότι έχω πει από πέρυσι τον Οκτώβριο να πάμε με εξωσωματική και τώρα πάμε για ετούτον τον Οκτώβριο, αυτή η ώρα όλο κι απομακρύνεται........

Σκεψου οτι εγω δεν ανταποκριθηκα στη διεγερση! Εκανα 13 μηνες να καταφερω να μαζεψω 5 εμβρυα με φυσικο τροποποιημενο κυκλο. Ξεπαγωσαμε και τα 5 και μονο τα 4 τα καταφεραν και βαλαμε και τα 4! Δεν εχω αλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Skiouros83 είπε:

Όλα γίνονται ... πρέπει να βρεις τη δύναμη! Σκέψου ποσά σοβαρά προβλήματα αντιμετωπίζει όλος ο κόσμος... δεν είμαστε μόνοι 

Κοντοζυγωνει η Δευτερα.... ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ εδώ σπίτι φυλάω το κρεβάτι κ ζεσταίνομαι!!!????

 

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλό σα να έχουμε! ??????

Καλημέρα και από εμένα. Κρεβάτι και εγώ. Φιλιά σε όλες ❤❤❤???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλημέρα!!! Καλά, ζέστη πολλή κι οι σκέψεις για τις εξετάσεις, την επιτροπή κλπ δε βοηθούν....
Εσύ;;;

Μια απο τα ιδια μ σκεψεις πολλες απο χθες με εχει πιασει δυσπνοια κ εγω ανχονομαι για την επιτροπη πολυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...